Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) FreedomHUN válasza Márton (#500) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

:K :K :K

(#502) itg válasza Márton (#500) üzenetére


itg
tag

pont ma hallottam a rádióban és bennem is ez a kérdés merült fel.....:)

(#503) Gaborking


Gaborking
tag

Szerintem nem fog változni az ára. Eddig a Flip Otthon+ listaára 6000 forint volt, de minden előfizetőnek automatikusan adtak 2000 forint kedvezményt. Az internet áfa változás miatt a listaár kevesebb lesz, de mostmár csak kb. 1800 forint kedvezményt fognak adni, így végülis mindenkinek marad a 4000 forintos ár. ÁSZF alapján legalábbis én így értelmeztem.

[ Szerkesztve ]

(#504) FreedomHUN válasza Gaborking (#503) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Nem csinálhatják meg meglévő csomagnál. GVH erre nagyon menni fog, sztm nem kockáztatják be a több 100 millás büntit.
Amúgysem egy hatalmas tételről van szó 100 forint kb. Max kidaják a Flip-4-et emelnek a 120-ról 150-re és visszamászik 4000-re. (ugyanazt a csomagot nem adhatják ki más néven)

(#505) yetmanus válasza Gaborking (#503) üzenetére


yetmanus
tag

én osztottam szoroztam haver flip számlájával épp 1-2 hete, és kb 3700-3800Ft-ra fog szerintem kijönni a havidíj az áfacsökkentés után, és olyan 4600-4700Ft között jön majd ki gyorsítóval :) az ászf-et még nem néztem át hozzá :P

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#506) viktorhu válasza yetmanus (#505) üzenetére


viktorhu
veterán

Én megnéztem, de nem találtam semmit erről. Mármint csak a listaárak vannak ott, konkrétan:
Flip Internet nettó 2 881,3559 Ft, ÁFA 5%, bruttó 3 025,42 Ft. Emellett a tévé bruttó 2500, telefon 100 forint.

(#507) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Kíváncsi leszek arra hogy a Telekom hogy fogja csűrni-csavarni ezt az ÁFA csökkentést. Lehet azért húzzák a tájékoztatással az időt hogy valamit kitaláljanak. 13 év után a mostani gerinctelen hozzáállásuk miatt váltottam szolgáltatót.
A Telenor már 3 hete megküldte SMS-ben hogy a 2db Hello Data előfizetésem árra 12000Ft-ről 8480Ft-ra módosul az ÁFA csökkenése miatt.

(#508) yetmanus válasza viktorhu (#506) üzenetére


yetmanus
tag

Nah, erre vártam, kösz az infót,a gyorsitós listaárakkal nem voltam képben. De ha ezt összeadod, és kivonod belőle azt a flip kedvezményt, akkor meg is van a havidíjad, jó a tippem :) 4625Ft az 5K-rol ha jól tévedek ;)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#509) viktorhu válasza yetmanus (#508) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nem a gyorsítós listaár - a gyorsító az még plusz 889,83 forint bruttó :)

(#510) viktorhu válasza viktorhu (#509) üzenetére


viktorhu
veterán

Közben végigszámoltam én is, és le is járt a szerkesztési határidőm :)

Eddig bruttó 4400 forint volt gyorsítóval a net, +2600 a tévé és a telefon, vagyis 7000 forint volt összesen kedvezmény nélkül.

Most a 4400 lecsökken 3915,25-re, és akkor 6515,25 az új ár.

A Flip3 kedvezmény 2000 forint volt - 1000 a tévére (nettó 787,4), 1000 az internetre (nettó 847,46).

A nettó 847,46 az most 889,883 forint lesz.

Így a várható kedvezményes ár 6515,25 - 1889,883 = 4625,367 - ez ugyanaz, mint a Te tipped :)

Szóval várhatóan 375 forinttal lesz kevesebb vége gyorsító csomag esetén.

(#511) mcfly82


mcfly82
tag

Már a főoldalon is kinn van az új ár: 3700 Ft :D

(#512) viktorhu válasza mcfly82 (#511) üzenetére


viktorhu
veterán

És 4625 a gyorsítós ár :) Jól számoltunk akkor :)

Szerk: belül már 3735 forintot mutat a nem gyorsítós árnál - akkor is, ha új előfizetést rendelnél. Vagyis ebből még gondjuk lesz, mert 35 forinttal többe kerül, mint amennyiért hirdetik :)

[ Szerkesztve ]

(#513) mcfly82 válasza viktorhu (#512) üzenetére


mcfly82
tag

Igen, én is azt néztem. Nem értem, miért nem ugyanazt írják a főoldalra...
Biztos más felel a webdesignért meg a belső megrendelő rendszerért :)

Amúgy az ÁSZF szerint is 3700 (3000-900 a net, a többi változatlan) ha jól nézem...

[ Szerkesztve ]

(#514) viktorhu válasza mcfly82 (#513) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, valószínűleg a rendszerben csak javították az ÁFA-kulcsot. Kíváncsi vagyok, így melyik árat fogják majd nekünk számlázni :) Egy hónap izgalom 25 forintért :))

(#515) yetmanus válasza viktorhu (#514) üzenetére


yetmanus
tag

nah, fent van az ászf-ben is, itt: [link]

Én ebből azt vettem le, hogy akiknek előző évben elindult a flipjük, azoknak ez a 3753ft-os havidíj lesz (ezt számoltuk ugye?), azt nem piszkálják. Viszont új flip csomag indult most elsejével, a flip2018, ez kerül 3700Ft-ba, viszont ebben 100 mega net van. Így aki eddig volt ott, most 50 ft-al többet fog fizetni, de 20 megával több is lesz a nete, a váltás nem automatikus senkinek és nem kötelező :D Így a hatóság sem köthet bele, az ügyfeleknek is jó, mert senki nem nyavalyoghat hogy kisebb lett a nete, stb... Neked viktorhu, semmiben nem jelent változást a dolog, mivel gyorsítóval ugyanannyiba kerül a régi és az új, a gyorsító vége is ugyanúgy 250 mega :D viszont az új csomag szerint nem 120+130 mega, hanem 100+150 meg :)
Na és végre itt van 2 új HD :) azért azzal kiegyezek mindig, ha ugyanannyi pénzért bővül a csatikínálatom :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#516) mcfly82 válasza yetmanus (#515) üzenetére


mcfly82
tag

Lehet, hogy úgy van ahogy mondod, de én rámentem egy új megrendelésre, és ott 3735 forintot adott ki az Otthon 2018 csomagra...

(#517) mcfly82 válasza mcfly82 (#516) üzenetére


mcfly82
tag

Javították, mostmár 3700-at ad ki :)

(#518) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok,
Telekomról váltanék Flipre, az lenne a kérdés, hogy a STB menü és az EPG, mennyire különbözik a Telekomhoz képest. Van egyáltalán EPG (műsor újság)?
esetleg valaki tenne fel 1-2 képet a fent említett STB menüről vagy az EPG-ről?
Köszi

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#519) viktorhu válasza Oxy.kiraly (#518) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs EPG, kurblival lehet csatornát váltani a set top box oldalán.
Ugyanaz az EPG mint a Telekomnál, ugyanaz a set top box is :)

(#520) Oxy.kiraly válasza viktorhu (#519) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Köszi, csak tartottam attól, hogy annyira le van butitva, hogy azt is kivették belőle....

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#521) mcfly82 válasza viktorhu (#519) üzenetére


mcfly82
tag

:D

(#522) 313313 válasza Oxy.kiraly (#520) üzenetére


313313
addikt

Nekem a Flippes box beüzemelése után rátöltődött a Telekom boxon használt csatornalista.
Szóval maradt minden ugyan úgy, csak kevesebbet fizetek és nincs hűség :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#523) yetmanus


yetmanus
tag

Ömmm... Szerintem frissíteni kellene az összefoglalót o.O

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#524) mbalint987 válasza yetmanus (#523) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Megkezdtem az összefoglaló frissítését, köszönöm hogy jelezted! :R

Szerk.: Abban segítsetek már légyszíves, hogy van már 1-nél több HD stream a Flip-nél. MT előfizető vagyok SAT-tal, szóval tapasztalat nem áll rendelkezésemre, az oldalon meg nem találtam.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#525) yetmanus válasza mbalint987 (#524) üzenetére


yetmanus
tag

Hát a régieknél még nem frissitettek streamet, de egy ideje (nemtom mióta) az újaknak 3 HD stream van. Onnan tudom, hogy már 3 ismerősöm is flipes, és akinek tavaly év végén kötötték, már 3 HD-val kapta, a régiek még maradtak, sztem az is meg lesz hamarosan.
Ugye itt most változott a csatornaszám is 132-re, maradt a 106 SD, és már 26 HD, meg frissült bele sok helyi adó is. A tavaly bekötötteknek maradt a 120 mega és a 250, január 1-től már csak 100 mega és nem 4000Ft, hanem 3700Ft, a gyorsító 130 helyett már 150mega, így maradt a 250es végülis. Árban pár 10 forinttal tér el a tavalyiak és az idei ügyfelek, de ugye más a sávszél egy leheleltnyit, egyelőre ennyit derítettem ki az ÁSZF-ből, meg az áfa változás miatti árakból

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#526) mbalint987 válasza yetmanus (#525) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Köszönöm a segítséget, frissítem az összefoglalót! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#527) itg válasza yetmanus (#525) üzenetére


itg
tag

megnéztem, nekem már 3HD-t mutat.
a netem maradt 120-as és a csatornáknál (meg az előfizetéses adataimnál) még nem látom a + HD csatornákat.
(augusztusi előfizu)

(#528) johnmay


johnmay
csendes tag

Sziasztok! Nemrég nálunk is elérhetővé vált a Flip. Két kérdés: 1. Jelenleg Telekom ADSL van bekötve, de már elérhető az optika is az utcában (családi házról van szó). A Flip telepítéssel együtt kiépítik az optikát is? 2. Szükség van TV készülékre a telepítéshez valamilyen beállítás kapcsán, vagy ráér azt később is? Köszönöm előre is :)

(#529) yetmanus válasza itg (#527) üzenetére


yetmanus
tag

Üdv! Akkor folyamatosan frissítik be ezt a strem-es dolgot :)
Akkor pontosítok:
- Kb december óta 3 HD strem megy, a korábbi ügyfeleknek folyamatosan frissül át erre a 2SD 1HD-ról (örvendetes amúgy)
- A nettel kapcsolatban gondolom nem akartak reklamáló ügyfeleket, hogy csökkentik a netet, így ezt a megoldást választották: 3735Ft/4625Ft régi, dec 31 előtti előfizetések az áfacsökkentés után a 120/10 és a 250/20-as net, 3700Ft/4700Ft új flip2018 január 1-től áfacsökkemtés után, 100/10 és 250/20, de ugye technológiánként eltér ugye a feltöltés (koax/optika)
- A netnél lehet váltani, hogy ha nem akarsz 3735-ft-ot fizetni, leválthatsz a 100as netre, és akkor 3700Ft, visszafelé már nem lehet, így a kecske is jól lakik meg a káposzta is megmarad. Ez szerintem jó döntés volt hogy megmaradt a választási lehetőség.
- Az új csatornáknak meg kellett jelennie nálad is, a változás, hogy nincs sport M és soundance channel, van helyette shorts tv és heti tv, valamint a 2 új HD a natgeo-nak és a spílernek a HD-ja :)

(#528) johnmay:
1. Az ADSL-t el is felejtheted, ugye a flip értelemszerűen optikán és koaxon köt csak (korábban 2-3 hétig az induláskor volt DSL is, de beléjük állt a hatóság, és inkább kivonultak a technológiából, de ezt a helyzetet kibeszéltük az elején, ha visszaolvasol :) ), így jelen esetben díjmentesen beviszik az optikát. Viszont addig nem érdemes hívni őket, amíg nem járt le a rezes szerződésed, mert egyszerre csak 1 szolgáltatás lehet ott, hiába más a technológa
2. Igen kell hozzá tv készülék, hagyományos is megteszi, avagy egy HDMI bemenetes monitor.
3. Ha már lejárt a DSL szerződésed, ne is gondolkozz, optikán nem igazán vannak hibák/problémák (vannak, de a koaxhoz és DSL-hez képest elenyésző), valamint egy huawei ONT-t kapsz, igaz azon nincs AC, csak a 2,4-es wifi, viszont jobb is, mert a T oldalon a Sagemcom ONT-val még vannak bajok

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#530) itg válasza yetmanus (#529) üzenetére


itg
tag

csak azért néztem meg, hogy látszódjon hol tart az ügy :R

(#531) johnmay válasza yetmanus (#529) üzenetére


johnmay
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes válaszodat. A hűségszerződés már lejárt. Mi is optikát szeretnénk, úgyhogy akkor így rendeljük meg. Köszi még egyszer :)

(#532) zoli2222


zoli2222
csendes tag

Hahó!Kérdésem:másnak is van problémája a csatornaváltással?Le- és fel irányba többször átugrik,kihagy csatornákat.A távirányító és a beltéri már ki volt cserélve .Már csak szoftveres hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

(#533) 313313 válasza zoli2222 (#532) üzenetére


313313
addikt

Mióta megkaptuk fennáll ez a hiba nállunk is, de nem foglalkotunk vele. Lasan 4 hónapja ilyen

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#534) zoli2222 válasza 313313 (#533) üzenetére


zoli2222
csendes tag

Köszi a választ!

(#535) ficus10


ficus10
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit szakmai téma.
Adott optikai bekötés HG 82245H + bővítő csomag.
A gépemen a Lan 10/100,tehát kábelen összekötve sem érvényesül a + sebesség.A wifim tudná,de a kapott beltéri csak 2.4 -es,így azon sem érvényesül a többlet.
Van egy Huawei 4G-s wifi is a lakásban,azt közbe kötve wifin már 240 Mbps körül mértem,semmi switch meg ilyesmi.Hülye módon szétszedtem és azóta nem tudok rájönni,hogy is volt.
Valaki tudna segíteni,mit hogyan kell állítani a két eszközön,mert reseteltem is őket.
Leköteleznétek...

http://www.speedtest.net/results

(#536) mbalint987 válasza ficus10 (#535) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szia!

A kérdéseddel kapcsolatosan van egy külön témánk, kérlek fáradj át a WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topickba!

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#537) Roppy


Roppy
tag

Engem igazándiból egy dolog zavar a box-al kapcsolatban, hogy inaktivitás után nem kapcsol ki magától

(#538) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Nekem a számls már csak 3736 ft. Nrktek is? Ez gondolom az áfa miatt?

(#539) Roppy válasza Remekelek28 (#538) üzenetére


Roppy
tag

Igen, nekem is annyi.

(#540) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérnék segítséget: A Flipnél van megrendelve tv+ internet. A net 250mb-es. Egy Saegecom rootert adtak hozzá, arról megy ugye a TV-is. A wifi brutál gyenge, eleinte jó volt, 17 mb/s-el töltött, de mostanában csak 2-3 mb-ra képes, és az is állandóan leesik. Ez azért van,mert a jelerősség állandóan váltakozik, hol gyenge, hol jó (általában gyenge). Ezt szeretném kiküszöbölni. Meg tudnám oldani úgy, hogy egy másik rootert rákötök, de a szobámba csak 1 utp kábel jön a Saegecomból, az pedig a TV-é. Megoldás lenne,ha egy másik rooterből menne az utp a beltéri tv egységembe, de úgy ugye nem megy, mert csak a flipes rooterrel megy a tv adás.

Kérdés, hogy be lehet-e állítani egy mezei asus rootert úgy, hogy arról menjen a Flip Tv adása?

Köszi!

(#541) Gubek-Einste válasza Palesztin994 (#540) üzenetére

IGMP képes eszköz kell ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#542) viktorhu válasza Gubek-Einste (#541) üzenetére


viktorhu
veterán

Elvileg a "mezei asus" routerben van is.

Lan-lan összeköttetés, Asuson AP mód, Asusban LAN ip címnek egy DHCP-n kívüli címet fixen (pl. 192.168.0.2), gateway 192.168.0.1, mask 255.255.255.0, és a wifi haladó beállításaiban az igmp engedélyezése.

(#543) Gubek-Einste válasza viktorhu (#542) üzenetére

A legtöbb Asus router-ben van dedikált AP mód így nem kell a LAN-LAN összekötéses, mehet simán WAN-ba is kábel mert bridge-elve lesz LAN portnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#544) viktorhu válasza Gubek-Einste (#543) üzenetére


viktorhu
veterán

Igazad van, amelyikben IGMP van, abban AP mód is lesz, szóval értelemszerűen a WAN port is LAN porttá minősül át.

(#545) JuliuS


JuliuS
tag

Kedves hozzáértők!

Szemezek ezzel a Flippel, és a segítségeteket szeretném kérni a korábban itt olvasott 3 Streames átállással kapcsolatban. Ez csak abban segít, hogy 2-3 különböző, saját beltérivel ellátott tévén lehessen eltérő HD adást nézni?

Én ugyanis nem ezt szeretném, hanem hogy egyetlen kábelen, egy HD-t rögzíteni képes felvevőn jelenjen meg a 3 Stream. Most Digis vagyok, ez ugye teljesen más rendszerű, itt kódolatlanul és beltéri nélkül érkezik egyszerre az összes csatorna a kábelen, és gond nélkül tudok rögzíteni egyszerre 2 HD csatornát, miközben egy harmadikat nézek (hajrá BL! :) ) Megoldható ez a Flippel? Jó lenne, de attól félek, ez a Digin kívül sehol máshol nem működik.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#546) 4Grider válasza JuliuS (#545) üzenetére


4Grider
nagyúr

Iptv esetén csak a szolgáltató eszközein keresztül tudsz csatornákat elérni.

(#547) yetmanus válasza JuliuS (#545) üzenetére


yetmanus
tag

Újonnan belépőknél a stream egységesen 3HD 0SD, a korábbi előfizetőket is lassan átváltják erre (gondolom a Telekom most leteszteli kicsiben a helyzetet, mielőtt bevezeti mindenhová).
A lényeg: Flipnél most nincs felvevős beltéri egység, az csak a telekomnál van. Ott úgy, hogy 2HD 1SD-vel, tehát egy hd adást tudsz nézni, miközben egy HD adást rögzítesz :D
Szóval ebből a szempontból a flip iptv-je ezt nyujtja, tehát hogy 3 tv-n egyszerre valós időben nézed a HD adásokat

[ Szerkesztve ]

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#548) Palesztin994 válasza Gubek-Einste (#541) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Asus RT-N12 a rooter pontos típusa. Gondolom nem tudja az igmp-t, legalábbis nem írta sehol. :/

(#549) Gubek-Einste válasza Palesztin994 (#548) üzenetére

Melyik verzió mert több is van belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#550) Halley


Halley
csendes tag

Sziasztok!

Flipes IPTV-m van.120/50-s net( aza 120/10).
Kevés a 4 port , switch vásárlásra szántam el magam.
Kell nekem az 1000-s switch?
Ezt a készüléket néztem ki:
[link]

A véleményeknél ilyet írtak, a flipnél kell ezzel foglalkoznom?

"Egyre figyeljen, aki ilyet akar venni : ha pl. 3 db gépre szeretné a netet szétosztani, akkor ahhoz 3 db IP-címet kell kapnia a Szolgáltatótól!... (Ha csak 1 db IP-cím jár a szolgáltatáshoz, akkor ez a switch nem lesz jó neki több géphez, akkor muszáj routert venni.)"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.