Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Mutt válasza marec1122 (#39678) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

...létezik e olyan lehetőség hogy ez speciális számformátummal legyen megadva. pl: 6,25= 6rl és 5zs (rl=raklap zs=zsák).

Nézd meg ezt a szám formátumot:
#\rl ?/20\zs

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39702) Mutt válasza andreas49 (#39686) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Tömbfüggvénnyel a megoldás az általad vázolt problémára:
=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS(", ";1;HA(DARABTELI(B2:AA2;SOR($A$1:$A$13)-1);SOR($A$1:$A$13)-1&"="&DARABTELI(B2:AA2;SOR($A$1:$A$13)-1);""))

Ha betűket (A-Z) akarsz megszámolni, akkor ez a képlet (B8:AA8 a tartomány ahol számolni kell):
=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS(", ";1;HA(DARABTELI(B8:AA8;KARAKTER(64+SOR($A$1:$A$27)));KARAKTER(64+SOR($A$1:$A$27))&"="&DARABTELI(B8:AA8;KARAKTER(64+SOR($A$1:$A$27)));""))

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39703) Mutt válasza DrTechnoid (#39696) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

..azt akarom h pl. a B3-B8 oszlop tartományba csak 1 db érték szerepelhessen..

Adatok menűben Adatok érvényesítése (Data Validation) opciót tudod használni ehhez.

Egyszerűen megszámoltatjuk, hogy a B3:B8 tartomány hányszor nem üres, Ha 1-nél többször akkor jön a hibaüzenet.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39704) LionPrince


LionPrince
újonc

Sziasztok!

Az alábbi probléma megoldásában kérem a segítségeteket:
Havonta változó hosszúságú és tartalmú táblázat adatait szeretném összesíteni úgy, hogy az telephely szerint lehessen látni az eladások értékét cikkenként és eladónként.
Pivot táblával könnyen sikerült összesítenem az adatok egy részét, de telephelyenként az eladók számát is összesíteni kellene.
(Például: Az 1. Bolt-ból 2 fő adott el az „A” cikkből 3000Ft értékben.)
A pivot tábla nekem mindig csak a sorok darab számát adja vissza, nem az eladók számát.
Hogyan lehetne ezt megoldani, hogy ne kézzel kelljen összesíteni

Segítségeteket köszönöm!

(#39705) Mutt válasza wednesday (#39690) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Nézd meg ezt a változatot. Remélem mindent jól értettem.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39706) Mutt válasza LionPrince (#39704) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

PowerPivot-ot kell használnod, ha Excel 2016 vagy újabbad van akkor ott integrálva van, Excel 2010/2013-hoz pedig külön letölthető.

Lépések:
1. Az adatosorodnak táblázatban kell lennie! Beszúrás -> Táblázat
2. Jöhet a Pivot, Beszúrás -> Kimutatás, de itt alul pipáld be az adatmodellhez hozzáadást.

3. Szokásosan tervezd meg a kimutatást.
4. A mezőlistában jobb klikk az adatforrás nevén és Mérték hozzáadása/Add measure.

5. Töltsd ki az ablakot vhogy így

Ebben a Pivot-ban lehet használni a DAX függvényeket, amelyek közül most a DISTINCTCOUNT kell, amely az oszlopban lévő egyedi értékeket számolja meg. Ha magára az értékre van szükség, akkor a VALUES függvény kell.
6. Lesz egy új meződ amit a kimutatásba be tudsz húzni (a Fő elnevezésű).

7. Csinosítgatás után ez a végeredmény.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39707) andreas49 válasza Mutt (#39702) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi Neked is

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#39708) makoss válasza makoss (#39698) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39709) Delila_1 válasza makoss (#39698) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A beállításoknál tudod meghatározni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39710) makoss válasza Delila_1 (#39709) üzenetére


makoss
addikt

Köszi megnézem! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39711) LionPrince válasza Mutt (#39706) üzenetére


LionPrince
újonc

Köszi a segítséget! PowerPivot-tal működik az összesítés!

(#39712) wednesday válasza Mutt (#39705) üzenetére


wednesday
őstag

Nagyon köszönöm neked is! :R

De közben megoldódott Delila_1 segítségével, neki is nagyon köszönöm a fáradozást!

(#39713) makoss válasza Delila_1 (#39709) üzenetére


makoss
addikt

Ez a beállitás hol van? Nem találom.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39714) lappy válasza makoss (#39713) üzenetére


lappy
őstag

Fájl- Beállítások- Speciális- szerkesztés - cellaérték...

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39715) muszty


muszty
tag

Sziasztok!

Én egy pozíció méretező kalkulátort szeretnék csinálni.
Ehhez viszont szükségem van egy állandóan változó adatra, amit egy adott tőzsde adott termékének az ára ad. Ezt az árat szeretném valahogy excelbe beilleszteni, hogy a kalkulátor dolgozni tudjon vele. Lehetséges ilyesmi? Ez egyébként csak egy egyszerű számsor, egy ár.

Köszi előre is a választ!

(#39716) lappy válasza muszty (#39715) üzenetére


lappy
őstag

Data- From web menü segítségével majd ebből kell kibányászni

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39717) kopogo


kopogo
tag

Üdv adott 450 db ecxel állomány.
Ezekből én csak a nevet email címet és a lakcímet szeretném kinyerni külön oszlopba milyen makrót kell használnom hozzá.
köszönöm

(#39718) lappy válasza kopogo (#39717) üzenetére


lappy
őstag

ettől azért bővebb leírás kellene pl. hol helyezkedik az email, de leginkább hogy a név hol van? és a lakcím?
vagy mindegyik egy adott cellában van?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39719) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Létezik az autoszűrőnek olyan funkciója, hogy a adott, szűrt oszlopból szűrje az ismétlődő elemeket és azok kötül csak az elsőt rakja a listába? Roppant hasznos lenne, de nem találok rá módot. Autoszűrőben kötve hinném, hogy benne lenne, de bármi más megoldás erre?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39720) Polllen válasza föccer (#39719) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én azt tenném, hogy átmásolnám a szűrt adatokat, majd remove duplicate. (Sajnos nem tudom, h magyarul mi az opció neve)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39721) föccer válasza Polllen (#39720) üzenetére


föccer
nagyúr

Ismétlődések eltávolítása. Alapvetően nem járható ez az út, pedig sok problémától megszabadítana. Sok ezer soros adatbázist kell átfésűlni, kb 20-25 oszloppal. Alapvetően be van képletezve/makrózva a tábla és ha kiválasztok egy adott szűrési rendszert, akkor a képletek számolják a szükséges adatokat (összesít függvény), ami alapján elvégzem a kiértékeléseket (< >=), majd makróval átdobom az egészet a megfelelő helyre. Így viszonylag gyors, de még jobb lenne ha lenne ilyen funkció, így nem kellene az adatokhoz hozzá piszkálni, csak 1 segéd oszloppal lehetne machinálni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39722) Fferi50 válasza föccer (#39721) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocsánat, hogy bele vau-vau. De a szűrések, összesít függvény helyett nem lenne célszerűbb Adatbázis függvényeket, netán kimutatást használni. Ott nagyobb szabadság van ilyen téren szerintem. Esetleg szóba jöhetne az Advanced Filter amivel egyből lehet másolni másik helyre, sőt az ismétlődések is figyelmen kívül hagyhatók.

Üdv.

(#39723) föccer válasza Fferi50 (#39722) üzenetére


föccer
nagyúr

Adatbázis részhez teljesen kuka vagyok. Soha nem tanultam a témában, csak ami az évek alatt rám ragadt. :(

Advanced filternek utána nézek. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39724) Fferi50 válasza föccer (#39723) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az Excel adatbázis függvényeire (magyarban AB.átlag stb) gondoltam.

Üdv.

(#39725) Mutt válasza kopogo (#39717) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Makró helyett előbb nézd meg a Power Query-t.

Mike Girvin YT csatornáján elég sok video mutatja be a használatát.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39726) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ebbe =HA(VAGY(Munka1!$B$3=Munka1!$B38;Munka1!$D$3=Munka1!$B38;Munka1!$E$3=Munka1!$B38;Munka1!$H$3=Munka1!$B38;Munka1!$F$3=Munka1!$B38;Munka1!$J$3=Munka1!$B38;Munka1!$K$3=Munka1!$B38;Munka1!$L$3=Munka1!$B38;Munka1!$M$3=Munka1!$B38);"n";"")
bele lehet csempészni, hogy az N oszlopban is keressen, és ha találat van azt n8 értékkel jelezze?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#39727) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van két oszlopom egy excel táblában.

Milyen fügvénnyel tudom megszámolni, hogy hány kutyához tartozik 1-es szám?

Tehát az első feltétel, hogy kutya legyen, a második, hogy 1-es.

Köszi :R

(#39728) Delila_1 válasza smallmer (#39727) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=DARAB(HA((A1:A10="Kutya")*(B1:B10=1);B1:B10))

Tömbfüggvény, Shift + Ctrl + Enter -rel kell bevinni

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39729) smallmer válasza Delila_1 (#39728) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm szépen :) :R

(#39730) smallmer válasza Delila_1 (#39728) üzenetére


smallmer
őstag

egy kis magyarázatot kérhetnék?

A B1:B10 a végén az mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#39731) kopogo válasza lappy (#39718) üzenetére


kopogo
tag

munka 1 fülön vagyunk
ezeket a cellákat kellene kigyűjteni egy helyre

-D18 név
-C23 F23 cím
-G23 cím
-F49 telsz
-Q49 email
-Q50 email

(#39732) Mutt válasza smallmer (#39727) üzenetére


Mutt
aktív tag

=DARABHATÖBB(A:A;"Kutya";B:B;1)

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39733) escsé


escsé
tag

Sziasztok!

Cella tartalmának a karakterszám korlátozására lenne szükségem. Lehetséges?
pl.: A1:A100 tartományban a cellák 15 karaktert tartalmazhatnak

[ Szerkesztve ]

(#39734) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Ez nem biztos, hogy excel kérdés, de hogy tudom beállítani, hogy a dátum formátumot hogyan értelmezze az excel?

A korábbi munkahelyi gépemen angol Win 7 volt angol Office 2013-mal, és telepítve volt a magyar nyelvi csomag és magyar beviteli nyelv volt alapbeállítás. Ha beírtam excel-ben egy dátumot, pl. 2018.12.04, akkor azonnal megfelelően értelmezte az excel, hogy magyar formátumú dátumról van szó.

Most új gépet kaptam, amin angol Win 10 van és angol Office 2016, szintén telepítve van a magyar nyelvi csomag és magyar beviteli nyelv az alapbeállítás. Mégis, mikor excel-ben beírom, hogy 2018.12.04, akkor nem tudja dátumként értelmezni, akár átállítom manuálisan a dátum formátumot, akár nem. Ha azt írom be, hogy 2018/12/04, akkor azonnal felismeri angol dátum formátumként, és automatikusan átrendezi a cellában a szöveget at alábbira: 04/12/2018.

Ez tök zavaró, mert egyrészt több éven át megszoktam, hogy magyar formátumban beírhatom, másrészt pedig ha szerkesztenem kellene, akkor tök körülményes fordított sorrendben szerkeszteni, nem rá a kezem.

(#39735) Delila_1 válasza escsé (#39733) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Érvényességgel a bevitt szöveg hosszát is korlátozhatod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39736) escsé válasza Delila_1 (#39735) üzenetére


escsé
tag

Köszönöm szépen.
Korrekt, mint mindig.

(#39737) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Egy ellenőrzésre lenne szükségem egy táblázatban. Van 3 oszlopom, nevekkel.(C,D,E) és azt szeretném megnézni, hogy soronként szerepel-e ugyan az a név többször. Mindegy milyen módon "jelzi", csak látszódjon. Hogy tudnám megoldani?

(#39738) ny.janos válasza föccer (#39719) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Új segédoszlop beszúrása esetleg, melyben a darabteli függvénnyel (=DARABTELI($A$1:A1;A1)) vizsgálod, hogy hányadszor ismétlődik az adott elem, és a szűrőt kiterjeszted erre az oszlopra is?

(#39739) Delila_1 válasza föccer (#39719) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az F-be átmásoltam az A oszlop adatait, majd eltávolítottam az ismétlődéseket.

A G oszlop képlete szűrt állományban is működik. A kapott érték az a sorszám, ahol az A oszlopban először jelenik meg az F értéke. Látod, tömbfüggvény.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39740) föccer válasza Delila_1 (#39739) üzenetére


föccer
nagyúr

Hmm, ügyes trükk!

Megpróbálom beépíteni, ha összejön, akkor sokat segít, köszi szépen!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39741) Delila_1 válasza föccer (#39740) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha esetleg dátumot, időt tartalmazó oszlopod is van, akkor nem szükséges sorszámos segédoszlopot felvenned. Az utolsó paraméter a dátumos oszlop hivatkozása lehet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39742) makoss válasza lappy (#39714) üzenetére


makoss
addikt

Ilyen beállítás nincs.
A file (angolul van) nincs beállítás, ott Outlook, Onedrive, World, Exel, Powerpoint, Onenote stb van.
Ez online exel táblázat.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39743) makoss válasza makoss (#39742) üzenetére


makoss
addikt

...meg valami my.sharepoint.com alatt van.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39744) escsé


escsé
tag

Jó napot!

Az "A" táblázatból a "B" táblázatba lapot átmásolok. Megoldható-e, hogy a "B" táblázatban az "A" táblázat hivatkozásai csak számok és ne hivatkozások legyenek?

(#39745) föccer válasza escsé (#39744) üzenetére


föccer
nagyúr

Jobb klikk, iranyitott beillesztes, ertekek (123 az ikonja)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39746) escsé válasza föccer (#39745) üzenetére


escsé
tag

Nem ez az. Ez táblázaton belül is jó lehet, de a formázás már elveszik.
Pontosítok: a táblázat a munkafüzet, lap a munkalap. <nálam
"A" munkafüzetből a "B" munkafüzetbe másolva kell nekem egy munkalapot áthelyeznem. A munkalapfüzet lapfülre kattintva "áthelyezés vagy másolás"-sal helyezném. Ebben az esetben a forrás táblázatban, ha szerepel link, akkor azt viszi és kiegészíti a a munkafüzet nevével.

[ Szerkesztve ]

(#39747) Delila_1 válasza escsé (#39746) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másolás után a teljes másolt lapot kijelölöd, másolás, érték beillesztése, ahogy Föccer írta.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39748) escsé válasza Delila_1 (#39747) üzenetére


escsé
tag

Ja, hogy kombóban kell.
Köszönöm

(#39749) makoss válasza lappy (#39714) üzenetére


makoss
addikt

Annyit már sikerült kiderítenem, hogy a függőleges táblázat betűjére kell kattintani és az a sáv besötétül táblázat fejlécében található "DATA" azon belül "Data validation" azon belül "Settings" azon belül "Allow" azon belül "List" azután a függőleges sávot kimásolni valahogy asszem Ctrl+C, utánna Ctrl+V tovább nem tudom... :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39750) lappy válasza makoss (#39749) üzenetére


lappy
őstag

Ha jól értem azt szeretnéd hogy ha már beírtad egyszer akkor újra íráskor ne kelljen végig beírni ugyanazt hanem csak enter
Ha ezt szeretnéd akkor nem tudom mi az ok nálad mert nekem csinálja szépen de csak ha azonos oszlopban van, semmit nem állítottam át.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.