Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) mihaczitomi válasza this is life (#1950) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

Nekem is Cisco ISB2201MT-t adtak.

06 30 962 8221

(#1952) Vale_46


Vale_46
csendes tag

Rendeléstől számítva kb. mikorra várható a bekötés? Mik a tapasztalatok?
Nálam is már lassan érik egy Digiről Flip-re váltás.

(#1953) skroy válasza Vale_46 (#1952) üzenetére


skroy
senior tag

Pár nap. Én egy hétfői napon rendeltem meg, másnap hívtak időpont egyeztetés miatt, csütörtökön be is kötötték.

(#1954) Norby86 válasza Vale_46 (#1952) üzenetére


Norby86
őstag

Nekünk egy hete kötötték kb. Háromból egy box tönkre ment, de hamar cserélték. Mi STB-3112 CDA típusú vevőt kaptunk, sajnos nem Cisco-t. Állítólag abból már hiány van.

Amúgy aztnem tudja valaki hogy a felhasználói fiók regisztrációs problémáját mikor oldják meg? Emailben rákatitntok a linklre hogy új fiókot hozzak létre, beírom a jhelszavamat és hiába nyomok a gombra, nem lép tovább. Hívtam őket, mondták technikai probléma és értesítenek ha megjavult. De ez a hiba már mióta bekötötték jelen van. Jólenne regisztrálni hogy a számlákat lássam.

-Norbi-

(#1955) Vale_46 válasza skroy (#1953) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Köszi a válaszokat, már meg is kötöttem.

#1954
Nálam simán működött a fiók létrehozása link, és simán be is tudok lépni vele.

(#1956) this is life válasza Norby86 (#1954) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem bő három hét alatt sem tudták kijavítani a regisztrációs problémát. A számla miatt nem kell aggódni, mert küldik emailben. Ettől függetlenül jó lenne ha helyre hoznák a fenti hibát. Vale_46 te vagy kivétel aki a szabályt erősíti :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1957) greggae válasza this is life (#1956) üzenetére


greggae
tag

Nekem nem küldték a számlát emailben, csak az összegét. Sms-ben pedig külön kérésre, hogy hova fizessem be. 4 hete jelentettem be először, hogy nem lehet regisztrálni. Előtte 12 napig vártam, hátha maguktól megjavítják.

(#1958) this is life válasza greggae (#1957) üzenetére


this is life
Ármester

Igazad van, nem számlát küldtek, hanem a fizetendő összeget, nekem sikerült a két fogalmat össze mosni. Nálam is sms-ben küldték a számla adatokat, ahova utalni kell a befizetendőt. A mai napig se sikerült elhárítaniuk a a regisztrációs hibát, gondot. :W

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1959) Norby86


Norby86
őstag

Akkor ahogy látom nem vagyok egyedül a problémámmal. :D Jobb lenne online fizetni, mert utalásnál nekem némi sarcot számolnak fel. De másnem, majd csoportos beszedésre állok át. Nem értem miért nem tudják megcsinálni ennyi idő alatt azt a felületet... Azt hittem hogy csak 1-2 hete van gond vele, de akkor már 4 hete legalább vagy több.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1960) AnonymusX válasza Norby86 (#1959) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Kérni kell a hiba miatti költségeid jóváírását. Ne vicceljünk már, hogy következmények nélküli legyen ez a szolgáltatói hiba, ráadásul ha jól értem a számlaképhez sem fértek hozzá.
Utóbbi szerintem egyébként is aggályos, nincs lehetőséged a befizetés előtt megtekinteni a számlát. Én biztos kérnék számlamásolatot (még ha a megszokott összegről szól is).

(#1961) Norby86 válasza AnonymusX (#1960) üzenetére


Norby86
őstag

Jó hogy mondod, amint megjön a számláról az infó és nemtudom a regisztrációt elvégezni, felhívom őket hogy számomra ez aggályos és kérek egy számla másolatot. Még nem jött számla értesítés mióta bekötötték. Az kb. mikor várható hogy jön?

Szerk.: Most ránéztem és be tudtam regisztrálni. Ezek szerint mostanra megoldották a hibát végre.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1962) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Sziasztok! "kukáztam" egy Flippes TTI STB-3112 CDA iptv Set-top boxot. Kérdés az lenne, hogy lehet vele valamit kezdeni? Gondolok itt hogy firmware csere esetleg Kodi-t csinálni belőle stb.? (bocs ha rossz helyen teszem fel ezt a kérdést).

(#1963) zelos


zelos
aktív tag

Sziasztok!

Fliptv + net bekötve, 2 hónap után a lassúságot meguntam. Harmad annyi sebességem sem volt mint amit írtak ezért felhívtam hogy kössék ki.
Ez telefonon keresztül meg is történt, 2-3 ezer forintos fenmaradást kifizettem.
Azt mondja a telefonba a flippes hogy én csomagoljam be a modemet és routert aztán menjek a postára adjam fel nekik saját kölcségemen.

Ilyen létezik köteles vagyok? Hát jöjjön érte, nincs már meg a szerződés, abban benne van hogy köteles vagyok??
Rakás szar szolgáltatás és még én mászkáljak meg fizessek?

[ Szerkesztve ]

(#1964) skroy válasza zelos (#1963) üzenetére


skroy
senior tag

Telekomnál is postán kell visszaküldeni, a postán kérhető ingyen doboz telekom visszaküldés címszóval. A flip is telekom, szóval megpróbálhatod. Ingyenes a küldés, csak be kell csomagolni a kapott dobozba.

(#1965) Bferibörs válasza zelos (#1963) üzenetére


Bferibörs
addikt

Igen ez így működik,megrendelés előtt érdeklődtem róla.

Tnyomoros visszaküldést nem tudom,szerintem nem műxik,üfin rá tudsz kérdezni telefonon.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1966) zelos válasza Bferibörs (#1965) üzenetére


zelos
aktív tag

Flip honlapján lévő szerződésekben sehol sincs ilyen hogy saját időből saját költségre köteles vagyok visszaküldeni.

(#1967) Bferibörs válasza zelos (#1966) üzenetére


Bferibörs
addikt

Azt nem tudom,én rákérdeztem,szerződéskötés előtt.
A felmondásra is meg a hogyanra is.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1968) mcfly82 válasza zelos (#1966) üzenetére


mcfly82
tag

Nem saját költség! Ő költségük, postán adják a dobozt, nem kell fizetned.
Az idő meg... mindenért idővel fizetsz. Ha nem működik a szolgáltatás, és felhívod őket, ott is a te időd megy. De azt se írják bele az ÁSZF-be, ilyet nem is lehet.

(#1969) zelos válasza mcfly82 (#1968) üzenetére


zelos
aktív tag

Nekem költség mert nincs a településemen posta ezért fel kell keressek egyet, plusz még kiesik az aznapi munkabérem is. Fasza, minusz 20 ezer, már bánom hogy beköttettem ezt a fost aki a 250es sebességből 50et se tudott biztosítani.

(#1970) skroy válasza zelos (#1969) üzenetére


skroy
senior tag

Ezt kábelen mérted?

(#1971) viktorhu válasza zelos (#1969) üzenetére


viktorhu
veterán

Biztos, hogy tudja a 250-et, ott inkább mérési hiba lehetett. (Pl. optikán ha a régebbi huawei routert kaptad, az wifin nem tudja, ott kell egy saját wifi mögé, de madzagon jön az ígért sebesség hibátlanul - a többi eszközüknél wifin is meg kell lennie, de wifinél már a felhasználón és a szomszédokon is nagyon sok múlik).

Egyébként igen, vissza kell küldeni, amúgy kiszámlázhatják az eszközök árát.

(#1972) Bferibörs válasza viktorhu (#1971) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nálam is tudja,optika 220-310 között,wifi + router,azon is tudja 5G- n.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1973) this is life válasza Bferibörs (#1972) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam le 240-260, fel fixen 70Mb 5ghz wifi alsó szegmens csatorna kiosztással (saját eszköz) a pppoe passthrough-t is hiba nélkül működik.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1974) zelos válasza skroy (#1970) üzenetére


zelos
aktív tag

Kábelen 100-150 között mozgott, wifin közvetlen a router mellett mérve jóval 100 alatt. Akkor is visszamondtam volna ha tudja a 250et amit ígért papíron mivel közben áttértem a 4k világába és ez a sebesség ahoz kaki... bár ezen gondolkodhattam volna előre is de aķkor még nem volt tervben hogy új tv+mozi lesz..

Másik.. bekötésnél kérdeztem mennyire jó ennek a routernek a hatótávja. Azt válaszolta ez a legjobb. Hát közelébe nem volt egy tp link vagy dlink routernek. Se a wcén se kint ahová dohányozni járok nem volt jel. Ott ahol korábban volt a saját routeremmel. Pedig a flippes router még közelebb is lett elhelyezve..

[ Szerkesztve ]

(#1975) mihaczitomi


mihaczitomi
junior tag

Én Szolnokon minden Tekintetben meg vagyok elégedve a Flip szolgáltatásaival

06 30 962 8221

(#1976) Bferibörs válasza mihaczitomi (#1975) üzenetére


Bferibörs
addikt

Én is Budaörsön,jobb mint amit vártam.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1977) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

A korábbi lakó telekom netet használt és a falban lan kábelek mennek a fő nappaliból a két szobába is pluszban, gondolom ip tv-je lehetett (koax nincs), és a nappaliban ott lóg az optikai kábel is csupaszon jelenleg. Cím alapján flip-et is tudnék igényelni mert a 250mb elég a netre és ahogy látom ez a max eleve, és mivel nincs hűségidő.

Kérdésem:

1. Nagyobb csomag is lehetséges ezzel a növelővel vagy ez már az? Előző tulajnak volt vagy 1gigás itt.
2. Három tv is jöhetne akár, gondolom box-ot adnak mint telekom. Ott is mint vodánál lan-on hálózaton össze kell legyenek kötve a modemmel a box-ok és kész?
3. Wifis modemet adnak? Megbízható? 5 ghz kéne
4. Saját modemet is használhatok akár, bridge-be lehet rakni a modemet?
5. Csak netet nem lehet tv és telefon nélkül?
6. Vannak telepítési/belépési díjak? Honlap csak azt írja 6200 Ft/hó és megrendelhetem egyben
7. Kb mennyi idő alatt kötik be manapság ilyen esetben ha már kilóg a falból a telekom?

:R

[ Szerkesztve ]

(#1978) AnonymusX válasza bigdady (#1977) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

1. Flipnél nincs gigás csomag, ha az kell, akkor a Telekomnál kell előfizetni. Flipnél régebben volt sebességnövelő opció talán 250 Mb/s-re, ma már csak a 250 Mb/s-es csomag van.
2. Igen, UTP kábel megy mindhárom beltéribe a modemtől.
3. WiFi-set, de 2 helyen nálunk olyan Huawei-t adtak, ami csak 2,4 GHz-et tud, nem tudom, hogy ez azóta változott-e.
4. Saját routert használhatsz, bridge mód nincs az IPTV miatt, de írod, hogy optika van nálad, ott PPPoE passthrough funkció jöhet szóba: a routered is be tud tárcsázni (vagy a routert hasznáhatod pl. AP módban).
5. Nem, ilyet csak a Telekomnál tudsz, bár ott valószínűleg az Internet+Telefon olcsóbb, mint önmagában az Internet előfizetés.
6. Nincs. TV beltérikhez kötelesek megoldani a kábelezést.
7. Flip és a Telekom is elég hamar adnak időpontot, ez náluk nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#1979) this is life válasza bigdady (#1977) üzenetére


this is life
Ármester

Viszonylag friss bekötésű vagyok, nekem 5g wifi képes routert adtak, nincs vele semmi gond, de nagy tapasztalatom nincs, mert saját routert használok pppoe passthrough-t módban, ami stabilan működik. Optikai neten lógó netem van.
Max egy hét a rendelés után és bekötik.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1980) Bferibörs válasza bigdady (#1977) üzenetére


Bferibörs
addikt

6. Nincs semmi + költség
5600.-/hó,nem ez van a honlapon?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1981) bigdady válasza Bferibörs (#1980) üzenetére


bigdady
nagyúr

3 tv miatt lehet több

(#1982) Bferibörs válasza bigdady (#1981) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ja,hogy az is benne lehet,nem tudom mennyi a+ TV box.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1983) skroy válasza Bferibörs (#1982) üzenetére


skroy
senior tag

1. box ingyenes, utána 300Ft/db

(#1984) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, akadozik/packet loss-os otthon a koax modemes netem, kabelen keresztul hasznalom. Alberlo vagyok, nem az en nevemen van az elofizetes. Akadekoskodnak, ha en telefonalok, a lakcim es ilyen adatok elegek a bejelenteshez? Email vagy telefon a gyorsabb?

Telekomos hibabejelentot ismerem kivulrol-belulrol, de miota a flip-et szeparaltak, nem tudom, milyen processzek vannak naluk.

Everybody lies.

(#1985) zelos válasza bigdady (#1981) üzenetére


zelos
aktív tag

Felejtsd el a flipet ha 3 tévé mellé szeretnél normálisan netezni, letöltögetni. 6ezer plusz 3 box már lesz 7-7500ft.
Modem amit ad gyenge hatótáv a telekomoshoz képest. Plusz a telekomos wifi-6os, 2,4/5ghz modem.
Telekomnál 10e ft körül jön ki 500mbit net + tv 3 androidos boxal..
Ha megnézzük miket lehet venni telekomnál 6, 8, 10 vagy 12 ezer forintért akkor bizony látszik hogy kurvára nem éri meg 6-7 ezerért a flip.

[ Szerkesztve ]

(#1986) skroy válasza zelos (#1985) üzenetére


skroy
senior tag

6200-at fizetek 3 box-al. A net atomstabil, vígan hozza a 250/70-et, a tévézés nem befolyásolja.

(#1987) zelos válasza skroy (#1986) üzenetére


zelos
aktív tag

9300ftot fizetek:
- 2000megabit net
-100valahány csatorna
-androidos box,
-wifi6/5ghzes modem.
:)

(#1988) skroy válasza zelos (#1987) üzenetére


skroy
senior tag

Aki Flip-es, tisztában van a Telekom árakkal is, ahol Flip van, ott Telekom is. Ha szükségem lesz nagyobb netre, akkor váltok. De egyelőre bőven megvagyok elégedve a 250-es nettel is, és a sima iptv-vel. Ezzel a legtöbb Flip-es így van. Aki akar, vált. Megteheti, ahogy Te is tetted. :)

(#1989) bigdady válasza zelos (#1985) üzenetére


bigdady
nagyúr

6200 Ft az a 7-7500 Ft. 10e meg sok és nem is kell akkora net és egyszerre két tv megy max.

Van 5 ghz routerem majd rákötöm (bár tv miatt bridgebe nem lehet), így rá lehet?

Milyen routert adnak és milyet kéne kérni? Hátha

Ha nem bírja cserélek, úgy sincs nincs hűség mint telekomnál

[ Szerkesztve ]

(#1990) bigdady válasza bigdady (#1989) üzenetére


bigdady
nagyúr

Huawei a gagyi és sagecomot kéne kérni?

(#1991) skroy válasza bigdady (#1989) üzenetére


skroy
senior tag

A tévézés nem befolyásolja a netet, akár 3 boxon is nézhetsz hd adást, a nettől függetlenül.
Mostanában elkezdték osztogatni az 5ghz képes wifi eszközöket, ha mákod van, te is azt kapod. De ha van sajátod, nyugodtan rákötheted.

(#1992) bigdady válasza skroy (#1991) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet ilyenkor érdemes a szolgáltatói eszköz szórja a 2.4-et a saját meg a 5-öt? Ha már nem lehet bridge

(#1993) bigdady


bigdady
nagyúr

Rosszul kezdődik :)

Felhívtam őket azt mondják ha nálam rossz biztos náluk is, próbáljam holnap :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1994) Bferibörs válasza bigdady (#1992) üzenetére


Bferibörs
addikt

Igen,nálam így van, meg ne kérdezd,hogy mert a vejem állította be. :DD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1995) bigdady válasza skroy (#1991) üzenetére


bigdady
nagyúr

Beszéltem velük azt mondtam csak akkor kell a szolgáltatás ha 5ghz sagecomot adnak azt mondtak simán oké, legalabbis ügyfélszolgálaton :)

(#1996) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom támadt hogy a Flipes kábel modem wifijére mikor csatlakozni próbálok, az 5G-s hálózatra nem enged fel. Elneveztem külön a 2.4 Ghz-es wifit és külön az 5G-s wifit is, de nem tud külön az 5G-re semmilyen készülék csatlakozni. Látható a hálózaton és próbál is csatlakozni, de nem tud. Mi lehet a gond szerintetek? Alapértelmezett beállításon van minden, csak a nevét meg a wifi jelszót írtam át.

-Norbi-

(#1997) bigdady válasza bigdady (#1995) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma két hete rendeletem a szolgáltatást, házszámon belül fel kéne vinniük az adatbázisba az emeletet és ajtót (társasház, de persze csak házszámot lehetett megadni a netes megrendeléskor… :W ) hogy véglegesítsék, erre képtelenek másfél hét alatt…
Eddig elég gyengén indul ez így…

[ Szerkesztve ]

(#1998) Bferibörs válasza skroy (#1991) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem ezeket cseréli most le a Telecom az előfizetőinél? 🤔

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1999) csanalaci


csanalaci
csendes tag

Sziasztok, ma rendeltem meg a szolgáltatást, Telekom optikai területről váltok az android box miatt... olvasom itt a fórumon, hogy optikához a 2,4 Gigás ONT-t adják meg azt is, hogy újabban már a Sagemcom V5655 V2-t. Mitől függ ? Jelenleg nálam pont ez üzemel Telekom szolgáltatással, lehet, hogy marad, csak más elérése lesz ?

(#2000) 4Grider válasza csanalaci (#1999) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem szoktak Telekom eszközt otthagyni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.