Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Kroni1 válasza Aryan (#1900) üzenetére


Kroni1
veterán

A helyedben én sem vacilálnék. Gondolom saját routered van mert az digihez is kellett sztem, Flipnél is jót tesz a wifinek. De nálunk megy a tévé és a net rendben, ajánlani tudom csak én is a flipet.

[ Szerkesztve ]

(#1902) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Megszűnt a Flip vagy mi lett,hogy nem elérhető a weboldal? Új előfizetésre most mennyi a tv internet havidíja

(#1903) Apollo_21 válasza Remekelek28 (#1902) üzenetére


Apollo_21
addikt

Elérhető az, semmi baja.
Karbantartás van a weboldalon.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1904) Bferibörs válasza Remekelek28 (#1902) üzenetére


Bferibörs
addikt

5600.- ,karbantartás van.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1905) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Okés,köszönöm. És milyen sebességű net jár hozzá ezen az áron?illetve hány csatorna a tv-hez?

[ Szerkesztve ]

(#1906) Bferibörs válasza Remekelek28 (#1905) üzenetére


Bferibörs
addikt

250 Mbit/s, ha jól emlékszem 144 csatorna.
Az 5600.- net+ tv+ telefon 5 Ft/ perc hívásdíjjal.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1907) Avayasoft


Avayasoft
tag

Nagy piros pont a Flipnek: Szombaton reggel tönkre ment a modemem. Fél 9 körül beszéltem Vandával, és majd délelőtt 11-kor már el is ment a szerelő, kaptam masik modemet.
Ez gyors volt nagyon.

(#1908) mihaczitomi


mihaczitomi
junior tag

én 22-e óta használom a Flip--et újra ,minden jól múködik

06 30 962 8221

(#1909) norbert0622


norbert0622
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 🙂
Szóval váltanék Digiről flipre és ezek a kérdések merültek fel bennem:
-Itt optikai kábelen menne a szolgáltatás a kérdés, hogy a Huawei router mellé a saját gigabites Asus routeremet betudom kötni? mert azon van 5Ghz-es hálózat is.

-Ha az okostévémhez (ami már nem egy új sajna) vennék Apple tv-t az nem akadna össze a set top box-al amit ők adnak?
-Ha a saját routert bevetem akkor valamennyit gyorsul a net?
Köszönöm a válaszokat előre is 😉

(#1910) mihaczitomi válasza norbert0622 (#1909) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

nagyon Jó minőségű kétsáwos wifis routert adnak

A saját routeredtől Sem lenne jobb a net sebessége

az apple tv--s kérdésedre sajnos nem tudom a választ

06 30 962 8221

(#1911) skroy válasza norbert0622 (#1909) üzenetére


skroy
senior tag

Be tudod kötni a saját routert sőt, ajánlott is, mert a wifi terén elég gyatra a Huawei ont.
Nyugodtan használhatod az Apple tv-t.
Kábelen semmi gond nincs a nettel, atomstabil. Wifi esetén mindenképp ajánlott a saját router.

(#1912) norbert0622 válasza skroy (#1911) üzenetére


norbert0622
csendes tag

A saját routeremet milyen módba kell rakjam illetve ezeket a beállításokat én is eltudom végezni? 🙂

(#1913) skroy válasza norbert0622 (#1912) üzenetére


skroy
senior tag

Simán el tudod végezni. Az ont-on semmit nem kell állítani. A saját routereden beállíthatod, hogy az végezze a "betárcsázást" is a pppoe adatok megadásával, ha szeretnéd.

(#1914) viktorhu válasza mihaczitomi (#1910) üzenetére


viktorhu
veterán

Már nem azt a 2,4 GHz-es Huaweit adják optikán?

(#1915) skroy válasza viktorhu (#1914) üzenetére


skroy
senior tag

Pont ezt akartam kérdezni én is, hogy milyen eszköze van?

(#1916) this is life válasza viktorhu (#1914) üzenetére


this is life
Ármester

Optikai területen a 2,4 ghz-s routert adják.
Két hete kötötték be nálam.

A saját router egyenlőre static ip címmel beállítva szórja a netet,mert technikai okok miatt az online fiók regisztráció (aktiválás) nem sikerült. Hiba jegy leadva.
Az Ap mód nem pálya, mert akkor nem látok rá a saját routeremre se böngészőből se a router dedikált alkalmazásából.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1917) viktorhu válasza this is life (#1916) üzenetére


viktorhu
veterán

AP módban is rá kell látnod a saját routeredre, beállíthatsz neki akkor is fix ip címet, és kikapcsolod a saját dhcp szerverét.

De pppoe-vel is betárcsázhatsz róla, és akkor teljes értékű routerként használhatod.

(#1918) this is life válasza viktorhu (#1917) üzenetére


this is life
Ármester

Valamiért AP módban nem látom a routerem, lan-lan összekötés után megkapja a flip/tkom router ip címét, a saját pedig elérhetetlenné válik wifi-rl és külső hálózatról.
A routerem gyárilag a dhcp, static, ppoe,wireless,wired repeater funkciót támogatja. automatikus beállítás esetén az ont ip veszi át a létre hozott hálózat az ont ip tartományába esik, a sajátját kikapcsolja.

Használnám ppoe kapcsolattal, de még nem jutottam hozzá a felhasználói adatokhoz.

Közben bele kukkantottam a tkom routerbe, sagemcom 5655v2 és képes wifin az 5ghz kapcsolatra, emiatt egy fentebbi hozzászólásom korrigálnám.
Telepítéskor kérdeztem a szerelőket, ők azt mondták, hogy nem tudja a wifi az 5ghz-es kapcsolatot.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1919) mihaczitomi válasza viktorhu (#1914) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

nem ,duál sávos OPNT--t kaptam

06 30 962 8221

(#1920) mihaczitomi válasza skroy (#1915) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

Sagemcon F@st 5655 v 2 AC

06 30 962 8221

(#1921) skroy válasza mihaczitomi (#1920) üzenetére


skroy
senior tag

Már a Flip-nél is osztogatják? Ez új. Eddig csak a T-nél adták ezt a típust.

(#1922) mihaczitomi válasza skroy (#1921) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

pedig nálam ezt tették be

06 30 962 8221

(#1923) skroy válasza mihaczitomi (#1922) üzenetére


skroy
senior tag

Ok, elhiszem. Végülis T-s szerelők végzik a Flip bekötések is, biztos csak ez az ont volt nála.
Stabil amúgy? Ismerősöknél is ez a fajta van T előfizetéssel. A sebesség megvan, de rendszeresen megszakad wifin a net.

(#1924) viktorhu válasza this is life (#1918) üzenetére


viktorhu
veterán

LAN oldalon be tudnál neki állítani fix ip-t, vagy megteheted ezt az aktív router oldaláról is, hogy rögzíted az ip-t, amit épp kapott.

A pppoe adatokat emailben kapod meg a szolgáltatás létrejöttének pillanatában.

(#1925) this is life válasza viktorhu (#1924) üzenetére


this is life
Ármester

LAN oldalról fix ip-t kap a saját routerem, a sagem cím tartományában , de gondolom így dupla NAT lesz, hisz a wireless kapcsolat címeit a saját router ossza. De hála neked ez ki lesz küszöbölve a ppoe kapcsolat beállításával. Tök gáz vagyok a vakságommal.

Ppoe jelszó ügyben köszönöm a segítséget, most hogy említetted rá néztem az email-re amit a flip küldött, és a csatolmányban ott a jelszó , felhasználó név...stb :R
Nem láttam a fától az erdőt :W
A felhasználói fiókba vártam ezen adatokat.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1926) viktorhu válasza this is life (#1925) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a saját routereden kikapcsolod a DHCP-t, akkor a szolgáltatói eszköz osztja az ip címeket (a wifis eszközöknek is), így nincs dupla nat, és eléred a megadott ip címen a saját routert és a szolgáltatóét is. Ilyen felállásban érdemes olyan ip címet adni a saját routernek, ami kívül esik a dhcp-vel kiosztható ip címeken. Mondjuk a szolgáltatói eszköz 192.168.2.10 és 192.168.2.100 között oszt címeket, a saját címe pedig 192.168.2.1, akkor a sajátodat rögzítheted mondjuk 192.168.2.9 címen.

(#1927) this is life válasza viktorhu (#1926) üzenetére


this is life
Ármester

Köszönöm a segítséget, megpróbálom az általad leírtak szerint beállítani.
Ha nagyon nem megy akkor ppoe kapcsolat lesz. Eddig amiatt hanyagoltam ezt a beállítást, mert balga módon azt hittem, hogy a router admin/jelszó a majd az online fiókban lesz elérhető, a user/password-el egyetemben. Az elsőre megtaláltam a megoldást a tkom router alján, a másodikra pedig te hívtad fel a figyelmem.
A terv az általad felvázolt hálózati beállítás lenne.
Köszönöm még egyszer a segítséged.

Ui.: Eddig csak jót mondhatok a flip-ről, a net stabilan jön azzal a tempóval amivel reklámozzák, a tv adások minősége a digihez képest sokkal jobb, a box is használható eszköz, ha csak tv-t néz az ember, akkor elég a box távirányítója a kezeléshez, hangerő szabályzás, tv kikapcsolás megy a beltéri távirányítójáról.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1928) mihaczitomi válasza this is life (#1927) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

én is szerettem Volna a saját routeremet betenni Fő routernek , De csak aztán wifi szórásra maradt meg Acess pointként ......

06 30 962 8221

(#1929) this is life válasza mihaczitomi (#1928) üzenetére


this is life
Ármester

Sikerült beállítanom a pppoe passthrough-t, a sagem-en bekapcsoltam a funkciót, majd beállítottam a saját routeren a betárcsázást, eddig gond nélkül működik minden.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1930) mihaczitomi válasza this is life (#1929) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

igen ,ma én is elkértem a net -hez a jelszavakat ,nekem is sikerült

06 30 962 8221

(#1931) this is life válasza mihaczitomi (#1930) üzenetére


this is life
Ármester

Mivel a routerem nem igmp képes, emiatt a sagem-en békén hagytam a ppoe beállítást, hogy ne legyen gond az iptv-vel.
Hosszabb távon majd kiderül, hogy mennyire stabil és használható a fenti setup. Olvastam olyan véleményeket, tapasztalatokat, hogy a sagem routerképes eldobni a kapcsolatot ppoe passtrought esetén.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1932) Dave1984


Dave1984
őstag

Üdv mindenkinek.Érdeklődnék, hogy jelenleg Telekom iptv+netet váltanám Flipre.
Mivel jár ez?
Gondolom marad a jelenlegi optikai kábel,nem kell újat kihúzni?
illetve a router amit adnak 5ghz et tud?
Jelenleg a Telekom ad RTL+illetve tv2 play hozzáférést,azt elbukom?
Illetve a boxhoz lehet csatlakoztatni külső winchestert, amivel adást fel lehet venni? Lehet egyáltalán?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#1933) skroy válasza Dave1984 (#1932) üzenetére


skroy
senior tag

Nem kell új kábelt húzni.
A Huawei ont, amit adnak nem tud 5ghz-et, de volt már rá példa itt is nemrég, hogy másfajta eszközt adtak, ami tudja.
Bukod az rtl és tv2-t.
Nem tudsz felvenni, semmilyen módon. A box csak a tévénézést támogatja, semmi egyéb funkció nincs.

(#1934) this is life válasza skroy (#1933) üzenetére


this is life
Ármester

Optikai nethez Sagemcom F@st 5655 v2 adnak/szerelnek, ami tudja az 5ghz-et.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1935) skroy válasza this is life (#1934) üzenetére


skroy
senior tag

Eddig nem adták, csak a Huawei-t optikán, de akkor végre adnak mást is.

(#1936) Dave1984


Dave1984
őstag

Köszönöm a válaszokat. :R Elgondolkodok rajta!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#1937) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Flipet kötik be éppen, kérdésem hogy ha koaxon jön be a net a gyári boxba, onnan menne a saját routerembe, azt hogyan lehet megoldani hogy a saját routeremen menjen net? Mert szerelő szerint nem lehet bridge módba kapcsolni a modemjüket. Én viszont szeretném használni a saját routeremet.

-Norbi-

(#1938) this is life válasza Norby86 (#1937) üzenetére


this is life
Ármester

A saját routered vagy acces point módba kapcsolod, vagy a flip routeren bekapcsolod a ppoe passthrough(nálam ki volt kapcsolva) funkciót, a saját routeren megadod a felhasználói adatokat/jelszót, és használod a saját routert. Bridge mód valóban nincs de eddig nem éreztem a hátrányát.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1939) Norby86 válasza this is life (#1938) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! Ezt a ppoe passthrough beállítást a Sagemcom modemben hol találom? PPTP PassThrough (VPN) beállítást látok csak és az aktív.

-Norbi-

(#1940) AnonymusX válasza Norby86 (#1939) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Sehol. PPPoE passthrough csak optikán van, nálad koax van.

Két megoldás jöhet szóba:

- dupla NAT-ot elkerülve Access Point módba rakhatod a routered és akkor a routert a LAN portján keresztül kell bekötni a Telekomos eszközbe (egyes routerek viszont ilyenkor a WAN portot is LAN portra tudják állítani, akkor össze lehet kötni azon is)

- vagy ha dupla NAT nem gond számodra, akkor a router WAN portján keresztül is összekötheted a Telekomos eszközzel.

Ebben a topikban több infót kaphatsz, ha nem boldogulnál.

[ Szerkesztve ]

(#1941) Norby86 válasza AnonymusX (#1940) üzenetére


Norby86
őstag

Igazából a dupla NAT nem gond, mivel nincs szerver itthon. Felhívtam őket, azt mondták hogy állítsam át PPPoE-ről IPoE Automatic-ra. Ez meg is oldotta a kapcsolódást, müködik szépen, viszont egyes weboldalaknál elég nagy a várakozási idő míg betölt. Ez mitől lehet? Valamit itt még szerintem át kell állítani hogy ne gondolkodjon ennyit bizonyos weboldalaknál.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1942) molnarpeter válasza Norby86 (#1941) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amikor lassan töltenek be az oldalak, pingeld meg a Telekom DNS-t, de lehet praktikus egyből a DNS szervert átállítani akár próbára. Nekem IPv6 kikapcsolása segített még, de ott totál nem jöttek be bizonyos webhelyek, más tészta, más eszköz, stb.

(#1943) Norby86 válasza molnarpeter (#1942) üzenetére


Norby86
őstag

Sajnos ennyire nem értek hozzá hogy miként tudnám a Telekom DNS címét megpingelni és hol találom ezt a DNS címet. De ha elmondod hogy kell ezt csinálni, ránézek. IPv6-ot még Diginél állítottam be, csak végszükség esetén kapcsolnám ki.

-Norbi-

(#1944) molnarpeter válasza Norby86 (#1943) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen típusú eszközt helyezett ki a szolgáltató? Nekünk pont Technicolor cucc járt optikához - sima Telekomos csomag, de hátha megtalálom valahol.

(#1945) Norby86 válasza molnarpeter (#1944) üzenetére


Norby86
őstag

SagemCom
F@ST 3686 V2 Magyar Telekom. Ez van ráírva.

-Norbi-

(#1946) Norby86


Norby86
őstag

Annyit most megcsináltam hogy a saját routeremen offoltam a tüzfalat (mert a szolgáltatói routerben ez már aktív) és mint ha gyorsabb lenne az oldalbetöltés. Ezek a konfigurációim, ha számít valamit. Jelenleg ezek a beállítások érvényesen. Nem tudom ez jól van e így beállítva.

-Norbi-

(#1947) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Tegnap kötötték be nálunk a Flipet.
Már mi is a Sagemcom F@st 5655v2 típusú routert kaptuk.

Iptv set top boxnak pedig a Cisco ISB 2001- et.

(#1948) skroy válasza pusi1981 (#1947) üzenetére


skroy
senior tag

Kérni kellene nekem is a cserét. Stabil nálam a Huawei is, csak az 5ghz miatt jobb lenne a Sagemcom.

(#1949) mihaczitomi válasza pusi1981 (#1947) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

nem tudom ,milyen set top Boxot kaptam ,de ezerszer szebb a kép a digihez képest

06 30 962 8221

(#1950) this is life válasza mihaczitomi (#1949) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem is Cisco ISB2201MT-t adtak.
Hasonló a tapasztalatom mint neked, minden fényezés nélkül, az sd adások jobb minőségűek mint a digi-nél némelyik hd volt.
Rendszerinfó a set top box menü/beállítások/általános/rendszerinformáció menüpont alatt található.

skroy
Miért nem raksz saját routert a huawei mögé? Ami jól működik azt nem érdemes babrálni (eszköz csere).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.