Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) orientcx


orientcx
őstag

Ez a sajátos Braben féle időszámítás: Már 4 éve gyűröm az ED-t, de a galaktikus kronológia szerint össz mégiscsak egy évet öregedtem. Egész pontosan 52 hetet, 3 órát, és 1 percet... :)

Szerintetek kérhetek még refundot? Végül is épp csak egy minimálissal csúsztam túl az egy éven.

:) .... .... ;) .... .... :)

És hogy milyen volt a szülinapi buli? Nézzétek meg az erről szóló videót. Elég, ha annyit mondok, hogy a címe "20 perc tömény ámokfutás"?

- videó -

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#38252) 42861 válasza orientcx (#38251) üzenetére


42861
senior tag

Pedig azt hittem, hogy az én ~2000 órám sok. Egy állat vagy! :)

(#38253) cinemazealot válasza orientcx (#38251) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ahogy elnézem, sokan nem örültek most annak, hogy befejezted a lakás felújítást. Én az anyósülésről kifejezetten élveztem. De annak az aszteroidának a lefejelését nem tudtam hova tenni. Asszony híre ennyire meglepett? :D

(#38254) gentlelynx válasza cinemazealot (#38253) üzenetére


gentlelynx
tag

Nekem erről a sok rammerkedésről ez ugrott be:
[link]
Egyébként az aszteroszucidkodást átérzi az, akinek már valaha mondta az asszony játék közben, hogy "drágám, ezt vagyazt megkéne már csinálni, egy hete kérem..." :D

(#38255) Cooper911 válasza gentlelynx (#38254) üzenetére


Cooper911
senior tag

Egy rettenthetetlen FED szájhős erre reflexből vágja rá, hogy "Drágám, tudod hogy egy férfi mindig megcsinálja amit ígért, felesleges félévenként emlékeztetni rá." :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38256) Submarine válasza orientcx (#38251) üzenetére


Submarine
senior tag

Szörnyeteg.
:C ;]

(#38257) nubreed


nubreed
veterán

Ugye iit vérbeli space sim rajongók vannak, ezért remélem megbocsátatik nekem, hogy ha szólok, hogy pénteken jelenik meg az X4 Foundations. Az eddig látottak alapján ez lesz talán a legjobb X játék.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38258) orientcx válasza cinemazealot (#38253) üzenetére


orientcx
őstag

"annak az aszteroidának a lefejelését nem tudtam hova tenni"

Arra egyszerű a magyarázat, két dologból adódott össze. Egyrészt elfelejtettem "game" módba kapcsolni a monitort, ami nálam alapból "scenery" állásban szokott lenni. Ez ugye valamivel melegebb, ámde jóval sötétebb tónusú képet ad, ráadásul az ominózus esetnél az adott HazRES is árnyékban volt. Emiatt én azt az asztit kb 23 centiméter távolságból vehettem volna észre, de valójában akkor sem, mert abban a pillanatban épp rövidke társadalmi életet éltem. Ha a szem nem a monitoron van, viszont a kéz a hotas-on, az igen rossz kombináció.:K Ugyanis ilyenkor már csak úgy rutinból is vakon nyomom a teli boost-ot, ahogy szoktam. Akár 23 cm-el az aszti előtt is(ezt nevezi a szakirodalom "Fed bugris szindrómának") :B .

Ezt a nagytakarítás dumát csak úgy poénból biggyesztettem oda. Az ilyesmit soha nem közlik velem előre, mert tudják, hogy még aznap éjjel leköltözöm az Emke aluljáróba, és akkor engem egy hétig nem látnak(rutinos családban az ilyesmi úgy történik, hogy az illető hazaér, kattan mögötte a zár, és mire leveszi a kabátját, már azon kapja magát, hogy egy porszívó csövet szorongat a kezében) :U
Összefoglalva, ahogy a videóban is mondtam: Egy Fed bugris elől vagy az onion head-et dugjátok el, vagy a slusszkulcsot. :D

42861 - "Egy állat vagy!"

De még mekkora! 4 év alatt csak alig 1 év 3 óra 1 perc? Majd 3 évet elherdáltam! :)

Submarine - (I)"Szörnyeteg"(/I)

Szörnyeteg? Hisz láthattátok, én minden ügyfélhez házhoz megyek, és minden ügykezelés előtt mindenhova illedelmesen (be)kopogok. Ilyet mondani a hónap dolgozójának! :((( ;)

Cooper911 - A Fed vitézek ilyeneket csak a kocsmában mondanak, de ott is előbb alaposan körülnéznek, hogy nem akkor lépett-e be az asszony, hogy hazazavarja ;)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#38259) orientcx válasza gentlelynx (#38254) üzenetére


orientcx
őstag

"Nekem erről a sok rammerkedésről ez ugrott be"

Itt valami tévedés van, hisz tudjátok, én sosem csíptem a birodalmat ;)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#38260) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Megjott az új hotas. Egy x52pro-ra esett a választásom végül) A kérdésem mit tehetek legegyszerűbben a saját konfigom atkonfigolasa érdekében? Mivel ha csak egy eszköz is hiányzik nem fogja betolteni játék.
Olvastam a pcnet fórumtars esetét...
Az Xinput letiltasaval érek valamit? Vagy mégis az a lenne a legegyszerűbb ha átmenetileg a régi is bevan dugva, míg az új IS? (kicsit macerásnak érzem)

Köszi a választ előre is. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38261) Cooper911 válasza orientcx (#38259) üzenetére


Cooper911
senior tag

A suliban még engem sem különösebben érdekelt a birodalom. :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38262) duvi válasza wollnerd (#38260) üzenetére


duvi
nagyúr

Először is csinálj egy biztonsági mentést a configodról. Ezután próbáld meg simán csak az új hotassal elindítani , mivel az ED alapból ismeri az X52 családot. Ilyenkor a default X52Pro configgal kéne elindulnia.

(#38263) totila válasza orientcx (#38251) üzenetére


totila
tag

Ez a videód minden eddiginél durvább lett! Ritkán nézek végig videókat, de ezt az elejétől a végéig láttam. Pár napja valamelyikőtök panaszkodott, hogy a res bulijaidat nézve elment a kedve a harctól.
Figyelmeztetem, ezt a videót semmiképp ne nézze meg!!! :DDD
Ki kéne tenni a 18-as karikát! :C

(#38264) Cooper911


Cooper911
senior tag

A heti változások amit a csütörtöki szerver karbantartásnál csinálnak az hány órakor szokott lenni?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38265) duvi válasza Cooper911 (#38264) üzenetére


duvi
nagyúr

Itthoni idő szerint 8-tól kb. 9-ig tart, de ez nem kőbevésett intervallum.

(#38266) cintula187 válasza orientcx (#38251) üzenetére


cintula187
addikt

WOW. Ilyen állat harcra a krait? :Y

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#38267) Cooper911 válasza cintula187 (#38266) üzenetére


Cooper911
senior tag

Bizony! Főleg ha a pilóta ért is hozzá és szereti is csinálni :D

Duvi: Köszi.

[ Szerkesztve ]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38268) gentlelynx válasza totila (#38263) üzenetére


gentlelynx
tag

Nekem pont ezektől jött meg. A kedvem. ;]
Sokat lehet belőlük tanulni, bár egy kicsit az ilyen vágott anyagok azért sűrűbbre mutatják az akciót, mint a valóság és sok múlik az ütközetek közötti helyezkedéseken is, amire azért csak rájön az ember empírikus úton is, ha már a sokadik aszteroidát koccolja le boostosan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38269) pilóta válasza Cooper911 (#38267) üzenetére


pilóta
nagyúr

Annyira jól sajnos nem megy még... ;]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#38271) totila válasza gentlelynx (#38268) üzenetére


totila
tag

" az ilyen vágott anyagok azért sűrűbbre mutatják az akciót, mint a valóság és sok múlik az ütközetek közötti helyezkedéseken is"
Vannak ott neki vágatlan videói is, azokban komplett res körök vannak, ott az is látszik.
Lehet már tudni, mikor élesedik a béta?

(#38272) duvi válasza totila (#38271) üzenetére


duvi
nagyúr

Elvileg december 4-én.

(#38273) Pissti válasza duvi (#38272) üzenetére


Pissti
csendes tag

Minden igaz, akkor harmadikán lesz vége a bétának. A megjelenésről egyenlőre nincsen konkrét infó.
Szerintem egy-két hetet csúszni fog, a korábban beígérthez képest.

The Elite Dangerous: Chapter Four Beta will end on Monday December 3 at approximately 10am UTC.

This is not indicative of the Chapter Four release date. Please keep an eye on our usual social media channels and forums for any further information about the final release date of Elite Dangerous: Beyond - Chapter Four.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38274) duvi válasza Pissti (#38273) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, ezért is hangsúlyoztam ki, hogy elvileg. Eddig ez az egy infó volt róla (ez is több hete), amit fenntartásokkal kell kezelni.

(#38275) wollnerd


wollnerd
aktív tag

"Audible Asteroids" ? :F :F
Épp most tartanak élő közvetítést róla...

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38276) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Üdv Urak!

Előttem áll még 8-9 órányi utazás, hogy vissza érjek a bubiba. A DBE adattárában vészesen fogy a hely, ideje lenne leadni a koordinátákat. Kérdésem erre irányulna, olyan rendszer van, ahol érdemesebb ezt megtenni, mint bárhol másutt?

Voltam már kisebb felfedező körutakon, de ez volt az első 20kLy-t meghaladó. Sajnos sosem figyeltem meg, ha leadom bárhol az épp aktuális körből származó adatokat, ott változik-e a státuszom a rendszerurakkal.
Épp, hogy csak kapargatom a játék felszínét, világosítsatok fel, ha kérhetem. :)

Az utazás fő célkitűzése a Prue Eon, Prai Eon szektorok feltérképezése volt. Szemet szúrt a galaxist fürkészve, a feltűnően nagy koncentrációban előforduló neutroncsillagok és fehér törpék száma. Az abszolút csúcs, saccra 80-100 köbfényévnyi (innen üdvözlöm Kazinczy Ferencet) terület, ahol, ha a szenzorok nem csaltak 11 neutroncsillag és 14 fehér törpe található. A törpék jobbára DA, DC és egy viszonylag ritka hélium héjas DBV. Nem beszélve az S osztályú carbon csillag rendszeréről [ PRAI EON FB-F D11-1 ] ami még beférkőzött melléjük. Nagyon az elején vagyok még, nem mondom, hogy bármi különleges lenne benne, mindenesetre ilyen koncentrációjú és jellegű góccal még nem találkoztam, a bubihoz "közel", főleg nem feltérképezetlenül.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#38277) duvi válasza czundermák (#38276) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Bárhol leadhatod az explo adatokat. Mindenhol ugyanannyit fizetnek érte. Ha szeretnéd valahol a reputációt gyorsan felhúzni, akkor a kiválasztott rendszerben érdemes leadni. Esetleg néhány mérnök is szóba jöhet repu húzásra (pl. Felicity Farseer is ilyen)

(#38278) Cooper911


Cooper911
senior tag

Parancsnokok!

Jó hírem van. Amit a múlt héten még csak feltevésként kezeltünk, miszerint meg lehet akadályozni, hogy a Thargoidok leromboljanak egy állomást, most már tényként kezelhetjük. Sikerült két rendszerben megakadályozni a támadást. Ha ti sem szeretnétek, hogy egyre több Thargoidok álltal szétlőtt állomás legyen, akkor gyertek ti is segítsetek!

Ezen a honlapon (Metrics and data, current targets) lehet megnézni hogy hol készülnek támadásra a Thargoidok, ezekben a rendszerekben lehet scoutra és/vagy nagy Thargoid hajókra vadászni. Illetve ezen az oldalon az is látszik hogy mennyit sikerült szétlőni. Ahoz hogy látszódjon hogy te mennyit lőttél szükséges az ED Market connector és egy plugin.

Csináltam egy videót is a témáról.

o7

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38279) gentlelynx válasza Cooper911 (#38278) üzenetére


gentlelynx
tag

Úúú, Mester! Igen, ez az! Erre gondoltam, köszi a posztot! :R :R :R
Azért most már kicsit bánom, hogy nem tettem fel a plugin-t ;] :DDD
A scout vadászatot annyira nem nevezném jövedelmezőnek, meg egy idő után rutinná is válik, de a combat rank-ra azért jó hatással van. Úgy olvastam, ezeket mind elite-nek tekinti... (Azt tapasztaltam, hogy kb. 12-15 db után 1% a dangerous szinten.)

[ Szerkesztve ]

(#38280) orientcx


orientcx
őstag

Kész lettem a bútorzattal, és mivel valahogy maradt egy csupasz falrész, gondoltam csinálok oda egy nagy képet az ED-ből. De mivel a Corvette belső nézete jobban tetszik, mint a Krait-é, ezért átültem a T rex-be. Szegényen már méternyi vastagon állt a por. Ki is nyomtattam ezt a képet(kb másfél méter széles lett)

Már csak úgy geometriailag is annyira jól mutat, hogy még azoknak is tetszik, akiknek fogalma sincs, mit ábrázol. :)

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a visszaúton gondoltam egyet(hiába, kicsit nem figyelek oda, és Fed bugris létemre máris gondolataim támadnak, ez azért ijesztő :U). Szóval gondoltam egyet, és beugrottam egy HazRES-be, csak hogy egy kicsit átmozgassam szegény zászlóshajóm megmacskásodott porcikáit. Az első 10-20 perc puszta ki-be ugrálgatással telt, mivel kizárólag muslicák zümmögtek a kavicsok között, de egyszer csak megérkeztek a nagyfiúk is. Hát ilyen terülj-terülj asztalkát még nem tapasztaltam, úgy látszik, Braben bácsi már valamiféle elő-karácsonyt tart Fed vitézeknek, vagy nem tudom.

:C

Sajnos 122 ügyfél nem megfelelő okmánybélyeget ragasztott a beadványára, így ezeket a kérelmeket el kellett utasítanom.
:)

A vicc az, hogy mindez úgy állt össze, hogy halál béna voltam. Olyan fokon szoktam el a Corvett-hez való manőverektől, és taktikáktól, hogy majd minden kuncsaft kb 2x annyi időbe telt, mint a Krait-el(hiába, gyak napra pontosan 5 hónapja ültem át a Corvette-ből). De egyszerűen nem tudtam annyit bénázni, hogy az meglátszott volna a shield-emen, kb mintha egy M1 Abrams-t dobtak volna a lovaskatonák közé. :)
Nem mondom, néhányszor után kellett gyártani a lőszert, de ha egyéb külső okokból nem lett volna muszáj befejeznem, akkor még órákig(vagy tán napokig) is kint lehettem volna, mert az ügyfelek csak nem fogytak, a SCB kosár alig ürült, és a lőszert meg manapság nagyüzemben lehet gyártani. Mindazonáltal úgy döntöttem, hogy a két medium MC-t lecserélem frag cannonokra, így a két huge, és két small MC marad, a maradék két medium, és egy large helyre meg jöhetnek a frag-ek. De ezt már csak holnap.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#38281) cinemazealot válasza orientcx (#38280) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fényképet kérünk a kiragasztott poszterről! :K

(#38282) Cooper911 válasza cinemazealot (#38281) üzenetére


Cooper911
senior tag

Természetesen, mindenkinek külön, borítékban elküldve. Köszönjük. :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38283) gentlelynx válasza orientcx (#38280) üzenetére


gentlelynx
tag

Kikkkérem magamnak! :DDD ;]
Tegnap több mint 170 patiszont pukkantottam szét és ~1,7M "kaszáltam" :B :))
De legalább a cél nemes és nem hagyom magam eltéríteni, holmi krőzusszindróma veszélyeztetés miatt! :DD

(#38284) wollnerd válasza orientcx (#38280) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Majdnem két óra alatt 12 milla?! :D Egyedül hozod ezt össze vagy nem? (Látom a MC tagokat)
Én 2 óra alatt csak kb. 3,5-4 millát hozok össze... Ezzel a Corvette fitt-tel... :O
(Ami egyébként ha a 2 PD helyén a maxra feljesztett SBooster van, akkor 10 ezer MJ-os a pajzsa.)

Egyébként ezt a session összefoglaló ablakot csak az aktív Multi-crew esetén lehet behozni?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38285) duvi


duvi
nagyúr

December 11-én érkezik a Beyond utolsó frissítése.

(#38284) wollnerd
"Egyébként ezt a session összefoglaló ablakot csak az aktív Multi-crew esetén lehet behozni?" Igen :K

[ Szerkesztve ]

(#38286) 42861 válasza duvi (#38285) üzenetére


42861
senior tag

Királyság, téli szünetben lesz mivel molyolni. Remélem elég stabil lesz már az elején is.
Mik a tapasztalatok, mennyire volt bugos a béta?

(#38287) Pissti válasza wollnerd (#38284) üzenetére


Pissti
csendes tag

Szerintem elég csak egy fegyverre corrosivet tenni (akár a legkisebbre). A legjobb tudomásom szerint nem halmozódik a hatása. Beam mellett nem biztos, hogy tennék az mc-re incendiary-t. Csak feleslegesen melegíti a hajót.

(#38288) duvi válasza Pissti (#38287) üzenetére


duvi
nagyúr

"Szerintem elég csak egy fegyverre corrosivet tenni (akár a legkisebbre). A legjobb tudomásom szerint nem halmozódik a hatása." Így van :K

(#38289) gentlelynx válasza Pissti (#38287) üzenetére


gentlelynx
tag

...valamint, ha felbiggyesztenél egy Kill Warrant Scanner-t, akkor azzal is lehet növelni a bevételt.
Nekem az a tapasztalatom, hogy egy 4-5 millás helyi bevétel mellé, akár 2M IS-zaciban beváltható cédulát is össze lehet gyűjteni vele.
Azért azt hozzátenném, hogy a KWS fogyaszt szépen, tehát kicentizett PP-nél külön figyelmet igényelhet.
Csak nekem rá kellett mérnökölni a fast scan-re, mert hamarabb elpukkantak a delikvensek, mintsem leszkennelődtek volna ;]
(De azért ezt a fittet elnézve, megint rájöttem, hogy csíra vagyok :B :DDD )

(#38290) wollnerd válasza Pissti (#38287) üzenetére


wollnerd
aktív tag

"Beam mellett nem biztos, hogy tennék az mc-re incendiary-t"
Akkor mit ajánlasz? Ugye, én szeretnék a delikvensek minél erősebb sebzésére menni..
Auto Loader? Az mennyire hasznos a gyakorlatban?
Emissive Munitions? Hasznos? Előnyömre mehet ha az ellenfél túlmelegedési sokkot kap?
Multi-servos vs. Oversized exp. effect? Azaz a 3% gyorsabb tüzelés vagy a 3%-os plusz damage a jobb?
Duvi:
Noted. :) Akkor vmi mást használok a 2 MC-nak (is), hogy mit, fenti kérdés. :)
gentlelynx:
És tényleg! Erről megfelejtkeztem! :)
Majd az egyik PD helyére rakom. És figyelek a fogyasztására.
Valójában felesleges volna 2 PD? Ugye direkt úgy helyeztem el hogy fent legyen elől, mindkét oldalon.

Köszi a válaszokat!

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38291) gentlelynx válasza wollnerd (#38290) üzenetére


gentlelynx
tag

Ez a PD elhelyezés egyébként egy érdekes kérdés. Én hátra szoktam és úgy, hogy legyen rálátása az alsó és felső hátsófertájomra, kint a végtelenben... A Guardian romokhoz úgy raktam két oldalra, hogy felül legyen, ha a sentinelek borogatnának, akkor legyen beleszólása...
Előre nem is gondoltam, hogy érdemes lenne rakni, mert úgyis megpróbálok lefordulni róluk, ha észreveszem, tehát a szebbik felem felől jönnek így-is-úgy-is... ;]
Én eddig egyet raktam, az megfogta, amit kellett. Most a patisszonoknál meg felesleges, mint kandisznóra a csöcs, mert úgysem semlegesíti ezeket a fertőzős rakétákat.
MC-nél én eddig a damage növelésre mentem rá, ha már nem fixed-eket használok. (Vagy gimballed, vagy turret)
A hő csökkentés (vagy legalább nem növelés) szintén szempont volt nálam eddig.
De félek ebben a kérdésben max. középszer vagyok, ne hallgass rám :B ;)

(#38292) orientcx válasza wollnerd (#38284) üzenetére


orientcx
őstag

"Majdnem két óra alatt 12 milla?! :D Egyedül hozod ezt össze vagy nem? (Látom a MC tagokat)
Én 2 óra alatt csak kb. 3,5-4 millát hozok össze"

Egyedül játszom, de beültetem magam mellé a másik karakteremet, mert ugyan csinálni nem csinál semmit, de hoz egy + PIP-et a hajónak, ami nagy előny(bár jelen esetben pont nem, mert az első pár percben kifagyott a laptop, amin futott, így emiatt ugrott a +pötty is)
Amúgy a linked nekem nem műxik.
Ami pedig a 12 millát illeti, az nem az én érdemem. Ez pusztán attól függ, hogy mit dob a gép. Hát itt most kijött a jackpot, A 17-edik után már nem is számoltam a kondákat. Átlagban egy 40-60 perces körben nekem sem jön össze több úgy kb 3-4, vagy valamivel jobb esetben 6 Misikénél, itt meg a bounty 90%-a egy igen sűrű 50 perc alatt folyt be, a többi idő inkább csak ki-be lépkedéssel, meg téblábolással telt.

cinemazealot - "Fényképet kérünk a kiragasztott poszterről!"

Először ide tettem, de az interior designer-em lebeszélt róla, mert szerinte a medaaansze(medence) miatt túl nagy a nedvességtartalom

ezért átraktam ide.

:)

Cooper911 - "Természetesen, mindenkinek külön, borítékban elküldve(kérjük). Köszönjük"

Természetesen mindenkinek küldöm a borítékot ... amint én is mindenkitől megkapom a megfelelő borítékot, vagy ha gondoljátok, küldhetitek egyből üvegben is :)

gentlelynx - "Kikkkérem magamnak! Tegnap több mint 170 patiszont pukkantottam szét és(csak) ~1,7M "kaszáltam"

Hja kérem, egy Fed bugris nem zöldségekre vadászik a konyhakertben, hanem vadhúsra a rengetegben!
Őőő .. hát legalábbis így szól a kocsmában nagy hangon előadott verzió, igazából persze úgy is mindenki tudja, hogy a "vad" a sarki hentestől származik :B

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#38293) cinemazealot válasza orientcx (#38292) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az interiőrdizájnered túl sokat tökölt a mödanszié melletti változattal, mert bevitted a lakásba, addigra összement a kép. Pedig a vízben még az antigravitációs teszteket is hangulatosabban tölthetted volna... ;)

(#38294) gentlelynx válasza cinemazealot (#38293) üzenetére


gentlelynx
tag

Beleejtette a medasnsziéba és a szárítógépben összement... aszitte, hogy nem vesszük észre... Mi észrevettük, lehet, hogy a Fed SZH meg annyit koccolt naközben, hogy neki már fel sem tűnt?!? ;] :P

(#38295) Pissti válasza wollnerd (#38290) üzenetére


Pissti
csendes tag

A kérdés az, hogy energiában és melegedésben hogy bírja a hajód, ha egyszerre használod a beamet meg az MC-ket? Ötletnek nem rossz a beam mellé a két incendiary-s multi, bár nekem elég szokott lenni egy Huge beam is. A corrosive helyett, akkor már inkább oversized. Illetve a sensor-t is lecserélném A kategóriásra, ha már harci hajó.

(#38296) orientcx


orientcx
őstag

Ahogy a minap mondtam, a két medium MC-t lecseréltem frag cannon-ra. így most a két huge, és két small helyen MC-k, a két medium, és egy large helyen meg a három frag van. Nem kérdés hogy jó döntés volt, durván felgyorsult az ügymenet. Sajnos az alaposabb teszt még hátravan, mivel ma volt meg a böjtje a tegnapelőtti 12 millás körnek, az idő 90%-át meddő ki-be lépkedéssel, és üres téblábolással töltöttem. Mindenesetre azt a következtetést vontam le, hogy a Krait-el könnyebben, és gyorsabban lehet felpofozni a kuncsaftokat, beleértve még az erősebb wingeket is, viszont a Corvettel a lőszergyártásnak hála gyak az örökkévalóságig kint lehetne maradni egy HazRES-ben anélkül, hogy bárki meg tudná kocogtatni a hullomat. A minapi hozzászólásomban csak poénból neveztem T-rexnek a Corvette-t, de most már hivatalosan is is belefoglaltam a nevébe: Orient cx one T-rex :)

cinemazealot
gentlelynx -
"aszitte, hogy nem vesszük észre..." - (képméret)

Na jó, lebuktam. Amúgy meg illetlenség mindent észrevennetek, de legyen. A kedvetekért jöjjön a NAV-nak szánt verzió.

T. NAV! Szegény, hangártakarításból tengődő Fed bugris vagyok, azt a 18 db hajót csak lízingelem, éves jövedelmem 0.6 Cr, amiből havi 1.4 millióval a nehéz sorsú, éhező gyermekeket támogatom, stb, stb...

:B

Ezúttal külön le is mértem a képet, a fejétől a farkáig 8 méter 13 centi, a farkától a fejéig 2 méter 18, az összesen 1 méter 27 centi(hosszúság szerint adózunk) ;)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#38297) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Én már várom a végleges 3.3-at. :) A tervem ezután egy újabb nagy exploration túra. Valszeg még nagyobb lesz mint az előző. :)
ezúttal "megkerülöm" a galaxist, ismét BP-ig. Kb. így. Hogy ezután mi a tervem? Valószínűleg a Scenic Route Finder-re bízom a visszautat. Nagyon érdekesnek tűnik ez a oldal. Máris érdekel pl. a "Planetary Nebula" és "Nebula" közti különbség is. :))
Ja és Krait Phantom lesz a hajóm és ezt a fittet terveztem neki. (Remélem mindenkinek műxik a link. [beta.coriolis.edcd.io]) Mit szóltok?
Amúgy a Repair limpet-nek csak a wing esetén van értelme? Nem lehet úgy használni hogy megjavítsa a saját hajóm hullját? :U
Illetve, ugye az FSS már alapfelszereltség minden hajóban, ezt tudom. Tényleg érdemes vinnem a DSS-et is? Használható és extra pénz jár akkor is, ha (csak) a Water world-ok és ELW-ok felszíneit mappelem le?
Még nem igazán sikerült kibogarásznom hogy akkor mennyire is változott akkor felfedezésért járó díj a csak fss használatával?
Járna a pénz, ha csak csupán belépek a rendszerbe és megyek is rögtön tovább a következőbe....?

Köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38298) orientcx


orientcx
őstag

Ejnye, Braben úr, Agamemnonból ilyen piti kis bűnözőt csinálni, hát ez azért nem volt szép öntől!

:)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#38299) privateer2


privateer2
csendes tag

Discordon volt egy diskurzus az energiagazdálkodásról.
Eredeti hely:
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/191950-Tips-for-Power-Management

5. prioritás: Cargo Hatch
4. prioritás: A harchoz nem nem alapvető fontosságú eszközök.
FSD, a Fuel Scoop, az Interdictor és a nem esszenciális szkennerek (Cargo, Wake). Ezek a dolgok nem segítenek a harcban, és nem sok a hátrány ér, ha kikapcsolnak.
Elengedhetetlen azonban, hogy ha erőmű megrongálódik, és a modulok elkezdenek letiltani, akkor érdemes átrakni az FSD-t az 1. prioritásnak. Bár stresszes harci helyzetben nehéz lehet gyorsan elvégezni, ez biztosíthatja, hogy mindig lehet egy menekülési lehetőség.
3. prioritás: Védelem
Fegyverek, shield booster, chaff, létfenntartó, kws. Ezek miért nem magasabbak (2-es?). A válasz: Hamár az erőműved lövik ki alólad, akkor a védelmi rendszered kudarcot vallott, vagy egyszerűen nem jól harcoltál. A pajzserősítők is itt vannak, mert ha komolyabb találat ér, akkor a pajzsot vissza kell töltenie. Ha egy kis teljesítményveszteségnél automatikusan kikapcsolnak, gyorsabban tudják feltölteni őket, még akkor is, ha alapszintű a pajzsod. Létfenntartó kikapcsolódása jelzés a számodra hogy jobban járnál, ha kilépsz a harcból. Úgyis visszakapcsol a létfenntartó amint a fegyvereket kikapcsolod.
2. prioritás: Harc
Fegyverek és szenzorok. Erről nem írnék sokat. De ha az erőmű komolyabban károsodik, még lehet esélyed a visszavágásra, legfeljebb 1-2 fegyver lekapcsol. Szenzor fontos dolog, mert ha lekapcsol, akkor nem leszel képes befogni az ellenfeled, vagy a szomszéd rendszerbe sem fogsz tudni átugrani, mert nem találod meg az ugrási vektort.
1. prioritás:Alapvető dolgok és maradék védelem.
Ekkor már az erőműved az utolsókat rúgja. Ha nem működik az ide besorolt modulokból valami, akkor véged van, nyúlcipő amíg lehet.
Csak a hajtómű, pajzs és a power disztributor.
Bármi más, ami ezt a prioritást illeti, fennáll annak a kockázata, hogy teljesen leállítja az egész rendszert, ha a sérült erőmű teljesítménye túl alacsony.
Mindazonáltal vannak olyan esetek, ahol ez nem igaz, és az ilyen módon történő beállítás lehetővé teszi a maximális túlélést. Ha azt szeretnéd,megnövelni esélyét hogy legyen szuflád a tolóerő az egyetlen dolog az 1. prioritásban, akkor rakd a pajzs generátort a 2. prioritásra; Bár ez azzal a veszéllyel jár, hogy nem tudsz pajzsot regenerálni, mert ha olyan rossz helyzetbe kerülsz, ahol a pajzsod már leesett és az erőműved károsodott - így elegendő idő telik el az FSD töltéshez.
A distributor pedig egyszerűen azért van itt, mert ha offline állapotba kerül, nem fogsz tudni lendületet (boostolás) venni, és elmenekülni.
Eredetit elkövette: CentrumSilver


[ Szerkesztve ]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#38300) privateer2 válasza orientcx (#38298) üzenetére


privateer2
csendes tag

Látom, valaki más is olvassa a Dűnéket. :)
Mükénéi királyt most nem említem.

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.