Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Cyanog3n


Cyanog3n
csendes tag

Jó, nem is kell megválaszolni :D Végre találtam valamit az olvasóról (eddig 'Kindle 6' alapján kerestem google-n, a sima 'Kindle' bejött), ahol mutat képet beépített angol értelmező kéziszótárról. Nekem ennél több nem is kell. :) Szerintem őt választom, tok is van hozzá, a Nook-hoz pedig nem nagyon találtam. Ha megjön, majd beszámolok tapasztalataimról :D

[ Szerkesztve ]

(#10052) LittleBiG007 válasza Degeczi (#10049) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

(#10049) Degeczi: Teljesen igaz, köszönöm a helyreigazítást!

(#10051) Cyanog3n: Én szinte kizárólag angolul olvasok, és megszállottja vagyok a szótáraknak. Tudtam volna mit mondani a témáról. De ha nem, hát nem.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10053) Cyanog3n


Cyanog3n
csendes tag

Ne gátoljon meg benne semmi, mondjad csak nyugodtan :D

(#10054) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!

Nemrég vettem itt hardveraprón egy Nook ST-t. Nem regisztráltam be B&N-n, mivel már adott egy nagyobb virtuális könyvtáram a PC-n, nem tervezek onnan vásárolni még jó ideig, kikapcsolt wifivel olvasnék amúgy is, hogy nagyobb legyen az akkuidő. Így ugye skippelt a regisztrációt és ahogy láttam nem csak egyedül vagyok ezzel így. Nem tudom, hogy blacklisted-e az NST, de bontatlan csomagban volt így nem hiszem :).

Kikapcsolt wifivel, sleep módban egy éjszaka alatt 8-10!%-ot merül az akku.
Utánaolvastam, valaki azt írja, hogy a touch-screen aktív marad sleep módban és amiatt. Megnéztem, ha hozzányúlok akkor nem jelez semmit, ergo szerintem ez kilőve. Sima olvasás közben (napi 30-45 perc) 1-2%-ot merül maximum, pedig akkor lapozok.
Másik oknak azt találtam, hogy manuálisan aktivált képernyővédőnél (power gomb) nem alszik be teljesen, ezért 2 percre állítsam az automatikus alvást és úgy jó lesz. Ez sem oldotta meg, ugyanúgy leszívta az akksit este.
Ahogy láttam nem regisztrált esetben gyakoribb ez, viszont az oka számomra nem tiszta. Próbáltam ki-be kapcsolni, feltölteni hálózati töltővel (telefoné, de a Nook kábelével) 100%-ra úgy, hogy előtte lemerült "nem regálásig".

A problémám, hogy miért merül ennyire az akku képernyővédőn, és hogy lehetne ezt javítani? Elég sok ember találkozik ezzel a bajjal, de a garanciális csere nálam kilőve (bontatlan csomagban jött, de számla nincs, szerintem külföldi rendelés lehetett attól, akitól vettem).

Ötlete van valakinek erre? :F

Előre is köszönöm! :R

(#10055) Degeczi válasza MarioAna (#10054) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"skippelt a regisztrációt"

és így megcsináltad magadnak a problémát, gratula!
(ha rákeresel, megtalálod, h nem szabad megkerülni a regisztrációt, mert folyamatos merülés az eredménye...)
nem értem, miért fájó beregisztrálni egyszer - utána többet sosem muszáj wifire lépned vele

(#10056) MarioAna válasza Degeczi (#10055) üzenetére


MarioAna
senior tag

Tehát a regisztrálás a tuti megoldás? :) Délután ha hazaértem kipróbálom, aztán beszámolok az eredményről. Regisztrált Nookra ugyanúgy tudok másolni egyébként nem B&N storeban vett könyveket (pl Calibreből)?

(#10057) Degeczi válasza MarioAna (#10056) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, már miért ne tudnál?
Nincs olyan könyvolvasó, ami ne engedne saját könyvet fölmásolni...

(#10058) csgabee


csgabee
tag

Most rendeltem meg a Pocketbook basic 2 olvasót Shopline-ről.
Aki akar venni:most van fehér 22.990Ft-ért.
Szerintem nagyon jó ár érte.

(#10059) MarioAna válasza Degeczi (#10057) üzenetére


MarioAna
senior tag

Regisztráltam, kíváncsi vagyok fogja-e ezentúl is produkálni ezt :) .

(#10060) paler


paler
aktív tag

Hát ez hihetetlen, :W nem tudok dönteni hogy melyiket vegyem meg :O
Kobo Aurában ami tetszenek:
- dizájn, kijelző, világítás, menürendszer, akkuidő, számomra szimpatikusabb gyártó

PocketBook Touch Lux 2 ami tetszik:
- több formátumtámogatás, olcsóbb ár, magyar nyelv, 2 év gari

De melyiket is :F

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10061) Libretom válasza paler (#10060) üzenetére


Libretom
aktív tag

A 6 "-os Kobo Aura nagyon praktikus, mert kicsi, könnyű és a megvilágítása is kellően homogén. Viszont a megvilágított kijelző kissé szürkés tónusú, és ami a legfontosabb nem eléggé kontrasztosak a betűi. Valószínűleg a kapacitív kijelzőnek "köszönhetően". A kettő közül én a Touch Luxot választanám, már csak a garancia miatt is, mégpedig a MMarkt-osat, mert ott könnyebb a garanciát intézni, nem kell elküldeni sehova, csak leadod és ott is kapod vissza.

(#10062) McAdam6


McAdam6
tag

Egy hasznos progi : Epub Metadata Editor

(#10063) paler válasza Libretom (#10061) üzenetére


paler
aktív tag

Szia Libretom !

Először is köszi a segítséget :R
Egyébként a Kobo Aura-ról leírt véleményed saját tapasztalat ? Láttál vagy esetleg volt is ilyen olvasód ? Csak azért kérdem, mert én sehol nem olvastam a Kobo-ról hogy szürkés tónusú lenne a a kijelzője a világítással. Sőt, a legtöbb pozitívumot pont a egységesen homogén és szépen megvilágított kijelzőjéről olvastam.
Most neked Pocketbook Touch Lux 2-d van ? Ha igen, akkor megosztanál velem pár dolgot a készülékkel kapcsolatosan ? Pl. akku üzemidő mennyire mondható jónak ? Ennél a készüléknél azt olvastam hogy alapból egy kissé szürkébb a kijelzője, és a megvilágítása meg kissé kékes (hidegebb fényű) mint pl. a Kobo-é vagy a PW2-é. A PB által támogatott formátumoknál, az összesnél gond nélkül lehet állítani a betűtípusokat, sorközöket, margókat ? Vagy van olyan formátum, amit a támogatás ellenére annyira nem kedvel (kezel jól) a készülék ?

Ezekre a dolgokra még kíváncsi volnék. ;)

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10064) tecsu válasza McAdam6 (#10062) üzenetére


tecsu
addikt

Ez mivel tud többet mint a Calibre? Én inkább azt javaslom. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10065) McAdam6 válasza tecsu (#10064) üzenetére


McAdam6
tag

Kevesebbet tud, de ha csak taggelni kell, egyszerűbb.

(#10066) tecsu válasza McAdam6 (#10065) üzenetére


tecsu
addikt

:-)
Igaz, de - szerintem - e-bookokhoz alap a Calibre. Akinek e-olvasója van vagy sok e-könyve, annak kötelező. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10067) MarioAna válasza MarioAna (#10059) üzenetére


MarioAna
senior tag

Úgy néz ki, hogy a regisztráció tényleg megoldotta a problémát. Hozzáteszem, előtte ugye kellett nyomni egy factory resetet. Lehet ez oldotta meg a problémát, nem a regisztráció ;]

(#10068) Degeczi válasza MarioAna (#10067) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Keress már rá: több fórumon is egyértelműen írják, h regisztráció kikerülése = nagyon magas fogyasztás...

(#10069) gyuszi78 válasza paler (#10063) üzenetére


gyuszi78
tag

ha megengeded akkor válaszolnék pár kérdésedre,bár nem nekem voltak címezve! :)
én is egy PB touch lux 2 tulaj vagyok!
Akku ido:szerintem jónak mondható,bár voltak kétségeim,ugyanis olvastam hogy voltak gyárilag rossz akuval leszállított készulékek.Ezeket már kicserélték mindet,úgyhogy ez a probléma kilöve.De ha nem wifizel sokat akkor biztos hogy kibír min. 2 hetet, 1-2 óra olvasás mellett, feltöltés nélkül.
Megvilágítás:tényleg kicsit kékes,DE csak ha úgy 5%-ig van feltolva,felette már sokkal fehérebb a fénye!
Egyébként sötétben is úgy 10% körülire van állítva a megvilágítás,nekem abszolút megfelel,erösebben számomra már zavaró.
Feltétlenül frissíteni kell a firmvert:az új megjelenése teljesen más mint a régié!Igaz hogy nincs benne annyi beállítási lehetöség mint korábban de ami benne maradt az böven elég.
Minden formátumnál lehet betüméretet állítani:epub,prc,mobi van kipróbálva.Természetesen PDF-nél nem müködik a dolog.
Egyetlen bajom van,mégpedig hogy mobi-s formátumoknál nem jeleníti meg a borítót,ezt calibre-vel pár pillanat alatt megoldom.Nem is emlékszem rá hogy lefagyott volna.

jó kis készülék szerintem!

(#10070) paler válasza gyuszi78 (#10069) üzenetére


paler
aktív tag

Köszi gyuszi78 :R

Egyre jobban átbillenek a PB oldalára a Kobo Aura felől. A te PB-en mennyire homogén a világítás használatakor a kijelző ? Nekem a könyveim 98 %-a mobi formátumba van. A borítóképeknél mit kell mókolnod a Calibre-vel hogy láthatóak legyenek a borítóképek ?Esetleg át kell konvertálnod pl. epuba ? Az akkuidő számomra teljesen oké, ha tényleg hozza a 2 hétet.
Egyébként első olvasóm lenne, és szeretnék egy olyan készüléket amit jó pár évig megelégedéssel tudnék használni. :K

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10071) gyuszi78 válasza paler (#10070) üzenetére


gyuszi78
tag

A háttérvilágítás elég homogénnek mondható,csak a legalján látni enyhén hogy vannak világosabb helyek,de abszolút nem zavaró.
Egyébként átkonvertálás annyiból áll hogy calibre-ben mobi-ról epub-ba egy kattintás,nem kell állítani semmit.Gyerekjáték az egész,még nekem sem okozott gondot :))
A könyveket meg ebup formátumban vásárolom ott ilyen probléma nincs.
Nekem is ez az elsö olvasóm. :)

(#10072) paler


paler
aktív tag

Már megismerkedtem a Calibre-vel, pdf-ből konvertáltam epub-ba egy könyvet. De a végeredmény nem lett 100%-os. Persze tudom hogy a pdf nem e-könyv, de van pár könyvem amit csak így sikerült beszereznem. De még így is jobb, mintha scannelt verzió lenne. Tehát akkor ha azt szeretném hogy teljes legyen az élmény, akkor csak konvertálnom kell.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10073) gyuszi78 válasza paler (#10072) üzenetére


gyuszi78
tag

de ha van lehetöséged akkor vigyél magaddal egy micro-sd kártyát mobi-s könyvekkel és próbáld ki.
PDF-et én is próbáltam de az nem az igazi.De ha a PDF-et elöször elmented txt-ben majd utána konvertálod át epub-ba akkor szerintem jobb lesz az eredmény.

(#10074) cigam


cigam
félisten

a txtr programját telepítettem. Bejelentkeztem, de semmi hasznosat nem tudok vele csinálni.
Mikor indul a program, közli, hogy

Miután elindult és elolvasnék egy könyvet, ezt írja:

Amikor rábökök a kapcsolódás gombra, nem történik semmi. Tényleg ilyen használhatatlan programja van, vagy én bénázok el vmit?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10075) paler válasza gyuszi78 (#10073) üzenetére


paler
aktív tag

Szia !

Azért nem lett olyan gáz az sem hogy pdf-ből epub-ba konvertáltam. Viszont ha txt-be konvertálok először, akkor nem veszik el a szöveg formázássá ? Mert amit próbáltam pdf-ből konvertálni epub-ba, ott megmaradtak a formázási stílusok. Bár eddig csak a Calibre olvasójába néztem meg hogy milyen lett a végeredmény. :B

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10076) Degeczi válasza paler (#10075) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, persze, a TXT épp ezért kerülendő formátum.

(#10077) hampidampi válasza paler (#10075) üzenetére


hampidampi
senior tag

Szöveges pdf-re használd az ingyenes PdftoEpub programot. Meglepően hatékonyan működik. Nagyon rossz minőségű, vagy scannelt képeket tartalmazó pdf-eknél meg az ocr marad. Erre a legjobb az ABBYY FineReader.

(#10079) Oldman2 válasza mike1334 (#10078) üzenetére


Oldman2
veterán

+1

(#10080) KBor válasza paler (#10063) üzenetére


KBor
csendes tag

Szia Paler!

Magam is PB Lux2 használó vagyok. Előtte több mint 2 évig PB touch olvasót használtam, azzal is tökéletesen meg voltam elégedve, de aztán hiányozni kezdett a sötétben olvasás lehetősége, úgyhogy továbbadtam a családban. Hasonlóan jók a tapasztalataim, megbízható, akksija jól bírja, alapból tartozék az angol-magyar, és angol értelmező szótár.
Calibrével meg lehet oldani, hogy a mobi-t automatikusan epub-ra konvertálva küldje ki az olvasóra - igaz így a felmásolás ideje hosszabb lesz. Amúgy nekem semmi bajom a mobi-val.

(#10081) Libretom válasza paler (#10063) üzenetére


Libretom
aktív tag

Igen, a Kobo Aura 6-ost volt alkalmam alaposan tanulmányozni. Az Aura HD-től sajnos nagyon elmarad a kijelzője. Ha az ember egymás mellé teszi, akkor érzékeli ezt a kissé szürkés tónust. Ez nem foltosodást jelent, hanem a kijelző színtónusát. Nem annyira fehér, vagy kékes, hanem inkább szürkéskék jellegű. Egyébként egyáltalán nem zavaró, már csak azért sem mert sikerült úgy megcsinálni, hogy homogén, foltmentes. (Az érzékeltetés kedvéért: az Aura HD kékesebb, a PW2 fehér).Engem a betűk kontrasztjának kissé gyengébb minősége jobban zavar. A PB Touchlux 2-t és az Aura 6-ost nem láttam egymás mellett.
A PB-n nagyon sok beállítási lehetőség van, de (talán a formátum gazdagsága miatt?), mintha kissé belassulna időnként pl. a könyvek betöltésénél. Ez csak első benyomás volt, inkább arra hagynám az értékelést, akinek ilyen olvasója van, és mindennap használja. :) A kijelzőjét én eléggé homogénnek és a Kobo 6-nál fehérebbnek érzékeltem.
Én nagyon fontos szempontnak tartom azt, hogy a gariztatás mennyire mehet egyszerűen.

(#10082) Helsing


Helsing
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Pocketbook Basic 2 614 e-book olvasót.
Szerintetek jó döntés volt vagy 25e-ért kaphattam volna jobbat is?

(#10083) LittleBiG007 válasza Helsing (#10082) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Már utólag nincs is értelme ezen rágódni. A Kindle hívők azt fogják mondani, hogy egy Kindle 6-ot vehettél volna ennyiért (habár nekem csalódás volt, amikor kipróbáltam), számomra a Nook Simple Touch a tökéletes olvasó (habár kifutott széria, már csak egy helyen tudom, hogy garanciával megvehető Magyarországon, és ott pont ennyi az ára).

A PocketBook-ban én nagyon szerettem, hogy kétféle olvasóprogrammal tudtam megnyitni könyveket, plusz még egy harmadikat is felmásolhattam rá, könnyű volt új szótárakkal bővíteni (.dic kiterjesztést fogad), sohasem kellett könyvet konvertálnom, mindent megnyitott, a PDF olvasása esetén ebben az olvasóban találtam a legtöbb beállítási lehetőséget, és 2 év a garancia rá. Úgyhogy elhiheted nekem, nem volt rossz döntés a PocketBook sem.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10084) Liliet


Liliet
újonc

Sziasztok!
Hosszas rágódás és minden oldal, fórum és poszt átbogarászása után a Pocketbook Touch Lux 2 mellett tettem le a voksom:-)
Ugyanakkor el kell költenem egy utalványon lévő összeget,(de sajnos ott nincs az amit én akarok) így néztem e-bookra való védőfóliát, de csak Kindle Paper Paperwhite-re illetve Kindle Glare-hez való van. Mind kettő 6colos.
Érdemes megvenni, és a Pocketbook-ra alakítanom? Egyáltalán mennyire hasznos dolog a fólia (nálam mobilon bevált) e-könyv olvasóra?
Előre is köszönöm a segítségeteket! :-)

(#10085) hampidampi válasza Liliet (#10084) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hetente legalább kétszer előjön a téma, érdemes néha kicsit visszaolvasni is.

E-könyvolvasóra nem rakunk fóliát!

Egy normális tokot vegyél inkább.

(#10086) Degeczi válasza Liliet (#10084) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha ki akarsz tolni magaddal, okvetlenül vegyél fóliát!
Egyébként teljesen fölösleges mazochizmus ezzel rontani a szöveg olvashatóságát: ez nem telefon, nem karcolódik - hiszen védőtokban szállítod, használat közben pedig csak az ujjad ér hozzá.

(#10087) Helsing válasza LittleBiG007 (#10083) üzenetére


Helsing
aktív tag

Örülök a pozitív tapasztalataidnak.
Én is meg vagyok vele elégedve. Egy bajom van csak vele. A gombok éjszaka elég hangosnak tűnnek.

Még a fénnyel van egy kis problémám. Ha nincs jól kivilágítva a szoba akkor kénytelen vagyok lámpával olvasni. Viszont ilyenkor előjön az hogy ha nem megfelelően tartom akkor visszaveri a fényt (csillog).
Szóval rosszabbul látható fényben és félhomályban egyaránt mint egy hagyományos könyv.

Azt már eldöntöttem, hogy ha veszek a jövőben még e-book olvasót akkor beépített világítással rendelkezőt fogok venni. Azt olvastam, hogy még világítással együtt is nagyon sokáig bírja az akkumulátora. Ha feleannyi ideig bírja csak akkor is ki lehet olvasni rajta egy feltöltéssel vagy 2-3 könyvet.

(#10088) LittleBiG007 válasza Helsing (#10087) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem csak hangosnak tűnik. Az is. A világítással kapcsolatban pedig szintén igazad van, de ez e-ink jellegzetesség, bármilyen más, világítás nélküli olvasót vettél volna, pontosan ugyanezt tapasztalnád. Egyelőre inkább ajánlom neked ezt a lámpát: link Én is ilyet használok a Kobo világítás nélküli olvasómhoz. De egy csíptetős olvasólámpa is megfelelhet. Ezek nagyságrendekkel olcsóbbak, mint egy világítással rendelkező olvasó.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10089) JamesFinn válasza Helsing (#10087) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Fognak a lapozógombok "puhulni" eleinte nekem is kattogott, de most már nem. Én fél éve használom. A világítás nekem úgy van megoldva, hogy a tok gerincére felülre csippentem a lámpát, (energizer booklite) és egészen lehajtva, inkább a tok felé állítva világít, és nekem így nem tükröződik. De én nagyon-nagyon ritkán olvasok sötétben.

(#10090) Helsing válasza LittleBiG007 (#10088) üzenetére


Helsing
aktív tag

Én egy fejlámpát használok. A célnak nagyjából megfelel. Ledes, így nagyon sokáig bírja a legkisebb fényerőn (több nap folyamatos világítás) ami bőven elegendő ilyen közelre.
Az általad linkelt is jónak tűnik csak az a baj vele, hogy CR2032 elem kell bele. Meddig bírja vele a lámpa?
Jobb szeretem az akksis dolgokat. A lámpámban is AAA-s akkumulátorok vannak.

JamesFinn
A csillogást én is úgy kerülöm ki, hogy nem közvetlenül oda világítok ahol olvasok.
Lehet megpróbálok majd beszerezni egy olyan lámpát ami homogénebb, szórt fényt bocsájt ki.
Az általad írt lámpába is CR2032 elem kell. A te lámpád nagyjából meddig működik egy elemmel?

Neked ugyanilyen olvasód van? Melyik gombot használod lapozásra? A szélsőket (én többnyire azokat)?
Most hogy említetted megnéztem és tényleg halkabb lett a jobboldali gomb a balhoz viszonyítva.

(#10091) briggg válasza Degeczi (#10055) üzenetére


briggg
csendes tag

Inkább egy kérdés lenne. Minden típusnál érdemes regisztrálni? Mert én még az After Glow-t nem regisztráltam és nem is tudom szükséges-e. :B

(#10092) JamesFinn válasza Helsing (#10090) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Kb 2 évet kibírt nálam az elem :)
Nekem Mindkét lapozógomb -->
előre irányba van állítva. Így egyszerre "kopik" illetve nekem így kényelmes (balkezes vagyok) A navigomb balra nálam a <-- vissza. Én is PB614-et használok.

(#10093) LittleBiG007 válasza JamesFinn (#10092) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem meg a PocketBook Mini gombjai azért koptak egyszerre, mert egy kézzel nagyon kényelmes volt fektetett módban olvasni, és hol bal kézzel olvastam, hol jobbal, mikor melyik esett jobban kézre. És így hol az egyik gomb lapozott előre, hol a másik (mindig amelyik felülre esett).

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10094) JamesFinn válasza LittleBiG007 (#10093) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Igen, fektetve nagyon jó, olyankor nekem is a navigomb lapoz, és hüvelykujjal marha kényelmes lapozni :)

(#10095) abcukistván


abcukistván
tag

Hali,

Kindle-n kívül van érdemleges olvasó? Csupán magyar könyvek olvasására kéne.

Köszönöm!

(#10096) LittleBiG007 válasza abcukistván (#10095) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nincs. Honnan gondoltad egyáltalán, hogy van?

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10097) paler


paler
aktív tag

Sziasztok !

(#10069) gyuszi78
(#10080) KBor
(#10081) Libretom

Srácok köszönöm a válaszaitokat. :R
Ezek alapján eldőlt hogy PB Lux 2 lesz a befutó, bár a Kobo eleinte nagyon szimpatikus és favorit volt nálam, de a finish előtt beelőzte a PB.
Ma meg is jött a készülék, és az első ismerkedésen is túlvagyunk. Eddig szimpatikus és minőséginek tűnik az olvasó, :K bár őszintén szólva ez az első e-bookom, tehát olyan nagy viszonyítási alapom azért nincsen. Először 2 hete az MM-ben fogtam – tapiztam – és néztem meg közelebbről ilyen kütyüket.
Nem tudom hogy mennyire tehettem magasra a szintet ezzel a PB Lux 2 626-al, de szeretnék vele egy kellemes, problémamentes és hosszú házasságot kötni. :D Remélem ebben megfelelő partner lesz számomra.
Megnéztem hogy melyik szoftver van most a készüléken: W626.5.2.352 Talált frissebb verziót, most próbálom Wi-Fin keresztül leszedni és frissíteni. Remélem sikerül, mert már 2-3x megszakadt a letöltés, de nem tudom miért is. :F

Na majd még jelentkezzem, ha valamivel elakadnék, vagy éppen kíváncsi volnék valamire a készülékkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#10098) gyuszi78 válasza paler (#10097) üzenetére


gyuszi78
tag

Örülök hogy tudtam segíteni a választásban!Nekem is ez az elsö e-book olvasóm.Szerintem jó választás volt!

....lenne egy kérdésem:milyen beállítással tudnám rávenni az olvasót hogy sor végén elválassza a szavakat?különösebben nem zavar,de mégis...

(#10099) Dhampir válasza abcukistván (#10095) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt keresed? :D

Sokféle létezik, érdemes Aggleány cikkét végigolvasni, néhány típust is felsorol.

(#10100) tecsu válasza abcukistván (#10095) üzenetére


tecsu
addikt

A Kobo Aura H2O sem olyan rossz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.