Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) AMD Power


AMD Power
titán

Digi vagy ez a jobb? Ár/érték arányban?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#902) Louies válasza AMD Power (#901) üzenetére


Louies
tag

Flip jobb szerintem. Csatorna kínálatban is jobb.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#903) Pikkolo^^ válasza viktorhu (#900) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Egy ideig mutatja, és miután nem ftp-n elérhető még. Ez szerintem nem táp gondot jelent.

(#904) viktorhu válasza Pikkolo^^ (#903) üzenetére


viktorhu
veterán

De azt mondod, hogy akkor sem megy rendesen. Érdemes lenne kipróbálni egy sima pen drive-val.

(#905) AMD Power válasza Louies (#902) üzenetére


AMD Power
titán

Talomban tartom ezt a Flipet. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#906) Louies válasza AMD Power (#905) üzenetére


Louies
tag

Nincs hűség, nem vesztesz semmit. Legalább behúzzák az optikát, max. a digi majd használja.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#907) viktorhu válasza AMD Power (#901) üzenetére


viktorhu
veterán

Ja valamelyiknek optikája van, akkor azt kell választani. Ha egyik sem optikás, akkor flip.

Feltöltési sebesség mennyire fontos? Hány tévé van? Van-e kiemelten jó tévéd, amit szeretsz is nézni, vagy a net fontosabb?

(#908) AMD Power válasza viktorhu (#907) üzenetére


AMD Power
titán

Xbox One X melle, 4K Tv es egy sima FullHd melle lenne + 2db telo, egy tablet es laltop. Feltoltes annyira nem szamit

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#909) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.
Sok helyen olvasom hogy vakon nemigen bíznak meg a szolgáltató által adott eszközökben és sajátot iktatnak be amiről tudják mit is tud stb....
Kérdés, hogy tesszük ezt?
Hagyom amit kaptam és utánna kötöm a sajátom?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#910) Pikkolo^^ válasza Apollo_21 (#909) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Pontosan ahogyan írod.

(#911) Apollo_21 válasza Pikkolo^^ (#910) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszöntöm!
Ehhez egyéb extra beállítás szükséges?
Vagy hagyományos módon csak áthozom a sajátba a vezetéket?
Értek valamit hozzá, amennyit kell, de ha kell +bűvészmutatvány az kifoghat rajtam:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#912) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#911) üzenetére


Apollo_21
addikt

Plusz kérdés :)
TV részt is érdemes atdugni?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#913) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#912) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajnos, megoldódott...nemvoltam körültekintő:D
10/100as a régi eszközöm lan része:D
Mind1, próbát megért.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#914) Pikkolo^^ válasza Apollo_21 (#911) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Átdugod a sajátba amit megfelelően konfigolsz fel, onnan osztod majd tovább a netet. Szerintem felesleges átdugni a set tob boxot az újba.

(#915) hunluigi válasza Pikkolo^^ (#914) üzenetére


hunluigi
senior tag

Mondjuk sokat segítene, ha sagemcom vackaikat, át lehetne lökni modem üzemmódba... egyszerűen nem tudom a külső ip-t átvinni a saját routeremre. A multiNAT miatt, meg szívás a DDNS. A merlin fw-t meg nem adom, de rövid a custom ablak, és nem fér bele végig a script. :( Szóval működik a dolog de messze nem tökéletes...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#916) Apollo_21 válasza Pikkolo^^ (#914) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tárgytalan sajna...wifi jobban jön..erősebb is az a 2 antenna, de kábelnetre csak 10/100ra képes az a ruterem:(
Lévén a 150es nettel nemfogok 90-95ökkel toszogni, mert kicsit kiegyensúlyozottabb a wifi jel...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#917) viktorhu válasza hunluigi (#915) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor meg jönne a sok reklamáció, hogy nem megy a tévé. Nekem van egy totolink routerem, amin meg lehet adni iptv-hez a vlan beállításokat, de egy átlag asus router ilyet nem tud, ott csak iptv be/ki kapcsoló van, az pedig csak akkor elég, ha a szolgáltatói eszköz végzi az iptv routolását, de ahogy bridge módba tennéd, nem lenne tévéd.

(#918) Pikkolo^^ válasza viktorhu (#904) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Dupla betáppal sem megy az 1T-s HDD, valószínűleg már nagy neki. Kipróbáltam pendrive-al csak éppen a W10 nem kapcsolódik hozzá, mert SMB1-es protokolt használ ami nem biztonságos. Akkor ez így bukta.

(#919) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#918) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Aktiválva lett az SMB1, csatlakoztam is, de sajnos nem tudok írni az eszközre :(

(#920) AMD Power


AMD Power
titán

Összességében akkor mindenki megvan elégedve a Flippel?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#921) tope válasza AMD Power (#920) üzenetére


tope
addikt

4.000 Ft: 150 Mbit internet, közel 130 tv amiből vagy 30 HD, alap telefon (sokan nem hiszem hogy használják). Na most ez még 100-as nettel 3.700 volt rendelhető.
Ennyiért szerintem teljesen korrekt, minőséggel nincs problémám, igaz kb semmilyen plusz szolgáltatás nincs, de akinek amit tud és elég annak ajánlom.

(#922) Apollo_21 válasza AMD Power (#920) üzenetére


Apollo_21
addikt

Minőségre panasz nincs, kellemes hogy nem a vastag koax-ot kell kerülgetni hanem a kis hajszálvékony könnyen elrejthető optikás cuccot.

Mondjuk engem azonfelül hogy a tv-mnél tapasztalható csatornánként eltérő hang-ot nemtudom megoldani, igazából csak a melegedő "kütyük" zavarnak:D Nyáron lesz vicces a melegedés majd mert most még csak "kéz" és kicsit melegebbek. Ha nem esik a teljesítmény be vagy nem romlik el akkor tőlem jóez így.

Ár/érték-ben teljesen jó, amit és amennyiért ad kb verhetetlen, ígysem nézem az összes csatornát, talán max 15-20 amit fixen tudok h néha ad vmit amit szívesen látnék.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#923) Pikkolo^^ válasza Apollo_21 (#922) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Van ahol még csak koax van, területfüggő. Az eszközökkel nyáron sem volt gond, max ha nálatok 40+ fok szokott lenni odabent.

(#924) Apollo_21 válasza Pikkolo^^ (#923) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem szokott 40+ lenni, de az ezer+100 éves upc vackok is jéghidegek voltak és most eléggé új a 'flip" nekünk, lassan 3. teli hónap mióta váltottunk és én rosszul vagyok attól h pl a tv boxok forróak..
Eddig 14es ventivel támogattam a boxokat és a net-es cuccot is hogy egyáltalán "merjem" használni, felvoltak rakva "bakokra" és úgy fújt át rajtuk nálam a venti lentről 800as fordulaton.
De abba hagytam a project.-et mert + zajforrás és gányul is néz ki hogy mindenféle toldókkal megyek amerre van vmi box-unk.
De ami biztos hogy ennek nem ilyennek kell lennie.
Úgy vagyok vele hogy ha netán betojna vagy felforrósodik akkor szólok h cseréljék.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#925) 313313 válasza Apollo_21 (#924) üzenetére


313313
addikt

Nekem több mint 4 éve van Telekomtól optikám, 1,5 éve Flip. A Telekomos cucc is ugyan úgy melegedett, mint a Flippes és a panelba nem volt vele gond, pedig voltak hetekig 38-42 fokok, igaz a szobában ment a klíma :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#926) gabor20


gabor20
tag

Sziasztok! Jelenleg T-s vagyok. Ha szeretnék Flip-et, szólnom kell a T-nek, hogy vigyék el a set-top boxot, és utána a flipeseknek, hogy előfizetnék náluk?

És ez tényleg igaz? "A Flip által reklámozott elméleti 120 Mbit/s letöltési sebességet azonban ez a hálózat nem képes biztosítani, ezért került az eszközbe egy SIM kártya is, ami a Telekom 4G hálózatára csatlakozva kiegészíti a letöltési sebességet. Ezzel ellentmond a tapasztalatom, miszerint kb. 10GB letöltése után a 4G leáll egészen másnapig, így nagyobb fájlok letöltése után már csak a DSL sávszélessége áll rendelkezésre. Kipróbáltam, hogy mit tud nyújtani külön a DSL és külön a 4G része, a DSL kb. 20-30MBit/s sebességet biztosít, a 4G-n jön a maradék kb 50MBit/s." (Forrás: [link]

(#927) Apollo_21 válasza gabor20 (#926) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ilyesmiről énis hallottam mint "rém hr" hogy x idő/letöltés után belassul atomjaira..
De szeremcsémre legyen mondva nem tapasztaltam ezt:D
150es net-em van, én csak jót tudok mondani róla.
Ebből az elmúlt időszakban a legrosszabb általam mért 120volt:D
99%-ban hozza a 150et, a felfele szál az ingatagabb, az inkább 30-40között mozog de, rosszabb ne legyen:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#928) qnadam válasza gabor20 (#926) üzenetére


qnadam
veterán

most dsl-ed van?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#929) AMD Power válasza Apollo_21 (#922) üzenetére


AMD Power
titán

Set-top box van hozzá? Nem is kérdeztem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#930) viktorhu válasza gabor20 (#926) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs a flipnél mobilos gyorsítás, ahogy forgalomfüggő lassítás sem. A hirdetett sávszélességet kapod.

(#931) Apollo_21 válasza AMD Power (#929) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha már van 2tv is, persze:) HD adás, dobozka, izébizé...
Ki hogy hívja :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#932) AMD Power válasza Apollo_21 (#931) üzenetére


AMD Power
titán

Az is benne van az arban vagy kulon fizetendo?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#933) Apollo_21 válasza AMD Power (#932) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az első tv-s dobozka ingyenes, a másodikért párszáz forintot kell + ban fizetni.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#934) AMD Power válasza Apollo_21 (#933) üzenetére


AMD Power
titán

Az teljesen jo!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#935) Apollo_21 válasza AMD Power (#934) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jah, kár h nem régebbóta létezik nálunk, mondjuk jó 5+ évvel elzelött:D
f..könyörgött volna a 3betűsnek hogy légyszí ne fizessek már 10+.-ot úgy h ünnepkor és szünetkor is vakarózás volt a szolgáltatással, hozzáteszem vagy 15+ éve voltam előfizető:)
És kaptuk a legnagyobbtól 1el kisebb csomagot és egy alapban 60as netet amit felhúztak az évek során 100-120körülire.
Most úgyanannyi csatorna + működő hd csatornák mindkét tv-n egyszerre ami ott nem is ment:D
+ a 150es net amit egész jól tartanak is. 1/3ad áron mint az előd:D....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#936) AMD Power válasza Apollo_21 (#935) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem a másik/új lakásba nekünk ilyen Flip lesz a Digi helyett. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#937) viktorhu válasza AMD Power (#934) üzenetére


viktorhu
veterán

300 :)

(#938) gabor20 válasza qnadam (#928) üzenetére


gabor20
tag

Iptv-m van.

(#939) qnadam válasza gabor20 (#938) üzenetére


qnadam
veterán

nekem meg hyundaiom... az pont ennyire válasz erre a kérdésre.

a linkelt írás tipikus példája annak, hogy nem kell minden hülyeséget elhinni, csak mert az interneten van leírva. eleve csak koaxkábelen vagy optikán adnak flipet, dsl-en nem, így az egész 4g-s okfejtés értelmét veszti.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#940) gabor20 válasza qnadam (#939) üzenetére


gabor20
tag

Szerintem csak feltettem egy kérdést, mert nagyon nem értek a témához. De köszi a kioktatást.

(#941) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok! UPC szerződésemet szeretném leváltani áprilisban. Tetszik a Flip, a net kár hogy csak 300. Ha a TV tudja a DVBC-t és nem szeretnék kódolt adóra fizetni, akkor is kell set top box? Ők is wifis routert adnak alapból, vagy vennem kéne ha szeretnék WiFit?

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#942) tope válasza sirarcheer (#941) üzenetére


tope
addikt

Mit akarsz Te üzemeltetni, szerverparkot? mire nem elég a 300 Mbit (2 GB percenként letölthető kb) úgy általában?
Kell a Box, nincs kártyás megoldás, illetve szerintem itt nincs nem kódolt adás.
Wifis router alapból

Kis összefoglaló

[ Szerkesztve ]

(#943) FreedomHUN válasza sirarcheer (#941) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Iptv, nincs dvb-c jel. Connax modul sem jó, kell a box. Ont (optika) wifin 2,4Ghz-es N-es szabvány, koaxon modem 2,4/5Ghz-es ac szabvány.

(#944) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
- Most 500-as netem van, szerver nincs, csak a gyorsaság megszokása. (Tudom hogy 300-al is gyorsan lejön)
- Kár hogy van STB, a Digi megoldása azért tetszik mert akkor nem kell plusz egy távirányító, ha nem akarok kódolt adásokat.( HBO Go-ra külön elő tudok fizetni.)

PSN: sirarcheer

(#945) viktorhu válasza sirarcheer (#944) üzenetére


viktorhu
veterán

Tényleg, szerintetek érdemes lenne a 250-esről a 300-as netre váltani? Észrevennék bármilyen különbséget? Havi pár száz forinttal többe kerülne.

(#946) FreedomHUN válasza viktorhu (#945) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Letöltésben +50 megabit. Máshol nem fogod látni. Nem 10 perc lesz 10 giga hanem 9 :)

(#947) viktorhu válasza FreedomHUN (#946) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, valószínű, hogy hagyom így, ahogy van :) netflixen, youtube-on, böngészésben teljesen mindegy, amennyit én letöltök, az meg így is két perc alatt lent van :)

(#948) FreedomHUN válasza sirarcheer (#944) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Programozható a táv amit ad a flip, tv ki-bekapcs, hangerő, source. Csak a smarthoz kell a saját távja a tvnek. :K

viktorhu, igen ezt neked kell eldönteni, mondjuk az a párszáz nem sok havi szinten, de tényleg csak a letöltésnél számit. Pl. YT FHD video 9Mbit :)

[ Szerkesztve ]

(#949) yetmanus válasza gabor20 (#926) üzenetére


yetmanus
tag

No, a szisztéma az, hogy 2017.05.16-án mikor elindult a flip, még xdsl.en is szolgáltattak, nemcsak optikán meg koaxon, és akkor 100megát adtak. Ezt DSL-en ugy oldották meg, hogy 50mega rézen, a másik 50mega 4G-n jött le, de ugye a 4G-s része nem volt korlátlan. Ezt ugy 2-3 hétig adták, aztán a versenytársaknak szúrta a szemét a dolog (mmint a flipnek mint olyannak a létezése), ugyh szépen bepanaszolták az nmhh-nál, kaptak a nyakukba egy vizsgálatot, és ki kellett vezetniük az xdsl-t, ugyh maradt a koax és az optika. A link amit bedobtál, az még pont rézen ment.
Egyébként abba sikerült belekötniük, hogy hogy nem ismerte a hatóság azt, hogy ennek a hibrid megoldásnak (réz és 4G) mennyinek kell a garantált le/feltöltési értéknek lenni. Csesztették őket, aztán inkább kivezették. Mellesleg jól tették h kivezették, így kipipáltak egy fogást rajtuk. Azt hiszem hogy ennyi a sztori

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#950) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

A flip tv-nél is van olyan lehetőség, hogy online lehessen tv-zni? Mint pl: a diginél a digi online. Előre is köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.