Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) djnice válasza Oszilaci (#49050) üzenetére


djnice
veterán

X96 1/8-ast.

(#49052) Celtis válasza Oszilaci (#49050) üzenetére


Celtis
veterán

Nem gondolod, hogy a #49031-ben linkelt oldalon listázott, Libreelec-kel bevált lejátszók közül válogass? Én a Beelink MiniMXIII II S905X-et néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#49053) Celtis válasza djnice (#49051) üzenetére


Celtis
veterán

Egyébként ezeknél a boxoknál Androidon nincs kadencia helyesség probléma?

(#49054) WP14 válasza Celtis (#49052) üzenetére


WP14
őstag

Ezekből a lejátszókból csak kínai van? Esetleg japán, vagy valami Nyugat európai létezik?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#49055) hati válasza WP14 (#49054) üzenetére


hati
addikt

Az EU-ban hány chip gyár van?

(#49056) Celtis válasza WP14 (#49054) üzenetére


Celtis
veterán

Dél-Korea? Habár ez nem x-es.

(#49057) WP14 válasza hati (#49055) üzenetére


WP14
őstag

Félreérted. Arra célzok, van-e olyan, ami nem kínai fejlesztés. Ha Kínában bérmunkában készül, az nem lenne gond, pl. az Adidas cipők is attól még Adidasok. :)

(#49056) Celtis "Komolyabb" gyártóra gondolok. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#49058) SunMount3r válasza Celtis (#49053) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az "ócsó kínaiakon" szinte biztos, hogy van. Illetve annyi, hogy fix 60Hz-en tolnak ki mindent. De LE alatt nincs ilyen probléma.

(#49054) WP14 : Van pl. a Minix U1 és U-9-H, ami "minőségibb" gyártótól származik, jó support-al és Android alatt is flott lejátszással. Az U1-re fejlesztik az LE-t is eredetileg, de az U9-H-nak nem tudom milyen az LE támogatása, mert abban S912-H chipset van, de rá lehet kérdezni az Amlogic topic-ban.

(#49059) djnice válasza Celtis (#49053) üzenetére


djnice
veterán

Andorid alatt is meglehet oldani a kadenciahelyességet, de ki akarná azzal használni amikor fél perc alatt át lehet bootolni LibreELEC-re.

(#49060) WP14 válasza SunMount3r (#49058) üzenetére


WP14
őstag

Köszi. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#49061) SunMount3r válasza djnice (#49059) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Andorid alatt is meglehet oldani a kadenciahelyességet-> Valami forrást tudsz ehhez linkelni, hogy hogyan?

Köszi.

(#49062) djnice válasza SunMount3r (#49061) üzenetére


djnice
veterán

Root kell és ez: [link]

(#49063) StLui válasza djnice (#49059) üzenetére


StLui
veterán

Aki életében nem root-olt, már nem szeretne barkácsolni, és használná az androidnak is esetleg az egyéb dolgait.
szerk: közben látom root máshoz kell, de valahogy nagyon távol áll tőlem a LE és társai

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#49064) djnice válasza StLui (#49063) üzenetére


djnice
veterán

Az microSD-re feltesz egy LibreELEC-et és váltogat a 2 rendszer között.
Az LE miért áll távol? Ha ismered a Kodit, akor ez pont ugyanaz. Feltenni meg kb 5 perc.

[ Szerkesztve ]

(#49065) StLui válasza djnice (#49064) üzenetére


StLui
veterán

KODI-val csak filmet nézek, de egy HTPC-vel, vagy egy androidos lejátszóval nem csak azt szeretnék. (már rég a 17-es KODI-t használom, de még most sem értem, szerettem meg)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#49066) SunMount3r válasza djnice (#49062) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez S905-ön és S905x-en is működik, mert ott csak az S802-öt írják biztosan?

Amúgy van egy ilyen HiMedia-ra is, az alapján ez is elég "veszélyesnek" tűnik... Q10 Pro-n kipróbáltam és elég "furcsa" módon működik és mivel féltem a TV-m épségét, le is szedtem rögtön...

(#49067) djnice válasza SunMount3r (#49066) üzenetére


djnice
veterán

Működik és nem veszélyes.

(#49068) tomic


tomic
addikt

Múlr héten pénteken vettem alaplapot és procit htpc-hez. Neten rendeltem. Nem tudjàtok meddig lehet vissza küldeni indokolatlanul?
Ha beleférek az időbe még az ilyenkor nem probléma,hogy màr össze szereltem egyszer?

[ Szerkesztve ]

(#49069) lajos75 válasza tomic (#49068) üzenetére


lajos75
senior tag

14nap.

(#49070) SunMount3r válasza djnice (#49049) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És úgy néz ki, hogy a 3D frame packed kimenet is jó lesz majd egyszer a Nougat kernellel.-> Na akkor lesz majd tényleg érdekes. Azt hittem ez teljesen lehetetlen, mert chipset limitáció... :F

[ Szerkesztve ]

(#49071) Dorian válasza tomic (#49068) üzenetére


Dorian
félisten

Elvileg a működőképesség megállapításához szükséges használatot tűrnie kell a kereskedőnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49072) Le Klein


Le Klein
tag

Szeretnék építeni egy mindent evő média lejátszót, Asrock BeeBox-S 7100U-val 4GB-rammal és SSD-vel.
4K videókhoz, HD anyagokhoz. 3D nem érdekes. Ez a beebox LE-el elegendő lenne, hogy mindent kadencia helyesen megjelenítsen? Köszi a segítséget.

(#49073) Patice válasza Le Klein (#49072) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49074) tomic


tomic
addikt

Patice Neked ha jól emlékszem MS-Tech házad van. Távirányítós? Ha igen nem tudod véletlen hogyan kell a távot rávenni arra,hogy be is kapcsolja az egész gépet ne csak ki?

(#49075) Le Klein válasza Patice (#49073) üzenetére


Le Klein
tag

Olvastam olyan hibáról ha LibreElec van csak telepítve Kaby Lake-es gépre akkor a HD hangokkal van gond a HDMI 2.0-án keresztül, ezt orvosolhatták vajon? Hibáról olvastam külföldi fórumokon is de a megoldásról nem találtam infót.

(#49076) Oszilaci válasza Celtis (#49026) üzenetére


Oszilaci
senior tag

azért az kemény ami figyelmeztetés menü alatt olvasható :C

"Ne tévessze meg a 4K megjelenítés, nem a 4K filmek szaggatásmentes lejátszását jelenti." na így ugorjak bele? :C

(#49077) WP14 válasza Oszilaci (#49076) üzenetére


WP14
őstag

Még azt odaírhatták volna, hogy "10 éves kor felett nem ajánlott" :D ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#49078) Oszilaci válasza WP14 (#49077) üzenetére


Oszilaci
senior tag

van még :P

"4K Video lejátszás csak 30p-ig! HDMI 1.4"

ez most komoly??? :Y

ás itt is ,de itt már vastagon kiemelve

[ Szerkesztve ]

(#49079) WP14 válasza Oszilaci (#49078) üzenetére


WP14
őstag

Minél többet olvasok ezekről a kínai csodákról, annál jobban megerősödöm abban, hogy a PC-met még nagyon sokáig nem cserélem le ezekre, még akkor se, ha 20-szor akkora. :D
Nekem mindent "visz" a gépem, pedig 5 éve tákoltam össze. :P

Kerüljön inkább 3-4-szer többe, de akkor is inkább összerakok egy mATX-es új PC-t. ;] :C

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#49080) Oszilaci válasza WP14 (#49079) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ok ,akkor milyen vga lenne elegendő 4K mozihoz? 750Ti?

(#49081) WP14 válasza Oszilaci (#49080) üzenetére


WP14
őstag

AMD oldal az ajánlott házimozira, úgy tudom. Azokból válogass! :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#49082) SunMount3r válasza Oszilaci (#49076) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 220V-nél szinte mindenhová odaírják ezeket a "figyelmeztetéseket", keress csak rá egy másikra. Amúgy annak a 905x-es Venz-nek, ez max az Android-os részére lehet igaz. (Ha lenne egy kis hozzáértésük árulhatnák előretelepített LE-vel is, de mind 1). De amúgy azokhoz a lejátszóikhoz is odaírják, amikkel amúgy semmi gond nincs ezekkel.

Az a Zappiti meg ennyit tud, van már "fejlettebb" verzió is belőle ami papíron már tud mindent, de amúgy sem egy ajánlott gyártó, főleg az ára miatt és van egy rakat sokkal jobb -akár Android-os- lejátszó is...

Pl. a Minix-eket lehet kapni itthon is, ha jól emlékszem (ha már csak itthon kerestél rá)...

De amúgy ja, ha van elég türelmed és pénzed, akkor nyilván a HTPC a legkompromisszummentesebb... Bár a HDR nekem még mindig "szürke folt" egyelőre...

[ Szerkesztve ]

(#49083) bnorci71


bnorci71
addikt

nem nagyon érdekel a 4K egyenlőre meg még amíg nem lesz annyi TV adás belőle mint most HD, ezért csak érdeklődve kérdezem maga a TV nem tudja lejátszani USB-ről?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#49084) #48613632


#48613632
törölt tag

Én épp egy S905-öt nyúzok, kb 1 hónapja, de nagyon nem gyerebe nekem. Wetek Play2, a legcombosabb szintetikus eredményeket produkálta a teszteken, a Tegra alatt, természetesen.
Na most, LE alatt állítólag jól muzsikál, de az nálam nem játszik, a Netflix miatt.
Nekem kell a sima film+sori lejátszáson kívül, IPTV, Spotify, Netflix.
Sajna a Kodi sem Netflix kompatibilis.

A saját WeOS felülete végülis egyszerű, letisztult, és logikus. Nekem valamiért mondjuk nem adja annyira, de azért elvagyok vele.
Az pl tetszik, hogy nem kell futtatni pl a Spotyt, csak simán elindítom a telón, és azonnal konnektál. Nem úgy, mint Win+Kodi alatt, ahol másodpercek teltek és, és droppolt is rendesen.

De a Kodival viszont gondjai vannak, illetve a filmlejátszással, és nem is kicsik!
Nekem csomó retail képe ugrál, olyan, mintha gumin rángatnák a filmet. 2 lépés előre, egy hátra, közben röcög. :D
Legend of Tarzan UHD Remux simán 20fps alatt van.
Régebbi sorikon, pl ST Voyager, tegnap óta nincs hang, és a Kodi felület pittyegése is eltűnt. (Ez mondjuk lehet user*error is, asszony, macska, vagy ezek kombinációja :DDD )

Azt nem értem konkrétan, hogy mitől lehet ez, hiszen ha lehet hinni a külföldi teszteknek, akkor ez a kütyü nem vérezhetne el FullHD-ig.
A távja meg siralmas, de mondjuk LE alatt ez sem érdekes. Meg Kodi-hoz én is teljesértékűt használok.

Hát, még a játékteljesítményről lehetne írni, de az sem smooth.
Real Racing 3-al próbáltam, nekem kevés az fps, bár kompromisszumokkal játszható. Sok játéknál meg eleve elvérzik, mert a droid kezelőfelülete alapból touchscreen alá van tervezve.

Azt kell, hogy mondjam, hogy ha 80+ százalékban meg tudná valósítani azt, amire tervezték, akkor jó kis cucc lenne. De kicsi az a proci, és a ram is sok esetben kevés. Na, pl ilyen, hogy Kodi nem indít egy filmet. Próbálja, próbálja, aztán feladja.
Ilyenkor Kodi kilép, Wetek menü, reboot. Utána jó ;)

LE alatt persze ettől még jó lehet, de akkor bukom a ficsöröket.
Úgyhogy azt hiszem, bepróbálok egy nVidia Shield-et. Ha jól emlékszem, a Tegra kb 10x teljesítményt nyújt, az S905-höz képest.
Ha az sem jön be, akkor vagy visszamegyek winre, vagy veszek egy Spotis erősítőt, Netflixről meg lemondok.

(#49085) SunMount3r válasza #48613632 (#49084) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig a Play 2-nek jónak kellene lennie még Android alatt is. Ha ilyen szintű problémák vannak vele, akkor az szinte 100% hogy user error van a dologban.

Ha nem sikerülne rájönni a hibára (hogy mi van elállítva pl.), akkor egy firmware frissítés/újrarakás lehet segítene a dolgon.

(#49086) #48613632 válasza SunMount3r (#49085) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó, de milyen user error? Kodit már újraraktam, firm frissítés megvolt. Most a legfrisebb van fenn.
FR is megvolt. :F
Nekem is gyanús a dolog. Néztem, nem e hamisítvány, de nem tűnik annak. Lehet gyári hibás? Végülis használtan vettem, de ezzel nem reklamálhatok. Minden működik. Csak nem úgy, ahogyan kellene.

[ Szerkesztve ]

(#49087) SunMount3r válasza #48613632 (#49086) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk igaz, hogy itt a Fórumon elég keveseknek van így a tapasztalat is kevés vele. De a Wetek hivatalos fórumán azért érdemes szétnézni/érdeklődni az ügyben...
Az is lehet, hogy épp a legújabb fw hülyítette meg, vagy az épp aktuális KODI verzió nem fekszik neki (vagy e kettő összeférhetetlensége), nem tudom, így látatlanban elég kevés az információ ehhez.

Jobb tippem nincs...

Ja egy "pót-tipp": Próbáld meg rajta az MX Player-t esetleg, hogy úgy is jelentkeznek e ilyen hibák. Szükség lesz hozzá egy file kezelőre (pl. TC vagy ES), amiből indítod majd a videót...

(#49088) #48613632 válasza SunMount3r (#49087) üzenetére


#48613632
törölt tag

A WeOS eleve tartalmazza a 17.4-et ;) Erre is gondoltam, de így, hogy része a firmnek, szerintem kizárható.
MX player meg nem kezel médiatárat. Mármint coverek, tartalmak, valami korrekt megjelenés .. ilyesmikre gondolok.
Az úgy nagyon puritán. #hajaismilyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49089) djnice válasza WP14 (#49079) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem meg olvass utána, az S905X mindent visz kadenciahelyesen LibreELEC-kel. 4K HEVC 60p-ig HDR-rel, 8000 Ft-ból.

(#49090) SunMount3r válasza #48613632 (#49088) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az MX Player-t a "próba kedvéért" gondoltam csak. Elég jó a kompatibilitása a különféle Android-os rendszerekkel, ezért legalább tesztelni lehetne vele, hogy ezzel rendesen működik e a lejátszás.

Amúgy meg "alternatív" megoldás képen, akár a KODI-ba is be lehet integrálni, mint külső lejátszót, így a káposzta (Médiatár) is megmaradhat és kecske (lejátszás) is szépen mekeghet tovább :D ... De ez már egy külön story...

(#49091) GZoli7 válasza #48613632 (#49084) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem vagyok teljesen biztos benne, de mintha írták volna, hogy a 18-as kodi már kezeli a Netflixet.
Én már próbálgatom az alfát, eddig rendesen megy. Netflixet nem használok.

(#49092) Oszilaci válasza bnorci71 (#49083) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nincs kedvem másolgatni ;]

(#49093) Patice válasza Le Klein (#49075) üzenetére


Patice
Topikgazda

Linux/LibreELEC alatt nem tudom megoldodott-e már a probléma. Remélhetőleg tavasz óta igen.

Windows alá Intel NUC-okra kiadtak HDMI FW update-et, amivel orvosolható a DP --> HDMI2.0 átalakító LSPCon (Mega Chip MCDP28xO) chip HD hangtovábbítás problémája.

2017 Februári NUC Blog teszt alapján LE 8 korai változatokban már megoldott volt a probléma, azóta jó sok idő eltelt, így nagy valószínűséggel már nem lesz problémád ezzel. :K (De azért még utánaolvashatsz, ha még vásárlás előtt vagy.)

Amúgy vicces, hogy mostani alaplapok (Intel Coffee Lake alá) is ezt a módszert használják még. :D :))

(#49074) tomic:

Nem, nem távirányítós a ház. Külön USB-s infra vevőt és MCE távot használok megelégedéssel, akár Linux, akár Win alatt jól működik.

UEFI-ben nem tudom van-e hozzá valami, gyanítom nem lesz. Esetleg nem kell valamilyen szoftvert hozzá külön felrakni?

Én elégedett vagyok azzal, hogy manuálisan kapcsoljam be. :U

(#49083) bnorci71:

A 4K TV-k beépített lejátszója viszi a 4K filmeket, csak éppen nem kadenciahelyesek. Mindent 60Hz-en tolnak.

(#49089) djnice:

Megerősítem. Nexbox A95-ös dobozt (1/8GB) vettem kb. 1 éve. HDR kivételével hibátlanul viszi a 4K/10bit filmeket LE-vel. :K :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49094) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Inkább mini pc-s a topikom, de olyat nem találtam, ezért írok ide. Szüleimhez kellene egy nagyon alapfeladatokat ellátó mini pc a tv mellé/mögé.

Amire kell: fényképek megjelenítése (akár belső hálóról, akár pendrive-ról), esetenként videó/film lejátszás (max. 1080-as felbontás, de inkább 720 vagy sd).

Az igazán fontos az lenne, hogy az OS olyan legyen, amit tudnak kezelni, így a legjobb lenne a Win, vagy talán Android, de az is valami olyasmi, ami hasonlít a Win-re, mint pl. a Chrome OS.

A keret olyan 30-40 ezer körül van. A legegyszerűbb, hogy veszek egy kis mini pc box-ot, aztán rákötöm a tv-re, és passz. Van ennél egyszerűbb/jobb/költséghatékonyabb megoldás?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#49095) canniball válasza kmarci25 (#49094) üzenetére


canniball
nagyúr

"Inkább mini pc-s a topikom, de olyat nem találtam..."
Mini-ITX topik. ;)

Az említett 30-40k-ból szvsz egy androidos box jön ki; de a leírtak alapján jobban járnál/járnátok a PC+Win kombóval, az viszont komplett gép esetén max. használtan fér bele a keretbe.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49096) SunMount3r válasza kmarci25 (#49094) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy "ultra olcsó" S905/x-es Amlogic-os Box pedig lehet be jönne nekik Libre Elec-el. KODI van rajta és más nincs, de ha magyarra állítod a kezelőfelületet és, ha egyszer már beállítottál rajta nekik mindent, szerintem ez is elég könnyen (sőt talán még könnyebben) kezelhető, mint egy Win-es gép ilyen célra. Ráadásul egy sima távirányítóval is akár.

Persze ha nem kell más Win-es alkalmazás pl. webböngésző.

A KODI-t meg ki lehet próbálni akár Windows-on is, hogy be fog e jönni.

[ Szerkesztve ]

(#49097) kmarci25 válasza SunMount3r (#49096) üzenetére


kmarci25
veterán

A kodit ismerem, sőt van is már több S905X-es box a családban LE-vel. Nekem nem probléma, de szülőknek az lenne.
canniball: átnézek a javasolt topikba, köszönöm. :C

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#49098) dan1 válasza kmarci25 (#49094) üzenetére


dan1
tag

Esetleg egy Windows 10-es minipc kínából? Gearbest-en van áfára is megoldás.

(#49099) bnorci71 válasza Oszilaci (#49092) üzenetére


bnorci71
addikt

miért hálózatról egy 4K tv nem tud lejátszani?

(#49093) Patice

ennek a kadencia helyességnek még nem olvastam utána pedig tervezem
nincs erről valami gyorstalpalós érthető összefoglaló?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#49100) Oszilaci válasza bnorci71 (#49099) üzenetére


Oszilaci
senior tag

szeretem bonyolítani a dolgokat ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.