Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) lappy válasza voyi (#40350) üzenetére


lappy
őstag

esetleg egy újraindítás?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40352) Delila_1 válasza voyi (#40350) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Excelben A felhasználói felület nyelvének megadása területen két beállítási lehetőséged van, a felület és a súgó nyelve. Mindkettőnél kiválasztod és alapértelmezettként bejelölöd a magyart.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40353) Delila_1 válasza voyi (#40350) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az alsó képeden látszik, hogy a Windows nyelvével egyezőt állítottál be alapértelmezettként.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40354) voyi válasza Delila_1 (#40353) üzenetére


voyi
aktív tag

Igen, mivel az angol nyelvet szerettem volna beállítani a magyar helyett. Gondoltam, ha a globális nyelvi beállítás Windowson belül angol, akkor az excelt ennek függvényében is áttudom állítani,de maradt ugyanúgy magyar.

Aztán próbáltam új language pack-ot feltelepíteni, de 30029-1011 hibakóddal nem sikerült ez sem.

Most ott tartok, hogy eltávolítottam az egész Office-t és telepítem fel újra, immár angol nyelvet is hozzáadva.

Aláírás

(#40355) Delila_1 válasza voyi (#40354) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, közben én összekavartam a két dolgot. Azt hittem, angol Windowst és magyar Excelt szeretnél.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40356) voyi válasza Delila_1 (#40355) üzenetére


voyi
aktív tag

Fordítva, mivel excelben itt a londoni munkahelyemen megszoktam már, hogy angol nyelvűt használok (függvényeknél főleg).
Az újratelepítés angol nyelvi csomag hozzáadásával megoldotta a problémám, most már gond nélkül áttudom állítani.

Egy dolog van még,(ami nem annyira bosszantó amúgy) hogy a számoknál a tizedesjegynél még mindig a magyar vesszőt használja a pont helyett. Létezik,hogy ezt már csak a globális windows nyelvi beállításoknál lehet orvosolni?

Aláírás

(#40357) Delila_1 válasza voyi (#40356) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, az elválasztót a Windows-ban kell beállítanod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40358) voyi válasza Delila_1 (#40357) üzenetére


voyi
aktív tag

Köszi, meg is találtam, területi formátumot a magyar nyelven belül át kellett állítanom angolra, most már a formátum is úgy van beállítva excelben ahogy szeretném.

Aláírás

(#40359) AOD


AOD
csendes tag

Segítsetek, megőrülök :W
Próbálok személyre szabni egy templatet (Family budget monthly)
3 fülön vannak oda-vissza az adatok, venn-diagram, táblázat stb. Namost az eredetileg megadott kategória elemeket nem tudom megváltoztatni az egyik táblázatban. Már próbáltam mindent, de nem tűnnek el a régi "gombok" a 'Budget Summary' alatt.
Az 'Additional data' fülön a 'PivotTable for Budget Overview chart' táblázatban nem tudom ugyanazokat a szavakat beírni mint a mellette levő táblázatban, csak úgy hogy egy 2-es szám megjelenik mellettük, pedig eredetileg ugyanazok szerepeltek. Miért? :W

(#40360) Mutt válasza AOD (#40359) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Jobb klikk a "Monthly Budget Report" lapon a slicer alatt található Pivot-on és beállítások részben az Data/Adatok fülön a törölt elemek megőrzését automatikusról állítsd át None/Semmennyire.

Az 'Additional data' fülön a 'PivotTable for Budget Overview chart' táblázatban nem tudom ugyanazokat a szavakat beírni mint a mellette levő táblázatban,

Ezen a fülön csak az E-oszlopban lévő kategóriákat módosítsd, majd pedig a "Monthly Expenses" fülön a kiadásokat a C-oszlopban tedd a megfelelő kategóriákba (ha egy kategória nevét módosítottad az utolsó fülön), akkor itt kézzel újra ki kell választanod a kategóriát.
Ezek után Pivot frissítés és a többi fülön mindenhol frissülnek a kategóriák.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40361) Mutt válasza voyi (#40356) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

...a számoknál a tizedesjegynél még mindig a magyar vesszőt használja a pont helyett. Létezik,hogy ezt már csak a globális windows nyelvi beállításoknál lehet orvosolni?

Excel 2010-től közvetlenül is be lehet állítani a tizedespont és ezreselválasztót; ezzel függetlenítve ezt a beállítást a globálistól.
File -> Options -> Advanced -> Editing options -> Use system separator

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40362) AOD válasza Mutt (#40360) üzenetére


AOD
csendes tag

Ezer hála és köszönet :R

(#40363) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Egy kis Excel VBA feladaton ügyködöm, de nem akarom leirni mi a célom, inkabb magam talalnam ki az utat a megvalósitasig. :)

Viszont egy két kisebb segitsegre biztosan szüksegem lesz / van

1 Kerdes: van egy kivalasztott cellam excelben

Private Sub Workbook_Open()
Dim rng As Range, A
Set rng = Sheets("Allgem.").Range("B:B").Find(What:=Date, LookIn:=xlValues, _
LookAt:=xlWhole)
If Not rng Is Nothing Then Application.Goto rng, True

Set A = ActiveCell

hogyan tudom most kivalasztott aktiv cellanak a hatteret (amit elvileg ementettem "A" valtozoba) beszinezni?
(kesöbb az lenne a cel, hogy az "A" mindig ennek a cellanak a cimet tartalmazza.

:R

(#40364) Delila_1 válasza Declare (#40363) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

pl.: range(A).interior.colorindex= ...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40365) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Excel 2007-ben szeretném azt megvalósítani, hogy két úszóidőt kivonok egymásból, vagyis mennyit javult, vagy romlott a másikhoz képest. Ne vagyok nagy mágus, de eddig nem sikerült :/

Pl: 7,02.50-6,58.50, ez úgye 4mp, így könnyű, de több időnél már macerás fejben kiszámolnom.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40366) Declare válasza Delila_1 (#40364) üzenetére


Declare
őstag

Valami nem klappol :F

Private Sub Workbook_Open()
Dim rng As Range, A
Set rng = Sheets("Allgem.").Range("B:B").Find(What:=Date, LookIn:=xlValues, _
LookAt:=xlWhole)
If Not rng Is Nothing Then Application.Goto rng, True

Set A = ActiveCell

Range(A).Interior.ColorIndex = 3

ActiveWorkbook.RefreshAll

End Sub

(#40367) Faterkam válasza Faterkam (#40365) üzenetére


Faterkam
addikt

Közben megoldottam, a cellaformátum idő, és kettősponttal elválasztva működik, Pl, 6:58:0-6:52:0=0:06:0

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40368) Faterkam válasza Faterkam (#40367) üzenetére


Faterkam
addikt

Vagyis mégse jó, mert az 59 utáni századmásodperceket már kerekíti :( Pl 2:13:70-et kijavítja 2:14:10-re :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40369) lappy válasza Faterkam (#40367) üzenetére


lappy
őstag

számformátum

Sub afterEDIT()
With ActiveCell
.NumberFormat = "mm/dd/yyyy hh:mm:ss.000"
.Value = .Value
End With
End Sub

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40370) nokri


nokri
csendes tag

tudom hogy egyszerű, de nem találom sehol a megoldást.
hogyan tudom színnel/függvénnyel kiszűrni a két egymás melletti oszlop egymás melletti mezőjében a nem egyező nevűeket. a részben egyező nem érdekel. az lenne a cél hogy csak a pacsirta - baross típusú eltérések szűrhetőek legyenek

(#40371) Faterkam válasza lappy (#40369) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia!
Kedves tőled, de ez nekem nem mond sokat :/ Ezt hol és hogyan írjam, (másoljam) be? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40372) Mutt válasza Declare (#40366) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Mivel Set-el létrehozod az objektumot így kell hivatkoznod rá.

A.Interior.ColorIndex = 3

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40373) Mutt válasza Faterkam (#40368) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Az Excelben az időformátum felépítése: óra:perc:másodperc,századmásodperc
Így "2:13:70"-es értéket 2 óra 13 perc és 70 másodpercnek gondolja, amiből lesz 2 óra 14 perc 10 másodperc.

Ha neked 2 perc és 13,70 másodperc kell, akkor a cellába így vidd be az értéket: 0:2:13,7

Alapból a törtmásodpercek nem fognak megjelenni, így a cellán állva Ctrl-1-et nyomsz és az Egyéni számformátumnak ezt add meg "pp:mm,00".

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40374) Mutt válasza nokri (#40370) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Amivel tudunk élni ez esetben, hogy az első szóközig hasonlítjuk össze a szövegeket a két oszlopan.

A SZÖVEG.TALÁL(" ";A1)-1 megmondja, hogy az A1 cellában lévő szövegben hol van az első szóköz.
Ha ezt egy BAL függvénybe tesszük, akkor pedig megkapjuk a cella tartalmát az első szóközig.
Viszont lehet, hogy nincs is szóköz a keresett cellában; ezt is lekezelve ez lesz a teljes képlet (Excel 2007-től felfelé):
=BAL(A1;HAHIBA(SZÖVEG.TALÁL(" ";A1)-1;HOSSZ(A1)))

Ugyanezt kell megcsinálni a másik oszlopban lévő szövegre és a végén a két értéket összehasonlítani:
=BAL(A1;HAHIBA(SZÖVEG.TALÁL(" ";A1)-1;HOSSZ(A1)))=BAL(B1;HAHIBA(SZÖVEG.TALÁL(" ";B1)-1;HOSSZ(B1)))

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40375) Faterkam válasza Mutt (#40373) üzenetére


Faterkam
addikt

Szuper, ez így már működik. :R Már csak akkor van gondom, ha valaki megúszta, vagy jobbat úszott a szintidőnél, ekkor kiakad, és ######## értéket kapok, Pl, 3:58,58-4:01,82 itt az úszó jobb eredményt ért el, mint a kiírt szintidő.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40376) dave0825 válasza Faterkam (#40375) üzenetére


dave0825
őstag

Szerintem ott csak az oszlopszélesség kevés, nem? Akkor szokott ###### lenni az érték.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#40377) nokri válasza Mutt (#40374) üzenetére


nokri
csendes tag

köszi szépen :)

(#40378) Faterkam válasza dave0825 (#40376) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos nem, végtelen hosszú.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40379) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ehhez hasonló feladatra keresek megoldást.
Egy több oldalas első két sora (a táblázat fejléce) nyomtatásnál minden oldal tetején a táblázat részeként jelenjen meg.
Mintha egy főkönyvet nyomtatnék: költséghelyek, összegek, dátumok, stb, alatta pedig soronként az értékek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40380) sztanozs válasza macilaci78 (#40379) üzenetére


sztanozs
veterán

[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#40381) macilaci78 válasza sztanozs (#40380) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meg is van, köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40382) Declare válasza Mutt (#40372) üzenetére


Declare
őstag

:R

(#40383) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy excel táblázatom, raktáron lévő kerékpár alkatrészekkel van tele, mint pl.: felni, teleszkóp, kormány, ülés, stbstb.

Van egy olyan oszlop, hogy kategória, ha ott kiválasztom a szűrőben, hogy teleszkóp, akkor kilistázza a szűrő az össze raktáron lévő teleszkópot, márka, típus, besz. ár., minden szerint.

Létrehoztam egy másik munkalapot melynek konfigurátor nevet adtam. Az lenne a terv, hogy ebben a táblázatban felsoroltam az összes kategóriát, ami kell ahhoz hogy össze álljon egy komplett kerékpár.

Rendelésre rakok össze kerékpárokat, és itt a konfigurátorban szeretném gyorsan összerakni, hogy melyik alkatrész kell, és gyorsan, egy legördülő listából ki szeretném választani a raktáron lévő, pl.: teleszkópok közül, hogy melyiket szeretném beszerelni, kiválasztanám, kiírná a teleszkóp pontos megnevezését, ahogy szerepel a másik munkalap táblázatában, meg az árát a mellett lévő cellába. Így nagyon gyorsan össze tudok rakni egy kerékpárt, és látom, hogy mennyibe kerülne nekem, így tudok gyorsan ajánlatokat összeállítani.

Előre is köszönöm!

Én ötletem szerint egy legördülő listát kellene létrehozni minden egyes kategóriához külön, és az egyéni pontban kellene egy olyan képlet amit már nem tudok magamtól kitalálni, de lehet, hogy az egész megközelítés hibás.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#40384) Delila_1 válasza dav<3 (#40383) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltettem ide egy mintafájlt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40385) dav<3 válasza Delila_1 (#40384) üzenetére


dav<3
tag

Köszönöm szépen!

Ha lesz időm tanulmányozom! Esetleg ha mégsem olyan mint amire gondoltam, kérhetem még a továbbiakban a segítéségét?

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#40386) Delila_1 válasza dav<3 (#40385) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Várom a kérdéseket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40387) Fferi50 válasza Faterkam (#40378) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az időformátumban nem lehet negatív számot megjeleníteni. Viszont több lehetőség is van a szemléltetésére:
1. A cél cella formátumát állítsd számra, akkor megjelenik a negatív érték is, beállíthatod a pontosságot a kívánt mértékre. OK, ez nem lesz időformátumú - mint előbb írtam az nem működik.
2. A cél cella képletben ne egyszerű kivonást használj, hanem az abszolút értékek kivonását, (Abs(A1-B1)) így marad az idő formátum a cél cellában is. Persze ekkor meg nem látod, hogy mínusz lett az idő..... :( de ezen feltételes formázással lehet segíteni:
Feltételes formázás: a formázandó cellák meghatározása képlettel, a képlet pedig = B1<A1 ha a B oszlopban van a mért idő - ezután kiválasztod a megjelenítést. Így ránézésre fogod látni, ki a jobb.

A feltételes formázás akkor is működik, ha a cél celládban az időformátum miatt a ### jelenik meg, tehát azt látni lehet, hogy miért ez az eredmény.

Üdv.

(#40388) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Az a feladatom, hogy egy excelben lévő tábla adatait megkeressem egy weboldal táblájában és bepipáljam, hogy melyik sor található meg az Excelben is. Ez szerintetek leegyszerűsíthető valahogy? Elég sok sorról van szó.

(#40389) Faterkam válasza Fferi50 (#40387) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm! Az abszolút értékes kivonás működik, számra állítva a különbségek elcsesződnek :/ Pl: 16,30-ból 0,000 lesz :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40390) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok, interpolálni Excelben milyen függvénnyel kéne?

(#40391) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Miként lehetne megoldani, hogy egy ilyen táblában lévő legnagyobb értékhez tartozó hónapot és a napot kiírassam? Most itt pl. az 1,56 a legnagyobb érték, akkor ki kéne íratnom az excellel, hogy febr. 23. (lehet akár két külön két cellában is: egyikben pl. a hónap, másikban meg pl. hogy 3.)
valamennyire azért jártas vagyok az excel-ben, de erre nem jövök rá, pedig aztán lehet egyszerű :)
szerk: a helyzetet bonyolítja, hogy két 1,56 is van. Igazából mindegy, hogy melyiket íratom ki, ha ettől megbonyolódna a helyzet, akkor max az egyiket egy ezreddel megnövelem, két tizedes kerekítésnél ez most nem számít, de akkor mégis lesz 1db legnagyobb...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#40392) Fferi50 válasza ot93 (#40391) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld meg ezt:
=Index($G$1:$AK$1;;HOL.VAN(MAX($G3:$AK3);$G3:$AK3;0))

Ez végighúzható lefelé.

Üdv.

(#40393) Fferi50 válasza Heavyrain (#40390) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Attól függ, milyen értékeket szeretnél interpolálni, mert többféle függvényt is használhatsz.
Egy javaslat:
Csinálj grafikont az adataidból, azután illessz hozzá trendet.
Megnézheted, melyik fajta trend illeszkedik a legjobban az adataidhoz.
A trend egyenlettel számolhatsz.

Üdv.

(#40394) Mutt válasza ot93 (#40391) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

FFeri megoldása teljesíti a kérésedet mindig az adott hónapra.
Ha neked az kell, hogy az egész évben melyik nap, esetleg napokon volt a legnagyobb fogyasztás, akkor pedig egy tömbfüggvényt tudok javasolni Excel 2016-tól felfelé:

=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS(", ";IGAZ;HA(G2:AK13=MAX(G2:AK13);SOR(G2:AK13)-1&"."&$G$1:$AK$1;""))

Vesszővel elválasztva felsorolja, hogy mely dátumokon volt a lenagyobb a fogyasztás.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40395) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ki lehet ezt
=HA(VAGY(Irányítás!$C$33=Irányítás!$B52;Irányítás!$G$33=Irányítás!$B52;Irányítás!$H$33=Irányítás!$B52;Irányítás!$M$33=Irányítás!$B52);"é";"")
úgy egészíteni, hogyha ez a hónap utolsó napjára esik, akkor ne "é" értéket adjon vissza, hanem "áv"-t?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#40396) Mutt válasza atyca (#40395) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A HA-ban a végefelé, a ;"é";"") részbe kellene belenyúlnod és oda is tenni egy HA függvényt, ami az utolsó nap esetén az é-t áv-vel helyettesíti.

pl. ha azt akarod nézni, hogy az aktuális nap az a hónap utolsó napja-e, akkor ezzel a képlettel cseréld le az eredeti képleted végét:
;HA(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(MA();0)=MA();"áv";"é");"")

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40397) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Van egy (szerintem) egyszerü es egy kisse komplexebb kerdesem.

Ezt a makrot hogy kell modositanom, hogy az uj worksheetet mindig a worksheetek végére illessze be?

(Egy gombot csinaltam az excelben, amire kattintva lefut ez a makro. A makro letrehoz egy uj sheetet es elnevezi az aznapi datummal es kiirja hogy kesz. Ha ilyen sheet mar van, akkor kiirja, hogy mar van ilyen es nem csinal semmit.)

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim newSheetName As String
Dim checkSheetName As String
newSheetName = Format(Date, "DD/MM/YY")

On Error Resume Next
checkSheetName = Worksheets(newSheetName).Name
If checkSheetName = "" Then
Worksheets.Add.Name = newSheetName
MsgBox "The sheet named ''" & newSheetName & _
"'' Fertig."

Else
MsgBox "The sheet named ''" & newSheetName & _
"''schon existiert."
End If
Unload Me

Kerdes2. Ez a bonyi :(

Van egy tablazat (tablazatkent formazva) A:I tartomanyban:

A__________B___________C__________..... _______I
Cegnev1 ___Szakág1___ Datum1 __....._______Emberek szama1
.
.
Cegnev6 Szakág6 Datum1 ..................................Emberek szama6
.
.
stb.

Innen kellene kigyüjteni a fent letrehozott aznapi datummal elnevezett worksheetben a datumnak megfeleöen egymas ala kilistazva az elemeket.

(Azaz a makronak a C oszlopban kellene keresni a datumnak megfelelö ertetekeket es ha talal egyet fentröl lefele haladva, akkor az uj tablazatba az A1 cellaba beirja a hozza tartozo ertekeket (azaz A1=>Cegnev1; B1=>Szakág1; C1=>Emberek szama1). Majd megy tovabb lefele es ha megint talal egy megfelelö datumot ott megint kigyüjti az ertekeket (azaz pl.: A2=>Cegnev6; B2=>Szakág6 ...stb)

Egesz sok mindent összeraktam már ehhez a tablazathoz, de ezzel a feladattal sajna elakadtam :(

Valakinek erre ötlet? :B :))

[ Szerkesztve ]

(#40398) Fferi50 válasza Declare (#40397) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

1.Worksheets.Add(After:=Sheets(Sheets.Count)).Name = newSheetName

2.Nézd meg légy szíves az Adatok - Speciális(szűrő) menüpontot és a hozzá tartozó helpet (VBA-ban Advancedfilter).

Üdv.

(#40399) atyca válasza Mutt (#40396) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Erre a részre gondoltál? ;"é";"")
Ha azt szeretném, hogy az utolsó éjszaka "é" helyett "áv"-ként jelenjen meg, akkor a vége fordítva van?
;"é";"áv");"")

ps.
Kipróbáltam így:;HA(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(MA();0)=MA();"é";"áv");"")
Sajnos nem nézi az utolsó napot, az összes módosított cellában (28.-ától 31.-éig) kicseréli az é-t áv-re

Bocs,ha nagyon láma vagyok....

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#40400) Mutt válasza atyca (#40399) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Tegyél fel egy példát, hogy lássuk mi a gond.

Ha megcseréled az "é" és "áv" sorrendjét, akkor "é" csak hónap utolsó napján fog megjelenni. Próbáld ki ahogy én csináltam.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.