Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) gentlelynx


gentlelynx
tag

Hali All!
Aki esetleg használ EDMC-t, tapasztalt olyat, hogy nem igazán működik a frissítés óta az EDDB felé az adatküldés? :(((
Illetve itt (EDDB) az adatbázisban én csak 7 napnál régebbi commoditie adatot találtam. :((
Inara felé (bár itt is vannak furcsaságok egy ideje) működni látszik, illetve EDSM és XIA is frissül.
Folyamatos felirat alul:
Hiba: Frontier szerver nem elérhető

(#38402) cabala1


cabala1
tag

Sziasztok!

Gondoltam bejelentkezek, mivel már 2 hónapja tolom az "új" Elite-t. Öreg szaki vagyok, akinél szerintem nem sokan játszhattak annó többet C-64-en Braben bácsi játékával. Lave-n születtem, az oviban Thargoid volt a jelem, közgazdagási suliba Isinor és Quitiri útvonalon jártam (Computerrel és Furral kereskedtem), illetve még Zaonce volt a kedvenc kikapcsolódási helyem. Elég hamar Elite lettem és minden egyes "Well Done Commander"-nek úgy örültem, mint majom a farkának, még azután is, hogy szinte már mindent elértem és ugráltam a galaxist körbe-körbe. A dokkolás volt a kedvencem - és imádom mind a mai napig dúdolni a kék duna keringőt.

Jelenlegi állásom: ~1mrd Credit, Trade-ben már Elite (kell a pénz hosszú távon a kondára), Competent harcban (még csak Nav beacon-öknél rendőrösködök, gyakorolnom kell a FAOFF-ot és még elég sok hiányosságom van). 4 hajóm van, mind specializáltam és mind Python: egy nagy ugrásra (töküres, engizett FSD + Fuel Scoop ~45ly), egy harcra (pajzsok, fegyverek, hull-erősítéssel), egy bányász és SRV-s felfedező, illetve egy kereskedős (maxig húzva 288 cargóval se pajzs se fegyverek). Kézzel nem dokkolok, hagyom, hogy a computer csinálja, mert néha fel is kell állni a géptől inni-enni.

Szóval sziasztok! :)

Cabala

(#38403) csiak válasza cabala1 (#38402) üzenetére


csiak
tag

Hali Cabala, azt hiszem jó helyre jelentkeztél be! Vagyunk itt még néhányan hasonszőrűek mint TE! ;)

"Sok loot disznót győz!"

(#38404) duvi válasza cabala1 (#38402) üzenetére


duvi
nagyúr

Üdv a csapatban :)

(#38405) totila válasza cabala1 (#38402) üzenetére


totila
tag

" Öreg szaki vagyok, akinél szerintem nem sokan játszhattak annó többet C-64-en Braben bácsi játékával"
Húha! Ez felér egy kihívással! OrientCx, erre egy Fed szájhősnek mondani kell valamit, sőt nem is csak mondani, de NAGYOBBAT mondani! :DD
Isten hozott, öröm ha új cmdr érkezik!

[ Szerkesztve ]

(#38406) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy az ilyen nagyobb upgrade-eknél nem egyszerűbb-e újratelepíteni az egész játékot?

Csak, mert kb. 10 órája próbálom frissíteni, de mindig megáll, pedig elég jó netem van...

Miért probléma ez a kezdetek óta? :W

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38407) Mortel válasza cabala1 (#38402) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

Üdv a klubban! :)

Én csak Spectrum-on és Amigán játszottam, de azokat az időket semmi sem hozza vissza...

Sajnos... :(

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38408) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Máris találtam egy Earth-like World-öt. :) Ez az első az FSS scan óta.

Viszont látom hogy van reported bejegyzés, vki mástól. Nem tudom hogy az új felfedezési módszerrel, mikor számít legelső felfedezésnek? Amikor reported is én vagyok? :F SZERK: Illetve azt se tudom hogy ennek a bolygónak mitől lett a reported location-ja a Founder's World otthona? :Y

Fel is térképeztem a szondákkal. :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38409) VikMorroHun válasza gentlelynx (#38401) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Nálam sem működik az adatküldés ED Market Connectorból. Először azt hittem, félreértettem, és regisztrálni kell hozzá az EDDB oldalon, de az sem működik (nem jön meg az aktiváló e-mail - megnéztem a spam mappát is).

Egyébként megkaptam az első bírságomat csempészéséért. Franc se gondolta, hogy a dohány illegális. :) Még szerencse, hogy rendszeren belül szállítottam egy kis vizet (olyan 18 tonnát), és ezen több, mint a felét megkerestem a bírságnak, aztán leadtam a küldetést, az meg egyébként is jóval többet fizetett...

Mortel: Tedd át Steamre, ott szerintem nem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#38410) duvi válasza Mortel (#38406) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajnos a frissítés óta rendszeres szerverproblémák vannak. Van aki nem tud csatlakozni, van akit rendszeresen ledob a szerver... Dolgoznak rajta és remélhetőleg hamar megoldják!

(#38411) wollnerd válasza duvi (#38410) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Az EDDI hivatalos Frontier topicjából:
"Yes the Frontier API has changed its authentication protocol and we were not given the transition period that we were promised. This means that for the time being, the API is unavailable to EDDI. EDMC and EDDiscovery are in the same boat.

When I have more info I will update you."

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38412) 42861 válasza wollnerd (#38408) üzenetére


42861
senior tag

Ha FSS-el szkenneled, akkor megkapod a "First Discovered by" cimkét. Ha még nem szkennelte be senki FSS-el, vagy a régi detailed rendszerrel. Na meg persze ha te adod le "elsőnek".
Ha megszondázod, akkor kapod meg a "First Mapped by" jelzést is. Persze csak ha ezt is te adod le elsőnek. Meg ezért jár bónusz lóvé is.
Kérdés viszont számomra, hogy a régi rendszerből megmaradt az 50%-os bónusz a "First Discovered"-ért?

Reported location. Talán az emberke ott adta le az adatokat? Erre tippelek.

(#38413) Mortel válasza duvi (#38410) üzenetére


Mortel
senior tag

Duvi: Köszönöm! :)

VikMorroHun: Hogy költözzek át a steam-re?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38414) gentlelynx


gentlelynx
tag

Köszi az infót! Reméljük, hamar megoldják! :K

(#38415) duvi válasza Mortel (#38413) üzenetére


duvi
nagyúr

Én nem ajánlanám a steamre költözést (legalábbis az említett probléma miatt semmiképpen), mivel a szerverproblémákat nem oldja meg, de bejön még egy láncszem ami plusz hibaforrás lehet!

(#38416) wollnerd válasza 42861 (#38412) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi a választ!
Eddig lazán élvezem ezt új felfedezésdit. Tényleg egyáltalán nem unalmas már felfedezni az összes bolygót is minden rendszerben és még gyors is. :)
Tovább megyek a galaxis "déli" szélére, aztán így szélén, The abyss-en haladva elérem BP-ot.
------
Amúgy felfedeztem hogy a repair limpettek még a saját hajónk hullját is megjavítják!
De... sajna döntenem kellett tényleg vigyem-e, mert akkor valami be kellene áldoznom. :/
jelenlegi Phantom fitt. Inara link
Mert ugye Repair limpet mellé kellene egy cargo rack is. Vagy le kellett mondanom a DSS-ről és a 3. AFMU-ről, vagy SRV-ről, vagy a 2 AFMU-ről. Vagy a plusz +10,5 Ly-ről. (ami igencsak hátrányos ha galaxis szélén szeretnék menni.) Hát mindegyik kompromisszummal jár... :O
Az egyetlen igazi hajó amibe tényleg MINDEN befér az a Anakonda. :U
Ne vigyem inkább a condát és mondjak le az új hajóról? Ehh... ha lenne még CSAK EGY plusz modulhelye a Phantomnak... de nehéz döntés volt. :O Inkább elengedtem a repair limpetet és elindultam....

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38417) 42861 válasza wollnerd (#38416) üzenetére


42861
senior tag

Soha nem használtam még a repair limpetet, de oda nem elég csak a controller? Limpetet ugye lehet szintetizálni. Ha nincs cargo akkor nem csak "kigyártja" hajón kívülre? Mindenképpen kell hozzá a cargo?

(#38418) duvi válasza 42861 (#38417) üzenetére


duvi
nagyúr

"Mindenképpen kell hozzá a cargo?" Igen, kell.

(#38419) gentlelynx válasza duvi (#38418) üzenetére


gentlelynx
tag

Pedig ez mekkora fícsör lenne! :K :DDD
Ezért mondják, hogy a magyar innovációnak nincs párja! :C

(#38420) 42861 válasza gentlelynx (#38419) üzenetére


42861
senior tag

Nem mondom, hogy követendő példa vagyok, de AFMU-kat tuti kidobnám. A SOL-Colonia-BP-SOL útvonalat nélkülük tettem meg. Repair limpet és heat sink sem volt, és így is csak hazafelé az utolsó 2000 fényévben vágtam oda a hajót egy landolásnál, így 99% hullal fejeztem be az utat. Az út amin most hétvégén elindultam az is lesz vagy 130-150 ezer fényév, eszembe se jutott felrakni ezeket. De persze érthető ha úgy érzed kell a biztosíték.

(#38421) Cooper911


Cooper911
senior tag

Nem tudjátok mi ez az audio üzenet ami midig bejön? (és hol lehet kikapcsolni?)
Mintha a Gnossisról beszélne meg valami upgrade-ről, de annyira megijeszt mindig hogy elfelejtek odafigyelni :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38422) Submarine válasza duvi (#38415) üzenetére


Submarine
senior tag

Nem igazán releváns. Ugyanúgy indul az ED kliens magában is, nem kell hozzá a steam.

(#38423) duvi válasza Submarine (#38422) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudom, de akkor meg pláne minek a steam :F

(#38424) cintula187 válasza duvi (#38410) üzenetére


cintula187
addikt

Most zsinorban egymás után van olyan, hogy kidob crash reporttal asztalra miután a full spectrum scannerből visszalépek.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#38425) wollnerd válasza cintula187 (#38424) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Én nálam is volt ilyen, a mai nap kivételével az elmúlt 3 napban előfordult egy crash. Mind 3x-szor küldtem bug reportot, tegnap pedig írtam a bugreport fórumra is.
Nem tudom milyen összefüggés okozza hogy kifagy, vagy sem. Remélem FDev tudja/rájön.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#38426) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, ismerösnek kellene a játék, de lenne egy kérdés. Az ed-hez mindenképp kell regisztálni egy felhasználót, akkor is ha steamen veszi meg?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#38427) duvi válasza ooooobi (#38426) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, mivel a háttérben a steam is az ED klienst hívja meg (mint sok más steames játék is).

(#38428) gentlelynx válasza Cooper911 (#38421) üzenetére


gentlelynx
tag

Rám is a frászt hozza ez a részeges bekiabáló, de eddig nem sikerült rögzítenem és mire összeszedem magam a sokk-ból, addigra rájövök, hogy olyan púr az inglisem, hogy nem is értettem :K

(#38429) Jacktor válasza 42861 (#38420) üzenetére


Jacktor
tag

Dettó.

www.wotinfo.hu

(#38430) gentlelynx


gentlelynx
tag

Az milyen már, hogy crew módban a ship lap nem fér bele, abba amibe bele kéne férnie?
Ilyenkor hogy érhetők el a funkciók, illetve egyáltalán mi(k) az(ok)?

(#38431) Cooper911 válasza gentlelynx (#38428) üzenetére


Cooper911
senior tag

A market connector USS Survey pluginja csinálja. Azért szól, hogy frissítsd. :)

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38432) VikMorroHun válasza duvi (#38423) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Mert valaki panaszkodott, hogy nem megy rendesen a letöltés.
Az átköltözést már nem emlékszem, hogy csináltam, de valahogy lehetett kérni Steam kulcsot, akinek megvolt a játék a Braben-féle boltból.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#38433) duvi válasza VikMorroHun (#38432) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Aki a Frontiertől vette meg a játékot, az ajándékba kap steames kulcsot is hozzá. Az Összefoglaló/Telepítés szekcióban le van írva, hogy kell claimelni a steames verzióra.

(#38434) Submarine válasza duvi (#38423) üzenetére


Submarine
senior tag

Konkrétan semmi.

Viszont poénból gyűjtöm az ingyen játékokat, nem is játszottam még egyikkel sem ED-n kívül (nem mintha akárcsak arra is lenne elég időm) :

:DD

(#38435) gentlelynx válasza Cooper911 (#38431) üzenetére


gentlelynx
tag

Igen, jelenleg a 4.5.0 verzió van fent, de ettől függetlenül továbbra is mondja, hogy frissítsem...
(Bár ez annyira nem is off ;)

(#38436) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Ez a "full spectrum system scanner" mit takar?

És miért van még egymillió gomb hozzárendelve? :)

A Discovery scan és a detailed surface scan ezentúl ezen opció alatt lesz beállítható?

Köszönettel:

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38437) Mortel válasza VikMorroHun (#38432) üzenetére


Mortel
senior tag

Én voltam... :U

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38438) Mortel válasza duvi (#38415) üzenetére


Mortel
senior tag

:R

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38439) Mortel


Mortel
senior tag

Hogyan lehet használni a DS-T?

És mi az "cockpit mode" ?

Eddig beugrottam egy rendszerbe, és működött a ds, most meg ez...
Nagyon olyan mintha még mindig folyamatosan írnák a játékot, és néha fogalmuk sem lenne arról, hogy mit is akarnak...
Csak jönne már ki a SC :)

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38440) Submarine válasza Mortel (#38436) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Kicsit tekerj vissza, már volt szó róla a napokban:
"Itt tudod beállítani a mód váltást: Options > Controls > Mode Switches > Switch HUD Mode"
Én még mindig bajban vagyok vele, de már kezdem kapiskálni.
Kb. négyszer futottam neki, mire sikerült rendszert, meg felszínt szkennelnem.
Annyi jó benne, hogy elég ha egy helyben állsz.
De még elmagyarázni semmi esetre sem tudom.
De a legnagyobb bajom a gombok beállításával akadt.
Meg a rövidítésekkel.
Úgyhogy először azokkal vergődj zöld ágra, állíts be mindent, utána már rájössz sztem magadtól is.
Ha jól értettem az itteni hsz-ekből, valahogy még távolabbi rendszereket is le lehet vele csekkolni.
De lehet ezt félreértettem.

Értem én, hogy állítsa be mindenki az irányítást, az eszközeihez, meg a saját szája íze szerint.
De így akkor is olyan a játék, mintha beülnél a vadi új kocsidba, és a pedálok, váltókar, kormány, meg a műszerfal egy dobozban pihen a csomagtartóban.. rakd össze magadnak apa!

[ Szerkesztve ]

(#38441) Mortel válasza Submarine (#38440) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm! :)

Sejtettem... :)

Ez egy "furcsa" játék... :)

Valaki elmagyarázná hogyan működik a discovery scan, miért nem működik "cockpit mode"-ban, (egyáltalán mi az) ????

Köszönöm előre is :

De miért kell agyonbonyolítani egy játékot olyan szintre, amit csak egy degenerált Angol amatőr csillagász elméje érthet meg?????

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38442) pilóta válasza Submarine (#38440) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én is teljesen értetlenül állok az előtt, hogy miért nincs alapértelmezett beállítás mindenre. Aztán majd személyre szabod, ha nem tetszik, de hogy alapból fogalmad sincs, hogy mi mit csinál, csak fórumokról meg youtube videókból lehet kideríteni, hogy mi hogy van, az azért eléggé gáz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#38443) duvi válasza Mortel (#38441) üzenetére


duvi
nagyúr

Felturbózták az felfedezést és a bányászatot, hogy érdekesebbé tegyék a játékot. Bevezették az Analysis üzemmódot és az összes felfedezőfunkció (discovery scanner, surface scanner, Spectral Analysis) csak itt érhető el. A Cockpit módban maradt a többi funkció (pl. a fegyverhasználat). A két módhoz egy váltógombot kell beállítani - amit Submarine kolléga is leírt - Options > Controls > Mode Switches > Switch HUD Mode. A Discovery scanner mostantól nem foglal modulhelyet és nem kell megvenni, mivel minden hajó alaptartozéka lett. Ugyanúgy működik mint régen. Firegroupban beállítod és amikor beugrasz egy új rendszerben aktiválod. Ezután ha részletesebb adatokra van szükséged, akkor átváltasz FSS scannelésre (Spectral Analysis), ami megnyit egy minijátékot és és system térképen neked kell megkeresni az égitesteket/jelforrásokat és egyesével lescannelni. Végezetül ha kíváncsi vagy egy bolygó felszínére, akkor közel repülsz hozzá és a surface scannerrel szondákat (probe) lősz a felszínére. Ha a szondák 100%-osan feltérképezték a bolygót, akkor megtudhatod, hogy milyen érdekes képződmények (POI-k) találhatók a felszínen és pontosan hol. Kb. ennyi most a kibővített exploration.

A béta alatt többször is streameltek, ahol részletesen elmagyarázták és bemutatták az új funkciók működését. Végezetül, amikor kijött a patch, egyből kiadtak két új tutorial videót és a controls menüben egy sárga felkiáltójeles figyelmeztetés világított, hogy be kell állítani az új funciókat. Egyébként ezeket mindig posztoltam a topicban és kitettem egy csomó képet is a streamek alatt.

Lehetetlen előre beállítani az új funkciókat, mivel annyiféle hardver van forgalomban. Van aki egér+billel, joy+billel+hotassal, kontrollerrel...stb játszik.

- Elite Dangerous: Pilot Training - Exploration
- Elite Dangerous: Pilot Training - Mining

[ Szerkesztve ]

(#38444) 42861 válasza pilóta (#38442) üzenetére


42861
senior tag

Ha visszaváltasz a controls menüben a defaultra, akkor ad egy gombkiosztást az új funkciókhoz is. De ugye ilyenkor minden visszakerül alapra. A legegyszerűbb ha itt nyomsz egy screenshotot, visszaállítod a már személyre szabott custom módodat, majd magad állítod be az új funkciókat a screenshot alapján.

(#38445) pilóta válasza 42861 (#38444) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem arról van szó, megoldom, csak fura, hogy ennyire nem figyelnek a kezelőfelületre. Szerintem ezzel rengeteg játékost veszítenek, akik nem akarnak órákat youtube oktatóvideókat nézni, hogy játszhassanak, hanem játszanának inkább. A játékok 99,99999 százaléka meg tudja oldani, hogy ha még bonyolult is a kezelés, menet közben mindent ki tudsz tapasztalni. Meg van a 0,00001%, (ami önmagában az Elite…:D), ami meg nem. Pedig ugyanannyi pénz/idő/energia lenne leprogramozni felhasználóbarátra is, mint ilyenre...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#38446) gentlelynx válasza pilóta (#38445) üzenetére


gentlelynx
tag

Érteni vélem, amit gondolsz, de szerintem az odafigyeléssel ebben az esetben nincs gond. Kevésbé örültem volna annak, hogy esetleg egy általam már bedefiniált gombra, odarakják az analizis módot, vagy az fss-t, mint így, hogy figyelmeztetnek, hogy ezeket be kell állítanom a teljes funkcionalitáshoz.
Szerintem (önkritika következik) én rendesen "behisztiztem" az átálláskor, (főleg, hogy épp gőzerővel Oitbi megmentésén fáradoztam), de alapvetően (és megvédhető érvrendszerrel alátámaszthatóan) nincs nagy gondom most az új felfedezési rendszerrel. Kicsit nehezen szokom még, hogy az USS-ek nem úgy jönnek ahogy megszoktam és amibe "beleszocializálódtam" a játékban eltöltött pár hónapom alatt (battus most nézem, hogy 10 hónapos leszek lassan :B ), de ennek is meg lehet találni az előnyét.
Főleg ha ilyen szépen adja a HGE-ket. :K
Én most úgy látom, hogy a játék része maga a működés felfedezése is, ezt könnyítheti meg, vagy gyorsíthatja fel egy yt videó (vagy itt a fórum), de ez eddig is így volt. Valahogy azok is felismerték a működést, akiknek nem volt mit megnézniük és maguk csinálták meg azokat a videókat, amik alapján most mi okosodhatunk.
A játékos elvándorlás, vagy maradás, vagy új játékosok érkezése szerintem ettől, alapvetően független, mert akinek nagyobb a kötődése a játék világához, azt ez nem fogja eltántorítani, akik meg gyengébb szálakkal kapcsolódnak, azok meg akármikor, bármilyen számukra nem tetsző fejlesztésre hivatkozva itthagyhatják.
(Aztán ezek közül többen egyszer csak gondolnak egyet és ismét nyakukba veszik a csillagporos utat...)
...befejezem, hosszú lesz :B

(#38447) Cooper911 válasza pilóta (#38445) üzenetére


Cooper911
senior tag

Szerintem ez részben direkt van így, ez egyfajta szűrő, hogy aki csak be akar lépni egy játékba és lőni a másikat az ne ezzel játszon hanem pl starconflict-el.
A repülőgép szimulatorok is ilyenek. Sok év Flight Simulator után Xplane-ben nem tudtam elindulni, felszálni.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#38448) cintula187


cintula187
addikt

Hali!

Új update -ben black box salvage küldetéseknél nyomtam rendszer scant. Nem adta ki mint régen, hogy melyik bolygó körül kersgéljek. FSS DSS izével rázoomoltam mindegyik signal source-ra, így sem adta ki hogy ott van a mission objective. Most komolyan minden source hoz oda kell ugranom vagy ez csak bug?

Illetve ami tuti, hogy bugos az surface missionok. Benne van küldetés leírásban, hogy rendszer scan vagy beacon scan. Rendszer scanre nem adja ki a cél bolygót, csak a beacon közvetlen scannelésére.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#38449) duvi


duvi
nagyúr

11:30-kor szerverleállás. Érkezik az első minor patch.

[ Szerkesztve ]

(#38450) Yag válasza pilóta (#38445) üzenetére


Yag
tag

Sajnálatos módon manapság az ingerküszöbünk tágulásának hatására a legtöbb játékosnak már nincs türelme "tanulni" a játék folyamatát. Ha figyelembe vesszük hogy ezek az űrhajók járművek és azok vezetését tanulni kell akkor azt is könnyebben fogadhatnánk el, hogy nem csak "beleülünk" és hajrá hanem hozzá tartozik pl. egy új autóba ülsz bele, hogy ülés, kormány magasság, gombok ellenörzése, tükör beállítás pedálok tesztelése és lehet menni forgalomba. Ez is hasonló. Nem csak a funkciókat kell gombokhoz rögzíteni hogy kényelmes legyen a játékod, hanem a különböző funkciókat is.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.