Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Deck válasza mike1334 (#9200) üzenetére


Deck
titán

Van megbízható eladó hardveraprón. Rengetegen vettek tőle ott vannak a visszajelzések is. Ha gond van ő is cseréli neked vagy amazon. De ha nem kell és magyar boltba akarod venni akkor a diibokon az új pw2 ott 47ezer akciósan 52helyett. Ingyen szállítás.

PS5

(#9202) mike1334 válasza Deck (#9201) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi, rálesek majd. 40 ezernél többet nem szánok rá, de bekem elég a 2gbos verzió is :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9203) Deck válasza mike1334 (#9202) üzenetére


Deck
titán

Az már nincs. Na meg ugyanennyi volt azis..

PS5

(#9204) pusiga válasza gyuszi78 (#9195) üzenetére


pusiga
tag

Köszönöm az infót. :R Erről nem is tudtam: Pocketbook 840 InkPad Nagyon tetszik. :C

(#9205) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
25 ezerig az alábbiak közül, melyiket ajánlanátok leginkább:
Wayteq, Onyx Boox, Pocket

(#9206) zebede válasza _stick_ (#9205) üzenetére


zebede
őstag

Az Onyx Boox-al nincs tapasztalatom.

A Wayteq és a PocketBook-ot bátran ajánlanám.

A PocketBook-nál engem csak az zavart, hogy nem estek kézre az alul elhelyezkedő lapozógombok.
Viszont a két év garancia nagyon pozitív.

(#9207) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem a laptop gyártók ellopták az ötletemet :D http://blog.laptopmag.com/intel-second-screen

Tudtok olyan hdmi-be dugható eink kijelzőről, ami tényleg csak egy kijelző, mint mondjuk egy monitor vagy bármi ilyesmi? Arra gondoltam, hogy rá lehetne dugni egy ilyet egy tablet-re vagy laptop-ra, és kinyomni az LCD képernyőt. Így ugyanúgy lehetne olvasni napfényben is, a gép meg kevesebbet fogyasztana közben... Az egyedüli gond, hogy a HDMI folyamatosan frissítené a képet függetlenül attól, hogy történt e változás, ami nem igazán illik össze az eInk-el. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9208) k.kristof válasza inf3rno (#9207) üzenetére


k.kristof
őstag

Ez miben lenne jobb, mint egy ebook olvasó? Felesleges energiapazarlás, ráadásul ez már nem egy darab eszköz, hanem kettő, és még hozzá is vagy kötve a laptophoz a vezetékkel. Nem lehet túl kényelmes.

(#9209) inf3rno válasza k.kristof (#9208) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Annyiból jobb, hogy az lenne az eink kijelző, ami valójában. Egy beviteli eszköz és egy kijelző egyben. Bármikor rá tudom kötni egy mobil méretű kis számítógépre, amiben megvan a szoftver az ekönyv olvasáshoz. Így nagyjából ugyanott lennék, mint egy hagyományos ekönyv olvasóval. Ha akarom, akkor meg hozzákötöm egy tablet-hez vagy laptop-hoz, és arról jelenítek meg szöveget, így viszont ugyanott lennék, mint egy tablet, csak eink kijelzővel. Egyébként úgy nézem, hogy van ilyen, de elég ritka. Most inkább amiatt van hype, mert kijött a 32"-os színes eink kijelző.

Közben kiderítettem, hogy a sony 13"-os ebook reader-e valószínűleg azért is sokkal drágább, mint a normál olvasók, mert hajlékony eink kijelző van benne. Nekem még ez sem magyarázza a 300k-s árat, de azért egy fokkal elfogadhatóbb így.

Buliban hasznos! =]

(#9210) Dhampir válasza gyuszi78 (#9195) üzenetére


Dhampir
félisten

Vajon lehet honosítani magyar nyelvre?

(#9211) gyuszi78 válasza Dhampir (#9210) üzenetére


gyuszi78
tag

nem kell honosítani-alapból van rajta magyar nyelv! :C itt megtudod nézni:Pocketbook InkPad.Igaz nem írja a magyar nyelvet,de biztos vagyok benne hogy van.Ha van benne szlovák,meg cseh nyelv miért pont a magyar ne lenne benne :))

[ Szerkesztve ]

(#9212) JamesFinn válasza _stick_ (#9205) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A shopline most 22.900-forintért adja most a PocketBook Basic 2 olvasót. Én ilyet használok, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#9213) csidat


csidat
csendes tag

Sziasztok!Tudtok tanácsot adni?Melyik könyvolvasot érdemes venni?Prestigo supréme,onix boox c65 hd after glow,amazon pw 2.Olyan kellene amit könnyü használni.nem tudok angolulEzért kéne olyan amit könnyűmegtanulni használni.megköszönöm a választ

(#9214) csidat


csidat
csendes tag

Estleg más tipus?Csak világitos legyen az a lényeg.Csak este van időm olvasni

(#9215) Deck válasza csidat (#9214) üzenetére


Deck
titán

pw2

+
- Van rá doukan így magyarítani is lehet
- a legjobb üzemidőben
- világítás
- könnyű
- amazon garancia 2év
- 4gb
- design

-
- nem bővíthető sd kártyával

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9216) gyuszi78 válasza csidat (#9214) üzenetére


gyuszi78
tag

Pocketbook Touch Lux2
PW2-vel szemben több formátumot támogat,támogatja a PW2 mobit is,magyar,magyarországon megveszed.
negatívumok:kicsit lassúbb mint PW2,kijelzö egy hangyányival rosszabb,talán nincs akkora támogatás.

Én vagy Touch Lux2 vagy PB InkPad-et fogok venni.....remélem :)

(#9217) mike1334 válasza gyuszi78 (#9216) üzenetére


mike1334
veterán

Ez is szép..kicsit sajnálom, hogy a mediaban a fekete pénteken nem mozdultam rá. Erre is volt a 10% kedvezmény ugye? A pw2 meg nem tudom miért tűnt el a hazai media kínálatából...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9218) Deck válasza gyuszi78 (#9216) üzenetére


Deck
titán

Ez a több formátum támogatása mindegy mivel calibre -> 1mp
A doukan meg támogatja az epubot és a többit is.
pw2-t is megkapja magyarországon olcsóbban!
pw2 akksilag tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9219) gyuszi78 válasza Deck (#9218) üzenetére


gyuszi78
tag

de pl. én nem vagyok egy tech kukac,nem szeretek ilyen hackeléseket,nem is értek hozzá.PB-t nem kell mókerolni.Ha megveszek valamit azt ezért teszem hogy tudja azokat a dolgokat amiket elvárok,nem pedig azért hogy majd móker után tudni fogja.szubjektív véleményem...
Aksi idöben tényleg legjobb a Kindle,de hogy most 5 vagy 8 hétig bírja számomra nem alapkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#9220) Deck válasza gyuszi78 (#9219) üzenetére


Deck
titán

Akkor vedd azt. De ettől függetlenül a Kindlék a jobbak :D :C

PS5

(#9221) kuruczz válasza Deck (#9220) üzenetére


kuruczz
tag

szubjektív véleményem... ez volt Gyuszi78 hozzászólásában.
A trollkodásról szóló részek pedig most lelkesen idézhetőek lennének, mint azt már többekkel szemben megtettétek... Ráadásul amit Gyuszi írt az megfontolandó (ha ugye segítjük az idetévedő lelkes újoncokat).
Furcsa - a kindle úgyis jobb kijelentés -, mert nekem (gondolom sokakkal együtt) pl. nem az!

(#9222) Bakterman


Bakterman
csendes tag

Aki olvasót keres 25e körül , annak egy vélemény.Kb.két hónapja vettem Pocketbook Basic 2 olvasót és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nagyon sok formátumot olvas ,nem kell vele gépészkedni. Menüje magyarra állítható, könnyű kezelni és nagyon jó a felbontása, 2 év garancia jár hozzá. A betűméret és fajtája szintén állítható és a képernyője elforgatható. Egy feltöltéssel nálam kb. másfél hónapot bír ki.

(#9223) akos3


akos3
addikt

Sziasztok. Gondolkozok egy új e-book olvasón. Egy sima 6” E-Ink 800x600 kijelző is bőven megteszi, nem kell éríntős Amazon csoda. A lényeg, hogy jó akksija legyen és a lehető legtöbb formátumot gond nélkül, megbízhatóan kezelje. wifi se kell bele.
Milyen márkék jönnek szóba, ha tényelg csak a fentebb emlitetteket tudja és nem akarok vagyonokat rákölteni? Volt egy DPS E850 már a családban, nah attól megkímélném magam (és másokat is). Pl WayteQ milyen?
Várom javaslataitokat, akár konkrét bolti ajánlattal, ha tudtok vmi jót :)

szerk:

oh, itt milyen "jó véleménnyel vannak egy WayteQ-ről..[link]

Amugy mit jelent az h e-ink pearl kijelző? mitől lesz pearl?

[ Szerkesztve ]

(#9224) akos3 válasza Bakterman (#9222) üzenetére


akos3
addikt

Szia, hol vetted? én is láttam ezt a márkát itt. http://www.keszelektronic.hu/, de 29500. Kicsit sokallom ahhoz képest, hogy számomra Noname a dolog..Bár ha jól működik akkor mindegy is :)

szerk:

áh, meg is van. Bocs, h nem néztem előbb... [link] Kár, hogy nincs több véleménye róla.. Vajon ez jobb mint egy középkategóriás wayteQ?

[ Szerkesztve ]

(#9225) gyuszi78 válasza kuruczz (#9221) üzenetére


gyuszi78
tag

:R :R :R

(#9226) grosy válasza kuruczz (#9221) üzenetére


grosy
senior tag

Amikor ilyen régi Harcostársak segítségére sietnek a kezdő, észérveket felsorakoztató fórumtársaknak, akkor én sem maradhatok a háttérben. Ment itt a szédítés a kindle irányába, de az igazság az, hogy egyik olvasó sem ér fel a Pocketbook használhatóságához.

(#9227) gyuszi78 válasza akos3 (#9224) üzenetére


gyuszi78
tag

a pocketbook a világ harmadik legnagyobb e-book reader gyártója ha jól tudom....szóval valamit már letettek az asztalra.

(#9228) akos3 válasza gyuszi78 (#9227) üzenetére


akos3
addikt

oh, akkor elnézést a tudatlanságomért :B Ez esetben valoban nem hangzik rosszul :)

(#9229) grosy válasza akos3 (#9224) üzenetére


grosy
senior tag

Ez a "noname" cég ott gyártatja a készülékeit, ahol a ps4 és az iphone is készül. A legszigorúbb minőségi kvalitásnak kell megfelelnie. Amúgy a shoplineban 22500 Ft.

(#9230) Bakterman válasza akos3 (#9224) üzenetére


Bakterman
csendes tag

Igen én az E-digitalban vettem de JamesFinn azt írja,hogy a shopline most 22.900-forintért adja a PocketBook Basic 2 olvasót.

(#9231) akos3 válasza grosy (#9229) üzenetére


akos3
addikt

nah már megérte feljönni. Lehetetlen, hogy ilyen hamar találjak is egyet..:D Túl szépen hangzik. Olcsó és még jó is?!

(#9232) grosy válasza akos3 (#9231) üzenetére


grosy
senior tag

Pedig hidd el, hogy így van! Egyéb márkák tulajdonosai nem tudják elhinni, hogy van olyan olvasócsalád, ahol nem kell semmi kompromisszumot kötni, hanem minden adott. Ha ránk hallgatsz, akkor nem fogsz csalódni. Ne dőlj be a keserű csalódottságból fakadó kétségbeesett önigazolásoknak! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9233) Degeczi válasza grosy (#9232) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne kezdd újra a trollkodást, ha van rá mód! :(

Hasznos lenne megérteni végre, h nem mindenki egyforma, és sokaknak helyből elfogadhatatlan baklövés pl. a csak alul lévő lapozógomb...

(#9234) grosy válasza Degeczi (#9233) üzenetére


grosy
senior tag

Ne izgulj, nem kezdek ismét meddő vitába, de örülök, hogy magadra ismertél :DDD
Viszont, ha csak egy csalódástól sikerül megmentenem egy idetévedő vásárlási segítséget kérőt, akkor már megérte. Búcsúzóul Téged idéznélek:
"...nem mindenki egyforma..."

[ Szerkesztve ]

(#9235) JamesFinn válasza Degeczi (#9233) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Már ne is haraguj, de azért mert neked nem megfelelő az alul lévő lapozógomb (elfogadhatatlan baklövés) attól még másnak megfelel. Például nekem(és milyen furcsa, még sok másik embernek...) ez a második PB olvasóm, aminek alul van a lapozó billentyűje. Ez nem érv a PB ellen.

(#9233)
Ez nem trollkodás?
"De ettől függetlenül a Kindlék a jobbak"

Vicces.

[ Szerkesztve ]

(#9236) Degeczi válasza JamesFinn (#9235) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már hogyne lenne érv? :F
Pont tegnap írta pl. Zebede is, h épp azért nem választotta a PB-ot, mert nem esett neki kézre...

Ilyen készülék esetén már az sanda mellébeszélés, h "nincs semmi kompromisszum", de az még magyarázható elvakult fanboy állapottal, azonban "csalódott önigazolás"-sal lerázni bármiféle ellenérvet, már rosszindulatú trollkodás - igaz, nem meglepően...

(#9237) grosy válasza JamesFinn (#9235) üzenetére


grosy
senior tag

Akkor üdvözlöm egy másik régi Harcostársam :)
Szerintem hagyjad, mert itt mindenki troll, aki nem az "egy olvasót" tartja a legjobbnak.
Degeczi! Kérlek fogj a kezedbe egy hagyományos könyvet és nyisd ki valahol! Most kérlek lapozz! Szinte biztos vagyok benne, hogy jobbra lent, a lap sarkánál tetted ezt úgy, ahogy minden ember is teszi évszázadok óta...és milyen érdekes, a Pocketbookok lapozógombja is ott van. Ez tény, ahogy az is, hogy 2 gb kevesebb, mint a 4 gb. A 20 formátum kezelése praktikusabb, mint a 4 formátum kezelése, illetve a magyar menürendszer jobb a kínainál némi magyar kalózfordítással megfűszerezve. A Tanú című filmben is elmondták, hogy a tények makacs dolgok.

(#9238) Degeczi válasza grosy (#9237) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel szemben a "tény" az, hogy egy e-book olvasó rengeteg szempontból teljesen más, mint egy papír könyv - többek között pont a fogását tekintve is!
(ez mondjuk már ránézésre is nyilvánvaló, hiszen nincsen gerince...)
Ki így fogja, ki úgy, és a többség bizony oldalt - ezt nem lehet az alábbi ordenáré (igaz, tőled megszokott) módon elintézni, szőnyeg alá söpörni.

(#9239) grosy válasza Degeczi (#9238) üzenetére


grosy
senior tag

Igazad van, de valld be, hogy hiányoztam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9240) JamesFinn válasza Degeczi (#9236) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Akkor:
Pontosan a PB (többek között) az a készülék, ami kompromisszum mentes. Én nem vagyok "fanboy" egyszerűen ezt az olvasót kedvelem a legjobban. Ezen az olvasón kívül 3 másik típusú olvasóm volt, én úgy érzem van némi összehasonlítási alapom. Hangsúlyozom nem akarok semmiféle vitát kezdeményezni, de pontosan a Kindle ellen lehetne felsorolni számtalan "hiányosságot" , de bárki ezt a tényt említi, akkor habzó szájjal támadják meg a Kindle "fanboyok" hogy "a kindle akkor is jobb"című beszólással. Döntse el mindenki maga, hogy milyen olvasót szeretne, mik az igényei.(és ebben segíteni kellene, nem pedig eltántorítani) Ha valaki nem kindle olvasót szeretne, akkor hagyjuk hogy mást válasszon.

[ Szerkesztve ]

(#9241) doc válasza JamesFinn (#9240) üzenetére


doc
nagyúr

Döntse el mindenki maga, hogy milyen olvasót szeretne, mik az igényei.(és ebben segíteni kellene, nem pedig eltántorítani)

Jo vegszo, maradjunk is ennyiben ha kerhetem.

(#9242) JamesFinn válasza doc (#9241) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Részemről ok.

(#9243) Mr.Andrew


Mr.Andrew
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kindle 6 olvasóra lehet-e és hogyan magyar nyelvű menüt telepíteni?

Előre is köszi!

(#9244) Degeczi válasza JamesFinn (#9240) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kompromisszummentes készülék nincsen.

(#9245) akos3 válasza grosy (#9232) üzenetére


akos3
addikt

Egyedül az alsó lapozógombtól tartok, h mennyire megszokható.
Illetve a pdf-ben tényelg problémái vannak a hosszú ékezettel? (az előzőmnek is, olyankor nem is írta ki a betűt, szupi volt -.- )

a mini verzió az mennyire használható? ugy értem nem túl kicsi?

(#9246) JamesFinn válasza akos3 (#9245) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szerintem megszokható. Volt egy koobe olvasóm, annak baloldalt középen volt a lapozó gombja, ami előtte volt, annak mindkét oldalán volt gomb. Nekem kifejezetten jónak tűnik a fogása, van a hátlapon egy kis bemélyedés, ahová"befekszik"a mutatóujjam, és a hüvelykujjamal tudok lapozni. Programozhatóak a billentyűk, így nekem mindkét lapozógomb előre irányba van állítva, így jobb ill. bal kézzel is kényelmes a lapozás. Vissza a navigyűrűvel lapozok.

(#9247) grosy válasza akos3 (#9245) üzenetére


grosy
senior tag

Én pont egy minit használok a napi munkába járáshoz, mert a "fizikai" könyvek túl nagyok voltak, ez meg még az öltönyzsebembe is belefér. Szubjektív, hogy kicsi-e, mert ez egyéni megítélés kérdése. Nekem nem az. Az alsó lapozógombok is megszokás kérdése. A pdf "problémáról" nem tudok (kezel minden ékezetes betűt), sőt, a Pocketbook az egyik legjobb a piacon pdf-kezelésében. Betudja tördelni a szöveget, de képes arra is, hogy "levágja" a margókat, és a teljes kijelzőre húzza szét a szöveget.

(#9248) pusiga válasza Degeczi (#9238) üzenetére


pusiga
tag

Nem akarok semelyik olvasó pártjára állni, de a tények azok pl. hogy a 4 lapozó gomb az több mint a 2, ugyan úgy mint 4 Gb is több mint a 2Gb. A lapozógomb helye nálam prioritásban a hátsó mezőnyben helyezkedik el (az én olvasómon is csak kettő van alul, én ezt szoktam meg és semmi bajom vele, később láttam csak, hogy van olyan olvasó is amin oldalt is van gomb, ) A legfontosabb talán a kijelző méret, minőség, felbontás, aztán a többi hardver... stb

[ Szerkesztve ]

(#9249) JamesFinn válasza akos3 (#9245) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ugyan ez a helyzet 6"-os PB614-nél is amit grosy írt. De a pdf nem ekönyv formátum, ne várjunk tőle sokat. (de pl egy telefon user manualját küldtem rá a múltkor wifin, és kivállóan megjeleníti. Igaz ez nem holmi tákolt pdf)

Üdv grosy! :)

(#9250) csibe1 válasza akos3 (#9245) üzenetére


csibe1
addikt

A pdf nem ebook formátum.A neten található pdf-ek nagy része elég vacak minőségű, értem ezalatt a könyveket.A JamesFinn által említett használati útmutató az más kategória.
Nekem is PocketBook Basic 2-esem van.Olvastam rajta pdf-et, de talán ha 2db-ot.
Találsz jópár más formátumban ebookot, a pdf-hez inkább tablet való.
Az olvasóm kb. fél éve van meg, ezalatt 2-3 könyv volt amit valamiért nem nyitott meg, de azokat be tudtam szerezni más formátumban vagy átkonvertáltam Calibréval.A DRM-et nem szereti, de ez sem akkora probléma.
Induláskor végignézni, hogy van-e új könyv, és a főképernyőn kiírja x db új könyv; ha rákattintasz akkor egyből végig is tudod nézni a listát.
Beletettem egy memóriakártyát, induláskor beállítottam a nyelvet, és pár dolgot a menüben aztán már tudtam is olvasni.
Nézegettem jópár olvasót, a sima és a világítós Nook volt a másik két jelölt, de a 2 év gari miatt, meg a topikbeli és privát érdeklődés után a Basic2-est vettem meg.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.