Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) psion2101 válasza 4Grider (#1750) üzenetére


psion2101
tag

Köszönöm a gyors és jó választ.Megpróbálomigy megcsinálni ahogy mondtad! :C

(#1752) viktorhu válasza psion2101 (#1751) üzenetére


viktorhu
veterán

Plusz az igmp bekapcsolása a saját routereden, ha a set top boxot arra akarod kötni.

(#1753) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Sziasztok. Játszik valaki flipes netről PlayStation 4-en? Meg tudná nekem nézni, hogy milyen típusú NAT van nála? Beállítások/Hálózat/Internetkapcsolat ellenőrzése menüpontban írja ki.

(#1754) psion2101


psion2101
tag

Köszönöm a segitséget sikerült megcsinálni a routert.

(#1755) Mikeee89 válasza Mikeee89 (#1753) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Sziasztok! Igaz nem kaptam választ, mert elég specifikus volt a kérdésem, de megírnám a végeredményt. Az albérletben jelenleg nincs LCD tévém (hely sincs neki). A szüleimnél van egy PS4 Pro-m, azt szerettem volna laptopról Remote Play-el használni. A szüleimnél Magyar Telekomos net van, az albérletben Flip. A szüleimnél wifin működött a Remote Play, és az albérletből is működik. Igaz mindig be kell kapcsoltatni a PS-t, mert pihenő módból nem tudom felébreszteni. Úgyhogy aki Flip-es nettel akarja használni a Playstation 4-et vagy 5-öt Remote Play-el, annak valószínűleg nem lesz vele gondja. :)

(#1756) snyper990


snyper990
őstag

Sziasztok!
Az létezhet, hogy egy címen nem elérhető a szolgáltatás úgy, hogy egyébként az összes szomszéd címére azt írja a honlap, hogy elérhető? Többek közt a szembeszomszéd címére is, ahova a házhoz egyébként közelebb lévő dobozból tudnának egyedül bekötni, a kábelt az út felett áthúzva?
Egyébként az egész utcában elérhető a Telekom optikai hálózata. Bár olvastam az összefoglalóban, hogy nem feltétlenül elérhető mindenhol, ahol a Telekom is, de azért így furcsa, hogy elméletileg kb. az utca összes címén elérhető, csak ott nem. Illetve azoknál a címeknél következetesen nem, ahol a házszám „/” karaktert tartalmaz, ami nekem gyanús. A honlapon lévő űrlap legördülő listájából kiválasztva az összes, most hirtelen kipróbált [szám] / [szám v. betű] formátumú címre azt írja, hogy a [szám] [szóköz] [szám v. betű] (egyébként így, a „/”-t szóközzel helyettesítve valójában nem is létező) címen nem elérhető a szolgáltatás.
Bár most találtam egy „/”-es címet a saját utcámban, ahova azt írja, hogy elérhető (de ott is helyettesíti a honlap a „/”-t szóközzel)... A fene se tudja.
A saját címemre is azt írja a holnap, hogy nem elérhető, pedig már kétszer is dobtak be szórólapot.
Írtam az ügyfélszolgálatnak, amire sablon választ kaptam (amiben egyébként figyelmetlenségből eredő hibák is voltak), így számomra a Flip megszűnt komolyan vehető szolgáltatónak lenni, csak kíváncsiságból kérdezem. Köszi előre is!

(#1757) Bferibörs válasza snyper990 (#1756) üzenetére


Bferibörs
addikt

Miért nem hívod fel őket? Az e- mail mindenhol sablon szöveg szinte. Mondjuk telón is másodszorra sikerült elintéznem amit akartam,az első ügyintéző nem volt a toppon.😁

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1758) snyper990 válasza Bferibörs (#1757) üzenetére


snyper990
őstag

Nem tudom, ez a hozzáállás, hogy „a kötődobozban nyilvánvalóan van Filpes elérhetőség, de neked nem kötjük be, csak valamelyik szomszédodnak” kissé elbizonytalanított velük kapcsolatban. Majd lehet telefonálok, még átgondolom.
Mindenesetre köszi a választ! :)

(#1759) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
Mostani bekötéseknél tudjátok hogy pontosan milyen tipusu tv-boxokat ad a Flip?
Koszi elore is!

(#1760) TillaT


TillaT
junior tag

Sziasztok!
Rátok zúdítanék néhány kérdést, remélve, hogy tudtok válaszolni, segíteni.
Előre is köszönöm!

1., Mi a tapasztalatotok, ilyenkor év vége felé közeledve a megrendeléstől számítva mennyi időn belül kötik be és lehet használni a Flip szolgáltatásokat?
2., A központi szám hívásával vagy üzletkötőn keresztül vagy esetleg online (e-mailben) történő megrendelés esetén gördülékenyebb és gyorsabb a folyamat?
3., Szokott lenni valamilyen év végi/karácsonyi akció új szerződéskötésekhez?
4., A Fliptől lehet venni pl. TV kedvezményes áron, részletre a szolgáltatások mellé rendelve?

5., Családi házas környezetben az utcai oszloptól a beltéri egység végső helyéig -és esetleg a TV-ig (Flip TV-Boxig) is a Flip biztosítja díjmentesen a kábelezés kiépítését vagy ennek meg kell lennie addigra, amikorra a telepítő kollégájuk ki jön a házhoz?
6., Mennyi időt vesz igénybe a telepítés, helyszíni üzembehelyezés?
7., Mi a tapasztalat -családi házas környezetben- mostanában tényleges milyen az internet sebessége a névleges (maximális) 250-hez képest?
8., Milyen gyakran fordul elő a Flipnél, hogy az internet sebessége a minimum körül, esetleg alatta mérhető?
9., A Flip TV szolgáltatása mennyire stabil, akadozásmentes?

Még egyszer köszönöm a figyelmeteket és előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1761) AnonymusX válasza TillaT (#1760) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

3) Nem. Már nyomott áras így is.
4) Nincs. Ha ilyen kell, akkor az anyacégtől azaz a Telekomtól kell szolgáltatást kérni.
5) Ingyen csinálják a beltéri egységig (ONT vagy HGW) illetve onnan annyi tévéig, amennyi tv-s beltérit kértél.
7) Ha optika lesz nálad, akkor azzal nincs semmi gond. Koax már helyszínenkét problémás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1762) TillaT válasza AnonymusX (#1761) üzenetére


TillaT
junior tag

Köszönöm a gyors választ.
Elvileg optikai hálózaton szolgáltatnak nálunk.
-Ilyenkor az utcai hálózatról is optikai kábellel állnak be a házba a beltéri egységig?
- Te is Flip előfizető vagy?

(#1763) AnonymusX válasza TillaT (#1762) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Igen, optikai kábel megy be a házba az ún. ONT-ig, onnan UTP kábelek a TV beltérikhez.

A családban 2 Flip előfizetés is van, mindkettő optika és nagyon megbízhatók és stabilak. Ritkán fordul elő hiba. Annyi még hogyha gyorsabb Wifit szeretnél, akkor érdemes használni egy saját routert, mert a Huawei ONT, amit adnak az csak 2,4GHz-es Wifit tud, ami már kevés a 250 Mbit/s-hez Wifin, ha ezt a sebességet szeretnéd wifin is.

(#1764) tusik


tusik
tag

Üdv.
Hozáértőt kérdeznék. A lentebb lévő adatok mit jeleznének? Van hogy egyszerűen nincs net percekig meg tv sem. És amikor ez előfordul ilyen bejegyzések szoktak lenni az eseménynaplóban. Koaxos a szolgáltatás.

Tue 29 Nov 2022 08:47:48 Figyelmeztetés (5) DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MA...
Tue 29 Nov 2022 08:54:08 Értesítés (6) 192.168.0.25 has been offered to MAC 28:d2:44:86:1b:8e
Tue 29 Nov 2022 08:53:14 Értesítés (6) 192.168.0.12 has been offered to MAC d2:55:ed:02:f3:4a
Tue 29 Nov 2022 08:48:17 Értesítés (6) eRouter retrieved DNS 84.2.44.1
Tue 29 Nov 2022 08:48:17 Értesítés (6) eRouter retrieved DNS 84.2.46.1
Tue 29 Nov 2022 08:48:15 Értesítés (6) eRouter retrieved an IPv4 188.157.50.96 with lease of 74674 ...
Tue 29 Nov 2022 08:48:10 Értesítés (6) eRouter is provisioned with Dual IPv4/IPv6 mode

(#1765) 4Grider válasza tusik (#1764) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy áll fel (éppen indul) a gw.
08:48:10 előtt semmi nincs a logban?
Egyébként stabil nethez mindig saját, stabil és megbízható(erős) router használatát javasoljuk.

(#1766) TillaT válasza 4Grider (#1765) üzenetére


TillaT
junior tag

Szia,
"stabil nethez mindig saját, stabil és megbízható(erős) router használatát javasoljuk"
Milyen routert érdemes/javasolt venni a Flip szolgáltatásához?
A műszaki paraméterek mellett esetleg konkrét eszközöket is tudnál ajánlani?

(#1767) TillaT


TillaT
junior tag

Ha valaki úgy dönt, hogy felmondja a Flipes szerződését, akkor -úgy tudom, hogy a Vodás felmondáshoz hasonlóan- egy Postán átvehető egységdobozban kell visszaküldenie a szolgáltatótól kapott eszközöket?
- Jól tudom?
- Ez a Postán átvehető doboz ingyenes vagy -a normál csomagküldeményekre vonatkozó postai díjon felül- egyéb díjat is fizetni kell érte?

[ Szerkesztve ]

(#1768) 4Grider válasza TillaT (#1766) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha szükség van az iptv-re is, akkor Fliphez nem javaslok semmilyen saját routert, mert a Sagemcom-ot bridge módba téve nem lesz iptv elérés.

(#1769) TillaT válasza 4Grider (#1768) üzenetére


TillaT
junior tag

Értelek, akkor félreértettem, amit az előttem kérdezőnek (#1764) írtál.

A Fliphez optikai területen olyan ONT eszközt adnak, ami tudja kezelni az 5G-s WiFi kapcsolódást?

(#1770) tusik válasza 4Grider (#1765) üzenetére


tusik
tag

08:48:10 előtt semmi nincs a logban?
Most csak erre lettem figyelmes mert pont gépnél ültem
Közben csináltam egy gyári visszaállitást
Asus RT-AC1200GU van mögötte. De mint emlitettem tv sincs ilyen alkalmakkor.

[ Szerkesztve ]

(#1771) 4Grider válasza TillaT (#1769) üzenetére


4Grider
nagyúr

HG8245H-t adnak, ami egy fos eszköz, így 5 GHz-es wifi sincs benne.

(#1772) 4Grider válasza tusik (#1770) üzenetére


4Grider
nagyúr

A saját routert gondolom csak ap módban tudod használni, így nem sok értelme van a te esetedben, mert a szolgáltatói Sagemcom is Wifi 5-ös.

(#1773) TillaT válasza TillaT (#1769) üzenetére


TillaT
junior tag

Közben megtaláltam a választ a Flip oldalán is. Eszerint tudja az 5G-t is.

(#1774) 4Grider válasza TillaT (#1773) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt az eszközt koaxos területekre adják, te ont-ot kérdeztél.

(#1775) TillaT válasza 4Grider (#1771) üzenetére


TillaT
junior tag

Mi alapján döntik el, hogy milyen elosztót adnak?
Amellett, amit te írtál (HG8245H), a Flipes használati útmutatóknál fel van sorolva az az elosztó is, amit az előbb én linkeltem (SAGEMCOM F@st3686AC). Ez utóbbi kezeli az 5 GHz-s vezeték nélküli adatkapcsolatot is.

(#1776) skroy válasza TillaT (#1775) üzenetére


skroy
senior tag

Az alapján, hogy koax vagy optikai a szolgáltatás.

(#1777) TillaT válasza 4Grider (#1774) üzenetére


TillaT
junior tag

Én úgy tudom, hogy a koaxos rendszereknél HGW-k vannak, az optikai területeken pedig ONT egységeket adnak. Benéztem valamit?ű

(Azért az durva lenne, ha a modernebbnek számító optikai rendszerekhez kisebb tudású elosztókat adnának, mint a régebbi koaxos rendszerekhez. Szerintem nem lenne logikus, de nem vagyok szakmabeli.)

[ Szerkesztve ]

(#1778) 4Grider válasza TillaT (#1777) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem néztél be semmit. A Sagemcom egy HGW, a HG8245H pedig egy ont.

(#1779) tusik válasza 4Grider (#1772) üzenetére


tusik
tag

Asus Wifijét használjuk elsődlegesen, de a pc-k is Asusban vannak

(#1780) 4Grider válasza tusik (#1779) üzenetére


4Grider
nagyúr

Külön LAN-t csináltál az ASUS-al és routolsz vele a két LAN között?

(#1781) TillaT válasza 4Grider (#1778) üzenetére


TillaT
junior tag

A fejemben van egy kis katyvasz, de igazad van. :R
"A HG8245H digitális elosztó egy optikai hálózat lezáró egység (ONT Optical Network Terminal), amely a gigabit sebességű optikai előfizetői hálózatban (GPON Gigabit-capable Passive Optical Network) használható."

Amit viszont még inkább nem értek.
Mi a logika abban, hogy az optikai hálózathoz olyan osztókat adnak, amik nem képesek kezelni az 5 GHz-es WiFi-s kapcsolatot, miközben a hagyományos koaxos területeken meg az 5 GHz-t is kezelni képes elosztókat adnak? :Y :W
(Nem nagyon szoktam ilyen emodzsikat használni, de most ezeknél jobban semmi nem tudja kifejezni, ami a fejemben van.)

(#1782) 4Grider válasza TillaT (#1781) üzenetére


4Grider
nagyúr

A logika az, hogy a HG8245H úgy tudja a PPPoE Pass Through-t, hogy nem kell lemondani az IPTV-ről és a VOIP-ról sem, így használhatsz mögötte saját, normális routert natolásra. A Sagemcommal viszont nem (max. ap-ként vagy kettős nattal tudod mögé tenni a saját routered), így ott jobb wifit kell a szolgáltatónak az eszközével biztosítani.

(#1783) TillaT válasza 4Grider (#1782) üzenetére


TillaT
junior tag

Köszönöm. A két eszköz használati útmutatóját lapozgatva én is erre a megállapításra jutottam.
Összegezve. Optikai területen a HG8245H-t adják, ami egy ONT eszköz, amihez az IPTV-ről és a VOIP-ról történő lemondás nélkül lehet csatlakoztatni saját routert.

"stabil nethez mindig saját, stabil és megbízható(erős) router használatát javasoljuk"
Ezennel visszajutottam az eredeti kérdésemhez.

Milyen routert (márka, típus) javasolnál a HG8245H-höz csatlakoztatni?
És miért írtad azt, hogy a HG8245H "egy fos eszköz"?

(#1784) 4Grider válasza TillaT (#1783) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert az. Rászabadított torrenttől már összetojja magát, két-három kliens szimultán forgalmától pedig belassul. A Wifi 4-et hagyhatjuk. Persze ha nincsenek igények, jó az átlagosan néhány Mbps, akkor jó ez is, de ha rendesen akarod natolni a belső hálózatod felé a 920/330 Mbps-ot, akkor ez édeskevés.
Van "milyen routert" topikunk már elég régóta, ott a topik összefoglalóját érdemes olvasgatni..

(#1785) TillaT válasza 4Grider (#1784) üzenetére


TillaT
junior tag

Köszönöm, okosodtam. :R

(#1786) Trava


Trava
tag

A hozzászolásokat olvasgattam, de arra nem kaptam választ, hogy a NAT-ot ki kapcsolják kérésre vagy sem?
Nálam a fűtés, a klíma, a biztonsági kamera elérése nagyon fontos.
Vajon tudnám használni ezeket a funkciókat ezzel a szolgáltatással. (most digi van, ott kivettek a nat-ból miután betelefonáltam)

(#1787) 4Grider válasza Trava (#1786) üzenetére


4Grider
nagyúr

Többnyire nem vesznek ki a natból arra hivatkozva, hogy akkor nem megy az iptv és a szolgáltatás nem bontható (csak netre).

(#1788) tusik válasza 4Grider (#1780) üzenetére


tusik
tag

Annyira nem vagyok otthon a router beállitás témában.
A Sagemcom LAN-ról megy az Asus WAN-ba az utp kábel.

(#1789) 4Grider válasza tusik (#1788) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nem kapcsoltad be az Asus-on az ap módot, akkor hármas címfordítás van nálad: natol (ip címet fordít) a szolgáltató a Sagemcom felé (mert ugye nem ad neki publikus ip címet), a sagemcom a routered felé, te meg a routereddel a LAN/WLAN felé. Az szép...

(#1790) tusik válasza 4Grider (#1789) üzenetére


tusik
tag

Ez most kicit kinaiul van nekem. :D

(#1791) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

A jövő évi digis emelés miatt gondolkodtunk a DIGI 1000 FTTH net és UPC Direct műholdas TV kiváltásán Telekom Flip-re, mert így fele lenne a havidíj. Mennyire rosszabb a telekom kábelneten az online játékokban a ping? Van itt esetleg szegedi?

Ezt írja a címünkre a Flip:

Jó hírünk van, nálad elérhető a Flip!
Ezen a címen a Flip szolgáltatásokat kábel hálózaton nyújtjuk, a következő paraméterekkel:
250-es csomag
a letöltési sebesség – minimum 15 Mbit/s, maximum: 250 Mbit/s, rendes körülmények között elérhető: 150 Mbit/s
a feltöltési sebesség – minimum 4 Mbit/s, maximum: 10 Mbit/s, rendes körülmények között elérhető: 6 Mbit/s.

Thanos was right.

(#1792) 4Grider válasza Narxis (#1791) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én garantáltan nem lépnék vissza koaxra optikáról. A maximum 10 Mbps feltöltési pedig konkrétan már akadályozza a távol/felhőben tárolt tartalmak feltöltését.

(#1793) skroy válasza Narxis (#1791) üzenetére


skroy
senior tag

Amikor megrendeltem, a visszaigazoláskor azt az üzenetet kaptam, hogy koaxon elérhető nálam, pedig a Flip weboldala optikát írt. Végülis az optika lett az igaz, szóval a helyedben utánajárnék, hogy valóban csak koax van-e. Én abszolút elégedett vagyok a szolgáltatással optikán. Atomstabil minden.

(#1794) Narxis válasza 4Grider (#1792) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én is ettől félek, lehet beaktiváljuk a hűséget Diginél, így egy kicsit olcsóbb lesz aztán marad így.

#1793 ránézésre koax, jóval vastagabbnak tűnik az oszlopon mint az alatta futó digi optika. Azért lehet, hogy rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#1795) Narxis válasza skroy (#1793) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmm telekom oldalán engedi kiválasztani a 1000/25-ös netet... :F

#1796 ja akkor jó. :)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#1796) 4Grider válasza Narxis (#1795) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az akkor koax.

(#1797) molnarpeter válasza Narxis (#1794) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha azt nézzük, hogy helyenként lehet némi variancia - próbálj esetleg szomszédságban egy gyors wifi speedtestet kunyerálni... sőt, köttesd be, 14 napod lesz lemondani - vagy a Digit, vagy a Flipet :)

(#1798) dpeti86


dpeti86
csendes újonc

Ugye a Flip otthoni tv szolgáltatással nincs online tv nézési lehetőség?

(#1799) skroy


skroy
senior tag

Nincs. :N

(#1800) TillaT


TillaT
junior tag

Sziasztok!
Van érdemi különbség a Technicolor ISB2201 és a TTI STB-3112 CDA IPTV vevőegységek között? Melyikkel milyen tapasztalataitok vannak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.