Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) mbalint987 válasza kicsigee444 (#199) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Frissítettem az összefoglalót! :R

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#202) yetmanus válasza viktorhu (#200) üzenetére


yetmanus
tag

jól mondod, bár sztem nem nagy érvágás a dolog a flipnek, mivel ezt a 100 megát még telekom oldalon sem tudják sok helyen adni rézen. Viszont az nmhh részéről meg nem szép a dolog, megfosztanak sok előfizetőt attól, hogy kedvezőbben vegyenek igénybe szolgáltatást. Azok meg akik pár napa alatt rézre kötöttek szerződést, nem lehetnek sokan

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#203) viktorhu válasza yetmanus (#202) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezek a hatósági döntések néha furák ilyen szempontból, pl. a német versenyhatóság kötelezte a telekomot a tudakozó áremelésére, hogy a konkurenciának is legyen esélye, Egyiptomban a dsl árakat kellett hasonló okból megemelni, Isztambulban a kábelszolgáltató a vállalt sebesség dupláját adta és kötelezték a sebességcsökkentésre... Ilyenkor elgondolkozik az ember, hogy kiért vannak a hatóságok :)

(#205) yetmanus válasza viktorhu (#203) üzenetére


yetmanus
tag

maradéktalanul egyetértek. úgy veszem észre, hogy a hatóságok (szinte minden országban) mintha csak a 20.században élnének, és nem fogják fel, h verseny van, inkább korlátozzák azt. ez egyáltalán nem szolgálja a fogyasztók érdekeit, közel sem. egy szolgáltató kihasználja a hálózata adta előnyöket, és egy durvább árral jön? válaszoljon a többi is még jobb árakkal és szolgáltatásokkal, ez viszi előre a távközlést... nem az állami versenykorlátozás.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#206) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

ma én is beléptem végre a Flipesek közé :C
nagyon meg vagyok vele elégedve :K
azt hittem koaxon jön majd, de nagy meglepésre optikán jön a cucc egy Huawei HG8245H-n keresztül :DD

letöltés 242mbps
feltöltés 72mbps

mindez úgy, hogy közben megy a tv is :Y

egyébként a mellékelt távirányítóval lehet a TV-t is kezelni
(valaki fentebb rosszul volt tőle, hogy 2 távirányítót kell használni IP tv esetén)

[ Szerkesztve ]

(#207) mbalint987 válasza HELLAFLUSH (#206) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Optikán az IPTV nem használja a hasznos sávszélességet, ez csak xDSL-en (volt) jellemző. ;) Mindenesetre örülök, hogy elégedett vagy.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#208) HELLAFLUSH válasza mbalint987 (#207) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

elnézést, én tudtam akkor rosszul :B

ma megyek is a Telenorhoz megszüntetni a Hello Datát, ha már Flipes lettem, mert elég volt vele a szenvedés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#209) jaroslav válasza HELLAFLUSH (#208) üzenetére


jaroslav
aktív tag

A TV szolgáltatás kép minőségével is elégedett vagy?

Az általad mért feltöltési sebesség elég szimpatikusnak tűnik :)

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#210) HELLAFLUSH válasza jaroslav (#209) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

szerintem tűrhető a minősége :) kb hasonló mint a DVB-t-vel volt.
sebesség nagyon baba néha még túl is szárnyalja a megadott max értékeket
pl Titanfall 2 ennyivel jött le

wifin mondjuk már nem ilyen jó a helyzet de az is elfogasható :)

[ Szerkesztve ]

(#211) jaroslav válasza HELLAFLUSH (#210) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi az információt!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#212) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

nektek is melegszik kikapcsolt állapotban az IP TV vevőegység? elég melegnek érzem :F

(#213) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!
Aki DOCSIS területen lakik, tudna esetleg dobni egy speedtest.net eredményt? Illetve, ha nem nagy gond, esetleg innen [link] egy EU/Overwatch/ping eredményt?
Elképzelhető, hogy rákényszerülök a digi faképnél hagyására és úgy látom a címemen elérhető gyorsító opcióval, így élhető alternatívának tűnik.

Előre is köszönöm a segítséget.

u.i: stabilitás szempontjából egyelőre mik a tapasztalatok? Illetve még érdekelne, hogy az stb falraszerelhető-e.

(#214) Gerasz válasza HELLAFLUSH (#212) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Eddig nem tűnt fel, de most megsimogattam és valóban meleg. Nagy jelentőséget azért nem tudok neki tulajdonítani.

(#215) Gerasz válasza leviske (#213) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Nálam optikán a Huawei routerrel teljesen stabil, sosem ment el a net az elmúlt egy hónapban, amióta megvan. Az STB-n nincsenek furatok.

(#216) leviske válasza Gerasz (#215) üzenetére


leviske
veterán

Köszi!

Azt nem is feltételeztem, hogy az optikájukkal gond van. Csak én családi házas DOCSIS környéken lakok. Itt egyedül a DIGI szolgáltat FTTh-n. Telekom van is a házban, régi vezetékeken keresztül is tartja az 50Mbps-t, de a 250Mbps már nem tudom, hogy akár teljesen friss bekötés mellett is mennyire stabil ezen a technológián. Illetve a bekötött telekom neten a blizzard felé 100% packet loss van, ami nem tudom minek köszönhető.

Maga a DOCSIS hálózat a környéken egyébként relatíve új. 2010-12 környékén építették ki és 12-től szolgáltatnak "nyilvánosan".

(#217) viktorhu válasza leviske (#216) üzenetére


viktorhu
veterán

Többen is elmondtuk, hogy teljesen jók a tapasztalatok, de Nálad az a releváns, hogy a ti házatokban milyen a net. A technológiának egyébként nem 250 a korlátja, ha 50-en stabil, 250-en is az lesz, de azt senki nem tudja megmondani, hogy ha mindenki bekötteti, akkor milyen lesz, de mondjuk ez optikán is kérdés, pl. a digi 32 emberre ad azt hiszem 2 gigás letöltést, azon kell osztozni, ami általában elég is.

(#218) leviske válasza viktorhu (#217) üzenetére


leviske
veterán

Köszi. Elnézést, végigrohanva a topikon inkább az optika és DSL véleményekbe akadt meg a szemem. Egyébként én is családi házban lakom, csak két szolgáltató van bekötve, nem tudom ebben a formában hogy osztják a sávszélt. Gondolom a "dobozokra" kötött felhasználónkként, nem? Csak ha már felmerült. :DDD

(#219) viktorhu válasza leviske (#218) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, de nem tudom, hogy hány felhasználóra jut egy csomópont, meddig megy az optika stb... Ezt szerintem a telekomnál senki nem tudja, nincs egységes rendszer rá. A UPC-nél megy simán az ötszázas is ED3 kábelen, de ők odafigyelnek, hogy a háttérben is meglegyen hozzá a kapacitás.

Szerk: úgy tűnik, hogy a telekom elég óvatos a témában, és nem engedi a 250-et, ha bizonytalanok a kapacitásban (ezért nem vezették be az ötszázas netet, pedig minden szerelő arról pletykált, szóval biztosan volt róla szó). Máshol viszont a digitől bepánikolva mindenkinek 120-ra emelték a sávszélességet, ott állítólag volt/van bottleneck, de máshol nemigen lesz, mert az emberek többsége kisebb csomagot választ.

[ Szerkesztve ]

(#220) mbalint987 válasza leviske (#216) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Én amondó vagyok, hogy ha nem vagy teljesen biztos a hálózat állapotát illetően, először a meglévő szolgáltatásod mellé köttesd be. Ha minden OK, akkor migrálhatsz majd át, ha nem, akkor meg felmondod az egészet, és kész.

A sávszélességet egyébként rendelkezésre álló kapacitás szerint osztják (ezért is hívják a 120/10-et maximális sávszélességnek), de fontos, hogy pl. a VoIP és az IPTV kiemelt prioritást kap a hálózaton. Ezért van az, hogy ha a hálózaton csomagvesztést tapasztalsz, az (legjobb esetben) nem fog érződni a TV/Telefon szolgáltatáson.

(#219) viktorhu: Egyszer érteném meg, hogy miért tesznek magasról az ED-s területekre... :U A UPC ebből a szempontból tényleg követendő példa, nem mondom, hogy az 500-as csomagjuk mindenhol 500-as (sőt!), de egy 250 azért az esetek többségében probléma nélkül megy minden helyen.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#221) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Szeged. Megrendelést követően kb. mennyi idő a bekötés mostanság? :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#222) HELLAFLUSH válasza sarkanyolo2 (#221) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

igaz nem szeged, de nekem kb 1hét volt mire bekötötték :)
bár lehet hamarabb is meg lett volna mert 2napig nem értek el telefonon :B

(#223) viktorhu válasza sarkanyolo2 (#221) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha telefonon rendelsz, azonnal kapsz időpontot is, és az ügyfélszolgálatos is örülni fog a jutaléknak :)

(#224) buxiex válasza sarkanyolo2 (#221) üzenetére


buxiex
tag

Szia kb egy hónapja kötöttek nálunk, Szegeden (#137) másfél hét alatt megvolt, mert kértem számhordozást, aztán lemondtam. Kicsit most indul jelllegű a dolog, a tehnikus nagyon profin tette a dolgát (Békéscsabáról jött át). A router kb. 17w eszik, a box pedig 10/7w körül, szóval nem egy energiatakarékos kivitel egyik sem, a régi Telekomos is jobb volt. :(((

george carlin education

(#225) mcfly82 válasza sarkanyolo2 (#221) üzenetére


mcfly82
tag

Én kb. két hónapja egyik kedden rendeltem meg, azon a héten péntek délután már be is kötötték. Mondjuk ez Pest megye, de ahogy hallottam másfelé is gyorsak.

[ Szerkesztve ]

(#226) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Köszi mindenkinek! :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#227) Soriano válasza sarkanyolo2 (#226) üzenetére


Soriano
tag

Szia!

Ha megrendelted megírnád a tapasztalataid, ha megkérlek? Mi is épp Szegeden szeretnénk beköttetni. :)

(#228) yetmanus válasza Soriano (#227) üzenetére


yetmanus
tag

Valami elkezdődött végre sztem, mert sok helyen egyre több helyen botlok a reklámjainak, vmelyik nap youtube-on is beugrott egy spot :D egyik haveromnál is megy a flip, gond nélkül, bár anno neki sem tartott egy hétig tán a dolog

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#229) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Megbüntették a Magyar Telekomot - "A hatóság azért szabott ki bírságot, mivel a vállalat jogszerűtlenül vezette be a Flip Otthon szolgáltatást."

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#230) Pikkolo^^ válasza mbalint987 (#229) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Túl olcsón adja a szolgáltatását és ez miatt veszélyezteti a versenyt ;]

(#231) viktorhu válasza Pikkolo^^ (#230) üzenetére


viktorhu
veterán

És helyre kell állítania a fogyasztókat ért hátrányt, gondolom egy visszamenőleges áremeléssel ez megoldható :) De alapvetően a bírság az első csomagvariánsról szólt, hogy olyan csomagot ajánlottak, amit a versenytársaknak nem ajánlottak ki nagyker áron, a másodiknál már csak az volt a baj, hogy nem hirdették ki a konkurenciának 30 nappal előre, hogy mit terveznek.

(#232) mcfly82 válasza mbalint987 (#229) üzenetére


mcfly82
tag

Én csak azt nem értem, hogy a Telekom jogászai a mosolyukért kapják a fizetésüket? Van egy NMHH rendelet, elolvassák, aztán bevágják a sarokba? Vagy bíznak benne, hogy majd talán az NMHH nem veszi észre a jogsértést?
Vagy nincs is jogászuk, úgy alkotnak egy ÁSZF-et? Azt nem hinném.

[ Szerkesztve ]

(#233) jaroslav válasza mcfly82 (#232) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Biztos, hogy van jogászuk, de inkább jogászaik, akik felelősek a dologért.

Ha én lennék döntés helyzetben, biztos, hogy rövid úton elköszönnék a hozzá nem értő jogász kollégáktól...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#234) mcfly82 válasza jaroslav (#233) üzenetére


mcfly82
tag

Pontosan erre akartam én is kilyukadni. Gondolom nem minimálbérért vannak ott... hanem pont azért, hogy a cég elkerüljön ilyen 75 milliós bírságokat :W

(#235) viktorhu válasza mcfly82 (#234) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg biztos megkérdezték őket, és nem az volt, hogy a menedzsment leszólt, hogy ezzel hétfőn el kell indulni.

(#236) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

10 perce leadtam én is a rendelést a flip oldalán. Nagyon kiváncsi leszek mit hoz, jelenleg egy diginet 500-ról váltok / horizon go android boxokkal.
Nálunk kb 6 éve van digi Bp 18 ker, Internet fttb/lan, hibátalan, sávszél mindig ok, talán ha 3x ment el a net ez alatt a pár év alatt, azt is gyorsan javították.
Tv az koaxos dvb-c volt, de lemondtam mert egy rakás trágy az egész, állandóan kockázak a csatornák (alacsony bejövő jel miatt 5x voltk kint), gyenge a csatorna kínálat, emiatt is szereztem egy horizon go accot, de a mindennapi tvzéshez az sem igazán alkalmas, sokszor pufferel. Jelenleg 4700-at fizetek a netre, ugy voltam vele, hogy a feleségem a boxokon mindig id-t meg discoveryket néz, ami a diginél nincs, így megér egy próbát.

Kérdés a PVR funkció működik vagy felejtős?
Illetve még egy milyen a docssis netük? Itt a stabilitásra gondolok, az hogy 120-as bőven elég nekem.

[ Szerkesztve ]

(#237) mbalint987 válasza FreedomHUN (#236) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Alapvetően nem szokott gond lenni a DOCSIS hálózatoknál, de fontos, hogy leginkább területtől függ a szolgáltatás minősége (mennyire terhelt a környék, milyen a hálózat minősége, stb.). Mindenképpen bekötés után tégy vele egy próbát (sávszélesség-mérés, nagy állományok letöltése, stb.), ha gáz van vele, akkor pedig jelentsd a Flip-nek/térj vissza a Digi-hez.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#238) FreedomHUN válasza mbalint987 (#237) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Na ebben bízok hogy nem fogok ki egy állandóan zajosodó onu-t, docssisnál a terheltség nem játszik. Hűségem mivel nincs, digit le tudom bármikor mondani és újrakötni, de ahogy írtam a netük az kivánló a tv viszont botrány. Nagyon kíváncsi leszek, játszani már nem szoktam online, max letöltés, yt netezés, ha az megy jól akkor nekem elég lesz. PVR működök ha rádugok egy hdd-t vagy pendrivet nem tudod? Elöbb nem láttam az összefoglalóban nem működik. Mind 1 arra jó lesz a Horizon go visszanézője :C

[ Szerkesztve ]

(#239) mbalint987 válasza FreedomHUN (#238) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A DOCSIS (alias kábelnet) egy osztott közegű hozzáférést tesz lehetővé. A hálózat kapacitásán közösen osztoztok az egy szegmensen lévő többi felhasználóval. A GPON esetében (alias optika) szintén osztott közegen férsz hozzá a hálózathoz, viszont a hálózat kapacitása olyan nagy, hogy ez nem jelent problémát. Az általad említett ONU az Optical Network Unit rövidítése, ami a GPON-hoz kapcsolódik, így nem világos, hogyan fogsz hozzáférni a hálózathoz.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#240) FreedomHUN válasza mbalint987 (#239) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ne haragudj, szakmai ártalom. 20 Éve kábeltv technikus vagyok. Szóval Telekom Onu-nak, Upc Node-nak hívja. Fejállomástól bejön az optika az onu/nodeig, majd távtápláltan a tömbházakhoz, családi háznál passzívan küldi az rf jelet a végfelhasználókhoz (docssis). a felhasználóktók ki-be pocketekben jönnek a csomagok, é hogy alacsony legyen a válaszidő konyhanyelven fogaskerék elven mennek a csomagok a hálózaton a felhasználóktól egészen az onu/node-ig, majd onnan a fejállomásban lévő cmts-ig (ez dolgozza fel az csomagokat, engedélyezi a feljelentkezést az eszözöknek a hálózaton), viszont ha átlagosan 40-es SNR (jelzajviszony)-nek kell lennie a hálózaton, és egy zaj miatt mondjuk leesik 20-ra, akkor a büdös életbe nem megy át rajta docssis vivő és se internet se telefon... :DDD (tudom mert ezt csinálom most is).

Digi ftth-fttb (GPON) hálózatot használ, ott annyi a különbség, hogy az opika közvetlenül a fejállomásra megy be, sok környezeti tényezőt kiszűrve (persze ezeket is osztják, toldják) így bizosítva gigabitet.
Fejállomáson 3 Fényfrekire osztják a tv streamot, le, feltöltést.

Nálam pont az a bibi hogy fttb (fiber to the building) a hálózat, tehát van közte koax, mert ott is van átalakítás és valami gikszer van a rendszerben, mert jópár analóg frekvencia ami egymás melett van -7-8db-s különbséget mutat, ami nagyon nem oké... De ezt hadjuk powered by Digi

Szóval fent van a docsis modem a hálózaton és valami szivatós hiba miatt beesik az SNR (signal-noise-rate) 20 alá akkor nincs net, meg telefon, + mivel a flip Doscssisról kapja az IP-t a tv is megpusztul :DDD

Nem akartam ennyire belemenni, de kicsit járatos vagy az átvitel teknikában nagyjából tudod mit hadováltam itt össze :DDD ha meg nem akkor úgy is mind 1 az újoncokat 3 hónapig tanítom de de akkor sem értik :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#241) Git válasza sarkanyolo2 (#221) üzenetére


Git
újonc

Nállam bibi volt a megrendelést követően. 1 hónap várakozás után talán a napokban bekötik, Szeged belváros. Valamilyen rendszerszintű hiba volt - beragadt adatra hivatkoztak. Úgy gondolom azért jobbik esetben egy-két hét alatt bekötik.

(#242) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Gyorsak voltak.
Ma egyeztetem időpontot, igaz csak szept 7 volt a legkorábbi, de gyorsan reagáltak.

(#243) viktorhu válasza FreedomHUN (#240) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tudod, hány előfizető van egy onu-n?

(#244) FreedomHUN válasza viktorhu (#243) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Teljesen változó.
Családi háznál lefed 3-4 utcát, tömbháznál egy blokkot, 6 lpcshazas panelnél meg azt a tömböt. Átlagosan.
500-3000 között.
Ha a terheltség miatt kérdezed, akkor nem lényeges igazából, mert csúcsidőben télen este 6-kor is 60%-on van.
Ez amiatt van hogy upgradelték a cmts-eket a docssis 3.0 miatt, azok meg bírják. :)

(#245) viktorhu válasza FreedomHUN (#244) üzenetére


viktorhu
veterán

Mekkora sávszélesség jut egy ilyen 500-3000-es node-ra?

(#246) FreedomHUN válasza viktorhu (#245) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ha arra gondolsz hogy van pl 500 db 500MBites internet, értelem szerűen nem 250 gigabites a vonal.

Kábeles net teljesen máshogy működik. Moduláció van, ha egyszerűen akarom leírni, akkor mész az autópályán és oldal iranybol csatlakoznak be a részvevők fogaskerék elv alapján.

Egyébként a jelenlegi docssis 3.0 2 gigabitet tud lekezelni végponton. Lassan jön a docssis 3.1 az 10 gigabit le és 2 giga fel végponton maximálisan.

(#247) viktorhu válasza FreedomHUN (#246) üzenetére


viktorhu
veterán

Szóval egy 2 gigabites linkre jut akár 3000 felhasználó? Merész azért :) De tény, hogy bármikor hozza a 250-et, szóval nincs panaszom:) De erre kíváncsi voltam, köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#248) yetmanus válasza viktorhu (#247) üzenetére


yetmanus
tag

a szüleimnél egy 10ezres városban kb 3000lakás/ház van, és a szerelő nekem 15 fejállomást mondott, de mondjuk ez nagyrészt kertesházas övezet :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#249) yetmanus válasza mbalint987 (#229) üzenetére


yetmanus
tag

Mondjuk még nem jogerős a történet, de jellemzi a hazai állapotokat, h belenyúlnak NMHH irányból a versenybe. Elég büszme dolog lenne egy szolgáltatótól, ha az indulás előtt 30 vagy több nappal gyakorlatilag elárulja a versenytársaknak hogy mire készül. Szerintem ezt bevállalták. Fogyasztói hátrányt pedig egyáltalán nem jelent, én örülök neki, hogy van, sokaknak ideális, és végre több választás van.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#250) FreedomHUN válasza viktorhu (#247) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Rosszul értelmezted. A docsis 3.0 jelenleg maximun 16 előrirányu csatornát tud. Csatornánként pedig 37 Megabitet. Durván 600 Mbit.végponton. modem le tud kezelni 2 gigabitet max. De nincs értelme így számolni, mert qam moduláció van.
Autopályás sztori amit irtam. Annyit eredményez, hogy kábeles netnél magasabb a ping. digi lanon/optikán gugli dns 2-3 ms kábeles neten meg 8-10ms. 10 ms is mindenre elég.
Sávszél meg ha nem ok akkor nem terhelt, hanem valami hiba van. Legtöbbször zaj a hálózaton.
Fftb-n jobban számszerűek az adatok, nálunk 10 gigás switch van 44 lakásra. Namost ha pont van 10 gigapites forrenthuszár még ok, de tegyük fel 44 user gigabiten tolja maxon, akkor 225 mega marad fejenként. Ere viszont vajnyi kevés esély van, eleve kellene mindenkinél pár terra vinyó folymatos downlink.

Ezeknél a hálóknál már nem kell aggodni birják, ha éppen nincs hiba. Ami begegágy ugy ahogy van az a dsl technologia. Azért is huzza a telekom is orba szájba az optikát, mert a réz a réz, ennyit tud, az alhálók is.
Elavult az egész. Elég csak arry gondolni, hogy 60-as években telepitett telefonhálózaton megy internet. Csoda sokszor az a 30 megabit is hogy egyáltalán tudja :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.