Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Paul64


Paul64
tag

Először is, bocs ha már volt ez a kérdés.
Telekomos szolgáltatásról (Koaxos) Flipre való áttéréskor megmarad a set top box nélküli tv-zés lehetősége? Jelenleg a koaxon beküldik a Digitális jelet is. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszi.

(#1402) viktorhu válasza Paul64 (#1401) üzenetére


viktorhu
veterán

Megmarad ugyanaz a kábel, csak a sagemcomot cserélik a madzag végén.

(#1403) Paul64 válasza viktorhu (#1402) üzenetére


Paul64
tag

Köszi a gyors választ.
Tehát a koaxot a tv-be dugva továbbra is jönnek majd a csatornák? A 85 éves édesanyámnak túl sok lenne még a set top box-ot is kapcsolgatni.

(#1404) viktorhu válasza Paul64 (#1403) üzenetére


viktorhu
veterán

Jön tovább is a jel. Viszont a set top boxon sokkal több csatorna lesz (lényegében az összes).

(#1405) Wajk válasza viktorhu (#1404) üzenetére


Wajk
addikt

érdekes, erről még nem hallottam. Új bekötésnél is lehet kérni ilyen kábelt ami egyből mehet a TV-be? és az mit jelent hogy nem annyi csatorna van rajta?

(#1400) viktorhu : köszi az infót, ennyi erővel lehetne, hogy csak valami modemet adnak és kész, de akkor úgyis kezelem és készülök egy routerrel is ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1406) Paul64 válasza viktorhu (#1404) üzenetére


Paul64
tag

Még egyszer köszönöm.

(#1407) Paul64 válasza Wajk (#1405) üzenetére


Paul64
tag

Szia,
Öt éve még lehetett, (a Telekomról beszélek) de ezt apámék intézték a szerelővel. El van ágaztatva a koax három felé.

(#1408) viktorhu válasza Wajk (#1405) üzenetére


viktorhu
veterán

Némi zsebpénzért nyilván miért ne, de csak koaxon. Egyelőre úgy tűnik, ott sem szüntették meg, ahol már bevezették a kétirányú ed3.1-et, de nem garantálható, hogy örökké így marad, de most többen is így tévézünk telekom hálózaton.

Ez egyébként egy régi alap csomag, ezek voltak a kódolatlan csatornák nagyjából. A jobb csomagok csatornáit kivették. Flip IPTV-n viszont alapból a fullos csomagot adják, ez az egyik legnagyobb vonzereje, mert ez a csomag mindenütt majdnem annyiba kerül, mint a flipnél minden együtt.

(#1409) qnadam válasza viktorhu (#1400) üzenetére


qnadam
veterán

ad bármelyik szolgáltató olyan eszközt, ami "rendes wifit" tud?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1410) Gubu0101 válasza qnadam (#1409) üzenetére


Gubu0101
veterán

A voda ad, stabil es 5 GHz- et is tud, wifi az tokeletes, minden mas eleg instabil..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1411) Wajk válasza qnadam (#1409) üzenetére


Wajk
addikt

ahogy én tapasztaltam eddig, szeretik a beragadt raktárkészleteket felvásárolni. :D
de annyi az egész, hogy modemként kell kezelni, kikapcsolni a beépített WiFi-t és egy normális routert mögé tenni (egyszeri ~10e Ft-os beruházás). Az a lényeg, hogy legyen stabil a szolgáltatás és mi mögétesszük a HW-t, minthogy fordítva legyen. ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1412) qnadam válasza Gubu0101 (#1410) üzenetére


qnadam
veterán

a cb? abban a wifi jó, csak modemnek alkalmatlan :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1413) SSanya


SSanya
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából átfutottam a fórumot, arra a kérdésre keresve a választ, hogy hogyan tudnám a már meglévő TP-LINK ARCHER C3200-as routeremmel használni a bekötésre tervezett optikai FLIP szolgáltatást. Eddig amit találtam ajánlást, hogy a Huawei után kössem be a saját router-t AP-ban.

Viszont egy olyan lehetőségre nem sikerült választ találnom, hogy nem lehet-e a router előtt már egy média konverterrel a Flip SC/APC csatlakozójú optikai kábelét egy gigabites UTP kimenetre konvertálni? Találtam számtalan média konvertert a neten, de mivel nem ismerem a technológiát, nem tudom, ez az út egyáltalán járható-e elméleti szinten, illetve ha igen, akkor melyik lenne az a média konverter, ami ide jó lenne.
Ez irányban van valakinek infója/tapasztalata?

Üdv: Sanya

(#1414) mbalint987 válasza SSanya (#1413) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"amit találtam ajánlást, hogy a Huawei után kössem be a saját router-t AP-ban"
Ez a megoldás szerintem a legegyszerűbb és a legbiztosabb, de ha jól tudom, van DMZ és PPPoE PT mód is.

"nem lehet-e a router előtt már egy média konverterrel a Flip SC/APC csatlakozójú optikai kábelét egy gigabites UTP kimenetre konvertálni?"
Nem lehet. Mindenképpen használnod kell a kapott ONT-t.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1415) SSanya válasza mbalint987 (#1414) üzenetére


SSanya
csendes tag

Kár, köszi a választ. Azt, hogy van DMZ, igazából nem tudom, mire tudnám én használni ebben az esetben, sosem használtam ilyen funkcióját egyetlen routernek sem.

(#1416) qnadam válasza SSanya (#1415) üzenetére


qnadam
veterán

ha az ont "tárcsáz", akkor dmz-vel tudsz minden forgalomnak szabad utat adni a router felé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1417) SSanya válasza qnadam (#1416) üzenetére


SSanya
csendes tag

Tehát ha nem a Huawei DMZ-jében van a belső router, akkor nem is fog menni?

A PPPoE PT a Huawei-en beállítandó, és ebben az esetben a szolgáltatóhoz történő bejelentkezést a saját routerem kezelné? Ez esetben is marad a belső router AP módban?

Elég sok homályos folt van még, és mivel még nincs bekötve a szolgáltatás, csak vakon tapogatózom, próbálok előre felkészülni, hogy ne akkor kelljen egyáltalán kutakodni, mikor már használni kellene/lehetne.

(#1418) qnadam válasza SSanya (#1417) üzenetére


qnadam
veterán

ha a router tárcsáz, nem kell dmz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1419) viktorhu válasza SSanya (#1417) üzenetére


viktorhu
veterán

(#1420) SSanya válasza viktorhu (#1419) üzenetére


SSanya
csendes tag

Köszönöm szépen, ez így elsőre tök egyszerűnek tűnik.

(#1421) mjuti válasza viktorhu (#1419) üzenetére


mjuti
tag

Szia,

Ezt hogy tudom megcsinalni SagemComon?

Koszi

(#1423) matthews


matthews
aktív tag

Fővárosi Telekom szerveren a down már csak 143.24 az up ugyanannyi...

"No brain, no problem"

(#1424) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok,
Ismerősöméknél Flip van beköttetve, szeretnének az emeletre is berakni egy STB-t, azonban nem tudnak átkábelezni az emeletre, mivel nem lehetne kultúráltan megoldani a problémát.
Kérdés, hogy van-e tapasztalat azzal, hogy egy AP-t rákötve wifin továbbítsa a jelet és onnan működjön a STB?
Jelenlegi router: Sagemcom F@ST 3686 V2
Az én fejemben a HGW teljes kiiktatása szerepel + 2 normálisabb mikrotik, amire külön bridge-en megy a multicast, azonban 2 ilyen hAP ac2 pénzben is kb. 45-50k mire beszerzi az ember.
Van esetleg olcsóbb alternatíva?
Powerline-t milyen módon lehetne esetleg megvalósítani?
Láttam ilyen TP-Link eszközt, ami tetszene és jó lenne a célra (és feléből megvan mint a mikrotik)
Köszi!

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#1425) Gubek-Einste válasza haxxika (#1424) üzenetére

Ha megfelelő az áram kábelezés akkor működhet a Powerline-os megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1426) haxxika válasza Gubek-Einste (#1425) üzenetére


haxxika
senior tag

Új építésű sorházról beszélünk, kevesebb mint 10 éve épült, gondolom normális anyagokból van kikábelezve. Hallottam ilyet, hogy nem mindegy hogy 1/3 fázis van bekötve, sajnos még ezt nem tudom, hogy milyen van ott. Lehet ebből gond? Vagy ha külön kismegszakítón van az emelet / földszint?

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#1427) viktorhu válasza haxxika (#1426) üzenetére


viktorhu
veterán

Mimo-képes powerline átviszi fázisokon keresztül is.

(#1428) haxxika válasza viktorhu (#1427) üzenetére


haxxika
senior tag

Köszi, MIMO miatt ez az eszköz lesz: [link]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#1429) viktorhu válasza haxxika (#1428) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem jól fogsz járni vele. Ne lepődjetek meg, ha nem lesz meg a full gigabit, mert van elég szép vesztesége a wifihez hasonlóan, de sokkal stabilabb és megbízhatóbb a wifinél, és a mimo segíteni fog a veszteségoldalon is, főleg, ha egy fázison van a két konnektor.

Jó a tapasztalatom powerline-nal még ellenjavallt környezetben is. A telekomnál egyébként kérhető is a kiépítés powerline-nal, mármint úgy, hogy az eszközt (nem mimo viszont, ha jól emlékszem) ők hozzák, persze meg kell vásárolni, de a működő tévéadással adják át a bekötést. Nem tudom, hogy a flipnél van-e ilyen.

(#1430) gyapika8 válasza viktorhu (#1429) üzenetére


gyapika8
újonc

Nálunk 40Mbps jön át a powerline adapterrel (emelet, lakés másik vége), de a tv-nek az is elég.

(#1431) Nismo1978


Nismo1978
csendes tag

Sziasztok!
Upc Direct műholdas rendszert szeretnék lecserélni Flip szolgáltatásra.
Az lenne a kérdésem, hogy a lakás be van kábelezve Koax kábellel minden Tv-hez.
Milyen kábellel történik a set-top boxok csatlakoztatása Koax, vagy Utp?
Köszi!

(#1432) Gubu0101 válasza Nismo1978 (#1431) üzenetére


Gubu0101
veterán

Utp

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1433) Paul64 válasza Nismo1978 (#1431) üzenetére


Paul64
tag

Koax vagy optika megy a router szerű dobozba, utána utp a set top boxba és a számítógépekbe. Viszont azt írták itt, hogy koax kábel esetén, ugyan kevesebb csatornát, de a bejövő koax-on is foghatsz digitális tuneres tv-vel set top box nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Wajk válasza Paul64 (#1433) üzenetére


Wajk
addikt

konkrétabban erről van infó, hogy milyen csatornák maradnak ki, vagy hogy mennyire nagy az eltérés?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1435) Paul64 válasza Wajk (#1434) üzenetére


Paul64
tag

Sosem jártam utána, én is csak itt kérdeztem rá.

(#1436) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Az volna a kérdésem, hogy megtudja úgy oldani az IPTV- t a telekom, hogy az internet sebességemből ne veszítsek?
Falun lakom Nógrád megyében, és itt nincs még optika sajnos.
Borsosberényben lakom (2644).

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1437) tusik válasza Predator2 (#1436) üzenetére


tusik
tag

Én úgy tudom, és tapasztalom hogy a tv "külön" sávszélességet kap. Nem a netsebességedből csípi le. 3 boxunk van és 150 net. A 150 mindig megvan.

(#1438) viktorhu válasza Predator2 (#1436) üzenetére


viktorhu
veterán

Koax esetén nem vesz le a sávszélességből, dsl esetén viszont igen.

(#1439) HPAA


HPAA
őstag

üdv
viszonylag új előfizetőként kérdezném : /upc-voda volt előzőleg/ ott az adott modem mögé kötött saját asus modememet használtam /médiaszerver,torrent,stb.../ itt viszont hiába kötöm mögé , nincs net...
optikai vonal Huawei eszköz ...
létezik megoldás , útmutatást kérnék
:R

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#1440) tope


tope
addikt

Változik a Telekom Szuper Családi HD csatorna HD csatornáinak száma, gondolom akkor a Flip is, mert a 2 végülis ugyanaz.
Tud bárki bármi konkrétumot hogy így lesz, van?

(#1441) matthews válasza tope (#1440) üzenetére


matthews
aktív tag

Sztem annyi, hogy beleveszik az Arena 4-et a repertoárba.... Legalábbis remélem....... :)

"No brain, no problem"

(#1442) petoth válasza tope (#1440) üzenetére


petoth
csendes tag

Én is bízom benne...hogy nem tartanak fel a Flipnek egy külön TV csomagot.
(Persze megtehetik..de ezzel pont elveszíti a lényegét, hogy Telekomos csomagot adnak benne "jóárasítva".)

Na meg persze...annak is itt lenne az ideje, hogy az SD adások minősége (tömörítési eljárása) változzon Telekom szinten. A Vodafone fórum alapján a Voda IPTV képminősége - különösen SD esetén - magasan veri a Telekom-ét.

[ Szerkesztve ]

(#1443) Papix


Papix
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy amióta be van kötve a FLIP azóta amikor bekapcsolom a konvertert és a tv akkor a tv kikapcsol és pár másodperc múlva vissza bekapcsol a tv.
Ha beltéri távírányitója párosítva van a tv-vel illetve éjszakára áramtalanítva vannak a készülékek. Mi lehet a gond?

(#1444) bkiky01


bkiky01
senior tag

Flipen gondolkozom optikán. Publikus a hozzá kapott ip cím?

(#1445) petoth válasza bkiky01 (#1444) üzenetére


petoth
csendes tag

Igen, publikus.

(#1446) bkiky01 válasza petoth (#1445) üzenetére


bkiky01
senior tag

Akkor tényleg egy az egyben telekom..

(#1447) petoth válasza bkiky01 (#1446) üzenetére


petoth
csendes tag

Az internet igen...csak 300/75-nél nagyobb csomag nincs.
A telefon percdíjai olcsóbbak, mint a Telekom sima telefoncsomagja.
A TV-mél pedig a Telekom legutolsó csomag változtatásáig - szeptember 1-ig - a családi HD csomaggal egyeztünk...most, hogy Szuper családi HD-ra váltott a Telekom nekünk 12-vel kevesebb HD csatornánk van (46 helyett csak 34). Remélem követjük a Telekomot ebben is előbb v. utóbb...de ha nem...akkor is nagyon jó ár ennyiért.
Összefoglalva...fapados Telekom ár..de ugyanazon a hálózaton...ugyanabban a minőségben.

(#1448) bkiky01 válasza petoth (#1447) üzenetére


bkiky01
senior tag

Köszi, elvileg szerdán kötik is.
Jól tudom, hogy Huawei ont-t kapok? (Amivel régebben működtek telekom ekkora sávszélű csomagjai.) Bridge mód, vagy betárcsázás saját modemmel jól tudom, hogy itt is működik? Fontos lenne a távoli elérés..

(#1449) petoth válasza bkiky01 (#1448) üzenetére


petoth
csendes tag

Nekem Huawei-em van...de nem tudom, hogy most mit ad a Flip. Én Telekomról váltottam...maradt a Huawei modem, maradt a két korábbi Telekomos set-top box...a Flip-es szerelő csak hozott egy harmadik set top boxot. Valamit átregisztráltak a központban. lefutott a Flip-es szoftver a set-top boxokon..meg gondolom az Huaweien is frissült a szoftver,. Nálam kábelezni nem kellett semmi...így 20 perc után távozott is a szerelő.

Bridge mód...sok hozzászólás van ehhez a témakörhöz a Telekom fórumon...javaslom olvasd el azokat. Ha jól értem az ott leírtakat, akkor ez nem konkrétan bridge mód...de direkt elrontva a Huaweiben (vagy más ont-ban) a felhasználóneve-jelszót...és beírva a jót saját routeredbe, akkor saját routered megkapja a külső IP címet és így gondolom működik a távoli hozzáférés is.

De ismétlem..olvasd el...vagy írj a Telekom fórumba. Ugyanúgy működünk csak nincs TV visszanéző funkciónk (archív TV)...szerintem ezen kívül gyakorlatilag Telko csomag Digi áron.

(#1450) Gubu0101 válasza bkiky01 (#1448) üzenetére


Gubu0101
veterán

Huaweit adnak,csak már nem tudom melyik típust.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.