Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#5451) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Van egy új vertex 3 60gb ssd-m. megvásárlás után egy "új" konfigurációba került, ami már előtte működött egy 500-as hdd-ről
Nem is volt gond. Megkapta a Win7 64bit(legfrissebb) rendszert.

Majd vettem egy "új" vga-t, feltettem a drivert, újraindítottam, kékhalál, restart, kékhalál, filmet néztem, kékhalál....
Nem akartam tökölni újra toltam a windows-t (vagyis csak akartam) mert amikor a telepítés végén az újraindítás-telepítés befejezése következik, kékhalál!
Gondoltam hátha a vga hibás(az változott). Visszavittem. Az eladónál hibátlanul működött, de vissza adta a pénzt.
Másik vga-lett belőle. De ugyan ezt csinálja.

Átraktam az ssd-t az asszony laptopjába ott is ugyan ezt csinálja! ugyan ott! pedig ott egy agility hibátlanul működik.

Telepítettem achi-ban, ide-ben, laptopban, gépben, formáztam, töröltem a toolkit-el, új firm, vettem új satakábelt, de nem jobb sehogy.

Bár a laptopban egyszer(azóta sem sikerült) elindult valahogy csökkentett módban hálózattal, de restart után ismét kékhalál.

Ha valakinek lenne ötlete, hálás lennék! :R

(#5452) vlevi válasza Silent77 (#5450) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szerintem sem lehet észrevenni,"
Nem hát. Napi átlag használat közben azt sem vennéd észre az SSD teljesítményében, ha hátulról odalopodznék, és átdugnám neked a SATA3 csatlakozóból egy SATA2-esbe. Én használtam egy ideig egy Samu 830-as egy Core2Duo gépben, amiben csak SATA2 volt, majd gépet cseréltem és i5-ös config lett belőle. A windows bútnak a számok alapján gyorsabbnak kellene lennie, de annál, hogy csak felvillan 1mp-re a 4 kis színes windows ablak, de megmozdulni már nem tud,mert benn wan a windows, annál nincs gyorsabb :D

CrystalDiskkmark mutatná, hogy a seq. olvasási sebesség az 500-600 helyett csak 250-260, de pl. a 4K véletlen elérés az nem csökkenne ilyen mértékben, márpedig az átlag felhasználásban a sok apró file olvasgatása közben az jobban számít.

(#5453) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#5435) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem azt mondtam, hogy nem lehet kinyírni.. :) Bár nagyon sokba mernék fogadni, hogy ugyanabban a helyzetben más termék is ugyanígy végezte volna és a meghibásodásnak semmi köze sincs a RAPID-hoz. Az intel évekkel ezelőtti problémája óta szinte mindegyik SSD-ben ott a Sudden Power Off Recovery feature...
De Te is tudod: opció. Ha úgy gondolod, hogy a feltételek adottak akkor használod, ha nem akkor nem.

Amúgy jó ötlet, egy APC Back-UPS 550 kb ugyanabban az árban is van... ;] Majd nézek APC kontaktot, biztos örülnének...

(#5454) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

840-es Samsung 120-as SSD-n minimum mennyi szabad hely az ajánlott?

Egyszer sikerült 10 kB helyet hagynom rajta, mivel a virtuális gép elszállt telepítéskor, ez árthatott neki?

(#5455) worxland válasza Vasinger! (#5454) üzenetére


worxland
addikt

5-10% javasolt. Semmi baja nem lesz, ha néha ez lemegy nullára, csak sokáig ne hagyd úgy. Azért van rá szükség, hogy az SSD firmware egyenletesen tudja terhelni a cellákat (mindegyik nagyjából ugyanannyiszor legyen írva).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5456) Vasinger! válasza worxland (#5455) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, köszönöm a választ. Tehát ha 15-20 GB szabad helyet hagyok rajta, akkor nem kell aggódnom. Bár már 97%-on van, pedig nem túl idős darab :(

1.9 TB írás az sok úgy 40 nap üzemidő mellett? (kb. 4-5 hónapos a cucc)

[ Szerkesztve ]

(#5457) konyi79


konyi79
addikt

A sima 840 nem azért csak 120/240, mert alapból különít el magának szabad helyet?

[ Szerkesztve ]

(#5458) Balage76 válasza konyi79 (#5457) üzenetére


Balage76
senior tag

De igen.
Amúgy kevés kivételtől eltekintve (mint például Vasinger! is :) ) a felhasználók akaratlanul is meghagyják ezt a 10%-ot, így annak nincs értelme, hogy még 10%-ot alapból félretegyünk... Ismét csak a valós statisztika beszél belőlem.

Ha tudod hogy az a szokásod hogy rendszeresen teljesen teleírod a meghajtóidat, akkor érdemes alapból félretenni ezt az 5-10%-ot, egyébként nem. Ártani nem árt, csak kérdés hogy van-e értelme.

[ Szerkesztve ]

(#5459) Vasinger! válasza Balage76 (#5458) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, akkor ez a kérdés letisztázódott, a 97%-os dolog mennyire vészes? Látványosan romlik. Mikor megvettem 99% volt, aztán 1.5 hónapra rá 98, most megint kb. 1.5 hónap és 97. Meddig lehet elmenni amíg nem kell róla sürgősen lementeni naponta az adatokat?

(#5460) Alien83 válasza ebegab92 (#5431) üzenetére


Alien83
senior tag

Nekem V300 megy Sata 2-őn, 240/240 MB/s

(#5461) ledgeri válasza worxland (#5455) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Minden celláról van egy adat, hogy hányszor lett újraírva?

(#5456) Vasinger! Nekem 61 nap, 2,23TB, 67%, januárban vettem... (500 giga ment rá egyszer aWinDefender miatt..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5462) worxland válasza Vasinger! (#5459) üzenetére


worxland
addikt

Nulláig. Az jelen tempódban 97*1,5 hónap.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5463) worxland válasza ledgeri (#5461) üzenetére


worxland
addikt

Passz. Az biztos, hogy a SMART-ban van egy érték, amin az van, hányszor lettek a cellák újraírva (nem egyesével, hanem összesen). Wear Leveling Count, Samunál a 177-es offset-en van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5464) Vasinger! válasza worxland (#5462) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tehát 10%-on is simán lehet használni egy SSD-t max sebességgel, adatvesztés nélkül, teljes kapacitással?

[ Szerkesztve ]

(#5465) Bodor válasza Vasinger! (#5464) üzenetére


Bodor
veterán

Elméletileg igen, de én még nem láttam 10%-os kondícióval rendelkező SSD-t.

(#5466) ledgeri válasza worxland (#5463) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Oly kiváncsi lennék, de gondolom "cégtitok" ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5467) anarchoid


anarchoid
csendes tag

Hello!

Uj ssd user vagyok osszelottem a rendszert es a sebesseg is jo, viszont mielott nekialltam alaposan attanulmanyoztam a temat, rogyasig olvasgattam es kicsit megvagyok kavarva. Valahogy olyan erzesem van , hogy kihagytam valami fontosat , ezert megerdeklodnem:

Olvastam ilyen particio egyesitesrol .. az opcionalis vagy szukseges ?

Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.

(#5468) Balage76 válasza Vasinger! (#5459) üzenetére


Balage76
senior tag

1%-ig fog lemenni, addig pont ugyanúgy tudod használni mint most, ugyanakkora kapacitással. Ha eléred az 1%-ot, akkor javasolt cserélni, de a statisztika alapján ezután is legalább mégegyszer (inkább 2-3x) annyi adatot tudsz írni rá mint addig.
Ha 1,5 havonta megy le 1%-ot, akkor több mint 10 év múlva éred el a javasolt csere állapotát. :)

[ Szerkesztve ]

(#5469) bombibmw


bombibmw
veterán

Nálam alapból 111GB szabad helyet mutat a HD Sentinel(és más progik is) a 120-as 840 Evo-n.
Ez akkor már a tisztán felhasználható tárhelyet jelenti?

(#5470) snoblive


snoblive
csendes tag

Sziasztok!

Rávettem magam, hogy a HDD-t lecserélem egy SSD-re.
Adott egy egy MSI CR500 notebook és egy SanDisk Solid State Drive 64 Gb SSD.
Beleraktam a gépezetbe és semmi, nem jelenti meg a BIOS-ba se a boot menübe, mi lehet a gond?
Mert az asztali gépbe elsődleges (egyedül csak ez volt bedugva) meghajtók ként és az asztali felismerte.

Mi lehet a megoldás a problémára?

"Az élet egy játék aminek kurva jó a grafikája..."--->"It's not just a game"

(#5471) Kelvin válasza bombibmw (#5469) üzenetére


Kelvin
őstag

Igen ezt én is már meg akartam kérdezni, a 120GB-os Kingston v300-am nekem is 111 GB-ot ír felhasználhatónak. Ez a gyárilag lefoglalt ~10% ?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#5472) worxland válasza Kelvin (#5471) üzenetére


worxland
addikt

111*1024*1024*1024=120*1000*1000*1000

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5473) bombibmw válasza worxland (#5472) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez oké,de konkrétan 111GB van,amit már nem szorzol sehová. :U
Vagy akkor nem értem. :B :R

(#5474) Kelvin válasza worxland (#5472) üzenetére


Kelvin
őstag

Ezt én sem értem ,fejtsd ki kérlek. ;D

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#5475) S-eye válasza bombibmw (#5473) üzenetére


S-eye
senior tag

A gyártók a gigát, azt nem úgy számolják, hogy 120*1024*1024*1024 bájt, hanem mindig az 1024 helyett 1000-et használnak. Így a valóságban a 120 GB csak 111 GB lesz(120*10^9 osztva 1024^3), az 1 TB-ból pedig 930 GB.

(#5476) bombibmw válasza S-eye (#5475) üzenetére


bombibmw
veterán

Oké,köszi. :R
Akkor valamit törölnöm kell lassan. :)

(#5477) lajxko


lajxko
tag

Tegnap megjött az SSD a laptopomba. Azt hiszem félre lehet tenni az mSATA SSD-kkel szembeni előítéletet :))

ADATA 128GB mSATA (ASX300S3-128GM-C) SSD

(#5478) Kelvin válasza S-eye (#5475) üzenetére


Kelvin
őstag

Köszi, így már értem.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#5479) potyi23


potyi23
senior tag

hi. egy 5 eves Toshiba laptopba szeretnek a cd rom helyebe ssd -t rakni,de monst lattam,h meg Ata -s kivezetese van.Az meg oke,h teszek egy fiokot,de az ssd-t nemgfogja vissza az ATA csatolo ? vagy csereljem meg,noti aljaba menjen a ssd,oldalra pedig a 256 gb s hdd ?

(#5480) Balázs1986 válasza bombibmw (#5476) üzenetére


Balázs1986
addikt

Az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy az a 120Gb valójában 128Gb (16db ugyanakkora, 8Gb chip van rajta). Te pedig 128-ból 111-et használhatsz, így pont ki is jön a 15%, amit illik meghagyni.
Képek

potyi23: SSD a HDD helyére, HDD az optika helyére. A HDD csatolója gondolom, SATA2 (esetleg már SATA3?). De ha pontos típust mondasz, meg tudjuk nézni pontosan, hol mi van :)

[ Szerkesztve ]

(#5481) bombibmw válasza Balázs1986 (#5480) üzenetére


bombibmw
veterán

OK,tehát a 111 teljes egészében felhasználható,ha jól értem.
Mondjuk nekem 840 Evo-m van.

Más: Rapid-ot hol tudom bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#5482) potyi23 válasza Balázs1986 (#5480) üzenetére


potyi23
senior tag

gondolom meg sata 1 csatolo,mert mar van 5 eves a gep. Koszi :R

(#5483) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Egy 120GB SSD-t érdems partícionálni? Egyáltalán lehet? Új vagyok még a témában! :F
120GB SAMSUNG EVO SSD van, még telepítés előtt. a kiszemelt oprendszer Win7. Úgy gondoltam, hogy 3 részre osztanám: 50GB Oprendszer, 50GB egyéb (játék, ISO file), 20GB biztonsági mentés (dokumentum, ilyesmi). Van ennek értelme, vagy ne úgy gondolkodjak, mind HDD esetében? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5484) radi8tor válasza Dolphine (#5483) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindennek van értelme, de a saját igények mások lehetnek.
Én speciel nem particionálnám az SSD-t, hanem másik HDD-re csinálnék mentéseket róla.
Más lenne a helyzet egy 256GB-ossal, ahol már azért az oprendszert külön raknám, hogy ne kelljen 100GB-ot lementeni minden alkalommal.

⭐ Stella

(#5485) Dolphine válasza radi8tor (#5484) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ!
Az utolsó mondatot megmagyaráznád, mert nem teljesen kerek! :F
Más lenne a helyzet egy 256GB-ossal, ahol már azért az oprendszert külön raknám, hogy ne kelljen 100GB-ot lementeni minden alkalommal.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5486) radi8tor válasza Dolphine (#5485) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha egy nagyobb SSD-t belaksz oprendszerrel, játékokkal, egyéb nyalánkságokkal, akkor már sokkal több időbe telik a biztonsági mentése.
Ilyenkor érdemesebb particionálni az SSD-t legalább két részre és nem kell annyit menteni egy ütemben. (játékokat nem is biztos, hogy kell menteni, azt megoldja Steam, Origin)

⭐ Stella

(#5487) snoblive


snoblive
csendes tag

Sziasztok!
Rávettem magam, hogy a HDD-t lecserélem egy SSD-re.
Adott egy egy MSI CR500 notebook és egy SanDisk Solid State Drive 64 Gb SSD.
Beleraktam a gépezetbe és semmi, nem jelenti meg a BIOS-ba se a boot menübe, mi lehet a gond?
Mert az asztali gépbe elsődleges (egyedül csak ez volt bedugva) meghajtók ként és az asztali felismerte.
Mi lehet a megoldás a problémára?

"Az élet egy játék aminek kurva jó a grafikája..."--->"It's not just a game"

(#5488) ledgeri válasza potyi23 (#5482) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ATA-t írtál elsőre, így biztonsági kérdésként:

Biztos, hogy a fenti, csatlakozó-féle vab a merevlemezeden?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5489) Dolphine válasza radi8tor (#5486) üzenetére


Dolphine
addikt

Ja értelek! :DDD
Rosszul fogalmaztam! A biztonsági mentés, az csak számomra biztonsági mentés! Úgymint dokumentumok, listák stb. Kisebb file-ok.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5490) bombibmw válasza Dolphine (#5489) üzenetére


bombibmw
veterán

Felesleges particionálni.
A User mappádat lemented és kész.

(#5491) Sanyi46


Sanyi46
csendes tag

Sziasztok!

Segítenétek ez nem világos számomra?
Az ajánlott szabad hely lenne, növelni tudnám, de nem merek hozzányulni
Alignálás jó, Trimm müködik

Köszi

(#5492) potyi23 válasza ledgeri (#5488) üzenetére


potyi23
senior tag

igen,a merevlemez Sata II. A cd rom pedig Ata -s ....

(#5493) Balázs1986 válasza potyi23 (#5492) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor olyan optibay-t nézz majd, ami belül sata, kívül ide. Bár gondolom, ez a része akkor egyértelmű :)

(#5494) ledgeri válasza potyi23 (#5492) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, akkor az SSD belülre, és a merevlemez a rackbe...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5495) Benyaking válasza perecKING (#5451) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Nekem is hasonlo problemam van egy vertex2 90gb vel. Nem tudja valaki ez miert lehet?

(#5496) potyi23


potyi23
senior tag

Igen fiuk! koszonom .... :R

(#5497) Fire/SOUL/CD válasza #68216320 (#5407) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"En egy kis hibat lattam csak az egyik adatnal. Nem az adatot irta ki, hanem a tombelem nevet talan. C-ben irtad?"
Ha a Port Index-re gondolsz, hogy ott "néha" 0 (nulla) jelenik meg, akkor az nem hiba, egyszerűen némely driver így jegyzi be ezt az infót. A progi Delphi XE2-ben íródik.

S-eye #5444
Nyilván asztali PC volt, nem lapos(áramszünet nem nagyon okoz gondot egy laposon...) ill. természetesen teljesen tönkre ment az SSD(csak adatvesztés kapcsán, úgy hogy az SSD amúgy meg működik, nem gariztatok...)

Balage76 #5453
Mondjuk a Samsung-ra eddig nem volt jellemző, hogy egy áramszünet gallyra vágja, elég strapabírók ebből a szempontból. Remélhetőleg ez is csak egyszeri(nagyon ritka) alkalom.
(Amúgy egy 550-es UPS ajándékba jó biznisz lenne... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5498) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! egy olyan kérdésem lenne csak h a world of warcraft mint játék (nem tudom ki mennyire ismeri) mekkora adatforgalmat generál? értem ez alatt h ssd-ről játszva nem nyúzza meg túlságosan? mert most hdd-ről átraktam a játékot ssd-re kb 75%-al gyorsabban betölt minden de azért nem akarom kinyírni vele az ssd-t, amúgy egy ocz agility 3 120gb-ről van szó, előre is köszi! :R

(#5499) S-eye válasza Fire/SOUL/CD (#5497) üzenetére


S-eye
senior tag

Értem. Kellett újratelepíteni a rendszert? Vagy nem volt akkora adatvesztés?

(#5500) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!

Az aláírásomban szereplő konfigról van szó. A Kingston HyperX SSD -re klónozással ráraktam a rendszeremet (win 8) és tökéletesen működött. Tegnap szerettem volna egy tiszta telepítést csinálni rá (az összefoglalóban leírtak szerint), de a windows 8 vagy telepítés közben, vagy a telepítés után, a nyelv telepítésekor biztosan lefagyott különböző hibaüzenetekkel, de a leggyakoribb a memory hiba volt. Az ssd -t lehúztam, ugyanazon a sata kábelen hdd -re simán felment a win8 minden hiba nélkül.
A gépemen minden program, játék tökéletesen fut hiba nélkül és ssd nélkül...
Gariztassam az ssd -t, vagy más irányba induljak el?
Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.