Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) FreedomHUN válasza F74 (#850) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Kicsi rajta az árrés.

(#852) tomee987 válasza F74 (#850) üzenetére


tomee987
tag

Mivel a Flip=Telekom és a legtöbb mobilhívás Telekom mobil irányba végződik, így az 0Ft-ba kerül a Flipnek.
A Diginek, Vibernek meg kell fizezni T, Voda, Telenor irányba is végződtetési percdíjat.

(#853) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Van esetleg olyan aki digiről váltott mostanában flip-re?Megbánta? Nem?

Digi 100-as csomagom van, és a spiler 2 miatt gondolkodok erősen, hogy átváltok a Flipre.

Volt ahol azt olvastam semmi baj nincs vele, volt aki írta, hogy a net nem elég stabil... szóval egyelőre nem tudok dönteni .. :)

Köszi előre!

(#854) Apollo_21 válasza Baky1987 (#853) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali. Bár én 18+ év után szálltam le a Upc vonatról.
Ami "gáz" magas ping érték mobilon WiFin.
Más ami így hirtelen negatív nincs vagy még nincs:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#855) Gubu0101 válasza Baky1987 (#853) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mi jó pár év után váltottunk Upc>Digi majd flip.Azt kell mondanom csöppet sem bántam meg,főleg tv miatt.Most már nem kell azon idegeskedni,hogy ha kis vihar van,akkor szinte nézhetetlen a tv.Az internettel is megvagyok elégedve,én is tolok online játékokat és pingel nincs gond.Az ár meg szerintem tökéletes így is,hogy a neten emeltünk + beltéri 5k így havonta,előtte 6k volt a digi kevesebb nettel.Indulás óta Flip van és marad is..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#856) fannta válasza Baky1987 (#853) üzenetére


fannta
csendes tag

Szia,

alapvetően nincsen vele sok probléma, azonban a FLIP mint tapasztaltam korlátozza igen erősen a sebességet ha bizonyos domainekröl sokat töltögetsz le, és itt ne gondolj több 100Gb-ra, már 10-20Gb után behuzzák a féket.

(#857) Baky1987 válasza fannta (#856) üzenetére


Baky1987
tag

ez most komoly ?

az előbbi 2 hsz miatt már majdnem telefonáltam, de így... így inkább nem :)

(#858) Gubu0101 válasza fannta (#856) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát,én ezt még nem tapasztaltam,pedig havonta bőven 100Gb fölött vagyok (torrent stb.) :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#859) beldeczki válasza fannta (#856) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Itt sincs ilyen tapasztalat.

(#860) FreedomHUN válasza fannta (#856) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

1 terra forgalom után is ugyan olyan gyors. Honnan vetted ezt a hülyeséget?

Wifi latency 5-15 ms nálam egy légtérben. Sok szolgáltató kábelen nem hozza ezt

[ Szerkesztve ]

(#861) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Olvastam a sebesség csökkentésről énis.
De akkor lépek is le ha igaz....
Net eddig 110-150között mozgott, rosszabb ne legyen és akkor maradhat.
Wifi amivel nemtudok kijönni.
Az majdnem mindig 60-90pinges, valami katasztrófa így.
Esetleg saját router beiktatása segíthet?
Mert parkolón van egy nagyon jó Asus otthon.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#862) FreedomHUN válasza Apollo_21 (#861) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Tedd fel, nézd meg, ha van egy fal is a két eszköz között (modem/gép) ne várj csodát. Növekedni fog a késleltetés. Ha egy légtérben mérted az a modemmel, játsz a wifi csatornákkal, nagy valószínűséggel interferál.

(#863) viktorhu válasza Apollo_21 (#861) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem ez bármikor kijön koaxon wifivel:

Soha nincs semmilyen lassítás.

(#864) Apollo_21 válasza viktorhu (#863) üzenetére


Apollo_21
addikt

Optika jön végig.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#865) bakospe


bakospe
tag

Sziasztok! Most vettem egy Samsung LED tv-t, eddig egy régi Samsung tv/monitort használtam TV nézésre. Ha az új TV-be dugom be a HDMI kábelt set-top-box-ból nem megy át semmi tartalom. Azt mondja a TV, hogy nincs jel azon a HDMI porton. Azt érzékeli, hogy össze van dugva a box és a TV, viszont azt írja nincs jel.
Mi lehet a gond?

(#866) vgyuri válasza bakospe (#865) üzenetére


vgyuri
őstag

Bekapcsoltad a távirányítóval a set-top-box-ot? Édesanyám egyszer megvezetett ezzel.

(#867) bakospe válasza vgyuri (#866) üzenetére


bakospe
tag

Igen. :) Próbaképp visszadugtam a régibe, ott ment az adás hiba nélkül.

(#868) El Gringo válasza bakospe (#867) üzenetére


El Gringo
senior tag

állj rá a gyári visszaállításra, húzd ki a HDMI-t, nyomd meg a gyári visszaállítás aktiválását, dugd be az új tévébe. :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#869) Apollo_21 válasza bakospe (#865) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sztem a hiba olyan mint nálam.
Mióta ez van a tv alig fogja a jelet... Miután bekapcsolom rá 2percre jön rá h Tv adás van.
Más szolgáltatóval hiba nincs+ez a fura mindenhol más erős a hang azóta is megvan.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#870) bakospe válasza El Gringo (#868) üzenetére


bakospe
tag

Ezt hol találom pontosan?

(#871) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Nem találom a honlapon hogy melyik településeken van ilyen szolgáltatás.
Telefonálni kell emiatt vagy csak nem jó helyen nézem :U

(#872) Multibit válasza tobias40 (#871) üzenetére


Multibit
veterán

Rosszul keresed. Annak kell utánanézned, hogy az adott településen jelen van-e a Digi ;]

(#873) 8zabi válasza Multibit (#872) üzenetére


8zabi
őstag

például nálunk nincs digi, csak invitel meg upc, erre jött a flip

(#874) aujjobba


aujjobba
addikt

Üdv,

A beltéri távirányítón a TV ki/be gombot lehet valahogy beállítani, hogy a Samsung tévémet vezérelje?
Nem reagál rá semmit a TV, így csak emiatt (kikapcs/bekapcs) kell használnom két távkapcsot.

(#875) tope válasza aujjobba (#874) üzenetére


tope
addikt

Ezt nézd meg hozzá, vagy ez lesz a nyerő

[ Szerkesztve ]

(#876) aujjobba válasza tope (#875) üzenetére


aujjobba
addikt

Sikerült így beállítani, köszönöm!

(#877) tobias40 válasza Multibit (#872) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos igazad van ,javarészt ott van ahol a Digi "ellen-" mennek,nekünk meg egyik sincs,marad a paraszt net! :W
Pedig nagyon jó megoldás lett volna a nyaralóba is mivel nincs hűség...

[ Szerkesztve ]

(#878) itg válasza 8zabi (#873) üzenetére


itg
tag

Nálunk se DIGI, se UPC nincs. Csak Telekom. És kezdetektől rendelhető.
A saját konkurencia is konkurencia :)

(#879) tobias40 válasza itg (#878) üzenetére


tobias40
veterán

Szerencsés vagy! :K

Itt is csak Tkom van a nyaralónál de sajna nincs Flip.. :(

[ Szerkesztve ]

(#880) Sonek


Sonek
tag

Sziasztok!
Nemrég kötötték be a szolgáltatást, optikán vagyok HG8245H eszközzel. Eddig powerline vitte a jelet az STB-hez, de ezt most szeretném megszüntetni, helyette mesh wifi lesz. Ez azt jelenti hogy saját router kerülne a Huawei és az STB közé. Sajnos a jelenlegi routeremmel tesztelve nem tudtam életre kelteni a tv adást - a doboz azt mondja csatlakoztatva van, de nincs kép.
Van ezzel valakinek tapasztalata?

Sonek

(#881) Louies válasza Sonek (#880) üzenetére


Louies
tag

Routeredben multicast be kell kapcsolni és lesz kép és hang

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#882) Sonek válasza Louies (#881) üzenetére


Sonek
tag

Köszi, valóban ez volt a megoldás - csak a "Disable IGMP Proxying" pipát kellett kivenni. Közben beszéltem az ügyfélszolgálattal is, természetesen ott azt mondták mindenképp direktben csatlakoztassam.

Sonek

(#883) yetmanus válasza fannta (#856) üzenetére


yetmanus
tag

Hát ilyen nincs a flipnél, de az anyavállalatnál a T-nél sem. Vettem a fáradtságot, és keresgéltem bizots ami biztos az ÁSZF-ben, de nincs benne ilyen lassítás, semennyi sem, különben értelme nem lenne 150 és 300megás csomagoknak. Ez talán a UPC ÁSZF-jében volt beragadva, meg néhány kisebb helyi szolgáltató szórakozott ilyemivel. Ha bezuhan a sávszél, akkor érdemes felhívnod az ügyfélszolgálat hibabejelentőit, vagy megnézni hogy a többi domainen faintosan jön e a kakaó. Ha csak 1-2 domain a probléma, és a többin műxik, akkor az nem szolgáltatós hiba valszeg

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#884) aujjobba


aujjobba
addikt

Rádugtam egy vinyót a router-re és bekapcsoltam a DLNA és a hálózati megosztást is.
Ez szép és jó, elérem bárhonnan a tartalmat, gépről, telefonokról, viszont két kérdés marad:

1. DLNA szerveren miért csak a "Photos" mappa látszik? Azok is ömlesztve időbélyeggel, videók meg sehol, pedig vannak bőven a vinyón.
2. Buta tévém van, hogyan tudnám egyszerűen megoldani a hálózati lejátszást? A set-top-box nem tud ilyesmit?

(#885) Sonek


Sonek
tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata az STB hátuljába dugható IR extenderrel? Nem IR blastert szeretnék, csak eldugni a dobozt a TV mögé - remélem ide lehet passzív megoldást is csatlakoztatni (jack-kábel-szem)...
Szükségem lenne egy ilyenre, de nem tudom pontosan mit kellene vennem...

Sonek

(#886) trec12


trec12
addikt

[link]
Mindhárom településen van Digi így remélehetőleg a Flip is elérhető lesz majd.

(#887) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Mennyire "jó" a 150 Mbit/s Sebesség növelő opciós netük?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#888) viktorhu válasza AMD Power (#887) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem még a régi 120+130-as van, nem az új 150+150-es, de az ígért 250-et bármikor hozza.

(#889) AMD Power válasza viktorhu (#888) üzenetére


AMD Power
titán

Az nagyon jo. Az uj lakasba kell valami szolgaltato. A mostaniban Digi van. De link egy bagazs,de olcso.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#890) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

a flipes stb-n lehet tv got használni?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#891) FreedomHUN válasza qnadam (#890) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Tvgo a telekom appja, azt nem tudod stb-n használni. Ha arra vagy kiváncsi nincs app hozzáférés. 13x csatorna lineálisan, boxon keresztül.

(#892) qnadam válasza FreedomHUN (#891) üzenetére


qnadam
veterán

az megvan, de akár még mehetne is :)
sebaj, köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#893) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

nálunk kb 3napja rossz a wifi..vagyis..google play és még 1-2oldal azt írja progik frissítésénél vagy szimpla letöltésénél hogy sikertelen..stb.
Mobil nettel ez a mai napon viszont gond nélkül sikerült.
Am wifi-zni tudok..tehát pl messenger megy és a viber de pl a facebook nemmutat képet videót csak ha nagyon akar.
Erre valakinek megoldása?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#894) nagyj74 válasza Apollo_21 (#893) üzenetére


nagyj74
senior tag

Ez nem egyedi eset, telótól Android verziótól független hibejelenség. A Galaxy S8 topikban beszéltünk erről. Többen a Google szervereinek hibájára gyanakodtak.
Először én is a wifire gyanakodtam, aztán mobilneten is előjött a hiba, mégha nem is olyan gyakran, mint wifin.

(#895) Apollo_21 válasza nagyj74 (#894) üzenetére


Apollo_21
addikt

Remek. Köszönöm a visszajelzést, akkor nem aggódom rajta fölösbe.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#896) nagyj74 válasza Apollo_21 (#895) üzenetére


nagyj74
senior tag

Nézz át az említett topikba. Azóta úgy néz ki, hogy változott a helyzet. IPV6-ot kell állítólag kikapcsolni a routeren.
De mondom, okvasd el az utolsó hozzászólásokat.

(#897) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Régóta van Flipen és a Sagemcom modeme van nálam. Eddig még nem, de most kipróbáltam, hogy a routerre dugom a külső USB-s hdd-t (1 Tb) és NAS-ként vagy Médiaszerverként funkcionálna. Az admin oldalon először látta az eszközt majd a beállítás közben egyszer csak eltűnt és utána nem is tudtam visszahozni. Sikerült már valakinek működésre bírnia?

(#898) viktorhu válasza Pikkolo^^ (#897) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy sok áramot kér. Megpróbálhatod egy villás usb kábellel és egy töltővel.

(#899) Pikkolo^^ válasza viktorhu (#898) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha a tv elbír vele akkor tegye meg ez is. Holnap megnézem. Újraindítottam az eszközt és megint mutatta egy ideig majd eltűnt viszont ftp-vel tudtam hozzá csatlakozni. A rámásolási sebesség borzalmas volt, még az 1 Mb/mp-t sem érte el (wifin). Lehet hálózati meghajtóként sem lenne több.

(#900) viktorhu válasza Pikkolo^^ (#899) üzenetére


viktorhu
veterán

Hát ez nem így parancsra megy, hogy akkor tegye meg ez is. Egy próbát megér szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.