Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) AMD Power


AMD Power
titán

Xboxnal is sokat gyorsult a net. :R

Kabelen a DIGI:

Flipp Wifi routeren keresztul:

(#1002) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Flip netem van, 250 megabites, ugye tv-vel csomagban. Gondolom mint mindenkinek, nekünk is ezt a csoda Sagemcom routert adják. Vettünk egy jó minőségű Asus routert, a wifit pedig az admin oldalon kikapcsoltam, így csak a saját routerünk ad wifit. Viszont volt aki tanácsolta, hogy állítsuk át a routert modem módba, ezt hogyan tudom megoldani, kérni kell az ügyfélszolgálaton és távolról elintézik?

Fő problémám ami gondolom egyedi itt, hogy PS4 konzolon elég instabil vele a net, hiába van kábelre dugva, a FIFA 19 játékban folyamatosan lecsatlakozik az EA server, lassú maga a PS4 menüje is, nagyon nem szereti a netem, és ez biztos, hogy emiatt van, mert ismerőseimnek digi nettel nem csinál ilyeneket, bár érdekes, mert még annak sem, akinek csak 30 megabites telekom nete van. Illetve korábban folyamatosan amíg a gyári router wifijét használtuk végig instabil volt, elveszett a jel és nem csatlakozott egy ideig vissza, stb, ezért vettünk már saját routert, csak nem tudom, hogy segítene-e bármit ha modem módba kapcsoltatnám.

Köszi előre is a válaszokat.

(#1003) Gubu0101 válasza Chereiose (#1002) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ehez csak annyit tudok hozzászólni,hogy nekünk Huawei HG8245H modemet adtak,ami tökéletesen működik,bármi is van rácsatlakoztatva ami internetet használ.Esetleg meg kellene próbálnod,ezt a tipúst kérni tőlük ha van rá lehetőség.Beszerzés kicsit neccesebb ha magadnak akarsz venni :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1004) viktorhu válasza Chereiose (#1002) üzenetére


viktorhu
veterán

Koax vagy optika?

(#1005) Chereiose válasza viktorhu (#1004) üzenetére


Chereiose
addikt

Koax.

Nem lehet tőlük mást kérni, sagecomnak egy újabb verzióját hozták múltkor is, mert kértem 1 router cserét de nem lett jobb.

(#1006) viktorhu válasza Chereiose (#1005) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs is más eszközük 250-es sebességre.

Koaxon az iptv miatt nincs modem mód, dmz-be teheted a saját routeredet, és a sajáton beállítod dns-nek a google-t; vagy pedig eleve csak switch módban csatlakoztasd (átkapcsolod AP módra, kikapcsolod benne a dhcp-t, megadod átjárónak a telekomos routert, adsz neki dhcp-n kívül eső címet) - a problémás eszközön pedig megadod a google dns-ét.

(#1007) Chereiose válasza viktorhu (#1006) üzenetére


Chereiose
addikt

Huh ez kicsit nehezen értelmezhető, de meg kéne csináljam, mert hát ha megjavulna vele a PS4 :B

Egyelőre annyit nyúltunk csak a gyárihoz, hogy a wifit kikapcsoltuk rajta.

(#1008) viktorhu válasza Chereiose (#1007) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor legalább az ASUS-t AP módba kellene kapcsolni. Plusz a wifi haladó beállításai alatt érdemes az igmp snoopingot bekapcsolni, főleg, ha az asusra csatlakoztattatok tévés set top boxot is, mert másképp az iptv meg tudja ölni a wifit.

(#1009) Chereiose válasza viktorhu (#1008) üzenetére


Chereiose
addikt

Úgy van, hogy a gyári routerbe dugtunk 1 kábelt, ami ugye viszi a netet az Asus routerbe. Viszont a set top box az nincs rádugva az asusra, még jó múltkor vettem 1 elosztót ami 150 megabitet tud osztani, mert nem volt elég hely a gyári routerben, és abban van bedugva a 3db tv, mert azoknak elég kevés net is. Így, hogy csak a saját asus router ad wifit így amúgy azzal nincsen gond, csak ez a PS4 konzolos probléma a zavaró. Valahogy annak kéne máshogy kiosztani a netet, az is a gyári routerbe van dugva.

(#1010) viktorhu válasza Chereiose (#1009) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor próbáld meg a PS4-en manuálisan beállítani a kapcsolatot - adj neki egy dhcp tartományon kívüli ip címet (pl. 192.168.0.9), add meg átjárónak a 192.168.0.1-et, meg a google dns címét.

(#1011) Chereiose válasza viktorhu (#1010) üzenetére


Chereiose
addikt

Hogyan tudok a PS4-nek címet adni, a gyári router admin oldalán kellene, vagy a ps4 en?

Kicsit noob vagyok ezen a téren, mi az a google dns címe? :B

[ Szerkesztve ]

(#1012) FreedomHUN válasza Chereiose (#1011) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ps4-nek adj statikus ip-t amit viktor írt.
Google dns. 8.8.8.8 másodlagos 8.8.4.4

[ Szerkesztve ]

(#1013) Chereiose válasza FreedomHUN (#1012) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen, de ezt a statikus ip-t hogyan kell kiosztani a ps4 nek?

(#1014) FreedomHUN válasza Chereiose (#1013) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Nem tette be a képet. Hálozati beállitásoknál statikust választasz, és kitöltöd a kép szerint. Nincs ps4-em, de valahol ott kell lennie.

(#1015) Chereiose válasza FreedomHUN (#1014) üzenetére


Chereiose
addikt

Megnézem, köszi :R

(#1016) hunluigi


hunluigi
senior tag

Most néztem, hogy koaxon (nálunk csak az van) a flip 3 csomagban az upload-ot felvitték 15 mbit-re (papiron 150/15. Gondoltam, navégre megjött a jobbik eszük, így már érdemes váltani a flip othonról (100/10)... Eddig a vacak 5 mbit upload miatt nem váltottam. Nosza, gyorsan online fel is váltottam a csomagot. Kb. 5 perc alatt meg is csinálták. Mérek, megint mérek, idegesen mérek... 150/5 Az upload 5-nél falnak szalad...

Értem én, hogy nagyon nem is reklamálhatok, mert a garantált 1 mbit megvan, és így jártam, de azért gáz, hogy közvetlen a váltás előtt, simán megvolt a 10... (nekem fontos volt az up)

Szóval most erősen átb@szva érzem magam! 😑

Fentiek csak azért, ha hasonló okokból váltana valaki erre számítson!

Elég genya, mondhatni tipikusan magyar üzletpolitika...

Megpróbálom vissza csinálni.

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#1017) Gubu0101 válasza hunluigi (#1016) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem most ez a mérés jött ki optikán:

Amit garantál az megvan végül is,sőt...Bár mondjuk 250es netem van :U

"Optikai hálózaton a letöltési sebesség – kínált 150 Mbit/s, garantált 60 Mbit/s; feltöltési sebesség – kínált: 50Mbit/s, garantált 25 Mbit/s"

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1018) hunluigi válasza hunluigi (#1016) üzenetére


hunluigi
senior tag

😮 Most nézem a honlapjukat tüzetesebben... ezt benéztem. Én voltam a vaksi. A garantált le a 15. Hát így jártam... 😔

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#1019) itg válasza hunluigi (#1018) üzenetére


itg
tag

Én azért megkérdezném őket, ez így elég furának tűnik, hogy a nagyobb csomagban kisebb a feltöltés ugyanazon a technikán.

[ Szerkesztve ]

(#1020) viktorhu válasza itg (#1019) üzenetére


viktorhu
veterán

Kétféle csomag van koaxon: 150/5 és 300/20.

(#1021) AMD Power válasza viktorhu (#1020) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem koax 150/15 van. Masik szobaban a router.

(#1022) viktorhu válasza AMD Power (#1021) üzenetére


viktorhu
veterán

150/5 lesz az (vagy 130/10 120/10, ami régebbi csomag). Nincs 150/15 sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1023) AMD Power válasza viktorhu (#1022) üzenetére


AMD Power
titán

Butaságot írtam. Kábelen van nálunk a Flip.

Jó hírünk van, nálad elérhető a Flip! Ezen a címen a Flip csomagot kábel hálózaton nyújtjuk, a következő paraméterekkel: letöltési sebesség – kínált 150 Mbit/s, garantált 15 Mbit/s; feltöltési sebesség

Egyenlőre nagyon megvagyunk elégedve vele. DIGI-t már ki is kötötték.

(#1024) viktorhu válasza AMD Power (#1023) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, könnyű félreolvasni és a garantált letöltést feltöltésnek érteni. Sajnos 5 a feltöltés - ha több kell, akkor ott a 300-as csomag, de a legtöbb felhasználó nem veszi észre a különbséget.

(#1025) Apollo_21


Apollo_21
addikt

És akkor optikán a flip 3szolgáltatáshoz jobb net társul?:D
Vagy itt most kicsit elvesztem...:(
Nekem most nemugrik be pontosan milyen net van de én úgytudom nálam a 150/50 jön és kb mióta kötve van jön is, szinte fixen mérhető..néha több is.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1026) nagyj74


nagyj74
senior tag

Sziasztok! A Flip által adott routert át lehet állítani 5 gigahertzre?

(#1027) viktorhu válasza Apollo_21 (#1025) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, optikán gyorsabb a feltöltés.

(#1028) AMD Power válasza viktorhu (#1024) üzenetére


AMD Power
titán

Ebbe a lakasba eleg lesz. A masik kecoba amitt veszunk abba a gyorsabb Flip netet fogom kerni.

[ Szerkesztve ]

(#1029) FreedomHUN válasza nagyj74 (#1026) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Koaxos alapból dual banden megy, 5ghz only is működik. Optikán nem tudja az 5ghz-et az ont.

(#1030) yetmanus válasza AMD Power (#1000) üzenetére


yetmanus
tag

ez akkor koax lesz, és egy álló sagemcom fekete router, azon van 5GHz wifi freki sáv, mert 150/5 a net koaxon, optikán meg 150/50, és azon nem jön ennyivel wifin :D mindenesetre a sagemcommal csak jó tapasztalataim vannak :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1031) nagyj74 válasza FreedomHUN (#1029) üzenetére


nagyj74
senior tag

Köszi szépen!
Panelban lakom, néha elég nagy a cyber-dugó.

(#1032) LallerHUN


LallerHUN
tag

Sziasztok,

Ma egy fura dolog történt velem.

Édesapám most akar t homeról flip-re váltani. Végre lejárt a hűségideje és már le is adta a fliphez a rendelést.

Erre ma hívnak engem a t home-tól hogy apukámmak akarnak beszélni. (apum t home előfizetésénél én vagyok megadva kontaktnak) Monda a hölgy a flip-ről akar beszélni. Mondom szuper mondja el nekem majd én tolmácsolom apumnak (Apának nincs türelme se technikai affinitása ezekhez :D ). Erre a nő hogy csak vele beszélheti meg... Mondom ok, akkor a flip rendeléskor megadott számon hívják fel őt. A nő azt mondta hogy ő azt nem kapta meg... ez már kicsit fura volt. De most már azért is megadtam mert kíváncsi voltam a végére a történetnek.

Fel is hívta apumat a nő és konkrétan lebeszélte a flip váltásról, elhordta mindenfélének a céget és mondta hogy milyen kifogásolható a flip szolgáltatás.... Miután ezt befejezte rögtön el kezdett ajánlani egy nagyobb t home csomagot apumnak hogy fizessen elő rá... Itt apumnak eldurrant a vízcsöve és jól elhajtotta egyenlítői éghajlatra spínét :D :D

A nő azzal példálózott hogy a 137 tv csatornát nem kapja meg az ember alapból az alap, 4000 Ft-os csomag részeként, hanem csak egy válogatást belőle. És hogy ha tényleg akarja az ember mind a 137 tv csatornát akkor jóval többet kell fizetni...

Ez már aztán végképp nagyon büdös volt nekem...

Találkoztatok már ilyennel?

Kérlek erősítsetek meg abban hogy ez nagyon nincs így.

Illetve felmerült a kérdés bennem hogy a t home honnan a jó istenből tudta hogy apum váltani akar!?

Előfizetés felmondására szóló levelet még nem írtunk nekik. Azt értem hogy a flip a t home hálózatát haszánlja de ettől még nem kellene hogy egy másik cég rendeléseit lássák, nem?

Ezen a számon keresett a nő: +361-447-4514

Köszönöm a válaszotokat,

Üdv,

Lallerhun

(#1033) hunluigi válasza LallerHUN (#1032) üzenetére


hunluigi
senior tag

Flip = t-home light.

Bármennyire próbálják hárítani, maszatolni a dolgot, "egy cég".

A T ott indítja el a flip szolgáltatást, (és kizárólag csak ott) ahol a monopóliumukat megtörve konkurenciát kapnak a nyakukba.

Nyilván próbálkoznak, hogy bent tartsák a szerződést a T égisz alatt (az extra profitért), mint csak simán átengedjenek a Flipbe (lényegesen kisebb haszonkulcsal). Van valami ügyfél megtartási osztályuk vagy mi a bánat, akiknek ez a dolguk, hogy ilyen marhaságokkal etessék a népet.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, egy féle tv csatorna lista van! Csak a netsávszélben van minimális mozgástér.

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#1034) LallerHUN válasza hunluigi (#1033) üzenetére


LallerHUN
tag

Köszi szépen a választ! Akkor jó volt szimatom. :((

(#1035) viktorhu válasza LallerHUN (#1032) üzenetére


viktorhu
veterán

Számhordozásnál intézik a felmondást. Az meg hogy a sales-es (ügyfélmegtartó) hazudik, abban semmi különleges nincsen.

(#1036) greggae


greggae
tag

Nálunk koaxon szolgáltatna a Flip. Van megoldás arra, hogy a saját eszközöm kapjon publikus IP-címet? Pl. PPPoE-vel? Pl. a SIP és egyéb forgalomnak nem tenne jót a dupla NAT, de még egy egyszerűbb szimplával is lehetnek gondok. Közvetlenül meg nem szeretném a gépeimet a szolgáltató routerére engedni. (A Digivel jóval egyszerűbb dolgom van: nem kell a kütyüiket használnom. Csak a tv-szolgáltatásukkal nem vagyok elégedett.)

(#1037) FreedomHUN válasza greggae (#1036) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Nincs. Nem tudod bridge modba tenni iptv miatt. (alapból nem elérhető a funkció)

(#1038) tope válasza LallerHUN (#1032) üzenetére


tope
addikt

Rájöttek, hogy egyre többen váltanak T-ről Flip-re mert "ugyanazat" sokkal olcsóbban adják (T Szuper Családi HD csomag + net + alap telefon = Flip 4000 Ft-os csomag)
Közben meg mint írják ugyanazon a kábelen megy, T kb.= Flip

(#1039) greggae válasza FreedomHUN (#1037) üzenetére


greggae
tag

De legalább pl. bejövő ssh-t és hasonlókat be lehet állítani port forwarddal a kütyüjükön?

(#1040) FreedomHUN válasza greggae (#1039) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Port forward, port trigger, dmz, vpn, ezekkel lehet játszani.

(#1041) yetmanus válasza LallerHUN (#1032) üzenetére


yetmanus
tag

No hát nem éppen etikusan járt el a T-s megtartós hölgy faterodnál. A flip a T fapados márkája, így ugyanaz a a cég, de mégis más. Kb az történt, mintha előfizus mobilból dominó feltöltőkártyásra akarnál váltani, és a megtartós győzködne hogy az milyen szar, pedig ugyanazt a 4G-s hálózatot használják, stb.
Példa: Flipes promos hölgyek megállítottak az árkádban pár hónapja, hogy ismerem e a flipet használok e otthonit, mondom T-s vagyok, és utamra bocsátottak sűrű elnézést kérve a zavarásért, hogy használjam továbbra is egészséggel. Itt kezdődik az etikusság valahol, hogy nem megeszi egymást a 2 márka. Mindenesetre a flip ugyanazt adja mint a T, csak extrák nélkül. Nincs tv go, videotéka, felvétel opció, archív tv és nem lehet eszközt rendelni. De a Tv szolg ugyanaz a 137 csati mint a szuper családi hd-ban, szóval a hölgy nem mondott igazat. Ha elbizonytalanodsz, hívd a 1446-ot, ott helyretesznek mindent :D
Mindenesetre ha a flipet ekézte hogy 'milyen szar', akkor a T-s hálózatot is ekézte ezzel, azaz saját magukat, szóval nem szerencsés tőle.
Szóval a 'válogatást' te tudod összerakni, ha a kedvenceknél előrepakolod azt a 20-30-40 csatit, amit szeretnél nézni. Csak akkor kerül többe a tv ha több tv-n akarod, vagy hbo-val együtt.
Uccsó kérdésed: haverom ugyanígy váltott a T-ről anno,és a dolog, ahogy magyarázták neki a flipesek: átküldik a flipes megrendelést a T-nek, az nyilatkoztatja a saját előfizetőjét h valóban szeretné a dolgot (itt egy megtartási kísérlet is), aztán ha minden klappol, időpontot egyeztetnek a flipesek.
Azt hiszem kb ennyi a sztori

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1042) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

A család már hosszú évek óta a Diginél fizet elő a tv, internet és telefon csomagokra hűségidővel. Tavaly már egyszer lejárt (az akkor még két éves) hűségünk és miután felhoztam a Flip-et mint alternatívát, gyorsan meg is állapodtam velük újabb egy évben 4500 ft-ért megemelt 1000 Mbit/s internettel fűszerezve. Nagy volt az öröm, de most hogy lejár ismét a hűségünk a jövő hónapban már ilyen 6300 Ft-os számla jött amire kiakadtunk.
Most elkezdtem nézni a Flip-et mert ahogy látom nincs hűségidő, még olcsóbb is lenen mint a Digi és tv csatornákban is azt hozná kb. mint a Digi. Egyedül ami zavar az az internet sebessége. Olvasom itt hogy van 300 Mbit/s internet csomagjuk is. Ez a max sebesség? Illetve ez mennyivel drágítja meg a 4000 Ft-os alap csomagot? Még nem döntöttünk hogy megyünk ismét reklamálni a Digihez egy év hűségért vagy Flip-re váltunk, mert én elég gyakran torrentezem és nem tudom ez a vissza esés a jelenlegi 1000 Mbit/s internetről 300-ra mennyire lenne érezhető.

Hozzáteszem nálunk a Digi már nyáron bekötötte az optikát, nincs már koax kábel ami bejönne, viszont a honlapon azt olvasom, az én címemen kábel hálózaton nyújtják a szolgáltatást, ez is érdekes. Ilyen esetben újra kábeloznák a koax kábelt?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1043) qnadam válasza Norby86 (#1042) üzenetére


qnadam
veterán

az optikai kábel is kábel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1044) Gubu0101 válasza Norby86 (#1042) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekünk 2 beltéri +250 Mbit internet össz 5000.Ez az internet sebesség otthoni használatra bőven elég.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1045) Norby86 válasza Gubu0101 (#1044) üzenetére


Norby86
őstag

Végülis lehet, rég volt már 250-es netem, viszont nekünk három beltéri kellene, az gondolom drágább mint 5000 Ft akkor. Mennyibe kerül egy beltéri?

-Norbi-

(#1046) Gubu0101 válasza Norby86 (#1045) üzenetére


Gubu0101
veterán

300 huf :D Amúgy,nyilván azért akarnak koaxon bekötni,mert még a régi terv van,lehet majd jelezni kell nekik,hogy van már optika,hogy úgy készüljenek,ha mennek szerelni.
Amúgy én is torrentezek és a ~27Mbit letöltés bőven jó,nekem legalább is.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1047) FreedomHUN válasza Norby86 (#1045) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

4000 az alapdíj, 1 beltérivel, 150Mbit net, telefon vonal, net booster +1000.-, +beltéri 300.-/db.
Tehát a 300-as csomag 3 boxal 5600.-

(#1048) AMD Power válasza Norby86 (#1042) üzenetére


AMD Power
titán

Mi is nem reg valtottunk Digirol. Eddig nem bantuk meg.

(#1049) ArGab


ArGab
őstag

Jelenleg Digi FTTB-m van, de erőteljesen gondolkodom a Flipre váltáson, főleg hogy már pár hónapja itt a Telekom optika a lépcsőházban míg Digi még sehol sem jár. Viszont pár kérdés:
* STB méreteket tudna mondani valaki? Érdekelne befér-e a tévé alá a BD játékos mellé.
* Erősítsétek meg, hogy jól gondolom-e: jelenleg bejön a Digi UTP előszobába, erről megy ott saját router ahonnan 1 UTP van behúzva tévéhez. Ha a Flipes router/ONT-ra rákötöm ezen UTP-t, a túloldalára AP-ként a saját routert (hogy legyen 5GHz ac WiFi), majd saját routerről tovább az STB-t, az ugye működni fog?

(#1050) viktorhu válasza ArGab (#1049) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha tud igmp-t a routered, akkor igen.

Itt látod, hogy milyen ont-t adnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.