Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) #72797440 válasza phedi77 (#10849) üzenetére


#72797440
törölt tag

Mert akkor inkább Voyage.

(#10852) Ébri válasza #72797440 (#10850) üzenetére


Ébri
senior tag

Rádiós? Érintőképernyő?:

Aura HD-m van, még nem dobtam el a rossz minőségű műanyag borítása miatt, igaz minden olvasóm tokban van, így a tok minőségét inkább tudnám mondani, mint az olvasóét. Sok hátrányát tudnám mondani, de a burkolat szerintem a legkevésbé fontos, a tok miatt. (Hacsak nem ránézésre gondolod, de szerintem ott se számít.)

Az elején, mikor megvettem használtam tok nélkül, akkor nem tűnt iszonyatosnak. De szerintem sokkal fontosabb lehet a felbontás, szoftver, gyorsaság, méret/súly/vastagság, formátumtámogatás, szótárazás minősége, preferenciafüggően.

(#10853) JFA válasza phedi77 (#10849) üzenetére


JFA
tag

Én is elsősorban Kobo Glo HD-t vennék (legjobb ár-érték arány, Kindle Voyage drágább és nem jobb), aztán ha a pénz nem számít annyira, akkor jöhetne egy Aura HD vagy H2O. Persze ez egy erősen szubjektív vélemény volt. :)

(#10854) phedi77 válasza #72797440 (#10851) üzenetére


phedi77
tag

Kobo több formátumot olvas, mint a Kindle - az én könyveim nagy része epub (de ez szubjektív). A világítása szebb az Auránál - teszt.
Nálam konkrétan a formátum és - mivel este olvasok - a világítás a legmérvadóbb. Neked mi lenne a fontos?

[ Szerkesztve ]

(#10855) #72797440


#72797440
törölt tag

Én átkonvertálom ha kell. A formátummal nincs problémám. Kényelmes olvasást szeretnék. Csak egy gyenge minőségű olvasót próbáltam eddig. Sok viszonyítási alapom nincs. Kobot nem hiszem, hogy itthon sokat fogdozott volna bárki is. Ne lapozzon miközben tartom amikor véletlenül hozzáérek de érintőképernyős legyen. A szemem is kímélje tehát éles legyen a kijelző képe nagy kontraszttal. Az egyik szívfájdalmam, hogy nekem nagyon kicsi a 6 col, ráadásul a Kobo az alsó sorokban 4-5 sorral kevesebbet jelenít meg mint pl. egy Pocketbook vagy Kindle, ami még jobban csökkenti a méretét.

(#10856) phedi77


phedi77
tag

Az igazat megvallva töröm is a fejem egy Kobo Glo HD vásárlásán. Akinek van sima Glow-ja esetleg megmondaná, hogy magyar szótár és billentyűzet tehető-e rá?
Jelenleg Onyxom van - megszoktam az oldalgombos lapozást. Aki oldalgomosról váltott képernyő érintős lapozásra esetleg mondana pár szót arról, hogy könnyen megszokta-e?
Nézem a netet, de csak én nem találok EU-s beszerzési lehetőséget Glow HD-re?....
Előre is köszönöm a segítséget!

(#10857) phedi77 válasza #72797440 (#10855) üzenetére


phedi77
tag

Hát igen - akkor neked a jelenlegi olvasóm is szóba jöhet elvileg: Onyx Boox T68. Nagyon szeretem, leszámítva a világítását (emiatt váltanék): nagyon erős a fénye még a leggyengébb fokozaton is. Szűrőt telepítettem fel rá PlayStoreból, de az meg sajnos rontja a betűkontrasztot.

(#10858) LittleBiG007 válasza phedi77 (#10856) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen, szerintem könnyű megszokni. Halk, gyors és kényelmes. Néha a fizikai lapozógombos olvasóimon is lapozok érintéssel, ha éppen az esik jobban kézre az adott pillanatban.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10859) Ébri válasza #72797440 (#10855) üzenetére


Ébri
senior tag

Szerintem az lehetetlen , hogy lapozzon, ha direkt érsz hozzá, de ne, ha véletlenül. Vagy úgy állítod be, hogy kis helyen lehessen lapozni, de akkor meg a direkt lapozás lesz nehézkes. Én pl. BKV bérlet mutatásakor szoktam ellapozni, a HÉVen. (IR, így a belógó bármi lapozásra bírja, PW2-n nincs ilyen gond).

AZ üres alsó sorok több módon is orvosolhatók, alapbeállításban újabb firmware-kenez a több sor két sor, s szélesebb lehet a margó és a betűk is rugalmasabbak mint kindle-nél. Szótárak viszont picit nehézkesebbek (de tényleg csak kicsit).

(#10860) Ébri válasza phedi77 (#10856) üzenetére


Ébri
senior tag

Mindegyik kobon úgyanúgy megy, egy feltett szótárat kell lecserélni, s utána nem nagyon engedni szinkronizálni (ez beállítható). Magyar billentyűzetet még nem láttam, nekem még nem is hiányzott. Egyébként a kobo féle billentyűzetet elég nehézkesen használom, részben ez is hozzájárult koreader telepítéshez.

(#10861) LittleBiG007 válasza Ébri (#10859) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Szerintem az lehetetlen , hogy lapozzon, ha direkt érsz hozzá, de ne, ha véletlenül."

Ezen én is jót nevettem.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10862) #72797440 válasza Ébri (#10859) üzenetére


#72797440
törölt tag

Itt a kialakításra gondoltam. Lehessen úgy tartani, hogy közben ne érintsem meg a kijelzőt. Szerintem a sík Aurán ez problémásabb lehet nem, mivel az infrások mélyítve vannak ezért azt kevésbé érné el az ujjam a káváról. Érted ugye?

(#10863) hampidampi válasza #72797440 (#10855) üzenetére


hampidampi
senior tag

A kapacitív, világítós olvasók esetében mind a derítő fólia, mind az érintő fólia plusz rétegek a tinta felett. Ezek bizony rontják a kontrasztot. Ebből a szempontból (kontraszt) a gombos/infrás, világítás nélküli olvasók elvileg jobbak.
(Az viszont persze nyílt titok, hogy az e-ink kijelzőket egyetlen cég gyártja, viszont a gyártás minősége a technológiából adódóan eléggé szór. És bizony a legjobban sikerült kijelzők az Amazonhoz kerülnek.)

"Kobo az alsó sorokban 4-5 sorral kevesebbet jelenít meg mint pl. egy Pocketbook vagy Kindle, ami még jobban csökkenti a méretét."
A Kindle-ök esetében meg van egy minimális margó, amit alapból (az újaknál meg egyáltalán) nem lehet kisebbre venni. Így a 6"-os olvasó csak 5" marad.

Szerk.:
"az infrások mélyítve vannak ezért azt kevésbé érné el az ujjam a káváról"
Viszont a magas káva nagyobb árnyékot vet a kijelzőre! Ha nem világítós, ez bizony probléma lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10864) pethYeti válasza hampidampi (#10863) üzenetére


pethYeti
addikt

Szerintem amúgy kindle-ön pont a káva miatt van ekkora margó, nekem egyszer sem vetül árnyék ténylegesen a szövegre.

(#10865) hampidampi válasza pethYeti (#10864) üzenetére


hampidampi
senior tag

A baj az, hogy _minden_ Kindle-ön így van. Még a Voyage-on is, ahol aztán tényleg nincs is a kávának magassága.

(#10866) LittleBiG007 válasza hampidampi (#10865) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Aaaaaj, de tudatlan vagy. Ott azért van akkora margó, hogy az ujjad ne vessen árnyékot a szövegre, amikor tartod. :P

Tudnak valamit annál az Amazonnál ;)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10867) hampidampi válasza LittleBiG007 (#10866) üzenetére


hampidampi
senior tag

Meggyőztél. :)

(#10868) Ébri válasza #72797440 (#10862) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, az Aurának eléggé nincs alja, attól függhet, hogy tartod, ill. a toktól. Ezt viszont neked kéne kipróbálni, de nem tudom, hol lehet. Tavaly mikor az Aura HD-t vettem német MM-ben volt egy csomó, gondolom az osztrákoknál is nézegethető, de lehet, mégse.

(#10869) Degeczi válasza pethYeti (#10864) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Illetve amikor a sor szélén lévő szót próbálok kijelölni (nem szótárazáshoz, azzal nincs gond, hanem "szövegkiemelés"-ként) a margóhackelt PPW-omon, szitkozódás közepette máris megértem a gyári alapértelmezés nagy méretét, mert sehogyse fér oda az ujjam a szó végéhez...

Ezzel együtt persze igazán lehetne gyárilag is kisebbre állítható, mert az alapértelmezett mininum bőven elég lenne maximumként ilyen kijelölés során is, semmi értelme a 2 még nagyobb értéknek.

(#10870) phedi77


phedi77
tag

Nah, pro-kontra... - szerintetek akkor most cseréljem Onyx T68-amat Kobo Glow HD-re vagy várjak még?...

(#10871) #72797440 válasza phedi77 (#10870) üzenetére


#72797440
törölt tag

Jó az. Várjál egy évet.

(#10872) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e hasonló problémája itt valakinek e-book olvasóval, de azért reménykedem, hogy valaki tud segíteni.

Kb. egy hónapja vettem egy Icarus Illumina HD (E652BK) e-book olvasót, amely kifutó típusnak számít, de elég sok mindent tudott specifikáció alapján ezért esett rá a választásom.

Elégedett vagyok vele, egyetlen dolgot leszámítva: a betűméret nagyításakor a táblázatok (illetve azok tartalmának) / forráskódok mérete nem nő a betűmérettel együtt, annyira picik a betűk a táblázaton belül, hogy nagyon közel kell hajolni a kijelzőhöz, hogy el tudjam olvasni. Tekintve, hogy főleg programozási könyveket olvasok amiben sok táblázat és forráskód van, eléggé zavaró, és fárasztja is a szememet (szerintem nem az adott könyv a ludas, mert PC-n Adobe DE-vel lehet őket nagyítani).

Valaki tud erre valami jó megoldást? Mivel nem androidos a készülék ezért nem lehet (tudomásom szerint) frissebb olvasó szoftvert rápakolni, firmware frissítést pedig nem találtam hozzájuk.

(#10873) #72797440


#72797440
törölt tag

[link]
5 sor különbség és van úgy elég sűrűn, hogy a Kobo-nál még két sor hiányzik.

(#10874) Ébri válasza phedi77 (#10870) üzenetére


Ébri
senior tag

Legalább addig, míg sokan használnak Glo HD-t, s kiderül, mi az, ami nem jó benne.

(Spec. alapján 6 col és nincs SD kártyahely pl. számomra negatív.)

(#10875) #72797440 válasza Ébri (#10852) üzenetére


#72797440
törölt tag

"Sok hátrányát tudnám mondani"

Lécci oszd meg!

(#10876) phedi77 válasza #72797440 (#10875) üzenetére


phedi77
tag

Oké várok - de úgy utálom már a Onyx Boox esti fényét.... :(

(#10877) JFA válasza phedi77 (#10876) üzenetére


JFA
tag

Ha megengedheted magadnak, akkor miért ne válthatnál? Rendelj Németországból lényegesen olcsóbban, mintha itthon vásárolnád meg és olvass vele sokat. :)

(#10878) phedi77 válasza JFA (#10877) üzenetére


phedi77
tag

Angolos vagyok (picit németes) - esetleg tudnàl beszerzést javasolni?

(#10879) JFA válasza phedi77 (#10878) üzenetére


JFA
tag

Először is azt kellene eldöntened, hogy melyik márkát (Kindle, Kobo, egyéb) választod. Ha ez megvan, az "idealo.de"-n beírod a típust és kidobja a kereskedések linkjét.

(#10880) #72797440


#72797440
törölt tag

Pocketbook Touch Lux 3 van valakinek (esetleg Sense vagy Ultra)? Bírom, hogy magyar, tudom hogy lassabb mint egy Kobo. Amúgy milyen lehet egy Aurához képest? Sajnos ilyen összehasonlító videót nem találok a neten. Azt mondják, hogy nagyon stabil rajta a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#10881) JFA válasza #72797440 (#10880) üzenetére


JFA
tag

Két hete van nálam egy Touch Lux 3: előtte fapados Wayteq és DPS volt, szóval csak azokkal tudom összehasonlítani. A kijelzője világos és kontrasztos, félig merült le az akksija napi több óra világítással történt olvasás után, fagyás nem jelentkezett rajta és idáig minden formátumot gond nélkül kezelt.

(#10882) #72797440


#72797440
törölt tag

Kösz. A DPS-t én is kipróbáltam. Ingyen se kéne :D

(#10883) #72797440


#72797440
törölt tag

Össze kéne jönnünk páran ebook reader mutizóba. Én lassan megveszem életem első olvasóját aztán rajtam nem múlik.

(#10884) Ébri válasza #72797440 (#10875) üzenetére


Ébri
senior tag

Azért azt tudd, hogy a PW2 tavaly augusztus óta ott pihen a szekrényben, és az Aura HD-t használom mióta megvettem, de koreaderrel, nem az eredeti olvasójával.

Hátrányok: szótár csak már meglévő helyett tehető fel (PW2 sima felmásolás a könyvek közé), a legnagyobb gondom azzal volt, hogy adatbázisban tárol minden infót, ami időnként elromlik (úgy látom az őjabb FW-ken már valamiféle journalling is van, tehát ez nem biztos, hogy még mindig igaz). A lapozás sebessége epubnál számomra lassú volt, ez újabb FW-ken a használható szintre nőtt, de a kijelölés sebessége még mindig lassú. (KEPUB-nál jó, de ott a formázás néha furcsa, a kedvenc felmásolt fontom nem jól jeleníti meg és mindig van egy fejléc felül, a mi a könyv címe, így nem angy értelmét látom). Picit lomhább, mint a PW2 (szerintem proci a sima Aurában is ugyanaz.)

Ezzel együtt azért ezt választottam, mert rugalmasabb a PW-nél (a beéptített fontok száma is több, a testreszabhatóságuk is nagyságrendekkel jobb, oldalbeállítások is sokkal rugalmasabbak), pocketbooknál gyorsabb és kontrasztosabb (első generációs Lux-hoz néztem, azóta ez változhatott). Aztán ez sem volt elég, s felraktam coolreadert és koreadert :). Van patch is kb. minden utóbbi firmware-hez, sok apróbb hiányosságot orvosol (pl. ki lehet kapcsolni az árva/fattyúsorok kezelését, amit én nem szoktam, inkább egy bekezdés lógjon át, mint egy sor).

(#10885) LittleBiG007 válasza Ébri (#10884) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Úgy látom, Ébri, te tökéletesen érted, miért is neveztem a Kindle Paperwhite-ot az egyik előző hozzászólásomban "unalmas" olvasónak.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10886) pjen válasza LittleBiG007 (#10885) üzenetére


pjen
félisten

Viszont aki csak olvasni akar mint én annak tökéletes...

(#10887) LittleBiG007 válasza pjen (#10886) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Aki "csak olvasni" akar, annak bármilyen olvasó jó. Akár egy könyv is ;)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10888) Degeczi válasza LittleBiG007 (#10887) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Csak olvasás"-nál is sokat számít a kijelző minősége (vagy a háttérvilágítás egyenletessége), és abban erősek az Amazon cuccok - még csak nem is drága 99 EUR-ért a PPW, vagy 59-ért az alap

(#10889) pjen válasza LittleBiG007 (#10887) üzenetére


pjen
félisten

Milyen igazad van.Most ne menjünk bele,hogy ki honnan szerzi az e book ot.A könyv drága,sérülékeny,nehéz,sok helyet foglal,de olvasni tökéletes.Nekem ehelyett van a Pw 2 a valódi könyv összes hátránya nélkül.

(#10890) LittleBiG007 válasza Degeczi (#10888) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ezt mondom én is. A "csak olvasás" sokmindent magában foglalhat. Nekem például a kedvenc CharisSILmod betűtípusom használatát.

Példának ezeket írtad:
1. "a kijelző minősége" - ezzel tökéletesen egyetértek
2. "a háttérvilágítás egyenletessége" - ezzel meg nem. A PocketBook-omnak a világítása tökéletesen egyenletes. Mégsem rosszabb/kényelmetlenebb a "egyenetlen" világítású Nook-on olvasni. A tesztvideók és a fényképek jobban kihozzák az egyenetlenségeket, ez a valóságban nem mindig ennyire durva, a fényképezőgép vagy kamera fényérzékenységi beállítása nagyon befolyásolja a végeredményt. Nekem is sikerült a világító Nook-ról olyan képeket is készítenem, amit ha a vásárlók megláttak volna, garantáltan nem vesznek egyetlen egyet sem... Szerintem inkább az erősségi fokozatok állíthatósága lehet probléma. Van-e megfelelően gyenge és erős beállítási lehetőség, közte megfelelő mennyiségű lépésközzel. (lásd phedi77 problémáját).

Kérdés: van köztetek valaki, akinek annyira nem volt egyenletes a világítása az olvasón, hogy ez zavarta, és akármilyen érdekes könyvet is olvasott, kizökkentette belőle? Esetleg le is cserélte miatta az olvasóját? Egy ilyen hozzászólásban százszor jobban megbíznék, mint akármelyik tesztvideóban.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10891) hampidampi válasza LittleBiG007 (#10890) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Kérdés: van köztetek valaki, akinek annyira nem volt egyenletes a világítása az olvasón, hogy ez zavarta, és akármilyen érdekes könyvet is olvasott, kizökkentette belőle? "
Engem eleve ez a derítőfóliás világítás zavart a PW-nál, számomra megkönnyebbülés volt visszatérni a Keyboard gyári világítós tokhoz. Tudom, hogy az olvasó beépített világítása más technológia, mint az lcd-k megvilágítása, de érzetre nekem nem volt különbség. Ugyanolyan kellemetlen érzés volt rajta sötétben olvasni, mint egy tableten.

"Ezt mondom én is. A 'csak olvasás' sokmindent magában foglalhat. Nekem például a kedvenc CharisSILmod betűtípusom használatát."
Nem is neked írom igazán, mert te biztos tudod, hanem másoknak, akik olvassák: az azw3-ba lehet betűkészletet telepíteni, ez igazán nem probléma a Kindle-öknél.

(#10892) phedi77 válasza LittleBiG007 (#10890) üzenetére


phedi77
tag

Szia!

Igen én vagyok az aki csak azért szeretné lecserélni az Onyx Boox T68-as olvasóját, mert nem lehet egy bizonyos fényerőnél gyengébbre állítani. Nappal, szürkületben tökéletes, de a kimondott esti olvasásnál engem zavar a fényerő.
Amit amúgy imádok benne és az új olvasómban is elvárnám:
- 6,8"
- rengetegféle (epub, mobi, txt, pdf stb.) formátum olvasása
- olvasó oldalán lévő lapozógombok
- pdf kezelés (valami szuper a NeoReader)
- memóriakártya behelyezés lehetősége (bár jelenleg bőven elég a rajta lévő tárhely)
- akárhányféle szótár feltelepítési lehetősége (bár én csak 3 nyelvet használok)

Gondolkodtam erősen a Kobo Glow HD-n, de jelenleg biztos nem veszem meg - most, hogy már jobban belemélyedtem.
A top gyártók - Kobo, Kindle - (szerintem) pedig eléggé "kockák" - közel sem olyan szabadak, mint mondjuk egy android Onyx vagy Nook. Vagy a formátumokat nem kezelik rendesen, vagy a szótárral vacakolnak, esetleg a pdf olvasás nehézkes rajtuk stb.

Szóval lehet, hogy megvárom a következő Onyx-ot... előbb utóbb kijön és talán változtat a fényerőn (a korábbi Onyxomon pl. tökéletesen lehetett változtatni a fényerőt: Onyx Boox AfterGlow).

[ Szerkesztve ]

(#10893) Ébri válasza hampidampi (#10891) üzenetére


Ébri
senior tag

Azért sok olvasóra simán felmásolod, és választhatod, ehhez képest a könyvenként berakás nyögvenyelős (csináltam PW2-n). Viszont akinek a kindle 6 alap betűtípusa tetszik, addig értelemszerűen jó. (Nekem tetszett, míg nem láttam picit vastagított Charis SIL-t és Constantiát).

Egyébként hardverileg nagyon jónak gondolom a Kindle-ket.

(#10894) Ébri válasza phedi77 (#10892) üzenetére


Ébri
senior tag

Az érzékelés része jól működik nálad? (Tavaly vacilláltam közte és Aura HD között, de utóbbi olcsóbb is volt, kontrasztosabb is kicsit, s akkor elég sok működési hibáról írtak, pl. nem túl érzékeny kijelzőről, s bizonyos akku% alatt folyamatos újraindulásról.)

(#10895) phedi77 válasza Ébri (#10894) üzenetére


phedi77
tag

"bizonyos akku% alatt folyamatos újraindulásról" - enyémre teljesen igaz - kb. 15%-os akkunál
"nem túl érzékeny kijelzőről" - ez is igaz az enyémre, de ez nem zavar (sarkokban, élek mellett lévő infók esetében kell "erősebben" megnyomni)

(#10896) hampidampi válasza Ébri (#10893) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Azért sok olvasóra simán felmásolod, és választhatod,"
Igen, ez a Kindle-öknél is így volt egészen a PW2-ig. Még az egyesnél is lehetett fontkészletet telepíteni, aztán az Amazon ezt is jól lehúzta. :(

"a könyvenként berakás nyögvenyelős"
Annyira azért talán nem. Legalábbis Calibre-ben két kattintás, és kötegelve is megy.

+: Sok, epub alapú olvasónál is probléma szokott lenni a magyar karakterkészlet hiánya, ilyenkor azoknál is csak a fontbeágyazás segít.

(#10897) TheZukker


TheZukker
tag

Sziasztok!
Teljesen gyökér kérdés lesz, ne haragudjatok. Töltés közben mennyire viseli a gép, ha olvasok rajta? Kindle 5. Próbálom hosszúra elnyújtani az élettartamát az olvasónak.

(#10898) LittleBiG007 válasza TheZukker (#10897) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Hát, a választ nem tudom, de azért hozzászólok. :) Eddig minden olvasóm bekapcsolt, ha töltőre dugtam, a Nook-nak pedig még a leírásában is benne van, hogy bekapcsolt állapotban kell tölteni. Szóval én nem gondolnám, hogy probléma, ha közben olvasol, annyira minimálisan terheli meg az akksit.

Idézet a Nook használati utasításából, angolul tudóknak: "NOTE: Depending on how much power remains in the battery, it might take up to 4 hours to fully recharge your NOOK through a USB port. Do not turn off your NOOK while it is charging."

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10899) JFA válasza #72797440 (#10882) üzenetére


JFA
tag

Nekem DPS E850-hez volt szerencsém és amikor a Wayteq mellé tettem, meglepődtem a lényegesen világosabb (és kontrasztosabb) kijelzőjén. Mondjuk a 800x600 felbontás annyira nem érződött rajta, mint a Wayteq-en és minden egyes alkalommal újra be kellett állítani az előtte használt betűtípust, sőt töltés és könyvek másolása után az előzményeket nagyvonalúan szintén elfelejtette. De a világos és kontrasztos kijelzője nagy piros pontot érdemel.

(#10900) pjen válasza TheZukker (#10897) üzenetére


pjen
félisten

Nyugodtan olvassál töltés közben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.