Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) stigma válasza Skillet (#50949) üzenetére


stigma
addikt

Hát igaza van az elöttem hozzászóló kollégához mert most én is ezen agyalok, de nem azért mert egy drága lejátszó, hanem más miatt.

Amúgy csak az X tudja 4K 60fps + HDR-t avgy az S is , mert nekem az is elég lenne.

Nekem most van egyasztali gépem melyet 2 éve építettem, netezek + Fifázok (ez az egyetlen dolog ami 30 éves koromra nem nöttem el :DDD ), viszont körbejárom a témát mert így nem lenne rossz valamit összevonni nálam.

Asztali gépet netezős ITX-re cserélni, árából venni egy Xbox-ot, mostani HTPC-t nassá alakítani át ami hamar megvan mert csak oprendszert kell cserélném.

És még lehet plusszal is szállok ki belőle.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50952) SunMount3r válasza Gombinyó (#50931) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért a képminőségére/tesztekre kíváncsi lennék. Akár egy Amlogic-al összevetve.

(#50953) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

Openelecnél be lehet állítani a youtube klienst, hogy full hd monitor mellett is a max felbontást hozza, amit a tartalom tud? 4k stb..

Köszönöm!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#50954) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy ha most szeretnék egy itx alapú HTPC-t összerakni, ami a 4K videókkal is elboldogul minimális fogyasztás mellett, mivel a folytonos torrent az osztályrésze, akkor melyik irányba érdemes nézelődni?

(az infrastruktúra adott, itx ház, tap, ami eredetileg egy Asrock E350-et, majd mostanáig egy szinten Asrock QC5000-et szolgált ki, de ugye Full HD vonalon)

Köszönöm szépen a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#50955) BullZeye


BullZeye
veterán

Van kis problémám, hátha tudtok segíteni. HTPCn újra húztam a windows 10-et 2 hete, és előtte ha volt DTS/DD/DS hangsáv, akkor automatikusan átengedte az erősítőnek, és az erősítőn megjelent egy piros ikon, hogy DTS vagy DD vagy DS.

Na most Kodi profil érintetlen, ugyanúgy legfrissebb teleptett Jarvis, és a beállításoknál be van állítva, hogy passthrough.

Intel legújabb display drivere HD 5500-hoz telepítve, mit kell még telepítenem szűz windows 10-re, hogy jó legyen a hang?

Most olyan semmilyen a hang így.

(#50956) CirrMee válasza AGE-T (#50953) üzenetére


CirrMee
addikt

Yt addonnal idáig max 720p volt meg, ennél magasabbra csak élő adásnál sikerült jutni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#50957) BullZeye válasza BullZeye (#50955) üzenetére


BullZeye
veterán

Realtek HD Audio drivert kellett frissíteni. Fura, mert azt hittem, hogy HDMIn keresztül intel végzi a hangot, és nem a realtek chip. Mind1, megoldódott.

(#50958) AGE-T válasza CirrMee (#50956) üzenetére


AGE-T
senior tag

Akkor én már előtted járok :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#50959) CirrMee válasza AGE-T (#50958) üzenetére


CirrMee
addikt

ha előrébb jársz, megoszthatod a tapasztalataidat. Nálam hiába van engedélyezve az 1080p, csak 720p felbontással tolja az off videókat.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#50960) AGE-T válasza CirrMee (#50959) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ha lesszeded a legfrissebb klienst (you tube) a beállításokban kapcsold be a MPEG-DASH-t. Ha ez szürke, akkor le kell szedni ezt: Inputstream.adaptive. Aztán valamelyiken belül be kell állítani a minimum bitstreem beállítást 10000000-ra. Sajnos csak fejből irom, nincs előttem. Ha nem menne, megnézem pontosan.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#50961) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egy RX 570 esetén sokak dobna a MadVR-en a több VRAM? 4 vs 8GB. Miben lenne leginkább előnye?

(#50962) hm15 válasza SunMount3r (#50961) üzenetére


hm15
senior tag

Akármit 4k-ra skálázni.

(#50963) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Erdeklodenek, h van/letezik e egyaltalan elore konfiguralt HDR kepes HTPC? Igazabol egy medialejatszot valtana ki mert kellene a Windows filekezelo resze is. Az sem baj, h nem "fix" hanem modosithato a beltartalom (RAM, proci stb) a lenyeg, h mikor megjon akkor ne az illetoenek keljen osszeepitenie.

Bluray nem kell mert van ra dedikalt lejatszo. Csak belso/kulso HDD-rol kapna az anyagot.

Nemtudom, h ki mennyire haklis, de a masik 2 lenyegi pont a minel halkabb mukodes es a viszonylag kompakt meret. (igazabol csak magassag ami korlatozott, de nem lenne baj, h nem kelelne a polcokat atvarialni)

A konkret keretet nem tudom, de a bartomat ismerve nem anyagiakon fog mulni.

Az iranymutatast/velemenyeket elore is koszonom!

(#50964) hm15 válasza No.01 (#50963) üzenetére


hm15
senior tag

Windowsban a lejátszó szoftvert mindenképp konfigurálni kell, kivéve talán a Power DVD-t vagy a DVDFab Playert (4K UHD Media Player With Menu & HDR10 Support on 4K Ultra HD Blu-rays).

Minőségben egy MadVR alapú lejátszó sokkal jobb ezeknél, de elkerülhetetlenül mélyebbre kell merülni a beállításokban.

(#50965) Patice válasza No.01 (#50963) üzenetére


Patice
Topikgazda

Intel NUC.

Ez barebone gép, de kapható RAM-mal és SSD-vel is megpakolva.
A szoftverezés már a user dolga.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#51000) SunMount3r válasza #45553408 (#50999) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Volt két hsz. is az AMD APU-kkal kapcsolatban, azokat miért törölted?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.