Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) kircsike válasza gurabli (#747) üzenetére


kircsike
tag

Azt mondta hogy a Telekommal együtt kerül be hozzájuk is.
Na majd meglátjuk.

(#752) szabogabor10 válasza gurabli (#747) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az a furcsa nekem, hogy ha ez az infó igaz, akkor egy üzletkötő többet tud, mint az ügyfelesek. Vagy lehet az ügyfelesek is tudják már, csak nem mondhatnak semmit. Mindenesetre imádkozom, hogy igaz legyen.
Egyébként ha tényleg bekerül a Fliphez, akkor tuti nem az új csomagba kerül, mert az nem elérhető (és szerintem nem is lesz elérhető) a Flipnél. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#753) tomee987 válasza hawyka (#749) üzenetére


tomee987
tag

Igen, de nem a Szolgáltató tévesztett meg, hanem egy vállalkozó akinek az a feladata, hogy vállalkozási szerződésben leírtak szerint értékesítse minél nagyobb körben a szolgáltatást.
Ha pedig a Szolgáltató nem adott neki hivatalosan, írásban olyan információt, hogy márpedig szeptember 15-től lesz Spíler2, onnantól kezdve Te mehetsz a sóhivatalba, mivel a Szolgáltatónak vállalkozási szerződéssel dolgozó embere nem hivatalos tájékozódási forrás.
Egyébként meg szeptember 15. szombati nap. Nem nagyon emlékszem, hogy a múltban bármikor is lett volna szombati napon csatornakiosztás bolygatva vagy úgy csatorna indítása. Ezért is sántít ez a dátum kicsit, de ez csak az én véleményem.

(#754) szabogabor10 válasza tomee987 (#753) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szeptember 1. is szombat volt, amikor berakta a Telekom a +10 HD csatit.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#755) jaroslav válasza tomee987 (#753) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Bár, valóban jutalékért dolgozó üzletkötők , de néhány újabb megkötött előfizetés kedvéért biztosan nem mennének bele egy egyértelmű és nem védhető/magyarázható hazugságba...

Túlságosan sok új előfizetőt nem hiszem, hogy be lehetne vonzani a Spíler 2-vel. Tekintve, hogy a Spíler 1 nézettsége is 1% alatt van. Nem beszélve arról, hogy a foci rajongók nagy része, már a Spíler 1 miatt váltott korábban.

Nagyon szűk lehet az a réteg, aki eddig nem váltott, de most a Spíler 2 miatt váltani akarna.

Kizárt, hogy egy normálisan gondolkodó üzletkötő, akinek a megélhetése a szakmai hitelétől függ, mindent a szemétre dobjon néhány szerződés kedvéért...

Szinte teljesen kizártnak tartom, hogy ezután ne vezessék be a Spíler 2-t.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#756) tomee987 válasza jaroslav (#755) üzenetére


tomee987
tag

Hát pedig de... Nyilatkozott Spíler2 ügyben a Magyar Telekom vezérigazgatója. Még csak közelében sincsenek a megegyezésnek.
Távolodik a Telekom és a Spíler 2 megegyezése

(#757) jaroslav válasza tomee987 (#756) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Meglátjuk...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#758) zsolesz6 válasza viktorhu (#738) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Akkor neked hogy jön ha nem boxon?

(#759) kircsike válasza viktorhu (#743) üzenetére


kircsike
tag

1: csak a flipet. 100 óra vezetékes hívás bármilyen irányba plusz 1000 forintért vehető.
Ez hol van leírva???

(#760) viktorhu válasza kircsike (#759) üzenetére


viktorhu
veterán

(#761) viktorhu válasza zsolesz6 (#758) üzenetére


viktorhu
veterán

Sehogy. Kábelezés miatt kihúztam a boxot pár hónapja, aztán azóta még nem hiányzott. Nem tévézünk, egy mini pc van a tévére kötve, és arról mennek a tartalmak.

(#762) 313313 válasza viktorhu (#760) üzenetére


313313
addikt

Ezt nem is tudtam, megrendeltem.
Ilyen 1500-1700-et eddig minden hónapban eltelefonáltunk :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#763) trec12


trec12
addikt

Nem tudja valaki Győrben lesz Flip? Telekomnak sajnos nincsen kiterjedt optikai sem ED3-as hálózata csak a ViDaNet-nek van ez utóbbi pedig Telekomos cég...

[ Szerkesztve ]

(#764) FreedomHUN válasza trec12 (#763) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Közeljövőben nem lesz.

(#765) trec12 válasza FreedomHUN (#764) üzenetére


trec12
addikt

Kár, pedig itt a Digi elég komolyan jelen van.

(#766) tomee987 válasza kircsike (#744) üzenetére


tomee987
tag

Ahogy az borítékolható volt, csak füllentett a jutalékért.

(#767) Arween


Arween
senior tag

A csatornák rendezésére még mindig nincs valami felhasználó barát megoldás?

(#768) kircsike válasza tomee987 (#766) üzenetére


kircsike
tag

Na igen. Most gondoltam valamit, de nem írom le.

(#769) tope


tope
addikt

Elvileg a Telekom által holnaptól lesz a Szuper Családi HD csomagban az 52-es csatornán Spíler2, átkerül a Fliphez is? (Ha már ugyanaz a csomag)

(#770) gabenn4241


gabenn4241
tag

Elérhető a Spíler 2 mai naptól a Flip kínálatában. :D Akinek kérdése van keressen bátran.

(#771) nagyj74


nagyj74
senior tag

52-n van a Spiler2.

(#772) zsolesz6 válasza nagyj74 (#771) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

És HD vagy sima? Vagy ne legyünk telhetetlenek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#773) nagyj74 válasza zsolesz6 (#772) üzenetére


nagyj74
senior tag

Sima.

(#774) nova001


nova001
senior tag

sziasztok

most találtam erre a szolgáltatásara. Érdemes beköttetni vagy inkább a digi tv+net fele menjen az ember?
régi telekom tapasztalataim nem jók.
internet sebességek merre jók a garantáltak?

köszi

(#775) nagyj74 válasza nova001 (#774) üzenetére


nagyj74
senior tag

Hát...
UPC után nekünk felüdülés , az biztos. Digit nem tudom.

(#776) nova001 válasza nagyj74 (#775) üzenetére


nova001
senior tag

nem erre a válaszra számitottam :D
nekem a upcbel semmi bajom, a stb szokott néha fagyni de ennyi

(#777) zsolesz6 válasza nova001 (#776) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Szia,

Nekem XV-ben kimondottan jó a szolgáltatás. Talán egyszer volt kiesés de az a T hálózata miatt. Nekem a 250-es net van + TV, így kerül 4700-ba.
Egyetlen negatívum, bár ez csak használatból adódik, hogy nekem a gyári modem/router nagyon nem működik jól, túl sok eszközöm van rajta és tapasztaltam anomáliákat. Ezért a gyári nálam csak az IP TV kiszolgálásáért felel, és raktam mögé egy saját routert ami NAT-olja a hálózatot, és minden egyéb ezen van. A gyárin a wi-fi-t is kikapcsoltam. Így most minden király.
Idő közben tesómék (szintén XV) és egy haverom (IV) is váltott rájuk, ők másképp használják a netet, nekik pl megfelel a gyári router is. :)

(#778) beldeczki válasza nova001 (#774) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Itt is szintén működik minden megfelelően (koax, Szeged), kiesés nem volt, gyári router 3 gépet és 3 telefont kiszolgál. Sebesség értékek is mindig megvannak (a rendes csomagba foglalt). Sokan az IPTV minőségét kritizálják, bár én szerintem az emberek többségének bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#779) =Thor=


=Thor=
tag

Sziasztok!

ED3 területen vagyok és van Telekom kábeltelefonom HOPPÁ csomagban(3600HUF). Régen volt Telekomos kábeltv és net is, ezért egy Cisco epc3925 HGW van azóta is a bejövő kábel után.

Ha most váltanék Flipre és pluszba a 100órás belföldi díjcsomagra, akkor gyakorlatilag +1100Ft lenne a mostanihoz képest. Viszont a korlátlan vezetékes telefon mellett lenne 100Mbit internet és ~130 csatorna köztük a Spíler1 és 2 meg a FilmBoxok.

1, Jól gondolom a fentieket?

2, Az „ingyenes” Telekom mobil hívást ha jól gondolom bukni fogom és mostantól minden mobil 5Ft/perc, ugye? (Amúgy eddig sem volt jelentős, max. 10-20perc.)

3, HGW-t gondolom cserélik valamelyik mostanira, de ezen kívül kell még valamit szerelni?

4, Ha jól rémlik a kintről bejövő kábel megy egy 2-es szűrő/osztóba. Egyik ág megy a HGW-be és onnan jön a telefon és jött az internet, a másik ág egy galvanikus leválasztó meg egy 3-as osztás után ment a 3 tv felé anno.
Ez a rendszer most az IPTV-s rendszeren hogy néz majd ki?

5, Most a kábeltelefon szerintem nagyon jó minőségű. A FLIP ha jól néztem VOIP alapú, ennek milyen lesz a minősége és megbízhatósága?

6, IPTV STB-hez milyen CAT kábel ajánlott? CAt5e-6-7? UTP vagy S/FTP? 20méteres CAT kábel gondolom nem lesz gond?

7, STB SPDIF kimenete mehet házimoziba simán?

8, Hiába Telekom-os a FLIP is, ez szolgáltatóváltásnak minősül és kezdeményeznem kell a számhordozást Telekomon belül is?

(#780) zsolesz6 válasza =Thor= (#779) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok!

ED3 területen vagyok és van Telekom kábeltelefonom HOPPÁ csomagban(3600HUF). Régen volt Telekomos kábeltv és net is, ezért egy Cisco epc3925 HGW van azóta is a bejövő kábel után.

Ha most váltanék Flipre és pluszba a 100órás belföldi díjcsomagra, akkor gyakorlatilag +1100Ft lenne a mostanihoz képest. Viszont a korlátlan vezetékes telefon mellett lenne 100Mbit internet és ~130 csatorna köztük a Spíler1 és 2 meg a FilmBoxok.

1, Jól gondolom a fentieket?

Ha most 3600-at fizetsz, akkor +1100-ért 250 Mb/s-es netet kapsz, plusz a felsorolt csatornák

2, Az „ingyenes” Telekom mobil hívást ha jól gondolom bukni fogom és mostantól minden mobil 5Ft/perc, ugye? (Amúgy eddig sem volt jelentős, max. 10-20perc.)

Igen

3, HGW-t gondolom cserélik valamelyik mostanira, de ezen kívül kell még valamit szerelni?

Igen, hoznak egy Sagecom-ot, amiről fentebb írtam a tapasztalataimat.

4, Ha jól rémlik a kintről bejövő kábel megy egy 2-es szűrő/osztóba. Egyik ág megy a HGW-be és onnan jön a telefon és jött az internet, a másik ág egy galvanikus leválasztó meg egy 3-as osztás után ment a 3 tv felé anno.
Ez a rendszer most az IPTV-s rendszeren hogy néz majd ki?

Az IPTV úgy néz ki hogy a szoltáltatótól kapott HGW hátoltalán 4 db ethernet port van. Ebből max 3-ra tudsz STB-t kütni vmilyen hálózati kábellel. (manapság a Cat5e már nem nagy elvárás, de STP-nek a HGW ethernet portjain lévő árnyékolás hiányában nincs sok értelme)

5, Most a kábeltelefon szerintem nagyon jó minőségű. A FLIP ha jól néztem VOIP alapú, ennek milyen lesz a minősége és megbízhatósága?

Erre sajnos nem tudok válaszolni, nekem még telefon készülékem sincs. Benne van az árban a szolgáltatás de én nem használom

6, IPTV STB-hez milyen CAT kábel ajánlott? CAt5e-6-7? UTP vagy S/FTP? 20méteres CAT kábel gondolom nem lesz gond?

Cat5e sztem bőven elég, mint fentebb leírtam

7, STB SPDIF kimenete mehet házimoziba simán?

Nálam a házimozi a TV-ről veszi a jelet optikai kábelen szóval erre nem tudok válaszolni.

8, Hiába Telekom-os a FLIP is, ez szolgáltatóváltásnak minősül és kezdeményeznem kell a számhordozást Telekomon belül is?

Úgy tudom hogy számhordozás nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#781) =Thor= válasza zsolesz6 (#780) üzenetére


=Thor=
tag

Hello! Köszönöm a gyors válaszokat!

A 250Mbit net is egy + csomag, de a +100óra vezetékes telefon is, nem? (Lásd pár hsz-szel fentebb.)

Akkor a kintről bejövő kábel minden osztás és szűrés nélkül egyből megy az új HGW-be?

Mármint a számhordozás telekomról nem lehetséges? Mert amúgy a flip honlapján is fent van számhordozás esetén való teendők leírása.

[ Szerkesztve ]

(#782) zsolesz6 válasza =Thor= (#781) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Bocs de telefon szolgáltatással egyáltalán nem vagyok képben, mint említettem én egyáltalán nem használok vezetékes telefont. Ami engem érdekelt a 250-es net, meg a Spíler HD :) Mivel én nem kérte extra telefon szolgáltatást, ezért nekem így 4700 HUF.

Igen, egyetlen kábel jön be a lakásba, és az osztást már a HGW intézi (max 3 db STB lehet)

[ Szerkesztve ]

(#783) =Thor= válasza =Thor= (#781) üzenetére


=Thor=
tag

Most visszaolvastam célirányosan és sokan hordoztak számot telekomról is flipre...

Szerk. zsolesz6: OK, a többit köszi.

[ Szerkesztve ]

(#784) =Thor=


=Thor=
tag

A telefonszolgáltatás minőségével/megbízhatóságával kapcsolatban tudna valaki véleményt mondani?

(#785) gurabli válasza nova001 (#774) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát, ha van Digi, akkor nem sokat gondolkodnék. Ott azért kicsit más a sebesség. A dvb-c képminősége is érezhetően jobb, mint az iptv. Sőt, saját boxot is hasznalhatsz.
Kérdés, kell e sokkal gyorsabb net? Zavar-e a STB? Milyen adók kellenek? 3700 Ft-tért azért nagyon korrekt ára van.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#786) gurabli válasza nagyj74 (#773) üzenetére


gurabli
senior tag

:W

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#787) viktorhu válasza =Thor= (#784) üzenetére


viktorhu
veterán

Én kipróbáltam, lényegesen jobb a hangminőség, mint a diginél volt. Ma már mindenki ip alapon adja a vezetékes telefont, de ez nem internetes telefonálást jelent, külön vlan-on megy a központig a hívás, szóval nem kell tőle félni, jobb a klasszikus analógnál.

(#788) viktorhu válasza gurabli (#785) üzenetére


viktorhu
veterán

Én akkor gondolkoznék a digin, ha a digi optikán jön, a telekom meg koaxon. Külföldi oldalakhoz meg egyértelmű a T előnye.

(#789) jannid


jannid
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék Flipre váltani. Jelenlegi helyzet: csak digi internet előfizetésem van 500-as net, de szörnyű, sose jön a kívánt sebesség, már új routert se szeretnék venni, meg ők alapból se adtak. Milyen a flip routere, mennyit tud leadni? Stabil 50 mbit nekem már elég lenne, csak ne akadjon a youtube... Barátnő szeretne tv-t is nézni, ezért jó választásnak tűnik a flip. A telefont nem kérnénk, elég a mobilunk. Nem vagyok nagy szaki, a digi által behúzott kábelen tudna szolgáltatni a flip, illetve másik szobába hogy vezetnék el a tv-t? Panelban lakunk, nem szeretném, ha nagyon sok kábel futkosna, kíváncsi vagyok ez másnál hogyan lett megoldva. Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#790) viktorhu válasza jannid (#789) üzenetére


viktorhu
veterán

Előbb nézzük már meg, hogy mi a baj a hálózatoddal, nehogy ne oldódjon meg semmi a váltással.

- Milyen routert használsz?
- Vezetéken milyen a sebesség? (Ne chrome-ban mérd)

Addig is:

- 2,4 GHz panelban telített lehet, 5 GHz-en menni fog a flipes routerrel a 250 megabites kapcsolat
- Telefonszolgáltatást mindenképpen kapsz, max. nem dugsz be készüléket
- A fliphez új kábelek kellenek. Vagy optikán, vagy koaxon szolgáltatnak, utóbbi esetben, ha van digis koax a tévéhez, arra rá tudnak kötni. A routerből aztán lan kábel kell a tévés set top boxig. Vagy ha a digis koaxon jönne be a net, akkor a router eleve a tévé mellé kerülhetne, a másik szobából wifi, de az 5GHz nem jól terjed át a másik szobába (de ha a két szoba közötti fal mellé teszed, akkor egész jó lehet az eredmény).

(#791) jannid válasza viktorhu (#790) üzenetére


jannid
senior tag

D-Link DIR-842-es routerem van. Nem tudok sajnos kábelen sebességet mérni, mert nincs asztali gépem, a 2 laptopban meg nincs lan port.

Wifin kb 10 mbit jön az ugye 500-as csomagban. Hiába nem a legjobb router, ez akkor is kevés. A feltöltés 100 mbit körüli.

Xbox One van esetleg, nem tudom azon lehet-e sebességet mérni, megpróbálok.

[ Szerkesztve ]

(#792) viktorhu válasza jannid (#791) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek akkor valószínűleg nem a digihez lesz köze, hanem a túlterhelt wifi frekvenciához (egyre több a felhasználó).

Itt van egy reklámmentes wifi analyzer alkalmazás.

Egy screenshotot berakhatnál a Channel Graph ablakról. Van Windowsra is hasonló alkalmazás.

(#793) jannid válasza viktorhu (#792) üzenetére


jannid
senior tag

1.kép
2.kép
3. kép
Galaxy S8+-al csináltam, remélem segítenek valamit kideríteni.

[ Szerkesztve ]

(#794) viktorhu válasza jannid (#793) üzenetére


viktorhu
veterán

A 2,4 GHz-et elfelejtheted :( 5GHz-en miért ilyen gyenge a jel? Ha odaállsz a router mellé, hány dbm-et kapsz 5GHz-en? A router mellett állva a samsunggal 5GHz-en a speedtest alkalmazás a dunaújvárosi digi vagy a budapesti telekom szerverre mérve milyen sávszélességet mutat?

(#795) jannid válasza viktorhu (#794) üzenetére


jannid
senior tag

Oké akkor a 2,4-et ki is kapcsolom. Router mellett mértem az eddigieket is.

Router mellett.
Router mellett 2.

(Újra lett indítva a router ma már, tudom nem az fogja megoldani, nem is segít már semmit..)

[ Szerkesztve ]

(#796) viktorhu válasza jannid (#795) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tudsz kölcsönkérni egy gépet vagy egy usb-s hálókártyát? Mert ezt be kellene jelenteni hibaként, csak ki kellene zárni a saját router hibáját. Nekem egyszer a flipes router pont ilyet csinált, de egy újraindítás megoldotta - de ha egyszer megdöglene, lehet, hogy pont így tenné :)

Egy olcsó kínai totolink router van itt most mellettem, azon -20 dbm-et kapok 5GHz-en a router mellett. (Szerk: Galaxy S8-cal)

[ Szerkesztve ]

(#797) jannid válasza viktorhu (#796) üzenetére


jannid
senior tag

Köszi megpróbálok majd kölcsönkérni. A flip 2,4-en menne?! HA az ki van zárva itt, akkor meg se próbáljak váltani?

(#798) viktorhu válasza jannid (#797) üzenetére


viktorhu
veterán

Tudja az 5GHz-et a Sagemcom routerük, meg mögé is kapcsolhatod a sajátodat is switch / AP üzemmódban.

Ha váltani akarsz, válts, én elégedett vagyok a flippel. Azt tudd, hogy koaxon a feltöltés 100 megabites csomagnál 10, 250-es csomagnál 20 megabit - engem nem zavar, meg külföldi szerverre a digi 100-as feltöltése sem tudott többet ennél, szóval hajrá, de ez a mostani szitu nálad inkább műszaki hiba, mint rossz szolgáltatás, és ilyen hiba más szolgáltatónál is előfordulhat.

Még egy tipp: próbálj meg meggyőződni arról, hogy semmi más eszköz sem csatlakozik a routeredre a samsungon kívül (pl. átmenetileg megváltoztatod az ssid-t, és csak az S8+-on állítod be), és úgy ismételd meg a tesztet. Előfordulhat, hogy valami / valaki leszívja a sávszélességedet.

[ Szerkesztve ]

(#799) jannid válasza viktorhu (#798) üzenetére


jannid
senior tag

A feltöltés nem lényeges, a letöltés legyen rendben.

Kipróbáltam, sajnos ugyan olyan lassú a letöltés valamiért.

(#800) jannid válasza viktorhu (#798) üzenetére


jannid
senior tag

Írtam a diginek és azt írták vissza mérjek kábelről és azt küldjem el nekik. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.