Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) nextman válasza #42556672 (#1250) üzenetére


nextman
aktív tag

Az a resze igaz, hogy nem oszlik el a lakasok kozott? Vagy az is kamu?
Nem ertem mondjuk, hogy lehetne, hogy nem oszlik el. Ha ketten kapcsolodnak egy vegponthoz, nyilvan kevesebbet kapnak, mintha csak egy valaki.

(#1252) #42556672 válasza nextman (#1251) üzenetére


#42556672
törölt tag

Teoretikusan GPON esetében:

Van 1 db. 10Gbps optikai kapcsolat amit elkezdenek szétosztani. Minden lakásba 1000/1000-es NET van, tehát 10db. lakásig nincs gond bármi történjék is. Majd nézzük meg, hogy mi a garantált minimum, osszuk el ezzel is a gerinc sebességét, ez legyen 300/50, ami ~32 lakás, de statisztikailag kicsi az esélye, hogy mindenki fullra tolja, ezért ezt simán eltolják 64-ig. Így ha mindenki egyszerre akarja kihasználni leesik a sebesség, ha jól méreteztek és nem voltak kapzsik a garantált mindig meglesz vagy olyan rövid időre esik alá, hogy nem fogod tudni bizonyítani.

Nagyjából valahogy így történik.

(#1253) viktorhu válasza nextman (#1251) üzenetére


viktorhu
veterán

2,4 (le) / 1,25 (fel) gigát tud a hálózat (az olt és a rákapcsolt ont-k). Ez oszlik jellemzően 32 felé.

(#1254) #42556672 válasza viktorhu (#1253) üzenetére


#42556672
törölt tag

Így van, egy ág ennyit tud. Az OLT pedig ahogy én tudom 10Gbps sebességgel kapcsolódik.

Itt egy jó leírás: LINK

(#1255) nextman


nextman
aktív tag

Annyi meg, hogy ezen nem csak az internet, hanem a tv es telefon is jon. Mind a harom azon az egy optikai kabelen. Koszonom a valaszokat.

(#1256) hawyka válasza viktorhu (#1253) üzenetére


hawyka
tag

10Gbps-t tud a hálózat (lefele), egy porton. Ezt osztják 32 felé.
Kezdetben használt a T 2,4-es GPON-t.

[ Szerkesztve ]

(#1257) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

A napokban kötötték be nàlunk a flipet.
A kérdésem az lenne hogy meg lehet
-e oldani, hogy 5-nél több eszközzel (7-8) lehessen csatlakozni a routerhez?

(#1258) #42556672 válasza Papix (#1257) üzenetére


#42556672
törölt tag

Persze! Egy switch-et rákötsz az egyik portjára és ahhoz annyi eszközt csatlakoztatsz ahány szabad portja van.

(#1259) Papix válasza #42556672 (#1258) üzenetére


Papix
tag

Bocsánat, rosszul fogalmaztam meg a kérdést.
Van 3 teló, 3 tablet és 2 notebook amiken van hogy egyszerre menne a net. Nagy a család.
Tehát vezeték nélküli csatlakozásra gondoltam.
Ebben kérném a segítségeteket.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1260) #42556672 válasza Papix (#1259) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ha Wifi router-t adnak akkor ennyi eszköz nem számít soknak. Hogy mindenütt lesz-e megfelelő térerő az egy másik kérdés.

(#1261) Papix válasza #42556672 (#1260) üzenetére


Papix
tag

A router az az amit a Flip adott: a Huawei.
Azt mondta a szerelő aki a bekötést csinálta, hogy egyszerre csak 5 eszköz csatlakozhat a wifire.
Tehát erre keresnék megoldást hogy 6-8 eszköz egyszerre legyen a wifi hálózaton.

(#1262) #42556672 válasza Papix (#1261) üzenetére


#42556672
törölt tag

Raksz mellé egy saját roter-t és ha lehet a szolgáltatóét bridge módot bekapcsoltatod vagy pppoe pass through módba rakod vagy rakatod.

-szerintem a szerelő amúgy kummantott, nem tartom valószínűnek-

[ Szerkesztve ]

(#1263) Imy válasza Papix (#1259) üzenetére


Imy
veterán

32 eszköz lehet, nekem 2 napja szerelték be, és 32-re is van állítva. Ha neked nem annyira, akkor módosítsd.

(#1264) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Van itt valaki akinek van tapasztalata szigetszentmiklósi Flip szolgáltatással, főleg az internet érdekelne.
Elvileg optikai bekötés van a címen ahova szeretném. A szolgáltató oldala 150es netet ír a címre.

Köszi előre is :R

Digit néztem először, csak internetet, de a topikjában inkább a Telekomot javasolták, csak az meg drága, ezért került képbe a Flip, lévén az is Telekom.

[ Szerkesztve ]

(#1265) yetmanus válasza Fandango (#1264) üzenetére


yetmanus
tag

elvileg ott optika van, random rákeresve pár címre, 150/50 az alapnet, ugyh a feltöltés miatt biztosan üvegszál. ha rászánsz még egy ezrest, akkor 300/75ös a net, de az csak vezetéken, mert nem AC-s routert adnak

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1266) Fandango válasza yetmanus (#1265) üzenetére


Fandango
veterán

A fő kérdés, hogy mennyire stabil a net, mennyire ingadozik a sebesség?
Jelenleg 60-as netem van az Invitelnél (vagy már Digi?) optikai, azzal maximálisan elégedett vagyok, és ezzel a sebességgel is elvagyok.

És ha veszek egy AC-s routert és azt használom nem amit adnak, akkor wifin is megy az a sebesség nem?

[ Szerkesztve ]

(#1267) Multibit válasza Fandango (#1266) üzenetére


Multibit
veterán

ha veszek egy AC-s routert és azt használom nem amit adnak, akkor wifin is megy az a sebesség nem?
Ha van AC-s kliensed, akkor van esélyed arra, hogy wifi-n is elérd. De grancia nincs rá (mivel wifi)!

(#1268) tome0001 válasza Fandango (#1264) üzenetére


tome0001
senior tag

Szia,
Én szigetszentmiklósi vagyok flip otikám van, ha érdekel bármi kérdés, nyugodtan dobj egy privit.

(#1269) Imy válasza Fandango (#1266) üzenetére


Imy
veterán

Nekem Zalaegerszegen kb 1 hete van optikai net, semmi probléma vele, sebeséggel sincs problémám, kábelen hozza a 150-et, wifin nem, de az a wifi korlátja.

(#1270) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

Lehet már volt róla szó, de nem találtam. Hogyan lehet ezt a kiváló Huawei HG8245H eszközt rávenni, hogy WAN irányból válaszoljon a pingre?

Köszönöm,
Ubul

Értem én...

(#1271) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Ha 3 TV megy egyszerre (akár HD-ben), akkor belassul a net, illetve ha igen, mennyivel?! Ezt valaki tudná nekem tesztelni? Akár azt, hogy 1-2 TV (kinek, mennyi van) mekkora sávszélességet vesz el (ha elvesz)?

Optikai és coax kábelről is érdekelnének a tapasztalatok! Előre is nagyon köszönöm! :R

Meizu MX3 32GB

(#1272) FreedomHUN válasza kutkut (#1271) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Nem lassul be, dedikált sávot kapnak az ip-tv-k, teljesen független a net sávszéltől, kivétel a dsl, de az meg ugy sincs a flipnél :)

[ Szerkesztve ]

(#1273) #42556672 válasza kutkut (#1271) üzenetére


#42556672
törölt tag

3HD adás nagyon maximum 20Mbit/sec rommá van tömörítve.

(#1274) kutkut válasza FreedomHUN (#1272) üzenetére


kutkut
addikt

& Kovindinka: Köszönöm mindkettőtöknek!

Lenne még egy kérdésem: Ha most Telekomos előfizetésünk van, és át szeretnénk állni Flipre, akkor ahhoz előtte meg kell szüntetni a Telekomos előfizetést? Hűség nincs rajta, csak amolyan teszt jelleggel egy hónapra megtartanánk mindkettőt. (Hogyha mégse jön be, akkor maradhasson a régebbi - most már nem elérhető - Telekomos csomagunk.) :)

Meizu MX3 32GB

(#1275) tope válasza kutkut (#1274) üzenetére


tope
addikt

A Flip ugyanazt adja mint a Telekom Szuper Családi HD, vagy mi a neve, ugyanazt a kábelt is használja, szóval nagy eltérés nem lesz...

(#1276) viktorhu válasza kutkut (#1274) üzenetére


viktorhu
veterán

Ugyanarra a kábelre fogják az új modemet kötni, nem hozzák be mellé másodiknak. A szolgáltatás ugyanaz, telekom után nincs mit tesztelni rajta.

(#1277) FreedomHUN válasza kutkut (#1274) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Már írták, de a Telekom nem enged 1 háztartásba 2 előfizetést flip/thome. Lemondod a T-t mikor bekötik , mivel nincs hűség vesztenivalod nincs, netbe-telefonba nincs különbség, tv-ből hiányoznak az extrák, visszanéző, moziklubb, dvr mint opcio. Lineálisan kapsz 100+ tv csatornát.

(#1279) polk


polk
csendes tag

Hmm, megpaskolták a Telekom fenekét...
[link]
...viszont az ár érdekes, ahol nincs konkurencia...azért ez nem 4000pénz

[ Szerkesztve ]

(#1280) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!

Új építésű fafödémes háznál ha a tetőtérbe tenném fel a digitális elosztót és az általuk adott routert akkor nagyon lecsökkenne a wifi hatótávja és a sebessége? (A 20 cm szigetelés, párazáró fólia, gipszkarton)
Még nincs megrendelve a szolgáltatás csak gondolkodom hova mit tegyek.
Köszi.

(#1281) FreedomHUN válasza kalifa777 (#1280) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Puding próbája az evés. Senki sem fog tudni neked pontos választ adni, én is családiban lakom, lefed egy 200nm-es telket, + a felső szintet ami beton födémes, annyi hogy én a lépcső alá tettem a modemet. 75nm-es ház.
Valószínü normálisan működni fog, de számít a ház a alapterülete, falak száma, vastagsága, ha mindenhol karton fal van és nem több 100m2-nél az össz lakó terület jó lehet. Max beszerzel még utólag egy repeatert. Lehetőleg középre tervezd be.

(#1282) kalifa777 válasza FreedomHUN (#1281) üzenetére


kalifa777
tag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1283) Sike


Sike
csendes tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy itt a válasz a kérdésemre, de azért hátha.

SAGEMCOM routerünk van. A feleségem otthonról szokott dolgozni, laptopról, USB-be dugható VPN-es kütyüvel megy a munka. Állandóan ledobálja neki a netet. Ha pingelem a 8.8.8.8-at, akkor egyrészt 50 és 1500 ms között változik a ping, de sok a Request timed out, meg a Transmit failed. Ez a gép a Flipes routerre csatlakozik. Ha ugyanerre csatlakozok telefonnal, akkor ott is hasonlóan változó a ping idő, de nincs hiba.
A routerre kábelesen rá van kötve egy TP-Link Archer C5, abba kábelesen egy asztali gép. Ha azon pingelek, akkor ugyanúgy változó pár ms-tól 1000-1500 ms-os pingidők is vannak, de nincs hiba.

Szóval nem Wifi problémának tűnik a hosszú ping idő, inkább router vagy szolgáltatás. De szerintem a VPN-es kütyü is ludas lehet. Ezt kéne kitalálnom, hogy mi a gáz a rendszerben.

Lehet-e valamilyen beállítás a Sagecom routerben, amit állathatnék, hogy stabilabb legyen a net? Mielőtt megpróbáltatná a feleségem lecseréltetni a VPN-es kütyüt...

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1284) Imy válasza Sike (#1283) üzenetére


Imy
veterán

Próbáld meg a gépet a routerba közvetlenül, és kiiktatod a felesleges hibaforrást.

(#1285) Sike


Sike
csendes tag

Idáig még nem jutottam el. Akutan panaszkodott a feleségem...

Felhívtam persze az üfsz-ot is, frissítettek egyet a routeren. Azóta max kétszer szakadt el a cérna a VPN-nel, szóval mindenképpen jobb a helyzet. Remélem, csak ez volt a probléma. További tesztelésre most nincs lehetőségem.

Valakinek esetleg ötlet, hogy lehet tesztelni egy ilyen VPN-es kütyüt?

(#1286) FreedomHUN válasza Sike (#1285) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Közvetlen kábellel, sima netezés, ha ott is magas a ping/szakadozik, akkor szolgáltató hiba, ha nem, utána vpn kapcsolódás, megint teszt. Igy lehet csak kiszürni biztosan. Ha az is jó akkor a wifi lesz a bajos. Szétbontanám a 2,4/5Ghz-et más ssid-re+2,4-en átállítanám a csatornát. Ha a lapotopon továbbra sem jó, még egy wifis eszköz, tesztelés, ha azon jó meg is van a hiba. Kb. 20 perc alatt kideríthető mi a hiba okozója.

[ Szerkesztve ]

(#1287) nextman


nextman
aktív tag

5G-t lehet beallitani a routeren?

(#1288) Imy válasza nextman (#1287) üzenetére


Imy
veterán

Amit adnak az csak 2.4-et tud.
HG8245H
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1289) vgyuri válasza nextman (#1287) üzenetére


vgyuri
őstag

Én Sagecom routert kaptam, tudja a 2.4-et és az 5 Ghz-t is.

(#1290) Imy válasza vgyuri (#1289) üzenetére


Imy
veterán

Szerencsés.

(#1291) FreedomHUN válasza nextman (#1287) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Amennyiben koax a bejövő sagemcom modemet kapsz az dual bandes, ha optika a bejövő a huawei ONT csak 2.4-et tud.

(#1292) #42556672 válasza FreedomHUN (#1291) üzenetére


#42556672
törölt tag

Mostanában Sagem 5565 V2-t adnak sok helyen optikára és az dual band képes.

(#1293) Imy válasza #42556672 (#1292) üzenetére


Imy
veterán

Én augusztus végén nem azt kaptam.

(#1294) FreedomHUN válasza #42556672 (#1292) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Téves infó, soha nem adtunk v2 5565-öt csak a telekom. Már csak tudom... :DDD

(#1295) brumicica


brumicica
tag

Sziasztok! A nyomtatható,PDF csatornakiosztás (és a szórólap is) tartalmazza az ORF1-t, míg a nyitólapról megnyitva a "TV csatornakínálat" alatt nem látszik az ORF1 a listán. Most akkor bejönnek az osztrákok vagy nem? Köszi.

(#1296) FreedomHUN válasza brumicica (#1295) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Műsorújságban látod az összes csatornát. 160 körül kell lennie az osztrák csatornának is.

(#1297) RóthZoltán


RóthZoltán
újonc

Sziasztok! Most költöztünk új albérletbe, Budapest XIII. ker. Szent László utca. Eddig UPC volt a lakásban, de ma a Flip honlapjára beírtam a címünket és már jelzi, hogy elérhetőek ők is. Ellenben a Telekom oldalán ugyanezen a címen azt írja, hogy nem nyújtanak szolgáltatást. Hogy lehet ez, ha a Flip elvileg a Telekom hálózatát használja? Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1298) mbalint987 válasza RóthZoltán (#1297) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Valamelyik rendszer hülyeséget mutat, hívd fel a Flip-et, és kérdezd meg tőlük, mit látnak ők a rendszerben.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1299) gabter


gabter
tag

Sziasztok! Most bukkantam egy flip hirdetésre és aztán erre a topikra, kezd érdekelni a dolog. Két kérdésem lenne:
- Nálunk Telekom optika van felvezetve a házig (4 lakásos társasház egy nyélen). A lakásban eddig UPC volt, koax bekötéssel, a TV mellett van a router is. Meg tudják-e oldani, hogy az optikát coaxra alakítják pl. az előszobában és úgy hozzák be a nappaliba (ami ráadásul másik szinten van lakáson belül) a UPC meglévő kábelén, hogy ne kelljen falon kívül vezetni a kábeleket a lakásban?
- Jól értelmezem, hogy ehhez a szolgáltatáshoz (a csökkentett ár miatt) nincs netes app, vagy browser-ből nézhető TV, illetve ennek megfelelően visszanéző funkció sem?
Köszi.

(#1300) Imy válasza gabter (#1299) üzenetére


Imy
veterán

A flip oldala szerint elérhető nálatok aszolgáltatás, ellenőrízted?
Nem, az optika fog bemenni, és kapsz egy routert és egy TV boxot alapból. Ha több TV-d van, akkor több box kell, aminek felára van. A routert érdemes az egyik TV mellé rakni, mivel a routerből megy egy RJ45 kábel a boxba (vagy a boxokba)
Utolsót nem tudom, én sosem akartam használni, és ezért nem is foglalkoztam vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.