Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#53451) ricsip válasza Dave946 (#53450) üzenetére


ricsip
addikt

Ez mitől lett ilyen gatya rossz állapotú, ha a stat-ok szerint még gyakorlatilag újszerűnek számít?

-

(#53452) Dave946 válasza ricsip (#53451) üzenetére


Dave946
tag

Egyik ismerősömé, 2 éves ssd sentinel azt a részét rosszul látja.
Infóim alapján sok film letöltés volt.

[ Szerkesztve ]

SOD

(#53453) ricsip válasza Dave946 (#53452) üzenetére


ricsip
addikt

Ez milyen márkájú ssd? Van ennek a gyártójától letölthető segédprogram, ami pontosan mutatná az elhasználósás mértékét? Legfrisebb firmware van rajta?

-

(#53454) Dave946 válasza ricsip (#53453) üzenetére


Dave946
tag

Crucial BX500 2.5 1TB SATA3 (CT1000BX500SSD1)

SOD

(#53455) Dave946 válasza Dave946 (#53454) üzenetére


Dave946
tag

rá nézek a segédpromra.
Más programokkal megnézve is 12%-ot írt (aida, Crystaldiskinfo, SeaTools)

[ Szerkesztve ]

SOD

(#53456) Dave946 válasza ricsip (#53453) üzenetére


Dave946
tag

Firmware M6CR056 a legfrissebb van rajta.
12%-ot ír a saját segéd programjával is.

SOD

(#53457) ricsip válasza Dave946 (#53456) üzenetére


ricsip
addikt

Hát akkor passz, a nálam okosabbak majd talán mondanak erre valamit. De akkor valószínűleg tényleg a végét járhatja ez az ssd. Biztosat majd akkor fogsz tudni, amikor tényleg tönkremegy, és kiderül h. mennyire volt pontos a becslés.

-

(#53458) Dave946 válasza ricsip (#53457) üzenetére


Dave946
tag

én is arra következtetek hogy gond van vele.
Viszont hátha vannak nálam/nálunk nagyobb szakik kicsit várok
mindenesetre köszi :K

[ Szerkesztve ]

SOD

(#53459) Raymond válasza Dave946 (#53458) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a Crucial Storage Executive is azt mondja hogy baj van vele akkor tudod igazan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53460) Dave946 válasza Raymond (#53459) üzenetére


Dave946
tag

Igen valszeg kuka

SOD

(#53461) 5leteseN válasza Dave946 (#53460) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha annyira durván rossz, akkor ennek is mutatnia kellene(ha USB-n használod).
Mutatja(irás-olvasás hibák)?

(#53462) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Úgy jártam ma, hogy a biztosíték levágódott, azaz elment az áram, és most az SSD nem akar látszani.

Pontosabban látszik néha (rádugom másik gépre, és akkor ott a bios tudja látni, vagy bebootolok Macrium-ra és az is látja), de kezdeni már nem tudok vele semmit:
> a windows beépített lemezkezelője nem bír vele,
> a windows alatt futó Mini Partition Tool azt mondja: bad disc,
> a Macrium elkezdte clónozni, és elszáll.

Van valami spéci SSD analizáló program, ami el tudja dönteni, hogy kuka-e?

Egyébként a rajta levő Windows partíció értékesebb lenne, mint maga a hardver.

Lehetséges, hogy elveszítettem? Még sosem jártam így! Ez ilyen gyorsan megy az SSD-knél?

[ Szerkesztve ]

(#53463) Dr. Akula válasza mckay (#53462) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem csak az ssd-knél. Már a 850-es Quantum vinyómon is heti rendszerességgel szállt el a partíció. Már a vinyóknál feltalálták a RAID-et, mert már azokban se lehetett megbízni. 2 db Kingston XS2000-es ssd-m 50% eséllyel felejtette el a rajta levő partíciót amíg rá nem jöttem hogy a kábel szar, és nem képes a vezérlővel lekommunikálni hogy lassabb sebességen pörögjenek már, inkább fullba tolják és majd elszállnak a végén. Ezek ilyenek. 1 db akármilyen adathordozó az nem megbízhatóság. Mindig kell mentés, lehetőleg több is. És még ha jó is lenne, akkor is jöhetnek akármikor zsarolóvírusos hekkerek.

(#53464) mckay válasza Dr. Akula (#53463) üzenetére


mckay
aktív tag

Igen, igazad van, kicsit felelőtlenek voltunk.

De olyan szépent ment mostanában, a 2010-es évekhez képest:

- a Win10 már egészen jól viseli, ha nincs szünetmentes, valahogy minden kuncsaftomnál szépen kijavította a fájlrendszert saját magának (már el is felejtettem a chkdsk /x parancsot...)

- az SSD meg nem mentek tönkre, hál' Istennek, és annak, hogy tulképp bekapcsolják a kuncsaftjaim és nyomtatnak (nem erős a használat)

Na, hát most megtanultam...

(#53465) Graphics válasza mckay (#53462) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármiféle adatmentés előtt egy fizikai klónozó szükséges, dokkoló, és a meglévő meg valamennyire működő SSD-t klonozni egy másikra

Utána nekifogni az adatbányászatnak.

Addig semmit, ne indítsd, ne probalkozz mert további adatvesztés lehet

Én legalábbis ezt a protokollt követem, és relatíve jól sikerült eddig adatot menteni.
Lehet tudni milyen SSD volt?

(Ilyen esetre amúgy a szünetmentes tápegység lenne a nyerő megoldás, és a redundancia)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53466) ricsip válasza Graphics (#53465) üzenetére


ricsip
addikt

Vagy venni olyan ssd-t amiben van PLP (power loss protection) fícsör. Sajnos konzumer ssd-ből mindegyikből ki van spórolva, csak néhány enterprise/datacenter ssd-ben van ilyesmi, azok is mind jó drágák.

WD is kitalált egy új fícsört, ArmorCache (tm).... ez annyit csinál h. az integrált ssd-re menti a hdd cache-ben levő adatot áramkimaradás pillanatában. Hogy az energiát honna szedi hozzá? A forgó lemeztányérok mozgási energiáját használja ki. Természezesen ez is csak a legdrágább 20+ TB-os WD Gold datacenter vinyókban debütált.

[ Szerkesztve ]

-

(#53467) ricsip válasza mckay (#53464) üzenetére


ricsip
addikt

- a Win10 már egészen jól viseli, ha nincs szünetmentes, valahogy minden kuncsaftomnál szépen kijavította a fájlrendszert saját magának (már el is felejtettem a chkdsk /x parancsot...)

A mikroszoft a bűnös főleg. Elhitették az emberekkel h. az áramszünet nem olyan gyilkos a fájlrendszerekre mint 20-30 éve volt.
De, pont ugyanolyan gyilkos. Csak van amit el tudnak fedni a user elől.

-

(#53468) Dave946 válasza 5leteseN (#53461) üzenetére


Dave946
tag

linkre kattintva nem jön fel semmi

SOD

(#53469) Graphics válasza Dave946 (#53468) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert került egy ű betű a végére :) ( közel van az enterhez.)

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53470) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Csak egy kis rövid A400 elrettentés, gondolom volt már rengeteg.

Nálam most fut 4 órája egy random fill, Kingston A400 960GB-n, és még csak 85%-nál tart. Ha feltételezzük, hogy a random fill szekvenciálisan ír, akkor ez azt jelenti, hogy jelen állapot szerint a sustained write az ssd-n nincs meg 75MB/s sem...

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#53471) Graphics válasza racskobalazs (#53470) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az A400 egy belépő SSD , így nem igazán kell túl sokat várni tőle.

Az írás függ az SLC cache méretétől, és mivel nem túl nagy, így be fog lassulni.

Dram pedig nincs.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53472) racskobalazs válasza Graphics (#53471) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Igen, értem, hogy belépő szint, nem is várok tőle csodákat de azért ez elég gáz...
Már nem tudom miért ezt vettem anno de le fogom cserélni nemsokára (azért is ment a fill).

Befejezte, pontosan 4óra 40 percig tartott neki, ami átlagban 58.5MB/s-t jelent.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#53473) Graphics válasza racskobalazs (#53472) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tök mindegy mit veszel belépőszinten, ezt fogja tudni.

Gáz vagy nem gáz, ezek nem írási feladatokra vannak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53474) Ribi válasza racskobalazs (#53472) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem a legelső SSD 35MB-al tudott írni. De nem volt gáz. Mert nem arra használtam, hogy azt nézegessem mennyi idő teleírni.
Ha te sem erre használod, hanem normálisan, akkor legtöbb esetben lényegtelen mennyi a hosszútávú írási sebessége. De ha csak ennyi a lényeg akkor vegyél inkább papírt, azt gyorsan tele tudod írni egy tollal. :U

(#53475) Doky586 válasza racskobalazs (#53470) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden ssd belassul ha csurig írod random adattal. Ha simán 0 (vagy 1) el írod tele az nem gond.

(#53476) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Mini pc-ben lévő m2 nvme ssd esetében mennyire normális, hogy a hds szerint 55 fok körüli hőmérsékleten üzemel? Konkrétan erről a WD-ről van szó, tegnap üzemeltem be W10 alá, telepítés, windows update, bitlocker bekapcsolása után mutatott ennyit. Irodai gép lenne belőle egyébként.

Maga a gép Lenovo M910q, az alaplap alján helyezkedik el az ssd.

Let the Zone take me if I am.

(#53477) Graphics válasza kutga (#53476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi gond nem lesz vele, ilyen gépem van. Használd.

Én 980 Proval használom.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53478) mckay válasza Graphics (#53465) üzenetére


mckay
aktív tag

Igen, így próbálkoztam, amikor kihívtak:
- kivettem az SSD-t, és rádugtam USB3 porton a saját adapteremmel (hátha kapott valami áramütést a SATA port, láttam már ilyent)
- Bebootoltam WinPE-re (Macrium)
- rádugtam a merevlemezemet szintén USB3-ra
- Macrium elkezdte klónozni
Egy idő után: error.

Egy Biwin SSD volt.

Tudom-tudom, nem márkás, de egy egészen jó kis vezérlő lehetett benne, szépen dolgozott 5-6 éven keresztül.

Vetetek velük szünetmentest, ha ezek szerint ilyen kétséges náluk az áramszolgáltatás.

Köszi minden hozzászólást, segítettek a földre visszaszállni!
(Vagyis hogy továbbra is hasznosak az UPS-ek.)
:R

(#53479) Ribi válasza kutga (#53476) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bitlocker már letitkosított mindent, vagy még futott?
Illetve HWInfo alatt nézted?
Nem volt ott 2 érték?

[ Szerkesztve ]

(#53480) kutga válasza Graphics (#53477) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké, köszi. Volt korábban 2,5-ös ssd-ből is forrófejű nálam, nvme-t eddig nem használtam, azért merült fel a kérdés.

MOD
Ribi
HDSentinellel néztem, úgy emlékszem még ment a Bitlocker, gondolom az is adott neki. Ma eljutok az alkalmazások telepítéséig, munkáig, az majd reálisabb értéket fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#53481) tha_answer


tha_answer
őstag

Forrofeju pcie4 nvme pcie3 csatlakozoban is forrofeju?

(#53482) tha_answer válasza Graphics (#53465) üzenetére


tha_answer
őstag

Milyen klonozo? Sdkartyat is lehet?

(#53483) Graphics válasza tha_answer (#53481) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem feltétlenül, mivel nincs top speeden használva.

SD kártya klónozó lehet van, én nem tudok róla.( Fizikai eszközről)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53484) Graphics válasza tha_answer (#53482) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53485) dynax


dynax
tag

sziasztok ! Hátha itt kapok segítséget :) a számítógépembe u.2-es ssd-ket tudok berakni keretekkel és az érdekelne hogy egy ilyen egységbe tudok rakni sata vagy sas meghajtót ? tudom az u.2 pcie és nem sata de mivel fizikailag bele lehet rakni a tippem hogy visszafelé kompatibilis külnönben minek csinálták volna fizikailag kompatibilisre :) sata kábelére nem tudok se sas-t se u.2-rakni mert fizikai korláta van a technologiai eltérés melett de itt simán belemegy de azért gondoltam megkérdezem mielött legégetek valamit az alaplapn :D

(#53486) Graphics válasza dynax (#53485) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez picit nehezebb témakör.

Konkretizáljuk, milyen terméked van.

" u.2 pcie és nem sata " - Ezt akkor sehogy.

Fizikailag az m.2 SATA és NVME is hasonló, de a lényeg a drótozás... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53487) dynax válasza Graphics (#53486) üzenetére


dynax
tag

ha megnézel egy u.2-t megvannak ugyanott a lábak mint a satánál és fizikailag befér , gondolom nem véletlen , ha ugyanott megvannak a lábak nem nagy költség egy plusz pcie-sata áramkör és megy is , ez persze csak elmélet :D csak godnoltam hátha valaki gyakorlatban is hazsnálta :)

ha fizikailag az m2 sata és nvme-t mondod akkor az pont egem támaszt alá :D msatába hiába rakok nvme-t de pl a dell 7050-nél az alaplapi nvme foglalatba tudok rakni msatát

(#53488) Graphics válasza dynax (#53487) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem érted.

Nincs minden m.2 bedrótozva SATA/NVME-re... Voltak olyanok, amik igen, de külön - külön is...

Az u.2 PCIe nem használ olyan protokollt, amivel Te SATA-ra tudnád dugni. Nem működik, mivel nem azonosak..

Gyakorlatban nem használta senki, mivel nem lehet.

mSATA és nem is tudnál NVMe-t rakni... Kevered a dolgokat nagyon.

Nagyon meglepődnék, ha az alaplapi NVME foglalatba te bele tudsz rakni egy mSATA SSD-t.. ( volt 7050-esem, ezért se értem ,hisz azon nincs mSATA már...)

Az m.2 SATA nem azonos az mSATA-val...
Itt valami fogalmi tévedés van sajnos.


[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53489) dynax válasza Graphics (#53488) üzenetére


dynax
tag

mivel azonos lábak vannak gondoltam az alaplap érzékeli hogy sata ment bele és annak a protokolnak megfelelően használja , ezt a foto most photshoppoltam össze , felso u.2 az alsó sata

(#53490) dynax válasza Graphics (#53488) üzenetére


dynax
tag

jogos ! nem msata hanem m2.sata és nvme amire gondoltam

(#53491) Graphics válasza dynax (#53489) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké, akkor nekifutunk újra... :)

Ezt olvasd el, és akkor megérted. Remélem.

The U.2 connector is mechanically identical to the SATA Express device plug, but provides four PCI Express lanes through a different usage of available pins.[4][5]
U.2 devices may be connected to an M.2 port using an adapter.[6]

A mechanikai egyezés nem jelenti a működőképességet. A dízel és benzines autónak is vannak dugattyúi... Mégsem működik összevissza.

Mint kérdeztem, itt attól függ neked milyen meghajtód lenne.. Ez nem derült ki, így nagyon nehezen lehet ezen a kérdésen továbbmenni.

Ha SAS, akkor olyan adapter kell, ha a másik, akkor meg olyan..

De keresztbe nem lehet kötni, ezt kellene megérteni viszont.

Ha NVME , akkor olyan, ha a "régebbi" akkor meg olyan kéne hozzá...

Amúgy én is csak akkor tudnék segíteni ,ha valami konkrétumot adnál..

Alaplap, SSD típusa, addig csak találgatás.. Szólj, ha megvannak a típusok, akkor talán lehet ezen a kérdésen segíteni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53492) dynax válasza Graphics (#53491) üzenetére


dynax
tag

tudom hogy tök más az nvme és az m2.sata , egyik sata vezérlőn keresztül kapcsoldik másik a pcie hez megy direktbe , én kb igy tudom ami persze lehet nem pontos de ebből a szempontbol amit akarok kérdezni mindegy , probálom máshogy feltenni a kérdést :)

a számítógépemben csak olyan fiokok vannak amikbe ha belenézek látom hogy u.2 ssd-t fogad , nem tartom valoszinunek hogy satát nem fogad fiokon keresztül . arra gondoltam hogy mivel vannak olyan lábak az u.2 ssd-n amik egyeznek a sima 2,5-es sata ssd-vel ezért gondolom a csatoloban , ami fogadja az sst-t , pontosan ott vannak azok a lábak amik a 2,5-es sata ssd-n vannak , tehát ha érzékeli a vezérlő hogy satát raktam bele akkor egy másik vezérlőn kersztül de ugyanozokon lábakon vezérli a sima 2,5-ssd-t

értem hogy az u.2 nem kezeli le a satát ! de gondolom oka van hogy azonos a fizikai lábkiosztás és egy sima 2,5-es satának szánt fiokba nem megy az u.2 ssd , de egy u.2-es satának csatoloba fizikailag belemegy a sata 2,5-es ssd és erre hoztam fel példának hogy a az m és b key csatolokat a az ssd-nél hogy ugy csinálták meg hogy az nvme helyre be tudom rakni az m2.satát és megy is de visszafelé nem , m2.sata helyen nem megy az nvme

(#53493) dynax válasza Graphics (#53491) üzenetére


dynax
tag

azért kérdeztem általánosságban mert általánosságban elmondható hogy sata helyre nem megy be fizikailag egy sas meghajtó de sas helyre bemegy fizikailag egy sata meghajto és gondolom azért csinálták így mert a vezérlésnél is a sas vezérel sata-t mig a sata nem vezérel sas-t

tovább gondolva fizikailag nem megy bele a sata csatoloba az u.2 és a sas sem , nem is vezérli ez oké mivel nem sata hanem pcie és nem tud sas-t vezérleni mert ahoz kell plusz

de fizikailag az u.2-be belemegy a sata és a sas is és a lábak is megvannak ezért gondoltam hogy van benne egy plusz vezérlő ami érzékeli hogy nem u.2 tehát nem pcie-en keresztül kell vezérelni hanem pl sata és ezért a sata vezérlő hatjta meg azokon a lábakon keresztül ami benne van vagy mivel tud sas-t azt is kezeli, mivel az csak egy foglalat , és mögötte lehet olyan vezérlés ami átkapcsolja hogy ki lehessen használni a tálcát , márcsak azért is mert u.2-ben szerintem csak 2,5-es van ez a tálca pedig 3,5-es ls szűkítővel megy bele a 2,5 , ha ugyis csak 2,5-es létezik akkor minek lenne 3,5-es ?

(#53494) Graphics válasza dynax (#53492) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Raktam be egy linket az előbb. :)

Az elméleted második fele nem működőképes, mert nem így működik. Ezt vagy elfogadod vagy sem.

Bocsi, újra nem fogom elkérni a technikai adatokat. Szívesen segítettem volna, de ez így időhúzás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53495) dynax válasza Graphics (#53494) üzenetére


dynax
tag

dell t5820 -ba akarok rakni bármilyen sata 2,5 ssd-t és sas hdd-t arra a helyre ahol egy Samsung u.2 van , azért nem irtam tipusokat csak mert általánosságban érdekelt a dolog

(#53496) dynax válasza Graphics (#53494) üzenetére


dynax
tag

mivel nem értek hozzá elfogadom ! azért irtam le többször és máshogy mert reméltem csak nem egyértelmű ahogy irom. abba eseleg tudsz segíteni hogy ha berakom az u.2 helyre a sata ssd-t lehet valami baja bárminek vagy csak nem fog müködni ?

(#53497) Graphics válasza dynax (#53496) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem garantálok semmit.

Elméletileg nem lesz baja, gyakorlatban nem tudom.

Azért sok téma van ehhez kapcsolódóan . Google kereséssel lehet tematikusan is sok videót találni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53498) dynax válasza Graphics (#53497) üzenetére


dynax
tag

rendben , köszi ! igazábol azért irtam ide mert hátha valaki már porbálta :)

(#53499) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy 1TB Silicon Power SSD-SATAIII 2,5" Ace A55 meghajtó (SP001TBSS3A55S25) ssd-t.

Gyári adatok szerint 450 körüli írást kellene tudjon, amit tud is, de kis idő után beesik 50-60-ra.

Az alaplap típusa: AsRock B560M Pro4

Mi lehet a probléma oka?

Vagy ez az olcsóbb ssd ilyen?
Megtelik valami cache és ezért lassul be?

(#53500) Pyttawrx válasza kory24 (#53499) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen nyilván ez egy belépő SSD. Ennyit tudhat. Mennyi az az idő, illetve másolási adat ami után beesik a sebesség?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.