Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok! Kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni! Én egy kis Asrock Beebox-al mozizok (Libreelec/Kodi) a nappaliban és utp kábellel van összekötve a routerrel (ASUS RT-N18U) és az pedig a fő számítógépemmel (Win 7, ezen vannak a tartalmaim) ami másik helyiségben van. A problémám, hogy egyik napról a másikra eltűnt az elérhetősége a fő gépem megosztásának, és nem tudok létrehozni új smb kapcsolatot. A google segítségével újra megosztottam (elvileg jól) a Win-es gépem mappáját, routert frissítettem, Beeboxra a Librelec-et újraraktam de az istennek sem látja! Net van a kis gépen ezért gondolom a kábellel nincs gond. Van valami ötletetek, mert én kifogytam belőlük? Köszönöm szépen! :R

(#49202) #48613632 válasza Celtis (#49198) üzenetére


#48613632
törölt tag

GZoli7 + Celtis

Köszi srácok, ma ránézek. Remélem összejön :R

(#49203) SunMount3r válasza tamasgal (#49201) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

LE-ben (abban nem tudom van e külön is ilyesmi), vagy KODI-ban próbáltad manuálisan is megadni a megosztó géped megosztási adatait (ip cím és a mappák, külön-külön hozzá adva)?

Valamint ossz ki fix ip címeket mind két gépnek a router-ben, ha eddig nem tetted volna.

Ezek a tippjeim...

(A harmadik a Windows-os SMB kezelés "megszűnése" lenne, mert Win 10-en pl. egy frissítéssel nemrég letiltották a régebbi SMB verziók használatát, így az új verziót már az LE-nek/KOID-nak is tudnia kell hozzá, de az LE-ben ezt már frissítették, ha jól tudom. Bár ez elvileg a Win 7-et nem érinti, de sose lehet tudni...)

(#49204) Celtis válasza tamasgal (#49201) üzenetére


Celtis
veterán

Nem egy Libreelec frissítés után jelentkezett ez a hiba? 8.1.0-től variáltak a samba-val

(#49205) tamasgal válasza SunMount3r (#49203) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nem próbáltam manuálisan megadni, megpróbálom! Köszönöm a tippet! :R

Cetlis, szerintem az után van gond.

[ Szerkesztve ]

(#49206) #48613632 válasza tamasgal (#49201) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kicsit mélyebben utána kellene ennek nézni, de én is így jártam, az egyik Creator update után, amikor ideiglenesen kukáznom kellett a HTPC-t. (W10)
Eltűnt az SMB, illetve nem értem el a NAS-t, SMB-vel. (Megjegyzem, máshogy sem, sőt! Nem ide tartozik, de azóta van egy csomó gondom az asztali PC-mel is, úgyhogy újrahúzás lesz azon is)
Aztán persze visszajöttem LE-vel.

szerk: érdekesség

Wetek után (android) visszakerült a HTPC LE alapokon, asszony 3x megnézte a Skydance intróját, asszem a Star Trek mozik után van, a Paramount logo után. :D Azt kérdezte, hogy emlékszek e a TV-re X áruházból? Na olyanok a színek most.
Na, az a TV, egy 4k OLED TV volt ;)
Itthon meg egy 5 éves Pana plazma ;)

[ Szerkesztve ]

(#49207) Patice


Patice
Topikgazda

Ezért kellene nfs-t használni és az ilyen problémák elő se jönnének. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49208) tamasgal válasza Patice (#49207) üzenetére


tamasgal
senior tag

Szívesen használok én bármit ami működik! Máris guglizom az nfs beállítását :R

(#49209) SunMount3r válasza #48613632 (#49206) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Melyik Wetek volt az és milyen a videokártyád?

(#49210) #48613632 válasza SunMount3r (#49209) üzenetére


#48613632
törölt tag

Wetek Play2 és nincs dedikált VGA. Egy 4th gen i3 van bent procinak, a T-s modell. Asszem 4330T

Patice
NFS-sel is volt valami nyűgje. :( De már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#49211) djnice válasza #48613632 (#49210) üzenetére


djnice
veterán

Akkor a színbeli különbség csak abból adódhat, hogy az egyik esetben rossz színtartomány van beállítva.

(#49212) tamasgal


tamasgal
senior tag

Utána néztem ennek az nfs dolognak Win7-esetében, egy holdra szállás csak kicsit egyszerűbb! :DD
Marad a pendrive-os módszer szégyenszemre!

Ui: Komolyan nem értem, hogy 2017-ben egy ÁTLAG felhasználónak mért kellene ilyen szinten érteni a számítástechnikához, hogy egy ilyen alap dolog össze jöjjön, hogy egy médialejátszó és egy számítógép lássa egymást egy saját otthoni hálózaton... Bárki bármit mond ez szégyen mind Win oldalról mind Libreelec oldalról!

Köszönöm szépen
Sziasztok

(#49213) #48613632 válasza djnice (#49211) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mindkét esetben teljes színtartomány van/volt beállítva (0-255) Én attól tartok, de ezt még nem sikerült magamban megerősíteni, hogy valami nem stimmel azzal a Wetekkel.
Többen is jelezték, hogy az úgy nem "proper"

(#49214) djnice válasza #48613632 (#49213) üzenetére


djnice
veterán

A TV nem támogatja a limitedet? Mert csak akkor kell full RGB.

(#49215) #48613632 válasza djnice (#49214) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom mit támogat a TV, de ha kiveszem a limitet, akkor megjön a "super black" ;)

szerk:
Közben a frissítés is összejött, köszönöm mégegyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#49216) djnice válasza #48613632 (#49215) üzenetére


djnice
veterán

Javaslom, hogy ellenőrizd a képet ezzel a Spears & Munsil teszttel: [link]
Régebben linkeltem a teszt mkv fájlt is, csak most telóról vagyok.

(#49217) Celtis válasza #48613632 (#49215) üzenetére


Celtis
veterán

Ellenőrizni kell "black clipping" és "white clipping" videókkal a beállításokat mind a HTPC-n mind a TV-n. Nem kell sokra gondolni, csak a helyes színtér mód kiválasztása, illetve a fényerő és kontraszt beállítása a TV-n. Különösen a fényerő beállítás kényes.

Simán lehet, hogy most a HTPC-vel túltoltad, és elvesztek a szürkeárnyalatok is, ami egy sötét alap előtti logónál épp mélyebb fekete érzetet ad, de egy esti jelenetnél lehet, hogy csapnivaló.

(#49218) #48613632 válasza Celtis (#49217) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sokat tököltem a TV beállításokkal. Alapvetően inkább sötét szobát vettem alapul, és ott minden jelenet kellően kontrasztos, jól elkülöníthető szinekkel, tehát nincs gond az éjszakai jelenetekkel.
Ezt külön teszteltem, egy tábortűzes, beszélgetős jelenttel, valami westernből.
Nappal ugyan gáz egy kicsit, meg sajnos van kikerülhetetlen tükröződés is.
De alapvetően este TV-zünk, szóval ez nem annyira gáz.

djnice
Este átnézem azt is, amit linkeltél. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#49219) tamasgal


tamasgal
senior tag

Megoldottam, fut az nfs szerver és működik minden, látja a Libreelec! Ezt csináljátok végig lépésről lépésre: [link]

Az smb meg kapja be :D

(#49220) Patice válasza tamasgal (#49219) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megdícsérlek, amiért képes voltál magadon segíteni. Sokak képtelenek rá (képtelenek gondolkodni)..

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49221) Celtis válasza #48613632 (#49218) üzenetére


Celtis
veterán

Pont arra próbáltam utalni, hogy nem tökölni kell vele, hanem ezekkel a tök egyszerű mérőábrákkal egyértelműen a pontos értékre beállítani. De végülis ha elégedett vagy az eredménnyel...

(#49222) #48613632 válasza Celtis (#49221) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, amikor csináltam, még nem volt infóm erről a lehetőségről, szóval a tökölés, az múlt időben van.
Elégedett vagyok persze, mint mindenki, aki nem tudja, hogy lehet esetleg még jobb. Meg fogom nézni, mindenképp, csak nem sok időm volt eddig.

Patice
Azért könnyebb úgy végigcsinálni egy ilyen procedúrát, hogy egy hozzáértő fogja a kezed. Főleg, ha még sosem csináltál ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#49223) cinemazealot válasza #48613632 (#49222) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mi lett a jamaikai avataroddal? :DDD

(#49224) #48613632 válasza cinemazealot (#49223) üzenetére


#48613632
törölt tag

hmmm ... ez furi. Csere alatt van épp, de nekem még mindig azt mutatja.

szerk:
megvan. töröltem a kukikat :DDD
Lehet kellett volna egy spangli Isaac nem létező szájába is? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49225) Patice válasza #48613632 (#49222) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tegnap éjszaka megint olyasmit csináltam*, ami nagyon nincs leírva sehol, csak guglizásból és próbálkozásból sült ki a siker. Senki sem fogta a kezem, csak csináltam. Jött egy probléma, akkor rákerestem és egyből kipróbáltam, megcsináltam.

*(LibreELEC + Voyage MPD dualboot, grub2-vel, egyéni boot sorrenddel, külön-külön SSD-n a két OP rendszer.)

Semmi sem lehetetlen, ha elégé akarod. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49226) #48613632 válasza Patice (#49225) üzenetére


#48613632
törölt tag

A témában való jártasságod is előnyt jelent.
Utoljára még Dos6.22/Win95 alatt csináltam dual boot-ot :DDD Ha pl ezt kellene csinálnom, eleve google-val kellene kezdenem. :B
LibreELEC linux alapokon van, gondolom ebben sem az első eset, hogy összefuttok ;)

Azt gondolom, hogy néha egyszerűbb direkt rákérdezni bizonyos dolgokra, mint megszerezni a kellő alapismeretet a logikai feltárásukhoz, vagyis megértésükhöz, mely ponttól következetessé válik számodra is, a gyakorlati magvalósítás.

De amúgy igen! Semmi sem lehetetlen, ha elégé akarod. :K

(#49227) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Sziasztok.
A neten található forrásokból nem derül ki tisztán, úgyhogy megkérdezlek inkább benneteket: Melyik generációtól megy Intel procikon a hardveres HEVC 10 bit, 60FPS dekódolás Linux alatt? Van már ilyen egyáltalán? :)

Az lenne a cél, hogy dedikált GPU nélkül alacsony terhelés mellett tudja visszajátszani a fent említett tartalmakat is a jövőbeli HTPC-m.

What I cannot create, I do not understand

(#49228) Patice válasza PandaMonium (#49227) üzenetére


Patice
Topikgazda

Intel Kaby Lake (7. generáció, 7XXX számozással) vagy Apollo Lake Cerka (J3455), vagy Apollo Lake Pentium (J4205).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49229) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Értem, köszi. És a notikba szánt ULV processzorokra is igaz ez? Mert ha igen akkor úgy sejtem, hogy egy 7/8 generációs Intel NUC elég jó választás volna számomra. :)

What I cannot create, I do not understand

(#49230) Patice válasza PandaMonium (#49229) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen. Azokban is ugyan az az IGP van, mint az asztali változatokban. Az ULV procikban a proci rész van jobban visszafogva. Sőt, INtel NUC-okban vannak többnyire olyan IGP-k, amik asztaliban nincsenek.

Asztali Kaby Lake procikban ha jól emlékszem csak GT1/2 kiépítésben van az IGP. Kaby Lake i5 NUC-ban meg van GT3-as IGP is, azaz van az IGP-nek saját, integrált (64MB, RAM-nál gyorsabb elérésű) memóriája.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49231) StLui


StLui
veterán

Tudnátok segíteni miért okoz gondot a Kodi 17.5-nek lejátszani a sportkamerával rögzített sony vegas-szal szerkesztett, és "Intel HEV 1920*1080-59,94p 20 Mbps" formátumban renderelt videót? Szaggatva, darabosan játssza le, hang elcsúszva. Eredeti fájl amit a kamera kiköp magából azzal semmi gondja.

Letöltött filmeket gond nélkül lejátssza.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#49232) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!

Egy N3150-es HTPC-n fut Libreelec 8.0.1, a gépben lokálisan van a HDD, amelyen a Media Library van.
A gép egy erősítőn keresztül küldi a képet direkt csatlakoztatású TV-re.
Tegnap beüzemeltem egy Plex Servert rá, mivel a hálószobában lévő 2010-es Samu D6510 TV képes futtatni egy Plex kliens appot. Néha jó lenne egy-két sorozatot nézni rajta, hosszabb filmeket pedig a HM rendszeren.
A TV WiFi-n keresztül látja a routert, a HTPC pedig kábelen csatlakozik.

A dolog össze is jött, média tár beolvasás, sorozatok, stb. minden gyönyörű, azonban a sorozatok/filmek nagy részét nem képes lejátszani, sem Direct Play, sem Direct Stream és Transcoding módban. Volt olyan példa, hogy egy 15-20GB-s filmet képes volt elindítani, azonban egy 2-3 GB-s sorozat epizód nem akar futni rajta. A teljes média tárat nem próbáltam végig, hogy következtetést vonjak le mely típusokkal küszködik.
Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? WiFi sávszél, esetleg ne is várjak sokat egy 7 éves Samu TV-től amelyen a SAmsung apps - Plex kliens fut?

Köszi az ötleteket előre is!

Szerk.:
Más dolog... a Kodi másnál is küzd az .iso anyagok lejátszásával? Amit képes elindítani, azt vagy borzasztó darabosan teszi, vagy nem lehet pl. beletekerni, Pause-olni... Szerintem egy Kodinak erre azért képesnek kellene lennie. Másnak mi a tapasztalata ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#49233) gjanner válasza gjanner (#49232) üzenetére


gjanner
tag

...közben annyit kiderítettem, hogy amit lejátszik, azt is csak Direct Play módban tudja, a Stream vagy Transcoding esetben kiírja, hogy a szerver elérhetetlen.

(#49234) zsolt501 válasza gjanner (#49233) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Valószínű hogy túlterhelt a gép.
Én is használok Samsung Tv-n plex-et, és nálam nincs ilyen probléma, a kiszolgáló gép terheltsége sem nagy ilyenkor max 1% szokott lenni plex szerver részéről.
Nálam a kiszolgáló egy öregecske HP Gen7 microserver N54L, ami nem az erejéről híres, igaz én a szerveren egy xpenology-t futtatok és azon fut a plex kiszolgáló.
Nagyon nem mindegy hogy a TV-n lévő kliens mikori kiadású illetve hogyan van beállítva, mert ha transzkódolnia kell a szervernek az anyagot, akkor bizony nálam is voltak ilyen problémák mint nálad, szóval ha belső hálózaton játszol le filmet plexel és kábeles kapcsolatod van akkor érdemes teljesen kikapcsolni a transzkódolást és a minőséget a maximumra állítani a TV-ben, és a TV appit kell beállítani lejátszó eszköznek és akkor nincs gond a lejátszással, minden más esetben ha nem kellően erős a kiszolgáló ilyen problémába lehet belefutni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49235) Patice válasza StLui (#49231) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahogy látom a Sony Vegas HEVC (h.265) kódolást köp ki, amit hardveres gyorsítással csak elég új gépek képesek lejátszani akadás mentesen. Az eredeti videó gondolom más eljárással van tömörítve...

(#49232) gjanner:

A kis Braswell nem bírja a transzkódolást.

Amúgy az a Samu TV nem tud DLNA-t? Mert akkor elég lenne feltenni a Kodi mellé, vagy bővítményként egy DLNA szervert, amivel megoszthatod a géped tartalmát, és kész.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49236) zsolt501 válasza Patice (#49235) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bőven elég lenne az a gép is, de nem bekapcsolt transzkódolással, ha kikapcsolja a TV-ben és a kiszolgálón is a transzkódolás lehetőségeit akkor nem lesz gond, alap DLNA-van samsung esetén sokat szívtam, mert pl a hang váltás és a felírat megjelenítés eléggé össze vissza működött, az okát máig nem sikerült kiderítenem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49237) gjanner válasza Patice (#49235) üzenetére


gjanner
tag

Patice & zsolt501 köszi a válaszokat!

OK, az simán lehet, hogy gyenge a "szerverem". Azonban amit furcsállok, hogy a Direct Play esetén (ha jól olvastam) a kliens app (jelen esetben a Plex app for Samsung) kell megbirkózzon a file-okkal és a lejátszással. Ebben az esetben úgy gondolom a TV-n lévő Plex egy (teljesebb értékű) médialejátszó, így tudnia kellene egy mkv-t kezelni. Vagy rosszul gondolom?

DLNA esete: igen a TV képes rá, utána nézek hogyan lehet beüzemelni... azonban ebben az esetben a TV saját Media Playere fogja kezelni a dolgokat (ha jól gondolom?), ami pedig lévén 2011-es, nem minden mkv-t fog tudni kezelni (részben ezért is tértem át 2 éve a HDD TV-re kötve, beépített MP megoldásból egy dedikált HTPC-re). Szóval úgy gondolom DLNA-val sem fogja tudni lejátszani.
A Plex-nek ezért örültem meg első körben, mert hogy az biztos benyeli az anyagot és nem fog szenvedni tőle.
Sorry, ha kissé értetlen vagyok, de nem teljesen világos, egyik-másik esetben ki végzi a lejátszás feladatát és miféle korlátok vannak adott media fájlok kezelésében Plex / DLNA esetében.

Szerk:
@zsolt501
OK, de attól hogy kikapcsolom itt is, ott is, a Direct Play módnak még működnie kellene, nem? Jelenleg kliens oldalon nem használom (szerver oldalon még nem ellenőriztem), szóval egyszerűen csak az engedélyezés/tiltás bezavarhat a közvetlen lejátszásba? :F

[ Szerkesztve ]

(#49238) zsolt501 válasza gjanner (#49237) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Estére megnézem neked a TV-ben lévő beállításokat, és azt majd próbáld ki, mert szerintem ott lesz a gond.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49239) tomic


tomic
addikt

Dsplayeres Kodiban kell valamit àllîtani,hogy az összes hangformàtumot érintetlenül küldje hdmi-n?

[ Szerkesztve ]

(#49240) zsolt501 válasza gjanner (#49237) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nos akkor itt vannak az én beállításaim Samsung TV esetén a Plex lejátszóban.
Nekem ezekkel a beállításokkal belső hálózaton akadás mentes a lejátszás, a kiszolgáló oldal beállításai függ a szerverre telepített program verziótól is.

Általános és Menű: itt nincs olyan beállítás ami gondot okozhat, itt neked kell eldönteni mi kell neked.

Lejátszó:
Auto adjust transcoding quality itt ki kell venni a jelölést, vagyis ne legyen sárga pötty.
A buffert és az előre és a visszaugrást hagyd alap értéken.
Lejátszási mód: Közvetlen lejátszás

Hang/Felírat
Hang kimeneti mód: Autó
Belső felírat: TV API használata
A többi ezen belül tetszés szerint.

Rendszer
Marad alapon

Haladó
Helyi minőség: 12 vagyis a maximum
Távoli minőség: Nekem itt 7 van vagyis ezen nem változtattam
A többi nem lényeges, nem érdemes piszkálni

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49241) hm15 válasza tomic (#49239) üzenetére


hm15
senior tag

LAV filters-ben bitstrem jelölések, audio rendererben exclusive kimenet.

(#49242) tomic válasza hm15 (#49241) üzenetére


tomic
addikt

Valamit nem jól csinálok.Nincs hangom.
Hol találom pontosan ezeket?
Amit találtam az a Rendszer-Lejátszó beállítás-Dsplayer-Audio renderer. Itt az van,hogy Internal,System default,Denon-AVRHD(Intel(R) megjelenítő,Default DirectSound Device,Default WaweOut Device,DirectSound SPDIF,DirectSound Denon-AVRHD,Digitalis hang.
Ezek közül gondolom a Denon AVRHD Vagy?

Majd tovább lépve a menüben a filters résznél.
-Audio decoder-itt a bitstream résznél kipipáltam az összeset.
-Extra external filter- itt melyiket?

Majd van a Rendszer-rendszer beállítások-hang-hanglejátszás eszköze: itt a Directsound Denon vagy a Wasapi Denon? Vagy mást kell?
Csatornák száma: 5.1
Hangtovábbítás kipipálva és az alatta lévő kompatibilis vevőkészüléknél az összes.

Mit nem csinálok jól?

(#49243) hm15 válasza tomic (#49242) üzenetére


hm15
senior tag

System default vagy Denon-AVRHD(Intel(R) és Wasapi Denon. Extra filter szerintem nem kell.

Első akkor lehet érdekes, ha több tévé vagy monitor van rákötve és nem mindig a Denonon keresztül megy a hang. Olyankor jobb lehet a system default. Ha bekapcsolt a Denon, úgyis az lesz alapértelmezett.

Ha Windows hangkimenetnél a Denon alapértelmezett, Kodiban Dsplayer-Audio renderer Denon, és Wasapi a kimenet, kell legyen hangod.

(#49244) tomic válasza hm15 (#49243) üzenetére


tomic
addikt

Beállítottam így. Sajna most nincs sok időm rá.
Egyenlőre csak úgy van hang,ha elindul a film és rámegyek a beállítás ikonra jobb alul és ott a hang,majd rákattintok valamelyikre.itt már mindegy,hogy dts,vagy dolby vagy ac3 mind szól. De magától nem.
Ötlet?

(#49245) hm15 válasza tomic (#49244) üzenetére


hm15
senior tag

Boot után Windowsban, lejátszó eszközöknél is a Denon alapértelmezett? Ha igen, sajnos én kifogytam az ötletekből. Ezzel a három beállítással működnie kéne.

(#49246) tomic válasza hm15 (#49245) üzenetére


tomic
addikt

Köszi a segítséget. Holnap délután ránézek.

(#49247) CirrMee


CirrMee
addikt

Tudnátok javasolni HTPC számára gépházat? Úgy néz ki, cserére van most lehetőség, vannak problémák a jelenlegivel (elvileg kártyát tekintve low profile, de az ilyen kártyák kb 1cm híján nem férnek bele - matt). Kb 30db ezres lenne a keret, max 40cm mélység, illetve 25cm magasság a korlát, ahova be kell férnie, fekete külsősök előnyben. Az sem hátrány, ha tartozik hozzá valami ide passzoló (csendes) táp. :)

Plusz: tud valaki valamit arról, hogy idehaza mikorra saccolható, hogy kaphatóak lesznek a Raven Ridge -re épülő zsugák? Pl van e realitása annak, hogy március-május körül már pöröghessen a piac (ha közbe nem jön valami részükről)?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49248) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Engem is érdekelne ez a Raven Ridge, hogy HTPC-ként hogy muzsikálna. Ez alapján nem lehet gond a HDR-el sem, vagy ezt még korai így? Az árazás lesz még a fő kérdés, pl. én 60K-nál nem adnék ki többet egy HTPC-s gépre.

Várható, hogy ezekből lesz valami miniPC-s alternatíva is, pl. Brix-ek, Beebox-ok, ilyesmik?

A másik kérdésem: miért lehet az, hogy a KODI hivatalos fórumán az összes ajánlóban az Nvidiákat ajánlják a HTPC-khez és a Radeonok-ról meg szó sem esik? Mind az alapján amit itt eddig olvastam HTPC-hez kifejezetten a Radeon lenne a jobb választás a kadenciahelyesség miatt, a KODI-sokat ez nem érdekeli, vagy van valami hátrány amiről még nem tudok? :F

(#49249) tomic


tomic
addikt

Nem nagyon akar menni a hang továbbküldése. Feltettem a 32bites Kodit is de azzal se jobb a helyzet.
Csak úgy van hang,ha elindítom a filmet és ott belépek a hangbeállításba és váltok egyet. Ha van másik hangsáv akkor lesz hang ha nincs akkor egyáltalán nem. :F
TrueHD megy viszont DTS nem.
Ötlet valakinek?

hm15 Írtad,hogy LAV filters-ben bitstrem jelölések. Ezt hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#49250) hm15 válasza tomic (#49249) üzenetére


hm15
senior tag

LAV audio dekóder beállításoknál:

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.