Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) krizmo_ válasza Víz Elek (#9549) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Elvileg itt

Itt nézd meg, én nem használom, de szerintem erre gondolsz.

(#9552) Víz Elek válasza krizmo_ (#9551) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Ez az, köszi! :R

Samsung S9

(#9554) TooToTTo


TooToTTo
csendes tag

Csak én kezdem kapiskálni, hogy a FB egy adatgyűjtő és profilképző oldal rólam 3. személyeknek? Van aki 100% megnyugtató választ tud adni? Valahogy most a gugli is igen gyanús lett. :(((

Pl.: Hogy lehet az ha regisztrálok FB-ra akkor az első belépésemet az e-mail fiókom címével és annak jelszavával tehetem meg? Ez szvsz elég meredek!

besírtam a sok üres agymenéstől

(#9555) Mawyx válasza TooToTTo (#9554) üzenetére


Mawyx
senior tag

Minden oldalra, ahová regisztrálsz, a belépéshez kell egy felhasználónév (vagy email) és egy jelszó.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#9556) kispx válasza TooToTTo (#9554) üzenetére


kispx
addikt

Az e-mail címednek a jelszavát nem kell megadni, de elkéri, hogy "a barátok keresgélésével ne tölts időt".

(#9557) Chieftec


Chieftec
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a borítóképen lévő lájokat el lehet rejteni valahogy az ismeretlenek elől? A borítókép tudom, hogy nyilvános, az nem is baj, csak a lájkokat szeretném.

(#9558) enginev3.0 válasza Chieftec (#9557) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9559) Chieftec válasza enginev3.0 (#9558) üzenetére


Chieftec
őstag

Köszi a gyors választ!

(#9560) Lenry


Lenry
félisten

lerohadt a fél facebook...
asztalról egyáltalán be se tudok lépni, mobilról csak a csoportok nem jók

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9561) kispx válasza Lenry (#9560) üzenetére


kispx
addikt

Asztalről nekem minden oké.

(#9562) Pikaa válasza baandii (#9545) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Erre gondolsz? :) kép

(#9563) Lenry válasza kispx (#9561) üzenetére


Lenry
félisten

már nekem is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9564) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali

Nekem a Firefox alatt (v26) a csetben vagy zöld pötty van vagy pedig egy mobil ikon.

Viszont van egy laptop amin szintén Firefox alatt a zöld pötty mellett kiírja hogy web, vagy mobil.

Hogy lehet megoldani hogy nekem is ilyen legyen?

(#9565) kispx válasza Ryder62 (#9564) üzenetére


kispx
addikt

Egy cache törlést megpróbálhatsz, hátha segít.

(#9566) Ryder62 válasza kispx (#9565) üzenetére


Ryder62
őstag

Nem segített. :(

(#9568) enginev3.0 válasza kispx (#9567) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pont egy iT fórumon ;]
De amúgy meg elég unalmas hogy mindent "tetszikelj" és akkor megnézheted, vagy is inkább szánalmas

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9569) kispx válasza enginev3.0 (#9568) üzenetére


kispx
addikt

Én már kivágtam a lájkolgatós ismerőseimet, azóta sem tűnt fel nekiek. Belinkeltem, mert mintha egyszer-kétszer előjött volna a kérdés, így könnyebben rá lehet keresni.

(#9570) Silverr válasza kispx (#9567) üzenetére


Silverr
aktív tag

Talán amióta netezek azóta használom ezt a trükköt. Emlékszem még zenét és filmet is loptam igy :U Egy ilyen lájkolós oldal sem nem tudott kifogni rajtam soha :D ;]

(#9571) DonThomasino


DonThomasino
veterán

HA írok vkinek üzenetet közben álladóan váltogat a
web online és az mobile offline chat között
(gondolom ez az amikor csak a telefon ikont látom)
Ki tudja vhogy játszani azt hogy én
mint küldő ne lássam mikor olvasta az üzit?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9572) enginev3.0 válasza DonThomasino (#9571) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, ha megnyitotta az üzentet akkor jelez, mindegy milyen platform
De ha weben, pl a chat ablak nyitva van, de nem aktív, akkor elolvashatja, és amíg nem kattint bele addig "olvasatlannak" minősül, szóval így játszhat vele
Vagy ha nincs megnyitva a chat ablak, de csak egy rövid üzenetet küldesz neki, akkor rákattint az értesítések mellett az "üzenetekre" és ott is el tudja olvasni az üzenetedet, de csak az első kb 30 karaktert, és amíg nem kattint rád, hogy és az üzeneteitekre addig szintén olvasatlan

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9573) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#9572) üzenetére


enginev3.0
félisten

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9574) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék szépen.
Nem tudok egy albumot megosztani úgy, hogy lássák rendesen, mert a következő a helyzet :

-- Az albumban levő 120 fotó 2013 Júniusában készültek. Ezért, amikor új albumot készítek és feltöltöm a képeket és beállítom ezt a dátumot, akkor a megosztásnál, azaz Fényképek megosztásánál miután feltöltöttem az utolsót is, akkor az idővonalamon 2013 Júniusához teszi az albumot, és nem mostanra.
Azaz egészen lefelé kell görgetnem 2013. 06hó hoz, hogy lássam.

-- Feltöltöm a képeket. Mind a 120at és megcsinálom a leírást, a képek alá, és a Fényképek közzétételére kattintva csak tölt, tölt, tölt és tölt... és negyen óra után sem mozdult semerre és nem rakta ki az albumot. Azt hittem, hogy már kitette és másik ablakban megnéztem, de nem. A fényképek azért ott voltak az ambumban.

-- Ha meg ezek után csak megosztom az albumomat, akkor csak mint Hivatkozás kerül ki az idővonalra és nem mint album. Azaz, ha like olják, akkor nem az albumot lájkolják, hanem a hivatkozást. Így ezek a likeok ugyebár idővel elvesznek, de az albumnál meg ottmaradnának.

-- Lehet, hogy túl sok neki a 120 fotó. Viszont, ha meg úgy csinálom, hogy feltöltök pl. csak 10et, azt megosztom, és utánna töltöm fel fotókkal, akkor az sem jó, mert mire a többi sok fotót feltöltöm és a képaláírást megcsinálom, addigra csak azt a 10 fotót megnézegetik és kész...végeztek az albummal.

-- Valamint az sem működik, hogy egyik fotót kitörlöm és visszatöltöm és akkor nyomom meg a fényképek közzétételét, akkor meg csak azt az egy fotót teszi ki és nem írja ki, hogy melyik albumban van.

Mit tudnátok ajánlani ?

köszi

(#9575) enginev3.0 válasza Orionk (#9574) üzenetére


enginev3.0
félisten

Úgy tudom, hogy ha egy régebbi időpontos tevékenységet végzel, mint ahogy ezek a képek is, akkor mindenkinek kihozza, hogy Orionk hozzáadott egy eseményt a 2013. Júniusi "idővonalához" vagy "tevékenységéhez" nem tudom pontosan
Tehát ha minden igaz, az ismerőseid az idővonaluk tetején fogják látni, hogy Te most hozzáadtál egy eseményt 2013 júniusához, és nem kell nekik addig visszagörgetni

Erre jó a két profil, legyen a másik profilod ismerősöd, és akkor nyomon tudod követni, mint látnak belőled mások

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9576) Orionk válasza enginev3.0 (#9575) üzenetére


Orionk
senior tag

Ez a másik profil érdekes dolog.
Új mail cím, meg mi kell még hozzá ? Kamu nevet és profilt hozzak létre ?

(#9577) enginev3.0 válasza Orionk (#9576) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, kell egy email cím, meg valami nevet kitalálsz és kész, csak arra kell hogy tudd követni magad a hírfolyamban, persze csak ha fontos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9578) Laca1212


Laca1212
őstag

Az adatvédelmi beállítások közt a "Ki találhat rám?"-nál ez mit jelent?:
"Ki kereshet meg a megadott e-mail címed alapján?"

Hol lehet rám keresni az emilem alapján? Vagy mi ez konkrétan?

(#9579) krizmo_ válasza Laca1212 (#9578) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Itt tudsz e-mail cím alapján keresni, és egyből dobja is azt akihez az e-mail tartozik, ha nincs lekorlátozva, akkor mindenkinek dobja az idővonalad:

[ Szerkesztve ]

(#9580) Laca1212 válasza krizmo_ (#9579) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez az az email, amivel regisztrál valaki FB-re? És akkor is kidobja FB kereső, ha rejtett az adatlapon az emil cím, ha ez a funkció engedélyezve van?

(#9581) Orionk válasza enginev3.0 (#9577) üzenetére


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Ez a második regisztráció facebook on tényleg jó arra, hogy megfigyelhesse az ember, hogy hogyan látják mások az adatlapját.

Viszont az előző problémámra sajnos nem jó megoldás. Továbbra sem tudom, hogy hogyan lenne célszerű kipostolni az albumot. Esetetleg valakinek valami megoldás Erre a problémára ?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#9582) Mawyx válasza Orionk (#9581) üzenetére


Mawyx
senior tag

A dátum legyen mostani és a cimbe ird bele, hogy pl nyaralás 2013 július. Aztán idővel amikor lecsengett a dolog, belájkolta aki akarta, akkor átírod a dátumot, hogy időrendbe legyen a fbkod.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#9583) kispx válasza Laca1212 (#9580) üzenetére


kispx
addikt

Aha, amikor legutoljára néztem akkor is kidobta.

(#9584) krizmo_ válasza Laca1212 (#9580) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Akkor kidobja.
Állítsd ismerősökre, ha nem akarod, hogy mindenki megtaláljon, így csak az ismerőseidnek dob ki.

(#9585) Laca1212 válasza krizmo_ (#9584) üzenetére


Laca1212
őstag

Értem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9586) Pipusz


Pipusz
csendes tag

Sziasztok!

Viktor77 moderátor engedélyével posztolok kicsit off-topicot, ezért kérlek tekintsetek el az esetleges flaming-től, ha lenne ilyen.

Gyors és rövid leszek: csinálunk egy online kérdőíves kutatást, amihez lelkes kitöltőket keresünk. A szokásostól eltérő témákkal találkozhattok. Részletesebb leírást és minden egyebet az alábbi linken találhattok.

Előre is köszönöm szépen a kitöltőknek a segítséget! Ha bármi kérdésetek van, a linkben található email címen elértek.

(#9587) Orionk válasza Mawyx (#9582) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Köszi a tippet. Ez is jó megoldás arra, hogy egy ideig az idővonalamnak az elején legyen a megosztás.

Viszont arra nem jó sajnos, hogy ha megosztom az albumom és lájkolnak, akkor nem magát az albumot lájkolják, hanem a megosztást és az albumnak továbbra sem lájkja.

Meg lehet csak az albumot is osztani, de azt csak akkor, amikor töltök fel fotókat és a Fotók közzététele gombot nyomom meg. Viszont ha túl sok fotó van az albumban, kb. 100, akkor nem tudja feldolgozni és nem magát az albumot fogja kitenni.

(#9588) itouchfan


itouchfan
senior tag

Hi!
Mobilon a frissített Facebookhoz le kell tölteni a Facebbok Messenger-t is hogy lehessen chatelni! Ez mi? No mind1, a kérdésem az lenne hogy a messengerből hogy lehet kijelentkezni? mert vagy nagyon lúzer vagyok vagy nem találom meg...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9589) Pikaa válasza itouchfan (#9588) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Jelenleg nincs rajta,a tellómon,de úgy emlékszem,hogy belemész a Settings-be és ott kell(ene) legyen a SIGN OUT.

ui.: Bocsi, Switch Accounts kép

[ Szerkesztve ]

(#9590) itouchfan válasza Pikaa (#9589) üzenetére


itouchfan
senior tag

de ugye pont ez van hogy nincs ott, legalábbis nem látom...ott van: súgó, adatvédelem, felhasználási feltételek, licencek, probléma bejelentése. de azt nem találom. elolvasom a súgót hátha
szerk: nincs benne

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9591) enginev3.0 válasza itouchfan (#9590) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha jól tudom sehogy nem lehet kijelentkezni, csak ha törlöd androidon belül az alkalmazás előzményeit (beállítások-alkalmazások ...)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9592) Mawyx válasza Orionk (#9587) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ne rakj bele olyan sok képet, én nézegetni se tudom, ha túl sok van. Zúg a gépem mint a hétszentség, ha betelik a pohár és frissítem az oldalt, akkor meg kezdhetem nézegetni elölről. Szedd szét mappákba, pl Horvát nyaralás 1. nap, Horvát nyaralás 2. nap, ha így túl sok, akkor több napot összefogni vagy más logika szerint.
Úgyse lehet megnézni se pl többszáz képet, mert nem töltődik be, vagy legalábbis az én gépem ehhez gyenge.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#9593) enginev3.0 válasza Orionk (#9587) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha feltöltöd az összes képet, kivéve egyet, majd nem sokkal később felrakod az utolsó képet is,akkor kihozza, hogy XY új képet töltött fel 2013. júniusi albumához

Aki még nem látta az albumot, az úgy is végignézni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9594) itouchfan válasza enginev3.0 (#9591) üzenetére


itouchfan
senior tag

Hat ok... akkor megse vagyok olyan hulye megnyugodtam :) koszi a segitseget :) hulye facebook...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9595) round3r


round3r
csendes tag

És olyat be lehet állítani, hogy a frissen feltöltött fotóim/albumom ne jelenjen(ek) meg a többiek számára az üzenőfalon? Tehát szeretném ha a fotók a profilomban láthatóak legyenek, csak ne tegye közzé a fb, hogy most felraktam x képet.

(#9596) Ryder62 válasza round3r (#9595) üzenetére


Ryder62
őstag

Ha jól tudom ha rá mész a saját profilodra ott is megjelenik hogy feltöltöttél xy képet. És van egy olyan opció hogy elrejtés az idővonalról, vagy valami hasonló. Ekkor ez a bejegyzés eltűnik.

(#9597) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok,

Lehet olyat, hogy bizonyos weboldalakat blokkoljak a falamon? Tehát ha valaki megosztja mondjuk a szilvásbuktát, akkor az ne jelenjen meg a falamon. Szeretnék megszabadulni azoktól az oldalaktól, ahol nem lehet kikerülni a lájkot a tartalom megtekintéséhez.

Előre is köszi.

(#9598) kispx válasza vamzi (#9597) üzenetére


kispx
addikt

Külső oldal linkelésénél nem látok ilyet.
Viszont ha a fb-oldalbeli megosztásról van szó akkor, rámész a kurzorral a bejegyzésre, a bejegyzés jobb felső sarkában lévő lefele mutató háromszögre kattintasz, és ott van olyan, hogy XY-bejegyzések rejtése.
Ugyanez az ilyen bejegyzések likeolására is megvan.

(#9599) Snooker


Snooker
senior tag

Hogyan tudom beállítani az adatlapomon azt, hogy a tanulmányokat ne úgy írja ki, hogy itt tanult, hanem hogy aktuális tanulmányok vagy csak simán tanulmányok?

(#9600) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

El tudok rejteni egy csoportot valahogy az üzenőfalamról? Rohadtul idegesítő, hogy az oda írt bejegyzésekkel van tele a falam.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.