Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) GreenIT válasza Delila_1 (#39848) üzenetére


GreenIT
tag

+AFA. :O

(#39852) GreenIT válasza ny.janos (#39847) üzenetére


GreenIT
tag

Amúgy tényleg nem értem, hogy mi ebben a nehézség.

Kitalalni a valos fajl meretet, mert win es TC is maskepp szamol.

Egy hdd-t nezve pelda:

win7 szerint:

used 21,457,575,936 bytes 19,9 GB
free 138,476,474,368 bytes 128 GB
total 159,934,050,304 bytes 148 GB

TC szerint:

used 24,277,688 k
free 135,230,932 k
total 156,185,596 k

Egyertelmu, hogy a tarolt fajlok meretet a TC maskepp szamolja, mint a win7, kerdes a fajlok tenyleges hossza.

Masreszt koraban "csomag szakertok" kioktattak, hogy fajlok masolasa blokkonkent vagy csomagokban tortenik es mindig van ellenorzo kod kuldes, tehat a tenyleges forgalom a blokkok vagy csomagok szamatol is fugg.

Vegul mindenki megtapasztalhatta, hogy sok kis fajl masolasa lassabb, mint egyetlen nagy fajl masolasa, nyilvan vannak holtidok, es a fajlokhoz kapcsolodo informaciok, ezek is torzito tenyezok lehetnek.

(#39853) ny.janos válasza GreenIT (#39852) üzenetére


ny.janos
tag

A használatban lévő méret közötti eltérés furcsa (elírtad esetleg?), de a többi adat (free és total) tökéletesen egyezik. Win7 bájtban írt értéket osztod 1024-el és megkapod a TC által írt értéket KB-ban.
TC általános beállításaiban a fájlablak résznél be tudod állítani, hogy az is bájtban mutassa az értékeket, ne KB-ban. ;)

Nézd csak, így szerintem egyértelmű lesz neked is.

Win furcsasága annyi, hogy nem matematikailag kerekít, hanem mindig lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#39854) ny.janos válasza ny.janos (#39853) üzenetére


ny.janos
tag

Ezres csoportokban, így jobban áttekinthető.

(#39855) Diák66


Diák66
őstag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy excell problémám, egy megfelelő összetett függvény kellene rá. Biztos pofon egyszerű, csak már annyi más feladathoz csináltam jó képletet, hogy ez valahogy most nem megy..... belefáradtam.

A feladat: 6db adatot össze kell adni ez MAX függvénnyel megvan, no problem. Viszont a következő oszlopba azt kell összeadni hogy: a 6 számból kiválasztani az 5 legnagyobbat, mindezt úgy, hogy az üres cellákat figyelembe vegye (vagy pont ne vegye figyelembe és ne számoljon). Egy üres cella lehet, ha több van, ne adja össze az összegeket. Tehát 6 számból az 5 legnagyobbat kell szummázni, de ha ötnél kevesebb szám van, nem szabad összeadni.

Amivel próbálkoztam, de nem jó: a 6 szám szummájából kivontam a legkisebbet MIN2 függvénnyel. Ez ugyanakkor nem jó, mert csak akkor ad jó eredményt, ha mind a 6 cellában van szám. Üres cellát 0-nak veszi, de nem azt vonja ki mégsem a teljes összegből.... esetleg függvénnyel üres cellát "0-ra" cserélni??? Utána még ellenőrizni, van-e legalább 2 üres cella?? Ez elég bonyolult lenne.

Kérem aki tud segítsen. Köszönöm.

(#39856) GreenIT


GreenIT
tag

Nem irtam el, mindig ezt csinalja, a free es total egyezik, a foglaltnal elteres van, ezert kerdeztem, hogyan lehet tudni a tenyleges fajl meretet.

(#39857) andreas49 válasza Delila_1 (#39850) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszönöm a megoldást. Még egy apró kérés ehhez: ha '0' a kapott érték, akkor ne írja ki az eredményt.
Köszi előre is

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#39858) lappy válasza Diák66 (#39855) üzenetére


lappy
őstag

=HAHIBA(SZORZATÖSSZEG(NAGY(D4:I4;{1;2;3;4;5}));" ")

ez nálam más tartományra esik
a { és } jeleket a billentyűről vidd be.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39859) lappy válasza andreas49 (#39857) üzenetére


lappy
őstag

=HA(DARABTELI($G5:$AA5;"ki")=0;" ";DARABTELI($G5:$AA5;"ki"))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39860) Diák66 válasza lappy (#39858) üzenetére


Diák66
őstag

Köszönöm szépen, a megoldás jó :)
További szép napot és boldog új évet!

(#39861) andreas49 válasza lappy (#39859) üzenetére


andreas49
senior tag

Hálás köszönetem
BUÉK

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#39862) ny.janos válasza GreenIT (#39856) üzenetére


ny.janos
tag

A különbség a rendszerfájlok / rejtett fájlok eltérő kezeléséből adódik. Mivel egy letöltött fájl minden bizonnyal nem fog rejtett fájlokat tartalmazni, a méret win7-ben és TC-ben egyezni fog.

(#39863) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Számomra összetett a feladat, amire keresem a megoldást.
Van egy táblázatom, aminek kb. 70 teljesen azonos felépítésű munkalapja van. A sorszámhoz nem mindig azonos megnevezések tartoznak, egy munkalapon belül a 'Jelleg' azonosak.
Erről szeretnék egy összesítő lapot készíteni a mellékelt mintatabla.xlsx. szerint, letölthető: innen
Hálás köszönet előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#39864) lappy válasza andreas49 (#39863) üzenetére


lappy
őstag

Én ebben semmilyen algoritmizálható tulajdonságot nem látok :F
hogy sz összesítőben hogy lett 333 ?
annyit látok hogy a sorszám alapján egymás alá rendezi a sorokat

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39865) lappy válasza andreas49 (#39863) üzenetére


lappy
őstag

ezt nézd meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39866) andreas49 válasza lappy (#39865) üzenetére


andreas49
senior tag

Hali,
Köszi az infót. Ebből talán valamit ki tudok hámozni, de már csak jövőre.
BUÉK Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#39867) andreas49 válasza lappy (#39864) üzenetére


andreas49
senior tag

A 111, 222 és a 333 csak minta, de nem szám. Bármi lehet (dátum, szöveg..)

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#39868) Barci79


Barci79
újonc

Sziasztok segítségre lenne szükségem a kimutatás készítéshez:
Az elemzésnél fontosnak tekintett információk:
1. Gépcsalád, Typ
általában a megbízás megnevezésében (Bezeichnung) megtalálható, de a Specht család némely darabjánál ezt az adminisztrátorok elfelejtették megadni
2. A termék színe, RAL (a megbízás megnevezésében kerül mindig megadásra)
3. A vevői projekt, Projekt (a megbízás megnevezésében kerül mindig megadásra)
4. Szerelési határidő MET, az év heteiben (Montage Endtermin)
Feladat:
A megkapott háttéradatokból kiindulva:
1. Készítsen olyan automatikusan frissíthető és átrendezhető kimutatást, amely a lenti megjelenítést lehetővé teszi.
2. A feladathoz megkapott Excel fájlban lehessen megtalálni a lent látható kimutatási eredményeket, egy-egy új munkalapon.
3. A kimutatások legyenek felkészítve 300 bemeneti rekord (termékadat) feldolgozására.
4. A munka folyamán használjon lehetőleg Excel függvényeket, amelyeket hagyjon is a táblázatban, ne alakítsa értékekké. Ez segít a későbbiekben a bemenő adatok könnyű bővítésében.

Szövegből való kimetszés nem megy
Előre is köszi a segítséget :R :R :R

(#39869) Barci79 válasza Barci79 (#39868) üzenetére


Barci79
újonc

amit várnak szín (RAL) szerinti:

Típus szerinti:

Excel: (ameddig jutottam)

(#39870) spe88


spe88
senior tag

Hali!

Adott egy függvény:

=HA(VAGY(B3<>"";C3<>"";D3<>"";E3<>"";F3<>"";G3<>"";H3<>"";I3<>"";J3<>"";K3<>"";L3<>"";M3<>"";N3<>"");MA();"")

Ha ma beírok valamit az adott cellák valamelyikébe, akkor tökéletesen bele fogja írni a mai dátumot. Gyanítom, hogy holnap meg lefogja frissíteni a holnapi dátumra, ami nekem nem jó.

Makró nélkül erre van valami megoldás? Google Sheet miatt nem tudok makrózni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39871) Barci79 válasza Barci79 (#39869) üzenetére


Barci79
újonc

Sikerült időközben megcsinálni :U :DD

(#39872) Delila_1 válasza Barci79 (#39869) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az AZ25 képlete egyszerűbben: =jobb(B25;7)

Azokat a mezőket, amiket a mintaként megadott kimutatások bal oldalán látsz, a sorokhoz-, az oszlopokhoz pedig a MET KW-t kell kell behúznod. Az értékekhez bármelyik, nem számot tartalmazó mezőt add meg.

Szerk.: míg írtam, megoldottad. :)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39873) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Kolléga nem tudja mi történhetett excel fájllal, de mióta rámentett utoljára azóta megnyitni meglehet, de semmi módosítás nem végezhető el benne. Nem tett védetté elvileg semmit.
Merre keressük a hibát?
Megnyitás után kizárólag a "négyágú" kurzor van az egérmutató előtt és nem lehet "kattintani" semmire.
Két kattintásra azt írja, hogy: "Az objektum létrehozó alaklmazás nem indítható"

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39874) psg5 válasza psg5 (#39873) üzenetére


psg5
veterán

Megvan közben...másik excelből irányított beillesztésként illesztették be az előző adatokat és tulajdonképpen, mintha képet szúrtak volna be, így persze hogy nem lehet "belepiszkálni".

F.K.T.

(#39875) Bowser


Bowser
aktív tag

Üdv!

Kérhetnék egy kis segítséget?
A képen egy oszlopban szeretném a linkek alól kitörölni egy bizonyos részt:

Azaz:

http://matricavarazs.hu/spd/lgk2029/Kia-Picanto-felirat-automatrica

ez van egy sorban.

és ilyenné szeretném az egész oszlopban átalakítani:

http://matricavarazs.hu/Kia-Picanto-felirat-automatrica

Ugye keresés és cserével ezt a részt /spd/lgk el tudom tüntetni de a számokat sajnos nem...

Hálás lennék a segítségért és nagyon köszönöm!

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#39876) lappy válasza Bowser (#39875) üzenetére


lappy
őstag

=ÖSSZEFŰZ(BAL(E6;(SZÖVEG.KERES("spd";E6))-1);JOBB(E6;HOSSZ(E6)-SZÖVEG.KERES("spd";E6)-11))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39877) Fferi50 válasza spe88 (#39870) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mielőtt bezárnád fájlt, alakítsd át értékké azokat a cellákat, amelyekben nem szeretnéd, hogy változzon a dátum: kijelölés - másolás - irányított beillesztés értékként ugyanoda.

Üdv.

(#39878) Mutt válasza Bowser (#39875) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Lappy megoldása mellett egy másik változat. Mivel az A-oszlopban ott a cikkszám is amit el akarsz tüntetni a linkből, ezért ez is műkődik:
=HELYETTE(HELYETTE(E2;A2;"");"spd//";"")

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39879) Mutt válasza spe88 (#39870) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Makró nélkül nincs jó megoldás de próbáld ki az alábbit:

1. Egy félreeső cellába írasd ki az aktuális dátumot a MA() függvénnyel.
2. Névkezelőben adj nevet ennek a cellának (pl. aktualis)
3. Ahol az eredeti képleted van onnan töröld a képletet és adatérvényesítést tegyél rá, ami listat tartalmazhat és az értéke a fenti pontban megadott név.
4. Ezen cella mellé/főlé (ahol van helyed) jöhet vmi hasonló képlet:
=HA(VAGY(B3<>"";C3<>"";D3<>"";E3<>"";F3<>"";G3<>"";H3<>"";I3<>"";J3<>"";K3<>"";L3<>"";M3<>"";N3<>"");"Válassz dátumot!";"")

Amit ezzel elértünk, hogy nem kerül be automatikusan a cellába egy dátum, de kapsz egy értesítést hogy válasszd ki dátumot a cellában legördülő listából. A lista mindig a mai dátumot fogja mutatni, de a cella értéke nem fog automatikusan frissülni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39880) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Kicsit vicces kérdésem lenne... Nem tudtok véletlenül olyan programot, amivel egy felülírt excel táblázat tartalmát (vagy legalább 1 részét) vissza lehetne kapni? Természetesen nincs biztonsági mentés az eredeti fájlról, és felülírás után be is lett zárva, csak, hogy biztosra menjünk... :W Én elsőre azt mondtam, hogy ennek annyi, de hátha ti tudtok valami varázslatos programot erre...

(#39881) lappy válasza szilvásbukta (#39880) üzenetére


lappy
őstag

Sajnos én sem tudok ilyen programot

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39882) Mutt válasza szilvásbukta (#39880) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Talán egy törölt fájl visszaállító programmal lehet vmit kezdeni.
Próbáld meg a Recuva nevű programot.

Illetve a temp könyvtárban is lehet másolat egy korábbi állapotról:
Windows 7: C:\Users\name\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\
Windows 8/10: C:\Users\\AppData\Local\Microsoft\Office\UnsavedFiles\

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39883) szilvásbukta válasza Mutt (#39882) üzenetére


szilvásbukta
tag

Szia!

A UnsavedFiles mappa sajnos üres volt, ahogy vártam. Kipróbáltam a Recuva-t, az ugyan talált valami kis maradványt, de az meg sajnos sérült, az Excel nem tudja megnyitni. Nem voltak illúzióim a dologgal kapcsolatban, de egy próbát megért.

Azért köszönöm a tippet. :R

Ezt a programot nem ismertem és amúgy jónak tűnik. A net tele van mindenféle kamu-szagú programmal, amikkel nem szívesen kísérletezek, mert a legtöbb semmire se jó. Arról nem beszélve, hogy könnyű belefutni valami francos beépülő programba, ami akkor is felmászik a gépre, ha telepítésnél leszedem róla a pipát... aztán meg rámegy fél nap, mire kiirtom a rendszerből...

[ Szerkesztve ]

(#39884) kvoaksz


kvoaksz
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem?
Az a feladat, hogy vannak számok és betűk amiket számmá kellene alakítanom:
274 k users
0.1 k users
1.7 k users
stb.
ezt kellene átalakítani:
274000 users
100 users
1700 users
stb.

Valami függvényes megoldásra gondolnék, de most gőzöm nincs merre keressem.. :W
Nagyon köszönöm!

(#39885) spe88 válasza Mutt (#39879) üzenetére


spe88
senior tag

Értem, köszi. Sejtettem, hogy ez makró nélkül nem fog menni. :/

@Fferi50: Ezt a verziót ismerem, csak mint tudjuk, ami nem automatikus és emberi beavatkozást igényel, az egyszer biztos el lesz felejtve vagy rontva. :)

Google sheetben próbálkozott már valaki makróval? Ahogy elnéztem mégiscsak létezik, én úgy tudtam ahhoz a GS buta. Ha létezik, akkor meg lehetne azt oldani, hogy ha az adott cella nem üres, mert magától beírta az adott dátumot, akkor azt copyzza be ugyanoda értékként, ahogy azt Fferi50 is említette.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39886) föccer válasza kvoaksz (#39884) üzenetére


föccer
nagyúr

ha a " k users" fix, akkor olvasd ki szövegként

BAL(A1;HOSSZ(A1)-8)

függvénnyel. Ezt kell beágyazni az ÉRTÉK() függvénybe, ami a szöveget számmá alakítja és ezt be kell szoroznod 1000-el.

Így a függvényed az alábbi lesz:

=ÉRTÉK(BAL(A1;HOSSZ(A1)-8))*1000

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39887) kvoaksz válasza föccer (#39886) üzenetére


kvoaksz
csendes tag

Köszönöm, de ez csak az első esetben állja meg a helyét, aztán még van több karakteres szám is, én végül ezt fabrikáltam:
=(SZÁMÉRTÉK(BAL(A1;SZÖVEG.TALÁL("k users";A1)-2);".";"###")*1000)
:C :C :C
Igaz, biztos nem a legjobb megoldás, de most megteszi!

(#39888) föccer válasza kvoaksz (#39887) üzenetére


föccer
nagyúr

A lényeg, hogy működik. Nyilván az összes adatot/karakterláncot le kell valahogy kezelni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39889) Mutt válasza kvoaksz (#39884) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ha feltételezzük, hogy szám után mindig szóközzel elválasztva van az előtag jele akkor az alábbi lépések segítenek:

1. Az első szóközig lévő szöveget (az alapszámot) az alábbi képlet megadja
BAL(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2))

1b. Ha magyar Exceled van, akkor pl. a 0.7-ben lévő tizedesponttal gondban lesz, de egy cserével megoldható ez. HELYETTE(BAL(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2));".";",")

1c. Ha van a számban ezres elválasztó is (pl. 1,620), akkor pedig két cserét javaslok.
HELYETTE(HELYETTE(BAL(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2));",";"");".";",")

2. Opcionális lépés. Ha lehet más szabványos előtag is, vagyis nem csak "k" lehet, akkor kell ez a segédtábla, ami megadja hogy az alapszámot mennyivel kell majd szorozni. Nekem ez a segédtábla z F:G oszlopban van.

3a. Ha csak "k" lehet a szövegben, akkor a végső képlet ennyi (az első lépésben kapott számot szorozzuk 1000-el és a végére csapjuk a "users" szöveget).
=BAL(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2)*1000&" users"

3b. Ha más előtag is lehet a szám után, akkor előbb ki kell keresni az előtagot és utána ahhoz megkeresni a szorzót.
Az előtag az első szóköz utáni 2 karakter lehet (a deka-nak 2 karakteres a jelölése).
KIMETSZ(KÖZÉP(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2);3)))

Ezek után ehhez kell megkeresnünk a szorzót, ami egy FKERES/VLOOKUP lenne, csak az a gond hogy itt számít a kisbetű/nagybetű is a mega-milli, peta-pico stb miatt. Tömbfüggvénnyel tudjuk megoldani a helyes keresést, ha SZORZATÖSSZEG-be tesszük akkor nem kell CSE. .
SZORZATÖSSZEG(AZONOS($F$2:$F$22;KIMETSZ(KÖZÉP(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2);3)))*$G$2:$G$22)
Már csak össze kell rakni a fent említett részeket:
=BAL(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2))*SZORZATÖSSZEG(AZONOS($F$2:$F$22;KIMETSZ(KÖZÉP(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2);3)))*$G$2:$G$22)&" users"

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39890) kvoaksz válasza Mutt (#39889) üzenetére


kvoaksz
csendes tag

Szia!

Nagyon köszönöm! Teljes mindenre kitérő a válasz, ha már nem tudtam rendesen feltenni a kérdést! :C
A SZÁMÉRTÉK függvény használata részemről leleményes ám de kicsit buta megoldás volt, mint ahogyan a az első szóközig is nagyban leegyszerűsítette a függvényt! :)
Ez ami nekem kell: =HELYETTE(BAL(A2;SZÖVEG.TALÁL(" ";A2));".";",")*1000&" users" :R :R :R

Köszönöm!

(#39891) G@ben


G@ben
addikt

Adott egy Excel tábla, aminél az egyik cella adatától függően szeretném egy másik cella adatát kiszámoltatni a következőképpen:
- ha az első cella értéke 0 és 5.000.000 között van, akkor a másik cella ennek az értéknek a 0,5%-át írja ki
- ha az első cella értéke 5.000.001 és 10.000.000 között van, akkor a másik cella ennek az értéknek a 0,4%-át írja ki
- ha az első cella értéke 10.000.000 felett van, akkor a másik cella ennek az értéknek a 0,5%-át írja ki

Ezt meg lehet valósítani valahogy? Viszonylag kezdő szinten vagyok excelben, úgyhogy ha lehet, egy részletes leírást szeretnék kérni!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39892) Delila_1 válasza G@ben (#39891) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Felveszel egy segédtáblát, amit a képen a H:I oszlopban látsz.

A szerkesztőlécen látod a B1 cella képletét, amit lemásolhatsz az alatta lévő cellákba.
A súgóban nézd meg az FKERES függvény alkalmazását.

Hopsz! a H3-ban 10.000.001-et írj!

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39893) G@ben válasza Delila_1 (#39892) üzenetére


G@ben
addikt

Beírtam, de valami nem kerek. Most a segédtáblázatnál, ahova a képletet írtam, #HIV! van, illetve nem látom, hogy hol jön be a második cella, ahol az értéket meg akarom jeleníteni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39894) G@ben válasza G@ben (#39893) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, hogy félreérthető voltam, ami szám bekerül mondjuk az A1 cellába, azt értéktől függően szorozza meg, majd ezt írja be a B1 cellába. Ne legyen külön cella mindegyik százalékra, hanem egy alapadat, egy eredmény.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39895) G@ben válasza G@ben (#39894) üzenetére


G@ben
addikt

Hopp, megvan a hiba, az oszlopban nem lehetett más, csak ez a segédtábla, így működik! Köszönöm! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39896) olivera88


olivera88
veterán

Hogy kell ki listázni excelben h mondjuk egy oszlopban csak azokat mutassa ahol tobb mint 0 a mennyiseg?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39897) Edorn


Edorn
aktív tag

Szükségem lenne egy kis segítségre.

Adott egy nagy, több ezer soros táblázat. Minden sor egy azonosítóval kezdődik (szám-betű kombináció). Az a gond, hogy ennek az azonosítónak egyedinek kellene lennie a táblázatban, de sajnos tévedésből kitudja hányat duplán/triplán/stb vittek fel.

A feladat az, hogy ki kellene szűrni ezeket a többszörözéseket, de nem úgy, hogy az excel automatikusan törölje ezeket, hanem mutassa/listázza azokat a sorokat, ahol olyan azonosító van, ami többször lett felrögzítve. (hogy az illetékes eldönthesse, hogy duplarögzítés volt és ezért törölni kell a duplázást, vagy jogos volt, csak tévesen rossz azonosítóval, így csak az azonosítót kell javítani)

Van erre valami megoldás?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#39898) urobee válasza Edorn (#39897) üzenetére


urobee
tag

Szia,

remélem ilyesmire gondoltál:

Kijelölöd az azonosítók oszlopát (minden sort) -> Kezdőlap fülön: Feltételes formázás -> Cellakijelölési szabályok -> Ismétlődő értékek.

Így megjelöl minden azonos értéket tartalmazó sort elég áttekerni a táblázatot és átlehet nézni egyesével mire van szükség és mire nincs.

[ Szerkesztve ]

(#39899) lappy válasza olivera88 (#39896) üzenetére


lappy
őstag

tehetsz fel egy szűrőt és azzal

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39900) olivera88 válasza lappy (#39899) üzenetére


olivera88
veterán

Mármint? Milyen szűrő és hol?
Amúgy nem nekem kell, nem használok Excelt hanem hanem LIbreoffice.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.