Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) mjuti válasza Gubek-Einste (#1499) üzenetére


mjuti
tag

Koszi a valaszt, ezt mondtak ma este az ugyfelszolgalaton is. Rengeteg oldal nem jon be HGW csere ota, pingelni sem tudom, traceroute elakad 81.183.x.x -nel, ami telekom nemde? Egy forumtars javaslatara probaltam volna masik IP-t, neki a Diginel bevalt.

(#1502) mjuti válasza 4Grider (#1500) üzenetére


mjuti
tag

A SAGEMCOM F@ST3686AC nem tud ilyet, sajat router meg nincs mogotte jelenleg, mivel van tvbox bridge es ppoe passthrough nem megy, dmz-s opciom van, amit eddig nem preferaltam, de kiprobalok, leporolom a jo oreg tp-link tl-wdr4300-at openwrt van rajta...

Es meg: [link]

(#1503) Wajk


Wajk
addikt

a boxot HDMI-re vagy eARC-os HDMI-re érdemes kötni?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1504) t_ferenc


t_ferenc
őstag

Lehetséges a flip szolgáltatáshoz tartozó csatornákat külföldön is nézni?

if you fall seven times, stand up eight

(#1505) t_ferenc válasza 4ron (#1497) üzenetére


t_ferenc
őstag

Kipróbáltad más szolgáltatónál Szerbiában a flipes boxot?

if you fall seven times, stand up eight

(#1506) 4ron válasza t_ferenc (#1505) üzenetére


4ron
senior tag

Nem, utazási korlátozás van, nem tervezek menni a közeljövőben. Viszont mindenképp adok egy esélyt az ügynek, majd írok, hogy sikerült.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1507) viktorhu válasza 4ron (#1506) üzenetére


viktorhu
veterán

Előbb ki kellene próbálni magyarországi nem telekomos neten, mert ott az első akadály. Nem az interneten jön az adás, hanem külön csatornán / optikán külön vlanon. Jön az összes csatorna, amit épp néznek a környéken, és igmp-vel szűri a szolgáltatói router, hogy mi az, amire ebből épp szükség van. Nagy az esélye, hogy ha mondjuk digis hálózatra csatlakoztatod az stb-t, akkor eleve az ip-t sem fogja elérni, és mivel a hálózat sem igmp-képes, amúgy sem lenne működőképes a dolog.

A másik akadály Szerbia lesz, az EU-n kívül van, így szerzői jogi korlátokba is ütközik az adások ottani terjesztése, szóval ha mégis működik simán neten keresztül, akkor is tiltaniuk kellene az EU-n kívüli eléréseket.

[ Szerkesztve ]

(#1508) t_ferenc válasza 4ron (#1506) üzenetére


t_ferenc
őstag

Köszi szépen :R

if you fall seven times, stand up eight

(#1509) t_ferenc válasza viktorhu (#1507) üzenetére


t_ferenc
őstag

A geolokációra ott a vpn.
Ezek szerint mégis csak z upc direct now használható külföldön?

if you fall seven times, stand up eight

(#1510) viktorhu válasza t_ferenc (#1509) üzenetére


viktorhu
veterán

Elvileg az új vodafone-os box is, arról már beszámoltak, hogy megy más hálózatról is, ha ip és nem dvb-c üzemmódban megy, viszont ahhoz meg telekomos területen kell a vodás tévét megrendelni, hogy ne dvb-c módba tegyék. Akkor már mehetne akár Szerbiába is egy vpn-t tudó router mögé a box (mert a boxokon nincs vpn beállítás).

A flipes boxon az igmp miatt nem hiszem, hogy működne, de egy kísérletet megér, pl. otthoni vpn szerveren keresztül küldeni az adást a nem telekomos vételi helyre, akkor viszont a router ne csak vpn-t, hanem igmp-t is tudjon.

(#1511) szpetyko


szpetyko
csendes tag

Sziasztok!

Úgy látom, hogy nálam eltűnt két csatorna (a kedvencek sorszámozásából gondolom). Az egyik a History2, a másikat nem tudom melyik lehet.

Érdekes, mert mindig küldenek e-mailt az ÁSZF változásokról, de erről nem kaptam semmit...

Üdv

(#1512) t_ferenc válasza viktorhu (#1510) üzenetére


t_ferenc
őstag

Köszi, most már csak annyit kellene megoldani, hogy legyen nálam egy doboz amit tesztelni tudok. Sikerre azonban nem számítok.

if you fall seven times, stand up eight

(#1513) plömplöm


plömplöm
őstag

összefoglalót végigolvastam, találtam soksok 404-et, de választ nem, úgyhogy kérdezek: tényleg elengedhetetlen egy stb? egy kártya a tévében nem elég? köszi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1514) sziszi-fuszi válasza plömplöm (#1513) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

MIvel IP tévéről van szó, nem elég. Sajnos stb. kell hozzá!

Mi alá kell írás?

(#1515) plömplöm válasza sziszi-fuszi (#1514) üzenetére


plömplöm
őstag

ó, így már értem, igen, köszi.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1516) havri1 válasza viktorhu (#1510) üzenetére


havri1
félisten

Helló!
Azonos város, telekom optika, és flip. Ha jól értem, akkor a flip beltéri minden mókolás nélkül menne telekomos ont-n is?
:U :R

havri

(#1517) vidocq


vidocq
csendes tag

Aki Telekomról váltott és kapott új set top boxot - más lett a távirányító, IPTV felület vagy bármi a tévézési élményben?
Szüleim számára árban jobb lenne a Flip, de megszokták a Telekom IPTV-t és vonakodnak a váltástól az esetleges különbségek miatt.
Köszönöm előre is.

(#1518) tope válasza vidocq (#1517) üzenetére


tope
addikt

Távirányító a box függvénye, de a felület kicsit más, hasonló nyilván.
A csatornák, a Flip esetében a HD minőségű csatornák a Telekom SD minőségű helyén vannak. (Fel van cserélve)
Szerintem megéri váltani ha csak nézik.

(#1519) bkiky01 válasza vidocq (#1517) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nálunk távirányító ugyanaz maradt, box meg a Telekom menüt töltötte le.. Flip van Telekom menüvel.. :)

(#1520) havri1 válasza havri1 (#1516) üzenetére


havri1
félisten

Nem működik. Kap IP-t, de nincs adás. A színes képernyőnél megáll a box.

havri

(#1521) Hejja1234


Hejja1234
tag

Sziasztok!

Beraktam egy saját routert (igmp képes) a HG8245H mögé. A routeren megy a pppoe kapcsolat. Miután megcsináltam működött minden, viszont nagyjából másnaptól, a STB-n nincs adás, csak a színes háromszögek.

[link] Ez alapján csináltam.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1522) Hejja1234 válasza Hejja1234 (#1521) üzenetére


Hejja1234
tag

Ha átdugom a STB-ot a huawei-re, akkor van adás, ha visszadugom a routerre akkor is van...egy ideig...gondolom míg megvan az IP-je.
A STB mellett van egy switch is, alapból ezen keresztül megy. Ennek is IGMP képesnek kell lennie?

(#1523) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok! Flip új előfizetésnél milyen box lesz március közepétől? Egyáltalán eddig mit kapott aki Flipes? Miben különbözik a Téstől?

(#1524) viktorhu válasza Tamas1982.1 (#1523) üzenetére


viktorhu
veterán

Ugyanazt kapta. Ha a set top boxról beszélünk: amikor bekapcsolta a szerelő nálam, még rózsaszín volt a menü, előttem telepítette rá a flipes szoftvert.

(#1525) petoth


petoth
csendes tag

Szerintetek Flip-esként hozzánk is el fog érni az új generáviós IP tévéje a Telekomnak? (előbb v. utóbb?)

https://www.hwsw.hu/hirek/62741/telekom-iptv-mediakind-mediafirst-teszt-tv-android.html

https://www.hwsw.hu/daralo/62859/magyar-telekom-iptv-android-set-top-box-mediakind-mediafirst.html

(#1526) bkiky01


bkiky01
senior tag

Remélem..

(#1527) Apollo_21 válasza Tamas1982.1 (#1523) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali, nekünk mindkettő Tés maradt.
Bejön a magentás rózsaszínes tés felület azt csók :D
Igazából talán 4x volt 1év alatt nálam baja a boxnak, frissítés loopba esett, majd kikellett resetelni ami vagy 3napig tartott neki h felálljon újra.
Ezen kívül gondmentes volt minden.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1528) petoth


petoth
csendes tag

Ma kaptam egy internetes kérdőívet a Flip-től. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül.

Próbálják tesztelni, hogy mi történne, ha beleolvadna a Flip a Telekomba és csak egy kedvezményes csomagja lenne a Telekomnak. Azt írják, hogy változatlan árak mellett...de efelől már vannak kétségeim.

A minőség biztos nem változna, inkább az ügyfél kiszolgálástól tartok. Jönne a Telekom lomha, lassú kiszolgálása...Vandával és társaival.

Mondjuk annyira stabil a szolgáltatás, hogy még nem volt szükségem ügyfélszolgálatra amióta Flipes vagyok.

(#1529) Papix válasza petoth (#1528) üzenetére


Papix
tag

Én nem kaptam ilyen kérdőívet, de remélem nem olvadnak be a Telekomba. Addig jó nekünk amíg így marad!

(#1530) bkiky01 válasza Papix (#1529) üzenetére


bkiky01
senior tag

Én kaptam, ki is töltöttem. Ha mobil előfizukat mellé lehetne húzni havidíj kedvezménnyel, azért az nem lenne rossz.

(#1531) nextman


nextman
aktív tag

Lehet szolgáltatást szüneteltetni? Elköltöztem új helyre, és amíg albérlőt találok, addig kellene.
Próbáltam a flip.hu oldalon kattintgatni, hát elég kevés dolog működik. Bejelentés, díjcsomagváltás, módosítás, ilyenek nem működnek.

(#1532) Louies válasza nextman (#1531) üzenetére


Louies
tag

én úgy tudom igen, legalább is régebben lehetett.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1533) nextman válasza Louies (#1532) üzenetére


nextman
aktív tag

Tényleg lehet, sikerült, de csak telefonon keresztül lehet elintézni.
Weboldalon nem.

Újabb kérdés. Elfelejtettem a router jelszavamat, mit csináljak?
Nyomkodtam ollóval a reset lyukat, de egyelőre nem felejtette el a router az új beállításokat.

(#1534) nextman válasza nextman (#1533) üzenetére


nextman
aktív tag

Sikerült közben papírkapoccsal.
Most az a problémám, hogy 2.4 GHz-en csak 9 csatorna közül lehet választani.
A wifi analyzer a 13-ast ajánlja..

(#1535) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mennyi idő a bekötés, optikai területen?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#1536) tope válasza Hegyirabló (#1535) üzenetére


tope
addikt

Szia!
Attól függ, hogy érnek rá, szóval lehet 1-2 nap is, de több is.

(#1537) nextman válasza beta (#1477) üzenetére


nextman
aktív tag

404 Not Found
File not found.

(#1538) nextman válasza nextman (#1534) üzenetére


nextman
aktív tag

Erre van ötlet, wifi csatornát miért csak 9 közül lehet választani? 10-13 nincsen?

(#1539) Hegyirabló válasza tope (#1536) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm!

Megrendeltem, de nem lesz egyszerű menet. Ha más mesélné ezt, lehet, hogy el sem hinném neki.

Az önkormányzat megváltoztatta a házszámot. A jelenlegi szolgáltatómnál az érvényes házszámon szerepel a szolgáltatás. A Flip/Telekom rendszerében viszont még a régi házszám van. Vagyis elméletileg meg sem tudják kötni a címemre a szolgáltatást, pedig itt van a doboz az ajtó előtt, a számhordozást meg végképp nem tudják véghez vinni.

Üdvözlök mindenkit 2021-ben, Magyarországon!

Aquila non captat muscas.

(#1540) beta válasza nextman (#1537) üzenetére


beta
aktív tag

mindegyikre ezt kapod?

edit: csak Sagemcom FAST3686 modemmel mukodnek a linkek

[ Szerkesztve ]

(#1541) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!

Csütörtökön lányoméknál bekötötték a Flip-et, tegnap voltam náluk hogy a rendszerüket beállítsam az igényeiknek, amik a következők: Nem kértünk sokat, mindössze annyit hogy a Flip-es routert (Sagemcom Fast 3686 v2) átrakják bridge módba, hogy a saját routerüket tudják használni, és a NAT-olást levegyék a rendszerről, hogy kívülről is elérhetőek legyenek bizonyos portok, szolgáltatások.
Több ide-oda telefonálgatás után sem sikerült ezt megoldani. Az ügyfélszolgálat átirányított a technikai csoporthoz, ahol azt mondták hogy nem megoldható az átállítás mert IPTV szolgáltatás is van a rendszeren, így előbb azt le kell mondani, utána már lehetséges. Hurrá, akkor lemondjuk, mert IPTV amúgy sem kell nekik, sosem tévéznek. Vissza ügyfélszolgálat, kértük IPTV lemondást, ott azt mondták, a Flip-nél ez nem lehetséges, mert vagy mindet lemondjuk, vagy semmit, nem lehetséges bontani a csomagot, ergo nincs bridge mód, natolást sem lehet kikapcsolni. Állítólag.

Na most ebből mi az igazság? Tényleg így működik a Flip? Nem lehet sehogy átkapcsolni a Flip-es routert bridge módba? Nem lehet lekapcsoltatni a natolást? Ha lehet írjátok meg legyetek kedvesek hogy oldható ez meg. Köszönöm!

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#1542) petoth válasza mcll (#1541) üzenetére


petoth
csendes tag

A TV lemodással kapcsolatban. Csak el kellene olvasni azt a rövid útmutatót amit írnak.

https://www.flip.hu/tudnivalok

Nincs szükségem mind a három szolgáltatásra. Rendelhetek kevesebbet?
A Flip ugyan csak egyetlen csomagot árul, de ebben a csomagban benne van mindaz, amire szükséged lehet: 141 válogatott digitális TV csatorna, melyből 34 HD minőségű, 150 Mbit/s letöltési sebességű megbízható vezetékes internet szolgáltatás valamint egy hálózaton belül korlátlan, míg egyéb belföldi irányú hívások esetén is csak 5 Ft-os percdíjú beszélgetést kínáló vezetékes telefonszolgáltatás egyben. Mindezt csupán 4500 Ft-os havidíjért kínáljuk, egy csomagban. Ezt a kedvező díjat a három szolgáltatás együttes igénybevétele esetén tudjuk biztosítani. A szolgáltatások egyenként nem vehetők igénybe.

(#1543) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Ha már NAT-olásról van szó: torrentet befolyásolja a NAT? Sajnos nem értek hozzá. Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#1544) petoth válasza mcll (#1541) üzenetére


petoth
csendes tag

Bridge mód helyett ún. PPPoe Pass Through üzemmód van.
Hogy Sagemcom Fast 3686 v2 esetében hogy működik azt nem tudom, de az enyémnél pl az alábbi módon,...lsd csatolt Telekom fórum hosszászólás.

Amúgy is kérdezhetsz ott...met az eszközök ugyanazok, és sokkal aktívabb a fórum, mint a mi Flippesünk, hiszen sokkal több előfizető van...és ott vannak topikgazdák is.

https://prohardver.hu/tema/t-online_internet_t-home_tv_hdtv_barmi_gondod_van_gyere_es_megoldjuk/hsz_75192-75192.html

[ Szerkesztve ]

(#1545) bkiky01 válasza mcll (#1541) üzenetére


bkiky01
senior tag

Csak a nat-ot kell levetetni, mert hozzá szeretnél férni az otthoni eszközeidhez.. Én az ont-n elrontottam a pppoe jelszót majd a lan1 portjára kötöttem a routerem wan portját és a saját routeren tárcsázom be pppoe-vel a netet.. Most látom koaxon vagytok.. Ha ott is pppoe van, akkor sikerülhet..

[ Szerkesztve ]

(#1546) mcll válasza bkiky01 (#1545) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi, közben Temaviewerrel megnéztem a Flip-es router konfigját. Sajna nem látok PPoE kapcsolatot, szerintem ez egy másik Flip-es routerhez csatlakozik valahol.

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#1547) beldeczki válasza mcll (#1546) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Koaxon nincs pppoe, maximum DMZ marad lehetséges opciónak.

(#1548) 8zabi válasza mcll (#1541) üzenetére


8zabi
őstag

így van, coaxon nincs pppoe passthrough, csak optikán, a 3 szolgáltatás pedig 1 csomag, így marad a dmz dupla nat

saját routeren beállítod a lan ip-t 192.168.2.1-re, a wan ip-t fix (pl.) 192.168.1.250-re, vagy amit nem oszt ki a szolgáltatós eszköz dhcp-n, majd sagecom-ban a dmz részen felveszed a saját routered wan ip címét (192.168.1.250)

(#1549) mcll válasza 8zabi (#1548) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi ezt majd kipróbáljuk.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#1550) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Kábeles Flip az koax kábelt jelent?
Mennyire stabil ott a kiajánlott 150 mbit? Mert a garantált 15 mbit le és 1 mbit fel nem túl bíztató.
Jól olvasom hogy saját router-rel nem is lehet kapcsolódni koax-on, a flip eszközt kell használni router-nek is?

Gippazoid Novelties Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.