Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) JFA válasza LittleBiG007 (#10699) üzenetére


JFA
tag

Értem, bár ha ár/érték arányban jobban teljesít a felsoroltaknál, elgondolkoznék rajta. Használtat az akksi miatt nem szeretnék venni, egy új készülék elvileg évekig nem okoz gondot a tölthetőségével.

(#10702) LittleBiG007 válasza JFA (#10701) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Egy évben maximum tizenkétszer töltöm (Hol több, hol kevesebb, mint egy hónap, olvasásfüggően). ha 2-3 évesen majd eladom, szerinted kell aggódnia a vásárlónak, hogy már 36-szor töltve volt? Egy telefont 3 hónap alatt töltesz ennyiszer.

Nem-nem. Fizikai gombok. Mindkét oldalon előre-hátra. Coolreader-ben és AlReader-ben akár átkonfigurálhatók.

Kiegészítés: azért sem jó neked, mert ennek kezdetleges a világítása. Ez volt az első beépített világítással rendelkező olvasó.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10703) Dhampir válasza Mercutio_ (#10698) üzenetére


Dhampir
félisten

Vélhetően hasonló, ajándékba adják.

(#10704) JFA válasza LittleBiG007 (#10702) üzenetére


JFA
tag

Akkor ez minden világítós olvasó őse... És ha jól tudom, nem az oldalakon ledes, hanem rendes háttérvilágítással rendelkezik. Fizikai gombokat személy szerint hiányolom az újabb olvasókról, de gondolom hamar hozzá lehet szokni az érintőkijelzőn lapozáshoz. Az akksikérdésben igazad lehet; nem néhány naponta, hanem havonta kell csak töltőre dugni.

(#10705) Degeczi válasza JFA (#10704) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az e-ink kijelző nem átlátszó, tehát egyiknek sem lehet "rendes háttérvilágítása"...

(#10706) gbors válasza JFA (#10704) üzenetére


gbors
nagyúr

A tetején vannak a LEDek, és valóban nem überász a világítása, de használható. Én nagyon szeretem a fizikai gombjait, mert egykezes tartás mellett is tudok lapozni vele akár ballal, akár jobbal.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10707) JFA válasza Degeczi (#10705) üzenetére


JFA
tag

Tényleg nem átlátszó és tényleg azt olvastam, hogy a háttérből világít, de rákerestem és igazad van: a kávában vannak a ledek, azok világítanak.

(#10708) JFA válasza gbors (#10706) üzenetére


JFA
tag

Akkor nem csak nekem tűnik komfortosabbnak a fizikai lapozógombok megléte egy olvasón. :)

(#10709) pjen válasza JFA (#10708) üzenetére


pjen
félisten

A gombok tisztán megszokás kérdése.Elôször furcsa az érintó,ha megszokod akkor a gomb.

(#10710) JFA válasza pjen (#10709) üzenetére


JFA
tag

Igazad lehet, de én szeretem, ha túl vannak biztosítva a használati tárgyak, amik körülvesznek. :)

(#10711) pjen válasza JFA (#10710) üzenetére


pjen
félisten

Akkor olyan kell Neked ami érintős és gombok is vannak rajta.

(#10712) gbors válasza pjen (#10709) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez egyénfüggő. Én néha olvasok a telefonon, ami csak érintős, és bizony hiányzik róla a gomb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10713) TheZukker


TheZukker
tag

Sziasztok!
Nem hiszem, hogy eredményesebb leszek, de azért megkérdezem. :))
Van valakinek tapasztalata edigitalos refurbished Kindle 5 akku idejével kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#10714) JFA válasza pjen (#10711) üzenetére


JFA
tag

Hát, az lenne az ideális, de biztosan meg fogom szokni az érintős lapozást is. Alkalmazkodik az ember, ha rá van kényszerítve. :)

(#10715) Arolotifar válasza JFA (#10714) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nekem is sikerült megszokni :) Igaz, van lapozógomb is, de az valahogy nem áll kézre.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#10716) LittleBiG007 válasza Arolotifar (#10715) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem leginkább az a lényeg, hogy egy oldalon mindkét irányba tudjak lapozni. A nemNook-okon ez vagy eleve megoldott a gyári olvasóprogramban, vagy olyat használok helyette, amiben beállítható. Az érintős lapozás persze, hogy megszokható. Annyi, hogy a stabil fogás rovására megy, mert keskeny az oldalsó káva.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10717) LittleBiG007 válasza gyuszi78 (#10535) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

nekem lenne egy kérésem:akinek fent van a coolreader a pocketbookján az írja már le nekem te szájbarágósan hogy nekem is menjen hogyan is kell,meg mit kell átmásolni!THX!

A csomagolt fájlban van egy system könyvtár. Annak a tartalmát bemásolod az olvasó system könyvtárába. Gyakorlatilag ennyi.De mivel a firmware már nem tartalmazza az olvasóválasztás lehetőségét (ahogy ez a 4.4-esben még lehetséges volt), ezért innentől kezdve minden könyvet a Coolreader-rel nyit meg. Ezt az extensions.cfg fájl biztosítja, tehát érdemes elmenteni, mielőtt felülírod. Egyébként nagy valószínűséggel a következő firmware újra fogja tartalmazni az olvasóválasztás lehetőségét.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10718) JFA válasza Arolotifar (#10715) üzenetére


JFA
tag

Én mondjuk az oldalankénti előre-hátra lapozást részesíteném leginkább előnyben, de ez tényleg csupán megszokás kérdése. Viszont sikerült döntenem és a kiválasztott olvasó egy fekete PocketBook Touch Lux 3 lett (Carta kijelzővel). Szállítással együtt 106 Euro Németországból. Remélem, nem fogom megbánni. :)

(#10719) gyuszi78 válasza JFA (#10718) üzenetére


gyuszi78
tag

úúú,gratula!Biztosan jól fog szolgálni!106 euro?nagyon jó áron vetted!!! :))

[ Szerkesztve ]

(#10720) JFA válasza gyuszi78 (#10719) üzenetére


JFA
tag

Köszönöm. :) És itt sikerült megvenni:

[link]

(#10721) JFA


JFA
tag

Ez pedig egy jó kis teszt a TL3-ról, sajna csak német nyelven:

[link]

(#10722) elistvan


elistvan
senior tag

Több hozzászólásban láttam már, hogy rangsorolnak az alábbi 2 készülék között:

Koobe Slimbook HD:
WayteQ/Digi-Book xBook-60HD

A fenti két készülék hardveresen teljesen ugyanaz. (processzor, kijelző, memória, akku...) Mindkettő Kínában készül a Boyue C61-es az alapja ez van testreszabva. (Más országokban is árulják más neveken. pl: DIGMA e605, Gmini MagicBook z6, DNS AirBook RB601) aki nem hiszi keressen rá. A Wayteq topicba linekltem anno egy orosz firmware-t amiben elég sokmindent javítrottak a gyárihoz képest. És kivették az amúgy is felesleges és nehezen kezelhető internetet helyére 2 játék került be (go, sodoku)

Nekem Wayteq xbook 60HD van lassan 1 éve. Nincs problémám vele. 1 töltéssel kp 3-4 könyvet olvasok el vele. (kb 1000 oldalra saccolom.)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#10723) elistvan válasza elistvan (#10722) üzenetére


elistvan
senior tag

Bocsánat tehát a Koobe a WayteQ/Digi-Book xBook-60HD (a wifis régebbi 1500MaH-akkus régebbi verzióval ami nekem is van.)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#10724) [Prolixus] válasza JFA (#10721) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Majd ha megjött, írnál egy keveset a szállításról, csomagoásról stb. meg persze magáról a termékről is? Én már eldöntöttem, hogy beruházok egy Touch Lux 3-ra, de azt még nem tudom, hogy hol. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#10725) gyuszi78 válasza LittleBiG007 (#10717) üzenetére


gyuszi78
tag

az a helyzet hogy én már megpróbáltam:kicsomagoltam a fájlt lett három mappa azokat átmásoltam az olvasó system mappájába.....aztán nem tortént semmi,ugyanúgy nyitja meg az epubokat... :( tehát fbreaderrel..nem tudom mit szúrtam el,aztán kijott egy új firmware és abban még mindig nics benne a CR...sajnos....

(#10726) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Barátnőmet szeretném meglepni egy jó kis readerrel. 20-30 között úgy hallottam már lehet jókat kapni. Ami feltétlenül szüksége, hogy legyen benne az a világítás, hogy este is használható legyen. És lényeges pont h alapvetően a modellnek ismert tipikus problémája ne legyen (gondolok itt a lapozásnál való szétesésre meg miegymásra).
Ezen kívül talán még a wifi az ami hasznos lehet és nem árt ha van benne.

Ezek alapján mit gondoltok melyik lenne a legjobb vétel?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#10727) JFA válasza [Prolixus] (#10724) üzenetére


JFA
tag

Természetesen, írni fogok róla. Gondolom 1-2 hónapon belül a TL2-őt is be fogják akciózni (külföldön mindenképpen), hogy kifuttassák a készleteket. Ha nem ragaszkodsz a Carta kijelzőhöz, az előd is jó vétel lehet majd akkor.

(#10728) pjen válasza nagyszegi (#10726) üzenetére


pjen
félisten

Egy kicsit rádobsz és kapsz PW2 itt az aprón.

(#10729) LittleBiG007 válasza gyuszi78 (#10725) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Keresd meg az extensions.cfg file-t. Mósosítsd a fájlt manuálisan, tedd az első helyre annak a szoftvernek a nevét, amivel meg akarod nyitni az adott fájltípust. Például az epub sor legyen:
epub:@EPUB_file:1:cr3-pb.app,AdobeViewer.app,fbreader.app:ICON_EPUB

Az 5.5 firmware-nek az a tulajdonsága, hogy az első helyen lévő alkalmazással nyit mindig.

Az oroszoknál már kijött az új firmware (5.7), amelyben hosszú érintésre megjelenik az "Open with..." megnyitás ezzel menü, de sajnos nem használja az extensions.cfg-t, hanem csak az Adobe Reader-t és az FBReader-t ajánlja fel, hiába van a sorban a CoolReader is.

Másik tipp: ha mindenképpen választhatóvá akarod tenni az olvasóprogramot, van rá megoldás. Töltsd le az epubinfo.app-ot, másold az olvasóra, írd az első helyre az extensions.cfg-ben. Ezután amikor megnyitod a könyvet, alapból az epubinfo fog elindulni, megjeleníti neked a könyv adatait, valamint felajánlja neked a választást az olvasóprogramok között.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10730) gyuszi78 válasza LittleBiG007 (#10729) üzenetére


gyuszi78
tag

:R . kipróbálom!

(#10731) nagyszegi válasza pjen (#10728) üzenetére


nagyszegi
tag

Őszintén szólva mivel ajándék lesz inkább újonnan venném meg :S. Az említett árkategóriában ezekszerint nincs ilyesmi?

(#10732) LittleBiG007 válasza nagyszegi (#10731) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Amit ő ajánl, az is új, csak külföldről hozzák.

Világítósban ezen az áron csak érintőképernyő nélküli van, és sajnos senkinek sincs róla tapasztalata.

A Nook Simple Touch Glowlight megfelelhetett volna, de most futott ki Magyarországon az utolsó készlet is.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10733) pjen válasza nagyszegi (#10731) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen uj ,rajta a fólia,Te regisztrálod be az amazonhoz.

(#10734) gyuszi78 válasza gyuszi78 (#10730) üzenetére


gyuszi78
tag

[link] nem tudom mit bénázok el....ott van elol a CR és mégsem megy...

[ Szerkesztve ]

(#10735) LittleBiG007 válasza gyuszi78 (#10734) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ha már megnyitottál egy könyvet valami mással, azt megjegyzi, és csak azzal hajlandó később megnyitni. Ezért csak olyan könyvekre érvényesül a beállítás, amelyeket még egyszer sem nyitottál meg. Megoldás: nézd meg, hogy látsz-e egy handlers.cfg-t ugyanabban a könyvtárban (config), ahol az extensions.cfg is van. Töröld a fájlt (mentsd előtte), és így az olvasó elfelejti, hogy az eddig megnyitott könyvekhez milyen olvasóprogramot rendelt. Utána már működnie kell a CoolReader-nek.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10736) elistvan válasza nagyszegi (#10726) üzenetére


elistvan
senior tag

Másik opció: Veszel egy világítás nélkülit plusz egy elemes kis ledes csiptethető olvasólámpát. (nekem is így van.)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#10737) JFA válasza nagyszegi (#10731) üzenetére


JFA
tag

Üdv,

Ha a 20-30ezer és a hazai garancia a meghatározó, akkor egy viszonylag ismeretlen olvasót ajánlanék: Alcor Codex HD. Világítással rendelkezik (persze biztos nem Kindle minőségben), 1024x758 felbontású Pearl érintős kijelző (de mellette normális lapozógombok is rendelkezésre állnak), satöbbi. A lényeg, hogy x napon belül ha nem vagytok megelégedve vele, simán vissza lehet küldeni. A másik: PocketBook Touch Lux 2. Ezt az Interstore.hu-n lehet megrendelni, 2 év garival (de szlovák a cég és oda is kell visszaküldeni, ha garanciaidőn belül meghibásodna), rengeteg formátumot ismer és kezel, és fehér színű, viszont fuvarral együtt majdnem 35ezer. A harmadik a Tolino Shine, ami szintén az Interstore.hu-n kapható, annyi, hogy nem egy új modell, de el kell olvasni a róla írt teszteket (német és angol nyelven). És persze rendelhetsz itt a fórumon is Kindle Paperwhite 2-t, de az egy tízessel drágább lenne.

[link]

[link]

[link]

Alaposan gondold meg és válaszd ki a leginkább megfelelőt. Sok szerencsét kívánok hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#10738) tt124307 válasza JFA (#10737) üzenetére


tt124307
tag

Nem szeretném a forgalmazó bizniszét rontani, de Alcor Codex HD-t senkinek nem ajánlok. Családban volt hozzá szerencsém, szerencsére internetes vásárlás volt és vissza lehetett vinni. Mind minőségben (fizikai kialakítás, lapozógombok működése, kijelző minősége), mind szoftver tekintetében óriási csalódás volt. Viszonyítási alapom a kb. hasonló kategóriájú, és az akkuidő miatt sokat szidott Wayteq xbook-60FL, Nook ST és Nook ST with GL.
Lehet, hogy csak apósom futott bele selejtes darabba, de Calibre-t nem sikerült összelőni a készülékkel, maradt a sima fájl másolgatás. Androidos a készülék, de nincs wifi támogatása. Az általam pl. a Wayteq olvasón teljes megelégedéssel használt (legálisan megvásárolt) Moon+ reader olvasót nem engedte telepíteni (a gyári olvasó hulladék), a képernyő felbontása ugyan 1024x758, ennek ellenére nagyságrendekkel szebb képe van a csak 800x600 felbontású Nook-nak. Próbálkoztam Alreadert telepíteni, ami vakrepülés volt és a végén feladtam, pedig ugyancsak a Wayteq eszközön problémamentes volt.
A lényeg, hogy nem szabad specifikáció alapján vásárolni (ezt a Wayteq-nél megtettem, morogtam is utána, de végül is együtt tudok vele élni), ki kell próbálni, meg kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#10739) JFA válasza tt124307 (#10738) üzenetére


JFA
tag

Örülök, hogy olyanhoz van szerencsém, aki ismeri ezt a típust. Anno én is szemezgettem vele, de így biztosan nem vennék ilyen olvasót. Nekünk egy Wayteq xBook-60 van a családban, full egyszerű és eléggé szürke a kijelzője, plusz hetente illik töltőre dugni, de ezeket leszámítva a legtöbb formátumot ismeri, lapozógombok és egyéb gombok, plusz készülékház rendesen össze vannak rakva, szóval nem volt rossz választás. Mondjuk garancia lejárta előtt vissza lett küldve szoftverfrissítésre (bekapcsolásnál zöld led világít, amúgy "kék halál"), azóta nem volt vele különösebb gond.

[ Szerkesztve ]

(#10740) nagyszegi válasza JFA (#10737) üzenetére


nagyszegi
tag

Nagyon szépen köszönöm neked és mindenkinek aki segített.

(#10741) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Ez milyen buta dolog már: a Touch Lux 2-m szundi módban egyszer-egyszer frissíti a képernyőt. Még nem sikerült rájönnöm, hogy mennyi időnként, mert azért nincs időm egyfolytában bámulni. Ti látjátok valami értelmét ennek a frissítésnek? Vagy mit csinálhat szundi alatt?

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10742) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#10741) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Tudom már. Így védi, hogy be ne égjen a képernyő. :D

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10743) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#10741) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Óránként csinálja a piszok.... most kifigyeltem.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10744) Dhampir válasza LittleBiG007 (#10743) üzenetére


Dhampir
félisten

Ideje váltani Touch Lux 3-ra. :D

(#10745) pjen válasza LittleBiG007 (#10743) üzenetére


pjen
félisten

Unatkozik.

(#10746) JFA válasza Dhampir (#10744) üzenetére


JFA
tag

Alapvetően igen. :)
Egy tesztben olvastam, hogy a TL2 világítása inkább sárgás-fehéres, míg a TL3 már kissé kékesre sikeredett. De alapvetően a Carta kijelző világosabb (és talán kontrasztosabb is), és a világítást amúgy sem fullon használja az ember.

(#10747) JFA válasza LittleBiG007 (#10743) üzenetére


JFA
tag

Szerintem adatokat küld az NSA-nak. Vagy a NASA-nak...? :)

(#10748) LittleBiG007 válasza JFA (#10747) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ne feledjük, alvó módban van. Lehet, hogy egyszerűen csak rosszat álmodik és felébred egy pillanatra. :F

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10749) JFA válasza LittleBiG007 (#10748) üzenetére


JFA
tag

Mindenesetre elég rossz alvó lehet, ha óránként felriad... :N

(#10750) Dhampir válasza LittleBiG007 (#10748) üzenetére


Dhampir
félisten

A szerviz foglalkozna ezzel a problémával?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.