Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Flip csomagunk van már 2 éve, nagyon elégedettek vagyunk mert olcsó, nincs huseg, sok tv csatorna, stb. viszont neha lassabb a net, foleg este 6-8 között, gondolom mivel sokan ernek haza es zavarjak mas eszkozok, halozatok a mienket (panel lakas).

Van barmilyen beallitas a routeren amit allitva gyorsabb/stabilabb lehetne "csucsidoben" is?

Koszi a valaszokat elore is! :R

(#1552) viktorhu válasza ad4m1337 (#1551) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy csak a wifi telítődik csúcsidőben. 2,4GHz-en használjátok? Van 5GHz a routeren? Esetleg kábel arra a gépre, ahol fontos a sávszélesség?

(#1553) nextman válasza ad4m1337 (#1551) üzenetére


nextman
aktív tag

Az 5G-t be tudod állítani olyan csatornára, ami nem telített. A csatornák felmérésében a wifi analyzer nevű app segíthet. A 2.4 GHz-es tartomány reménytelen a paneloknál, mindenkinek van kb. 2-3 hálózata, minden sáv telített.

(#1554) ad4m1337 válasza nextman (#1553) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Ezt be tudom állítani a normál Flipes Huawei routeren?

(#1555) nextman válasza ad4m1337 (#1554) üzenetére


nextman
aktív tag

Gondolom igen, de nekem nem olyan van.

Nekem a Wifi/wifi 5GHz/channel selection útvonalon állítható, de ez nem huawei.

(#1556) viktorhu válasza ad4m1337 (#1554) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nincs bennük 5GHz.

(#1557) ad4m1337 válasza viktorhu (#1556) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Utána gugliztam és igen, nincs sajnos 5GHz.

Minőségi különbséget éreznék ha lecsereléném a routert egy kb 5-6k Ft -os TP-Link -re ami már tudja ezt?

(#1558) Louies válasza ad4m1337 (#1557) üzenetére


Louies
tag

Tegyél egy router a huawei mögé switch módban. Wifi közelében az 5Ghz lényegesen jobb lesz. Valamint a 2,4Ghz lefedettsége is erősebb lesz. A huawein kapcsold is ki a wifit. Minimun egy archer c5 amit ajánlok, mert annak erősebb a wifije.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1559) viktorhu válasza ad4m1337 (#1557) üzenetére


viktorhu
veterán

Az 5GHz rosszabbul terjed (falak jobban megfogják), mint a 2,4GHz, ami azért jó, mert a szomszédok wifije sokkal kevésbé zavar be. Ha most látsz 20-30 wifi hálózatot wifi analyzerrel, akkor 5 Ghz-en egy vagy kettő fog átszűrődni hozzád, vagyis lényegében csak a tied az éter.

(#1560) szpetyko


szpetyko
csendes tag

Vajon "hozzánk" mikor érkezik meg az új csodabox? :-) Fapadosan hogy fog "kinézni"? Lesz-e 4K szerintetek?

Arena4 van nálatok már?

[ Szerkesztve ]

(#1561) petoth válasza szpetyko (#1560) üzenetére


petoth
csendes tag

Ha érkezik is, biztos az utolsó csoportban leszünk szerintem.
4K-t nem hinném, hisz az még a rendes Telekom előfizetésnél is feláras. A "fapaddal" talán nem összeegyeztethető, bár ez igaz az HBO opcióra is, amit viszont meg tudunk vásárolni.
Ugyanez a kérdés a felvétel opcióval...elérhető lesz nálunk v. sem...felárért természetesen.
Szerintem se 4K, se felvételi opció nem lesz.
HD csatornák számában is "lemaradtunk".

(#1562) RapKing2020


RapKing2020
friss újonc

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy a flip hálozatnál hogy lehet megcsinálni a port forwandot?

(#1563) ajapi


ajapi
tag

Egy rossz tapasztalat:
Sok éve használom elégedetten a Flipet, a ritkán előfordult hibákat flottul javították.
Néhány hónapja a wifi egyre gyakrabban ledobott. Ügyfélszolgálat sokféle javítást próbált, többek között szétválasztotta a 2,4 és az 5Ghz-es hálózatot, ami szintén nem segített. Végül eljutottunk oda, -ami számomra nyilvánvaló volt, és ezt mindig mondtam is, - hogy a router adta meg magát, amit végül ki is cseréltek és a hiba megszünt. Kicsit nehézkesen ment, de eddig OK.
Az Lg Tv-m viszont a frekvenciák szétválasztása óta minden egyes bekepcsolásnál újra kéri a jelszavakat. Ezért most kértem az ügyfélszolgálattól, hogy szüntessék meg a szétválasztást.
Az ügyintéző egyre inerültebb hangon elutasított, fizetős szolgálathoz irányított, hogy állítsák be a Tv-t, végül lecsapta a kagylót.
(Ismétlem, a frenkvenciák szétválasztása előtt a Tv-vel nem volt ilyen gondom.)
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#1564) viktorhu válasza ajapi (#1563) üzenetére


viktorhu
veterán

Magadnak be tudod állítani, ez tényleg nem az ügyfélszolgálat feladata, de abszolút nem javasolt, mert nem fogod tudni kontrollálni, hogy melyik hálózatra csatlakozol.

Ha az 5GHz-es wifire csatlakozol, és megadod a jelszót, akkor csatlakozik utána?

(#1565) ajapi válasza viktorhu (#1564) üzenetére


ajapi
tag

Szétszedni ők tudták, ezért reméltem, hogy újra "egyesíteni" is tudják, ha akarják. Én hogyan tudom ezt visszaállítani?

Korábban, és most is, speedtest szerint 2,4-en és 5 Ghz-en is tök egyforma és szuper pingeket és fel/letöltést mérek telefonokon és pc-n is. Különbség csupán a távoli helyeken van a 2,4 javára. Korábban az összes telefon, a tv, nyomtató, pc automatikusan, és hibátlanul váltott. (Nem nagyon vannak közeli szomszédok)

Most teljesen mindegy, hogy melyik frekvencián vagyok, Tv-n a hibajelenség (jelszót kér) ugyanaz.

köszönöm

(#1566) viktorhu válasza ajapi (#1565) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem feltétlenül váltanak, ráragadnak a 2,4-re, amikor az 5GHz-et, elveszítik, aztán azon maradnak, mert az stabil marad nekik, de ezt ugye nem látod, ha azonos a nevük. Ez egy alap troubleshooting wifi problémáknál, hogy külön nevet adunk, mert az akkor is két külön wifi hálózat, ha egy nevük van, csak átláthatatlanabbá teszi a dolgokat.

Sima jófejség volt tőlük, hogy megpróbáltak segíteni, a wifire nem is kell ticketet nyitniuk. Ha nem vagy vele elégedett, akkor saját routerrel tudnál javítani rajta, én is azt teszem.

Egyébként be kell jelentkezni a router weboldalára, és ott be tudod állítani, amit szeretnél, pl. a két wifi nevét, akár azonosra is.

(#1567) ajapi válasza viktorhu (#1566) üzenetére


ajapi
tag

Köszönöm.
Miután engem nem zavar, ha beragad 2,4-re, megpróbálom a routeren beállítani a neveket azonosra.

(#1568) Wajk válasza ajapi (#1565) üzenetére


Wajk
addikt

ha csak a TV-nek van problémája, lehet nála is érdemes körbenézni. Első körben megpróbálnám eltávolítani a beállított hálózati kapcsolatot. És újra beállítani a WiFire csatlakozást.
Vagy a TV gyári visszaállítást esetleg. Tippre én 90%-ot adok, hogy a TV a ludas.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1569) ajapi válasza Wajk (#1568) üzenetére


ajapi
tag

Köszönöm.
Asszem először a Tv -t állítom vissza, nekem ez jóval kisebb macera, mint a routerbe belenyúlni.

(#1570) voronyezs


voronyezs
újonc

Sziasztok!
Nálam 4 napja kötötték be a szolgáltatást /Tv,internet/. Tegnap óta sajnos a HD csatornák nem jönnek be, csak ha újraindítom a set top boxot, és ezt kb 4-5 óránként meg kell ismételnem, a nem HD csatornák egyből bejönnek. Erre esetleg valakinek valami ötlet vagy hívjam az ügyfélszolgálatot? Köszi a válaszokat.

(#1571) mbalint987 válasza voronyezs (#1570) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szia!
Én T-s vagyok, de elsősorban a gyári értékek visszaállítását javasolnám a boxokon, illetve a modemet (ONT/HGW/kábelmodem) is újraindítanám. Ha a probléma nem javul meg, mindenképpen adj le rá egy jegyet.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1572) scream


scream
veterán

Hali!

Az volna a kérdésem, hogy május közepén költözünk, az új helyen (albérlet) van kiépített Telekom-os optikai hálózat (lakásban is bent van az optikai szál), illetve elérhető a Flip is, akkor, ha a Flip-et választjuk (olcsóbbra jön ki, mint az 1 éves hűséggel a Telekomos csomag), akkor egyrészt a bekötési idő nagyjából hogyan alakulhat (2-3 nap vagy inkább 1-2 hét?), illetve kell-e bármit is át/újra kábelezni hozzá (nem tudom, hogy van-e különbség infra szinten)? Illetve default NAT mögé raknak-e és ha igen, akkor kérhető-e, hogy vegyenek onnan ki?

Üdv és köszi

[ Szerkesztve ]

(#1573) bkiky01 válasza scream (#1572) üzenetére


bkiky01
senior tag

Hívd fel őket, berögzítik az igényt és akkor elmondják,h pár nap és mennek is kötni. Csak ont-t és box-ot visznek felkonfigolják és kész.

(#1574) peiper787


peiper787
újonc

Sziasztok.
Nálam kb egy hete kötötték be a szolgáltatást. Olyan problémám lenne ha az asztali gépemmel netezek, a HD adások nem töltenek be csak a megállt kép + az analóg adások is kockásodnak. Amint megszűntettem az asztali pc internet kapcsolatát, a tv adások tökéletesen működnek. Erre esetleg van megoldás vagy ügyfélszolgálat? Router Sagemcom. Köszönöm előre is.

(#1575) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Az Arena 4 és a tv 4 foghato a flipnél? Mert ez a 2 csatorna adja a bundesliga meccseket.

(#1576) matthews válasza Remekelek28 (#1575) üzenetére


matthews
aktív tag

Itt [link] van egy csatornalista, Arena 4 nincs benne, TV4 van. Nem a Sport1-2 adja a bundesligát amúgy? Vagy esetleg nem NFL és NCAA-ra gondoltál?

"No brain, no problem"

(#1577) Remekelek28 válasza matthews (#1576) üzenetére


Remekelek28
őstag

A nyári szezontol már nem a sport tv adja,hanem az emlitett 2 tv. Ez kicseszés.

(#1578) matthews válasza Remekelek28 (#1577) üzenetére


matthews
aktív tag

Sorry. Nem tudtam. Akkor ez tényleg az. Én anno azért voltam Diginél mert a Digisporton volt az angol liga. Aztán áttették erre a Spíler nevű vmire amin a Premier Ligán kívűl más értelmes nincs. Maradt az NFL amit még tudtam nézni. Aztán áttették azt is az Arena 4-re. Ekkor váltottam Flipre, amiben ugye utóbbin nincs, de olcsóbb (lényegesen), mint a Digi volt, de legalább angol bajnoki van, meg darts.

Bocs az OFF-ért és amúgy tényleg nem tudom miért nem tudnak megegyezni Arena 4-ék minden szolgáltatóval. Én ehhez sztem kevés vagyok, hogy megértsem a logikát. Vagy inkább az üzletet?!...

Asszem amúgy Vodafone TV-nél (ex UPC ha jól tudom) van mindkettő. Ha elérhető nálad akkor szerencséd van.

"No brain, no problem"

(#1579) Remekelek28 válasza matthews (#1578) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én még a tv4 et sem találom. Elvileg a t mobilnál van mindkettő. Hatha a fliphez is bekerül.

(#1580) matthews válasza Remekelek28 (#1579) üzenetére


matthews
aktív tag

Én ezt a TV4-et látom lehet nem erre gondoltál:

"No brain, no problem"

(#1581) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok

A routernek hogyan lehet megváltoztatni a jelszavát? Elég hosdzu. Sajátot lehet e kreálni a gyári jelszó helyett?

(#1582) martonl válasza gippazoid (#1550) üzenetére


martonl
senior tag

Igen. Alapvetően a koaxos netje a Telekomnak elég stabil, bár nálam néha cserélni kell a csatikat. Ha jól látom, Sagemcom eszközt adnak hozzá. Nekem ezzel az volt a gondom, hogy nagyobb terhelésre leült, ill. a wifije sem túl acélos. Nálam a bridge mód + saját router oldotta meg a problémát, ami Flipen nem lehetséges az IPTV miatt.

(#1583) icetheman


icetheman
tag

Sziasztok!

Új házba költözünk és elérhető telekom illetve flip optikai is a címen( egyik sincs még beh
úzva). Kérném a segítségetek, hogy hogyan tudnék 3 nál több tévére kérni iptv-t? Nagyon nagy a ház, sok tévé kellene, háló is legalább 4 db van, így 4-5-6 TV-re kellene alsóhangon szolgáltatás.

Felhívtam őket, de azt mondták ,hogy azonos címre egy előfizetést kötnek csak.
Szerintetek kicselezhető valahogy? pl két betelefonálással? Más családtag nevére vagy valahogy?

Előre is köszi!

(#1584) viktorhu válasza icetheman (#1583) üzenetére


viktorhu
veterán

Más szolgáltató nem elérhető?

(#1585) ablack válasza icetheman (#1583) üzenetére


ablack
senior tag

Úgy nem lehet hogy egy Telekom és egy Flip előfizetés?

Vagy ha nincs másik szolgáltató akkor esetleg ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1586) Bferibörs válasza ablack (#1585) üzenetére


Bferibörs
addikt

Itt is van olyan tag akinek problémája van a Flippel? Egyre több ismerős panaszkodik, hogy szakadozik,lassú, elmegy a net. Optika, Érd,Budaörs. :F

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1587) Apollo_21 válasza Bferibörs (#1586) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali,

nekem az elején volt problémám, a tv nem tudott azonosulni a kapot forrással igy nem is tudta a hangerőt kezelni hónapokon át.
Párszor volt mostanában szétesős kép, 1-2nap lassabb net, de nagyjából okés.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1588) scream válasza Bferibörs (#1586) üzenetére


scream
veterán

Szerencsére nálam még nem tapasztaltam ilyesmit - mondjuk TV-t nem igazán nézünk, de a net aktívan van használva és nem volt kiesés/jelentősebb lassulás - Bp, 12. kerület.

Remélem így is marad.

(#1589) ajapi válasza Remekelek28 (#1581) üzenetére


ajapi
tag

Lehet. Be kell lépni a routerbe, és meg kell keresni ezt az opciót. Elég macerás, már nem emlékszem, hogy hol találtam. Google a barátom!

(#1590) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
LG tv-hez lett bekotve a flip. Kerdesem az lenne, hogy a boxon kereszetul nem lehet valahogy “netezni” a tv-n, mert ez az lg webos nagyon lassu es a gyari bongeszo hasznalhatatlan :)

(#1591) Remekelek28 válasza ajapi (#1589) üzenetére


Remekelek28
őstag

Már meglett. Ha valakinek kellene aki ugyancsam nem akarja mindig azt a hosszú karaktersorozatot begépelni
Jelszó megváltoztatása,módosítása :
Start menü futtatásba beírod hogy cmd
Megjelenik a parancssor, ahol kiadod az ipconfig parancsot.
Az alapértelmezett átjáró utáni szám a routered IP címe. Ezt a címet beírod a böngésződ címsorába, és belépsz a router adminisztrációs felületébe.
Megkeresed a WLAN vagy Wireless menüpontot, és átírod a password/jelszó értékét.

(#1592) Remekelek28 válasza Mattb (#1590) üzenetére


Remekelek28
őstag

A tv knek a böngészője elég sil@ny. Talán a processzor gyenge bennük v nrm tudom. Nekem is 5 éves LG webos van. Youtubeozásra jó. Vagy esetleg egy filmet megnézni netflixen stb. De állandó böngészésre nem a leggyorsabb. Talán ott is az ár diktál. Ha csak 150 ezerért vettél tv t ennyi jár érte,de egy 600 ezres oled tv n már lehet gyorsabb a böngésző is.
Neteztem már boxon keresztül. Az se gyorsabb.

Legjobb ha a laptopot összekötöd tv vel. Ha filmezni akarsz még csak vezeték sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#1593) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok, visszautalnék nemrégiben feltett kérdésre...
#1586Bferibörs kolléga irta hogy pocsék a szolgáltatás gyakran esik szét a kép, namost én akkor azt irtam neki hogy lévén énis Budaörsi a gondot lassan 2éve nem tapasztaltam...
Javitanám a sztorit... 1hete nálam is elkezdte, furaság...
Régebbi Samsung tv van a nappaliban 82centis talán 8-10év körüli hibamentes, nekem Philips tv-m van kb 3-4éves, nálam napközbe ha van vihar ha kicsit borus az idő meghal az adás kb azonnal.
Eddig ez nem volt jellemző, lehetett akármi ment szépen.
2 box van, nálam az optikai net doboz is, net kiváló ez idő alatt is pl...
Bejelentés azt majd lesz vhogy?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1594) Zoli133


Zoli133
őstag

Sziasztok, ezzel átirányítottak a telekom topikból, másnál is csak 4 óra a pppoe lease time? (Diginéél 168 volt , azért keveslem így meg sokszor ledob meeting közben emiatt)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1595) kopa1 válasza Zoli133 (#1594) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nincs 4 óra lease time, valószínűleg a te routered kavar be. Csatlakozz közvetlenül a huára vagy rakd át AP módra a kütyüdet.

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#1596) Zoli133 válasza kopa1 (#1595) üzenetére


Zoli133
őstag

Szükségem lenne a router-en a public IP-re, szóval az AP nem játszik és elvileg működnie kellene ennek stabilan, de elfogadom azt is ha ilyen, "kevésbé stabil" így a működés csak érdeklődnék hogy ez normális e, Router amúgy egy Asus AX56u, ott nagy gond szerintem nem lehet, inkább azt látom, hogy nincs rendes bridge mód, nem tudom nem e okozhatja ezt

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1597) kopa1 válasza Zoli133 (#1596) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nem örökre, próbából kb. 5 óra időtartamra, hogy ki tudd zárni, hogy a T-vel van probléma és te is lásd :)

Lényeg:
A PPPoE sessiont a routered vezérli, a huawei nem szól bele egyáltalán. Ergo ott lehet valami, akár fw frissítés, akár on-demandba van téve a PPPoE. Esetleg a router logjából láhatod, hogy a router vagy a szolgáltató kezdeményezte a bontást.

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#1598) Zoli133 válasza kopa1 (#1597) üzenetére


Zoli133
őstag

Hmm, lehet ignoráns voltam és tényleg a routerem, lehet az issue (ma ~10 órán át maradt az IP-m és nem volt gondom), viszont az előbb újraépítette a kapcsolatot, de belső hálón közben a routert se értem el ami arra utal nekem hogy ott van valami mégis, lehet a pár hete történt frissíités miatt, csak pont egybeesik, van azóta új frimware felrakom azt, de ez már itt elég off

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1599) Reverting


Reverting
őstag

Hi... Tegnap lett bekotve flip trio 4500ft, tv, net,telo... koaxon, azota a tv belterie vagy 10x indult ujra...de volt ugy h csatorna valtasra is restart... ez ilyen kezdeti majd beall, vagy hivjam is oket h nem ok... koszonom... :R

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1600) Zoli133 válasza Reverting (#1599) üzenetére


Zoli133
őstag

Tegnap emiatt voltak kint nálam is, beltéri egység csere lett belőle.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.