Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) #74018560 válasza fonok87 (#50849) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hogy néz ki egy ilyen átalakító, lehet van is itthon :F

PuMbA Köszi a tippeket! :R

(#50852) fonok87 válasza #74018560 (#50851) üzenetére


fonok87
aktív tag

Így, vagy igy, vagy van molexes. Ha vannak dirib/darab csatlakozók, forrasztópáka és/vagy szigszalag akkor a molexeset fillérekből elő lehet állítani otthon is.

Szerk.: Két dolog amire figyelni kell: 1. egyenáramos venti nem biztos hogy elindul 5V-on (főleg az olcsóbbak),
illetve 2. ha 7V-on akarod hajtani akkor kérdezz rá valahol (ventis topik vagy hobbielektronikás vagy házibarkács stb) hogy érdemes, valahol olvastam hogy tápnak nem jó ha az 5V és a 12V ágat összekötve állítasz elő 7V-ot

szerkszerk: kezdünk eltérni a topic témájától :DDD

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#50853) PuMbA válasza fonok87 (#50852) üzenetére


PuMbA
titán

Vaaaaaagy vesz egy olyan ventit, ami pont annyi RPM-en megy 12V-on, amin akarja és 1m-ről hangtalan (500RPM) :))

[ Szerkesztve ]

(#50854) #74018560


#74018560
törölt tag

Mondjuk ahogy nézem a laptopom is meg tud hajtani 4K-s kijelzőt, mekkora a legnagyobb TV, ami még "jó árban van" ?

(#50855) fonok87 válasza PuMbA (#50853) üzenetére


fonok87
aktív tag

Az túl egyszerű, így meg sem fordult a fejemben :DDD

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#50856) tomic válasza dlaccc (#50844) üzenetére


tomic
addikt

Biostar is van és ezt elérhetőbb áron adják.
Valamint az ASRock is hamarosan megjelenik.Elvileg 23-én de erre nem merek mérget venni mert már egy hónapja folyamatosan más időpontot írnak.
Én is erre várok,de szerintem nem lesz olcsó ez sem.Lehet marad a Biostar. Procit tegnap megvettem(2400G),már csak a lapra várok.

[ Szerkesztve ]

(#50857) dlaccc válasza tomic (#50856) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Szuper, én még csak tervezgetek. Asrock van a régi htpc-ben is, jók a lapjai. Most asztaliba is egy Fatal1ty Z370 Gaming K6 lesz véve az ára miatt. Ezt a biosztárt kihagyom, nem hallottam róla semmi jót.

(#50858) tomic válasza dlaccc (#50857) üzenetére


tomic
addikt

Egyik legjobb lapom volt annó az I7 világában. BCLK tesztet az bírta a legjobban. Szóval nem rossza lapok azok csak itthon nem olyan népszerűek. Pont mint annak idején az ASRock volt.

(#50859) stigma


stigma
addikt

Sziasztok...kisebb infóval jelentkezem, mely remélem segíti a HTPC vásárlás előtt állókat/ vagy épp elbizonytalanítja :DDD

Asrock J4105-ITX tulajok örülhetnek, mivel Libreelec build működik, remélhetőleg tökéletesen..
8.2.5 - 5.4.2_1-et teszteltem, pedirveról futtatva tökéletes..erről bővebben az alábbi topicban írnak.
Hibajeneség nálam is van ha rebootolok vagy épp bekapcsolom a HTPC-t akkor a bootolás után HDMI-nél a jel elveszik, de HDMI váltással megoldódik a probléma.
Nekem HTPC - erősítő - TV van összekötve HDMI-vel, hasonló problémám van ubuntu betöltésekor amivel keresem a hibár.

Amit siekrült tesztelnem a 4k-s jellyfish tesztdideókat,h264 és Hevc 10 bit lefutott hibanetesen (skip és drop nem volt)
Amit teszteltem még a Libreelec-el az az alábbi
- Részemről ok, tökéletesen ment =>
John.Wick.Chapter.2.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos.Hun-UHDBalek
-Részemről ok, viszont néha picit szétesett a kép miután belepörgettem 3-4 mp-ig => The.Shape.of.Water.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.DTS-HD.MA.5.1.HEVC.HuN-TRiNiTY

Összefoglalva amiket teszteltem, 4k szerintem jó lesz ezena lapon (Asrock J5105-ITX), folyasztásban kb 30%-on voltak max a magok, mikor 4k-s filmet néztem.
Hangban Atmos-t sikerütl tesztlenem mert van egy Pioneer-VSX932-es erősítőm + 5.1 de az élmény kurvajó, mikor a John Wick 2-t néztem.

Ezenfelül néztem MVC-s remuxot is 1080p-ben de tökéletesen nem ment, erre majd a Kodi 18 lesz a megoldás szeirntem.

Ha jól tudom Libreelec (Linux) alatt HDR még nincs, viszont részemről ez a build, mely eddig tökéletesen fut (,,lekopogom") szerintem már használható.

Váltani én is AMD 2200GE-re vagy i3-8100/8100T-re gondolkodtam, de egyenlőre kivárok...remélhetőleg sikerrel, hogy a HDR is megoldódik.

Windows 10 alatt a rendszer (Kodi + Transmission +Megosztás) rendesen fut, viszont én úgy érzem hogy Hangban és ha picit képben mintha jobban menne a mostani Libreelec Build-en :)

Sajnos egyenlőre a 4k-s videokat egy Sony 42KDL-W815B-s tévén nézem mely fullHD-s, de a downscaling szerintem elég jól működik Libreelec alatt. (4k => 1080p)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50860) SunMount3r válasza stigma (#50859) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

MVC-t sima KODI-val nézted? Hogy érted, hogy "tökéletesen nem ment"? Mert az alap KODI-ban, ha jól tudom nincs semmiféle 3D MVC támogatás. :F Ahhoz max az MVC build lehet jó (márha KODI).

Az meg azért elég idegesítő lehet, hogy így vacakol a HDMI... Ideje lenne már javítani az AsRock-nak. Ha ezt így hagyják (vagy csak ennyire gagyi chip-et használtak), akkor erősen elgondolkodok, hogy a HTPC lapomat majd tőlük vegyem e...

(#50861) Baliga Tamás válasza stigma (#50859) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ez a Hdmi hiba csak a lapodra lehet jellemző - nekem is Asrock A88M-G3.1 lapom van jelenleg egy A8 7670k APU- val; semmi gond vele - szépen bootol mindíg Hdmi-n keresztül..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50862) mimey válasza Baliga Tamás (#50861) üzenetére


mimey
tag

Az odáig ok, hogy Asrock, de a tiéd AMD.
Nekem az előző szériás Asrock-om van (N3150-ITX), ami jelen esetben már a 3. lap, mert előtte kettőt gariban cseréltek, ugyanebből a hibából kifolyólag (Windows alatt is előfordult, de főleg Linux alatt)

(#50863) Baliga Tamás válasza mimey (#50862) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Többek között ezért sem építenék HTPC-t semmilyen inteles alkatrészből; ezzel a lapommal meg egy Rx560-nal gond nélkül nézek Fhd-től Uhd-ig mindent..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50864) hm15 válasza Baliga Tamás (#50863) üzenetére


hm15
senior tag

Így van, szenved mindenki mindennel, miközben egy RX VGA akármilyen konfigban lejátssza még a bakelitet is. ;]

(#50865) Baliga Tamás válasza hm15 (#50864) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

:D

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50866) stigma válasza SunMount3r (#50860) üzenetére


stigma
addikt

Hali ez bem asrock hiba hanem driver gond 99% vagy valami beállítas probléma.

Nem csak nálam áll fenn, másokbál is akinek a tv nem direkbe van kötve a hdmibe hanem egy erősítőbe.

Libreeleccel probáltam, ott mvc build nincs csak win esetén(itt lehet szarul fogalmaztam)

Nem az arsock a ludas több nuc esetén is elöjött a gond. Nalam win10 esetén nincs ilyen gond csak Libreelec vagy ubuntu esetén jelentkezik a probléma.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50867) dlaccc válasza tomic (#50858) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Igen az asrock-ra emlékszek gyerekkoromban honnan indult, fapadosnak meg ilyesmi volt csúfolva. Aztán szépen felkúsztak a "nagyokhoz". :) Mostanság főleg MSi fan vagyok de asrock sose hagyott még cserben.
Egyébként a Biostar x470 egyárban van nagyából az Asus-sal, kicsit meglepett

[ Szerkesztve ]

(#50868) Ispy válasza mimey (#50862) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is 3150 van LE-vel pendriveról futtatva, de eddig nem volt vele semmi bajom, igaz DVGA az nincsen csak az apu.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50869) bnorci71 válasza stigma (#50859) üzenetére


bnorci71
addikt

időnként nekem is csinál ilyet a N3150 :)

sőt van hogy simán TV átkapcsoláskor se jön meg a kép, a múltkor a HDMI kábel ki-be viszont meghozta a képet

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#50870) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy Philips 4k-s tv-n jó minőségű 8 méteres hdmi kábellel összekötve pl. 4k youtube tartalom tökéletesen megy de egy 4k-s film lejátszása akadozik (számítógépen nem) mi lehet a probléma ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#50871) Borisz76 válasza Hompi01 (#50870) üzenetére


Borisz76
veterán

Géped alkatrészei ?
CPU, VGA stb...

Milyen programot használsz ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50872) Hompi01


Hompi01
tag

+ GTX 1050 OC 4 GB

Próbáltam a gyári lejátszóval illetve a legújabb VLC-el is.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#50873) Borisz76 válasza Hompi01 (#50872) üzenetére


Borisz76
veterán

Media Player Classic - Home Cinema

MPC-HC beállítások, optikai vagy HDMI kábel használata esetén.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50874) Hompi01 válasza Borisz76 (#50873) üzenetére


Hompi01
tag

Jobb mint volt a leírtak alapján beállítottam a hangokat stb... de most is akad néha csak nem annyira :S egy sima hd filmnél is előjön de youtubnál nem szóval biztos a lejátszónál kell még valamit mókolni.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#50875) Patice válasza Hompi01 (#50874) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a "jó minőségű 8 méteres HDMI kábel" mi konkrétan?

+ nVidia kártyák nem olyan jól tudják tartani a 23,976 fps-t. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50876) Hompi01


Hompi01
tag

ilyen

https://www.aliexpress.com/item/Vention-HDMI-Cable-HDMI-to-HDMI-cable-HDMI-2-0-4k-3D-60FPS-Cable-for-HD/32701500421.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4drCTRDh

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#50877) Baliga Tamás válasza Hompi01 (#50876) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Cseréld le az nvidiàdat egy Rx-re; és minden gondod megoldódik..! :P

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50878) SunMount3r válasza Patice (#50875) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na jó, de ennyire észrevehetően akadoznak? Lehet kell ott még más beállítás is. Pl. épp a rendes frekiváltós táblázat beállításait nem linkeltétek neki (ami amúgy a HD Filmes összefoglalóban van). :)

(#50879) Hompi01 válasza SunMount3r (#50878) üzenetére


Hompi01
tag

Köszönöm megnézem ( ahogy írtam youtube 4k-s videó tökéletesen megy)

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#50880) MasterMark válasza Hompi01 (#50879) üzenetére


MasterMark
titán

A youtube 4k nem számít, hiába írod le ezredszerre is...

Switch Tax

(#50881) MasterMark válasza MasterMark (#50623) üzenetére


MasterMark
titán

Lett egy Harmony 525-öm (kösz Patice), az előzmény iMON simán megy vele. :U [link]

Gyári távjára továbbra sem reagál semmit. Tud valaki valami magyarázatot esetleg? :R

Switch Tax

(#50882) MasterMark válasza MasterMark (#50881) üzenetére


MasterMark
titán

Teljesen kikapcsolt állapotból is simán megy a bekapcsolás. Maximum HTPC experience. :C

Switch Tax

(#50883) Patice válasza MasterMark (#50882) üzenetére


Patice
Topikgazda

Zsír! :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50884) dlaccc válasza tomic (#50856) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Nos itt felkerült pár bolt listájára az ASRock is, de csupán pár fonttal olcsóbb a konkurensektől, kicsit csalódtam :U X470-ITX

(#50885) nihil41


nihil41
tag

Sziasztok! Vettem egy pico psu - t, aminek a dc bemeneti ágán van egy zöld színű kábel a végén pedig egy karika. Mi célt szolgál ez a kábel? Test? Hová kell kötni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#50886) devil-k


devil-k
nagyúr

Ehhez mit szóltok?
[link]

- mozi bolondéria -

(#50887) Patice válasza devil-k (#50886) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pont tegnap néztem cnx-en. Ígéretes NUC alternatíva, passzív hűtéssel. :)

De HDR ezen sem lesz, hacsak idővel Linuxon meg nem oldják. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50888) djnice válasza devil-k (#50886) üzenetére


djnice
veterán

Gemini Lake esetén még mindig nem tiszta hogy lesz-e HDR vagy sem. Az Intel hivatalos információja szerint sajnos nem támogatja, de reméljük megfogják oldani LibreELEC alatt.
Ja és most nézem HDMI 1.4, tehát nem jó. Az általam nemrég linkelt Alfawise már 2.0-ás.

(#50887) Patice: Megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#50889) SunMount3r válasza Patice (#50887) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ryzen 2200GE-vel is jöhetne egy ilyen. Ott a HDR is tuti.

(#50888) djnice Ja és most nézem HDMI 1.4-> :F Ott mindkét portjára HDMI 2.0-át írnak. Szerk.: Ja a spec-ek között meg már 1.4-et írnak, de a képeknél 2.0-át és a PC World szerint is az. Megérhet egy kérdést a GB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#50890) Patice válasza SunMount3r (#50889) üzenetére


Patice
Topikgazda

10 vs. 35 W TDP... passzívan nem lesz Ryzen.

Az intel gemini lake N szériás procik a beágyazott rendszereket célozzák. Ryzenből ilyet nem láttam soha. Abból csak asztali konfigot fogsz tudni összerakni, pl. Mini-ITX méretben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50891) Ispy válasza nihil41 (#50885) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, test, és a házhoz kell rögzíteni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50892) nihil41 válasza Ispy (#50891) üzenetére


nihil41
tag

Oké, köszönöm szépen.

(#50893) SunMount3r válasza Patice (#50890) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Hades-t is megoldották, ilyen kellene, csak max i3-al és Vega 8-al.

(#50894) stigma válasza djnice (#50888) üzenetére


stigma
addikt

Hali, Gemini Lake alatt én még bizakodó vagyok.

Itt egy friss review, melyben azért említik hogy TXE-t frissíteni kell (vagyis Bios-t 1.30-ra) , mely megold 4k-s lejtszási problémát.

Egyenlőre van olyan Libreelec-em mely pöccre megy Gemini Lake alatt, illetve van már olyan is ahol egy HDMI jelproblémára is van már megoldás: Link

Én még kitartó vagyok, igaz S905x-es dobozom van itthon ha mégsem menne hosszútávon.

Linux fronton azért lehetek/lehetünk bizakodóak (igaz Windows esetén már van HDR) , mert talán a mostani 18.04 miatt pörögnek a kernel verziók is, melybe valahogy sikerül majd belecsempészni a HDR támogatást.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50895) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Intel HTPC-s User : Bizakodjunk - lehet majd megoldjàk - talán - van remény...stb. a "kulcsszavak"..!

AMD HTPC- User : Minden rendben megy - kadenciahelyes lejátszás - 4k60fps HDR minden gond nélkül simàn szakít..!

Nem is értem akik most építenek HTPC-t mit nyekeregnek és kínlódnak itt a nyomi Intel próbàlkozásokkal..! Akiknek még nem tűnt fel: Intel multimèdiàra befuccsolt, az egyetlen működőképes, sallangoktól mentes HTPC megoldás az AMD-nél található..!:D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50896) stigma válasza Baliga Tamás (#50895) üzenetére


stigma
addikt

Ház azért ez egy picit összetettebb dolog, de többségében igazad van.

Mi itteni HTPC-sek próbálunk alacsony TPD-s laptól építkezni, VGA nélkül, alacsony fogyasztással a legjobbakat kihozni.
Jelenleg úgy néz ki, 4k 60FPS + HDR-t egy kínai box is megoldja ami 10, max 15k, libreelec-et felpattintva van mindened.

Intel Gemini Lake lapjaira (J4105/J5005,N4000,N5000) a beharangoások alatt számítható volt hogy midennt fog tudni, de sajnos pár dolgoggal még várni kell.

Amd-nél jelenleg 2400G és 2200G amik piacon vannak, lapokból kevés az oylan lap, amin van HDMI 2.0 aim kell a 4k-hoz, mert mind 1.4-el szerelt.
Jelenelg ezek a pocik full loadban 65W-ot esznek a mostani Intel ellenben 6-10W-ot.
Nekem 24/7-ben megy a gép , médialejátszó és NAS is egyben.

Célom, de még 100%-ra nem döntöttem el, 2200GE ha megjelenik, akkor nézek hozzá egy lapot(H310 its-es) + ramot és kipróbálom milyen az AMD vonal.

Azért nem mindegy nálam hogy Intel révén Asrock J4105-ITX +8GB ram megállta 45k-ból (előzőt 25k-ért adtam el), így +20k-ba fájlt.
Amd vonalon kb 2200GE 30k, itx lap ~30k + 8GBram 20k(használtan) => ez 80k.....

Lényegben mindkettő ugyanazt tudja, igaz budget-ben nem mindegy szerintem mennyiért.

Ezzel nem okoskodni akarok, csak a tiszta tényeket megírtam...Nekem 1,5 évig Asrock N3150-ITX-es lapom van imáadtam mert 4k-n kívül mindenfajta támogatás volt rá és Win/Linux/Libreelec pöccre ment rajta.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50897) Plexicushio válasza SunMount3r (#50889) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Alfawise T1/Beelink S2/ADLOKO GE41 "egykutya" a termékképekig bezárólag, HDMI 2.0 lesz az.
Az ár is hasonló, 4/64 esetében. De 8GB DDR4 variánsa csak az S2-nek van eddig, ha jól látom.

Erősen gondolkodom egy ilyenben, NAS-HTPC és még sok miegymás egy fős szerep betöltésében bestbuy egy ilyen kis miniPC :R

[ Szerkesztve ]

(#50898) Baliga Tamás válasza stigma (#50896) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Értem a mondanivalódat - igazat is adok a leírtakra; de az a kis ár/watt többlet a mindennemű egyéb felhasznàlàsokra (pl.játék kevés kompromisszummal) is alkalmassá teszi az AMD egy jól összevàlogatott konfigot..!
Viszont az említett boxok csak mókolás - buheràlàs és egyéb vakeràlások közepette játsszák a 4k60fps-t; és így sem hibátlanul..! Az eszközkezelésről (tàvirányító hibák pl.) ill. a tàmogatàsok hiànya miatt egyre többen szabadulnak meg tőlük - épp ezt figyelem itt egy ideje..!
Szval azt gondolom ha valaki tényleg jól működő, stabil és támogatott - időtálló Média lejàtszót szeretne, jelenleg az AMD vonal a befutó..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50899) stigma válasza Baliga Tamás (#50898) üzenetére


stigma
addikt

Igazad van...Kukacoskodni nem akarok de a jelenlegi AMD-s lapok (X370) nem tudják a HDMI 2.0-t , ellenben már a procik a 4k 60fps-t igen...
Erre jön a mostani ráncfelvarrás X470/B350-es lapok melyen már HDMI2.0- vel felszerelt és az új Ryzen architektúrát támogatja.

A végén lehet én is arra fele tendálok, de egyenlőre én is csak várni tudok sajnos, iletve próbálgatni az olcsóbb megoldásokat (S905X-ös média box)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50900) Baliga Tamás válasza stigma (#50899) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

:K;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.