Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Patice válasza Nirvanus (#49947) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez olyasmi, mint egy Odroid C2. Ezekben még sima S905 SoC van, amiken a HDR nem fog menni!

A szomszédban van S905 topik, szerintem inkább annak a nagyon részletes összefoglalóját olvasd el és annak ismeretében dönts a vásárlás felől. :K

(Saját javaslatom: S905X SoC gépet vegyél, mert azon megy a HDR és a HDR --> SDR konverzió is és van rá stabil LibreELEC, ha csak a filmnézés a célod.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49952) No.01


No.01
őstag

Az UHD TV-t hasznaloknal kinek mi az alap beallitas Windowsnal? 2160p vagy csak a jol bervalt 1080p?
En most probalgatom igyis ugyis, de kulobseget nem latok...

Mellesleg megvolt az elos UHD elmeny Kodival. Felelmetesen atjott a dolog es tenyleg lehet latni a kulonbseget BD50-hez kepest is az egyszeru releasekhez kepet meg - kis tulzassal - akkor a kulonbseg, mint anno a normal es az HD asas kozott :K

(#49953) Nirvanus válasza Patice (#49951) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Köszönöm :R

[iTX-or-GtfO!]

(#49954) SunMount3r válasza Patice (#49951) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erről van valami tapasztalatod?

Köszi!

(#49955) radi8tor válasza Celtis (#49950) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Régi időkben lehetett kapni iMON távirányítót aminek olyan kábele volt, hogy a 24 pines ATX csati elé kellett tenni. Így tudta bekapcsolni a gépet.

⭐ Stella

(#49956) No.01


No.01
őstag

Probalgatva rajottem mi nem stimmel a beallitasaimban...
Nekem ugye adott az Intel HD 620, de azthiszem ez most fuggetlen attol: Mit kellene beallitanom a skalazasnal, h jol mukodjon a bongeszo (YouTube vegett) ill a Kodinak se zavarjon be?

A felbontas vagy 1920*1080/60Hz vagy 3840*2160/30Hz (ezt meg mindig nem tudom mikepp lenne jobb, mert ha jol gondolom akkor egyik esetben a gep a masik esetben a TV vegzi a skalazast)

Ennek tukreben viszont fogalmam sincs, h mikent kellene jol beallitanom :F
A neten ezt talaltam, de ugye a tobbseg a laptopot hasznalja TV-re kotve szoval nekem lehet nem igy kellene:

[ Szerkesztve ]

(#49957) PuMbA válasza No.01 (#49956) üzenetére


PuMbA
titán

Az alapértelmezett beállítás jó, azaz a Maintain Display Scaling :) Ugyanitt az Intel beállításoknál a Videó menüben viszont ne felejts el mindent Alapértelmezett alkalmazás beállításokra tenni vagy kikapcsolni (zajcsökkentés stb.)

[ Szerkesztve ]

(#49958) szasanyi


szasanyi
félisten

Használ valaki ASUS Vivo Mini (nekem konkrétan típusa UN65U van) PC-t?

(#49959) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Egyre jobban gondolkodok egy HTPC-n.
Elvárások:
FHD
Fame Packed 3D
23.976, 25, 29.976fps->59.94Hz (PAL/NTSC interlaced) kadenciahelyes lejátszása.
2db HDMI kimenet
Lehetőleg jó hangkártya (zenelejátszáshoz is használnám és erősítőm nincsen)
Lehetőleg minél kisebb méret
Jól szellőző, normális ház
Csendes legyen
+beleférjen még egy kis MadVR is (FHD-n)

4K, HDR nem kell, a TV-m FHD és egy ideig még biztos nem lesz cserélve.

Mindez minél költséghatékonyabban persze.

Op rendszer-nek a Win10-et gondoltam, mivel lehet NAS-nak is (és egyéb dolgokra is) lenne használva. Rendszer SSD + 2db HDD-vel. De ez utóbbin még gondolkodom, de ez esetben akkor napi 24h-ben menne a gép.

Jukebox-nak KODI, lejátszáshoz MPCH, PowerDVD a 3D iso-khoz (vagy pedig a KODI MVC fork-ja).

Erre tudnátok konkrét alkatrész ajánlásokat adni? Gondoltam itt csak jobban értetek hozzá, mint a Milyen gépet vegyek? Topic-ban, főleg, hogy nem akarok elszállni az árral.

Köszi!

(#49960) hunaqua válasza SunMount3r (#49959) üzenetére


hunaqua
addikt

''4K, HDR nem kell, a TV-m FHD és egy ideig még biztos nem lesz cserélve.''

Szerintem pedig gondolkodj abban is.Lehet,hogy most nem ,de 1-2 év múlva mégis cserélsz,vagy cserélni kell tv-t.Akkor már az lesz a gond,hogy nem tud 4K-t a HTPC.Ne egyszerre keljen cserélni a ''ruhatárat''.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#49961) SunMount3r válasza hunaqua (#49960) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 4K még lehet "hagyján", de a HDR-hez már nagyon sebbe kéne nyúlni, ahogy olvasgattam eddig. Főleg amennyire el vannak szállva a VGA árak. És ha már 4K, akkor legyen már HDR is. szóval inkább letettem róla. Elégedett vagyok a FHD TV-mmel is és nem vagyok 2-3 évente cserélgetős típus.

(#49962) No.01 válasza szasanyi (#49958) üzenetére


No.01
őstag

En egeszen konkretan ;)

(#49963) szasanyi válasza No.01 (#49962) üzenetére


szasanyi
félisten

4K videókhoz, filmekhez használod? Ha igen mik az ez irányú tapasztalataid?

(#49964) No.01 válasza szasanyi (#49963) üzenetére


No.01
őstag

Eddig egy 4k-s filmet neztem az elegge megdobbentoen jo volt (Egy 6eves Samsungot valtott a mostani Sony)
Birni birja, de a dedikalt kartya jobb lenne. Nekem ez itthon volt igy adta magat, h kiprobaljam. A celnak megfelel, bar ha egyszer raszanom magam akkor nem vagyok biztos abban, h ennyiert ne tudtam volna egy jobb HTPC-t epiteni. (bar zero tapasztalattal ezt lehet inkabb le se kellett volna irnom :DDD )

(#49965) Padre103


Padre103
csendes tag

Sziasztok!

Hobby szinten szeretnék összerakni egy "pici" gépet nasnak, torrentezni és filmnézésre a plexet szeretném használni rajta.
Egyenlőre csak ismerkedni szeretnék ezzel a dologgal a programokkal. Azért nézeget az integrált alaplapokat, mert szeretném ha passzív hűtésből adódóan halk lenne és keveset fogyasztana. A kérdésem az lenne, hogy a kapható használt lapok közül nem mindegyik tudja a gigabit lant. Ha routeren keresztül szeretném majd elérni filmnézés céljából is, akkor elég a 10/100 vagy kell nekem az 1000 is?

Előre is köszönöm a segítséget
üdv, Laci

(#49966) Fleto93 válasza Padre103 (#49965) üzenetére


Fleto93
tag

Ha max 1db fullHD lejátszás a cél egyszerre hálózaton, úgy, hogy közben semmi mást nem csinálsz, és az sem zavar, hogy a lettorrentezett dolgaidhoz lassan férsz hozzá, akkor elég. Szerintem semmiképp sem javasolt.

(#49967) Patice válasza Padre103 (#49965) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha ilyen célra szeretnél gépet építeni, akkor nem jó topikot választottál. :U

Amúgy:
- Asrock J3455-ITX, bele ízlés/pénztárca szerint notebook RAM.
- Ház, amibe elfér minimum két 2,5 meghajtó és van saját tápja
- Két 2,5 HDD, és SSD/pendrive a rendszernek.

Manapság már kötelező a gigás LAN ilyen felhasználáshoz. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49968) SunMount3r válasza Patice (#49967) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem nem tudsz ajánlani legalább alaplapot? Olyat, amin van 2db HDMI, vagy 1 HDMI + 1DP is? Ezen az ASRock J3455-ITX-en csak 1db HDMI van. Ebben az integrált GPU már tudja a kadenciahelyesség minden csínját-bínját?

(#49969) djnice válasza SunMount3r (#49968) üzenetére


djnice
veterán

Asus H110T

(#49970) larryhughes


larryhughes
csendes tag

Üdvözletem!

Egy alábbi HTPC összerakását tervezem:
COOLERMASTER Elite 110
ASUS H110I-PLUS
INTEL Pentium G4560 3.50GHz 1151 BOX

1 SSD-t és 2 HDD-t tervezek még beletenni. Tudnátok ajánlani hozzá valamilyen tápot? Nappaliba szánom, jó lenne valami csöndesebb megoldás.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49971) Patice válasza SunMount3r (#49968) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az Asrock J3455-ITX (Apollo Lake) és elődei (Braswell) megfelelő program (pl. Kodi, MPC-HC, LibreELEC) és beállítások mellett tudják/tudták a kadenciahelyes lejátszást. Ezzel évek óta nincs gondjuk.

A hiányosságok a (direkt) lebutított IGP képességeiben vannak. A Braswell már tudta dekódolni a h.265/HEVC-t, de csak 8bit-ig és csak HDMI 1.4-es lapok voltak belőle. Az Apollo Lake hozzátette a 10 bitet, de még mindig a HDMI 1.4 volt a lapokon a hátrány, vagy DisplayPort volt rajtuk --> átalakító kellett, ami drága.

Egyes barebone gépeken (Intel NUC) megcsinálták már azt, hogy az alaplapra integrálták az átalakítót és belül csináltak a DP-ből HDMI2.0-t, csak ezek meg nem vitték a HDR-t, csak a nagyobb (Core i3 és fölfelé) procis gépek. Csak ezek meg megint elég drága gépek voltak (mire raktál bele RAM-ot, meg SSD-t, már közelítetted a 200k-t).

Az idei évben jönnek a Gemini Lake lapok, amiken a fejlesztéseknek köszönhetően van már elég RAM sávszél (DDR3 --> DDR4) a HDMI2.0-hoz (mivel az IGP a rendszer memóriából kér magának), és már tudjuk is hogy melyek lesznek jók.

A szépséghibája ezeknek szerintem az lesz, hogy az Intel driveresen nem fogja (Win10 alatt szerintem) támogatni a HDR-t, azt megint csak a Core procik fogják megkapni csak, viszont Linmux vonalon ez lehet nem lesz igaz és mondjuk LibreELEC-kel lesz HDR is.

Most csak annyit tehetsz, hogy vársz a HDMI2.0 alaplapokra és Core i3-tól fölfelé nézelődsz, vagy megvárod az integrált procis lapok megjelenését és a hozzájuk való LE-t, hogy kiderüljön a HDR kérdés is.

A 3D-ről ne kérdezz, az a szememben halott. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49972) szasanyi válasza larryhughes (#49970) üzenetére


szasanyi
félisten

Ismered azt a házat? Javaslom nézz utána mielőtt megveszed! Tápegység választásra pedig ez a topik alkalmasabb.

(#49973) larryhughes válasza szasanyi (#49972) üzenetére


larryhughes
csendes tag

Köszi, akkor próbát teszek ott. A házzal kapcsolatban mire gondolsz?

(#49974) drdr válasza Patice (#49971) üzenetére


drdr
senior tag

Köszi az összefoglalót, hasznos...
Nem nagyon olvasgattam a témában, de mintha lenne várható AMD vonalon is újabb APU(-k), azok -gondolom- HDR szempontjából is szóba jöhetnek majd Windows-on is....(???)

(#49975) Patice válasza drdr (#49974) üzenetére


Patice
Topikgazda

AMD oldalt nem követem, így nem tudok infót azokról.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49976) cucumber87


cucumber87
tag

Tegnap vettem meg életem első 4ks tvjét. És gépre kötve azóta csak szenvedek.

onnan néznék filmet is és ugye ott van HDR releasek is akadnak már. Először is ha bekapcsolom képernyő beállításokban win10 alatt a HDR módot, a betük olvashatatlanná válnak a színkezelés tragikus. Fogalmam sincs mit orvosolhatnék. Továbbá tegnap próbáltam de totálisan szétesik a kép HDR nélkül is kb két perc után. Mintha a gép nem tudná meghajtani. Mi lehet a gond elvileg a konfigomnak bírnia kéne ugye?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#49977) Celtis válasza cucumber87 (#49976) üzenetére


Celtis
veterán

Elég ha egy topikban felteszed a kérdésedet. Ráadásul nem is idevaló.

(#49978) PuMbA válasza cucumber87 (#49976) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC + madVR-rel jó vagy, de ezt a HD filmek lejátszása topik összefoglalójában meg tudod nézni. Mivel a Windows 10 nem HDR módban működik, csak a filmek, ezért alap, hogy nem fogsz látni szinte semmit belőle.

[ Szerkesztve ]

(#49979) SunMount3r válasza Patice (#49971) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi!

Akkor, ha jól értem az Asrock J3455-ITX (illetve az IGP) tudja dekódolni a HEVC-t is? Ez max akkor lenne fontos, ha más formátumban nem lenne elérhető a videó.

A DP->HDMI átalakítós dolog aggaszt csak, a 3D Frame Packed miatt (FHD 3D iso). "Elvileg" a HDMI 1.4-nek már tudnia kell ezt is. Erre majd rákérdezek a KODI fórumán, jobbat nem tudok.

Ha LE-n tényleg megcsinálnák a HDR-t a Celeron/Pentium vonalon is az is egy alternatíva. Akkor viszont tényleg dual boot-os lenne a rendszer. Megoldható, hogy egy drive-on legyen az LE és Win10 és valami boot menüvel lehetne indítani, vagy átboot-olni az egyikből a másikba? Android/Le párosban ez már rég meg van oldva, bár ott ugye külön drive-on vannak az op rendszerek. Egy SSD meg bővel elég a házba.

(#49980) Patice válasza SunMount3r (#49979) üzenetére


Patice
Topikgazda

Na, akkor még egyszer, mert melóból úgy látom túl tömören sikerült írnom...

"Akkor, ha jól értem az Asrock J3455-ITX (illetve az IGP) tudja dekódolni a HEVC-t is? Ez max akkor lenne fontos, ha más formátumban nem lenne elérhető a videó."

Természetesen. Braswell óta tudják az integrált procis lapok is. csak nem mindegy a HEVC körítés (8/10 bit, HDR/SDR).

A 3D megint olyan dolog, mint a HDR. Az integrált lapok szerintem tudnák hardverből, de driveresen butítva vannak, mert akkor ki venne Core i procikat? :U Azaz az integráltak, Win10 alatt szerintem nem tudják. Linux alatt (LE) talán, ennek nézz utána, mert ezt nem tudom fejből.

Az LE + HDR-t csak jósoltam a legújabb, éppen csak bejelentett Gemini Lake lapokra!!!!
Egyáltalán nem biztos, hogy ez fog működni!

"Megoldható, hogy egy drive-on legyen az LE és Win10 és valami boot menüvel lehetne indítani, vagy átboot-olni az egyikből a másikba?"

Ezzel próbálkoztam én is N3150 lapon. Nem sikerült. Linux és Win egy SSD-n megoldható, de akkor általában a Win-t kell először felrakni és utána a Linux fel tud mászni mellé, átméretezve a rendszerpartíciót és a Grub-ot felrakva Boot Manager-nek a boot partícióra. Viszont az LE annyira kiherélt Linux, hogy először az LE-t kellene felrakni, utána egy Gparted Live rendszerrel bebootolni és előre megcsinálni a Win partícióit, majd Win fel és utána a boot managert kézzel fölrakni ismét egy Gparted-del.
Asszem.

Miután megtudtam, hogy léteznek az Amlogicos cuccok, onnantól kezdve úgy voltam vele, hogy szórakozzon ezzel az, akinek két Imre az anyja.

Eladtam a HTPC-t és váltottam újra dedikált médialejátszóra. Persze azt is csak azért tudjuk használni, mert van rá közösségi LE. Másképp nem lenne jó.
Én az Androidot felülírtam az LE-vel, így már utóbbi lakik a belső eMMC-n. Sebesség így olyasmi, mint az SSD-s HTPC-n, képe szintén kifogástalan, viszi a 4K/HEVC/10bit/HDR-t.
Max. a 100 Mbit LAN lehet a szépséghibája, de épp tegnap érkezett meg az USB3.0-Gigabit LAN adapter kínából, így remélem ez is kiküszöbölődik, aztán az egészet felműtöm a TV mögé, oszt csókolom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49981) Massoud


Massoud
csendes tag

Lehet, nem egy magas kategória, egy HP T610-et használok Kodibuntu 14-el ( sajnos nem találok frissebbet).
Létezik ehhez a konfigurációhoz Libreelec ?
http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t610/index.shtml
Kösz, előre is!

(#49982) Celtis válasza Massoud (#49981) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem megy rajta. Töltsd le, próbáld ki.

(#49983) Massoud


Massoud
csendes tag

A hardver alapján én is így gondolom, de nem tudom, melyiket?
Csak az Amlogic-hoz láttam.

(#49984) Hohocali válasza SunMount3r (#49979) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nálam az N3150 vitte a BD 3D-t PowerDVD-vel (Win10). Mással szerintem nem próbáltam.

Már régóta gondolkodsz HTPC-n, én a helyedben mostmár megvárnám az AMD új APU-it. Azzal - elvileg - "mindennek" kéne mennie..

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#49985) Massoud


Massoud
csendes tag

HP T610- nél

http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t610/index.shtml

Van mód, hogy a hangkártyáról digitális, átalakítás nélkül kinyerhető hangot USB-én esetleg SPDIF csatlakozón tudjam továbbítani egy DAC-hoz, vagy erősítőhöz? A fejhallgató analóg kimenete nem igazán minőségi, a HDMI-n kiadott hang nem rossz, de mivel a házimozi erősítőm egy régi Pioneer VSX2010, ebben nincs HDMI aljzat, így a TV-re megy ( kép és hang vegyesen) majd a TV koax digit. hangja meg az erősítőbe.
Így viszont már nem olyan jó a minősége.
Kodibuntu van a kis gépen, nem akarok rá Windows-t tenni.

Esetleg ehhez a Chip szethez illeszkedő Libreeelec elérhető valahol?

Van másik két médialejátszóm, de nemrég vettem ezt a kis hangtalan thin clientet, érdekel, milyen lehetőségei vannak.
A KODI szépen, zökkenőmentesen fut rajta, hálózaton keresztül akadálymentesen mennek a full HD tartalmak, ha a hang probléma megoldódna, egy teljes értékű lejátszó lenne, számomra, aprópénzért :)

(#49986) Adamo_sx válasza Massoud (#49983) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

(#49987) Massoud


Massoud
csendes tag

igen, köszi, ezt én is néztem, csak nem tudom melyiket töltsem.
Kodibuntubol a 64 bites valamiért nem ment fel, annak ellenére, hogy tudnia kellene.
Megpróbálom a Linux 32 bitest.

(#49988) Adamo_sx válasza Massoud (#49987) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ugye az egyértelmű, hogy ez csak az installer, olyat kell letöltened, ami fut azon a gépen, ahol az installer pendrive-ot el akarod készíteni. Itt vannak a részletek az installálásról.

(#49989) Massoud


Massoud
csendes tag

Tudja a 64 bitest is :)
KODI 17.6, köszönöm a segítséget.
Most már csak az előzményekben szereplő hardveres digitális hang ki- problémát kell megoldanom, valahogy.
Esetleg külső hangkártya csatakoztatása USB-n?még
Akinek nem indult el a " nekem márpedig 4K-s lejátszó kell" hangya, 12 000- ért jó választás ez a kis HP :)

(#49990) SunMount3r válasza Patice (#49980) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Találtam egy táblázatot a KODI 3D MVC build-hez, ezek szerint elég nehéz dolgom lesz. Mondjuk alaplapok alig van rajta felsorolva. Illetve az AsRock J4205 ITX fent van a listán, de az sem ajánlott... :(

És persze most szembesültem csak vele, hogy ez a fork csak Intel IGP-kkel működik. :(

(#49991) Patice válasza SunMount3r (#49990) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor most tegyük tisztába, hogy mi az a 3D MVC. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49992) SunMount3r válasza Patice (#49991) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Videó formátum amiben a FHD frame packed 3D videók vannak. Ami lehet .mkv-ban, vagy .iso-ban. Lényegében két videó sáv van egymás mellett (a jobb és a bal szemnek) és ezt játssza le párhuzamosan, a megfelelő technikával.

Ezt kell tudni a hardvernek/szoftvernek ahhoz, hogy pl. a 3D BD iso-k lejátszhatóak legyenek FHD 3D-ben.

Amikor pl. sima KODI-val elindítasz egy 3D .iso-t és azt 2D-ben játssza le, akkor csak az egyik, "fő" videó sávot látod, a másikat nem játssza le.

Itt a KODI fork-ja.

[ Szerkesztve ]

(#49993) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Ha hosszabb távon szeretném a konfigurációmat bebiztosítani 4K filmek problémamentes lejátszásához, akkor vga-ban mi a minimum, amit meg kéne vennem?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.: B.

(#49994) hm15 válasza Bandi821 (#49993) üzenetére


hm15
senior tag

Geforce 1030, Radeon RX 550.

(#49995) PuMbA válasza hm15 (#49994) üzenetére


PuMbA
titán

Tegyük hozzá, hogy inkább az RX550, ha még most drágább is :)

(#49996) Bandi821 válasza hm15 (#49994) üzenetére


Bandi821
tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Most egy kicsit megkönnyebbültem, már azt hittem, hogy 100e feletti kártyát kell majd vennem, de ha jól néztem az árgépen, akkor 40e alatt megúszom még a drágább rx550-el is. Gondolom prociból elég egy alap core i5-ös is.

(#49997) hm15 válasza Bandi821 (#49996) üzenetére


hm15
senior tag

Szia!

Milyen videó lejátszó szoftvered lesz? Erős VGA csak madVR-hoz kell. Processzorból Pentium G4 bőven elég HTPC-be.

(#49998) Bandi821 válasza hm15 (#49997) üzenetére


Bandi821
tag

Szia!

Hát én a sima MPC-re gondoltam, ill. VLC-re. Az a baj, hogy nem nagyon van tapasztalatom ezen a téren. Nem tudom mi lenne az optimális.

(#49999) hm15 válasza Bandi821 (#49998) üzenetére


hm15
senior tag

VLC alkalmatlan. Sima MPC vagy Kodi lehet jó, 4k HDR-hez most még csak MPC és madVR. CPU erő nem kell, csak ha másra is használod majd HTPC-n kívül. Érdemes lehet kevésbé bonyolult megoldáshoz is nyúlni, ha fontos a 4k, mint Libreelec box-ok.

(#50000) PuMbA válasza Bandi821 (#49998) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC (+ madVR a HDR filmek lejátszásához) :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.