Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) viktorhu válasza jannid (#800) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez alap, senki nem fog wifis mérés alapján hibabejelentést elfogadni, ezért is javasoltam, hogy kérj kölcsön egy gépet vagy egy adaptert, meg eleve ki kell zárni a saját router hibáját.

Szerk: ha vezetéken is ennyit mérsz a routered nélkül, fel fogják venni a hibajegyet. A flip nem fogja - amikor egyszer így jártam a flipnél, az első újraindítás nem oldotta meg a problémát, így pár nap után felhívtam őket, és azt mondták, hogy mivel a garantált sebesség (1/1) megvan, és hálózati hibát nem látnak, nem vehetnek fel hibajegyet. Aztán a router teljes áramtalanításával szerencsére sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#802) jannid válasza viktorhu (#801) üzenetére


jannid
senior tag

Az fantasztikus, meg kell fontolni cserélni akarok-e. Kapok a mostani 2 helyett majd 1 mbitet. :Y

Hmmm közben ez érdekes lehet. Xbox One-on cat6 kábellel mértem sebességet és download speed: 3,74 Mbps. Upload speed 74.24 Mbps. Packet loss: 1%. Latency: 30ms.

Ez alapján már csak be szabad jelenteni. Kellene lennie itt is legalább 200 Mbps-nek letöltésnél..

[ Szerkesztve ]

(#803) viktorhu válasza jannid (#802) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor is ki kellene zárni a routeredet - az xboxon kellene beállítani a pppoe felhasználót és jelszót, és a digis madzagot egyenesen abba bedugni.

(#804) jannid válasza viktorhu (#803) üzenetére


jannid
senior tag

Most hogy ki lett húzva a netkábel a routerből mértem egy újat wifin és 160 Mbps letöltés... :D

Na de nem offolom szét ezt a topicot, lehet a router a hunyó, vagy a digis kábel ami be lett húzva..🙄

[ Szerkesztve ]

(#805) FreedomHUN válasza =Thor= (#784) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Telelecom/flip voca telefont szolgáltat vonalason. Ugy olvastam T-s telefon csomagod van, mivel ugyan az a technológia, semmi különbség nem lesz.

(#806) =Thor= válasza FreedomHUN (#805) üzenetére


=Thor=
tag

Igen, időközben én is utánanéztem és valóban ugyanaz.

Elvileg hétfőn már jönnek is bekötni.
(Mondjuk kötni nem kell sokat, csak a HGW-t cserélni és aktiválni az eszközöket.)

A többieket olvasva elég gyorsan dolgoznak, hogy 1 hét a netes megrendeléstől számhordozással együtt...

[ Szerkesztve ]

(#807) FreedomHUN válasza =Thor= (#806) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Igyekszünk flip technikus vagyok :)

(#808) =Thor= válasza FreedomHUN (#807) üzenetére


=Thor=
tag

Zsír, akkor megengedsz néhány technikai kérdést, ami érdekel még? :D

1, A most meglevő cisco hgw-t gondolom cserélik a mostani sagemcomra. A kábelezéssel mi a helyzet?

Régen volt telekomos kábeltv-m (DVB-C) és kábelnetem is. Jelenleg a kintről bejövő kábel megy egy 2-es szűrő/osztóba. Egyik ág megy a CISCO HGW-be és onnan jön a telefon és jött az internet amíg volt, a másik ág egy galvanikus leválasztó meg egy 3-as osztás után ment a 3 tv felé szintén anno.

Ez a rendszer most az IPTV-s rendszeren hogy néz majd ki? Minden marad, vagy minden kuka és közvetlenül a bejövő kábelre megy majd a sagemcom?

2, UTP kábelnek van jelentősége? Pl. CAT 5e-6-7 vagy S/FTP?

3, STB SPDIF kimenet mehet a házimoziba, menni fog hibátlanul?

4, WIFI jelszót, felhasználónevet lehet módosítani?

Köszönöm előre is!

(#809) FreedomHUN válasza =Thor= (#808) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

1. Csere, sagemcom v2
2. Most nem elosztó van, hanem mmwo asszimetrikus diplexer. Data ágára a modem, tv ágát lezárjuk, lassan a dvb-c-t is lekapcsolják véglegesen. Ha a meglévő koax megfelelő minőségű, marad, ha nem akkor csere.
- IPTV utp-n megy. Modemből kell utp-t kiépíteni a tvkig, az hogy milyen catos tök mind 1, csak ne a fröccsöntött csatis legyen amiben sodort az érpár. (Flip alapból kiépíti ha nincs).
3. Menni fog.
4. Lehet.

(#810) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Mi ez a Flip3, és mióta kerül az alapcsomag 4000-be? Most néztem és már ennyiért lehet rendelni. A meglévő ügyfeleknek is emelni fogják?

(#811) tope válasza zsolesz6 (#810) üzenetére


tope
addikt

Jött tegnap nekem is email, de hogy ez mit jelent nekünk aki korábban kötötte be a szolgáltatást, mi a változás, még nem jöttem rá, remélem nem azt hogy innentől kezdve bizony 4.000 Ft lesz a díj...

[ Szerkesztve ]

(#812) nagyj74


nagyj74
senior tag

Láttam az oldalukon a négyezer forintos havidíjat. Tulajdonképpen ezt sem apró betűkkel írták....

(#813) tope válasza tope (#811) üzenetére


tope
addikt

Most írtak vissza a tegnapi levelemre:

Jogszabályi kötelezettségünk miatt, minden olyan változásról, ami a szolgáltatásunkban történik, tájékoztatást kell adjunk meglévő előfizetőink számára. Figyelembe véve ügyfeleink-illetve a piac igényeit, megnöveltük a csomagunkban lévő internet maximális letöltési sebességét 100-ról 150mbti/s sebességűre – gyorsítóval 300mbit/s - , amivel együtt csomagunk neve is változott, Flip 3 csomagra. Az új díjszabás ennek következtében havi bruttó 4000Ft-ra módosult, ami meglévő előfizetőinket viszont nem érint, a csomagváltás lehetősége ugyanakkor biztosított mindenki számára.

Röviden, a régiek maradnak ezek szerint a 3.700 Ft-os csomagban, de lehet nagyobb nettel 4.000-es csomagra váltani. (ha jól értem)

(#814) viktorhu válasza tope (#811) üzenetére


viktorhu
veterán

Neked semmi, felajánlja a váltást az új díjcsomagra, de nem kötelező.

Az új díjcsomag 150/5 és 300/20 koaxon ill. 150/50 és 300/75 optikán, 3000 ill. 4000 forintért.

(#815) tope válasza viktorhu (#814) üzenetére


tope
addikt

Mi az a 3.000 Ft?

(#816) viktorhu válasza tope (#815) üzenetére


viktorhu
veterán

Semmi, elírás, bocsánat :) 4000 és 5000 (ill. lehet továbbra is korlátlan vezetékes hívást kérni plusz ezresért).

Azt hiszem, hogy nem éri meg a váltás a mostani 250-esről a 300-as csomagra.

(#817) tope válasza viktorhu (#816) üzenetére


tope
addikt

Mondjuk kinek nem elég a 100 Mbit, ok hogy +300 Ft és 1,5x gyorsabb
Jó, esetleg valami 4k tartalom letöltésnél jól jön, vagy ha nagyon sokan vannak erre a 100-ra.

(#818) vgyuri válasza tope (#817) üzenetére


vgyuri
őstag

Biztos 100-as neted van? Nálam 120 mbit van.

Feltöltést is nézzétek, 120/10-ről 150/5-re én nem fogok váltani.

(#819) tope válasza vgyuri (#818) üzenetére


tope
addikt

105-110/50

(#820) viktorhu válasza vgyuri (#818) üzenetére


viktorhu
veterán

Attól függ, ki mikor rendelte, volt, amikor 100/10, volt, amikor 120/10, és igen, koaxon már csak 5 lesz a feltöltés. Nekem 250/20-as csomagom van 4620 forintért, de azt sem éri meg egy 300/20-asért 5000-re emelni szerintem.

(#821) soka7999


soka7999
újonc

Sziasztok,

Nálam egy hg8245h wifi router és modemet telepítettek és megpróbáltam az USB-re rárakni egy külső merevlemezt és nem indult el a WIFI (modem). Miután levettem az USB eszküzt újra működött a minden.
Ugy tudom lehet rá USB merevlemezt tenni, a modem/router beállításoknál is van lehetőség, hogy használjam FTP kliensként vagy szerverként, telepítésnél is azt említették hogy lehet rá USB meghajtót tenni.

Lehet hogy még is le van tiltva az USB? Ha igen akkor érdekes, hogy miért írja a használati utasítás az FTP beállítási lehetőséget. 1TB külső USB merevlemezt akarok rá tenni, lehet hogy kevés a tápellátás az USB eszköznek és ezért nem indul a modem?
Vagy csak én csinálok valamit rosszul?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#822) zsolesz6 válasza soka7999 (#821) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Nekem a Sagecom-ot telepítették, és külön kihangsúlyozták hogy az USB max töltésre használható rajta. Semmi másra nem. Lehet azóta változott...

(#823) yetmanus válasza viktorhu (#820) üzenetére


yetmanus
tag

Annyi történt csak, hogy mivel a T fogta magát és új netcsomikat vezetett be, így a flipnek is gondolom alkalmazkodnia kellett. Korábban 4000ért indultak el és akkor 120/10 (250/20) és 120/50Mbps (250/75) volt koaxon és optikán, majd tavaly augusztusba jöttek az uj T netcsomagok, és a flip is váltott ezekre 100 és 250es letöltési sebességekre, majd az ár csökkent január 1-es net ÁFA csökkentéssel.
Most ezzel a változással VÉÉÉGRE szétszedték ÁSZF-ben is a koaxot meg az optikát, garantált értékek is változtak, így:
korábbi koax és optika is 100asnál 1/1 és a 250es 15/4-ről
most koaxon 150/5 (15/1) és 300/20 (15/4)
optikán így: 150/50 (60/25) és 300/75 (100/30)

Nem mellesleg plusz 300Ft-ot a hülyének is megéri másfélszeresére váltani, optikán mindenképp (márcsak a garantált miatt is), de koaxon csak akkor ha inkább letöltő vagy

Hmmm... Jut eszembe, az ősidőkben nem 100 és 200mega netekkel indultak? :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#824) hunluigi válasza viktorhu (#814) üzenetére


hunluigi
senior tag

Hmmm... A 10 ul-om felét nem adnám 50 dl-ért. Remélem nem kényszerítik át a régieket az új csomagba idővel...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#825) viktorhu válasza hunluigi (#824) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak nem. Nekem is elég fura az 5-ös upload, sőt, a 20-as feltöltés miatt fizetek a 250-es csomagért.

(#826) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

igen, tutira olyan vagyok aki NEM olvasta el az összefoglalót:D
És tényleg:)
Szóval nekünk holnap akarják hozni...több kérdés is felmerült amit kedves "őseim" nem kérdeztek meg.
UPC-s vagyok, ez hullamind1...optikás netem van.
Bármit amit ők holnap idehoznak akármilyen néven is. fizetni kell?
Emberük szerint aki idejött 0forint, bármiről legyen szó.

+
Nyílván várnám a flip-et, de honnan lesz kábelük?
Vesznek és földmunkával behozzák x helyről csak hogy nekem legyen ilyen szolgáltatásom?:D

Másik...elég sok helyen csak a x..r folyik h mennyire neméri meg, mennyire kell pl olyantól tartani h 10g letöltés majd belassulás? meg korlátozás? meg nagy latecy, ping stb online dolgoknál?

Tömören ennyi lenne a kérdés:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#827) viktorhu válasza Apollo_21 (#826) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kell fizetni a bekötésért. Ha pedig vállalták, akkor kábel is van az utcán vagy társasház esetén a házban. A telekomos hálózatra csatlakoznak. A napi 10 giga utáni lassítás a telekomnál a mobilos gyorsító csomagnál van, a flip olyan helyen nem szolgáltat.

(#828) Apollo_21 válasza viktorhu (#827) üzenetére


Apollo_21
addikt

Panelben lakok, régen csak az optikai upc volt mert azt ők pakoltak le... De köszi. Úgy tűnik túlaggódom:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#829) viktorhu válasza Apollo_21 (#828) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy látszik, van ott telekom is (meg digi is, ha már a flip szolgáltat).

(#830) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Nos, bekötötték...mint laikus kérdezem...
Elvileg tanulnia kellett a tv-nek a hangot anno UPC-nél hogy ne egyenletlenül legyenek az átfedések/csatorna...
tehát ha x csatornához 21es hangerő kell xy-hoz se kelljen több és egyenletes legyen a hangerő.
Ez most így a Flipnek elsőre nemsikerült..egyik csatorna néma, másikon üvölt a tv.:D

Köv. kérdés...
Bár elsőre általába nem szabadna ítélni, de a coax amin eddig a upc jött a lakásba ahhoz képest ezt nemtudom jól jellemezni:D

És úgy volt hogy ez is optikai...namost kb itt egy sima telefon vezeték:) Ez valami vicc?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#831) viktorhu válasza Apollo_21 (#830) üzenetére


viktorhu
veterán

A koax nem optika, az optika sokkal vékonyabb - és sokkal jobb szolgáltatást tesz lehetővé (rövidebb válaszidő, gyorsabb feltöltés). A UPC lebutítja koaxosra az optikai hálózatát egy átalakítóval, a telekom/flip direktben viszi a lakásba az optikát.

(#832) Apollo_21 válasza viktorhu (#831) üzenetére


Apollo_21
addikt

Eddig laggos online gamekba. Szóval nemjön be+ez a tv-s hangerő bisz-basz.
De itt a hosszúhétvége jó alkalom pozitív irányba vinnem ezt a dolgot.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#833) viktorhu válasza Apollo_21 (#832) üzenetére


viktorhu
veterán

Sagemcom routert kaptál? Wifin használod? Esetleg megpróbálhatod a számítógépen beállítani fixen a google dns-t, meg a wifin nézelődni, hogy melyik sáv jön be legjobban (társasházban legjobb 5GHz-en wifizni).

(#834) Apollo_21 válasza viktorhu (#833) üzenetére


Apollo_21
addikt

A Huawei lett. Azt hozták.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#835) FreedomHUN válasza Apollo_21 (#834) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Van egy kis fogalomzavar a történetben. Upc nem ad optikán kivétel a 29-es körzet egyes területei, elötte koax jött be a lakásba. Huawei ONT szóval optikával álltak be, az hogy nagyobb lett a ping az nem jellemző, míg egy optikán 1-2ms az átlag, koaxon 8-10.
Ez a hangerős dolog nem világos, nálam nincs különbség számottevően a csatornák hangjai között, az üvőltés tipikusan a reklámblokkokra jelelmző, ahoz viszont egyik kábelszolgáltatónak sincs köze, azt a tartalomszolgáltatónak kell optimalizálnia.

(#836) johnmay


johnmay
csendes tag

Sziasztok! HG8245H ONT-tal és egy Asus routerrel használom a FLIP-et. Az elmúlt fél évben ez úgy működött, hogy az Asus router hozta létre a PPPOE kapcsolatot, az ONT-on pedig el volt állítva a jelszó (ha már bridge üzemmód nincs). Egy újraindítás után viszont valamiért nem működik többé ez a megoldás, pedig az Asus routeren továbbra is jók a bejelentkezési adatok. Csak úgy sikerült ismét internetet varázsolni, hogy az ONT-on visszaállítottam a helyes bejelentkezési adatokat, így az hozza létre a PPPOE kapcsolatot, és a routernek az ONT oszt IP címet, a routeren a WAN pedig dinamikus IP-re van állítva (így viszont a VPN és más szolgáltatások nem működnek értelemszerűen). Van esetleg valami ötletetek, hogy mi történhetett? Minden változatlan, mégse működik :) Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#837) 8zabi


8zabi
őstag

most váltottam Flip 3-ra a weboldalon, 3 perc után aktiválták és jött az új szerződés, +50MBit letöltés nekem megér 300 forintot

(#838) Apollo_21 válasza FreedomHUN (#835) üzenetére


Apollo_21
addikt

A hangerő dologgal vitatkoznék.
KB 15eve van upc-m.
Eleinte a tvm a mostani és régi is hülyén hozta a hangot, majd betanult kb.
Most itt ugyanaz... 40es hangerő kell a discoveryhez míg egy cool-hoz 18.
Amint visszateszem a még aktív upc boxot kábelt stb. Vissza áll a normálisra, és mindenhol egyenletes a hangzás.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#839) viktorhu válasza Apollo_21 (#838) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálam nincs ez a hangerőkülönbség, meg anyunál sem volt (neki volt huawei optikája). Hdmi-n csatlakozol a set top boxra?

A netes probléma behatárolásához meg kellene próbálni, hogy vezetéken csatlakozva is jelentkezik-e.

[ Szerkesztve ]

(#840) viktorhu válasza FreedomHUN (#835) üzenetére


viktorhu
veterán

A 29-es körzetben is lebutítják koaxosra :( De optikaként adják el.

(#841) Apollo_21 válasza viktorhu (#839) üzenetére


Apollo_21
addikt

Persze, amint lehetőségem volt rá hdmi-ztem direkt.
De mondom amint a 2napja ittlévő flipről visszadugok upc-re megszűnik a probléma.
Visszadugom ismét xar. És ha ezt leszámítva jólenne a többi, ezzel együtt tudnék élni:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#842) viktorhu válasza Apollo_21 (#841) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem ez azért furcsa, mert ilyet egyik szolgáltatónál sem tapasztaltam.

A netet kipróbáltad kábellel wifi helyett?

(#843) Apollo_21 válasza viktorhu (#842) üzenetére


Apollo_21
addikt

Persze, most nyüstölöm a net témát tegnap óta szinte folyamatos online játékokkal.
Eddig a pro-kontra érvek.

Tudom a fele kb bemesélése magamnak hogy miért ne váltsak, de ilyen vagyok:)

Papírlap nehezék cuccaik vannak a flipnek, a kábelével együtt:)
Ez kicsit elrettent....
Tv csatorna durva hangerő gondok...
Netes játékok elég laggosak lettek.
Nem minden meccs...vagy futam de elég sok rosszabbul teljesít.

Ami mellette szól hogy kompaktabb, sokkal élhetőbb amiatt h szinte észrevehetettlenek a kütyük és a kábel.
Frankó a kép, igazából a másik tv-n még talán kristály tisztább is mint volt.
A wifi elég jó telefonon, nincs ingadozás térerőben, lakáson belül.
A net a gépen kábellel eddig közel azonos sebességgel hozta le az oldalakat, esetleges nagy letöltéseket.
Nyílván mellette szól erősen az is hogy most a tv+net közel 15 upc-nél, itt pedig 1/3...:D
És netben igazából visszalépés szinte nincs is.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#844) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Újabb nyüstölés volt...
Wifi-n tv-re áttolt tartalom + nagy letöltés géppel, kb felére dobja le a netet, wifi is csökken de nem drasztikus, ettől még folyamatosan játsza a filmet a tv.
Közbe online játék nem szaggat, mert még van neki elég sáv.
Tehát végülis az eddigi "tapasztalás" a néhol írt negatív dolgok azért tényleg léteznek...

De eddig úgynéz ki marad, persze ha a leírtaknál rosszabb nemlesz.
Most úgyse 0-24be megy a letöltés, pont nemfog érdekelni hogy 1óra 2perckor is 140el töltök vagy csak 70el mert játszok:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#845) FreedomHUN válasza Apollo_21 (#843) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Parancssorba azért futtatnék egy ping -t 8.8.8.8 -at. Hagyd úgy pár percig ne futass semmit még torrentet sem. Ctrl+C-vel leállitod, összegzi a mérést ha átlag 10ms akkor annak jónak kell lenni és a pocket loss 1% alatti.
Másik jó tesztalap yt video, beletekersz ahol nem streamelt le lent a kis vonal lehetőleg fhd felbontást. Ha baj van a kapcsolattal itt gondolkodni fog. Tv-re nincs ötletem.
Most olvasom hogy közben töltesz lefele. Torrent kliensben limitáld az uploadot, nekem 20 van fel elfeleztem 10-re igy semmi gondom vele, pedig egy nasrol van szó 300 torrentel.

[ Szerkesztve ]

(#846) Apollo_21 válasza FreedomHUN (#845) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igazából az volt a lényeges megfejtés része hogy upc-vel ellentétben csökkenőben lesz a sávszél több lefele dolog egyszerre történő futtatása között...és a flippel jelentős..de írtam is "végszó"-ként hogy igazából mivel nem 0-24 letöltő gép, és jó ha 1hónapja 2-3dolgot töltök le a nagy net-nek hála max 1-2óra.
Nyugodtan ellehet fogadni ezt az esetleg 100-ból 2x felmerülő gondot:D

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=4ms TTL=121
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=4ms TTL=121
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=4ms TTL=121
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=4ms TTL=121

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 4ms, Maximum = 4ms, Average = 4ms

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#847) FreedomHUN válasza Apollo_21 (#846) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ezbteljesen jo idő. Mindegy melyik szolgáltatónál van az ember, ha koppon van a sávszél nem nézhi azt, hogy te játszol és prioritásként dedikált sávot ad a játéknak. Itt szimplán a magasabb sávszel győz. Upload limitet érdemes beállitani, elötte digim volt ott nem kellett, 1000/200 itt szükséges. Igy viszont sosem volt gondom ha játszottam. :D

(#848) viktorhu válasza Apollo_21 (#846) üzenetére


viktorhu
veterán

De madzagon lassult a letöltés? Mert a huawei wifije csak 2,4 GHz-es, nincs AC, mint a connect boxon, így a wifi főleg társasházban könnyebben bedugul, de madzagon bírnia kell. Ha ezt leteszteled, és madzagon jó, akkor a wifire kell megoldást találni.

A tévécsatornákat ma végigpörgettem két vételi helyen is, nem volt semmilyen hangerőugrálás köztük.

(#849) Apollo_21 válasza viktorhu (#848) üzenetére


Apollo_21
addikt

Persze, kábelen. Ott lassul meg.
De még elviselhető mértékben.
A hangerő hullámzás az sajnos létezik, max így marad, kibírom.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#850) F74


F74
csendes tag

Sziasztok !
Hogyan lehetséges, hogy a flip telefon 5 Ft mobil irányba ? (Digi 15 Ft , viber out 40Ft)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.