Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) petoth válasza norbi830728 (#1650) üzenetére


petoth
csendes tag

Akkor valami nem stimmel nálad. Stabilan hozza a max. sebességet.

(#1652) 4Grider válasza norbi830728 (#1650) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ugye ott kezdődik, hogy ha a szolgáltatót kezdjük el gyanúsítani, akkor kábelen és a szolgáltató eszközén mérünk egy olyan eszközzel, ami tutira tudja a szolgáltató által nyújtott sávszélességet kezelni. A saját eszközeinkért ui. csak mi lehetünk a felelősök.

(#1653) viktorhu válasza norbi830728 (#1650) üzenetére


viktorhu
veterán

Kábelen mennyit mértél? Utána lesz érdemes megnézni a wifi beállításaidat, abban a wifis topicban tudnak majd segíteni. De előbb induljunk el visszafelé. Kábelen a saját routereden megcab-e a kínált sávszélesség, ha nincs, akkor a sagemen megvan-e. Mivel optika, és nem is nagy csomag, szinte biztos, hogy szolgáltatói oldalról meglesz a sávszélesség.

A betárcsázást melyik router csinálja?

(#1654) gabor# válasza viktorhu (#1628) üzenetére


gabor#
tag

Van olyan Flip set-top box amihez okosabb távirányító van? Cisco ISB2201 -hez kapott távval nem találom hogyan lehetne irányítani a TV-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1655) viktorhu válasza gabor# (#1654) üzenetére


viktorhu
veterán

A leírásában benne van, hogy hogy kell a tévére ráprogramozni a távirányítót. Én már fejből nem emlékszem, de a lényeg, hogy vannak kódok az egyes típusokhoz, azzal tudod megmondani neki, hogy milyen tévét kell irányítania. Azért van rajta két bekapcsológomb is, az egyik a tévéé lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1656) gabor# válasza gabor# (#1654) üzenetére


gabor#
tag

@viktorhu Köszi az útbaigazítást Legyen itt másnak is a segítség a beállításhoz:
https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/univerzalis_taviranyito_hasznalati_utmutato.pdf
https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/univerzalis-taviranyito-hasznalati-utmutato-0613.pdf

[ Szerkesztve ]

(#1657) viktorhu válasza gabor# (#1656) üzenetére


viktorhu
veterán

Amit az előbb belinkeltem, abban is benne van :)

(#1658) gabor# válasza viktorhu (#1657) üzenetére


gabor#
tag

ó tényleg, sok volt az éjszakázás mostanában :R
sikerült is beállítani, bekapcsolás és hangerő miatt már nem kell másik távirányítót keresni, de univerzálisaknak is utána olvasok még

[ Szerkesztve ]

(#1659) matthews


matthews
aktív tag

Sziasztok!
Meglepődtem. Nálatok is bekerült a Eurosport 3-4 HD a csatornák közé? Sőt az 5 is....
Miért? Téli olimpia miatt? Vagy állandóak lesznek?
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#1660) degec


degec
senior tag

Tisztelet ! Flip-et rendelni online szabad ?, vagy sok rossz tapasztalat van vele.... inkább értékesítőkön keresztül ?.. mi a tapasztalat..? köszönöm !

(#1661) petoth válasza degec (#1660) üzenetére


petoth
csendes tag

Mindegy, hogy milyen formában rendeled, ugyanazt a jóminőségű szolgáltatást fogod kapni.

(#1662) degec válasza petoth (#1661) üzenetére


degec
senior tag

jó csak intézésileg.. kérdezem.. haladósabb online.. stb.. azt vágom hogy ugyan az az optika lesz :D

(#1663) petoth válasza degec (#1662) üzenetére


petoth
csendes tag

Én annak idején online rendeltem...de ennek már lassan 2 éve. Gyors volt az ügyintézés, de hogy gyorsabb-e üzletkőtőhöz képest azt nem tudom. Elméletileg hamarabb bekerül a rendszerükbe az igény, mint az üzletkötős verzió.

Van még a telefonos verzió is. Szerintem ez is gyorsabb, mint az üzletkötő.

[ Szerkesztve ]

(#1664) viktorhu válasza degec (#1660) üzenetére


viktorhu
veterán

Telefonon a leggyorsabb, azonnal időpontot adnak a bekötésre. Online vagy üzletkötő esetén még vissza kell hívniuk egyeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#1665) degec válasza viktorhu (#1664) üzenetére


degec
senior tag

ott a pont köszi, erre nem is gondoltam.. :R

(#1666) skroy


skroy
senior tag

Szemezgetek a flip-el, hogy beköttessem-e. Optikán, 3 beltérivel normálisan működik minden? Pár éve volt T-s iptv-m, akkor még csak vdsl-en, szörnyű volt. 3 beltéri volt, de kettő is alig ment együtt, a net is lehalt rendszeresen.

(#1667) petoth válasza skroy (#1666) üzenetére


petoth
csendes tag

Optikán nem lesz ilyen gondod. A TV streamek nem vesznek el a internet sávszélességéből.

(#1668) skroy válasza petoth (#1667) üzenetére


skroy
senior tag

Előre bekábelezném a házat, csak az optikát kell, hogy behúznia a lakásba a szerelőnek. Cat5e kábel van itthon bőven, az elég lesz, ugye? Egy központi helyre rakatnám a ont-ot, onnan kábelezek 3 szobába. Switch köthető rá? Az egyik szobába tv és pc. Vagy húzzak be 2 szálat oda?
A beltériknek van valami fénye? Minden kis készenléti fény is iszonyatosan tud idegesíteni. :D

(#1669) petoth válasza skroy (#1668) üzenetére


petoth
csendes tag

Igen...ha minden cat5e ott várja egy helyen az ont-ot, akkor nekik elég behúzni az optikát és lerakni a kért helyre az ont-ot. Ahol TV és PC van együtt, oda is elég egy UTP csak egy speckó tudású swich kell hozzá...most nem jut eszembe mit kell pontosan tudnia (de nem drága).
Persze, hogy van fénye a beltérinek...kis ledek égnek, villognak.

(#1670) petoth válasza skroy (#1668) üzenetére


petoth
csendes tag

IGMP snooping képes switch
https://www.alza.hu/tp-link-tl-sg105-d389663.htm?kampan=adw1_alza_pla_all_smart-shopping-campaign_all-products_c_9063044_TP666k&gclid=Cj0KCQiAjJOQBhCkARIsAEKMtO2MZMxB41Um62Sh8gb6bMPjAnxfT5LIPle6WWc6P4x8Xkgf9zulbJAaAngGEALw_wcB
Bár most nem látom a leírásban, de azt hiszem ez tudja

(#1671) skroy válasza petoth (#1670) üzenetére


skroy
senior tag

Egy TP-Link sg1005d switch van itthon, elvileg ezzel működnie kell.
Meg is rendelem ma, és lemondom hó végével a helyi kábelt. Jelenleg 9350-et fizetek 100-as netért és szinte ugyanazért a csatornakínálatért mint ami a flip-nél van.
Köszönöm a segítséget! :R

(#1672) degec


degec
senior tag

Tisztelet,
Aki régi előfizető és még 150-es netje van optikán, az hogy kaphat 250est? csak felárért, vagy....egyéb mód esetleg (ugyanazon település), mert hűség nincs, kérdezem azért mert én most köttettek és ugye nekem alapból 250/75-ös jár..Köszönöm !

(#1673) viktorhu válasza degec (#1672) üzenetére


viktorhu
veterán

A díjcsomagváltás gombbal át lehet váltani a flip tripla csomagra. (Felár akkor is lesz persze, mi még 4000 forintért fizettünk elő a 150-es csomagra, és annyit fizetünk most is.)

[ Szerkesztve ]

(#1674) petoth válasza degec (#1672) üzenetére


petoth
csendes tag

Ha váltasz a mostani csomagra, akkor a mostani árat fogod érte fizetni. (4900 Ft és meglesz a 250/75-ös net.)

(#1675) degec válasza petoth (#1674) üzenetére


degec
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#1676) bkiky01 válasza degec (#1672) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nálam felajánlja a sebességbővítő opciót, ami 300 megabit plusz 500 Ft-ért..

(#1677) skroy


skroy
senior tag

Online megrendelés esetén mikor várható, hogy hívnak egyeztetés miatt?

(#1678) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Költözés miatt a DIGI szolgáltatásom nem tudom tovább költöztetni, mert az új helyen nem szolgáltatnak.

A Telekom és a Vodafone mellett viszont a Flip jelen van. Megéri az 2-3ezer Ft. előnyét, vagy inkább maradjak szerintetek a nagyok közül valamelyiknél? A 250mbit/sec internet az, amit kicsit szűkösnek érzek egyedül...

Köszönöm előre is... :R

(#1679) petoth válasza máyköl (#1678) üzenetére


petoth
csendes tag

Ugyanazt a minőséget kapod amit Telekomtól, ezzel szűkebb választási lehetőséggel. Ha megteszi a tévécsomag kínálata és beéred a net sebességével, akkor tökéletes választás.
Ha nagyobb szabadságot akarsz csatorna kínálatban és/vagy kicsi a kínált net sebessége, akkor maradnak a Telekom normál csomagjai vagy a Voda,ahogy írtad.
Én 1000/200-as Telekom csomagról váltottam Flip-re, elvagyunk a 300/75-el. (Korábbi gyorsító opció alapján volt 300-as csomag is.)

(#1680) bkiky01 válasza máyköl (#1678) üzenetére


bkiky01
senior tag

150/50-el simán elvagyunk, 1000/200-as telekomot váltott anno..

(#1681) degec válasza bkiky01 (#1680) üzenetére


degec
senior tag

Bekötötték nálam is. hibátlan atom gyors. jó szép, jelszint is kiváló..4900 ért szerintem bekussolhatok.. :D 250/75 -el ami kimérve vezetékesen meg is van..

(#1682) bkiky01 válasza degec (#1681) üzenetére


bkiky01
senior tag

Az meg is lesz.

(#1683) skroy


skroy
senior tag

Leadtam online a rendelést. Kaptam egy email visszajelzést, hogy rendelés rögzítve, a címemen optikán szolgáltatnak, majd hívnak stb.
Pár nap múlva még egy email, hogy a rendelés törölve. Aztán még egy email, hogy a rendelés rögzítve, ezen a címen kábelen szolgáltatnak, majd hívnak stb.
A lépcsőházban bent van az optika, nem egy lakásban van már flip. Ki érti ezt...

(#1684) skroy válasza skroy (#1683) üzenetére


skroy
senior tag

Közben bekötötték, minden flottul ment, 1 óra alatt végeztek a srácok így, hogy már csak az otpikát kellett behúzni, minden más készen állt. Szerződésben a koax-os csomag szerepel, de optikán jön. 245/80 stabilan megvan, a 3 stb is gond nélkül üzemel. Nem bántam meg egyelőre. :)

(#1685) skroy


skroy
senior tag

Ha megrendelem az HBO csomagot is, bármikor le is mondhatom? Vagy el kell telni valamennyi időnek?

(#1686) petoth válasza skroy (#1685) üzenetére


petoth
csendes tag

Én gondolom, hogy az HBO-ra is vonatkozik, hogy nincs hűségidő...de ezt le kell csekkolni náluk.

(#1687) scream


scream
veterán

Hali!

Már pár napja a "nagy" internetcsomag mellett is csak 77mbps a max letöltési sebességem, esetleg más is tapasztalt hasonlót? Ilyenkor üfsz és hiba bejelentés, vagy mi a menet? :F

(#1688) degec


degec
senior tag

Kedves Ügyfelünk! Tájékoztatunk, hogy a Flip 5. születésnapja alkalmából az áprilisi hónap forgalmi díjaira minden ügyfelünknek 100% kedvezményt biztosítunk. Ezen kívül azon ügyfeleink esetében, akik a csomagjuk mellett belföldi vezetékes hívás opcióval is rendelkeztek áprilisban, esetükben a kedvezmény az opció havidíjára is vonatkozik ebben a hónapban az igénybevétel időtartamára!Az áprilisi forgalmi díjak és a rájuk vonatkozó kedvezmény a májusi számlában fog megjelenni.
Az alapszolgáltatás és egyéb igénybe vett szolgáltatások havidíjára a kedvezmény nem vonatkozik.Köszönjük, hogy velünk vagy és bízunk benne, hogy még sok szülinapot ünnepelhetünk együtt!

(#1689) petoth válasza degec (#1688) üzenetére


petoth
csendes tag

Jó kezdeményezés!!! Más szolgáltatónál ilyennel nem találkoztam még!!!

(#1690) Avayasoft válasza degec (#1688) üzenetére


Avayasoft
tag

Mondjuk ezt hamarabb is írhatták volna :)

Amúgy kár, hogy nem bővítik a csatornakínálatot és a net sebességet...

(#1691) skroy válasza Avayasoft (#1690) üzenetére


skroy
senior tag

Nem szóltak előre. Kevés a csatorna. Gyenge a net. Neked semmi nem jó? :D

(#1692) petoth válasza Avayasoft (#1690) üzenetére


petoth
csendes tag

Tudomásul kell venni, hogy ez a fapados verziója a Telekomnak. Ha valaki többet akar átmehet a nem Flip-es csomagokra, több csatorna, gyorsabb net, magasabb telefon percdíj.

Csatornából nekünk ez elég - már amennyit tévézünk - és a net is elég ha őszinték akarunk lenni. A telefon meg egyáltalán nem használjuk.

Digi is lehetne havi 6000-ért, 1000/300-as nettel, több tévécsatornával, ami a házon belül még 3-4 helyre osztható,nem kell hozzá set-top-box, de nekünk a net stabilitása fontos, és abban nagyon jó a Telekom hálózata.

(#1693) degec válasza petoth (#1692) üzenetére


degec
senior tag

+1 ;]

(#1694) bkiky01


bkiky01
senior tag

Lehet szüneteltetni a szolgáltatás, ha igen mennyi ideig, van havidíja?

(#1695) AIex


AIex
tag

Sziasztok !

Jelenleg UPC / Vodafone-nál vagyunk, kábeles szolgáltatás,

Végre elérhető nálunk a FLIP-is,

Érdemes váltani szerintetek ? Flip durván 2-3e Ft-al lenne olcsóbb,

A szolgáltatás csomag, kvázi ugyan az lenne, amit most is igénybe veszünk,

IPTV-től mennyire kell félni ? Nem problémás ? Mondjuk sok TV-t nem nézünk, kb a Forma 1 miatt kapcsolom be, illetve néha háttérzajnak, de a jelenlegi csomagban azt szeretem, hogy üzembiztos, ha nincs központi probléma, nálunk is minden rendben.

IPTV beltéri egysége használható ? Nem kínszenvedés ?
Huawei beltéri / ONT mellé (oszlopon optika van, gondolom akkor azzal állnának be) érdemes venni külön Wi-Fi routert ? Jelenleg connect box van, azzal elvagyunk.

Kábelezéssel kapcsolatban : Mivel nem volt még IP TV-nk, ezért kérdezném, hogy a FLIP-es rendszer akkor úgy nézne ki, hogy a szolgáltató beáll az optikával a lakásba, felrakja rá az ONT-ot, és ahova raknék beltéri egységet, vagy kábeles internet elérés kell, oda kell húznom egy CAT kábelt ?

Előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#1696) skroy válasza AIex (#1695) üzenetére


skroy
senior tag

Ha ugyanazt kapod, de olcsóbban akkor simán érdemes váltani.
Nálam atomstabilan megy a net és az IPTV is 3 beltérivel, semmi gondom nem volt eddig. A beltéri teszi a dolgát. Mivel semmi extra nincs benne (felvétel, videotéka stb.), csak a tévézési funkciók használhatók, így nem kell szenvedni vele.
A szerelő nekem azt ajánlotta, hogy a Huawei ont mellé szerezzek be egy routert, mert a wifi része nem túl stabil, de eddig nem volt szükség külön routerre.
Ahogy mondod, az optika bejön a lakásba az ont-ig. Az ont-ból pedig CAT (min. 5e) kábelek a beltérik és a pc felé. Nálam egy switch is van rákötve, azon megy egy beltéri és egy pc.

[ Szerkesztve ]

(#1697) AIex válasza skroy (#1696) üzenetére


AIex
tag

Köszönöm,

Kábelnél CAT6-ra gondoltam,

Routert azért is kérdeztem, mert van egy Asus blue cave dobozban, amit anno a connect box leváltásához vettem, de lefedettségben ugyan azt tudta, így ment vissza a dobozába, mostanában meg az eladásán gondolkoztam, de akkor lehet még egy kis ideig marad, illetve talán az asus-t bekötném az ont után, az Asus vinné a wifi-t, és a gépeket, az ont pedig a beltériket.

Még egy kérdés, a beltérit valamilyen adapter segítségével össze lehet kötni vezeték nélkül az ont-al, ha már IPTV. Tudom, hogy ez elég rizikós, és jó jelszint kell hozzá, amit sokminden befolyásol, de pl. a Teraszon jól jönne, mert összesen pár alkalommal lenne használva, és nem kellene kábelezéssel vacakolnom.

(#1698) skroy válasza AIex (#1697) üzenetére


skroy
senior tag

Powerline adapterrel szerintem simán megoldható.

(#1699) degec válasza skroy (#1698) üzenetére


degec
senior tag

+1, powerlinet 15 éve használok..legjobb.. :)

(#1700) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
1. Azt vettem észre, ha be van kapcsolva a torrent és nem töltök le semmit az internet sebessége visszaesik drasztikusan. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a 250/20 Mbit-es net mindössze 3-4/3 Mbitre esik vissza. Emellett néha a sagemcom ONT egységet is megfektetei, az internet szakadozik. Jelenleg qbittorrent-et használok, feltötési sebesség le van korlátozva 10 MBit-re.
Milyen beállításokat kellene eszközölnöm, hogy ne csökkentse az internet sebességét? Olybá tűnik, hogy az egész sávszélességet leszedné akkor is ha minmális feltöltés megy rajta és nem megy a letötés. Ez a jelenség akkor is előáll, ha a gépet közvetlenül lan kábelen keresztül kötöm a Sagemcom-ba a xiaomi router nélkül.

Eszközök:
- Sagemcom F@st3686AC v2
- xiaomi ax3600 wifi6 router
- IPTV

PC:
- alaplap: msi b450 tomahawk max (1x Realtek® 8111H Gigabit LAN controller)
- Patriot 16GB DDR4 3000MHz (4x8GB) Viper 4 Series
- Seasonic 550W 80+ Focus Plus Gold
- CPU: AMD RYZEN 5 3600

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.