Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Reverting válasza Zoli133 (#1600) üzenetére


Reverting
őstag

Jonnek csere… :) Koszi…

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1602) nextman


nextman
aktív tag

Ma volt egy 5-6 órás szolgáltatás kihagyás, de már helyreállt.

(#1603) scream


scream
veterán

Szerencsére nálam nem volt tapasztalható.

(#1604) AMD Power válasza nextman (#1602) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk BP III. kerületben semmi nem volt. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1605) n42


n42
tag

Sziasztok,

Újabb alaplapokon van már LAN - 2.5Gbps Realtek hálózati csatlakozó. A 2 Gbps-s netet egy gépen ki lehet így használni, vagy továbbra is csak két gépen egy-egy szálon működik?

(csak kíváncsiság, átkozott W11 miatt lehet, hogy újítanom kell a gépet, akkor ez szempont lenne.)

(#1606) #72010496


#72010496
törölt tag

Sziasztok!
Húgomnál múlt héten kötötték be a szolgáltatást. Az indulás nem volt zökkenőmentes, az internet nem indult el, csak 3. napon.
Viszont a TV-hez már nem a jól ismert Tatung boxot adták, hanem Arris-t. Másnak is adtak már ilyet új bekötéshez? Pontos típusát nem tudom, de kép van róla. Kicsit lassú a csatornaváltás, amúgy meg más gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#1607) petoth


petoth
csendes tag

A Telekom átalakította az internet csomagok sebességét.
https://www.telekom.hu/webshop/szolgaltatasok/internet/otthoni

Flipnél várható változás ebből eredően?

Jó lenne ha az alap itt is nőne 250mbit/s, a gyorsító opció meg 500mbit/s-ra.

Nagyon magára hagyták a Flip-et. Beégetve maradt a tévé verzió is egy sokkal korábbi Telekomos IPTV csomagnál, és egyelőre az internet is.

Lehet itt fiatalos stílusról beszélni, meg tegeződve szólni ha ügyfélhez, ha közben "megcsontosodik" a Flip.

(#1608) scream válasza petoth (#1607) üzenetére


scream
veterán

Sajnos kétlem, mert az ügyfeleknél kintlévő optikai modem már a 300mbit-et is nehezen bírja.

Persze ne legyen igazam, de azért nem látom reálisnak, hogy lecserélnék az ügyfeleknél az eszközparkot.

(#1609) viktorhu válasza scream (#1608) üzenetére


viktorhu
veterán

Azok a huaweiek simán bírják a gigabitet is. Nyilván a wifi miatt érdemes utánakötni egy 5GHz-et is tudó routert, de madzagon meg natolás szempontjából is adják szépen a gigabitet.

(#1610) petoth válasza scream (#1608) üzenetére


petoth
csendes tag

Mivel Telekomról váltottam Flipre és előtte 1000/200-as csomagom volt ugyanezzel a routerrel, ezért biztosan bírja az 1 gigát is..legalábbis letöltésben. .

(#1611) scream válasza viktorhu (#1609) üzenetére


scream
veterán

Hm, fura, nekem a technikus srác mondta, amikor jött bekötni, hogy ezt a Huawei-t T-nél már csak a belépő csomag mellé adják - de én már csak bridge módban használtam, és előtte UPC-s modem volt, így nagyobb csomaggal nincsen tapasztalatom Huawei modem esetén.

De persze elhiszem, hogy bírja - remélem meg is tapasztaljuk és megemelik Flip-en is a sávszélt. :DDD

(#1612) viktorhu válasza scream (#1611) üzenetére


viktorhu
veterán

Az 5GHz wifi hiánya miatt nem adják, de amúgy egy nagyon jó eszköz az, és sokáig a telekom is használta gigabithez (meg a digi is használ hasonlót).

(#1613) n42 válasza viktorhu (#1609) üzenetére


n42
tag

Szia,

Azzal a Huawei ONT-tal komoly problémák voltak, szabaduljatok meg tőle!
Speciel én kértem, hogy cseréljék le az újabb F@st 5655v2 AC-re - azóta megszűntek a nyavaják..

Két problémám volt vele:
- gyakorlatilag sosem volt meg a gigabit, valós körülmények között, csak a fele, de minimum extrém ingadozás volt sebességben, ami baromira zavaró / frusztráló, ha már az ember fizet érte.
-Warzone esetén rendszeresen nem töltötte be a pályát - minden második alkalommal -, töltésnél kifagyott, csak annyit lehetett látni, hogy (ismét) elszállt a ping.

Ezek, nem egyedi esetek, de azt sem állítom, hogy minden eszköz esetén jelentkezik.
Én mindenkinek azt ajánlom, hogy kerülje el messze a régi Huawei ONT-t!

[ Szerkesztve ]

(#1614) bkiky01


bkiky01
senior tag

Változott a díjcsomag 250/70megabitre 4900Ft-ért.
Mintha nem lenne sebességnövelő opció..

(#1615) petoth válasza bkiky01 (#1614) üzenetére


petoth
csendes tag

Szokásos bújtatott áremelés. Nemrég az alapcsomag 4000 Ft volt, aztán 4500 Ft lett, most 4900 Ft. Mindig így trükköznek. Persze növelték az internet sebességet...és már valóban nincs gyorsító opció, így 300 mega letöltés felejtős...legalábbis az új előfizetőknek.
Kíváncsi vagyok mi lesz a csomag sorsa, ha a Digit felvásárolja a 4IG. Lehet, hogy meg is szüntetik.

[ Szerkesztve ]

(#1616) Blackmate


Blackmate
senior tag

Valami ötlet, hogy hagyományos (katódsugárcsöves) TV-re kötött set topbox miért fest zöld szaggatott csíkokat a kép bal felső részére?

(#1617) nextman


nextman
aktív tag

15 kerben most épp nincs net.

(#1618) greggae válasza Blackmate (#1616) üzenetére


greggae
tag

Úgy tudom, az a csík még a teletexthez tartozik, csak nem mindig akként van dekódolva. Régi készülékeken szét lehetett húzni a függőleges eltérítést egy külső potenciométerrel, így el lehetett tüntetni az ilyen zavarokat.

(#1619) cinikis válasza marsu. (#1161) üzenetére


cinikis
tag

Szia, sikerült választ kapni? Csak mert én is lemondanám.

(#1620) hawyka


hawyka
tag

Udv! Ma jart nalam egy szerelő (eszközcsere).
Annyit mondott a flippel kapcsolatban, hogy azt fokozatosan olvasztják be a telekomba. Azaz nincs már külön szerelői gárda, lehet ügyeket intézni a t-pontban is, illetve a saját ügyfélszolgálat is rövidesen kivezetésre kerül. Azt, hogy a Flip, mint márkanév marad-e ő sem tudta megmondani.

(#1621) Zoli133 válasza hawyka (#1620) üzenetére


Zoli133
őstag

Volt valaha külön szerelő? Nálam fél éve mikor kötöttem is a kaputelefonba úgy köszönt az ember, hogy "Jó napot a telekom khmm fliptől jöttem"

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1622) hawyka válasza Zoli133 (#1621) üzenetére


hawyka
tag

Tavaly én még lattam errefele flipes autokat és szerelőket flipes szerkoban. Mostmar telekomosként, T-s sapkaban jott hozzám az ürge

[ Szerkesztve ]

(#1623) scream válasza hawyka (#1622) üzenetére


scream
veterán

Én a héten még láttam (először) Flip-es autót XI. kerben, de májusban amikor jött bekötni hozzánk az eszközt, akkor T-s kocsival érkezett a technikus és elsőre T-s modemet hozott fel - majd azért megpróbálta ráaktiválni a csomagot, de nem sikerült, lévén, hogy nem T-s előfizető vagyok, így hozhatta fel a Flip-es huawei ONT-ot.

(#1624) hawyka válasza scream (#1623) üzenetére


hawyka
tag

Azt is említette egyébként, h a flipet (jelenleg) csak a régi huaweire aktiválják rá.

[ Szerkesztve ]

(#1625) Apollo_21 válasza Zoli133 (#1621) üzenetére


Apollo_21
addikt

Erre csak annyit tudnék reagálni hogy nálunk mikor izzitották a tvket a gyémántos rózsaszines T felületet húzta fel a "flip" szóval ennyit arról hogy más a kettő.
Alap fapad T-s cucc a Flip mint szolgáltatás és kész.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1626) mike6


mike6
csendes tag

Sziasztok. A héten kötötték be a flip-es netet. Huawei hG8245h ont-ot kaptam. Szeretnék rákötni egy saját routert, a jobb wifi sebesség reményében, más nem fontos.
Hogyan tudom meg a pppoe user/pass-t? Online kaptam minden dokumentumot,illetve flip app-ott is letöltöttem Android telóra. De a user/pass-t a pppoe-hez nem találom...
A routeren freshtomato van, hogyan allitsam be?
Köszi

(#1627) degec


degec
senior tag

Nagy Tisztelet! Tudnátok segíteni plíz.. üzleti Magentásként, lövésem sincs nagyon lakossági Telekom, és főleg nem a Flipről. Kizárólag a tv részét nézve, mi a különbség ha szabad ezt itt megkérdezni.? (optikás terület vagyunk...)
Nagyon köszi ha valaki összefoglalná.. de duLván.. :R

(#1628) viktorhu válasza degec (#1627) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi a kérdésed pontosan? A telekomos és a flipes tévé különbségére vagy kíváncsi? Nincsen, ugyanazt a streamet használja. Készülékből (set-top box) a régebbi típust adják, nem az androidosat, hanem az előző windowsosat, és egy csomag van, mint a diginél, "mindent bele" elven, a listát meg tudod nézni a weboldalon.

(#1629) hawyka válasza degec (#1627) üzenetére


hawyka
tag

Ugyan az, de flipnél extra funkciók (pl videotéka) nincsenek. Meg pár hd csatornával kevesebb van ill Arena4 sincs.

(#1630) Caddigan válasza degec (#1627) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Szervusz!

Legjobb tudomásom szerint - volt flipesként, most már Magentásként-, Flipet ott tudsz igényelni, ahol a DIGInek van optikai kiépítettsége. Lévén, ez a T leányvállalata, olcsó konkurens a DIGI letörésére. Ennyi.
Ha van hivatalos Telekomos bekötési lehetőség, csak azt fogják engedni, Flipet nem.
Ha van már telekomos előfizetésed, Magenta 1-be történő összevonásokkal olcsóbb lehet, vagy ugyanannyi a díj, mintha flipeznél.

(#1631) julius75 válasza Caddigan (#1630) üzenetére


julius75
aktív tag

Szia,

Nem jól tudod.
Ahol lakom Vodafone szolgáltat, (volt UPC)
30 centire egymástól van az oszlopon a Telekom és a Vodafone optika gerinc.
Nekünk Vodafone van, ők jöttek előbb, illetve csak náluk van lehetőség box nélkül, mediacard-ról tévézni.
A napokban hívtam a Flip-et, mert kellene tőlük is egy csomag (failover miatt).
Semmi akadálya, pár napon belül bekötnék.

Telekom szóba sem jöhet, egyszerűen vicc amilyen áremelést csináltak az elmúlt évben.
Az 500-as net + tv (egy box, semmi hókuszpók) 11ezer/hó.
Vodáért 3 kártyával fizetünk 6190-et....
Flip igaz 250-es net de 4900....

Digi az egész városban sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1632) Caddigan válasza julius75 (#1631) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Uhh, elnézést, Budapestre értettem, és igaz, ezek 2 éves infók.
És a Vodafone is bekavarhatott a piac átrendeződésébe.

[ Szerkesztve ]

(#1633) julius75 válasza Caddigan (#1632) üzenetére


julius75
aktív tag

Jah...úgy már persze minden lehet.... :R

Megtörtént, igaz ez is közel két éves sztori (Bp):
az utca mindkét oldalán van Telekom, de Digi csak az egyiken(!)
A Telekom ugyan azon szolgáltatása, de más néven 42%-kal magasabb az egyik oldalon....

(#1634) degec válasza julius75 (#1631) üzenetére


degec
senior tag

+1 :)
Köszönöm mindenkinek !!

(#1635) viktorhu válasza julius75 (#1633) üzenetére


viktorhu
veterán

Házszámra is megy, XV. kerületi nyugdíjasház, a teljes utcában digi optika van, csak a nyugdíjasházban nincs. Így arra az egy házszámra a telekom listaáron adja a szolgáltatásait, míg minden szomszédnál spec árak vannak. Flip is ugyanazon az egy házszámon nincsen. A Telenor otthoni mobilnete is ilyen, azon az egy házszámon nem elérhető, az összes szomszédnál igen.

(#1636) julius75 válasza viktorhu (#1635) üzenetére


julius75
aktív tag

Azért ez megérne egy GVH-t.
Én legalábbis biztos beleállnék.

(#1637) Kenderice válasza julius75 (#1636) üzenetére


Kenderice
senior tag

Én most írtam panaszt az NMHH-nak (asszem ők az illetékesek nem a GVH), hogy nem lehet külön csak internet szolgáltatást rendelni.
Véleményem szerint árukapcsolás amit csinálnak már azért is, mert a tévének és az internetnek az áfája más és a számlán is külön kell szerepeltetni, innentől már nem mondhatják azt, hogy ezek a szolgáltatások csak egyben működnek.
Kíváncsi vagyok mit fognak válaszolni.

(#1638) viktorhu válasza Kenderice (#1637) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nincs erre vonatkozó tilalom. Nincs szerződési kötelezettség. Nekem pl. órás mondta egyszer, hogy nem cserél elemet az órámban, ha az órát magát nem tőle vásároltam. Fair enough, ő dolga.

(#1639) AnonymusX válasza Caddigan (#1632) üzenetére


AnonymusX
senior tag

GVH rámászott a Flip miatt a Telekomra, emiatt Digis területeken kívülre is kellett menniük.

(#1640) Kenderice válasza viktorhu (#1638) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ez azért nem így van.
Ha árukapcsolást tapasztalok egy boltban akkor a GVH nem fogja azt mondani, hogy menjek máshová vásárolni ha nem tetszik. Nem ezért vannak, ahogy az NMHH sem...

(#1641) viktorhu válasza Kenderice (#1640) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs árukapcsolási tilalom. Pl. mondhatják, hogy a kartont nem bonthatod meg, csak egyben adják azt a hat üveg sört, vagy ha egybe van csomagolva a sajt és a sonka, nem válogathatod ki belőle a sonkát. Megmondják, hogy mit adnak és mennyiért, te meg eldöntöd, hogy kéred-e.

(#1642) Kenderice válasza viktorhu (#1641) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, de ott olyan márkájú termék van egybecsomagolva, amely termékeket megveheted egyesével vagy külön-külön is
Itt nem erről van szól.
Az árukapcsolás az, amikor egy terméket szeretnél megvenni de meg kell venned hozzá egy másikat is.
Mivel a Flip az a telekom hálózatát használja (valójában az egész rendszer ugyanaz csak adtak neki egy másik nevet hogy digis területen olcsóbban tudják adni a szolgáltatásaikat) így ha a telekom szolgáltatásait meg lehet rendelni külön-külön is, akkor itt sem lehet ennek technikai akadálya mivel a kettő ugyanaz.

Amúgy árukapcsolási tilalom, mint fogyasztóvédelmi dolog létezik.

(#1643) julius75 válasza Kenderice (#1637) üzenetére


julius75
aktív tag

Szerintem ez nem áll meg.
Lásd Flip, egy csomag van, köll vagy sem....ez van.

Azt viszont (legalábbis én) nehezen emészteném meg, ha a szembe-szomszédomnál ugyan az a szolgáltató ugyan olyan szolgáltatása 40-60%-kal olcsóbb lenne mint nálam.
Azért ez nem egy szobafestés kategória, ahol lehet ennyi is meg annyi is....

(#1644) Kenderice válasza julius75 (#1643) üzenetére


Kenderice
senior tag

"Lásd Flip, egy csomag van, köll vagy sem....ez van."

Ez azért nem így van, hiszen a csomag három különálló szolgáltatást tartalmaz.
Ráadásul mivel más az ÁFA-ja a netnek mint a másik kettőnek, így a számlán ezt külön tételként kell feltüntetni.
Innentől meg már nem lehet csomagról beszélni, hanem három különböző szolgáltatásról egyben...

(#1645) julius75 válasza Kenderice (#1644) üzenetére


julius75
aktív tag

Valóban, de szerintem akkor is megfoghatatlan.

Pl.: oké, kapsz külön internetet vagy tv-t vagy telefont.
9ezer ha egyet kérsz, 7 ha kettőt, ha mindhármat igényled odaadom összesen 5-ért.
Szerinted ezt ki lehet kezdeni?

(#1646) Kenderice válasza julius75 (#1645) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ezt ki, igen.
Teljesen egyértelmű.

(#1647) julius75 válasza Kenderice (#1646) üzenetére


julius75
aktív tag

Hát nemtom.....szerintem simán visszadobják.

De ha úgy látod, hajrá, legyen igazad.
Majd ne felejts el beszámolni a válaszról, amit kaptál tőlük.

(#1648) Kenderice válasza julius75 (#1647) üzenetére


Kenderice
senior tag

Mindenféleképpen beszámolok.

(#1649) julius75 válasza Kenderice (#1648) üzenetére


julius75
aktív tag

:R

(#1650) norbi830728


norbi830728
csendes tag

Sziasztok.
Ma én is Flippes lettem.
Nem voltak nagy igények, olcsó, és nem is sokat használjuk a Tv-t vagy a netet sem. (100gb céges mobilnet stb..)
De azért kicsit meglepett, hogy az igért 250mbitből jön kb 25-30...
Tp Link Archer A6 Gigabites router van a F@ast 5655v2 mögé kötve.
5 GHz-en megyek fel rá redmi note 10 5G telefonnal, és kb 1 méterre a 4 antennás routertől ennyit tud?
Másnál is hasonló a sebesség vagy reklamáljam meg?
Mert azért ez kb 10 évvel ezelőtti ADSL színvonal, optikán... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.