Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) Delila_1 válasza marec1122 (#39398) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szerkesztőlécen látod a B1 cella képletét, ami a D1:E4 tartományban keres.

Az E oszlopba írhatsz 6-8; 10-12; 12- értékeket is, de előtte szöveg formátumúra kell állítanod a cellákat.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39402) marec1122 válasza Delila_1 (#39401) üzenetére


marec1122
senior tag

igazából ez lenne a király, de nem működik :S

IDŐ(ÓRA($N2);PERC($N2);0) erre a feltételre reagálja azt hogy #érték. A táblámban az N2-n kezdődnek a dátuomidő-k

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#39403) Delila_1 válasza marec1122 (#39402) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg, hogy az N2-ben valóban időértékek vannak-e. Átmásolod az N2-t valahova, és általános cellaformátumot adsz neki. Ha egy egynél kisebb számot kapsz, akkor idő. Pl. 6:00-nál 0,25-ek kell lennie az általános értéknek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39404) marec1122 válasza Delila_1 (#39403) üzenetére


marec1122
senior tag

a megcsináltam és ezt adta vissza:43346,258900463. Aztán megpróbáltam átállítani idő formátumra de uygan ez lett a végeredmény

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#39405) Mutt válasza BullZeye (#39396) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ha színezni akarod, akkor feltételes formáz marad a kézi színezés mellett.

Ezt lehet makróval automatizálni:

A szinez gomb alatt ez a makró:

Sub SzinezdKi()
Const minta_tartomany = "E1:E5" 'itt vannak azok a minták amik alapján a feltételes formázást létre lehet hozni
Dim rngMinta As Range, cell As Range
Dim i As Long

Set rngMinta = Range(minta_tartomany)

'a kijelölt cellákra rádobjuk a formázást
With Selection
'töröljük a lehetséges korábbi feltételes formázásokat
.FormatConditions.Delete

i = 1
For Each cell In rngMinta
'felveszünk egy új szabályt: cella tartalmát figyelve színezünk
.FormatConditions.Add Type:=xlTextString, String:=CStr(cell.Value), TextOperator:=xlContains
'a szín a minta tartományban használt szinnel legyen egyenlő
.FormatConditions(i).Interior.Color = cell.Interior.Color
i = i + 1
Next cell
End With

End Sub

Használata: előbb a makróban megadod a tartományt ahol van a gyümölcs neve és a hozzá társítandó szín.
Kijelölöd a cellákat amikre rá akarod ereszteni és mehet a gombra kattintás.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39406) Delila_1 válasza marec1122 (#39404) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Magyar nyelvű az Exceled?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39407) Mutt válasza wednesday (#39388) üzenetére


Mutt
aktív tag

..az űrlapon 6 sor adat van vagy éppen 3 akkor, azokat pakolja át a mentési táblába.

Tudsz mutatni egy mintát hogyan néz ki egy többsoros űrlap nálad?

A legördülő listánál ActiveX-es elem tud segíteni. Talán ezt a megoldást https://trumpexcel.com/excel-drop-down-list-with-search-suggestions/ tudom javasolni.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39408) marec1122 válasza Delila_1 (#39406) üzenetére


marec1122
senior tag

igen

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#39409) Delila_1 válasza marec1122 (#39408) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor passz. Hátha valaki más siet a segítségedre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39410) Mutt válasza marec1122 (#39400) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A IDŐÉRTÉK("N2") részben az hogy az N2 szöveget próbálod meg átalakítani számmá, ami nem fog menni.,
Gondolom te az N2 cella értéket akarod felhasználni, ekkor csak IDŐÉRTÉK(N2) kell neked.

Ha az N2-ben az idő dátummal együtt van, akkor N2-INT(N2) fogja megadni az idő értéket.

Delila FKERES-es megoldása ekkor így fog műkődni:
=FKERES(A1-INT(A1);$D$1:$E$4;2;1)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39411) marec1122 válasza Delila_1 (#39409) üzenetére


marec1122
senior tag

valószínűleg bennem van a hiba. azért köszönöm a sok segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#39412) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok.

Meg tudja valaki mondani, hogy az Excel 2003-ban lehet valahogyan négyszintű rendezést csinálni makró nélkül?
Az összefűzés egy cellába jó lenne, csak a második oszlopban negatív számok vannak...

(#39413) BullZeye válasza Mutt (#39405) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, ez egész jól használható! :)

(#39414) Delila_1 válasza fricc_ (#39412) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Attól, hogy negatív számot tartalmaz az egyik, még össze lehet fűzni két cella értékét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39415) marec1122 válasza marec1122 (#39402) üzenetére


marec1122
senior tag

sziasztok!

megpróbáltam pár beállítást de nem nagyon akart menni. arra szeretnélek kérni titeket hogy ezt a rész kicsit részletesebben magyarázzátok el IDŐ(ÓRA($N2);PERC($N2);0)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#39416) Fferi50 válasza marec1122 (#39415) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem az lehet a baj, hogy a perceket adó függvény neve nem PERC, hanem PERCEK?
=IDŐ(ÓRA($N2;PERCEK($N2);0)

Üdv.

(#39417) wednesday válasza Mutt (#39407) üzenetére


wednesday
őstag

Nem is űrlapnak nevezném. Legyen pl: átadó. Jön egy ember egyik nap, elvisz 3-4 dolgot (3-4 sor). Adatlap megvan róla, nyomtatás, majd átemelni a másik fülre a táblába, adatlap törlés. Következő, 2 sora van, következő 6 sora van stb.

A lényeg, hogy minden átadót közben folyamatosan vezetek egy excel táblába. Tehát a sorok száma nem fix, ez változó. Tehát jó dolog az utolsó üres sor megkeresése. Viszont egy névhez és egy dátumhoz több sor tartozhat. Ennek jobb elrendezése volt a kérdés.

(#39418) lappy válasza wednesday (#39417) üzenetére


lappy
őstag

Miért nem csinálod úgy hogy a táblázat olyan amilyenre szeretnéd csak ahova mented az automatizalva van. Lenne fenn egy gomb ha ezt megnyomod menti a másik füzetbe a dátumot adatokat egymás után. Majd ha átkerült törli az adatokat. Egy makroval megoldható

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39419) attiati


attiati
veterán

Miért van az, hogy rászűrök egy oszlopban az egyik tulajdonságra és semmi szűrés nem történik?

amikre gondoltam:
1. ablak/panel rögzítés van
2. túl sok tulajdonságból szűrök rá egyre (bár ezt nem hinném, hogy gond)

(#39420) Delila_1 válasza attiati (#39419) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Esetleg üres sor van a táblázatodban?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39421) attiati válasza Delila_1 (#39420) üzenetére


attiati
veterán

ez volt a gond, köszi

(#39422) Delila_1 válasza attiati (#39421) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:K

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39423) North15


North15
csendes tag

Sziasztok!

Statisztika/kimutatásszerű dolgokban nem vagyok otthon, ezért kérnék pár tippet az állábbiakhoz.

Van egy pár ezer sornyi eseményeket tartalmazó táblám, minden rekord külön sor, kb 5-6 oszloppal, de ebből engem most csak 2 oszlop érdekel:
Az 1. oszlopban, minden sorhoz (eseményhez) tartozik egy dátum (év.hónap.nap), 2013-tól napjainkig valamelyike. Valamelyik konkrét nap többször is előfordul a táblázatban, valamelyik nap egyszer sem.
A 3. oszlopban szöveges helyszín található, összesen kb. 25-30 darab van, de minden sorhoz csak 1.

Ami engem érdekel, hogy egy adott helyszínhez havi bontásban hány darab esemény (sor) tartozik kilistázva az összes évhelyes hónap szerint. (Máshogy fogalmazva gondolom ehhez annak a száma kéne nekem, hogy egy adott hónapban hányszor szerepelt az adott helyszín.) Végeredményre példa: "B" helyszín 2013. márciusában 3-szor fordult elő, 2013. áprilisában 2-szer....2018. márciusában 2-szer stb.

Előre is köszi.

(#39424) Delila_1 válasza North15 (#39423) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kimutatásban a sorcímkékhez beviszed a dátumot, az értékekhez ÉS az oszlopokhoz a helyszínt.
A félkész kimutatásban ráállsz az egyik dátumra, Beállítások menü, Csoportosítás, Csoportosítási mező. Itt Ctrl segítségével megjelölöd az évek és a hónapok szerinti csoportosítást.

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39425) escsé válasza Mutt (#39290) üzenetére


escsé
tag

Szia!

Köszönöm a segítséged. Mind eközben úgy csináltam, hogy kimásoltam a tartalmat jegyzettömbe és keres és cseréllel kicseréltem a tabokat vesszőre. Ezzel megkaptam a programba be importálható állományt, amit a program nem kezel valami oknál fogva. Sajnos így szükségtelen a konvertálás, pedig jó lenne, mert sok-sok sorról van szó. (mindegy egyszer megcsinálom a programban és elmentem a bekáppra, így meglesz)

Köszi még egyszer

[ Szerkesztve ]

(#39426) escsé


escsé
tag

Hogyan lehetne minimalizálni a munkalapokon a cellák számát?

(#39427) Delila_1 válasza escsé (#39426) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sehogy. A cellák száma állandó, de függ az Excel verziójától.

2003-as verzióig 65 536 (sor) * 256 (oszlop) laponként, fölötte lévő verziókban
1 048 576 (sor) * 16 384 (oszlop).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39428) escsé válasza Delila_1 (#39427) üzenetére


escsé
tag

Találtam egy ilyet közben:
Fejlesztő eszközök>Tulajdonságok>ScrollArea. Itt megadtam egy tartományt és egy adott oszlop utolsó cellájánál entert nyomok, akkor a következő oszlop első cellájára ugrik. A tartományon belül mozog. Gondolom az itt megadott érték nem változtatja meg a cellák számát csak a hozzáférhetőséget.
A célom, hogy a táblázatnak a gépen foglalt méretét vegyem vissza.

(#39429) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

Változó sorú, ';'-vel elválasztott csv fájlt szertnék több dimenziós tömbbe beolvasni.
Ebben tud valaki segíteni?
Egy dimenzióssal nincs gondom.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#39430) Fferi50 válasza alfa20 (#39429) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ciklussal érheted el. Két ciklus, a külső a sorokat, a belső az oszlopokat tölti fel.
Ha több dimenziód van, akkor több ciklus kell.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#39431) Delila_1 válasza escsé (#39428) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"A célom, hogy a táblázatnak a gépen foglalt méretét vegyem vissza."

Így már egészen más a kérdés lényege.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39432) escsé válasza Delila_1 (#39431) üzenetére


escsé
tag

Zsír. Mit gondolsz megváltoztatja a cellák számát?

[ Szerkesztve ]

(#39433) skill84


skill84
tag

hali
pár hónapja csináltam egy leltár exelbe ahol legördülő menüvel kiválasztom a terméket a rendelésbe .
van rá mód , hogy levonja azt a raktárból ami bekerül egy rendelésbe?

(#39434) Delila_1 válasza escsé (#39432) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellák számát nem, csak a hozzáférést befolyásolja a ScrollArea tulajdonság módosítása.

Egy érdekesség:
Ha a lapon kijelölsz egy tartományt (legyen ez pl. A1:B10), majd elkezded a bevitelt, az első adatot a kijelölt tartomány első (A1) cellájába viszi be. Az Enter leütése után az A2-re ugrik, majd az A10 után a B1 következik, B2...B10. A B10 után újra az A1 lesz kijelölve. Szóval előre kijelöléssel is megadhatod a bejárható tartományt, de biztosabb a ScrollArea megadása.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39435) Delila_1 válasza skill84 (#39433) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, van rá mód, de ehhez többet kellene tudnunk a fájlod felépítéséről.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39436) mesm


mesm
újonc

Sziasztok!
Szeretnék egy számoló táblát készíteni, de lakdtam egy problémán. Az E7 és E19 cella alapjén szertnék megtalálni értékekete egy másik munkafüzetlapban és az ott lévő értékeket átíratni erra lapra.Tehát E7 és elevátor 2 képen B oszlop alapján (ezek megfelelnek a E7 -nek)meg kellene találnom az O oszlopban az értéket ami elevátor lapon E19 nél nagyobb. Ennek C oszlopában lévő értékét kellen vissazírnoma az elevazot lap E23 cellájába. E23-tól lefelé klf értékekekt . (Most csak kézzel) be van másolva az E23 értéke, a "Hiányzik"-ok működnek mert E23 alapján már megtalálja a kért értékekket.
Segítségét előre is köszönöm minebkinek

[ Szerkesztve ]

(#39437) lappy válasza mesm (#39436) üzenetére


lappy
őstag

Sajnos én ebből semmit nem értek!
Össze vissza van írva minden talán jobb lenne lépésről lépésre leírva és közé betenni a képeket.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39438) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Egy pici segítség kéne (ismét).
Hogyan tudnám azt megoldani,hogy egy sorban egy név ne szerepelhessen egynél többször?
(pl pirossal kiszínezi a cellát)
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#39439) ny.janos válasza atyca (#39438) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Itt a 2018. szeptember 10-i, "DARABTELI – három megoldás" 3. pontja tartalmazza azt, ami neked kell.

(#39440) mesm válasza lappy (#39437) üzenetére


mesm
újonc

Van a színes táblázat., ennek E7 cellájában lévő adat (ezek a másik tábla B oszlopában is vannak) és a E19 cellában lévő adat segítségével kellne megtalálni a a másik táblában lévő adatok küzül az O oszlopban azt a számot ami nagyobb mint a színes tábla E19 értéke és a B oszlopban lévő adat megegyezik a színes tábla E7-ben lévő adattal. Ha ezt megtalálta, akkor a C oszlopban lévő adatot kellene beleírnia színes tábla E23 ba. Innen megy a többi keresés FKERES-el

(#39441) ny.janos válasza mesm (#39436) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Egy lehetséges megoldáshoz az INDEX, a HOL.VAN az INDIREKT és az FKERES függvényeket használd.

Ehhez először elevátor 2 képen látható B1-B4 tartományok adatait módosítsd Kanalak!$O$8:$O$17 stb-re. Termékenként az O oszlop szerint csökkenő legyen a sorrend (a HOL.VAN függvény ugyanis csökkenő sorrend esetén keres egyenlő vagy egyel nagyobb értékre).

Előzőek után E23 cella képlete:
=INDEX(Kanalak!$C$8:$C$200;HOL.VAN(E19;INDIREKT(FKERES(E7;Kanalak!$A$1:$B$5;2;0));-1)+HOL.VAN(E7;Kanalak!$B$8:$B$200;0)-1;1)

[ Szerkesztve ]

(#39442) atyca válasza ny.janos (#39439) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Alapnak tökéletes.
Ha megvan még a tábla, amit annó feltöltöttem láthatod,hogy két lapból kéne dolgozzon,úgy hogyha valaki 24h szolgálatban van,akkor két cellába is szerepelhet (akár külön lapon is)
Egyébként nagyon sokat segítettetek, sok dolgot már saját kútfőből (+net) is sikerült megoldanom.
Jó pap holtig tanul....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#39443) skill84 válasza skill84 (#39433) üzenetére


skill84
tag

üdv
2 oldal van . első ahol a rendelés van összekattintva legördülőből .
a második meg a készlet.

azt szeretném , hogy ha valami bekerül az első oldalra pl 2db akkor az a raktárból legyen levonva.

[ Szerkesztve ]

(#39444) Delila_1 válasza skill84 (#39443) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Minta

A Rendelés lapon úgy igazítottam az oszlopokat, hogy a megnevezés (ahol érvényesítés van) ne előre kerüljön. Mivel táblázattá alakítottam a tartományt, az első oszlopba történt beírás után az aktuális sor örökli a fölötte lévő képleteket, és az érvényesítést.

Feltételes formázás figyelmeztet, ha többet rendelnél 1-1 termékből, mint a készlet.
A rendelés összeállítása után a gombhoz rendelt makró levonja a tételeket a Raktár lap soraiból. Az F oszlop képlete a levonás utáni készlet nagyságát mutatja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39445) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan makró ami a cellákba írt szöveg színét nézi és az alapján ír ki valamit? Pl. ha egy sorban mind zöld akkor azt írja, hogy OK viszont ha van benne piros akkor azt, hogy NOK.

(#39446) wednesday válasza lappy (#39418) üzenetére


wednesday
őstag

Most már ilyenre van megcsinálva a tábla.

Áttölti az adatokat és lehet törölni a lapot. Most már csak az kéne, hogy az áttöltött adatoknál a cellák írásvédetté váljanak. Nyilván az üresek nem, hogy a makró tudjon másolgatni az alatta lévő sorokba.

(#39447) Sprite75


Sprite75
tag

Sziasztok

Tudna segíteni nekem valaki egy olyan makróban, hogy a képen látható G6 cellába lévő szám eggyel növekedjen a makró lefuttatásakor.

Ez egy sorszám lenne aminek az adott évben növekvően kellene lennie. Jelenleg szövegként van formázva ez a G6 cella hogy "sorszámosabb" kinézete legyen.
Gondoltam rá a jó lesz nekem erre a NAPOK függvény is, de mégsem mert csak munkanapon készül ilyen Napi üzemanyag elszámolás amit nyomtatok, nem pedig minden nap és így nem lenne folytonos a sorszámozás.

Vagy meg lehet esetleg máshogy is csinálni mármint azon kívül hogy kézzel átírom mindennap amikor kell, mert arra lusta vagyok :) ?

Segítséget előre is köszönöm

(#39448) Mutt válasza wednesday (#39417) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Itt van mutatott mintához a makró. A kommentek alapján tudod finomítani.

Sub Mentes()
Const urlap_helye = "Urlap" 'munkalap neve ahol van az űrlap
Const mentes_helye = "Mentes" 'munkalap neve ahova menteni kellene

Dim utolsoSor As Long, i As Long
Dim wsForras As Worksheet
Dim wsMentes As Worksheet

Set wsForras = ThisWorkbook.Sheets(urlap_helye)
Set wsMentes = ThisWorkbook.Sheets(mentes_helye)

With wsMentes
utolsoSor = .Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1 'megkeressük az első szabadsort a mentés lapon

For i = 17 To 35 'az űrlap 17-35 sora között nézzük a felírásokat
If Len(.Cells(i, "C")) > 0 Then
.Cells(utolsoSor, "A") = Now 'A-oszlopba rögzíjük a mentés dátumát
.Cells(utolsoSor, "B") = wsForras.Range("D7") 'B-oszlopba jön az első sorban lévő D-L egyesített cella tartalma
.Cells(utolsoSor, "C") = wsForras.Range("B" & i) 'C-oszlopba jön a B-oszlopbeli sorszám
.Cells(utolsoSor, "D") = wsForras.Range("C" & i) 'D-oszlopba a C-H tartalma
.Cells(utolsoSor, "E") = wsForras.Range("J" & i) 'E-oszlopba a J tartalma
.Cells(utolsoSor, "F") = wsForras.Range("K" & i) 'F-oszlopba a K tartalma

If .Cells(i, "C").MergeCells Then 'ha összevont cellákról van szó, akkor át kell ugornunk az összevont sorokat
i = i + .Cells(i, "C").MergeArea.Rows.Count - 1
End If
utolsoSor = utolsoSor + 1
End If
Next i

End With

Set wsForras = Nothing
Set wsMentes = Nothing

End Sub

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39449) Delila_1 válasza Sprite75 (#39447) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cella formátuma az egyéni kategóriában legyen 0000#

Az egysoros makrót modulba másold be. Érdemes a lapodra kitenni egy gombot, és ahhoz rendelni a makrót.

Sub Novel()
Cells(6, "G") = Cells(6, "G") + 1
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39450) Mutt válasza mesm (#39436) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Az elevator referencia táblázatodba - ahol vannak a típusok műszaki adati felsorolva - kell egy segédoszlop, amelynek a képlete csak ennyi: =SOR()
Húzd le a képletet, hogy minden referencia sorban ott legyen az érték.

Ezek után az E23 képlete:
=INDEX(Referencia!C:C;MINHA(Referencia!Q:Q;Referencia!B:B;E7;Referencia!O:O;">"&E19))

ahol Referencia a lap neve ahol van az elevator táblázatod, ennek a lapnak a Q-oszlopa a fenti lépésben említett segédoszlop.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.