Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) AIex válasza skroy (#1698) üzenetére


AIex
tag

+degec

Köszönöm szépen a segítséget ! :R

(#1702) csacsi67 válasza AIex (#1701) üzenetére


csacsi67
addikt

sziasztok ehhez keresnék tápegységet akinek van irjon privit vagy milyen jó hozzá akkor veszek,hozzá elöre is köszi.Sagemcom F@st3686AC v2

(#1703) Frond


Frond
csendes tag

Sziasztok

3 beltéri egység esetén, lehet egy időben HD tartalmakat nézni mind a hármon?

[ Szerkesztve ]

(#1704) skroy válasza Frond (#1703) üzenetére


skroy
senior tag

Igen.

(#1705) Frond


Frond
csendes tag

Arena 4 csatorna úgy látom nincs benne a csatornakiosztásban, várható valamikor, nem tudjátok?

(#1706) skroy válasza Frond (#1705) üzenetére


skroy
senior tag

Flip app műsorújságban már benne van az Arena4 is.

(#1707) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Van itt egy technicolor isb2201mag set-top box. Szeretem volna egy vezetékes swirch-et kötni az ont és a set-top box közé, de ilyenkor a box nem látja az internetet. (TV, xbox megy rendesen a switchen át.) Ez normális jelenség? Van erre valami megoldás, hogy ne kelljen direkt kábel az ont és a box közé?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1708) skroy válasza tvamos (#1707) üzenetére


skroy
senior tag

Elvileg nem mindegy milyen switch-et használsz hozzá. Én egy TP-Link TL-SG1005D-et használok, ezen van egy set-top-box és egy pc, gond nélkül üzemel.

(#1709) tvamos válasza skroy (#1708) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez csak az van írva, hogy ACORP 5-port 10BASE-2/T. Meg gyári szám.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1710) csuzso72 válasza tvamos (#1707) üzenetére


csuzso72
tag

Általában működnie kell, de nekem is volt, amelyikkel nem ment.

(#1711) tvamos válasza csuzso72 (#1710) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt már nem tudom vissza vinni, de ha vennék egy újat, akkor mit nézzek rajta?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1712) skroy válasza tvamos (#1711) üzenetére


skroy
senior tag

IGMP képes legyen.

(#1713) tvamos válasza skroy (#1712) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszönöm!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1714) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok!
Melyik a legnagyobb elérhető internet csomag most a flip -nel? Jelenleg egy 150mb-os csomagban vagyok, amit lehetett duplázni, így most 300-as az internetem. Van ettől magasabb csomag?

(#1715) skroy válasza A tumi (#1714) üzenetére


skroy
senior tag

Nincs nagyobb. 250-es csomag az egyetlen.

(#1716) A tumi válasza skroy (#1715) üzenetére


A tumi
tag

Köszönöm! :)

(#1717) tvamos válasza skroy (#1712) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tenda SG105 volt a boltban. Kivaloan mukodik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1718) TillaT


TillaT
junior tag

Sziasztok!
Gondolom, többen is vagytok itt a fórumon, akik családi házban laktok és Vodafone-ról váltottatok FLIP-re.
Kérlek, segítsetek képbe kerülni, és válaszoljatok az alábbi kérdésimre! Köszönöm.
- Milyen Vodafone-os csomagról (internet, TV) váltottatok?
- Mikor váltottatok?
- Azóta mennyire vagytok elégedettek a FLIP-pel?
- A FLIP TV szolgáltatás régi képcsöves TV-n is nézhető? Olyanon, amin csak SCART és KOAX csatlakozás van.

Mi Vodafone-s "Internet 150, vezetékes telefon, TV szolgáltatás nélkül" csomagból gondolkodunk a FLIP-re váltáson, de az ismeretségünkben nincsenek olyanok, akik családi házban lakóként FLIP-esek. Felénk elvileg optikai hálózaton működik a FLIP.
Szóval nem igazán van infónk arról, hogy mit lehet remélni váltás után.

Úgy látom, hogy már csak fix 250-es internetet ad a FLIP; felárért sincs gyorsítási lehetőség.
Nem tudom, mire elég ez egy esetenként 6-8 főre is duzzadó családban, ahol több számítógép (2 asztali, 3-5 laptop) mellett szinte mindenkinek okostelefonja van. Persze ezeknél a helyzeteknél a jelenleg 150-es Vodafone-os internet is eléggé nyögve-nyelős. Főleg a régebbi gépeken, és WiFi-s kapcsolaton.

[ Szerkesztve ]

(#1719) petoth válasza TillaT (#1718) üzenetére


petoth
csendes tag

Szia,
Én ne hinném, hogy fontos, hogy ki, miről váltott, a lényeg az, hogy mi kapott.
Ultrastabil szolgáltatás, a net szinte mindig hozza a maximumot, a tévével sincs semmi gond (a vezetékes telefont nem használjuk, de a csomag része kötelezően.)
Az hogy optikán jön annak örüljél. Koaxhoz képest nincs jelingadozás, időjárásra nem érzékeny, jobb a ping.
Arra nem tudok választ adni, hogy a 250-es net elég-e nektek az esti órákban. A mobilok nem hinném, hogy nagy sávszél fogyasztók, de 2 PC, 3-5 laptop...ott már talán lehetnek gondok. De ez is attól függ, hogy mire használjátok. Ha a többség csak böngészik, akkor nem lehet gond. Ha mindenki 4K-s streamet néz, akkor belefuthattok szűk keresztmetszetbe.
És persze függ, hogy milyen routeretek van, milyen a hatóválsága és mennyire fekteti meg több eszköz együttes használata.

[ Szerkesztve ]

(#1720) TillaT válasza petoth (#1719) üzenetére


TillaT
junior tag

Köszönöm. A "miről váltás" főként azért érdekelt volna, hogy lássam, mennyire elégedett a FLIP-es csomagjával az, aki -pl. hozzánk hasonlóan- a váltásig korábban 150-es Vodafone internetet használt, és önálló családi házban lakik. (Úgy halottam, hogy mások a minőségek, mások a hálózati/lecsatlakozási eszközök többlakásos társasházi környezetben.)

TV-t régebben is ritkán néztünk, a jelenlegi Vodafone-os csomagunkban meg nincs is. Előtte is valami egyszerű kábeles (koax) szolgáltatásra volt csak előfizetésünk talán 31-32 csatornával, de ezt kivezették. A TV-nk is régi, nem modern.

Milyen eszközöket ad a FLIP az új előfizetőknek? Internethez, TV-hez?
A TV-hez adott eszközön milyen csatlakozók vannak, van SCART kimenete?

(#1721) petoth válasza TillaT (#1720) üzenetére


petoth
csendes tag

https://www.flip.hu/tudasbazis - nézd meg ezeket és szinte mindenre választ kapsz
https://www.flip.hu/files/documents/flip-hasznalati-utmutato-a5-hg8245h.pdf?3184b84fb8
https://www.flip.hu/files/documents/flip-hasznalati-utmutato-a5-iptv.pdf?19985aa1fe

Kapsz egy ún. home gateway-t - ez a UPC-nél/Vodanál is így volt.
Nagy különbség a két szolgáltatás között, hogy itt a tévéhez mindenképpen ún. set-top box kell. Annak van scart és HDMI csatlakozója is, azaz régi tévékkel is megy.
További különbség, hogy a home gateway és a set-top box összekötése UTP kábellel történik, tehát koax kábel nem lesz a rendszerben. A vékony optikai kábelt húzzák be az utcáról a home gateway-ig, onnan mindenhova UTP megy.

(#1722) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Sziasztok!
Flip a szolgáltatónk, de natolva vagyunk, emiatt nem tudok torrentezni rendesen.
Úgy tudom a Magyar Telekom a szolgáltató.
Annak a szolgáltatónak a topikjában olvastam, hogy ki lehet kapcsoltatni a NAT-olást.
Írtam e-mailt, de válaszra se méltattak.
Tudja valaki, hogyan lehet kikapcsoltatni a natolást?

(#1723) scream válasza Mikeee89 (#1722) üzenetére


scream
veterán

Telefonos üfsz? :F

De azért ne úgy hívd fel őket, hogy nem megy a torrent, vegyetek ki NAT mögül.

[ Szerkesztve ]

(#1724) Mikeee89 válasza scream (#1723) üzenetére


Mikeee89
senior tag

rendben, megpróbálom. annyi eszem azért volt :DDD , hogy az e-mailben is csak annyit írtam, szeretném kérni a natolás kikapcsolását, valamint leírtam az ügyfél azonosítót. a héten ha lesz időm felhívom őket. köszi a tippet :R

(#1726) bbsofficial


bbsofficial
tag

sziasztok,

régen, egy másik lakásban voltam flipes, most vodafone előfizetésem van, viszont az új helyen ismét elérhető a Flip.
A koaxos Vodafone esetében feltűnően szép (volt) a képminőség, pláne HD sportcsatornák esetében a Fliphez képest.
Most mi a helyzet, milyen az IPTV minősége? Visszakeresve megtudtam, hogy ez megegyezik a Telekoméval.

Optika van a lakásban, technológiával nincs gond, T oldala szerint 2Gb-os net is köthető.

Digi is elérhető az oldaluk szerint (gondolom ugyanazon az optikán), ott milyen a kép? Csak a koaxos DVB-C volt a kifejezetten jó minőségű?

köszi!

(#1727) viktorhu válasza bbsofficial (#1726) üzenetére


viktorhu
veterán

A diginek saját optikája van dvb-c adással, set top box nélkül. A Telekom iptv nem változott, amíg nem cserélik ki az összes stb-t az új típusra, nem tudnak modernebb kódolásra váltani.

(#1728) bbsofficial válasza viktorhu (#1727) üzenetére


bbsofficial
tag

Köszi!

(#1729) viktorhu válasza bbsofficial (#1728) üzenetére


viktorhu
veterán

A digis csoportba írtad, hogy HFC - a koaxot a digi nagyon régóta nem fejlesztette, az nem igazi opció, akkor innentől voda, ha a tévé a fontos, telekom, ha az internet (flip, ha az internet, és elég a 250-es csomag).

(#1730) bbsofficial válasza viktorhu (#1729) üzenetére


bbsofficial
tag

Bekötötték a szolgáltatást, TV-t még nem teszteltem, feltöltődés jön a 70 Mb/s (akár 80 is), de letöltésre 80-90.
Ezt hogy lehetne emelni? Hívjam fel a bekötősrácot vagy üfsz.?

(#1731) petoth válasza bbsofficial (#1730) üzenetére


petoth
csendes tag

Ez vezetéken produkálja vagy wifin?
Ha vezetéken, akkor biztos, hogy legalább cat5E kábelt használsz? Mert ennek inkább olyan "szaga" van, hogy nem enged 100/100 fölé, ami a valóságban ez a 90 körüli.

(#1732) bbsofficial válasza petoth (#1731) üzenetére


bbsofficial
tag

Cat5E kábel volt igen. Közben tovább próbálkoztam még, utánakötöttem egy routert, így meglett a 250/80. Ez vagy valami fura együttállás volt, vagy véletlen az előző hsz. írásakor visszaváltott az Ont wifijére.
Az biztos, hogy a Huawei Wifin 3 különböző készülékkel tesztelve ezt a 80/80-at hozta sok mérésen át, így le is kapcsoltam azt.

köszi!

(#1733) petoth válasza bbsofficial (#1732) üzenetére


petoth
csendes tag

A lényeg, hogy megoldódott a probléma. A wifijétől sokat ne várjál....ahelyett érdemes erősebb jelű eszközt használnod.

(#1734) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok,feltettem két kérdést a Flipp facebook oldalán,hátha itt is tudja valaki a választ. ( Nem kaptam még választ)

A harmadik kérdésem az lenne,hogy van e itt valaki Budaörsről,aki használja a flippet. Esetleg írna e pár szót a tapasztalatokról?Helyi csoportokban sokan szidják a szolgáltatást sajnos. Ezért is foglalkoztat a lemondás körülménye.

"Szeretném megrendelni a Flipp szolgáltatást. A honlapjukon nem találtam pár információt.
Pld. Ha le szeretném mondani a szolgáltatást valamiért,azt ,hogy tehetem meg? A kapott készülékeket,hogy,hova tudom/kell vissza szolgáltatni?
Postai uton kérhetek e számlát,illetve csekket. Át tudom e tenni a fizetést csoportos átutalásba,akár az első csekk megérkezése előtt,vagy csak a megérkezése után?"

:R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1735) Bferibörs válasza bbsofficial (#1732) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ezért nem lehet reklamálni a flippnél? Már mint,hogy sz@r a wifi a kütyüjükön amit adnak? Csak sima kérdés volt,nem felháborodás.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1736) viktorhu válasza Bferibörs (#1735) üzenetére


viktorhu
veterán

Wifiért nem lehet reklamálni. Amúgy ha koaxos a hálózat nálatok, akkor lesz 5GHz-es wifi, optikához adják a huaweit, ami egy nagyon jó ont, de 2,4-es wifivel, szóval érdemes saját wifit használni mellé.

Lemondani meg simán le tudod bármikor, kapni fogsz egy kódot, amivel postán ingyen fel tudod adni (adnak dobozt is).

(#1737) Bferibörs válasza viktorhu (#1736) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi,optika van. Optikához nincs 5 GHz wifi?🤔 ( Bocs,felfogtam !)
Közben válaszoltak a facen,de a doboz új infó,köszi. :R
Egy próbát megér számomra,max. tovább lépek. Router van másik,azt már olvastam itt,köszi. Azt a vejem megoldja. Meg a gyakorlati dolgokat. Ha elakadok kérdezek itt.😁
Ma megrendelem,sikerült minden infót össze szednem. :R
Évek óta nincs vezetékes netem,keveset tartózkodtam itthon.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1738) viktorhu válasza Bferibörs (#1737) üzenetére


viktorhu
veterán

Optikán nagyon jó a Telekom hálózata, elégedett leszel az internettel.

(#1739) Bferibörs válasza viktorhu (#1738) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi! Kb. 5 éve használtam T.kom optikát, nem volt vele gondom.
Alapból korlátlan mobilnet kiszolgált eddig, a 30-50 Mbit sebességével. :DD
Sokat voltam távol az otthonomtól,azért használtam azt. Ez most változott,ezért vàltok vezetékesre.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1740) Xtomi


Xtomi
tag

Helló!
Flipnél működik olyan TV típus amihez nem kell külön set top box?

(#1741) skroy válasza Xtomi (#1740) üzenetére


skroy
senior tag

Mindenképp kell stb.

(#1742) Xtomi válasza skroy (#1741) üzenetére


Xtomi
tag

Akkor marad a Voda, ott van Cl modul a TV-be

(#1743) viktorhu válasza Xtomi (#1742) üzenetére


viktorhu
veterán

Vagy ha van digi, oda modul se kell.

(#1744) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!
wifi erősítése érdekében szeretnénk egy routert beállítani. Van valami amire figyelni kell? (ajánlott márka, beállítás stb)
Előre is köszi.

(#1745) viktorhu válasza kalifa777 (#1744) üzenetére


viktorhu
veterán

A wifi topicban többet tudnak segíteni. Lesz pár rutin kérdésük, hogy mit szeretnél, mi a kiinduló helyzet, falak stb.

(#1746) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Bekötötték, ügyes,gyors volt a szerelő srác.
A sebesség is jó. ( 30-50 Mega volt mobilneten :DDD )

[kép]

A 2. router majd hétvégén lesz betéve.
Wifi így 80- 120 megabit.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1747) Marengo


Marengo
csendes tag

Up.

Marengo

(#1748) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok, Flipnél mikor van számlazárás? Csoportos miatt kérdezem,hogy beleférek e még az aktiválásba,ebben a hónapban. Tegnap adtam megbízást rá.

Assus + routerrel simán osztja a 200-220 Megabitet 5 G- n.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1749) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy a flip által kapott routerhez be van kötve az én routerem.(Asus AC 1750 Dual band)Megy a dolog ezzel semmi baj,de viszont a lakás egyik legrosszabb sarkában van és gyenge a jel.3 box van a fliptől amikhez a jel TP-link TL-PA7017P készülékeken megy a jel.Arra gondoltam áthelyezem az egyikhez a routert.Netet ki tudtam csiholni az által,hogy a routert a Tp link hez csatlakoztattam,de viszont a box hiába jelezte,hogy van szignál nem jött be adás csak a "magenta" töltő képernyő.
Van bármi tanácsotok,hogy ezt a problémát hogy lehetne megoldani?

(#1750) 4Grider válasza psion2101 (#1749) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy, hogy nem natolsz a saját routerrel, hanem ugyanabba az ip cím tartományba teszed, amit a flip által adott ont biztosít, adsz neki egy adminisztratív ip címet a fenti tartományból és letiltod rajta a DHCP kiszolgálót, majd pedig nem használod a WAN portját. Ha a saját routered tudja az AP módot, akkor pedig natúr csak abba teszed át, a lényeg, hogy ne natoljon, hanem a flip eszköze által adott alhálózatban működjön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.