Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) SunMount3r válasza #48613632 (#50600) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elvileg van egy pár FHD HDR TV is (azt, hogy valójában ezek mennyire valós HDR-esek azt inkább hagyjuk) és a sima PS4 is tudja FHD HDR-ben küldeni a képet (meg a PC játékok is), de szerintem neki 4K HDR TV-je van. FHD és HDR videó release viszont kvázi nincsen és nem is nagyon lesz, tehát ez így kissé tényleg értelmezhetetlen.

(#50595) fonok87 : Amúgy van már egy csomó 4K HDR content, lehet rossz helyen keresed.

[ Szerkesztve ]

(#50602) Yocee


Yocee
aktív tag

Szasztok!

A mindenes gépemen szeretnék 4K HEVC H265 videókat nézegetni, és Atmos hanggal hallgatni, Kodival.
Egy nagyon picit röcög a kép, jobban, mint amennyit elviselnék. Nincs videókártyám, csak az Intel i5-8400 proci uhd 630-a szolgáltatná a képet. Lehet ezzel bármi értelmeset kezdeni, vagy egy külön vga kell neki?
Raktam fel Kodi DSplayer verziót, hogy tanulmányozzam a MadVR-t, de attól csak még jobban szaggatott, gondolom, oda már kell az erőforrás videókártya részről. Egyáltalán megoldás nekem a Madvr, vagy csak erő hiányában küzdök?

(#50603) SunMount3r válasza Yocee (#50602) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

4K HEVC, HDR ezeket mind vinni kell annak az IGP-nek. MadVR-el már a beállításoktól függ, mert az erősebb képjavításhoz biztos kevés lesz az IGP, de ahogy olvastam itt eddig azért alap dolgokat (pl. felskálázás) rá lehet bízni. A beállítások a kulcsszó, pl. hogy kadenciahelyes legyen és ne toljon rá túl erős dolgokat a MadVR. Az MPCHC + MadVR beállításai a itt az összefoglalóban vannak. DSPayer-el is lehet be kell állítani egy-két dolgot.

Szerk: mondjuk a HDR nem biztos, mert ahhoz HDMI 2.0a-a alaplap is kell, az meg még manapság is ritka.

[ Szerkesztve ]

(#50604) Yocee válasza SunMount3r (#50603) üzenetére


Yocee
aktív tag

Köszi, nézem ezt a leírást, de 4k ról még nem sok helyen van szó. Nekem meg a forrás, és a megjelenítés is az lenne.

(#50605) fonok87 válasza #48613632 (#50600) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hát én úgy tudtam felbontástól független a HDR de lehet én tévedek :) egyébként a tévé 4k lesz, csak egyelőre feleslegesnek látom 4k-s HTPCt építeni, elég ha az asztali gép drága :DDD

Truss me, I'm an engineer.

(#50606) vallas válasza hm15 (#50598) üzenetére


vallas
senior tag

Az sz...pás, pedig nekem is FSP a táp, de inkább a lapon múlik gondolom...

Esetleg egy 24-24 toldó?

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#50607) hm15 válasza vallas (#50606) üzenetére


hm15
senior tag

Igen ez a megoldás, de a boltban csak 4pin-es hosszabbító volt. Az is rövid volt. :) Ha megjön, akkor megfordítom a tápot.

(#50608) stigma


stigma
addikt

Sziasztok, csak eszmecsere futtatást szeretnék:

Jelenlegi konfigom Asrock J4105-ITX + 2x4GB ram + Corsair 250D-s házikó... Szívtam azzal hogy nem indul, legariztattam örültem hogy nekem volt igazam...

Vettem egy ugyanilyenen lapot, amivel ugyanígy ugyanezek a gondok vannak. Ha úgy döntenék hogy eladóm vagy visszaküldöm gariba mit veszek helyette amin 4k + HDR-t tudna?

Néztem 6-7-8 generációs i3-ak tudják, HDMI2.0-t viszont elég kevés olyan lap tud, ami itx-es, mert ilyen házam van. Ryzen frontotn 2200G + lap jólenne, de ott is HDMI 2.0 hibázik, kellene VGA amit nem akarok.

Milyen javaslatotok van még? J5005-öt nem nagyon akarok venni annyi pénzért mert azért már egy jobb i3-ast kapok + valami egyszerűbb ITX lapot.

Ubunu(Linux) vonalat próbáltam, vannak kisebb gondok, de nekem hangzásban jobban tetszik mint amit a Win10 produkál. Ubuntu alatt nincs HDR azt tudom sajnos.

válaszokat előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50609) hash99 válasza stigma (#50608) üzenetére


hash99
senior tag

Jönnek az új ryzen lapok pár héten belül hdmi 2.0 -val én a helyedben megvárnám :)

(#50610) MasterMark


MasterMark
titán

Egy kis iMON segitseg kellene. A bekapcsolasnak hogy kellene mukodnie? Osszekotottem mindent ahogy kell, de mintha nem is reagalna a tavra. Lehet valahogy ellenorizni?

Koszi. :R

Switch Tax

(#50611) Falcon Heavy


Falcon Heavy
csendes újonc

(#50612) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ryzen 3 2200GE + HDMI 2.0-ás alaplap? The Radeon Vega graphics built into these new processors handle H.264, HEVC, and VP9 fully in the hardware for smooth, cool, and quiet playback. Radeon Vega graphics can handle any display up to 4K UltraHD, even if you also throw in High Dynamic Range (HDR) and Radeon FreeSync technology.->[link]

(#50613) canniball válasza MasterMark (#50610) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól kötötted be akkor működnie kéne, hiszen közvetlenül a bekapcsoló gomb elé bekötve pont az a lényege, hogy gombnyomásra rövidre zár és indítja a gépet. Legfeljebb az első bekapcsolásról tudom elképzelni, hogy azt manuálisan kell megtenni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50614) MasterMark válasza canniball (#50613) üzenetére


MasterMark
titán

Nagyon rosszul nem lehet bekötni. Meg ugye maga a bekapcsológomb is az iMON-on keresztül van bekötve, az iMON meg az alaplapra.

Olyan, mintha egyáltalán nem reagálna a távra. Semmi nem működik a táv szempontjából.
Pedig LibreELEC alól látszik a cucc:

Bus 003 Device 004: ID SoundGraph Inc. iMON PAD Remote Controller

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50615) canniball válasza MasterMark (#50614) üzenetére


canniball
nagyúr

Az iMediannal próbáltad már? Csak hogy kiderüljön működik-e egyáltalán.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50616) MasterMark válasza canniball (#50615) üzenetére


MasterMark
titán

Az mi?

Egyébként maga a kijelző működik, egy tekerőke is van rajta, az is működik.

Switch Tax

(#50617) canniball válasza MasterMark (#50616) üzenetére


canniball
nagyúr

Az iMonhoz járó gyári sw.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50618) MasterMark válasza canniball (#50617) üzenetére


MasterMark
titán

Az szerintem nincs linuxra, és egyelőre csak pendriveról van LibreElec-em.

Ha meglesz az ssdm, akkor mindenképp win lesz, ott ki tudom majd próbálni.

De azt hittem linux alatt is megy.

Meg úgy gondoltam a bekapcsolás az platformfüggetlen, sőt oprendszerfüggetlen.

Switch Tax

(#50619) czombos


czombos
tag

Sziasztok, aki jártas a HDMI Splitterek működésében tudja esetleg, hogy kezel-e ARC és cec funkciókat? konkretan erről lenne szó:
http://www.vellbox.com/product/content/201610/260.html

(#50620) canniball válasza MasterMark (#50618) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, elvileg ha másnak nem is de a bekapcsolásnak működnie kéne. De hát ugye nem működik...meg más sem, ezért gondoltam hogy le kéne tesztelni a gyári sw-rel, hogy egyáltalán működik-e.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50621) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ebből az iMon Inside-ból a belső kapcsoló panel kellene csak és, hogy a Power infra kód betanítható legyen akár egy ilyen légegérre. A többit levonhatják az árából. Nincs valami ilyen megoldás? Mert ez így nagyon egyszerűnek és ésszerűnek tűnik (mert ugye a távos bekapcsolás mindig egy HTPC-s dilemma), nincs valami hasonló olcsó kütyü ami tud ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#50622) MasterMark válasza canniball (#50620) üzenetére


MasterMark
titán

Mindenképp megnézem majd, csak most linux alol meg vagyok lőve. Próbálom a távirányítást is összehozni, de nem történik semmi.

Ez alapján egyébként úgy tűnik, hogy mégiscsak van valami szoftveres dolog a visszakapcsolást illetően.

Switch Tax

(#50623) MasterMark válasza canniball (#50620) üzenetére


MasterMark
titán

Felraktam win-t meg az iMON drivert, meg szoftvereket. Kijelző szépen megy, knob szépen megy, lehet menüben kavarogni, meg hangot állítani stb.

Távról semmi nem történik. :(

Táv jónak tűnik, látom, hogy kiadja az infra jelet. De más távra se reagál egyébként.

Mi lehet a baja? A bekötés szerintem jó, de nagyon nincs is mit elrontani rajta. Szedjem ki a VFD modult ránézni az infra vevőre? :F

Switch Tax

(#50624) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, igazából nem találtam jobban passzoló topikot...

Egy low-cost mini PC (?) megoldást keresek, a lényeg annyi, hogy HTML5-ös böngésző fusson rajta, és tudjam a TV-re kötni HDMI-n. Szintén fontos, hogy pici legyen, praktikusan férjen el a TV mögött / falikonzolra lógatva.

Amennyire látom, a Raspberrys KODI verziókon nincs böngésző, szóval ez egyelőre kiesett.

Nézegettem az Intel és az Asus mini stickjeit, de ilyen 120-150 eurós árakon indulnak, ami nem tudom mennyire reális a nyújtott teljesitményért cserébe. Szintén láttam mini PC-ket hasonló áron, de igazából ezek jelentős része minimális RAM-mal / háttértárral, és a más 2 éves atom z8350-nel vannak felszerelve.

Tényleg az a "csúcs", ami most elérhető, vagy nekem vannak irreális elvárásaim az árakat tekintve?

Igazából lehet egy androidos minimál tablet is megfelelne, de abszolút nem vagyok képben azzal az OS-sel / ökoszisztémával.

Mit javasoltok?

(#50625) MasterMark válasza vzozo (#50624) üzenetére


MasterMark
titán

RPi miért nem jó akkor Raspbian-nal? Arra is lehet ugyanúgy Kodi-t tenni, és minden megvan rajta ami egy rendes linuxon.

Switch Tax

(#50626) cinemazealot válasza vzozo (#50624) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az RPi Raspbian-nel tényleg jó megoldás volna (van Kodi, van böngésző stb.), de a kérdés az, hogy az a bizonyos HTML5-ös tartalom mennyire lenne aktív és erőforrás igényes, illetve mennyire lenne fontos, hogy zökkenőmentesen legyen megtekinthető? JS-intenzív? Vannak benne nagy képek, beágyazott videók, animációk, áttűnések, esetleg WebGL? Mert akkor valóban kevés lesz a Pi, és minimum egy integrált procis PC-t, 2-4 GB RAM-mal ajánlanék. Persze simán lehet, hogy ennek is 120 Euró körül/fölött lesz a vége, de legalább van benne kraft.

(#50627) Celtis válasza vzozo (#50624) üzenetére


Celtis
veterán

Androidos TV box, mediaplayer?

(#50628) vzozo válasza cinemazealot (#50626) üzenetére


vzozo
senior tag

Nem teljesen tiszta, hogyan tudnék RasPI-re / KODI-ra böngészőt varázsolni, mert amiket olvastam a fórumokon, kb. mindenki ezt kérdezi, mert nem létezik. De lehet én értettem félre, tudtok adni ehhez forrást?

Felhasználás: streaming. Digi Online és HBO GO. Végre lehet legálisan is magyar kontentet nézni, külföldről.:) Asszony meg annyira nem elégedett azzal, hogy a mobilján nézheti, szeretné rendes méretű TV-n élvezni.

(#50629) Patice válasza vzozo (#50624) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ilyen feladatra igazából az előttem is ajánlott integrált procis miniPC-k alkalmasak, amik át fogják lépni árban a 100€-t. Pl. Intel NUC gépek Apollo Lake, vagy Gemini Lake procival, Shuttle DL10J, Gigabyte Brix S (GB-BLCE-4105, GB-BLPD-5005), MSI Cubi N, ECS Liva Q2, ECS Liva Z2, Asrock BeeBox Apollo Lake-kel, Beelink M1, Beelink S1, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50630) cinemazealot válasza vzozo (#50628) üzenetére


cinemazealot
addikt

Félreértesz. :) Pi-re Raspbian operációs rendszer, és mind a Kodi, mind a böngésző egymástól független alkalmazásokként kerülnének fel rá. Ha böngésznél, megnyitod a böngészőt, ha filmeznél, megnyitod a Kodit. Mint egy hagyományos PC-n.

Egyébként Celtis kolléga iménti javaslata valószínűleg költséghatékonyabb egy PC-nél és erősebb egy Pi-nél. Az Amlogic S905/S905X/S912 alapú lejátszók tényleg sokat bírnak és általában nem is túl drágák. Mondjuk a böngészést én eddig csak Android alatt próbáltam és ott olyan, mintha egy táblagépet nyomorgatnék, de böngészőnek böngésző és a célnak megfelelt.

(#50631) vzozo válasza cinemazealot (#50630) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat, utánaolvasok ezeknek, és lehet még jelentkezem! :)

(#50632) SunMount3r válasza vzozo (#50631) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amlogic esetén érdemes az HBO/Digi streaming app-okra, esetleges KODI add-onokra és pontos Box típusokra rákérdezni a Topic-jában. Ezeken a Box-okon gyakran csak valami tákolt Android rendszer van, így kérdés az app kompatibilitás és stabilitás (persze lehetnek kivételek). A korrekt lokál média lejátszáshoz és KODI-hoz mindenképp Libre Elec fog rá kelleni (mehet dual bootban az Android mellé), de ezzel így nincs gondjuk.

Amúgy szerintem is valami olcsóbb mini PC-vel lehetne csak ezeket az online stream-eket 100%-osan garantálni.

(#50633) canniball válasza MasterMark (#50623) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nagyon úgy hangzik, hogy a vevővel lesz a gubanc. Ránézhetsz, de hogy azzal tudsz-e bármit is kezdeni...?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50634) MasterMark válasza canniball (#50633) üzenetére


MasterMark
titán

Hát még tegnap este ránéztem, de nem láttam semmit.

Esetleg majd rámérek multiméterrel, hogy egyáltalán kap-e áramot a vevő, meg vesz-e valamit. Azt még lehet cserélni.

Ha más nem, majd ebay-es infra marad, csak akkor nem lehet vele bekapcsolni a gépet. Mondjuk azt most se lehet szóval... :DDD

Switch Tax

(#50635) Celtis válasza MasterMark (#50634) üzenetére


Celtis
veterán

Az infra vevő egyik lába test, a másikon 5V-ot kell mérjél. A harmadikon mérjél feszültséget, de AC (váltóáram) állásban. Ha táv gombnyomáskor észrevehetően megnő a feszültség, akkor a vevő valószínűleg jó.

(#50636) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Sziasztok 4k Htpc-be mi az ajánlottabb
- Rx550 vagy GTX1050..?
Köszi.Tamás

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50637) SunMount3r válasza Baliga Tamás (#50636) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Radi.

(#50638) Baliga Tamás válasza SunMount3r (#50637) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...és miért..? :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50639) Patice válasza Baliga Tamás (#50638) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mert tud kadenciahelyes lenni. A másik még nem igazán...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50640) Baliga Tamás válasza Patice (#50639) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Köszi - ezen kívűl van bármi más előnye még esetleg..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50641) SunMount3r válasza Baliga Tamás (#50640) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gondolom, ha már 4K, akkor HDR is. Ebben is beszámíthatóbb az "Ati", a zöldekkel volt itt problémája néhányaknak a HDR-el. (Legalábbis, az alapján amiket eddig olvastam itt).

(#50642) Baliga Tamás válasza SunMount3r (#50641) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Köszi - és ilyenkor számít a vram mennyisége..? (2gb vagy 4gb)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50643) SunMount3r válasza Baliga Tamás (#50642) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan nem tudom, csak az alapján írom amit olvastam, de elvileg számíthat, ha használsz MadVR-es képjavítást is. RX550 esetén viszont nem tudom van e még értelme a több RAM-nak, mert ott a kártya ereje miatt csak alap képjavító dolgokat tudnál úgyis bekapcsolni. Ezt a kombinációt majd a többiek tisztázzák.

De alap, MadVR-es tuning nélküli 4K lejátszáshoz -én úgy tudom- simán elég a 2GB.

(#50644) Baliga Tamás válasza SunMount3r (#50643) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Köszi a választ; hasznàlok MadVR-t - tehàt valszeg jobb a több memo..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50645) hm15 válasza Baliga Tamás (#50644) üzenetére


hm15
senior tag

MadVR-ra RX550 nagyon kevés, azt mondanám reménytelen. Még az RX560 is erősen kompromisszumos.

(#50646) PuMbA válasza Baliga Tamás (#50644) üzenetére


PuMbA
titán

4K-ra alsó kategóriás VGA nem jó madVR-hez :) Játékos kártya kell, de az már nem igazán HTPC, mert sokkal többet fog enni.

[ Szerkesztve ]

(#50647) MasterMark válasza Celtis (#50635) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi szépen, meg fogom nézni. :R

más: Kodi-ban megy valakinek a Tidal addon? Esetleg van erre valami megoldás?

Switch Tax

(#50648) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Bevallom frankón hogy madVR-rel használva a 4gb-os Rx550-emet egy A8 APU procival és 8gb rammal - az ég vilàgon semmi bajom nem volt a kártyàval - közepes beállításon volt a mad is - hibátlanul ment minden 4k HDR film...
...amíg egyszer csak megszűnt a kártyán a hűtés ès elkezdett rosszalkodni a kàrtya..!
Most a garancia végett tettem fel a beugratós kérdést - mert majdnem elcsábultam egy Gtx1050-től - de végül maradt a Radeon elkötelezettségem..! :D
De azért szemezgetek még egy RX560-nal..!
Szval köszi mindenkinek - semmi baj az Rx550-nel - köszöni szépen, semmi gondja a 4K HDR-rel..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#50649) PuMbA válasza Baliga Tamás (#50648) üzenetére


PuMbA
titán

4K 60fps-es videónál vagy ha FullHD filmet nézel jobban terhelődik a kártya, mert 4K film esetén a madVR-nek nem kell skáláznia, így értelemszerűen tök jól megy minden :)

[ Szerkesztve ]

(#50650) Baliga Tamás válasza PuMbA (#50649) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...de elöbb azt írtad hogy 4k-hoz nem jó alsó kategóriás vga - ezt càfoltam meg, az Rx550 mégis helyt állt - 60fps-en is..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.