Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) makoss válasza lappy (#39750) üzenetére


makoss
addikt

Na az jó ha nállad rendben működik, de nállam szerintem ki van kapcsolva, a pontos menete kéne hogyan kell beállítani, 1× mutatták, de eltenném, vagy felírnám, mert sok időt lehetne megspórólni vele. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39752) muszty


muszty
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen képletem.
Valami matematika zseni, akinek vág az agya, meg tudná mondani, hogy számolhatom ki az Y-t, ha csak az X-et és a Z-t ismerem?

X - (X / Y + 1) = Z

Köszi előre is!

(#39753) Mutt válasza muszty (#39752) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Gondolom, hogy az osztóban van a +1.

Ha igen, akkor:
Y = -1 + X / (X - Z)

Ha nem, akkor:
Y = X / (X - Z + 1)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39754) muszty válasza Mutt (#39753) üzenetére


muszty
tag

Igen, az osztóban van, csak elfelejtettem zárójelbe tenni.
Köszi a választ, és hogy leírtad mind a két változatot!

[ Szerkesztve ]

(#39755) escsé


escsé
tag

=HA(I117="KRT OP.2";"a";"A")

Van egy újabb megoldatlan ügyem:
Az 'I117' cellában nem mindig a 'KRT ' rövidítés szerepel, de az 'OP.2' változatlan. Hogyan oldhatnám meg, hogy csak az 'OP2' karaktereket vizsgálja? A behelyettesítő karaktereket (*?~) próbáltam, de... :)

(#39756) lappy válasza escsé (#39755) üzenetére


lappy
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39757) lappy válasza escsé (#39755) üzenetére


lappy
őstag

=HA(DARABTELI(I117;"*OP.2*");"a";"A")

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39758) karlkani válasza escsé (#39755) üzenetére


karlkani
aktív tag

így nem jó?

=HA(JOBB(I117;4)="OP.2";"a";"A")

(#39759) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy azt meg tudom csinálni excelben, hogy az összes cella amelyik cella színes ( mindenféle szín ) azt valamilyen fv-el 1 féle (bármilyen/kivéve nincs kitöltés) színre változtassak? És ha igen , hogyan ?

[ Szerkesztve ]

(#39760) escsé válasza karlkani (#39758) üzenetére


escsé
tag

nálam nem jó. csak 'A'-t ad vissza.
köszi

(#39761) escsé válasza lappy (#39757) üzenetére


escsé
tag

Jól működik.
Köszönöm

(#39762) karlkani válasza escsé (#39760) üzenetére


karlkani
aktív tag

A példád alapján kipróbáltam, működik. Ha az I117 cella tartalmának vége OP.2 (előtte bármi lehet), akkor "a" az eredmény.

(#39763) friccccc válasza friccccc (#39759) üzenetére


friccccc
tag

így néz ki

(#39764) escsé válasza karlkani (#39762) üzenetére


escsé
tag

Gondolom a jobb függvény egy kicsit behatárolja az eredményt nálam, mivel a szóban forgó képlet 5 oszloppal jobbra van.

(#39765) lappy válasza escsé (#39764) üzenetére


lappy
őstag

A jobb függvény veszi a szöveg jobb oldaláról a megadott karakterek számának megfelelően.
Pl.: abc op. 2 ez a szöveg jobbról indulva lesz csak op.2

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39766) escsé válasza lappy (#39765) üzenetére


escsé
tag

At 'abc' lehet 'abcde' is, sőt egy esetben kettővel több. Ezek szerint nem lesz jó a JOBB függvény.
Közben felvetődött bennem, hogy talán egyszerre megoldható lehet a következő:

Ez van most:
=HA(DARABTELI(I117;"*OP.2*");"a";"A")

szeretném:
ha "*OP.2*", akkor 'a'
ha "*OP.0,4*", akkor 'A'
ha üres a cella, akkor üres

[ Szerkesztve ]

(#39767) lappy válasza escsé (#39766) üzenetére


lappy
őstag

=HA(DARABTELI(I117;"*OP.2*");"a";HA(DARABTELI(I117;"*OP.4*");"A";ha(üres(i1117;" ") ))
Nem próbáltam ki

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39768) friccccc válasza friccccc (#39759) üzenetére


friccccc
tag

Színre nem tudok esetlegesen hivatkozni? VBA-val? :F

(#39769) Delila_1 válasza friccccc (#39768) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a tartományt, és indítod a makrót.

A For Each CV In Selection sorban a Selection helyett megadhatod a tartományt, pl. Range("A5:C30") módon, ekkor nem kell előre kijelölnöd a tartományt.

Sub Egyszin()
Dim CV As Range
For Each CV In Selection
If CV.Interior.ColorIndex <> -4142 Then
CV.Interior.Color = vbYellow
End If
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39770) ny.janos válasza friccccc (#39768) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Ha csak egyszer van szükséged a színek módosítására, nem pedig visszatérően, akkor ehhez nem szükséges makró. Beszúrsz egy segédoszlopot, majd bekapcsolod az autoszűrőt. Szűrsz a jelöletlen hátterű sorokra, a segédoszlopodba beírsz egy tetszőleges értéket, másolod az utolsó sorig. A szűrést törlöd, majd a segédoszlopban az üres értékekre szűrsz. A színezett celláidat átszínezed, majd törlöd a segédoszlopod.
Leírni szerintem tovább tartott, mint megcsinálni. ;)

(#39771) friccccc válasza Delila_1 (#39769) üzenetére


friccccc
tag

:R :R :R
NAGYON KÖSZI
:))

(#39772) friccccc válasza ny.janos (#39770) üzenetére


friccccc
tag

Többször kell majd .

(#39773) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok,
ebből a képen látható számokból (A1:A29) kéne a B1 es értékhez legközelebb eső kisebbik számot (34) kiíratnom, majd után a C1 es értékhez legközelebb eső kisebbik értéket (19) az A oszlopban szereplő számokból.
Tudnátok segíteni?

(#39774) friccccc válasza friccccc (#39773) üzenetére


friccccc
tag

lemaradt sry érte

(#39775) ny.janos válasza friccccc (#39774) üzenetére


ny.janos
tag

A KERES vagy az FKERES függvényt is használhatod.

=KERES(B1;A1:A29;A1:A29)
=FKERES(B1;A1:A29;1;IGAZ)

=KERES(C1;A1:A29;A1:A29)
=FKERES(C1;A1:A29;1;IGAZ)

(#39776) friccccc válasza ny.janos (#39775) üzenetére


friccccc
tag

:R

(#39777) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy adott cellában tudok-e hivatkozni olyan cella adatára, ami egy másik (megnyitott, de akár bezárt) munkafüzetben van? Olyasmire gondolok, mint pl egy adott fülön egy másik fül valamely cellájára való hivatkozás, csak ebben az esetben a munkafüzet is más lenne... Makró nélkül lehetséges ez?
Köszönöm előre is. :R

Up the Irons!

(#39778) EmberXY válasza EmberXY (#39777) üzenetére


EmberXY
addikt

Közben feltaláltam a spanyol viaszt, rájöttem magamtól is, hogy lehetséges, sőt sokkal egyszerűbb mint azt korábban gondolni mertem volna (= után simán rámegyek a kívánt cellára, majd enter, elérési utat se kell manuálisan megadni). :DD

Up the Irons!

(#39779) ny.janos válasza EmberXY (#39778) üzenetére


ny.janos
tag

Arra kell figyelned, hogy ha a másik munkafüzet nincs megnyitva, akkor nem minden függvény hajlandó frissíteni. Itt találsz egy összefoglaló videót.

(#39780) EmberXY válasza ny.janos (#39779) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm szépen, valóban igényel némi odafigyelést, közben én is rájöttem egy érdekességre.
Ugyebár én nem függvényeket használok így, hanem csak simán egy adott cella értékét hivatkozom be egy egyszerű "="-vel, a forráslapok különböző ügyfelek adatait tartalmazzák, azok manuálisan szerkesztve vannak időnként, és bizonyos értékek összesítőjét hivatkozom át egy másik lapra, egyfajta forgalom kimutatásként.
A célom az volt a művelettel, hogy ha egy ügyfél lapjára új adatok kerülnek, ezáltal módosulnak bizonyos összegek, azokat ne manuálisan kelljen továbbvinni a kimutatáshoz, hanem automatikusan kerüljenek át.

Azt vettem észre, hogy alapvetően nem is a forrásfájlok okozhatnak galibát (gondolok itt pl arra, hogy ha beszúrok vagy törlök egy sort, akkor a hivatkozott cella is aszerint változik, ez rendben is van), hanem az, ha az összesítő lap van bezárva akkor, ha egy forrásfájlt módosítok, ugyanis akkor a behivatkozott helyen nem változik megfelelően a forrás cella (nyilván a bezárt lap nem követi a változást). Viszont ha az összesító lap nyitva van, akkor bármelyik forrást akárhogy módosíthatom, bezárhatom, minden változást lekövet, szóval erre figyelnem kell, az összesítő lapnak mindenképpen nyitva kell lennie, de összességében sikerült így automatizálni a dolgot.

:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#39781) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, mit lehet tenni ha a térkép diagramm (excel 2019) nem ismer fel minden megyét? Romániáról készítettem valamilyen adatokat és nem jelenít meg 8 megyét a 44-ből. Biztos vagyok benne, hogy jól írtam be a megyék neveit.

[ Szerkesztve ]

(#39782) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Azt hogy tudom megoldani, hogy 0-val való osztáskor ne zéróosztót irjon a cellába hanem csak egy 0-t és ha nem 0 val van az osztás akkor rendesen számolja ki a műveletet?

Köszi!

(#39783) Delila_1 válasza Ideg (#39782) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=hahiba(osztandó/osztó;0)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39784) Ideg válasza Delila_1 (#39783) üzenetére


Ideg
aktív tag

Köszönöm! :R

(#39785) Delila_1 válasza Ideg (#39784) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39786) friccccc válasza Delila_1 (#39769) üzenetére


friccccc
tag

Szia
Yellow -al tökéletesen működik, nagyon köszi, de h tudnám mondjuk grey re tenni vagy h tudom a színeket választani? Tudnál ebben segíteni. Red az ok az működik, de több szín nevét beírva fekete lesz :)

(#39787) Mutt válasza friccccc (#39786) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ezen az oldalon találod, hogy mely színeknek van rövidített elnevezése.

Ha más színt szeretnél használni, akkor legegyszerűbb az RGB függvény használata:

CV.Interior.Color = RGB(200,200,200)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39788) friccccc válasza Mutt (#39787) üzenetére


friccccc
tag

:R :R :R

(#39789) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Kis matematikai feladatot kellene megoldanom:

Adott egy mintaszám, legyen 100, a mintaszámok átlaga 120. Az lenne a kérdés, hány plusz mintaszámra lenne szükség a 140-es átlag eléréséhez, feltételezvén, hogy a plusz mintaszámok értéke egységesen 160. Hogy tudnám ezt excelben lemodellezni?

[ Szerkesztve ]

(#39790) lappy válasza oke (#39789) üzenetére


lappy
őstag

1 db

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39791) oke válasza lappy (#39790) üzenetére


oke
senior tag

Valami képlet megoldásra lenne szükségem, a célérték és a kiindulási érték is változó egyébként.
Az 1 db biztos nem jó.

Manuálisan, próbálkozással meg tudom oldani, csak sok lenne így kb 100x megcsimálni.

Próbálgatásra ez az eredmény:

Minta: 100 db --> ennek átlaga 120, azaz összeszorozva 100*120=12000
A 140-es átlaghoz +50 db minta kell, azaz 100+50 minta--> 150*120=21000 -->21000/150=140

(#39792) ny.janos válasza oke (#39789) üzenetére


ny.janos
tag

A mintaszámod 100. Ebből hogy lesz az átlagod 120. Ezek szerint több számod is van, valójában egy halmaz? Ahhoz kell még további akárhány alkalommal a 160? És ezek számára vagy kíváncsi?
A 120-as átlag hány szám átlaga? Ez is változó vagy fix?

(#39793) oke válasza ny.janos (#39792) üzenetére


oke
senior tag

Igen, ez egy halmaz, amiben különböző számok vannak, melyek átlaga 120. A 120-as átlag 100 szám átlaga (ezt neveztem mintaszámnak). Jól látod a kérdés lényegét, ehhez hány db 160-as szám kell a 140-es átlag eléréséhez.

A példámban én is megkavarodtam, nem 160-al, hanem 120-al számoltam. 160-al ez lenne:

Minta: 100 db (azaz 100 különböző szám) --> ennek átlaga 120, azaz összeszorozva 100*120=12000
A 140-es átlaghoz, 160-as számokkal számolva +100 db 160-as minta kell,
azaz 100+100 minta--> 100*120 =12 000 + 100*160=16 000 -->28 000/200=140

A 120-as átlag változó, a 140-es cél fix

(#39794) ny.janos válasza oke (#39793) üzenetére


ny.janos
tag

Egy általános megoldás, ahol bármilyen adat változtatható.

(#39795) oke válasza ny.janos (#39794) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm! :R

(#39796) makoss válasza makoss (#39749) üzenetére


makoss
addikt

A cellainformációk megjegyzésére nem tud senki egyszerűbb beállítást? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39797) GreenIT válasza friccccc (#39786) üzenetére


GreenIT
tag

Itt lathatod a W3C CSS 3 javaslatait az ismertebb szinkodokra, a 4.3 alatt van a bovitett lista.
Nemelyik szinnek tobbfele neve van, es e webre vonatkozik, kerdes, az Ms mitt vett at beloluk.

[ Szerkesztve ]

(#39798) GreenIT válasza GreenIT (#39797) üzenetére


GreenIT
tag

Most latom, az alap listaban (4.1) a 00, 80 es FF kodok vannak kombinalval (a szurke szin a kivetel).

Elso ranezesre hianyosnak tunik, a lista, most agyilag zokni vagyok, de szerintem a 3 kod osszes valtozata joval tobbnek kellene lennie 16-nal, nemde? :F

Csinalna valaki egy teljes listat, hogy mely kodok hianyoznak?

(#39799) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, szakiktól kérnék egy képlet segítséget!

Szeretném a névnapokat/szülinapokat excelben kiíratni, hogy a jelen dátumhoz képest még hány nap múlva lesz esedékes az évfordulójuk.
Meg lehet ezt oldani?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#39800) lappy válasza Kloden (#39799) üzenetére


lappy
őstag

Egyszerű kivonás és kiirja hány nap van hátra

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.