Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) hatter válasza Multibit (#449) üzenetére


hatter
tag

1. mbyte/sec javítva vagy MB/sec kinek hogy tetszik, elnézést a helyesírásért. :B
2. akkor wifin ez normálisnak mondható ahogy olvasgatok...

Köszönöm!

(#452) Multibit válasza hatter (#451) üzenetére


Multibit
veterán

mbyte/sec javítva vagy MB/sec kinek hogy tetszik
Fuss neki még egyszer! A következő csak jó lesz ;]

(#453) hatter válasza Multibit (#452) üzenetére


hatter
tag

Mbit/s
MB/s
;] ;]

(#454) yetmanus válasza hatter (#453) üzenetére


yetmanus
tag

Úgyúgy! :D Itt a fórumban Mbps-ként szoktuk leírni :D
Egyébként egyetlen hátránya, hogy a flip (korábban a telekomnál is) a huawei ONT-t használja még, amiben csak 2,4GHz-es wifi frekvencia sáv van, így az eszköztől függően 20-60Mbps sebességet tud adni, sajna nincs benne 5Ghz-es wifi freki sáv, amivel el tudnád érni a 100-120Mbps-t wifin, vagy a dupláját a gyorsítóval :(
BTW akkor észrevetted, hogy nem 10Mbps a feltöltés, mivel azt papíron kellett hozzáigazítani a koax feltöltéshez, a valóságban 120/50es, vagy 250/75-ös profil van optikán ;)

[ Szerkesztve ]

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#455) sarkanyolo2 válasza yetmanus (#454) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nope, SAGECOM modemet kaptam, és tudja az 5GHz-et. Szeged.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#456) yetmanus válasza sarkanyolo2 (#455) üzenetére


yetmanus
tag

Ahaaaaa, így világos, na akkor ezt gondolom a 2,4essel mérted, kipobálod 5GHz-val? Elvileg annak is ugyanaz a jelszava, csak más a felhasználoneve. Nekem is koaxom van, ugyanez a típus, csak 250es nettel. Nekem okostelon 200+ jön wifin, csak egy falon át már nem annyit tud xD

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#457) hatter válasza sarkanyolo2 (#455) üzenetére


hatter
tag

Erre a tesztre 5GHz-en mindenki kíváncsi volna sztem. Mi Gyöngyösön vagyunk és szintén csak 2,4GHz-es a router-t kaptunk, Huawei-t. Előbb beszéltem a technikussal aki telepített, elvileg hallott valami pletyka félét, hogy lesz router fejlesztés 5-GHz-re, de eddig csak mende monda bár most hogy Szegeden már van remélem frissítenek.

(#458) viktorhu válasza hatter (#457) üzenetére


viktorhu
veterán

Koaxon sagemcomot adnak, nekem is az van, és adja is wifin a 250 megabitet.

(#459) hatter válasza viktorhu (#458) üzenetére


hatter
tag

Akkor a végén kiderül mégis hogy a koax jobb mint az optika?

(#460) Roppy


Roppy
tag

Sziasztok!
1 napja erősítem a flip-esek táborát. :) Minden klappol szépen, csak az imént vettem észre, hogy a 3 beltériből az egyiken nincs meg minden csatorna. Ez miért lehet?

(#461) viktorhu válasza hatter (#459) üzenetére


viktorhu
veterán

Az nem. Csak a koaxhoz ac-s routert adnak, de bármikor lecserélném optikára a gyorsabb feltöltés miatt - routerem van saját úgyis, Kínából rendelve nincs 10 ezer forint, most is azt használom, mert a telekomoson nem lehet dns-t változtatni.

(#462) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sagecom 5GHz 120Mbit. 92,65 Mbit/s-ot mértem október 15-én de akkor asszem 2 fal volt köztem. Sony Z5 compact volt a teszter. Este csekkolok egy frisset.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#463) mbalint987 válasza Roppy (#460) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Próbáld meg a gyári értékek visszaállítását, ekkor elvileg újra le fogja tölteni a csatornalistát (nekem SAT TV van otthon, ott biztosan így működik).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#464) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Tegnap bekötötték az Augusztusban megrendelt szolgáltatást. Jobb később mint soha.
Kiderült hogy a diszpécser hölgy elírta a címet az egyeztetéskor. 3 hónapba kellett a technikus kollégának kijavítani. 4x telefonáltam rájuk ez idő alatt és mindig azt mondták legyek türelmes dolgoznak rajta. :U
Csak azt jegyeztem meg a srácnak hogy negyed éve türelmesen várok már :DDD .
Másnap hívtak időpont egyeztetésre, harmadnapra beüzemelték.

Net 120/50Mb :C (120/20 helyett) Tv minősége ugyan olyan mint az előző Telekomos csomagnál. Szóval tulajdonképpen ugyan azt adja a Telekom Flip néven csak harmad áron. :C

(#465) Roppy válasza mbalint987 (#463) üzenetére


Roppy
tag

Csináltam újraindítást és ugyanúgy maradt, mint előtte. Viszont belementem a beállításoknál a csatornalistába és ott nem volt bepipálva minden csatorna, most már minden okés :))

(#466) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkozom a flipre váltáson. Jelenleg egy helyi szolgáltatónál vagyok 100/50 nettel, tv-t évekkel ezelőtt lemondtam, mert elvették a Discoveryt és barátait, jelenleg Telenor mytv van 50+ csatornával. 2500+3000 a havidíj. Megnéztem a Telekom oldalán, itt valószínűleg koax van. Feltöltés miatt kellene a nagyobb net.

Kérdésem az lenne, hogy kapok e publikus IP-t illetve a jelenlegi routeren (Asus RT-N18U) vpn szerver fut, mert néha a nas-t el kell érni, megoldható a HGW mögül?

(#467) hatter válasza viktorhu (#461) üzenetére


hatter
tag

De ha lecserélem amit adtak wifi-routert akkor is minden oké lesz? Ahogy néztem a TV box és a wifi router össze van kötve egy lan kábellel...

(#468) sarkanyolo2 válasza hatter (#467) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Igen, össze van kötve.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#469) yetmanus válasza hatter (#467) üzenetére


yetmanus
tag

Hát itt minden technológiának megvan az előnye és a hátránya :)
A koaxnál 10 és 20Mbps a feltöltés, viszont AC-s routert adnak, optikánál 50 és 75Mbps feltöltési profilt adnak, viszont a routerben csak 2,5 GHz-es wifi freki sáv van. Az a mende-monda az lehet, hogy a Telekom saját magának már bevezette az uj Sagemcom AC-s ONT-t pár hónapja, hátha majd jövőre átszivárog a fliphez is :D

flegga92: ahogy nézem azért sokkal többre jössz ki a helyi szolgáltató+Mytv-vel... Ha koax, akkor 120/10 és 250/20Mbps lehet a sávszélesség. Itt azért 4 discovery csatit kapnál, egyiket asszem HD-ban. Jövőre a natgeo is HD-ban jön, ugyh 106 + 26HD-ra modosul majd a dolog :))
Melyik településen is vagy?

[ Szerkesztve ]

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#470) flegga92 válasza yetmanus (#469) üzenetére


flegga92
senior tag

Békéscsabán lakom. Most kezdtem jobban beleásni magam a témába, meglestem mik vannak.

Kiderült, hogy van Digi is csak hűséget akartam elkerülni. 99+28 HD csatorna 100/100-as net 1 év hűséggel 4640 Ft ha kérem az 500/200-as netet 5040 Ft. Ennél többe kerül a mostani is, jóval gyorsabb a net a mint a Flipnél. Ha jól tudom itt nincs set-top box és HGW se szerencsére. (bár az 5 Ghz wifi jól jönne mert panel, jó hülye voltam, hogy anno nem ilyet vettem) Kérdés, hogy van e bekötési díj.

Invitel kilőve a hozzáállásuk miatt meg 5/1 ADSL- netet adnának kb ennyiért :DDD

Szóval árban egyforma a Flip és a Digi, előbbinél jobb csatornák vannak és nincs hűség, utóbbinál jobb a net és a Digi Online.

Kár, hogy a helyi szolgáltató kivette pár éve a Discoveryket mert korrekt árak vannak. Amikor szóvá tettem annyit mondtak rá, hogy ez van helyette, ugyan azok a csatorna tematikái...

(#471) mbalint987 válasza flegga92 (#466) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Mindenképpen publikus IP-t kapsz (ha esetleg NAT-olnak, ki tudod kapcsoltatni). Ajánlom, hogy az ASUS router tárcsázzon fel PPPoE kapcsolatra, így ott tudod majd mondjuk a port forwarding-ot konfigurálni.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#472) yetmanus válasza flegga92 (#470) üzenetére


yetmanus
tag

Akkor földim vagy XD Az invitellel én is összefutottam párszor, de amikor 5 és 15 megás netekkel akarnak operálni DSL-en, amikor T koax és digi optika van a területen, az már a vicc kategória... Mindegy is, ez már másik topic téma lenne.
A flipnél ugye 120/10 és 250/20as a net, nincs bekötési/szerelési díj, és a routerével sincs bajom, sőt! Igaz a sagemcomot a T szolgáltatáshoz használom, de ki vagyok vele békülve.
Amúgy hacsak nem a 'felhőben' élsz, 10 és 20Mbps feltöltés is elég, szinte már mindegy hogy 250 vagy 500 mega a teteje XD Jövőre jön a spíler és a natgeo HD, ugyh 106sd és 26HD-ra módosul a csatornakiosztás. Innentől csak azt kellen eldöntened hogy mire használnád a netet, és mit néznél szívesen

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#473) flegga92 válasza yetmanus (#472) üzenetére


flegga92
senior tag

Na ezt nem is gondoltam volna, hogy egy helyen lakunk :D

Letöltés tényleg mindegy lenne ilyen sebességnél, feltöltés jobb lenne ha minimum 30 lenne, sűrűn előfordul, hogy nagy fájlokat mozgatok.

Meglátom a digi mit mond, aztán döntök.

Köszi a segítséget mindenkinek!

(#474) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv Ez milyen kábel lehet? Sejtem,hogy az internethez valami,de ha leszedem és jön a flipes,tud tenni másikat?

(#475) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#474) üzenetére


Remekelek28
őstag

Közben van egy sejtésem,hogy optikai kábel lehet. De ez vajon mihez kell? Az ajtó mellett jön be. És korábban ebbe a lakásba volt flip.

(#476) Márton válasza Remekelek28 (#475) üzenetére


Márton
nagyúr

FTTH

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#477) Remekelek28 válasza Márton (#476) üzenetére


Remekelek28
őstag

A lényegi kérdés,hogy hagyjam,vagy ne? Hétfőn jön a Flipes bekötni a csomagot..
Ja és mégegy Tv nélkül be tudja kötni? gondolom beállitani nem tudja,de bekötni igen?

(#478) FreedomHUN válasza Remekelek28 (#477) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Optikai kábel, attól függ hogy mi van a lépcsőházban, ha koax, akkor úgy is újat fog húzni, mert nem optikán jön be.
Ha telekom előfizetésed volt, éz azon volt az optika, akkor jó az a kábel.

Tv viszont kelleni fog, bert be kell ütni az aktíválókodot a boxba, addig nem fog működni.
Vigyél addig oda bármilyen tv-t, amig a szerelés zajlik.

(#479) Remekelek28 válasza FreedomHUN (#478) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi. Telekom nem volt. Digi volt és flip.
Régi képcsöves tv is jó lehet? Mert ha hdmi s boxot hoz,nem biztos.

(#480) FreedomHUN válasza Remekelek28 (#479) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Persze.

Van rajta hdmi és scart is a boxon.

Flip telekomos jelet használ, ezért irtam, amolyan fapados szolgáltatása a telekomnak a flip.

(#481) viktorhu válasza Remekelek28 (#479) üzenetére


viktorhu
veterán

Képcsöves tévé (ha van rajta scart) vagy HDMI-s monitor is jó.

(#482) hawyka


hawyka
tag

Hopp...

(#483) yetmanus válasza hawyka (#482) üzenetére


yetmanus
tag

Nah! Végre! Itt a prohardveren már 1-2x elejtettek páran néhány infómorzsát, de hiszem ha látom... Ideje volt :) Mondjuk ha 3 beltérid van, akkor releváns a dolog, viszont a T kisebb ügyfélkörön le is tudja tesztelni, hogy hogyan muzsikál a dolog :))

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#484) viktorhu válasza yetmanus (#483) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem a multicast miatt ez nem igényel igazán plusz hálózati erőforrást, csak a CRM rendszerük nem engedte a több HD stream bekapcsolását.

(#485) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Nem tudjátok a telefont ki lehet iktatni? Illetve ha mégis használni szeretném,van olyan kábel,amivel mobillal összekötve lehet használni?

(#486) viktorhu válasza Remekelek28 (#485) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit értesz kiiktatás alatt? Ha nem dugsz be telefont a routerbe, akkor nincs telefon, és kész. Ha mégis szeretnéd esetleg használni, akkor vegyél egy filléres vezetékes telefont.

(#487) Remekelek28 válasza viktorhu (#486) üzenetére


Remekelek28
őstag

És,ha az albérlőm emeltdijas számokat hiv?
Mennyi amugy a legolcsóbb készülék?

(#488) viktorhu válasza Remekelek28 (#487) üzenetére


viktorhu
veterán

Megkérdezheted, hogy le lehet-e tiltani az emeltdíjas számokat. Ha meg nem teszel oda telefont, akkor esélyes, hogy eszébe sem fog jutni a dolog. Miért nem iratod az albérlő nevére az előfizetést, ha attól tartasz, hogy tartozást csinál neked?

(#489) Remekelek28 válasza viktorhu (#488) üzenetére


Remekelek28
őstag

Jelenleg még nincs kiadva a lakás,de azért elég macerás dolog,ha pl ki kell tenni valamiért az albérlőt,elvárni tőle,hogy postázgassa is vissza a flip csomagot,addig az új bérlőnek is várnia kell stb.

(#490) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Flip telefon hívásbeállítás nem nagy ördöngősség a webes felületen.
Easy peasy :D

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#491) Remekelek28 válasza sarkanyolo2 (#490) üzenetére


Remekelek28
őstag

Küldtek is valamilyen emailt,hogy regisztráljak,akkor majd ott átállitom köszi :)

(#492) itg


itg
tag

Néha belépek a flip.hu-ra nézelődni.
Eddig engedte (volna) a 120-as net helyett a 250-est, most viszont nem engedi.
Kivezetik, vagy helyfüggő lett? (optikám van, 120/55-öt simán visz)

(#493) yetmanus válasza itg (#492) üzenetére


yetmanus
tag

szerintem csak egy minimális hiba lehet az oldalon, valszeg azért, mert a hétvégén volt valami karbantartás, és még nem minden 100%-os (optikán amúgy 250/75 a profil ;) :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#494) itg válasza yetmanus (#493) üzenetére


itg
tag

köszi :)
egyébként lenne benne fantázia:
flip = fapados, korlátos, olcsó
t-home = full, drága

bezzeg set-top boxot enged rendelni....

[ Szerkesztve ]

(#495) yetmanus válasza itg (#494) üzenetére


yetmanus
tag

csippanj rájuk, hogy engedi e nekik a rendszer a nagyobb netet :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#496) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Megrendeltem egyik ismerősömnek a Flip-et és az IPTV (Tatung stb-3112 cda) vevőjének pontos méreteire lenne szükségem, mert egy polcot szeretnék felszerelni a fali konzolon lévő TV alá és ehhez készíteném.
Segítsetek legyetek szívesek!
Előre is köszönöm.

Ui:
Illetve az UTP kábelnél milyen bekötést csináljak?
T568A az jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#497) mbalint987 válasza kircsike (#496) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Az STB méreteit érdemes lenne a Telekom otthoni szolgáltatások fórumában megkérdezned, ilyen boxokat kapnak a Telekomosok is. UTP bekötés tekintetében pedig a lényeg (szerintem) hogy egyenes kötésű kábel legyen a HGW és az STB között.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#498) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Hali!
Főként a volt Telekomos fórumtársakat kérdezem, miszerint ugye a Telokomnál van egy olyan funkció, hogy három napig visszanézhető kb 30 csatorna bizonyos műsorai. Az a kérdés, hogy a Flipnél ez megvan?
A visszanéző funkció nem összekeverendő a felvételes Set Top Boxal.
köszi

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#499) 4Grider válasza Oxy.kiraly (#498) üzenetére


4Grider
nagyúr

A flip az ilyen extra szolgáltatásoktól megtisztított, ezért sokkal olcsóbb Telekom digitális tv és internet.

(#500) Márton


Márton
nagyúr

A Flipnél is csökken a 4ezer az áfa miatt?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.