Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) viktorhu válasza FreedomHUN (#250) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszönöm a magyarázatot :) A DSL kezdettől fogva kényszermegoldás volt, valahogy el kellett juttatni a netet a háztartásokba a meglévő madzagon, és arra dolgozták ki a technológiát. Szerintem akik kitalálták, nemigen gondolták, hogy ilyen hosszú életű lesz :) Persze akkor még FTTH-ban nemigen gondolkozhattak...

(#252) FreedomHUN válasza viktorhu (#251) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ez igy igaz. Az első netem 56,6-os volt MindenkiNet :) Aztán lett egy 1 megás adsl nonstop. Micsoda megváltás. Azt fel is tolták az évek alatt 10 megáig. Ott el is fogyott a sáv, de akkor mä kábelneten adták a 30 megásokat :)

Szélessáv belépésnek tökéletes technologia volt, sőt esetleg a mai napig olyan településen pár megabit, ahol semmi sincs. De azért valljuk be iptvre +netre már alkalmatlan.

Sok cég használ még adsl-bacupnak, ha elszáll a fő vonal :)

(#253) viktorhu válasza FreedomHUN (#252) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is modemmel kezdtem, aztán egy idő után rászántam magam egy 56k-s darab megvásárlására - csak a digitel (ma invitel) rendszere nem volt kompatibilis a modememmel, le kellett butítanom 33,6-osra egy AT paranccsal. Aztán 2002-ben jött a 386/64-es ADSL 13 ezer forintért, akkor már Matáv területen, én meg örültem nagyon :)

(#254) Gubek-Einste válasza FreedomHUN (#250) üzenetére

Vannak 32/8 csatornás eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#255) FreedomHUN válasza Gubek-Einste (#254) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Igen asszem az arrisok. Úgy tudom hogy nálunk sehol sem aktív a 32 csatorna, csak a 16. Digi docsis talán még 8-at használ csak.

Már nagyon várom hogy bekössék, kiváncsi leszek mit tud. Tényleg nem vagyok nagy tv-s de mikor kivette a digi a discoveryket és berakta a saját digis csatornáikat, akkor anyáztam rendesen. Bezzeg sportcsatornából van vagy 15 db....

[ Szerkesztve ]

(#256) mbalint987 válasza viktorhu (#251) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"A DSL kezdettől fogva kényszermegoldás volt"
Ezzel vitatkoznék. Ma az xDSL technológiák az egyedüliek, amik dedikált kapcsolatot építenek ki a felhasználóval, szemben a DOCSIS és az optika "egy közeg mindenkire" elvével. Egy jól összerakott xDSL-hálózat simán átvisz 100 Mbit-et, de akár többet is. És ne felejtsük el: ez a tied lesz, ha a gerincben van erő, ezzel biztosan nem fogsz osztozkodni senkivel. Simán tudok olyan helyet, ahol a telefonhálózat ~10 éves (EU-s projekt keretében lett kiépítve), ott pazarlásnak érezném kidobni azt a hálózatot. Meg kell szórni a területet kis kapacitási DSLAM/MSAN központokkal, rendes gerincet kell alájuk tenni, esetleg egy Vectoring-ot is, és sok esetben simán győz a DOCSIS felett.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#257) viktorhu válasza mbalint987 (#256) üzenetére


viktorhu
veterán

Nyilván senki nem akar egy 10 éve (a DSL fénykorában, szóval egészen biztosan a DSL-lel is számolva) kiépített hálózatot kidobni, de sajnos nem ebből van több. Kérdés, hogy mennyit érdemes még rákölteni egy ilyen hálózat fejlesztésére, és mikortól érné meg jobban kivinni az optikát. Pl. a terület teleszórása DSLAM-mel is az optika kihúzását jelenti, a vectoring meg nagyrészt eszközcserét is, akkor kérdés, hogy nem jobb-e már bevinni a lakásokba inkább az optikát. Mondjuk ilyen szempontból a UPC docsics beruházásait sem értem, nekik is egyszerűbb lenne, ha már a házba elviszik az optikát, akkor minek aktív eszközzel docsics-ra alakítani és kábelnetet csinálni belőle.

(#258) FreedomHUN válasza viktorhu (#257) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Upc mindig is docsis protokollt használ/t. A fejállomás upgrade (cmts) sokkal egyszerűbb és költség hatékonyabb, mint mellé tenni egy OLT fejállomást. Arról nem is beszélve, hogy az eszközöget is cserélni kellene, ONT kezdeti státuszban nem tudják megfelelő áron beszerezni (itt több 10/100 ezer darabra kell gondolni).

Persze rengeteg előny lenne karbantartási szempotból átállni Gpon-ra, de ez csak akkor kifizetődő ha rengeteg területen kell kiépíteni, nem 1-2 kerületre gondolok vagy nagyvárosra.Telekom azért kezdett bele, hogy át tudja migrálni az előfizetőket régi dsl vonalakról.

(#259) Arween


Arween
senior tag

Tegnap kopogtatott be egy hölgy hozzánk,és ezt a szolgáltatót ajánlotta.(soha nem is hallotam ezelőtt róla) Mivel jelenleg még 3 hónapig upc-s vagyok csak érdeklődöm a szolgáltatás minőségéről :) Mondjuk sajnálatos hogy mobil előfizetésem ugrik egy esetleges váltás miatt,de lehet van értelme váltani,várom a tapasztalatokat.

(#260) mbalint987 válasza Arween (#259) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ebben a topikban valamennyi felhasználó leírta a tapasztalatait, ha visszakeresed, megtalálod valamennyijük tapasztalatát. Mivel a Flip a Telekom hálózatán szolgáltat, ezért szétnézhetsz a Telekom témában is, ott találsz rengeteg tapasztalatok a hálózat minőségével és stabilitásával kapcsolatban. ;)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#261) yetmanus válasza Arween (#259) üzenetére


yetmanus
tag

elég erőteljesen kezdtek kampályolni, az én városomban is megjelentek, jött szórólap, látom a hirdetéseiket :) szerintem te is egyre gyakrabban fogsz találkozni velük, nem is kell sokat olvasnod róluk, csak 260hsz :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#262) Márton válasza yetmanus (#261) üzenetére


Márton
nagyúr

Ó, nálunk még a spar bejárata mellé is felépítettek egy kis bódét, egy hétig lehetett ott érdeklődni, rendelni.
Persze itt szinte mindenkinek digi van :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#263) yetmanus válasza Márton (#262) üzenetére


yetmanus
tag

Fura módon az utóbbi pár hónapban kezdtem egyre többször látni a digit erőteljesebben kampányolni :D Vagy több itteni fórumon egyre több helyen írják h tudtak hűséget hosszabbítani, avagy több helyütt a 3-5ezer forintos spec okos csomagjuk is megjelent. Ez azt jelenti, hogy mi jól járunk, végülis ez a verseny lényege, minél többet adni minél olcsóbban :) Végre valami meg tudta a digit kicsit szorongatni. Kíváncsi vagyok mi lesz ha jön a digi a mobillal, az is fel fogja kavarni az állóvizet :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#264) FreedomHUN válasza yetmanus (#263) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Hasonló konstrukció diginél 5640.- 24 hó hűséggel. Még mindig olcsobb ha 3 boxot is kérsz és nincs hűség.
Szépen alávágtak a konkurenciának :C
Nekünk nagyon jó.
Ugyan ez telekom 10.500
Upc 9000.

Ennyi :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#265) Arween válasza FreedomHUN (#264) üzenetére


Arween
senior tag

Árban nagyon jók,és ami a legszimpatikusabb hogy nincs hűségidő :) Jelenleg az upc-nél mobil előfizetés nélkül ugyan ez a csomagom 11e ft.... nagyon nem mindegy.

(#266) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Valaki használja ap mügül a boxot? Tegnap előkészitettem mindent, de van egy szakasz ahol upt-t nem tudok már elhuzni. Jelenleg jön a bejövő, router, utp tovább, majd egy asus ac1200+ ap modban. Erről menne 2db stb.

(#267) yetmanus válasza FreedomHUN (#264) üzenetére


yetmanus
tag

Egyetértünk :D A UPC-nak és a Telekomnak a spec árainál is lejjebb van, a diginek is fel kell kötni a gatyamadzagot, bár az invitel megvétele miatt kicsit hátradőlhet :P Nade erről inkább nem írok többet, mert a hálózat és szolgáltató pro kontrába való innentől.
(#265) Arween azért az minimmum havi 6ezer megtakarítás, egy évre vetítve egy kisebb havi fizetés, még úgy is ha a nagyobb netet kéred. Én a 250es T-s netet szinte ki sem tudom használni XD De jó ha van, ha egyszerre sokan vagyunk wifin :P Ugyh van akkor 3 hónapod agyalni

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#268) viktorhu válasza FreedomHUN (#266) üzenetére


viktorhu
veterán

Az iptv-t be kell állítani rajta, különben megöli a wifidet. Asusnál nekem azt hiszem a Lan beállítások között van az iptv, de ap módba kapcsolva nálam eltűnt az opció, switchként használva viszont ott van.

(#269) 313313


313313
addikt

Ma rendeltem meg neten, számhordozással. Kiváncsi vagyok mikor keresnek, mikor kapcsolnak át. Jelenleg Telekom van...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#270) FreedomHUN válasza viktorhu (#268) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Köszi megvan, igen apban nem aktiv az opció.

Itt majd mit állitsak?

(#271) FreedomHUN válasza FreedomHUN (#270) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Találtam a support oldalon valamit.

[link]

Udphez kell majd valami vagy hagyjam így?

(#272) #78121280 válasza FreedomHUN (#270) üzenetére


#78121280
törölt tag

Így állítsd be és menni fog. :) " IPTV STB port választása " itt bármelyik jó, csak nálam a 3-4 lett beállítva azért van az a képen.

(#273) FreedomHUN válasza #78121280 (#272) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

:R

Igy állitottam be pont én is. Akkor már csak a bekötésen kell tullenem :)

(#274) DonLaca@ válasza FreedomHUN (#273) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Az augusztusi Telekom büntetés óta kötöttek be valakinek Flip szolgáltatást?

08.01 megrendeltem 2 hétig nem történt semmi felhívtam őket, reklamáltam és az ügyintéző hölgy megígérte hogy megsürgeti a szakembereket. Erre pár nap múlva kaptam egy emailt hogy saját kérésemre felbontották a rendelést és nagyon sajnálják hogy meggondoltam magam.
Megint felhívtam őket felháborodva. Elnézést kértek téves üzenet de......Akkor közölték hogy technikai akadálya van a bekötésnek. Kérdeztem hogy hogyan amikor a legmodernebb Telekomos optikai netem van és azt akarom lecserélni. Ez van mondta a hölgy lekezelően és letette.
Ma megint érdeklődtem és azt mondta egy másik diszpécser hölgy hogy most már nincs semmi akadálya a bekötésnek. Kíváncsi leszek. A hűségidő nélküliség miatt akarom csak mert árban az UPC 250Mb nettel olcsóbb lenne egy kicsivel. Csak ott 2 év rablánc van.
Magyarország 2017 :U

[ Szerkesztve ]

(#275) 4Grider válasza DonLaca@ (#274) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valahogy nem is értem, hogy nálad a legmodernebb Telekomos optikai net van, és azt a Telekom nem akarja azonnal jóárasítani neked egy flip csomaggal. ;]
Gondolom te azért csak érted a dolgot...

(#276) mbalint987 válasza 4Grider (#275) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ha az ÁSZF nem köti ki, hogy a mostani (vagy 6 hónapnál nem régebbi) T-s előfizetők nem lehetnek ügyfelek, akkor nem hivatkozhatnak erre. Meg kell őket fenyegetni egy NMHH-val megy fogyasztóvédelemmel, aztán csak észbe kapnak...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#277) DonLaca@ válasza 4Grider (#275) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Rákérdeztem erre is és a hölgy azt mondta hogy ezt ők nem veszik figyelembe :DDD . Ne is tételezek fel róluk ilyet.

(#278) mcfly82 válasza DonLaca@ (#277) üzenetére


mcfly82
tag

Nekem a számhordozásomat húzták el 3 hétig. Telekomtól mentem fliphez... persze addig nem mondhattam le a Telekomost, amíg ez nem zárult. Így 3 hetet két helyre is fizettem. Gondolom, ha más szolgáltatótól jöttem volna, a törvényben előírt 2 nap alatt lezajlott volna... ez is megérne egy panaszt, de semmi dokumentum nincs róla, egyszer csak átírták a flip oldalon a számot, és hívott egy ügyintéző, hogy már a hordozott számom éles.

(#279) itg


itg
tag

Egy hete rendeltem, ma be is kötötték.
Egyelőre bíztatónak tűnik a szolgáltatás.
A net gyors, az iptv rendben működik.
Wifin mért eredmények:

[ Szerkesztve ]

(#280) yetmanus válasza itg (#279) üzenetére


yetmanus
tag

Pffff banyek, ez optika akkor, ezen ne csodálkozz :D Viszont ez 2,4 GHz-en adja, vagy az ont mögé raktál egy saját routert? Tudtommal ebben az ont-ben nincs 5GHz-es wifi frekisáv. 250 mega is mehet amúgy :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#281) HELLAFLUSH válasza itg (#279) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

én is meg vagyok vele elégedve, mindig tartja ezeket az értékeket :K

(#282) itg válasza yetmanus (#280) üzenetére


itg
tag

bocsi, tényleg kimaradt: 5Ghz-en mértem ezeket a számokat.

(#283) 313313 válasza 313313 (#269) üzenetére


313313
addikt

Ma hívtak Telekomtól, hogy miért akarok hordozni, mert szoltak a Fliptól, hogy mennék oda.
Erőlködött kicsit a hölgy, adott ajánlatot (ugyan azt, mint ami neten van...)
Kérdezte miért váltanék rosszabb szolgáltatásra, mint a mostani...
Tiszta vicc, remélem jövőhét elején már Flipes leszek.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#284) sarkanyolo2 válasza yetmanus (#280) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Fentebb rosszul olvastam, hogy valaki olyan routert kapott ami tudja az 5GHz-et? :B

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#285) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Nah megtörtént a bekötés. TV csatorna rendezése katasztrofa, 1 óra után 20%-nál jártam, ugyhogy vissza alapértelmezettre. Inkább megjegyzem mi hol van. Ezt leszámítva 4000-ért bestbuy.

(#286) itg válasza sarkanyolo2 (#284) üzenetére


itg
tag

Én csak annyit írtam, hogy milyen wifi-n :)
A flip-től kapott router mögé beraktam a saját Netgear R6400V2-met.

(#287) Pikkolo^^ válasza sarkanyolo2 (#284) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Sagecom eszköz tudja az 5G-t.

(#288) sarkanyolo2 válasza Pikkolo^^ (#287) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Akkor jól rémlett. :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#289) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Ma nálam is bekötötték a flipet, Szeged, koax, Sagemcom eszköz, wifin mérve:

[ Szerkesztve ]

(#290) sarkanyolo2 válasza zenwalk (#289) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Már le is adom az igényt. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#291) yetmanus válasza sarkanyolo2 (#290) üzenetére


yetmanus
tag

csipogj rájuk azzal a lendülettel :D Nekem is ez az eszköz van ugyanígy 250megán, de a T-nél, gond egy szál se o.O Fura módon valahogy stabilabb a történet 3,5 év digi optika ingadozás után :D Ez azért tényleg ott van :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#292) sarkanyolo2 válasza yetmanus (#291) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Egy jó fél órája meg is rendeltem. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#293) #16695808


#16695808
törölt tag

2 napja bekötve a flip. bár mi több mint 1,5 hónapja rendeltük, de nagy nehezen ideértek :) Telekomról váltottunk szegeden. (már ideért a digi is hozzánk egyébként)
csak wifi-s router/modemet és 2 boxot hoztak. kábelezés nem volt, meglévő koax kellett hozzá. (csak a 2. boxhoz kellett netkábelt húzni mivel eddig digitális kábeltv volt és ahhoz elég volt a koax.)
Szóval az eddigi tapasztalt: Bekötés óta megy frankón. IPTV nem szakadozik szép a képe (HD-adóknak szerintem kiváló a képe), a net: 120/10-et mérek (ping: 3-14 között), sajna egyszerre csak az egyik boxon megy a HD adás (bár a tájékoztatót átfutva 1 HD és 2 SD az IPTV kapacitása)
UI: a telekom hívott minket hogy miért váltanánk, mert szólt a flip hogy bekötésre készülünk.. mondtam hogy azért mert kevesebbe kerül... elfogadta a választ. elvileg aki telekomos és flipre vált annak automatikusan megszűnik a telekomos szerződése.. nos erre kíváncsi leszek... :) túl egyszerűnek tűnik a T-t ismerve, de ki tudja ... ez a flip marad amíg nincs vele gond... ha van akkor meg irány a D betűs szolgáltató :)
Szóval szerinte akinek nem kellenek az extrák annak a flip egy kiváló választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#294) zenwalk válasza #16695808 (#293) üzenetére


zenwalk
senior tag

szia
Az ügyfélszolgálaton lehet át tudják állítani, hogy 2 HD és 1 SD streametek legyen.

(#295) yetmanus válasza zenwalk (#294) üzenetére


yetmanus
tag

nem tudják, még nincs kész hozzá a fejlesztés, majd kiteszik fb-ra vagy a flip.hu-ra ha megcsinálják

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#296) Arween válasza #16695808 (#293) üzenetére


Arween
senior tag

Ez azt jelenti hogy fixen az egyik tv-n van csak HD-adás?vagy azt hogy ha két tv-m van 2 box-al akkor egyszerre egy időben csak 1 tv-n tudok HD-s műsort nézni? (bocs ha hülye a kérdés,nem vagyok műszaki szaki :)

[ Szerkesztve ]

(#297) yetmanus válasza Arween (#296) üzenetére


yetmanus
tag

2SD és 1HD stream van, egyelőre még nem oldották meg, mint a T-home oldalon, hogy 2HD 1SD stream legyen. Mind a 2 vagy 3 beltérin működik a HD, csak egyszerre párhuzamosan nem műxik a dolog, még. Pár hetet ígértek hogy megoldják, figyelni kell az ÁSZF változásokat.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#298) Arween válasza yetmanus (#297) üzenetére


Arween
senior tag

értem:) Nekem elég ha 1x egy tv-n megy a HD ,nálunk nem megy két tv egyszerre:)

(#299) 313313 válasza 313313 (#283) üzenetére


313313
addikt

Meg volt az időpont egyeztetés. 09.20-án jön a flippes szerelő...
Magenta 1-ről flippre számhordozással majd 3 hét alatt raknak át...
Kecskemét, optika...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#300) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Be is halt az egyik táv infrája. Még szerencse hogy 3 boxom van :DDD

Vakamelyik nap bemegyek üszire gondolom ott kicserélik. Ne kelljen már kirangatni a kollégát egy távcsere miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.