Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) RedHarlow válasza Pakliman (#40500) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Így szerintem azokat a sorokat zöldezi be amelyikbe most X-eket rakott és nem azt keresi vissza hogy miket talált meg.

[ Szerkesztve ]

(#40502) Pakliman válasza RedHarlow (#40501) üzenetére


Pakliman
tag

Igazad van.
Ez kell:
Cells(Application.Match("??????_" & Cells(sor, 6) & "_*", Columns(1), 0), 1).Interior.Color = vbGreen
Bár ez csak az első találatot színezi át.
Ha több találat is lehet, akkor egy For .. Next ciklussal kell végignézni az "A" oszlopot.
Vagy feltételes formázás...

[ Szerkesztve ]

(#40503) Fferi50 válasza andreas49 (#40498) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha azt szeretnéd, hogy növekvő "névsor" szerint legyenek az értékek, akkor a H oszlop képletében ne + hanem - jelet használj:
=F5+SOR()*0,0001 helyett =F5-SOR()*0,0001

A formázást vagy makróval lehet átvinni vagy feltételes formázási szabályokat alkotsz megfelelő feltételekkel pl. cellák formázása képlet alapján.

Üdv.

(#40504) mindanee


mindanee
tag

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást, remélem van, aki tud segíteni :)

Adott egy excel fájl, egy munkalappal, amin adatok vannak.

Ezeket az adatokat kell egy rendszerrel megedetni, egy megadott formátumú excellel. Alap esetben az egy járható út, hogy új munkalapon létrehozom ezt a struktúrát (adatokat a megfelelő helyre áthivatkozom).

Viszont ezt célszerű lenne automatizáltan megcsinálni (sajnos az alap excelbe nem tehető be plusz munkalap, hogy eleve "így" kapjuk az excelt).

Szóval egy olyan megoldást keresem, hogy akár egy segédalkalmazással egy "A" excelből generálni tudjak egy "B" excelt, ami az "A"-ban lévő adatokat másolja át egy általam elvárt struktúrába. Lehetőség szerint mindezt emberi beavatkozás nélkül készüljön el. (Pl. egy folderbe berakom a feldolgozandó exceleket, egy másik folderbe pedig bekerülnek az új, megfelelő formátumú excelek.)

Van erre valami tippetek, hogy mivel lehetne megoldani a leírtakat?

Köszönöm előre is!

(#40505) RedHarlow válasza Pakliman (#40502) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

AZ A oszlopban igen több találat is lehet, sőt, igazából külön jellemző néha, hogy így néz ki az A oszlop.

555561
555561
555523
555523
555567
555567

De már kezd nagyon jó lenni. : )

[ Szerkesztve ]

(#40506) Pakliman válasza RedHarlow (#40505) üzenetére


Pakliman
tag

A legegyszerűbb a feltételes formázás.
Az "A" oszlopra fixen is megcsinálhatod, de ha van rá esély, hogy bárki is hozzányúlhat és elcseszheti, akkor inkább kóddal kell megoldani.
Ezt tedd be a makróba.

With Columns(1) 'Az A oszlopra vonatkozóan
.FormatConditions.Delete 'Töröljük az esetlegesen már meglévő formázást
.FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:="=INDIREKT(CÍM(SOR();3))=""X""" 'Létrehozzuk a szükségeset
.FormatConditions(1).Interior.Color = vbGreen 'Beállítjuk hozzá a színt
End With

Vagy a For sor = 1 To sor_u elé,
vagy a Next sor után.

[ Szerkesztve ]

(#40507) Pakliman válasza mindanee (#40504) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Ha mutatsz példát a bejövő és a kimeneti struktúrára, akkor tudunk segíteni.
Ha mindig más munkafüzetekkel kell dolgoznod és a kimenetek is folyton újak, akkor az Összefoglalóban lévő "personal" füzetben kell létrehoznod a megfelelő feldolgozó makrót.
Ha a kapott munkafüzetben következetesen vannak a szükséges adatok (mindig ugyanabban az oszlopban, ugyanolyan formában stb.), akkor nincs gond. Ha véges számú változatban kapod (3-4-féle struktúra), akkor még kezelhető a dolog (nekem van 8 különböző embertől 8-féle "adatbázis" :O)

(#40508) Bishop1


Bishop1
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Egy oszlop értékei alapján kellene megkapjam egy másik oszlop értékeinek összegét egy cellába.
Kicsit pontosabban, mondjuk az A oszlop szummáját kellene kiírni egy cellába, minden olyan sorból ahol a B oszlop értéke X.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#40509) andreas49 válasza Fferi50 (#40503) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi a segítséget, az első rész oké, a második részre este tudok sort keríteni.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#40510) Lasersailing válasza Bishop1 (#40508) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Ha jól értem, akkor neked a sumif fog segíteni (magyarul szumha a neve, ha jól emlékszem) :

=SUMIF(B:B,"X",A:A)

(#40511) huan


huan
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémámban.
Az A-oszlopban ismétlődő, de rendezett elemek szerepelnek.
A B-oszlopban dátumok, nem rendezetten és valahol hiányosan szerepelnek.
A C-oszlopba szeretném fügvénnyel megoldani azt, hogy adott A-oszlop ismétlődésen belül melyik a legutolsó B-oszlopi dátumbejegyzés. (sorban legutolsó, nem dátum szerinti legutóbbi)
Köszönöm!

(#40512) Lasersailing válasza huan (#40511) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

C oszlopba tedd be az alábbi képletet:
=IF(A20=A21,C21,B20)

(magyarul ha függvény), de ez sajnos az üres cellák esetén az "üres dátumot" (--> 1900/01/00-a) adja vissza).

(#40513) huan válasza Lasersailing (#40512) üzenetére


huan
őstag

Szia
Ezzel az a bajom csak, hogy nem a legutolsó B-oszlop dátumom lesz a C-oszlop mindegyikénél, ahol azonos A-oszlopelemek vannak.
(a képen C1>C5-ig B4 van; C6>C13-ig C13 van)

(#40514) Lasersailing válasza huan (#40513) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Lehet, hogy nem jól értem a kérdést, vagy nem jól írtam le a választ:

C1-be írd be:
=IF(A1=A2,C2,B1)

majd ezt a képletet másold végig a C oszlopba, (így $ jel nélkül).

Sajnos az üres cellákkal nem tudok mit kezdeni, de majd valaki biztos segít!

[ Szerkesztve ]

(#40515) huan válasza Lasersailing (#40514) üzenetére


huan
őstag

Nem, én értettem félre.
Majdnem tökéletes, annyiban kellene még módosulnia, hogy pl. amikor a B5-ben üreset talál, ne az egész C1>C5-ig 1900.01.00-legyen, hanem az utolsó nem üres B-oszlop tartalom, azaz 2018.10.04.
Mit pl. a B14 vagy B15-ben nincs dátum, ott természetesen 1900.01.00 is jó.

(#40516) Lasersailing válasza huan (#40515) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Üres cellákra van egy megoldás:

Segédoszlopot csinálsz (nálam D oszlop), D2-be az alábbi képlet + lehúzod végig:
=IF(ISBLANK(B2),IF(A2=A1,D1,""),B2)

D1 cellában nem működne ez a képlet, helyette: D1 = B1

Majd a C1 képlete:
=IF(A1=A2,C2,D1)

És ezt is végighúzod a táblázaton.

(#40517) Laciahegyrol válasza huan (#40513) üzenetére


Laciahegyrol
csendes újonc

Szia huan,

Nálam ezzel a képlettel az azonos oszlopelemeknél jól működik, a második sortól kezdve (mivel 1-el visszafelé vizsgál):
=HA(B2<>"";HA(A2=A1;B2;C1);C1)

Üdv:
Laci

(#40518) Fferi50 válasza huan (#40511) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az üres cellák miatt kissé bonyolult lett a képlet. Egy segédoszlopba - legyen ez mondjuk az E oszlop, az E2 cellába írd ezt a képletet:
=HA(DARABTELI(A:A;A1)-DARABÜRES(INDIREKT("B"&HOL.VAN(A1;A:A;0)&":B"&HOL.VAN(A1;A:A;0)+DARABTELI(A:A;A1)-1))=0;HOL.VAN(A1;A:A;0);DARABTELI(A:A;A1)+HOL.VAN(A1;A:A;0)-DARABÜRES(INDIREKT("B"&HOL.VAN(A1;A:A;0)&":B"&HOL.VAN(A1;A:A;0)+DARABTELI(A:A;A1)-1))-1)
A képlet húzható lefelé.
Ezután a C1 cella képlete:
=HA(INDEX(B:B;E1)=0;"";INDEX(B:B;E1))
Így azoknál a termékeknél, ahol egyáltalán nincs dátum, nem ír ki semmit.

Üdv.

(#40519) huan válasza Fferi50 (#40518) üzenetére


huan
őstag

Szia
Köszönöm mindenkinek.
Ez utóbbi működik rendesen.
Köszönöm! :R

(#40520) tkesy válasza Delila_1 (#40471) üzenetére


tkesy
őstag

Köszi a segítséget, elsőre ugyan nem, de végül sikerült... :)

A második kérdésem lényege az, hogy egy vonalként ábrázolt adatsor esetén, hogy lehet azt nem az elsődleges tengelytől, hanem mondjuk a 12. héttől indítani? Tehát az első 12 héten ne legyen értéke, de utána igen... Mert ha simán az adattartomány kijelölésével "játszok", akkor mindig bal oldalra igazítja.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40521) Delila_1 válasza tkesy (#40520) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az egyik vonalhoz 1-től 12. hétig, a másikhoz 12-től végig vidd be az adatokat a sorokba.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40522) mindanee válasza Pakliman (#40507) üzenetére


mindanee
tag

Szia,

köszönöm a segítséget.

3 különböző excel struktúra van, így az általad említett módszer járhatónak tűnik.

Struktúra:
Bemeneti oldalon: B-től Z-ig vannak az oszlopok, 10. sor az első adatsor. Annyi sor van, ahány rendelés.

Kimeneti oldalon: A oszloptól indulva U-ig, 2. sorba kerüljön az adatsor.

Szóval leegyszerűsítve a táblázatot "feltolom" bal felülre (A2-től indulva). Az még elképzelhető, hogy az oszlopsorrendnek máshogy kell lennie, mint ahogy a bemeneti excelben van, de maga a kimeneti struktúra fix marad.

(#40523) Pakliman válasza mindanee (#40522) üzenetére


Pakliman
tag

Van már esetleg valami terved, elképzelésed a megvalósításról?

(#40524) mindanee válasza Pakliman (#40523) üzenetére


mindanee
tag

Szia,

egyelőre a megoldási lehetőségeket kutatom fel.

Ez a personal VBA megoldás jónak tűnik. Úgyhogy elkezdem jobban beleásni magam.

Szóval most a működési elveket kell begyűjtenem, egyelőre ezeket látom, amik kellenek:
-Új excelben első sorba fix oszlopnevek megadása (a kimeneti excelben más oszlopnevek kellenek)
-Adatok átemelése megfelelő oszlopokba (2. sortól) - erre egyébként az imént találtam is egy egyszerű megoldást
-"A" oszlop utolsó adatsora utáni első cellába kell mindig egy "END"
-A létrejövő fájl elnevezése paraméterezhető legyen (pl aktuális nap dátuma ÉS egy cellaérték (azonosító) összefűzve )

Ezeket a feladatokat látom, egyelőre ennyi az "elképzelésem" :)

Van esetleg további tanácsod? :)

[ Szerkesztve ]

(#40525) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,
tömbképlettel (lehetőleg segédoszlop nélkül) szeretném megoldani az alábbi feladatot, ebben kérném a segítségeteket:

Adatok az A-B-C oszlopban, eredmény a E oszlopban.
Szabály egy adott sorra:
ha A oszlopban "x" van és B vagy C oszlop nem üres, akkor az E oszlopba kell felsorakoztatni (üres nélkül) a B vagy épp C oszlop értékét. Olyan hogy A és B és C is értéket tartalmaz nem lehetséges.

Ha a leírás nem is, de a kép remélem egyértelmű.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#40526) lappy válasza szatocs1981 (#40525) üzenetére


lappy
őstag

=INDEX(HA($A$1:$A$5="x";HA(ÜRES($B$1:$B$5);$C$1:$C$5;$B$1:$B$5);" ");2)

eddig jutottam, már csak a tömbből ki kell szedni amik igazak

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40527) Mutt válasza huan (#40511) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Jöttek már megoldások erre a kérdésre, de a lentieket segédoszlop nélkül is tudod használni.

Excel 2016-tól van MAXHA függvény:
=HA(DARABHATÖBB(A:A;A1;B:B;">0");MAXHA(B:B;A:A;A1);"")

Excel 2007 és 2016 között pedig a SZORZATÖSSZEG-et használhatjuk helyette:
=HA(DARABHATÖBB(A:A;A1;B:B;">0");SZORZATÖSSZEG(MAX(($A$1:$A$1000=A1)*($B$1:$B$1000)));"")

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40528) Mutt válasza szatocs1981 (#40525) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Excel 2016-tól ez a kért mintára műkődik.

=KÖZÉP(SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS("";IGAZ;HA(($A$1:$A$1000="x")*(($B$1:$B$1000>0)+($C$1:$C$1000>0));HA($B$1:$B$1000>0;$B$1:$B$1000;$C$1:$C$1000);""));SOR();1)

Azonban félek, hogy a feladatot leegyszerűsítetted és az A,B,C,D értékek a valóságban nem 1 karakter hosszúak, esetleg nem is csak betűk. Ez esetben a fenti képlet nem fog műkődni.
A megoldás, hogy a névkezelőben létrehozol egy változót (én az eredmeny nevet használtam), aminek ez a képlete (ha van | jel a B-C oszlopokban, akkor itt és a következő képletben is egy olyan jelet használj ami nem fordul elő az oszlopokban):

=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS("|";IGAZ;HA(($A$1:$A$1000="x")*(($B$1:$B$1000>0)+($C$1:$C$1000>0));HA($B$1:$B$1000>0;$B$1:$B$1000;$C$1:$C$1000);""))

Ezek után az E1-nek a képlete ez lesz:
=KIMETSZ(KÖZÉP(HELYETTE(eredmeny;"|";SOKSZOR(" ";HOSSZ(eredmeny)));(SOR()-1)*HOSSZ(eredmeny)+1;HOSSZ(eredmeny)))

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40529) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Hogy tudok úgy irányított beillesztést csinálni, hogy az eredeti cella betű és kitöltő színét módosítva a beillesztett cellában is változzon?
Eddig csak azt sikerült, hogy beillesztéstkor stimmel, szöveget átírom, megváltozik, de a színezés nem.
:R

(#40530) huan válasza Mutt (#40527) üzenetére


huan
őstag

:Y :C :R
Gyönyörű!
Köszönöm szépen!

(#40531) Delila_1 válasza Krogoth (#40529) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Két lépés kell. Az irányított beillesztésnél előbb a formátumot, majd az értéket illeszted be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40532) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok! Egy feltételes legördülő listát szeretnék készíteni. A probléma kicsit általánosítva így néz ki:

Szóval van egy lista, autómárkával, típussal, színnel és rendszámmal. Amit el szeretnék érni, az az, hogy ha egy külön cellába (a képen az F2) beírom a pontos típust és a színt, akkor a mellette lévő cellában legyen egy legördülő lista, ami a pontos típushoz tartozó rendszámokat tartalmazza, hogy azok közül könnyen lehessen választani.

Ezt ugyebár szépen magyarul dependent dropdown-nak hívják, és korábban már én is csináltam egy-két egyszerűbbet, de itt most attól függetlenül, hogy az autók paraméterei 3 oszlopban (A, B és C) vannak, és nem csak egyben, egyszerűen valamiért nem tudom elérni, hogy működjön.

Rákerestem neten, és több forrás az INDIREKT függvényt használta a legördülő listához tartozó képletben, de azzal se tudtam megoldani. Próbáltam még kombinált FKERES-sel (=HA(F2<>"",FKERES(F2,Lista,1,HAMIS) & " " & FKERES(F2,Lista,2,HAMIS) & ", " & FKERES(F2,Lista,3,HAMIS),""), de az se működik, a lenti képen is látható hibaüzenetet kapom. (A "Lista" a teljes tartomány neve, ami a képen az A2:D33 tartomány).

Makróval macerásan, kerülő úton minden bizonnyal meg tudnám oldani, hogy működjön (végig lépegetve az összes soron, és a feltételeknek megfelelő rendszámokat egyesével hozzáadni a legördülő lista elemeihez), de nagyon lassú lenne.

Esetleg van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne (lehetőleg makró nélkül) megoldani? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40533) temporello válasza bteebi (#40532) üzenetére


temporello
tag

Sima autoszűrő nem elég?

(#40534) Mutt válasza bteebi (#40532) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Segédoszlopokkal Excel 2010-el vagy frissebbel az alábbi lépéseken keresztül tudod a feladatot megcsinálni.

A K-M oszlopokban (szürke háttérrel) vannak a segédoszlopok, ezek mehetnek másik lapra/oszlopokba is.
Ha az F2-ben MINDIG vesszővel elválasztva adod meg a márka, típust és színt és sorrend is mindig ez, akkor a lenti képletek akkor is fognak eredményt adni, ha kevesebb kereső paramétert adsz meg (pl. "Audi, A4" esetén is felsorolja az odaillő rendszámokat).

K2-ben a képlet ez:
=SOR()*ELŐJEL(SZÖVEG.KERES(A2;$F$2))*HA(HOSSZ($F$2)-HOSSZ(HELYETTE($F$2;",";""))=1;ELŐJEL(SZÖVEG.KERES(B2;$F$2));1)*HA(HOSSZ($F$2)-HOSSZ(HELYETTE($F$2;",";""))=2;ELŐJEL(SZÖVEG.KERES(C2;$F$2));1)

L2-ben ez:
=ÖSSZESÍT(15;6;K:K;SOR()-1)

M2-ben ez:
=HA(DARAB(L:L)=0;"Nincs találat";HA(SOR()-1<=DARAB(L:L);INDEX(D:D;L2);""))

Ezeket elegendően sok sorba húzd le (legalább annyiban ahány kocsid most is van).

Az első képlet megnézi, hogy az A oszlopban lévő márka az F2-es cellában megtalálható-e, ha igen akkor plusz 1-et visszaad. Ha vesszővel felsorolva van még típus és eseteg szín is, akkor a B és C oszlopokokban lévő szövegeket is megnézni. A plusz 1-el pedig megszorozza annak a sornak a számát, amely a keresési feltételekre ráillik, a többieknél találat hiányában érték hiba lesz az eredmény.

Az L-oszlopban növekvő sorrendbe tesszük a K-ban kapott számokat és az ezekhez tartozó rendszámokat az M-oszlopban ki is iratjuk.

A következő lépés hogy a névkezelőben hozz létre egy változót, ami az M-oszlopból fogja majd venni a listát amit a G2-ben a legördülő listában lehet majd látni. Mivel a találati halmaz dinamikusan változik a megadott keresési feltételek esetén, ezért az ELTOLÁS függvényt kell segítségül hívni. A képlet amit a névkezelőben meg kell adnod:
=ELTOLÁS(Munka1!$M$2;;;DARABTELI(Munka1!$M:$M;">""")-1)

Az utolsó lépés, hogy a G2-es cellában az adatérvényesítésnél a névkezelőben megadott névre hivatkozz.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40535) bteebi válasza temporello (#40533) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

A felvetés nem rossz, igazából nem gondoltam rá. Az is lehetne egy megközelítése a problémának, makrónál még esetleg lehet hasznos. De hogy relatíve rövidre zárjam: a user friendlység miatt se jó, meg amúgy a valós probléma ettől egy kicsit komplexebb.

#40534: Nagyon köszönöm a részletes választ, mindenképp ki fogom próbálni :R, bár már leghamarabb is csak holnap este lesz rá lehetőségem. Majd megírom, hogy (hogy) sikerült adaptálnom.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40536) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Excelben hogy lehet rákeresni 1 cellán belül tárolt több adat közül az egyikre?
Azaz pl az A1 cellában van egy pár számsor: 1234; 9876; 6547
A2: 564343; 3434; 1234
A3: 5423; 1235; 9899

És rá akarok szűrni arra, hogy mely sorokban van az "1234"
Ezt mivel, vagy hogyan lehet megtenni?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40537) Fferi50 válasza Lokids (#40536) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Autoszűrő -- szövegszűrők -- tartalmazza 1234.

Üdv.

(#40538) Fferi50 válasza bteebi (#40535) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem egészen értem, hogy miért nem userfriendly az autószűrős megoldás. A 3 oszlopon szépen végig választja amit szeretne látni.
Ha kiválasztja az A oszlopban az Audit, a másik két oszlopban már csak az Audikra vonatkozó értékek jelennek meg stb. A végén ott marad a kívánt lista a rendszám oszlopban.
Ennél szerintem nincs kényelmesebb.
Arról nem is beszélve, hogy a saját begépelésbe hiba is csúszhat, amibe megnyekkenhet a körülményesen beállított listafüggvények.

Szerintem érdemes megfontolni. Még akkor, ha ennél komplexebb a probléma --- talán azzal együtt kellene felvetned, lehet többet tudnánk segíteni.

Üdv.
PS. Nem biztos, hogy mindig a bonyolultabb utat kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#40539) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

FKERES függvénnyel kapcsolatos kérdésem lenne.

Adott egy beosztás munkalap. A munkalapon "A" oszlopban található a munkavállaló neve. Mellette külön oszloponként a következők találhatóak: munkaidő kezdete, munkaidő vége, ledolgozott órák, szünet stb. Ezek ismétlődnek naponként!

Egy jelenléti ívet szeretnék készíteni amiben az FKERES függvényt kívántam használni.
Ebben a jelenléti ívben az "A" oszlopban szerepelnek a dátumok, mellette a munkaidő kezdete, vége, ledolgozott órák száma.

A problémám az, hogy megadom én az FKERES függvénynek az adatokat, ami szépen hozza is az első nap munkaidő kezdetét, de így képlet nem másolható, mivel úgy kellene nekem, hogy pl. március 1-én az adatot a 3. oszlopból vegye, március 2-án meg a 8. oszlopból..Ezt most kézzel kellene megadnom mind a 31 napra az FKERES függvénynek vagy lehet úgy másolhatóvá tenni a képletet, hogy az oszlopszámok 5-tel változzanak másolásnál?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
Ronyman

(#40540) Lasersailing válasza Ronyman (#40539) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia

Az fkeres 3. paraméterét ne fix számként add meg, hanem egy képletként:
3+(oszlop()-x*5)

x helyére olyan számot írj, hogy az első dátum esetén 0-t adjál hozzá a 3-hoz

(Oszlop függvény megaddja, hogy melyik oszlopban jársz éppen, így ha ezt beszorzod 5-tel, akkor egy cellával jobbra húzva a képletet "5-öt lépsz" a hivatkozott táblában).

Remélem jól értelmeztem a kérdésed, ha nem, akkor esetleg példát tudnál mutatni?

[ Szerkesztve ]

(#40541) Ronyman válasza Lasersailing (#40540) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Nem teljesen értem, de lehet én felejtettem ki egy fontos dolgot.

Tehát Beosztás munkalap így néz ki

A oszlop : NÉV
B oszlop: Munkakör
C oszlop: munkaidő (kinek hány órát kell dolgozni)

D oszlop: munkaidő kezdete
E oszlop: munkaidő vége
F oszlop: pihenőidő
G oszlop:üres
H oszlop: napi ledolgozott órák száma

A "D" oszloptól "H" oszlopig naponta ismétlődik.

Az első név az "A7" cellában van.

Jelenléti ív munkalap

A oszlop: Napok felsorolása
B oszlop:munkaidő kezdete
C oszlop: munkaidő befejezése
F oszlop: ledolgozott napi munkaidő

Az első nap 03.01. az "A4"-es cellától kezdődik.

Eddig azt a képletet használtam: "B4" cellában ez volt írva

=FKERES(B$1;beosztás!A$7 : FH$25;4;0)

Na de akkor ezt a képletet hogy kellene átalakítanom, hogy másolhatóvá tegyem a képletet?

[ Szerkesztve ]

(#40542) tkesy válasza Delila_1 (#40521) üzenetére


tkesy
őstag

Szia,

Köszi az eddigi segítséget, de szükségem lenne még egy kicsire, mert csak eddig jutok: (O365)

Nem értem miért rajzolja ki pirossal végig, mikor ott nincs is adat, ha meg az adatsor kijelölését az M3-tól kezdem, előre ugrik...
Ha meg nem halmozott, akkor meg így néz ki:

Mit csinálok rosszul vagy másképp?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40543) karlkani válasza tkesy (#40542) üzenetére


karlkani
aktív tag

Amikor a diagramot készíted, A2:P3 a kijelölt terület?

[ Szerkesztve ]

(#40544) Delila_1 válasza tkesy (#40542) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltettem.

Ki sem jelöltem a táblázatot, csak benne álltam. Beszúrás, Diagramok, Vonal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40545) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Olyan kérdésem, lenne, hogy ezt hogy tudom megcsinálni:

Van egy eszköznyilvántartó táblázat, sok oszlop, nem lényeg, egyik oszlopban azonosító kódok, a másikban az eszköz helye. Ez egy hosszú lista, de van egy rövid lista, ami csak bizonyos eszközök azonosítóit tartalmazza, de a helyüket nem. Valami keresős függvénnyel kéne a rövid lista kódjai mellé odavarázsolni a másik oszlopok alapján az eszköz helyét. FKERES, VKERES rémlik, de ebből valami összetettebb függvényt sejtek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40546) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

Szöveges dátumot, lehet szöveggé alakítani?
Van egy dátumom, amit egyéni formázással napra alakítottam.
Pl. 2019.Március 26. az egyéni formázásnál(nnnn) "Kedd"-et ír ki a cellába.
De erre a "kedd" szóra nem tudok hivatkozni egy Ha függvénnyel mert ugye az nem szöveg, hanem egy dátum, csak szöveget látok.

Egy táblázatban szeretném feltételes formázással a szombat és vasárnapokat kitölteni pirossal.
Ha esetleg makron kívül van egyéb ötlet ami nem haladja meg a tudásom azt elfogadom. :)

Köszönöm

(#40547) Pakliman válasza mdk01 (#40546) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

A =HÉT.NAPJA("2019.03.26";2) esetleg segíthet.
Az eredménye 2 (vagyis kedd)

[ Szerkesztve ]

(#40548) Dilikutya válasza Dilikutya (#40545) üzenetére


Dilikutya
félisten

Közben rájöttem. A megoldandó probléma amúgy az volt, hogy a rövid listán problémás tételek szerepelnek, de csak a kódjukat tudni, ahhoz viszont sok, hogy egyenként kikeresni, hol vannak.
Így A oszlop a kód, B oszlop a telephely, C oszlop az iroda. Majd kicsit arrébb beszúrni mondjuk az F oszlopba a keresett kódokat, és mellé a függvény, ami jelen esetben így néz ki (van fejléc, azért kezdődik a 2. sorral az adat):

=FKERES(F2;A:B;2;0) ezzel megvan a telephelyem
=FKERES(F2;A:C;3;0) ezzel pedig az iroda

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40549) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Adott egy táblázat, amit napi szinten töltenek a dolgozók és ezt szeretném levédeni úgy, hogy visszamenőleg már ne tudják módosítani a beírt értékeket.
Amit a táblázatról tudni kell, hogy az első pár oszlop le van zárolva, hogy azt ne tudják szerkeszteni. A többi fel van oldva.
Minden alkalommal új oszlopot töltenek ki. Az oszlopok első cellája tartalmazza a dátumot. Azt szeretném, hogy az aktuális dátum -1 -től zárolja.
Ötlet? ;)

(#40550) Fferi50 válasza mdk01 (#40546) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mivel az egyéni formátumod "nnnn", a feltétel vizsgálatánál is olyan formátumúvá kell alakítani a dátumodat:
HA(SZÖVEG(A2;"nnnn")="kedd";"KEDD";"NEMKEDD")

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.