Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) csidat


csidat
csendes tag

Sziasztok.Tudtok valamit mondani a pocketbook inkPad-ról?Van rola tapasztalat?Sehol sem találok róla tesztet.

(#9752) Dhampir válasza csidat (#9751) üzenetére


Dhampir
félisten

(#9753) gyuszi78 válasza csidat (#9751) üzenetére


gyuszi78
tag

itt pedig egy cseh teszt

a videónak amit elöttem linkeltek be,ugyanaz a szerzöje mint ennek a tesztnek.

itt leírtam pár dolgot amita tesztben olvastam

[ Szerkesztve ]

(#9754) Dhampir válasza gyuszi78 (#9753) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem még egyszer sem jutott eszembe, hogy hajlítgassak egy E-könyvolvasót, mint amit a tesztben olvastál. :(

(#9755) tecsu válasza csyo (#9742) üzenetére


tecsu
addikt

Egy hirdetésnél természetesen kihangsúlyozzák, hogy a 2. az 2. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9756) tecsu válasza Libretom (#9750) üzenetére


tecsu
addikt

Mondjuk én nem igazán látom tényleges hasznát ezeknek a fícsöröknek. Felhő, közvetlen letöltés, netezés az olvasóval...
Ha rátöltök 1-2 ezer könyvet (vagy a kisebbekre mondjuk 500-at) akkor az 1-2 évig biztosan elég lesz, addig meg azért csak gép közelébe jutok, ahol már frissíteni is illik stb. 2-3 ilyen alkalom után pedig valószínű, hogy le lesz cserélve.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9757) Libretom válasza tecsu (#9756) üzenetére


Libretom
aktív tag

Természetesen ha nem érdekelnek a friss könyvek, akkor igazad van. Egyébként valóban nem nélkülözhetetlenek a wifi előnyei, hisz usb kábellel is megoldható a feltöltés.
Azt nem írtam, de ide tartozik, hogy wifivel internetről cikkeket is lehet egy gombnyomással küldeni pl. a Kindle-re, vagy a Kobo-ra (Save to Pocket alkalmazással). Aki tehát számítógépen nem akarja ezeket elolvasni egy kattintással az olvasójára küldheti, és később kényelmesen olvasgathatja.
Mindez csak lehetőség, és a kérdés valahogy úgy szólt, hogy mire jó a wifi az olvasón.

(#9758) gyuszi78 válasza Dhampir (#9754) üzenetére


gyuszi78
tag

gondolom nem úgy gondolta az író hogy hajlítgassa,hanem ahogyan a telókat szokták,ha megszorongatod akkor recseg,ropog.lehet hogy nem jól fejeztem ki magam....szóval az is lehet hogy a helyzet sokkal jobb mint ahogy le van írva! :)

(#9759) Dhampir válasza gyuszi78 (#9758) üzenetére


Dhampir
félisten

Megszorongatni sem szoktam. :)
Féltem az ilyen drága kütyüket.

(#9760) tecsu válasza Libretom (#9757) üzenetére


tecsu
addikt

Nem kötekedés volt, csak jeleztem, hogy maga a WiFi nem egy lényeges szempont, sőt! Persze ok, valakinek hasznos lehet, de én azok táborát erősítem, akiknek nem.
Néhány hónapja van meg a Kobo Aura H2O, a WiFi-t és a netet egyszer kapcsoltam be, hogy kipróbáljam.
Nem valószínű, hogy valaha újra bekapcsolom ezeket az opciókat.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9761) gyuszi78 válasza Dhampir (#9759) üzenetére


gyuszi78
tag

én sem szoktam.Lehet hogy a szerzö a teszt kevéért tette :)

(#9762) Dinomano


Dinomano
senior tag

TXTRBeagle-rol lemondok, ha szerintetek nem érdemes vesződnöm vele... 10e környékén ill. alatt van e-inkes E-book olvaso? Méret, tudás, hardver mindegy. Egyetlen szempont, h. ne legyen olyan körülményes és nehézkes a használat(feltöltés/betűméret állítás). mint Beagle...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#9763) Degeczi válasza Dinomano (#9762) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ennyiért csak használtan.
De úgy is inkább 15e körül, és ott már jó állapotú, jó minőségű cuccot kaphatsz.

(#9764) grosy válasza Dinomano (#9762) üzenetére


grosy
senior tag

Az edigitalban 16.900 Ft most a Pocketbook mini. Ennél olcsóbban újan nem jutsz itthon az általad említett szempontok szerinti olvasóhoz.

(#9765) mike1334 válasza grosy (#9764) üzenetére


mike1334
veterán

Fekete pénteken az emagnál asszem 12-13e volt a mini...gondolkodtam is rajta, de két pw2 lett belőle inkább :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9766) Oldman2 válasza Ébri (#9392) üzenetére


Oldman2
veterán

CSS "varázslás" ügyben tudna-e nekem valaki segíteni?

Sigil alatt dolgozok, és az lenne a kérdésem, hogy CSS-ből létre tudok-e hozni olyan stílust, aminek az első és az utolsó sora fix, előre meghatározott?

Valamint tudok-e olyan stílust definiálni, aminek a jobb oldala is bentebb van a kijelző szélétől? A bal szélét be tudom tolni, de jobb oldalit is kellene.

(#9767) Libretom válasza tecsu (#9760) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nem vettem kötekedésnek, amit írtál. :)
Én a Kobo Aura HD-re gyakorlatilag csak felhőből töltök könyvet, ami azért annyiban valóban "macerás", hogy a kepub formátum kiterjesztését át kell írni Total Commanderben epubra (kb. 3 mp/könyv). Ennek ellenére ezt alkalmazom, főleg azért mert a Calibre-ról történő áttöltésnél volt egyszer könyvtár adatbázis összeomlásom, aminek a helyrehozása nem nagy ügy, de jobb szeretem elkerülni a zavarokat. Tehát a Calibré-ban elkészített könyvet fellövőm a felhőbe. Valóban ahány ember, annyi szokás- Én eleve nem tárolok az olvasón túl sok könyvet. Kb. 100-120 lehet rajta. Egyszerre 2, 3 darabot teszek az olvasóra. A Calibre-n (és persze a Dropboxon) van az igazi "könyvtáram", és az a Kobo "könyv-forrása".
Gondolom, azért a szinkronizálási funkciót használod, mert ugye az is wifiről dolgozik. ;) Persze az sem nélkülözhetetlen, mert a szoftver frissítés is mehet PC-ről.

(#9768) Oldman2 válasza Oldman2 (#9766) üzenetére


Oldman2
veterán

A 2. kérdés megoldására közben rájöttem (display:block).

(#9769) kodmen válasza Libretom (#9757) üzenetére


kodmen
tag

"wifivel internetről cikkeket is lehet egy gombnyomással küldeni pl. a Kindle-re, vagy a Kobo-ra"

Ezt csak ez a két gyártó tudja? EZ egy hasznos dolognak tűnik! A Kobo linux-os, vagy android? Ha jól értem, itt egy felhő tárhelyre tölt, és onnan tölti le az olvasó. Android-osokra gondolom lehet telepíteni valamilyen alkalmazást, ha ezt a funkciót szeretném, illrtve a szinkronizáció is megoldható gyártótól függetlenül valamilyen app-val. Vagy tévednék?

(#9770) gyuszi78 válasza kodmen (#9769) üzenetére


gyuszi78
tag

remélem tudok segíteni:
SENDtoREADER böngészön kirak egy könyvjelzöt a sávon.
Regisztrálni kell.Majd reg után kéri hogy add meg a kindles mail címedet amire kitudja küldeni a kívánt tartalmat.Ugye idáig semmi extra,megint csak Kindle.De most jön az a rész ami nekem kell.Meg tudok adni egy másodlagos email címet is amire szintén kiküldi a kívánt tartalmat :C .Szóval PocketBookra simán müködik :DD

A kindles mail címet meg valami@free.kindle.com címet adtam meg tiszta kamut....

[ Szerkesztve ]

(#9771) griffin90


griffin90
csendes tag

sziasztok!
ebook olvasó vásárlása előtt állok és nagyon megtetszett az Onyx Boox After Glow 2.
van bárkinek hosszabb használat utáni tapasztalata vele kapcsolatban? minden infó hasznos lehet :)
esetleg lenne másik olvasó, amit helyette ajánlanátok? olyat szeretnék, ami HD, háttérvilágítása van, kapacitív érintős, és szinte bármilyen formátummal boldogul. és természetesen legyen beszerezhető.
köszi

Google Pixel 7

(#9772) kodmen válasza gyuszi78 (#9770) üzenetére


kodmen
tag

Köszi, ezek szerint Pocket book-on is működik a Kindle és a Kobo mellett. De vajon Onyx AfterGlow 2-n megy-e? Annál van valami RSS megoldás is... azzal végül is ugyan ott vagyok szinte?

griffin90: Cabal "kolléga" említette FELJEBB, hogy ha a jézuska is átadta az olvasót, be fog számolni róla. Én is ezt várom még... :U DE egyébként szinte tuti, hogy ezt választom. A korábbi C65-ös modellel volt valakinek gondja, nem tudom, az vonatkozik-e erre az olvasóra is. Mivel első lesz nekem, nem fogok máshoz viszonyítani, így talán kevesebb dolog fog zavarni, mert nem lesz "már jól megszokott" használat.

(#9773) kodmen


kodmen
tag

Ha jól ITT azt írják, hogy a c67ml nem egyenlő az AfterGlow 2-vel. Eddig tévedésben voltam, és az AfterGlow 2 a jobb teljesítményű. :))

[ Szerkesztve ]

(#9774) griffin90 válasza kodmen (#9772) üzenetére


griffin90
csendes tag

Nekem is elso lesz, pontosabban baratnomnek veszem majd. Igen azt olvastam en is h a c67ml az vmi kinai verzio, ami eltero kicsit. Leirasok alapjan elvileg hibatlan darab tudasban, kerdes a kijelzo milyensege, reagalasa. Akkor megvarom en is az beszamolojat :)

Google Pixel 7

(#9775) Ébri válasza griffin90 (#9771) üzenetére


Ébri
senior tag

Kobora Pockettal lehet webes cikkeket küldeni, fent van androidos tabletemen is, szóval merem állítani, hogy androidos olvasón is futnia kéne. (Asztali gépen meg plugin, jobb egérgomb és send to pocket.)

(#9776) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. PocketBook 2-es olvasóm van és az a probléma, hogy egyes letöltött könyveket, legyen az PDF, vagy ePub nagyon kicsi betűkkel jeleníti meg. Mit lehet tenni, hogy nagyobbak legyenek a betűk?

(#9777) Oldman2 válasza theooracy (#9776) üzenetére


Oldman2
veterán

Beszerzed normális formátumban ezeket.

Tippem, hogy képként van a fájlokban a tartalom, az meg nem ilyen eszközökre való.

(#9778) csibe1 válasza theooracy (#9776) üzenetére


csibe1
addikt

A pdf nem ebook formátum!
Jó lenne már elfelejteni, de aki szenvedni akar vele hát csak nyugodtan. :)
A PocketBook Basic 2-esnél (ha arról van szó) menüből, és a középső nagy gomb segítségével is lehet közvetlenül olvasás közben betűméretet állítani ( fel- illetve lefelé történő nyomogatással).Méretváltás után lapozásnál újraszámolja az oldalakat.

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#9779) deedee


deedee
őstag

nekem nem hozták meg a mai napig a pénteki szállítással ígért PocketBook Touch Lux 2-ot és a tokot a mall.hu-ról. :(((

mivel utánvétes lenne a dolog, nem aggódok, mert egyszerűen nem veszem át ha valamikor a távoli jövőben kihozzák. csesszék meg! :((

a két ünnep között bemegyek az első mediamarkt-ba és meglepem magam onnan egy olvasóval.
ennyi....

(#9780) grosy válasza deedee (#9779) üzenetére


grosy
senior tag

Hát...most nem lennék a mall.hu helyében, hogy így kitolsz velük :DDD

(#9781) deedee válasza grosy (#9780) üzenetére


deedee
őstag

péntekre ígérték ;)

még a kedd se lett volna késő... de ma szerda van :(((

(#9782) tank1 válasza deedee (#9779) üzenetére


tank1
tag

Én péntek délben rendeltem Touch lux2-t Mall. hu oldalról és szombat délben már bontogattam itthon.
Tetszik. :)

(#9783) deedee válasza tank1 (#9782) üzenetére


deedee
őstag

A DPD úgy látszik itt Veszprém-megyében le van terhelve.

Amúgy tokkal együtt 45.6 ezer ft volt.
De ma néztem: 50-re emelték vissza az árat. :Y

(#9784) tank1 válasza deedee (#9783) üzenetére


tank1
tag

Royal sprint szállította 42500 körül volt tok nélkül. Áremelést láttam én is.
Edigital-nál szerettem volna venni, de elfogyott. Úgy látszik, nagyon megy ez a Pocketbook típus.

(#9785) gyuszi78 válasza tank1 (#9784) üzenetére


gyuszi78
tag

naná hogy megy :)) nekem is ilyen van :C

(#9786) theooracy válasza csibe1 (#9778) üzenetére


theooracy
aktív tag

Tudom, hogy a PDF nem eBook formátum és persze ismerem is, hogy ez mivel járhat. (Sajnos torrenten így vannak fent javarészt..) De átkonvertálva ePubra, aminek ugye már elvileg jónak kellene lennie is ugyan ez a helyzet. Végül is MOBI-ra konvertálva lett aránylag elfogadható az olvasmány, bár itt-ott tördeli egy kicsit, de olvasható...

[ Szerkesztve ]

(#9787) cabal válasza kodmen (#9772) üzenetére


cabal
tag

Nos, átadta, de inkább az asszony használja. Igaz én állítom be neki. :)
Nincs túl sok hozzátenni valóm még az előző posztomhoz, mivel eddig nem volt másik olvasóm, összehasonlítási alapom sincs, illetve csak annyi, hogy áruházakban nyomogattam más típusokat is.
Az olvasó gyors, a gyári olvasó programmal is. Kipróbáltam rajta az AlReadert, azzal is jól megy. A háttérvilágítása egyenletes. Ja, az Onyx c67ml annyira az AfterGlow2, hogy ez felirat a kikapcsolt állapotban megjelenő háttérképen... (Az orosz piacon Magellan2 néven fut.)
A Google Play rendben működik, de eddig csak az AlReadert és a CoolReadert telepítettem.
Működik a böngésző is, figyelembe véve az eink hátrányait persze.
Egyszer viszont már lefagyott valami mobi olvasása közben: nem reagált az érintőképernyő semmire (viszont a fizikai gombok működtek, tehát nem a rendszer halt meg alapjaiban.) Megvártam míg kikapcsolt, visszakapcsoltam és ment rendben. Azóta nem történt meg ismét.
Az, hogy a kijelző mennyire kontrasztos ill. fehér, csak más készülék mellett tudnám értelmezni. Nekem bekapcsolt háttérvilágítás mellett szépnek tűnik, kikapcsolva meg nem használtam.
A Calibre rendben tudja használni. Tettem bele egy 16GB-os microSD kártyát, gond nélkül kezeli. Úgy vettem észre, hogy a kártyán lévő tartalmat mintha mindig újraindexelné (azaz, amikor bekapcsolod vagy készenlétből felébreszted). Ez lehet, h állítható, még nem néztem utána, nem zavar.

Kérdezzetek, a konkrétumokra egyszerűbb válaszolni. :)

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#9788) grosy válasza theooracy (#9786) üzenetére


grosy
senior tag

A calibre-t használd konvertáláshoz, akkor nem lesznek kicsik a betűk.

(#9789) gyuszi78 válasza theooracy (#9786) üzenetére


gyuszi78
tag

én amikor egy könyvet átkonvertáltam PDF-böl epub-ra akkor a betűméretállítás működött...calibre-val konvertáltam

[ Szerkesztve ]

(#9790) Egress


Egress
újonc

Wyteq xbook 60HD -t kaptam és nem tudom hol lehet állítani a betűméretet,Elég kicsik a betúk.Tud valaki segíteni?

(#9791) hampidampi válasza Egress (#9790) üzenetére


hampidampi
senior tag

Menü gomb/Oldal beállítása/Legfelül a Sok A-betűből kiválasztod a számodra megfelelő méretet.

(#9792) greenface


greenface
aktív tag

sziasztok,
Wayteq xBook-60 HD-hez jár tok?

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9793) griffin90 válasza cabal (#9787) üzenetére


griffin90
csendes tag

én arra lennék kíváncsi, hogy a torrentről letöltött pdf ekönyvek mennyire jók rajta? illetve hogy a bekapcsolt világítás nem e valami irritáló színű? PRC-vel boldogul?

Google Pixel 7

(#9794) pjen válasza griffin90 (#9793) üzenetére


pjen
félisten

Szia,ha már torrentról szeded a könyveket akkor mért pont PDF formában.

(#9795) gyuszi78 válasza pjen (#9794) üzenetére


gyuszi78
tag

én is szedtem le néhány könyvett torrentröl,mert sajnos elektronikus formában nem lehetett sehol sem kapni és csak PDF-ben volt meg.Gondolom az elöttem szóló is emiatt töltött le PDFben.

(#9796) Degeczi válasza griffin90 (#9793) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Utoljára alig 1-2 napja volt itt szó róla, h a PDF nem ekönyv formátum: valóban, ha már warezolsz, e-book olvasóhoz e-book-ot keress, többnyire elérhető abban is...

(#9797) pjen válasza gyuszi78 (#9795) üzenetére


pjen
félisten

PDF et először egy OCR progival próbálj értelmezni,aztán elmented csak szöveg formátumba,azt már viszi a calibre.

(#9798) griffin90 válasza pjen (#9794) üzenetére


griffin90
csendes tag

tudom hogy nem ebook formátum, dehát nincs fent más formátumban...
pjen köszönöm én is a tippet !

Google Pixel 7

(#9799) theooracy válasza grosy (#9788) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszi, megpróbálom. :)

(#9800) csibe1 válasza theooracy (#9799) üzenetére


csibe1
addikt

Érdemes egy kicsit keresgélni, mert ahogy említették általában nem csak pdf-ben kerülnek fel a könyvek.Először általában igen, de valamivel később meg lehet találni normális formátumban is.
A pdf mobi-epub konvertálása nem valami jó eredményt hoz, akkor már érdemesebb txt-be lementeni ahogy feljebb is említették.
Néhány pdf-et kiváncsíságból átkonvertáltam txt-be, de pl. PC-n elég vacak lett, mert sok helyen 2-3 üres sor volt; bár csak alap beállításon volt a Calibre.A Basic 2-es viszont szépen eltüntette az üres sorokat.Ettől függetlenül inkább megvárom-megkeresem rendes ebook formátumban azt ami érdekel.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.