Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) SunMount3r válasza hm15 (#50499) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól emlékszem sima KODI-val pedig nem kell mount-olni az iso-t...

(#50502) hm15 válasza SunMount3r (#50501) üzenetére


hm15
senior tag

Simával nem, az lejátssza. Én már átraktam minden iso-t MKV-ba réges rég.

(#50503) mettek válasza hm15 (#50502) üzenetére


mettek
addikt

Milyen programmal? Remux?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#50504) hm15 válasza mettek (#50503) üzenetére


hm15
senior tag

Vagy eleve remux, vagy makemkv és hasonlók.

(#50505) Borisz76 válasza mettek (#50503) üzenetére


Borisz76
veterán

Remuxot készíteni pl az MKVToolNix-el lehet.
Elsőre komplikáltnak tűnik de ha megszokja az ember a kezelését, onnantól nincs gond.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50506) Alien!


Alien!
senior tag

Sziasztok!

Kodi dsplayer-t használok madvr-el. Minden patent, de a feliratok elég hektikusak. Az xysubfilterrel sem a mérete, sem a helyzete nem állandó, ráadásul a 3D filmeket (half-ou / full-ou) egyáltalán nem követi.A kérdésem az lenne, hogy meg lehet oldani, hogy a Kodi saját feliratkezelője rakja ki a feliratokat madvr mellett?

(#50507) devil-k


devil-k
nagyúr

Mit szóltok ehhez?
[Egész erős lett a Vorke V2 Pro mini PC]

- mozi bolondéria -

(#50508) canniball válasza devil-k (#50507) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a hűtésére lennék kíváncsi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50509) zsolt501 válasza canniball (#50508) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is a hűtésére lennék kíváncsi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50510) SunMount3r válasza devil-k (#50507) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDMI 1.4-el...

(#50511) devil-k


devil-k
nagyúr

Minden nem lehet tökéletes. ;]

- mozi bolondéria -

(#50512) hm15


hm15
senior tag

4k HTPC-t készülök építeni, amihez a GD09 Silverstone házat néztem ki. Iszonyat jó kiépítésű és az anyaghasználat is profi, de a fényezésének láttán infarktust kaptam. A teljes fedlap púpos, szörnyen néz ki. Kényelmes szerelni, VGA jól elfér, HDD-k és ATX táp is. Nem fogom kicserélni, mert nincs kedvem utaztatni, de ebben a kategóriában ez egy nagyon csúnya hiba.

És a hiba:

(#50513) devil-k válasza hm15 (#50512) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi lesz benne? Milyen vas?

- mozi bolondéria -

(#50514) MasterMark válasza hm15 (#50512) üzenetére


MasterMark
titán

A Node 605-höz képest ez ilyen barkács minőség max. :DDD Látszik is.

Switch Tax

(#50515) hm15 válasza devil-k (#50513) üzenetére


hm15
senior tag

Intel i3 és 2X4GB mem régi gépemből, SSD plusz 2x 3,5 HDD és egy AMD Radeon RX 560. Szoftver x64 Windows 10 Kodi DSPlayerrel.

(#50516) hm15 válasza MasterMark (#50514) üzenetére


hm15
senior tag

Itt a reklám fotókon tényleg jobban nézett ki. ;] De amúgy szép és jó házikó, majd ha kész lesz megvillantom az előnyös oldalát. :D

Tervezek bele DVD-Blu-ray olvasót is.

[ Szerkesztve ]

(#50517) MasterMark válasza hm15 (#50516) üzenetére


MasterMark
titán

A stock fotókon meg full műanyagnak néz ki.

Switch Tax

(#50518) hm15 válasza MasterMark (#50517) üzenetére


hm15
senior tag

Az előlap egyedül műanyag valóban. Ezért olcsóbb mint a nagyobb testévre.

(#50519) tomic válasza hm15 (#50512) üzenetére


tomic
addikt

Mikor a helyére került akkor úgy sem fogod nézegetni.

(#50520) hm15 válasza tomic (#50519) üzenetére


hm15
senior tag

:R Igen, ezért nem vágtam ki az ablakon, amikor megláttam. Hosszútávra tervezek vele, VGA még sokáig kelleni fog, és egy ekkora házban jobban hűthető, csendesebb rendszerrel lehet számolni, mint ITX kuckókban.

(#50521) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akkor már inkább egy BitFenix Prodigy. :D Nem fekvő, de én inkább csinálnék neki helyet...

Régen az alu házaik tetszetősek voltak, de ma már ránézésre nekem semmi extra nincs a Silverstone házaiban...

[ Szerkesztve ]

(#50522) hm15 válasza SunMount3r (#50521) üzenetére


hm15
senior tag

Én meg azoktól vagyok rosszul, :D full bazári kinézetű.

(#50523) vallas válasza hm15 (#50512) üzenetére


vallas
senior tag

Én csütörtököm megyek az enyémért, én is ezt rendeltem meg, majd kíváncsi leszek az milyen... :)

Majd dobok be én is képet összehasonlítási alapnak..... :K

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#50524) MasterMark válasza SunMount3r (#50521) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem full ATX, és hifi szélesség alap.

Switch Tax

(#50525) SunMount3r válasza MasterMark (#50524) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az nem full ATX-> Nekem épp az a jó. Hifi szélesség meg minek és kinek lenne "alap"? Szentírás talán? :D

(#50522) hm15: Semmi bazári nincs benne, elegáns, letisztul és még egy kis design-t is kapott, amitől nem lesz 1 tucat. Ezekben a Silverstone-okban nem értem mi lenne a pláne. Inkább ez kelt "olcsó tucat" hatást. Így ránézésre pl. ez semmiben nem különbözik a 90-es évek tucat fekvő házaitól. Csak ez éppen fekete...

A Prodigy árába még a rendes anyaghasználat és belső kialakítás is belefért.

[ Szerkesztve ]

(#50526) MasterMark válasza SunMount3r (#50525) üzenetére


MasterMark
titán

Az oké, hogy neked nem kell, nekünk viszont igen, így az olyasmi házak alapból kiesnek. :U

Nekem alap a hifi szélesség. Miért kell magyarázni?

Switch Tax

(#50527) SunMount3r válasza MasterMark (#50526) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, hogy NEKED, azt nem írtad...

NEKEM meg emezek tetszenek, és én ezt írtam is. Ízlés dolga, mindenki úgy is azt vesz amit neki tetszik... (Vagy nem :D .)

(#50528) MasterMark válasza SunMount3r (#50527) üzenetére


MasterMark
titán

Azt hittem ez egyértelmű. :DDD

Switch Tax

(#50529) devil-k válasza SunMount3r (#50521) üzenetére


devil-k
nagyúr

Randa. Nem HTPC-nek való. ;]

- mozi bolondéria -

(#50530) SunMount3r válasza devil-k (#50529) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na, ezt a rondázást inkább hagyjuk...

(#50507) devil-k: Akkor már inkább egy Kaby Lake NUC, 4K/60Hz/HDR, HDMI 2.0a. i3-as is elég, HTPC-be nem is kell erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#50531) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy van valakinek tapasztalata az Intel NUC7I3DNHE kis gépezettel?
A legnagyobb kérdés, hogy mennyire visz akadásmentesen pl egy 2160p UHD Blu-ray TrueHD.7.1 HEVC HDR 10bit mkv fájlt? Madvr és 3D nem lenne. Vagy érdemesebb egy kicsit drágábban összerakni egy mini itx gépet egy rx550 vagy rx560-al?

(#50533) vallas válasza hm15 (#50512) üzenetére


vallas
senior tag

Ne aggódj, az enyém is pontosan ilyen úgy látszik ez direkt lett ilyen... :D

Remélem holnap át tudom szerelni a cuccot, és akkor lesznek képek...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#50534) hm15 válasza vallas (#50533) üzenetére


hm15
senior tag

Alza tied is? Jövő héten szerelem, majd én is dobok be képet. Egyelőre az optikai meghajtó és táp árválkodik benne. Nem bántam meg, jó kiépítésű tetszetős lak. Egyszer majd átmázoljuk. :D

(#50535) Gorneck


Gorneck
titán

Én a SilverStone SG13-ból fogok átköltözni egy ilyenbe: [link] (fekete), igaz nem klasszik HTPC házikó, de nem találtam számomra elfogadható minőségű és kinézetű házat...amit szépen az erősítő alá be lehetne pakolni és emészthető árban van.
Pl SilverStone #&#@@ minőségű festése, előlapjaival a világból ki lehetne kergetni (nincs ODD-m), Fractal-ba nem lehet normális tápot beleerőltetni... :(

Így legalább jó kis halk vasam lesz.. :) Illetve megjön az SSDm, akkor visszaköltözöm Windows-ra.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#50536) Ispy válasza Gorneck (#50535) üzenetére


Ispy
veterán

Nofene, metis, mint HTPC, ezt is megéltük. :D Persze még mindig jobb, mint egy prodigy. ;]

Egyébként meg üdv a klubban, vagyunk egy páran metisesek. :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50537) Gorneck válasza Ispy (#50536) üzenetére


Gorneck
titán

Kár, hogy elég komoly közelharc a beszerzése... :(

Már lassan 1 éve küzdök a megfelelő ház megtalálásával...elején egy ilyenbe voltam: [link], tavaly 4k miatt lecseréltem egy kaby lake+gt1030 miatt a házam (sajnos az asrock 3455 kevésnek bizonyult a 4k-hoz)...majd jött a SG3, aminek minősége nem épp az elfogadható kategória...illetve új "média" asztalom is lesz, így azt már úgy álmodtam meg, hogy más fajta házikó is odaférjen a TV alá...

Ismerősök java, illetve 1-2 boltnak köszönhetően végig tudtam csekkolni a SilverStone házait, de mind elbukott nálam...vagy nagy, vagy kicsit, vagy ODD-s előlapja van...a lehajtható előlapot meg inkább hagyták volna meg a szervereknek...
Fractal faxxa lenne, de abba meg nem megy normál táp...

És mivel gyakran játék is megy a gépen így nem baj, ha van némi szellőzése...szal úgy döntöttem, hogy lemondok a erősítő jellegű házakról...és sztem nem fogom megbánni...remélem ezt így gondolja majd a bolt is ahol leadtam a rendelésem.

Gorneck#1239

(#50538) stigma válasza Gorneck (#50537) üzenetére


stigma
addikt

És másik ház már nem jöhet szóba?

Igaz nekem HTPC-m most kisebb helyet foglal (Asrock J4105-itx+2x4GBram + 1 HDD +1 SSD+FSP ATX 350APN).
Nekem Pont ideális a Corsair 250D, 2 hely van HDD-nek 2 hely sSD-nek. Előlapján 23-as házventillátor van , amit leszabályoztam és mondhatni elég halk...illetve 2 db 9-es asszem ami még benne van a házban azzal lehet a CPU-t + VGA-t hüteni.

Vagy még másik alternatíva a Lian Li V351,352 esetleg?

Én most azon gondolkodtam pont valami fekvő házra váltanék de nem találtam olyat melybe ha szükséges lesz a 2 HDD is simán befér és jó a szellőzése...Maradok a kockánál (Corsair 250D)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50539) Gorneck válasza stigma (#50538) üzenetére


Gorneck
titán

De, sok házat megnéztem és a Metis tetszett a legjobban.
Hasonló méretbe nem jön ki jobb elrendezés...

Nekem pl nincs benne HDD és nem is lesz, csak 1 szem 2,5 SSD. Ahhoz ezek nagyok...illetve kétlem, hogy ezekbe beférne egy passzív vagy egy 12-es borda.

Gorneck#1239

(#50540) stigma válasza Gorneck (#50539) üzenetére


stigma
addikt

Hát nekem ezelött Bitfenix Prodigy volt és kisebbet szerettem volna.

Nekem most ideális, mivel nekem NAS funckiókat is ellát emiatt kell HDD-nek hely.

Akkor így részedről igen ez nagyon jó választás volt.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50541) Gorneck válasza stigma (#50540) üzenetére


Gorneck
titán

Van külön NAS-om...így ezzel sem kellett nagyon foglalkoznom... :)

Gorneck#1239

(#50542) canniball válasza vallas (#50533) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez lehet valami új design lesz, mert az én GD04-emen teljesen egyenletes a fényezés. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50543) vallas


vallas
senior tag

Na sikerült átszerelni a házat.... :D

Még nem végleges, mert még kell egy pcie usb 3 kártyát szereznem, de nem kaptam az egész.. kib....tt városban, örültem, hogy egy usb3-ról usb 2.0 -ra alakító kábelt kaptam.

A tápon kívül 3 db 12 cm-s venti lett bele téve, de egyenlőre csak a két leszabályozott megy, az egyik egy zalman szabályozóval van leszabályozva, a másikat meg 5 voltra kötöttem. A harmadik is 5 voltra lesz kötve, csak elfogyott a molex átalakítóm.

A proci hűtő lamelláit kicsit át kellett fésülni, hogy elférjen az ODD ,de nem hinném hogy számítana bármit is...

Még a polcot is át kell tennem, mert nem csúszik be a gép a hátsó merevítőtől, de azt most nem volt idegzetem megcsinálni...

Szóval jöjjön pár kép...[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#50544) tomic válasza Gorneck (#50535) üzenetére


tomic
addikt

És ezt hogyan rakod be az erősítő alá? Tudom az elefántot is meg lehet erőszakolni...
Nem egy szabvány méret csak azért kérdem.

(#50545) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lecserélném a hátépécé slash hómszerver gépemet egy modernebb verzióra, de felmerült egy kérdés, amiben nem jutok dűlőre.

A régi gépben egy HD6450-es lp kártya volt, aminek volt hdmi-kimenete, onnét volt átküldve a kép/hang egyben a tévére (onnét pedig optikán tovább egy soundbarra). Az új gépben van egy HD 7570 lp VGA, ami az összehasonlítás szerint jóval erősebb ([link]), viszont csak DVI, és display port kimenete van. Milyen lehetőségem van, hogy a hangot átvigyem a korábbi módon (PC -> TV -> soundbar)? Kábelek / átalakítók számát minimalizálnám, amennyire lehet. Az új gépben legalább alaplapi hang van már (a régiben nem volt, és kártyahely sem nagyon, szóval ott max USB-s hangkártya jöhetett szóba).

Vagy hagyjam az egészet a csudába, és szereljem át a régi VGA-t az új gépbe, és használjam tovább a hdmi-kimenetet? Játék nem szempont, ahogy nézegetem a teszteket, egyik sem fog semmi használható eredményt hozni, de a 7570 még így is 2-2,5x gyorsabb a 6450-nél... És _majdnem_ olyan gyors, mint a laptopom Intel HD520 chipsete, lol. Számít ez még valahol esetleg (esetleg a jövőre nézve, a jobban tömörített 4k filmeknél, vagy mittudomén)?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50546) SunMount3r válasza parandroid (#50545) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elméletileg DVI porton is lehet hangot átvinni, bár biztos DD és DTS a max, vagy lehet csak PCM, ezt nem tudom. De ehhez a kártyának is tudnia kell. Az én GT9800-asomon pl. külön kellett még egy kis kábellel rákötni a hangkártyát hozzá. A másik, hogy akkor a TV-nek is tudnia kell így fogadni a hangot. Nekem anno valahol itt bukott el, hogy a TV ezt nem tudta, hiába a DVI-HDMI átalakító és a HDMI kábel, máshogy működik mint sima HDMI-n. Ezek után kell utána nézni a a kártya és a TV manuáljában.

Az alaplapon nincs SPDIF (optikai vagy coax) kimenet?

(#50547) Patice válasza parandroid (#50545) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig egyszerű.

Displayport --> HDMI kábel.

Problem solved.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50548) parandroid válasza Patice (#50547) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a választ mindkettőtöknek. Fogalmam sem volt, hogy ezek a csatlakozók is tudnak audio átvitelt is. Holnap nézek a helyi szatócsboltban egy display port -> hdmi adaptert, ha nem lesz nekik, behúzok egyet amazonról. Most néztem ott a termékkeírást az adapterhez, és ott is írja az audio-átvitelt, wow.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50549) Gorneck válasza tomic (#50544) üzenetére


Gorneck
titán

Sehogy, mellé fog menni. Ehhez már le is méreteztem az "asztalkát"...középen lesz az erőlködő és két oldalt állítható polcokkal 1-1 rész, ahova be tudom majd rakni a gépet.

A kék körök a kábelezést szolgálják...

Gorneck#1239

(#50550) chemand


chemand
tag

HTPC házam: :K

Nem kell ide drága ház. :N

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.