Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Patice válasza Skillet (#49550) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win10 Fall Creators Update eddig olvasott információk szerint szintén hozott változást a hangkezelésben, de nem tudok további részleteket. Lehet, hogy ezért akadozik nálad.

Amúgy ha már X96-on gondolkozol, akkor a J3160-ból csinálj egy szimpla NAS-t oszt csókolom. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49552) Skillet válasza Patice (#49551) üzenetére


Skillet
addikt

Megrendeltem az x96-ot :C

Szimpla nas? :B mennyire szimpla? Csak mert oda szoktunk ülni a monitor elé böngészni, szövegszerkeszteni, stb stb.
:DD
Majd ha lesz időm, mókolok vele. Valószínűleg élből rátolok egy 8.1-et, hogy a dolog egyértelmű legyen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#49553) canniball válasza Skillet (#49550) üzenetére


canniball
nagyúr

"Meg eleve kizárja a LE-et"
Egy pendrivera telepítős próbát azért szerintem megérne a dolog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49554) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Most lett ismét aktuális a kérdésem ezért felteszem.
HDD-t frissítek (2x3-ról 1x6ra) amit szerintem ext4-re formázok és nem particionálom. Szerintetek jól látja a Linux ha nem particionálok?
Ubi Server 16.04.03 vagy 17.10 lesz rajta (Virtualboxban teszteltem tökjól megy minden ami nekem kell)

Másik kérdésem az, gépet újrateszem, SSD-re most nem tudom eldönteni Linux vagy Windows 10 kerüljön...
Erősítőm van, mindkettővel mennek már a HD hangok (ez nekem erősítő miatt kell pl.:DTS,DTS-MA,True HD...)

Gépben van 8GB ram, tehát gond nem lesz, 120-as SSD-m van szóval röhögve felfér rá akár mindkettő is, duall bootal :DDD

Ki mit választana?

Transmission + megosztás(Samba) + Kodi menne rá első körben, később ha lesz időm konfigolni akkor esetleg egy valamilyen hardvare monitoroz program + Nextcloud

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Esetleges kérdés az , ha jól néztem Gemini lake olyan 2018 Q1 fele ér ide Europába ugye? Gondolok itt a lap frissítésre ha aktuális lesz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49555) Skillet válasza canniball (#49553) üzenetére


Skillet
addikt

Penre LE, kodi? Aztán amikor médialejátszás jön szóba, azt indítani? Hmmm.
Közben nincs böngészés, szövegszerkesztés, semmi más... szóval ez sem egyszerű, de talán még mindig jobb, mint mindent szétbombázni.
Kaphatok egy "step by step agyamenteknek" útmutatót hozzá? :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#49556) stigma válasza Skillet (#49555) üzenetére


stigma
addikt

Hali, remélem segítek neked.

Fogsz egy Libreelec-et a hivatalos oldalról (kiválastztod az AMD/INTEL HTPC verziót), melyet leszedsz és kicsomagolsz. Akkor kapsz egy *.img fájlt
Fogsz egy pendrive-ot amit nem sajnálsz és legalább 1-2 giga.
Leszeded a rufus programot a gépre => pendrive-ot bedugod => Image fájlt betallózod és kiirod.

Majd nincs más mint erről bootolsz majd mikor a gépet elindítod és akkor előjön a Libreelec majd a Kodi betölt.. És használd egészséggel.

Remélem érthetően elírtam. (Ha mégsem akkor youtube pendrive Libreelec és találsz róla elég sok video-t.)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49557) Celtis válasza stigma (#49556) üzenetére


Celtis
veterán

Nem egészen így működik.

Az USB-re kiírt image fájl egy telepítő. Valóban erről kell bebotolni, de ezzel csak az LE telepítője indul el. Kell egy második pendrive, amit a telepítőben kell kiválasztani cél meghajtóként. Pillanatok alatt települ a rendszer.
Utána ezzel a második pendrive-val bootolva indul a Kodi.

(#49558) stigma válasza Celtis (#49557) üzenetére


stigma
addikt

Igen elcsesztem, úgy van ahogy mondod.

Ha kapkodom, akkor megfeledkezem az alap dolgokról néha, ez most is így volt...

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49559) canniball válasza Celtis (#49410) üzenetére


canniball
nagyúr

Hááát, a remote.conf-ban matatás és az egyszerű beállítás nekem (mint a Windows "kényeztetéséhez" szokott usernek) két különböző dolog. :B

(#49539) djnice!
Ezek szerint nem hw-s, hanem sw-s "problémáról" van szó és LE alatt HDMI-n és optikain (ez lenne számomra a fontos) is kitolja a többcsatornás hangokat?

(#49555) Skillet!
Teszt jelleggel gondoltam. Felteszed, pár filmmel kipróbálod (addig nélkülözöd az "extra" funkciókat) és ha működik akkor lehet keresni a sw-s hibát, ha nem akkor tudod hogy a hw-rel van a gond.
Itt az útmutató hogy miként tudod a telepítő pendriveot elkészíteni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49560) Celtis válasza canniball (#49559) üzenetére


Celtis
veterán

Hidd el nem kell linux rendszergazda tanfolyamot elvégezned ahhoz, hogy adott esetben létrehozz egy 7 soros szövegfájlt és bemásold egy hálózati mappába. Mindezt a kényelemes windowsos gépeden.

<keymap>
<global>
<remote>
<power>ShutDown()</power>
</remote>
</global>
</keymap>

Ez csak egy példa. Így lehet felülírni, ha egy gombnyomásra más műveletet akarsz végrehajtani, mint ami az alapértelmezett. Ha a "power"-t kicseréled "p"-re, akkor a p gomb megnyomására kapcsol ki a gép. Ennyi.

Habár továbbra is meggyőződésem, hogy az LE-s Kodinak a rendszerbeállításokban meghatározott alapértelmezett leállítási módot kéne végrehajtania.

[ Szerkesztve ]

(#49561) djnice válasza canniball (#49559) üzenetére


djnice
veterán

Minden hang, beleértve a HD hangokat is, kimegy passthrough HDMI-n. Az optikai kimenetet nem teszteltem, de mennie kellene, esetleg Patice ránéz, mert most pont nincs nálam az X96-os box.

[ Szerkesztve ]

(#49562) Patice válasza djnice (#49561) üzenetére


Patice
Topikgazda

Paticénak nincs házimozi erősítője, csak sima sztereó. Egy pár analóg bemenettel.

A zenei forrás épp úton van. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49563) djnice válasza Patice (#49562) üzenetére


djnice
veterán

Ja, akkor bocs :B

(#49564) bnorci71 válasza Skillet (#49548) üzenetére


bnorci71
addikt

nekem az N3150 produkált ilyet W7-el W10-el semmi baj
nem értem én se de most jó ami jó azt meg nem piszkáljuk :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#49565) canniball válasza Celtis (#49560) üzenetére


canniball
nagyúr

"...létrehozz egy 7 soros szövegfájlt és bemásold egy hálózati mappába."
Ja hogy csak ennyi?! Én meg azt hittem parancssorban kell bűvészkedni a hálózaton keresztül és mindenféle parancsokat osztogatni. :B Akkor az tényleg nem tűnik nagy trükknek. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49566) Skillet válasza stigma (#49556) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm mindenkinek, akkor 2 pen...
Okés. Az elsőn már rajta van a telepitő...
Másodikat majd vasárnap megoldom.

(#49559) canniball
Ennyire sajna nem lesz egyszerű. Ma pl egész nap semmi hibát nem produkált, pedig reggeltől estig ment a kodi. :DDD

(#49564) bnorci71
Ugyanezt csinálta nálad is, mármint a hang hibát, búgást? :Y
És nálad meg pont a 10-es vált be? Érthetetlen, hogy mitől csinálhatja ezt az egyik rendszerrel, a másikkal meg nem.
Na sebaj, majd egyszer csak kiderül. Nagy dedikált win 10 lap :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#49567) Kovaratis válasza Skillet (#49566) üzenetére


Kovaratis
őstag

Sziasztok! Tanácsot, segítséget kérnék tőletek.
Van egy Brix 8890-es Gigabyte gépem, netre, torrentre, főleg HTPC-ként használom. Vettem egy 4K tévét, és azzal szembesültem hogy au UHD filmeket nagyon akadozva játsza le. Utánaolvasva kiderült hogy a prociba nincs integrálva a kodek, ezért marha sokat kell számolnia, ami persze kifog rajta. Erre gondolom egy ilyen gépnél nem nagyon van megoldás.
Cseréljek gépet olyanra ami kaby lake-es, vegyek egy dedikált asztali lejátszót (ekkor nem tudom hogy oldható meg a gép tárhelyéről való 4k lejátszás) vagy van más, egyszerű mód is arra hogy torrentezzek-tároljak-lejátszak a tévén UHD tartalmat jó minőségben?

Köszi a válaszokat!

(#49568) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Nem rég írtam, hogy openelec-et használok és nem tudok sorozatokat hozzáadni a médiatárhoz. Azóta sok mindent probáltam, a file-ok megfelelően vannak rendezve, nfo is van a könyvtárban.
Így néz ki:
X:/sorozatok/the.walking.dead/s08/the.walking.dead.s08.e.01.mkv
Itt egy videó, hogy mit csinálok: https://youtu.be/MIw63cfnCug
Van ötletetek, mit nézzek meg, mit lehetne állítani?

(#49569) dan1 válasza fausto (#49568) üzenetére


dan1
tag

Én egyesével szoktam felvenni a sorozatokat ,bepipálom a "Kiválasztott mappa egyetlen sorozatot tartalmaz " részt. Általában thetvdb,animációs sorozatoknál xem-et használok, plusz átállítom magyarra a nyelvet.

(#49570) Warter válasza dan1 (#49569) üzenetére


Warter
őstag

ugyanez illetve be szoktam rakni nfo fajlba a tvdb linket

(#49571) fausto válasza dan1 (#49569) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, korábban erre nem volt szükség, beolvasta "tömegesen", de akkor megpróbálom így is.

(#49572) fausto


fausto
addikt

UPDATE: na, megoldódott, a The TVDB helyett a The Movie Database információs szolgáltatót választottam és szépen elkezdte az egész Sorozatok könyvtárat beolvasni. Törlöm is a yt videót

[ Szerkesztve ]

(#49573) canniball válasza fausto (#49572) üzenetére


canniball
nagyúr

Így mindjárt érthető: a TMDB az film-scraper, a TVDB-n vannak a sorozat infók. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49574) tom_tol


tom_tol
addikt

Ha már szóba került. LibreELEC nekem induláskor nem frissít pedig be van állítva. Manuál kell mappánként. Ötlet ?

(#49575) canniball válasza tom_tol (#49574) üzenetére


canniball
nagyúr

XBMC Library Auto Update

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49578) bnorci71 válasza Skillet (#49566) üzenetére


bnorci71
addikt

igen a hang átment búgás/zúgásba a beállításokba a választható hang módok is össze vissza keveredtek....
újraindítás után magához tért, driver újrahúzás se segített W7 csere W10-re problem solved

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#49579) Skillet válasza bnorci71 (#49578) üzenetére


Skillet
addikt

;] ez rideg. Na, akkor van remény, hogy nem hardveres a baj. De akkor sem értem. Kimondottan win 10 van ajánlva a laphoz, és rakjak fel egy régebbi rendszert?
:DDD nem semmi.
Köszönöm az észrevételt! :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#49580) Patice válasza tom_tol (#49574) üzenetére


Patice
Topikgazda

Eddig működött a médiatár frissítés?

A médiatárba felvett mappákon nem lett beállítva véletlenül, hogy frissítéskor hagyja ki?

Nem lett bekapcsolva a frissítés elrejtése?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49581) mandras81 válasza canniball (#49573) üzenetére


mandras81
senior tag

Nekem így pont nem érthető: "The TVDB helyett a The Movie Database információs szolgáltatót választottam és szépen elkezdte az egész Sorozatok könyvtárat beolvasni." - pont fordítva kellene működinie, nem? :F Ha a TVDB-t választja (ami eredetileg is be volt neki állítva), akkor találná meg a sorozatokat.

Hogy legyen ON is: ilyen házam van, és keresek hozzá LP, extra csendes hűtést 1150-es i5 4590-es procira. Eredetileg SILVERSTONE NT07-et néztem ki, de azt olvastam a neten, hogy nem igazán halk, nekem pedig a minél halkabb működés lenne a lényeg. <30 mm magasságú hűtőt tudnátok ajánlani, ami megfelel ezen kritériumnak?

[ Szerkesztve ]

(#49582) canniball válasza mandras81 (#49581) üzenetére


canniball
nagyúr

Ohh, valóban, félreolvastam. Most ránéztem: a TMDB-n is vannak sorozat infók, de hogy a TVDB-ről miért nem sikerült lehúzni őket azt nem értem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49583) tom_tol válasza Patice (#49580) üzenetére


tom_tol
addikt

Hébe-hóba. Elméletileg minden jól van beállva. Van win+Kodi, ugyan azok a beállítások, win alatt minden működik.

canniball #49575 Köszönöm

(#49584) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Sziasztok

Szaggat a filmlejátszás 4K HEVC MKV fájl-nál A számitógépben nincs külön videokártya segítene ha külön tennék bele , és mit javasoltók milyet ha megoldható .Nem játékra csak lfilmezésre kell.

A gép : Intel Core i5-4670 CPU 3,4GHZ 8GB RAM azt hiszem alaplapi videokártya Intel HD Graphics 4600

Nem vagyok nagy mágus de köszönöm ha valaki segítene

(#49585) zsolt501 válasza bigacsiga962 (#49584) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez az intel HD 4600 alkalmatlan önmagában a 4K-s filmek lejátszására, ehhez mindenképpen kell egy olyan videokártya ami már azzá teszi a gépet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49586) PuMbA válasza bigacsiga962 (#49584) üzenetére


PuMbA
titán

Gigabyte Radeon RX550 Gaming 2GB :)

(#49587) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, egy 4K TV mellé, irodai tárgyalóba milyen kis, halk gépet ajánlanátok, Ethernet porrtal?

Nem kell hogy 4K filmeket dekódoljon, alapvetően internet, PDF nézés és Remote Desktop kliens szerepe lenne csak.

Egy Intel NUC7I3BNK-re gondoltam + RAM + SSD, ez megfelelő lenne?

[ Módosította: radi8tor ]

(#49589) canniball válasza zsero (#49587) üzenetére


canniball
nagyúr

Szia!

A kérdésednek semmi köze a topik témájához, légy szíves azt a megfelelő helyen (pl. itt) feltenni!
Köszönöm!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49590) devil-k


devil-k
nagyúr

Megjött a MECOOL M8S PRO YouTube 4K Netflix DDR4 3GB eMMC 32GB Amlogic S912 gyufásdobozom. Egyértelműen kell hozzá külső gigabit ethernet, enélkül hallott a 4K videó mondjuk NAS-ról. Van valami finombeállítás egyébként? A 4K-s videók elég fakók.

- mozi bolondéria -

(#49591) djnice válasza devil-k (#49590) üzenetére


djnice
veterán

Remélem LibreELEC-kel próbálod, mert csak azzal jó.
[link]

(#49592) blakey válasza devil-k (#49590) üzenetére


blakey
titán

Pro L? Nekem a 60Mbps anyagot simán viszi LE9 alatt. Finomhangolás=LibreELEC és ha kell a Android akkor simán Reboot. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49593) tomic


tomic
addikt

Tudnátok nekem abban segíteni,hogy hogyan kell az Aeon Nox-ot törölni Kodiból és az eredeti DSplayeres profilt visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#49594) radi8tor válasza tomic (#49593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy Kodi topik is. ;)

⭐ Stella

(#49595) tomic válasza radi8tor (#49594) üzenetére


tomic
addikt

De én nem a topicot keresem. Köszönöm az megvan.

[ Szerkesztve ]

(#49596) devil-k válasza djnice (#49591) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R Siker!

#49592) blakey
Mecool M8S Pro+

- mozi bolondéria -

(#49597) Celtis válasza devil-k (#49596) üzenetére


Celtis
veterán

Az nem S912, hanem S905X.
Nekem is ilyen van 4K-hoz kell a külső USB-s Ethernet adapter. Tplink-et vettem hozzá, tökéletes.

(#49598) devil-k


devil-k
nagyúr

Összehasonlítottam a jelenlegi HTPC-m és a kis Gyufásdobozt.

A HTPC-n OE fut
A Gyufásdobozon LE fut

Az OE-n van lehetőség korlátozott színtér nélkül filmezni, amíg az LE-n nincs ilyen funkció, ezáltal a kép sokkal fakóbb és élettelenebb. Van erre valami megoldás egyébként? 4K tekintetében a Gyufásdoboz ad jobb képet, de... nem jöttem nagyon izgalomba a dologtól eddig, mármint amit a 4K-t illeti.

- mozi bolondéria -

(#49599) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

HTPC építésén gondolkozok, kicsit elegem lett a TV korlátozott video és youtube lejátszási képességeiből :DDD
A méret mini ITX lenne.
4K/60 minőségre is képes HTPC-t építenék, aktív hűtés is lehet benne. Természetesen csendes léghűtést szerelnék bele, pl. Noctua, be quiet, stb.

Ahol elakadtam, az a ház és a tápegység.
Kérlek, hogy ajánljatok kis méretű, pl. állított helyzetben is használható, csendes beépített táppal rendelkező házat.

Köszönöm,
Coleen

[ Szerkesztve ]

(#49600) Patice válasza coleen (#49599) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pl. In Win Chopin.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.