Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) vgyuri válasza olivera88 (#39900) üzenetére


vgyuri
őstag

LibreOffice-ban: Data => Automatikus szűrőt kapcsold be, utána egy kis nyíllal le tudod nyitni a első sor oszlopait, ekkor Általános szűrőn belül megtalálod a szűrést. Pl. Mezőnév: "Érték" > (nagyobb mint) "0" és OK-ézd le.

(#39902) olivera88 válasza vgyuri (#39901) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi, de amint írtam Excelbe kell, nem Librebe. Vagy ott is ugyanez?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39903) vgyuri válasza olivera88 (#39902) üzenetére


vgyuri
őstag

Elnézést, félreértettem.

Excel-ben control + shift + L gomb kapcsolja be-ki a szűrőt, vagy Kezdőlap fül => Rendezés és szűrést nyissa le => Szűrőre nyomjon rá.

A cellák jobb szélén egy lefelé mutató nyíl jelenik meg, arra klikkeljen, és a 0 mellől vegye ki a pipát, vagy ha vannak negatív számok akkor lefelé mutató nyíl => Számszűrők => Nagyobb mint... 0

(#39904) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
Azt meg tudom excelben csinálni, hogy megszámoltatom egy cella értéke hányszor változik?
Példának okáért: A1 cella értéke üresből indul ez a kiinduló pont-B1 es cellába szeretném beírni azt a számot ahányszor változik A1 cella értéke. VBA val beíratok valamit A1-be, ez ugye az első változás, majd újra VBA val beíratok egy másik számot, ez lenne a második változás ekkor B1 es cella 2 est kéne h tartalmazzon és így tovább.

(#39905) lappy válasza friccccc (#39904) üzenetére


lappy
őstag

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)


If Not Intersect(Target, Range("A1")) Is Nothing Then

Range("B1").Value = Range("B1").Value + 1
End If

End Sub

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39906) Edorn válasza urobee (#39898) üzenetére


Edorn
aktív tag

Pont erre lesz szükségem! Köszönöm!!!

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#39907) patesz


patesz
csendes tag

sziasztok,

segítségre lenne szükségem
picit bajban vagyok, mert szerintem a kérdést sem tudom érthetően feltenni, így megpróbálom leírni a folyamatot amiben jól jönne néhány tanács. Így kicsit hosszú lesz, de remélem elolvassátok és értitek majd mit szeretnék.
Csatolok egy [képet] is.

Az „A” és „B” oszlop tartalmában darabszámszerű változás történhet. Bővülhet, csökkenhet a "MOTOR1:", "MOTOR2:" sorok száma. "D:" sor mindig csak 1 darab van.
Kinézetében nem változik, tehát üres sorok és jól hivatkozható paraméterek jelennek és maradnak meg. (pl.: „D:”, „MOTOR1:”, „MOTOR2”)

A látottak felfoghatók tulajdonképpen halmazokként is. Egy ilyen csoport egy üres sortól kezdődik és a „D:” karakteres sorig tart. Mint mondtam egyes csoportokban lévő elemek száma változó.

Szögelfordulást számoltatok az rendben van.
Szeretném továbbá minden ilyen csoportból kinyerni az utolsó „MOTOR2:” és utolsó „MOTOR1:” paraméternek megfelelő szögelfordulási értéket. (Ez is részben sikerült KERES függvénnyel és INDIREKT függvény segítségével is, viszont még buta módon mert nekem kell kijelölnöm a tartományt.) (Ábrán E26 és F26 cella.)

A problémám az, hogy nem tudom ezeket a csoportokat, (intelligens) csoportokként kezelni és nem tudok a kezdő és utolsó sorukra hivatkozni. Nem tudom azokat „megtalálni”.
(leginkább a kezdő a nehéz, mert a „D:” paraméter sorába számoltatok így vagy az, vagy -1 minden csoport utolsó tagja. Viszont amíg nem tudom meghatározni az elsőt addig tulajdonképpen az utolsónak sincs értelme.)
Látható még három segéd oszlop is. Ezek csak a próbálkozásaim eredményei.
Az első és a második csak az üres sorok azonosítóit tartalmazzák amelyek ezt követően INDIREKT függvénnyel hivatkozhatók. Megpróbáltam valahogy ezekből automatikusan tartományokat kreálni, kevés sikerrel.
A harmadik oszlop pedig a legújabb próbálkozás eredménye, amelyben összegyűjtöm az összes értéket (jelen esetben) az első segéd oszlopból. Ezt vittem volna tovább olyan formában hogy kettesével tartományokat határoznak meg, majd valahogy bele kreálom a fő függvénybe ami az utolsó elfordulás értékét adja meg. Ez még csúfosabb véget ért ugyanis ha jól tudom VOLATILE -nek nevezett függvényről beszélünk, ami miatt rettenetesen lassú lett az adatok feldolgozása.

Az E26 és E27 (és lejjebb ehhez hasonlóan minden "D:" sorban megtalálható) cella lenne a végső függvényeknek a helye.

Jelenleg alkalmazott függvényeim:

(2. verzió) E26 cella:
=HA($A26="D:";KERES(2;1/(INDIREKT($G2&":"&$G25;IGAZ)=$N$3);INDIREKT($H2&":"&$H25;IGAZ));INDIREKT($H2&":"&$H25;IGAZ))

(1. verzió) E27 cella:
=KERES(2;1/(A3:A26=$N$4);D3:D26)

1. és 2. segéd oszlop:
=HA(A2="";CÍM(SOR(A2);1;4;1);"")

3., utolsó segéd oszlop:
{ =INDEX($G$2:$G$250;HOL.VAN(0;DARABTELI($I$1:I1;$G$2:$G$250);0))}

Rossz az irány? Merre tovább?
Minden gondolatot szívesen fogadok.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
patesz

(#39908) patesz válasza patesz (#39907) üzenetére


patesz
csendes tag

* az "E27" F26 akart lenni.

(#39909) Mutt válasza patesz (#39907) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ahogy írod az igazi nehézség, hogy mindig csak egy adott halmazon (tartományon) belül kell megtalaláni az utolsó előfordulást. Tudnunk kell, hogy egy választott sor előtt melyik az utolsó üres sor és utána melyik az első üres sor.

A G2-es cellába ezt a képletet írd be, hogy meg tudd hogy melyik az a sor ahonnan a tartomány kezdődik (eredményt csak akkor fog kiírni ha az A-oszlopban ott a "D:" kulcsszó):
=HA(A2="D:";ÖSSZESÍT(14;6;SOR($A$2:A2)/($A$2:A2="");2)+1;"")

A képlet lényege, hogy mindig a 2-es sortól indulva az aktuális sorig (figyeld az abszolút és relatív hivatkozásokat) megnézi, hogy hol vannak üres értékek az A-oszlopban és abból visszaadja a második legnagyobb értéket. Azért kell a második legnagyobb, mert a "D:"-sorok előtt van egy üres sor és ez lesz a legnagyobb érték, de ez még a minket érdekelt tartomány része, így eggyel korábbi üres sor kell (a második legnagyobb szám).

A tartomány vége is hasonló módszerrel jön ki, de itt a legkisebb számot fogjuk keresni az aktuális sortól lefelé indulva. A H2-es cella képlete:
=HA(A2="D:";ÖSSZESÍT(15;6;SOR(A2:$A$1000)/(A2:$A$1000="");1)-3;"")
Itt éltem azzal hogy 1000-sornál nincs több adatod, de ha lenne akkor írd át!

A képleteket húzd le az oszlopokban, hogy minden "D:" sorra megkeresse a helyes értékeket.

Ezek után az E2 cellának a képlete:
=HA(A2="D:";KERES(2;1/(INDIREKT("A"&G2&":A"&H2)="Motor1:");INDIREKT("D"&G2&":D"&H2));"")

Az F2-nek pedig:
=HA(A2="D:";KERES(2;1/(INDIREKT("A"&G2&":A"&H2)="Motor2:");INDIREKT("D"&G2&":D"&H2));"")

Itt az általad is használt KERES megoldást használjuk, de az INDIREKT függvénnyel előállítjuk mindig azt a tartományt amelyben keresni kell a "Motor1:" és "Motor2:" kulcsszavakat.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39910) patesz válasza Mutt (#39909) üzenetére


patesz
csendes tag

Nem is tudom hogyan köszönjem meg!
Egyenlőre úgy tűnik szuperül működik a történet! :)

Kicsit majd még hozzá fogok nyúlni, mert kicsit még bővítem a táblázatot de fantasztikus megoldás! :)

Még egyszer köszönöm szépen a segítséged!

üdv,
patesz

(#39911) patesz válasza Mutt (#39909) üzenetére


patesz
csendes tag

szia,

Még egy kérdéssel fordulnék hozzád:

Most azzal próbálkozom, hogy egy másik munkalapra képlettel összegyűjtsem csak a "D:" előtagú sorokat minden oszlopával és ezeket egymás alá rendezzem. (Ne legyenek üres sorok közöttük.)
Tehát ha van az első munkalapon 1000 sorom de abból csak mondjuk 55 ami fontos, akkor csak ezeket pl a második munkalap első 55 sorába írja ki.
Később ez lehet 63, de lehet csak 10 db "D:" sor is.

KERES, INDEX, HOL.VAN, FKERES, DARABTELI, függvényekkel, illetve ezek kombinációjával próbálkozom de nem járok sikerrel.
(Illetve megpróbáltam alkalmazni itt is a tömbképletes függvényt amitől megint iszonyatosan belassult az egész.
Túl sok az adat, így az nem járható most sem.)

A korábban meghatározott tartományokhoz tartozóan ki tudom íratni, hogy melyik "D:" sor tartozik egy tartomány soraihoz, de ezt ki írja a csoport minden sorához. (=FKERES("D:";Munka1!$A3:$M$23001;3;HAMIS))
Tehát pl. egy csoport 25 elemből áll + a "D:" sor, akkor egymás alá 26-szor kiírja a "D:" sor tartalmát.

Nem tudom 1 db-ra redukálni, úgy hogy a következő is 1 db legyen és így tovább.

Ez képlettel megvalósítható, vagy csak intelligens szűrővel?

üdv

(#39912) Fferi50 válasza patesz (#39911) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem a legegyszerűbb a speciális szűrő. Azzal egyből át is tudod másolni a másik munkalapra.
Makrórögzítés is megy, utána csak gombot kell nyomni (ha hozzárendeled).

Üdv.

(#39913) patesz válasza Fferi50 (#39912) üzenetére


patesz
csendes tag

Szia,

köszi a választ.
Speciális szűrőt már próbáltam.
Valamiért azt írja a hogy csak az Aktív lapra kerülhet és nem csinálja meg.
nem jöttem rá mi a problémája.

üdv

(#39914) Mutt válasza patesz (#39911) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A másik lapon (Munka2) az első sorban csináltam egy fejlécet, A-F-ig lesznek az értékek amiket a másik lapról (Munka1) kell megjeleníteni, G-oszlop pedig egy segéd lesz.

A G2 cella képlete (megint csak 1000 sornyi adatot feltételeztem, ezt írd át):
=HA(DARABTELI(Munka1!A:A;"D:")>=SOR()-1;ÖSSZESÍT(15;6;SOR(Munka1!$A$1:$A$1000)/(Munka1!$A$1:$A$1000="D:");SOR()-1);"")

Ez megadja, hogy a Munka1 lapon mely sorok a "D:" sorok.

Ezek után az A2-ben egy INDEX-el ki lehet íratni a kívánt értéket:
=HA(Munka2!$G2<>"";INDEX(Munka1!A:A;Munka2!$G2);"")

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39915) Fferi50 válasza patesz (#39913) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Valamiért azt írja a hogy csak az Aktív lapra kerülhet és nem csinálja meg."
Valóban az a tulajdonsága a speciális szűrőnek, hogy csak az aktív lapra tudja az eredményt kitenni. :( Ez Redmond bugja.)
Viszont ha az aktív lapról indítod a műveletet, akkor a párbeszédablakban a listatartományt és a szűrőtartományt is kijelölheted az adatokat tartalmazó munkalapon.
Ezután bejelölöd a más helyre másolja kapcsolót, megadod az aktív munkalapon az eredmény helyét. Majd OK gomb nyomása.

Üdv.

(#39916) patesz


patesz
csendes tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

Szuper, és működő megoldás mindkettő! :)

A képletes megoldások nekem jobban tetszenek, de így ahogy leírtad a speciális szűrős megoldás is nagyon szépen teszi a dolgát.

Egyenlőre a függvények maradnak hosszútávú használatra.

[ Szerkesztve ]

(#39917) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne: Van egy cella ami szélesebb mint a szöveg, de az adattartalom miatt 2 sorba kell írnom bele.
Ezt hogy tudom megoldani?
Lényegében egy cellán belül kellene új sort írnom.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#39918) Delila_1 válasza Thrawnad (#39917) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Alt + Enter sortörést hoz létre cellán belül.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39919) Thrawnad válasza Delila_1 (#39918) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Köszönöm!

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#39920) Delila_1 válasza Thrawnad (#39919) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39921) friccccc válasza lappy (#39905) üzenetére


friccccc
tag

Köszi szépen :R

(#39922) friccccc válasza lappy (#39905) üzenetére


friccccc
tag

megcsináltam tökéletesen működik, ha kézzel írom be, A1re értéket, de amint VBA val változtatok értéket már nm számolja :S (olyan mintha amit a VBA változtat nm venné észre) tudnál esetleg segíteni?
A VBA ban a változtatást a "Private Sub Worksheet_Calculate()" alatt adatom ki.

(#39923) Fferi50 válasza friccccc (#39922) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Megmutatnád milyen kóddal adod ki a változtatást? Nincs kikapcsolva közben az eseménykezelés? Mert akkor "nem veszi észre" a változtatást.

Üdv.

(#39924) friccccc válasza Fferi50 (#39923) üzenetére


friccccc
tag

Szia

eseménykezelést hogy/hol kapcsolom ki/be ? :) hol tudom megnézni h ki van e kapcsolva?

a kiíratás így történik:
Private Sub Worksheet_Calculate()
Dim i As Integer
Application.EnableEvents = False
For i = 1 To 100 Step 2
If Cells(i, 90) <> Cells(i + 1, 20) And Cells(i + 1, 20) <> "" Then
Cells(i, 90) = Cells(i + 1, 20)
End If
Next
Application.EnableEvents = True
End Sub

(#39925) Fferi50 válasza friccccc (#39924) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az Application.EnableEvents tulajdonság kapcsolja az eseménykezelést. False érték esetén nem fut rá az eseménykezelésekre, True esetén végrehajtódnak az eseménykezlésben levő parancsok.
Miután a 3. sorban kikapcsolod az eseménykezelést, nem hajtódik végre a Worksheet_Change eseménykezelő.
Ha ezt a sort kihagyod, működni fog.
Persze lehet, hogy más miatt ki kell kapcsolnod. Ezt teszteld le légy szíves.

Üdv.

(#39926) friccccc válasza Fferi50 (#39925) üzenetére


friccccc
tag

:R :R :R

(#39927) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Diagram témában szeretnék segítséget kérni.

Az adott diagramban található 5 pont, viszont az 5 pontból csak 3 vagy 4 fix, és hozzá kell illeszteni egy vagy két pontot a fix pontok által kirajzolt másod, vagy harmad rendű poligonhoz.

Ez úgy a legegyszerűbb, ha a keresett pontot új adatsorként hozzáadom a diagramhoz (új görbét rajzoltatok az egy ponttal), viszont ezt a pontot az eredeti görbe adatmezőjéből ki kellene venni, hogy a trendvonal szépen kirajzolódjon.

Ezt meg lehet oldani csak függvényekkel? Próbáltam az indirekt függvénnyel kijelölni az adatokat a diagramhoz, de azt nem engedte.

Csináltam egy kis minta excelt, hogy segítsek a kérdésem kapcsán.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39928) Delila_1 válasza Ala (#39927) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt hiszem túlbonyolítod, ráadásul indokolatlanul vonsz össze cellákat.

Nem találom azt a beállítást, ami a diagramon a nulla értékek mutatását tiltja. Ha valóban nincs ilyen lehetőség, a (jelenleg) 2 pont jelölését megszüntetheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39929) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Mobilnézetben meg tudja nekem mondani valaki, hogy hogyan tudok oszlopdiagramot csinálni excelben? Nem találom sehol az opciót.

Köszi előre is! :R

(#39930) .Szaki. válasza .Szaki. (#39929) üzenetére


.Szaki.
addikt

Megtaláltam, tárgytalan! :)

(#39931) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

hogy lehet beállítani azt, hogy a visszavonás parancs több excel megnyitása esetén mindig csak az adott aktuális excel (file) ra legyen érvényes?

Jelenleg ha egyszerre több excel van megnyitva, és tegyük fel váltakozva mindegyikben módosítva lett valami, de te csak az egyik excel műveleteit szeretnéd visszavonni, nem fog sikerülni. Egybe kezeli az összeset, és szépen sorban, lineárisan, időrendben visszaléptetni a műveleteket úgy amilyen sorrendben módosítva lett azaz n db. excel, és mindig átvált arra az excelre amiből éppen visszavon. De én nem mind az n db-ot akarom lineárisan visszavonni, hanem csak az egyet, az aktuálisat, ami aktív a képernyőn.

Köszi!

free your mind

(#39932) GreenIT


GreenIT
tag

Tudna valaki segiteni, hogyan lehet beallitani, hogy amikor excelbol listat szovegfajlba masolnak, akkor a szovegfajlban minden sor utan legyen egy vagy ket ures sor? :F

(#39933) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy táblázatom amelyben szeretnék szűrni az egyik oszlopra egy másik oszlopban pedig számok találhatóak.
Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy az egész végén összeadom őket autoszummal majd ha rászűrök az első oszlopra, hogy csak x nevűek látszódjanak akkor is számoljon tovább?
xxx 10
yyy 15
xxx 5
összeg: 30
De ha kiválasztom, hogy xxx akkor kiírja, hogy összeg: 15

Remélem érthetően magyaráztam.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#39934) Fferi50 válasza cekkk (#39933) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg a Részösszeg függvényt légy szíves.

Üdv.

(#39935) cekkk válasza Fferi50 (#39934) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm szépen!

Ez kellett nekem. :R

(#39936) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Próbálgatom a Google Drive Táblázatok-at és lenne pár kérdésem. Később biztosan még több is.

1. Hol lehet megadni, hogy Enter után lépjen/ne lépjen, hova lépjen a cella kijelölő? Most Enter után lefelé lép 1-et. Azt szeretném ha balra lépne vagy ha ezt nem lehet akkor sehova se lépjen.

2. Ne jelenítse meg a 0-át (nulla) ha a számítás eredménye nulla. Pl. ha a D3 cella =B3*C3 és ez a képlet végigfut egészen a D50-es celláig. Ha vannak üres sorok is akkor a D oszlopba beleírja a nullát. Ezt szeretném elkerülni.

köszi

(#39937) Mutt válasza spe88 (#39885) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

...Google sheetben próbálkozott már valaki makróval? Ahogy elnéztem mégiscsak létezik, én úgy tudtam ahhoz a GS buta...

Ez az első Apps Script-em, de szerintem hozza ami neked kell. Eszközök/Tools -> Szkriptszerkesztő/Script editor alá másold be a lenti dolgot, aztán majd kérni fog engedélyeket.

function onEdit(e){
// get range info of edited cell.
var target = e.range;

if (target.getSheet().getSheetName() == "Munka1"

// if edited cell is in range B3:M3 then update cell A1
if (target.getRow() == 3 && target.getColumn() >= 2 && target.getColumn() <= 14)
{
var ss = SpreadsheetApp.getActiveSpreadsheet();
var sheet = ss.getActiveSheet();
var cell = sheet.getRange("A1");

// if edited cell is non-blank and A1 is blank then set TODAY
if (target.getValue() != "" && cell.getValue() == "")
{
cell.setValue(new Date());
cell.setNumberFormat("YYYY.MM.DD");
}
else
{
// clear A1 if nothing is in range B3:M3
if (sheet.getRange("B3").getValue() == "" && sheet.getRange("C3").getValue() == "" && sheet.getRange("D3").getValue() == "" &&
sheet.getRange("E3").getValue() == "" && sheet.getRange("F3").getValue() == "" && sheet.getRange("G3").getValue() == "" &&
sheet.getRange("H3").getValue() == "" && sheet.getRange("I3").getValue() == "" && sheet.getRange("J3").getValue() == "" &&
sheet.getRange("K3").getValue() == "" && sheet.getRange("L3").getValue() == "" && sheet.getRange("M3").getValue() == "")
{
cell.clearContent()
}
}
}

}

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39938) Mutt válasza csferke (#39936) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

1. ...Enter után ... szeretném ha balra lépne vagy ha ezt nem lehet akkor sehova se lépjen.

Nincs ilyen beállítás, jobbra TAB-ot nyomva tudsz lépni, balra SHIFT+TAB.
Talán Script-el ez lehet a megoldás (NEM TESZTELTEM!):

function onEdit(e) {

var range = e.range;

if (e.range.getColumn() > 1){
range.getActiveCell().offset(0,-1).activate();
}
}

2. Ne jelenítse meg a 0-át (nulla) ha a számítás eredménye nulla.
Egyéni számformátumot használj. Formázás -> Szám -> További formátumok -> Egyéni számformátum -ba írd be ezt: #0.00;-#0.00;;@

Ugyanazt a logikát használja mint az Excel, vagyis formátum 4 részből (3-ból ha feltéleket is megadsz) állhat: pozítv számok, negatív számok, nulla, szöveg.

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39939) Mutt válasza Jazz (#39931) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

...a visszavonás parancs több excel megnyitása esetén mindig csak az adott aktuális excel (file) ra legyen érvényes?

Nem fog menni, globálisan kezeli ezt.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39940) csferke válasza Mutt (#39938) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Azt gondoltam, hogy, mint az Excel-ben valahol be lehet állítani ezek működését de így is használható ccsak meg kell szokni.

köszi

(#39941) errors01


errors01
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy létrehoztam egy egyszerű legördülő listát és ugyanezt a listát szeretném több lapra beilleszteni úgy, hogy összeköttetésbe legyenek. Tehát ha kiválasztok valami értéket az egyikbe, akkor a többi is arra az értékre változzon.

Lehetséges ez valahogy egyszerűen?
Sajnos a VBA nem az erősségem és úgy érzem ez afelé hajlik...

Köszi a segítséget!

Xbox: errors01

(#39942) GreenIT válasza GreenIT (#39932) üzenetére


GreenIT
tag

Sehogy? :F

(#39943) Kommy


Kommy
veterán

Olyar szeretnék csinálni, hogy van egy cikktörzsem több oszloppal ( megnevezés, cikkszám, vonalkód) és van egy másik dokumentum amiben csak vonalkódok vannak, a másodikba kellene tudnom a cikkszámokat megnevezéseket.

(#39944) föccer válasza Kommy (#39943) üzenetére


föccer
nagyúr

Simán FKERES() függvény megoldja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39945) Jazz válasza Mutt (#39939) üzenetére


Jazz
veterán

Hát ez csodálatos. 2019 űrkorszak....nincs erre valami megoldás?

free your mind

(#39946) Mutt válasza Jazz (#39945) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ha így indítod, akkor külön process alatt fogja indítani az Excel-t és így külön fogja kezelni az undo stacket:
c:\>"Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\EXCEL.EXE" /x

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39947) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Van egy adathalmazom ami tartalmaz cca 2 millio sort. Ezt kellene egy XLS tablaba beheggesztenem, Mert az end userek csak ehhez ertenek…
Tudnatok segiteni hogy azon kivul hogy xlsb-kent mentem el hogy tudnam a legfelhasznalobaratabba tennie a file-t?
az se art ha a merete nem haladja meg a 100mb-t

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39948) Fferi50 válasza dellfanboy (#39947) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Most miben vannak az adataid nyilvántartva? Mert elég sok adatformából lehet lekérdezést csinálni Excelben is. Nem kell az egész adattömegnek az Excelben lennie.

Üdv.

(#39949) dellfanboy válasza Fferi50 (#39948) üzenetére


dellfanboy
senior tag

excel-ben kb minden honapra levetitve 150-300k sor. ezt akarnam 1 excelbe bemasolni, viszont ha igy csinalom, a file amit krealok eleg nagy lesz (tobb szaz mb) es megnyitni is eltart jo par percig. erre keresek egy gyorsabb szebb megoldast, viszont az end userek meg csak excel-hez ertenek, szoval hiaba raknam access-be be kene tanitani oket.

a power pivot-ot neztem, hogy keszitek a havi excel imputokbol csv-t es azt beolvasom power pivottal mint adatbazis, csak mivel meg nem csinaltam ilyet nem tudom van-e jobb /gyorsabb/elegansabb modja, ill meg tudnam-e sporolni a csv gyartast?

sorry most nezem ceges gepen a power query nem tamogatott...

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39950) Fferi50 válasza dellfanboy (#39949) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az adatokat tarthatod Accesben, azzal csak neked kell foglalkozni. A felhasználók pedig használhatják az Excelt.
Az Adatok menücsoport alatt többféleképpen is elérheted az Excelből az Accest (külső adatok átvétele, új lekérdezés).
Szerintem nem kell hozzá Power Query.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.