Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) LittleBiG007 válasza ReSeTer (#10300) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Természetesen szóba jöhet, habár egyre többen választanak inkább egy Pocketbook-ot első olvasónak. Van benne magyar menü, két év magyar garancia van rá, és sok formátumot ismer, ami minimálissá teszi a konvertálás szükségességét.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10302) ReSeTer válasza LittleBiG007 (#10301) üzenetére


ReSeTer
senior tag

(#10303) JamesFinn válasza ReSeTer (#10302) üzenetére


JamesFinn
senior tag

...vagy ennek a "kistestvérére" a PocketBook minire, ami 5"-os.

(#10304) ReSeTer válasza JamesFinn (#10303) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Az túl kicsi már. Köszönöm, akkor azt rendelem.

(#10305) LittleBiG007 válasza ReSeTer (#10302) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen, arra gondoltam.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10306) tank1 válasza ReSeTer (#10302) üzenetére


tank1
tag

Olyan helyről vásárold, ahol két év garanciát kapsz rá. A linkelt oldalon csak egy évet vállalnak.

(#10307) fertilio01 válasza ReSeTer (#10302) üzenetére


fertilio01
csendes tag

Szia!

Én november elején vettem ilyen kütyüt. November harmadikán töltöttem fel az aksit benne. Nem minden nap használom, de hetente többször és azóta még csak egyszer kellett újra töltenem!!!!! Ahogy írták sok formátumot ismer, nincs vele gond. Ha csak olvasásra akarod használni, akkor tökéletes választás. Lehet vele játszani, netezni, képeket nézegetni, de én ezeket a funkciókat nem használom.
Vettem hozzá tök jó tokot és pici csíptethetős lámpát, nem tudom írhatom-e itt, hogy honnan (íbély), jó áron, jó minőségben.
Szóval jó választás ez az olvasó!

[ Szerkesztve ]

(#10308) axlfsi válasza mntn (#9680) üzenetére


axlfsi
veterán

Hali!

Bocs, lehet, hogy mar nem aktualis, de abbol a szempontbol a valasz most relevans lehet, hiszen karacsony ota van ketto is a csaladban. A ket gyerek naponta tobb oran at hasznalja, az egvilagon semmi baj nincs veluk, teszika dolgukat, nem merulnek le, nem fagynak le, mukodik.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10309) axlfsi válasza greenface (#9792) üzenetére


axlfsi
veterán

Hali!

Nem, kulon kell venni hozza. De megeri az arat szerintem. En legalabbis nem szerettem volna, ha valamelyik gyerek leejti oket es osszetorik, valamint ha viszed-hozdo magaddal taskaban, akkor elengedhetetlen, mert barmikor betorhet egy ovatlan pillanatban.
(regen gondol volt vele, mert a magnes forditva raktak bele, de mar ezeket kivontak a forgalombol, hibatlanok :) ).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10310) Dhampir válasza fertilio01 (#10307) üzenetére


Dhampir
félisten

Lapozni csak a középső gomb körüli "zöld gyűrűvel" lehet?

Találtam videókat róla, két kis dudort látok a gomb két oldala mellett. :D

[ Szerkesztve ]

(#10311) Dhampir


Dhampir
félisten

"Alapolvasók" közül melyik lehet a jobb választás üzemidő, fájl megnyitási és lapozási sebesség, sokféle formátumkezelés, gombokkal való vezérlés, valamint megbízhatóság tekintetében, illetve a lenti három grácián kívül milyen olvasót lehetne még a felsoroláshoz illeszteni?:

- WayteQ xBook 60HD

- Koobe Slimbook HD

- PocketBook Basic 2

(#10312) Dhampir


Dhampir
félisten

(#10313) Dhampir


Dhampir
félisten

A TrekStor Pyrus 2 LED olvasót ismeri valaki? Háttérvilágítással rendelkezik és viszonylag szolid áron beszerezhető.

(#10314) hampidampi válasza Dhampir (#10313) üzenetére


hampidampi
senior tag

Szerintem alapból érdemes megmaradni a Kindle-Pocketbook-Kobo "szentháromság"-nál (esetleg Nook, Sony, ha a "kifutott", de jó kategória is szóba jöhet). Az ő modelljeikből szemezgetni. A többit speciális igények esetén érdemes számításba venni.

(#10315) Oldman2


Oldman2
veterán

A tapasztalhatóan egyre szaporodó új Ebook Reader vásárlók előzetes tájékoztatása érdekében jelzem, hogy a megszaporodott PDF formátumú dokumentációk olvasási igénye kapcsán nemrég váltottam KIndle Paperwhite 2-ről egy iPad Mini 1 32GB-os verzióra.

A Tablet összesen 45e HUF-ba került és roppant elégedett vagyok vele, PDF-re is tökéletes Ebook olvasóként olyan mint a villám!

Persze a kijelző nem E-Ink, de valamit valamiért.

(#10316) Polllen válasza Oldman2 (#10315) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem a kijelzője is gyenge olvasásra. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10317) Oldman2 válasza Polllen (#10316) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#10318) Dhampir válasza hampidampi (#10314) üzenetére


Dhampir
félisten

A többit speciális igények esetén érdemes számításba venni.

Tulajdonképpen "speciális igényekkel"; egyszerű élettel, eszközökkel is boldogulhat az ember. :)
Sokszor a drágább sem nyújt sokkal többet, sőt, még speciális korlátokkal is együtt járhat egy márkás ketyere.

(#10319) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Na megvettem a pocketbook basic 2 614-et, működik is a könyveknél, viszont a képregények nem.
cbr cbz formátumokat nem látom a támogatott listában, nem is látja ha felmásolok egy olyat, a jpg-ket meg megint nem, amit viszont nem értek, mert az már szerepel a támogatott listában.

Van egyéb képregény formátum ezeken kívül, amit esetleg lát? :(

(#10320) Syd69 válasza ReSeTer (#10319) üzenetére


Syd69
aktív tag

Könyvformátum: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Képformátum: JPEG, BMP, PNG, TIFF

A hivatalos oldala szerint ezek a támogatott formátumok...

Alma

(#10321) hampidampi válasza ReSeTer (#10319) üzenetére


hampidampi
senior tag

Konvertáld djvu-be, azt jól kezeli. Pdf is jó lenne, de azok hatalmasra tudnak hízni a sok képtől.

(#10322) JamesFinn válasza ReSeTer (#10319) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A jpg fájlokat a az alkalmazások--->fénykép menüpont alatt találod. Vagy a könyvtárban, a photo mappában.

(#10323) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Fényképek alkalmazásban tényleg működnek, csak nagyon kicsik és nem lehet zoomolni.

Erről mi a véleményetek?

[link]

Tehát elvileg lelehet tölteni egy alkalmazást ami kezeli a cbr-t pl?

(#10324) grosy válasza ReSeTer (#10319) üzenetére


grosy
senior tag

Ez megoldja a problémádat:
[link]

(#10325) Dhampir válasza grosy (#10324) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor már a PocketBook sem mentes a formázgatástól (pedig csípőből tényleg jó sok formátumot kezel), végre egy gyönge pontja. :DD

(#10326) grosy válasza Dhampir (#10325) üzenetére


grosy
senior tag

A .cbr illetve .cbz gyakorlatilag olyan, mint egy .zip. Ahogy a .zip-et is kevés olvasó kezeli, ha egyáltalán kezeli valamelyik, így ezeket a formátumokat sem kezeli a legtöbb közülük. Mondjuk én is próbálkoztam manga olvasással, de rá kellett jönnöm, hogy még a fekete-fehér képregények is jobbak egy 10-es tabon.

(#10327) Ébri válasza grosy (#10326) üzenetére


Ébri
senior tag

Koreader kezel CBZ-t, de az csak touchos olvasókon megy. (És igen, nekem a 6,8 colos kijelző is kicsi volt erre, tab egyértelműen jobb. Lehet erre a célra a 8 colos pocketbook már használható.)

(#10328) Dhampir válasza Ébri (#10327) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg még az Icarus8.

(#10329) blake11


blake11
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna részletesebb infókat avagy személyes tapasztalatokat adni Wayteq 60 FL-ről.
Ami miatt mellé húzok, hogy nagyon sok formátumot kezel nem kell konvertálgatni, pluszba magyar nyelvű és nem annyira drága. Igazából kizárólag olvasásra használnám, másra ott a Tablet.
Vélemények avagy javaslatok ellene/mellette?

Megbízhatóságom:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=blake11&submit=

(#10330) LittleBiG007 válasza blake11 (#10329) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Van egy klassz kis funkció itt a fórumon, a kereső. Nézd csak, miket talált:
Link1
Link2

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#10331) blake11


blake11
csendes tag

Akkor azt még had kérdezzem meg, hogy pl. Kindle Peperwhite 2-nél mit is jelent a reklámmentes verzió melyiket érdemes veni? Avagy honnan lehet tudni, hogy melyik az ha pl. Boltban szeretném megvenni?
Illetve mivel kezel doc.-ot a P2 akkor ezek szerint ha letöltök a mek.oszk-ról egy world-os könyvet azt akkor olvassa?

Megbízhatóságom:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=blake11&submit=

(#10332) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, 6 hüvelykes, érintőképernyős (világítás, wifi, hang nem izgat), a DRM-es szövegeket is megjelenítő, sok formátumot kezelő készülékek közül melyik a legjobb (legolcsóbb) most?

(#10333) Dhampir válasza janosibaja (#10332) üzenetére


Dhampir
félisten

Magyarországon vásárolnál?
Szerintem, ami biztosan minőségi, eddigi kutakodásaim alapján a PocketBook Basic 2. Olyan helyen érdemes beszerezni, ahol 2 év itthoni garancia van rá. Amennyiben valótlant állítok, akkor majd a többiek fenéken billentenek érte. :)

[ Szerkesztve ]

(#10334) janosibaja válasza Dhampir (#10333) üzenetére


janosibaja
őstag

Ez érintőképernyős? Szótárt használnék benne, meg szövegkijelölést, könyvjelzőt, s úgy olvasom, ez hardveres gombokkal nehézkes.

Igen, Magyarországon, s lehetőleg 2 év garival.

(#10335) Ébri válasza janosibaja (#10334) üzenetére


Ébri
senior tag

Érintősen szerintem legolcsóbb az alap Kindle, de nem Mo-n. Viszont a DRM védett formátum AZW3 és csak az Amazontól.

(#10336) janosibaja válasza Ébri (#10335) üzenetére


janosibaja
őstag

Bocsi, igen kezdő vagyok a témában: tudnád linkelni azt a Kindle-t, amire gondolsz? :R
És nem értem, mire gondolsz DRM-védettségben... Hogy pontosabban fejezzem ki magam, én azt szeretném, ha az innen-onnan beszerzett olvasmányaimat olvasná, s nem jajongana jogvédelem miatt...

(#10337) pjen válasza janosibaja (#10336) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem nagyon fog jajongani,elenyésző a virágbolti könyvtárban a védett.Egészen pontosan még egyel sem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#10338) Ébri válasza janosibaja (#10336) üzenetére


Ébri
senior tag

Akkor bármelyik érintős gép jó neked. Kindle-n szerintem jó a szótár, de a nyelv csak angol (vagy német, stb., szóval nem magyar). [link]

Szótárazásra kifejezetten használható, egyéb dolgokban azért nem olyan jó, pl. epubot nem olvas, de mobit igen, az epub meg egyszerűen konvertálható azw3-ba. Nekem nem okozott gondot, van akit zavar.

(#10339) janosibaja válasza Ébri (#10338) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen a tanácsot. :R

Még egy szempont lenne, amit az első posztban nem írtam le, mert nem akartam túl hosszú lenni. Szükségem lenne arra, hogy az olvasott könyvekben (könnyen) bejelölhessek szövegrészeket, s ezeket vagy egy jegyzetbe - hivatkozással az eredeti szövegrészre - kivonatként külön elmenthessem, vagy legalább könyvjelzőket készíthessek a kijelölt szövegrészekhez. (Egy nagyobb munkához, anyaggyűjtéshez kéne ez a funkció.) Ez melyik olvasóban adott?

A szótár offline működik, vagy kell wifi?

A különféle fájlformátumok olvasni képessége pedig nem azért kell, mert lopkodni akarom a könyveket, hanem az egyiket meg tudom venni, a másik pdf-ben, a harmadik védett formában tölthető le a webről, s mindegyikből kéne kivonatokat képeznem.

Bocs a túl sok kérdésért...

(#10340) Degeczi válasza janosibaja (#10339) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PDF-re továbbra sem ideálisak az e-book-olvasók (mint már a nevükből is adódik), és nem igazán érthető, mire gondolsz "védett formában" alatt?

Könyvjelző, jegyzet, offline szótár alapvető tulajdonság.

(#10341) janosibaja válasza Degeczi (#10340) üzenetére


janosibaja
őstag

"Védett formában" - biztos rosszul fejeztem ki magam. Úgy hallottam, hogy vannak jogvédett e-könyvek, amiket egyes márkák nem olvasnak, csak a a noname cuccok. Ha hülyeséget kérdezek, bocsánat. Hülyeség?

Ha a könyvjelző, jegyzet, offline szótár alapvető tulajdonság, akkor kérdezem, 6 hüvelykes, érintőképernyősben melyik a legolcsóbb elérhető, Magyarországon, garanciával? :R

(#10342) Degeczi válasza janosibaja (#10341) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha DRM védelemre gondolsz, abból kétfajtva van:
- "kemény" DRM, amikor maga a könyv titkosítva van, és csak a saját eszközödön (akár többön is) olvasható. Ha ilyet illegálisan szerzel be valahonnan, azt alapban nem fogja olvasni egyik készülék sem (noname sem). Sőt, ha legálisan veszed valahol, akkor pont noname-eken lehet gond az olvasással... De erre kicsi az esély, nálunk nem igazán jellemző ilyenek forgalmazása.
- "lágy" DRM, amikor csak egy rád utaló azonosító van a könyvben. Ezeket bármelyik olvasó megnyitja (hiszen nincsenek titkosítva), akár noname, akár márkás.

(#10343) janosibaja válasza Degeczi (#10342) üzenetére


janosibaja
őstag

Kösz értem. A másik kérdésre valami?
Ha a könyvjelző, jegyzet, offline szótár alapvető tulajdonság, akkor kérdezem, 6 hüvelykes, érintőképernyősben melyik a legolcsóbb elérhető, Magyarországon, garanciával? :R

(#10344) janosibaja válasza janosibaja (#10343) üzenetére


janosibaja
őstag

Bocs, erről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#10345) inlakech


inlakech
újonc

Sziasztok!

Szükségem lenne a hozzáértésetekre, véleményetekre. Ereader vásárlást tervezem.Főbb szempontjaim:

1. A szemnek a lehető legkellemesebb, legtermészetesebb olvasási élmény.

2. Minél jobb, komfortosabb szótárhasználat. (Több könyvet is olvasnék angol nyelven, egy-egy szóval esetleg gondom lehet.)

3. Különböző formátumok kezelésének a lehetősége. (Több ebookom is van letöltve, pdf ben amiket szívesen elolvasnék.)

A legfontosabb számomra a szemem kényelme és hosszútávon az egészségének a megőrzése. Egy praktikus, gyors angol - magyar szótár jelentősen meggyorsítaná az idegen nyelvű könyvek olvasását, nagyban szolgálná a kényelmemet.(Ez a két szempont az, amiért főként a vásárlást tervezem.) Az ár, mint mindenkinél, nálam is számít, de nem elsődleges. Kérlek írjatok egy rangsort általatok jónak ítélt néhány lehetőségről, nagy segítség lenne!

Köszönöm! Szép napot mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#10346) pjen válasza inlakech (#10345) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Sajnos két ellentétes dolgot szeretnél.Mint már többször le lett írva a PDF nem könyv olvasó kategória,jól olvasni tableten lehet,viszont az nem eléggé papír szerű.Sima olvasónak én PW2 öt használok,de bármelyiket veszed lesznek előnyei és hátrányai is.MM Ben több félét próbálgathatsz.

(#10347) janosibaja


janosibaja
őstag

Felvilágosítana valaki, hogy a gyakorlatban mi a különbség a két Kindle között? Annyival kellemesebben olvasható a másfélszer drágábban a szöveg?
Én olvasni szeretnék rajta mindenhonnét, a webről összeszedett tartalmakat is - nem csak vásárolt könyvet -, valamint kivonatozni szeretnék. Melyiket vegyem? Megéri annyival többet költeni? Akinek van saját tapasztalata, kérem írjon! :R

(#10348) pjen válasza janosibaja (#10347) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Most egy PW 2 őt használok előtte volt hatosom.A Pw kettőn,legalábbis nekem sokkal kellemesebb olvasni.Szebb olvashatobb betűk,sötétben is használható.Ha még nem volt olvasod és sötétben nem akarod használni a sima is tök jó.Próbálgatni kell...

(#10349) Libretom válasza janosibaja (#10347) üzenetére


Libretom
aktív tag

A Paperwhite világítós, a másik nem.

(#10350) janosibaja válasza Libretom (#10349) üzenetére


janosibaja
őstag

Ha jól értem, a világításon kívül érdemi különbség nincs, köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.