Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Boond válasza Dhampir (#9497) üzenetére


Boond
addikt

Nekem még korábbi modell van, de azért megnéztem mi van az újban, olyan sok azért nincs, hogy cseréljem :)
Csak érdekelt :)

Bár az android érdekesen hangzik :)

[ Szerkesztve ]

(#9502) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9503) Dhampir válasza Boond (#9501) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól muzsikál az elődmodell?

Mennyire vagy elégedett az Onyxszal?

Lengyel cég gyártja?

(#9504) Boond válasza Dhampir (#9503) üzenetére


Boond
addikt

Nekem tetszik, bár kipróbálnám az újat, mennyivel jobb/gyorsabb :)
De azért olyan nagy különbség nem hinném, hogy lenne.

Most egyébként tesóm használja. Amit néztem az ment rendesen, elvileg több olvasó szoftver közül lehet választani, de nyilván android több lehetőséget rejt mint a linux, vagy még sem? :)

Olvastam pár könyvet, megnéztem 1-2 magazint, egyebeket, és elég jól ment. Bár az auto frissítést nem raktam rá, így a felhőt meg könyvvásárlást nem lehet elérni, ami mondjuk nem nagyon zavar. Legutóbb mondjuk pont kézikönyvet olvastam, praktikusabb mint kinyomtatni :) És egy 32 gb sd kártyára szinte minden fel fér, még a zenéken túl is :) (mivel azt is lehet rajta hallgatni, akár)

De korában írt valaki itt részletesebben zedjuron azt hiszem erről, a modellről. Mondjuk ha ilyent tervezel venni, az új modell-t próbálnám ki, hogy milyen, avagy ha van rá lehetőséged összehasonlítanám a kettőt :)

Egyébként Zedjuronnak Pocketbook és M92 is van(mind2 nagy méterű), így ő tudott mind2ről írni, és ha pl a pocketbook olvasó programját is fel lehet rakni, az biztos nem hátrány.

Összességében igen. Én még 89 körül vettem, 99 helyett az Extreme Digitálban, tavaly, most néztem meg a papírt :)

Egyébként azért választottam végül ezt, mert zedjuron leírása, elmondása alapján többet nyújtott + a kijelzőse is újabb generációs volt már :) Meg formátum független :)

Azt nem tudom, annyira néztem utána, de azt hiszem lengyel cég igen. Egyébként teljesen magyar nyelvű, netezni is lehet rajta, csak legyen türelmed kivárni míg betölt a gmail :D (de pl sg.hu-t simán lehet olvasgatni ha valaki akarja, vagy akár gondolom ezt az oldalt is...)

[ Szerkesztve ]

(#9505) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Egy utolsó kérdésem lenne még.
K6 vagy Alcor Codex HD
A meló helyemen mi forgalmazzuk az Alcor cuccokat és azt meg tudnám venni kamatmentes hitelre K6 is van de nálunk drága 49e.
Mennyit számít a két magos proci és az androidos rendszer?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9506) Deck válasza zsombor22 (#9505) üzenetére


Deck
titán

K6 25k. Hogy hogy 50kért veszed? Pw2 is csak 40k.

PS5

(#9507) csidat


csidat
csendes tag

Tud valaki az ALCOR márkáról információt adni?

(#9508) JamesFinn válasza zsombor22 (#9505) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Jó lehet, bár én inkább ismertebb márka olvasóját venném, azért, mert ott vannak tapasztalatok, amik segíthetnek a döntésben. Ha a rajta futó android jól van optimalizálva, nem sok gond lehet vele. Itt a fórumon használnak páran droidos olvasót (wayteq) ők segíthetnek. Olvass vissza.

(#9509) Deck válasza JamesFinn (#9508) üzenetére


Deck
titán

Persze ezek akksiba gyengék.

PS5

(#9510) koncsik válasza Deck (#9509) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Alcor Codex-ről írja a forgalmazó:
"Működési idő: akár 8000* képtartalom váltás (kikapcsolt kijelzővilágítás esetén)
* A gyártó által elvégzett tesztek alapján. A valós működési idő a készülékbeállítások, használati szokások és környezeti tulajdonságok függvénye"
30k körüli árával elég csábító egyébként...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9511) csidat válasza koncsik (#9510) üzenetére


csidat
csendes tag

Tényleg csábító,Kérdés mennyi igaz a8000 lapozásból.Több hozzászóló szerint szépítik a gyártók a tényleges adatokat

(#9512) Deck válasza koncsik (#9510) üzenetére


Deck
titán

Leírás alapján valóban jó. Persze a valóságban kitudja. Garancia is kérdés. De a designjuk 0.

PS5

(#9513) zsombor22 válasza Deck (#9506) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Nálunk ez van Amazon Kindle Paperwhite II
Ma leteszteltem meló közbe a k6-t és az alcor codex-t és nem láttam akkora különbséget a két gép között hozzá teszem nem igazán vagyok otthon az e-book olvasókba.
Kinézetre természetesen a k6 a nyerő,viszont nagyon jó az alcor nak az érintő kijelzője.
Lehet hogy bevállalom az alcor-t így legalább tudok írni róla itt.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9514) gabeunit válasza zsombor22 (#9513) üzenetére


gabeunit
tag

Szerintem a két olvasó közti különbségek, csak hosszú használat,és nem egy pár perces ellenőrzés alatt fognak elő jönni! Pl.: A gombok az Alcoron lehet, hogy nem túl jók a világítás (szerintem nem lesz valami homogén) ugyanakkor a kijelző minősége, lapozási idő , és a kényelmi funkciók!
Nekem Pw2-őm van és nagyon megvagyok vele elégedve,és aki a konvertálással jön a kindle-el szemben az az az ember akinek nem volt még kindle-je! Ugyanis nem fárasztó, és nem idegesítő egyáltalán !

(#9515) Degeczi válasza zsombor22 (#9513) üzenetére


Degeczi
nagyúr

?
A K6 egy beépített világítás nélküli, infra érintőpaneles, alacsonyabb fölbontású készülék (és tényleg nehéz elhinni, h bárhol is 49e-ért adnák, kb. a fele körül reális) - rögtön láthatóak a különbségek egy másfajtához képest, legyen az Paperwhite vagy az említett Alcor

(#9516) zsombor22 válasza Degeczi (#9515) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Én írtam hülyeséget a Amazon Kindle Paperwhite II gondoltam de k6-írtam.
Az Auchaba dolgozok a műszaki osztályon nálunk ez 49e.
Kb 2 órán keresztül nyomogattam mind két gépet,sebességbe és a kijelzőbe se láttam akkora különbséget.
Viszont tényleg egy picit homogénebb a Amazon Kindle Paperwhite II.
Kipróbáltam az Alcor Saga-t is,és annak ellenére hogy nem érintős nagyon kézre állnak rajta a gombok.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9517) Dhampir válasza zsombor22 (#9505) üzenetére


Dhampir
félisten

Wifi nincsen benne (legalábbis a specifikációban nem tüntették fel), ha ez számítana.

(#9518) Dhampir válasza Boond (#9504) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a részletes beszámolót. :R

Egyenlőre csak vágyálom egy ilyen, "tudósoknak" és "képregénygyűjtőknek" szánt (a marketingrizsa szerint) könyvolvasó beszerzése.

A 6" kijelző számomra már kiesik, nagyon aprócska, viszont éppen ezért könnyen hordozható. A 8" méretű (PocketBook Inkpad) sem igazán győzött meg, de már haladás az átlaghoz képest.

Egy 9,7" méretű panelen jó eséllyel már a "Full Cirle" Magazinokat is kényelmesebben olvasgathatnám, mert egyre csak gyűlik az olvasatlan anyag. :D

(#9519) Deck válasza Dhampir (#9518) üzenetére


Deck
titán

Magazinra, képregényre tablet való.

PS5

(#9520) NY124 válasza Degeczi (#9515) üzenetére


NY124
tag

Ez furcsa.
Bizonyos helyeken azt olvasni, hogy megfelelő megvilágítás mellett még jobb is lehet a K6 kijelzője, mint a PW2-jé. Elvileg fehérebb a "papír" és a kerek szélű betűknek kontrasztosabb a széle rajta.

Ebből mi igaz?

(#9521) Deck válasza NY124 (#9520) üzenetére


Deck
titán

Nem valószinű, mivel a k6-ban nincs világítás, míg a pw2ben van és az miatt lesz fehér. Meg szórakozni kell lámpával..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9522) ZooLee válasza NY124 (#9520) üzenetére


ZooLee
őstag

Ez furcsa.
Bizonyos helyeken azt olvasni, hogy megfelelő megvilágítás mellett még jobb is lehet a K6 kijelzője, mint a PW2-jé. Elvileg fehérebb a "papír" és a kerek szélű betűknek kontrasztosabb a széle rajta.

Ebből mi igaz?

Igaz is lehet, de a kulcsszó a "megfelelő megvilágítás". A PW-nek kapacítív érintőképernyője van, a K6-nak infrás, ami azt jelenti, hogy a PW megjelenítője előtt van egy plusz réteg, ami a K6-on nincs. Ez optimális körülmények között (pl. direkt napsütés) még látható is lehet, de a különbség nem számottevő. Viszont minden egyéb helyzetben a világítás ezt bőven tudja kompenzálni.

A választás kifejezetten az olvasási szokásoktól függ. Ha mindig megvan a jó világítás (pl. olvasósarok, kültéri olvasás, stb.) akkor teljesen jó egy világítás nélküli olvasó, ha egyéb helyen is olvasol (pl. utazás közben, vagy nem direkt olvasásra tervezett világításban) akkor érdemes elgondolkodni világítóson.

(#9523) Degeczi válasza NY124 (#9520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Alapban, világítás nélkül picit fehérebb a K5 kijelzője is, igen (és nyilván azt kapta meg a K6), valószínűleg mert a Paperwhite-on a kapacitív érintésérzékelő egy további réteget jelent a kijelző fölött (a K6 érintésvezérlése infrás, ahol nincs ilyen réteg) - de jelentősége nincsen, mert úgyis mindig megy a világítás a Paperwhite-on, miért ne menne (nem fogyaszt annyit, h spórolni kellene vele)

Az alacsonyabb fölbontás pedig tényleg eredményezhet kevésbé elsimított élű, így kontrasztosabb szélűnek ható betűket (asszem a mobileread-en foglalkozott is egy fórum ilyesmivel, de most nem találom)
A különbség mindenesetre nem nagy: bő negyedével nagyobb a fölbontás mindkét irányban, de emiatt valóban eltérő az élsimítás picit.

(#9524) ZooLee válasza zsombor22 (#9516) üzenetére


ZooLee
őstag

Nincs konkrét tapasztalatom az adott olvasóval, de megosztanám az összeesküvés-elméletemet, aztán mindenki azt csinál vele, amit akar :)

Az Alcor nem egy nemzetközi márka, hanem egy Magyarországon használt márkanév, vagyis valamelyik nagy, általános beszállító van mögötte. Ez önmagában nem jelent rosszat, de ha valamilyen segítségre van szükséged, akkor sokkal kevésbé fogsz találni tapasztalatokat, ötleteket, megoldásokat, mint a nagyobb gyártók esetében.
Kérdéses lehet a garanciális ügyintézés is, bár ez a Te esetedben valószínűleg nem okoz gondot :)

Technikailag azt gondolom, hogy ha nem írják ki az e-ink kijelző típusát, akkor az gyanús, mert ha jó lenne, az szétkürtölnék, ha meg nem a legújabb, akkor azt diszkréten elhallgatják. Ez is vagy így van, vagy nem, de nekem ez a tapasztalatom.
A 8000 lapozás önmagában jó, de mond semmit a készülék valódi használhatóságáról, főleg úgy, hogy ez csak a gyártó által tesztelt adat. (na ez is egy jó példa, ilyen információt sem találsz a neten)

Természetesen a kedvezményes vásárlás egy nagyon nyomós érv, de használni hosszabb ideig fogod. Én inkább egy ismert márkát választanék, bár tény, hogy ha tényleg megkapod 20-22 körül, akkor nincs ár-versenytársa.

(#9525) zsombor22 válasza ZooLee (#9524) üzenetére


zsombor22
aktív tag

:R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9526) JamesFinn válasza ZooLee (#9524) üzenetére


JamesFinn
senior tag

...és megint a PocketBook ;)Egy kicsivel drágább, és sokunknak bevált. A shopline még mindig 22900 huf-ért árulja. És emögött a brand mögött van support.

[ Szerkesztve ]

(#9527) Boond válasza Dhampir (#9518) üzenetére


Boond
addikt

Most nézem, hogy 107e helyett 93e-ért megvehető az Extreme Digitalnal (-15% cetelemre, dec 10. utána már csak 10% kedvezmény van) Ha valaki ilyesmit tervez, célszerű, majd ha rendezni kell a számlát, egy összegben meg tenni, mert akkor nincs további költség.

[link]

(#9528) ZooLee válasza JamesFinn (#9526) üzenetére


ZooLee
őstag

23-ért az még nem világítós szerintem, az azért combos különbség.

De egyébként igen, a PB mögött már van rendes support, de ami fontosabb szerintem, hogy közösség (közösségi információ) is van mögötte, és ez sok esetben nagyobb erő. Szerintem a Wayteq FL60 üzemidő-prolémájára is hamarabb lesz közösségi megoldás, mint support-támogatás...

(#9529) JamesFinn válasza ZooLee (#9528) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Igaz. A világításról megfeledkeztem, az bizony sokat nyom a latban.

(#9530) Degeczi válasza Degeczi (#9523) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Közben megtaláltam, ez volt az.
Jól látszik a #8-as hozzászólás mintaképén, hogy a kevésbé finom fölbontás miatt enyhébb élsimítás valóban kontrasztosabb betűéleket eredményez (ide beszúrva csak jobb klikk, "view image"-el, egyébként a kicsinyítés elmossa a különbséget):

(kinagyítva pedig az #5-ös hozzászóláson látható ennek oka):

[ Szerkesztve ]

(#9531) NY124


NY124
tag

Köszi szépen a válaszokat. :R

(#9532) magnas


magnas
újonc

Sziasztok . Egy olyan beszélgetést indítványoznák ami az e-olvasok általános tulajdonság jelenlegi és jövőbeni , megvalósult illetve vágyálom fejlesztéseket boncolgatnánk .
Először is kéne egy olyan lista , hogy ki miért azt az olvasót választotta amit most használ , de nem úgy hogy mindenki a saját kölkét védve fanatikusan . Hanem reálisan leírva .

(#9533) kuruczz válasza magnas (#9532) üzenetére


kuruczz
tag

Azért ilyenek már születtek itt a hsz-ek között: [link] pl.

(#9534) deedee


deedee
őstag

üdv

tényleg annyi amennyi? ;]

[link]

mert akkor irány Bécsnek büszke vára... :K

csak hát ugye a gari.... :U

[ Szerkesztve ]

(#9535) Degeczi válasza deedee (#9534) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, már rég ennyiért adják, és a MM-okban is (de előtte sem volt drága, csak 10 EUR-al több)
Ezért találsz aprófórumokon 40 alatt, mert ők is így kereskednek, Ausztriából vagy Németo-ból behozva.
Elvileg az itteni MM is átveszi garban, de akár közvetlenül az Amazon is (vki mintha írta volna)

(#9536) Deck válasza Degeczi (#9535) üzenetére


Deck
titán

Igen így kereskednek. Bár nem tudom mennyi hasznuk lehet rajta. Pw2 Asztriába most 30k, hardveraprón 40k. De viszont nem kell elutaznod érte ausztriába. Ha valaki közel lakik annak megéri persze vagy úgyis arra jár. De Pestről oda-vissza út 5-7k biztos van. Ugyanúgy jön ki :D Persze ha valaki venne többet és úgy adná el, az már jobb lenne :D

PS5

(#9537) Degeczi válasza Deck (#9536) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, csak ezért menni nem lenne értelme. De mostanában amúgyis sokan járnak arrafelé (pl. bécsi karácsonyi vásárra olcsó utakat is szerveznek), és nyilván akad, akinek rokona vagy munkatársa jár arra, így tud hozatni/küldetni eladásra.

(#9538) NY124 válasza magnas (#9532) üzenetére


NY124
tag

Én egy Kindle 6-ot fogok holnap venni, a következő szempontok miatt:

-Visszafogott, lehetőleg fekete design.
-Touchscreen.
-Ne legyen rajta lapozógomb.
-Megfelelő formátumkezelés, akár .pdf is.
-Hosszú akksi élettartam (android kiesik).

A PW2-n gondolkodtam, az jobb lenne, de 40k-t nem adnék érte. Amiről le kellett így mondanom az a nagyobb felbontás és a háttérvilágítás, ami nekem nem tragédia.

(#9539) Deck válasza Degeczi (#9537) üzenetére


Deck
titán

Gondolkodok rajta.. :D

NY124: Ausztria 30k a pw2.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9540) Degeczi válasza Deck (#9539) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mostani árfolyamon inkább 31e sajnos

(#9541) Deck válasza Degeczi (#9540) üzenetére


Deck
titán

Csak legyen is pw2 mikor kimegyek. Nagy szívás lenne ha nem.. :D Bár egy kolléga említette megtudná venni és Ausztriában átvenném tőle. :D

PS5

(#9542) Deck válasza Deck (#9541) üzenetére


Deck
titán

Vagy kocsival "családi kiruccanás" így a benzin pénz 5 fele menne.

PS5

(#9543) NY124 válasza Deck (#9539) üzenetére


NY124
tag

Ha hozol nekem is, lehet róla szó. :D Kimenni vizsgaidőszakban nem tudok.

(#9544) Deck válasza NY124 (#9543) üzenetére


Deck
titán

Szervezés alatt.. :D

PS5

(#9545) Ébri válasza Deck (#9541) üzenetére


Ébri
senior tag

Nyáron mikor az Aura HD-m vettem, németeknél mindenhol halomban állt a PW2 (másféle olvasókból 1-3 db., ebből 10-15 mindenhol). Szóval szerintem lesz, de ha nem, mentek egy MM-el/Saturnnal odébb.

(#9546) Deck válasza Ébri (#9545) üzenetére


Deck
titán

Dec 26-31között kimegyek Ausztriába aztán veszek pw2-ket.:D

PS5

(#9547) Deck


Deck
titán

1 éves az eMAG Magyarországon. Ünnepelj velünk! Születésnapi akciókkal és vásárlási utalványokkal várunk 100 millió forint értékben, csak hétfőn, december 8-án!

Pw2 39k + ingyenposta most. Hátha leviszik 30k körülire ;)

PS5

(#9548) mike1334 válasza Deck (#9547) üzenetére


mike1334
veterán

Pont egy hete volt 32e ft a pw2 az emagnál egy napig.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9549) Deck válasza mike1334 (#9548) üzenetére


Deck
titán

Lekéstem :(

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9550) Dhampir válasza Deck (#9519) üzenetére


Dhampir
félisten

Kit érdekelnek a képregények? Táblagéppel nem folyatnám ki a szememet. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.