Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Deck válasza akos3 (#9300) üzenetére


Deck
titán

Ezek a könyvek ingyenes, klasszikusak. Jókai, Babits stb..

E-könyvet venni kell. ekonyv.hu, dibook, BookandWalk, Libri, stb

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9302) JamesFinn válasza akos3 (#9300) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nem külön alkalmazás, ez egy menüpont az olvasóban. Regisztrálsz egy PB fiókot, megadsz egy email címet, amiről küldeni fogod az olvasnivalót. Kapsz egy xxx@pbsync.com-os címet, és ide küldöd a könyvet. Az okvasóban megadod a fiók címet, és amikor wifire kapcsolod az olvasót, automatikusan szikronizálja a könyveket az olvasódra.
De bármelyikekönyvekkel foglalkozó könyvesboltból is vásárolt olvasnivalót tudsz rá másolni, vagy az előbb leírt módon küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#9303) ZooLee válasza akos3 (#9300) üzenetére


ZooLee
őstag

Amugy azt értem, hogy sokszor ugy hirdetik az e-bookokat ha 100 ingyen letölthető könyv +20 előre telepített. De akkor ez nem ennyire autómatikus, csak az áruda akcioja..

Ezek soha nem érdemes figyelembe venni a vásárlásnál mint értéknövelő tényezőt, mert - mint már írták - ezek leginkább ingyeneses (is) elérhető könyvekből állnak. Ami esetleg jó lehet az az, ha bónt vagy kedvezményt kapsz az olvasót forgalmazó áruháztól, mert akkor legalább te válogathatod a könyveket. De ez ne legyen elsődleges szempont!

(#9304) akos3


akos3
addikt

Köszi a válaszokat :)

(#9305) zebede válasza Deck (#9287) üzenetére


zebede
őstag

"Arany, Babits, Fazekas, Gárdonyi, Jókai stb.. Ilyeneket kap csak hozzá. Ne, hogy azt higgye bestseller regényeket stb.."

Soha nem állítottam mást, blogomban le is van írva, hogy MEK-ről, egyéb helyekről ingyenesen letölthető könyvekről van szó.

"Lehet, hogy telepíthet rá de a használhatósága: 0"

Természetesen ez nem igaz.
Bőven használható böngészésre, email olvasásra és gondolom facebook-ra is, bár ezt én nem használok.
Olyankor mikor az ember olvas rajta és nincs kedve, vagy lehetősége tabletet, telefont... egyebeket elővenni.
Márpedig a kérdező szerintem ilyen használatra gondolt.
Őt is idézem: "Legyen okos is egy cseppet,ha kell tudjunk vele netezni,email,facebook"

"A 4-5 nap töltés meg igen gáz, főleg ha sokat olvas akkor lehet kevesebb is.."

Van akinek gáz, van akinek a mai világban amikor egy okos telefon erős használat mellet nem bír ki egy napot, nem annyira gáz.
Én napi átlag 3 órát olvasok rajta, így hozza a 4-5 napot.
Van aki kikapcsolja mikor nem olvas rajta, és inkább bekapcsoláskor kivárja a 25 másodperces boot időt, így hetekig használható egy töltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#9306) pepe091 válasza akos3 (#9300) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A legtöbbször alapból ingyenes könyveket adnak hozzá, szóval nem igazán előny a többi olvasóval szemben.

Nem lapoztam tovább, így csak most látom már válaszoltak rá. :B

[ Szerkesztve ]

(#9307) yetir


yetir
tag

Hali!

Páromnak vásárolnék e-könyv olvasót. Teljesen járatlan vagyok a témában, az elő kutatásom kimerül annyiban, hogy nézegetem a webáruházak ajánlatait.

Két kiszemeltem van egyelőre:
Onyx Boox c65HD After Glow
PocketBook Touch Lux 2 626

Mindkettő kb. egy árban van, dönteni nehezen tudok, tök nyitott vagyok ám másra is. Elvárásaim ezek lennének:
- max 45E
- világítson :)
- sok formátumot ismerjen

Ennyi, nem tudom mi számít igazán. Azt tudom, hogy főleg arról a bizonyos nagy magyar t****nt oldalról tölt könyveket, szerintem javarészt ilyen scannelt pdf-eket.

Tudtok ajánlani, segíteni?

(#9308) tecsu válasza akos3 (#9304) üzenetére


tecsu
addikt

Ha az irodalmi/zenei/egyéb alkotás szerzője és minden alkotója legalább 70 éve halott, akkor az másolható közkincs.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9309) tecsu


tecsu
addikt

"Arany, Babits, Fazekas, Gárdonyi, Jókai stb.. Ilyeneket kap csak hozzá. Ne, hogy azt higgye bestseller regényeket stb.."

Ez a "csak" gondolom irónia akart lenni. Ezen írók művei messze magasabb színvonalúak minden tekintetben, mint a mai bestsellerek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9310) JamesFinn válasza yetir (#9307) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ha csak szkennelt PDF, akkor az e-book olvasó felejtős, erre a célra a tablet a megoldás. Ebook formátum az .epub, a .mobi/prc, az fb2 ezek a legelterjettebbek.
A topik elején lévő összefoglalót olvasd el, sok okosság van benne...

[ Szerkesztve ]

(#9311) Deck válasza tecsu (#9309) üzenetére


Deck
titán

Szerintem meg nem.

(#9307) yetir Scannelt pdf-re csakis tablet.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9312) yetir válasza JamesFinn (#9310) üzenetére


yetir
tag

Igen, azt átnyálaztam már kétszer, de dönteni nem segített. Ez azt jelenti, hogy scan pdf-et ezek meg sem tudnak nyitni?

Az iskolai munkái miatt sajnos tele van ilyen pdf-ekkel, és panaszkodik, hogy a monitor előtt kifolyik a szeme, ezért gondoltam a-könyv olvasóra.

* mert így akkor erősen át kell gondolnom, hogy nem lenne-e érdemesebb választás egy olcsóbb olvasó, ami max nem világít

[ Szerkesztve ]

(#9313) ZooLee válasza tecsu (#9309) üzenetére


ZooLee
őstag

Ez a "csak" gondolom irónia akart lenni. Ezen írók művei messze magasabb színvonalúak minden tekintetben, mint a mai bestsellerek.

A "csak" itt az ingyenességre vonatkozott, vagyis nem a minőségre, hanem arra, hogy nem fizetős könyveket kapsz valamelyik áruházból, hanem olyan könyveket, amelyeket bárki, bármikor megszerezhet az olvasójára.

Ha keményen akarnék fogalmazni, akkor mondhatnám azt, hogy a hirdetésnek ez a része parasztvakítás...

(#9312) yetir Igen, azt átnyálaztam már kétszer, de dönteni nem segített. Ez azt jelenti, hogy scan pdf-et ezek meg sem tudnak nyitni?
Az iskolai munkái miatt sajnos tele van ilyen pdf-ekkel, és panaszkodik, hogy a monitor előtt kifolyik a szeme, ezért gondoltam a-könyv olvasóra.

De, meg tudják nyitni, de még jobban ki fog folyni a szeme. A PDF típusától függően lehet, hogy nem is szöveget tartalmaz (sőt, legtöbb esetben nem azt tartalmaz) ráadásul a PDF az mindig oldalképet tartalmaz, vagyis mondjuk A4-re optimalizált képet próbálsz meg nézegetni a 6"-os (jobb esetben 8"-os) olvasódon. Van amelyik újra tudja tördelni a PDF-et több-kevesebb kompromisszummal, de egyik e-könyv olvasó sem igazán alkalmas rá. Akkor inkább egy jobb minőségű tablet, annak a képernyőjétől nem fog kifolyni a szeme.

[ Szerkesztve ]

(#9314) Deck válasza yetir (#9312) üzenetére


Deck
titán

Nem. Erre csakis tablet. Valami full hd kijelzős, magas ppi-s, ips kijelzős tablet. Aztán, meg óránként pihentesse a szemét és pislogjon rendesen.

PS5

(#9315) JamesFinn válasza yetir (#9312) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Meg tudja nyitni, csak nem tudsz vele mit kezdeni. Annyira aprók lesznek a betűk, illetve scrollozni kellene.erre az eink nem igazán alkalmas. Tanulni inkább tablet, ami könnyen kezeli ezeket a pdf fileokat.

(#9316) yetir


yetir
tag

Köszi a válaszokat, értem!

De azért biztosan kitudná használni a hivatalos formátumokat is, szóval szerintetek melyik olvasó lenne a legmegfelelőbb? Van véleményetek? Esetleg van valakinek valamelyik? Van értelme sokkal több pénzért világítósat venni?

Az amazon gépeit azért vetettem el, mert szempont volt az, hogy sok formátumot ismerjen az olvasó, konvertálgatás nélkül is. Vagy bátran ajánlhattok bármilyen olvasót, szívesen venném a hozzászólásaitokat.

Köszönöm.

(#9317) Deck válasza yetir (#9316) üzenetére


Deck
titán

1mp konvertálás tényleg sok.. Mindenki mást fog ajánlani. Igen, megéri a világítós.

De scannelt pdf-re tényleg ne ebook olvasót vegyél!

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9318) grosy válasza yetir (#9316) üzenetére


grosy
senior tag

Szia!

A Pocketbook Ultra itt csak 56.000 Ft, ami a jelenleg kapható egyik legjobb olvasó. Tudom, hogy 11.000-el több, mint gondoltál, de ez már nagyon komoly cucc:
[link]

(#9319) Deck válasza grosy (#9318) üzenetére


Deck
titán

Kamera felesleges egy ebook olvasóba. Drága. Ronda. A legjobb meg a Kindle Voyage, felbontásban ppi-ben, dizájnban és mindenben. Scannelt pdfre meg ez sem jó.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9320) tecsu válasza ZooLee (#9313) üzenetére


tecsu
addikt

"A "csak" itt az ingyenességre vonatkozott, vagyis nem a minőségre, hanem..."
Akkor rossz volt a megfogalmazás, legalábbis nem szerencsés. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9321) grosy válasza Deck (#9319) üzenetére


grosy
senior tag

Igaz, szerintem is inkább kindle :C

(#9322) LittleBiG007 válasza grosy (#9321) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

:))

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#9323) csidat


csidat
csendes tag

Sziasztok!Szeretném kérdezni ,hogy usb-s telefontöltővel lehet a kőnyvolvasót is tölteni?Vagy pedig minden márkának saját töltöje van?Ha a konnektorbol szeretném tölteni.Előre is köszönöm a választ :)

(#9324) k.kristof válasza csidat (#9323) üzenetére


k.kristof
őstag

Természetesen lehet, a Kindle-höz például nem is kapsz mást, csak egy USB kábelt. Azóta én a telefonom töltésére is azt használom az eredeti adapterrel, mivel az ahhoz tartozó kábel túl rövid volt.

[ Szerkesztve ]

(#9325) Libretom válasza grosy (#9321) üzenetére


Libretom
aktív tag

Na végre! Örülök, hogy időközben ráismertél a Kindle előnyeire a sokformátumú olvasókkal szemben! Igazad is van. :C

(#9326) csidat


csidat
csendes tag

Van valakinek pocketbook touch lux 2?Érdekelne a véleménye,mert azt szeretnék venni hamarosan.

(#9327) gyuszi78 válasza csidat (#9326) üzenetére


gyuszi78
tag

arra én is kiváncsi volnék! :)

(#9328) gabeunit válasza yetir (#9316) üzenetére


gabeunit
tag

Szia látom már sok választ kaptál, de én is írok, nos a Pb Ultra jó de nagyon drága kütyü, kisebb mint a Pw2 de a kijelzője csúnyább mármint a világításé , és a készülék maga lassabb. Ugyan PDF olvasására a Kindel PaperWhite2 nem a legjobb választás, de a többi formátumhoz kiváló ( kivéve az Epubot , ami a legnépszerűbb manapság , és amit a Calibre segítségével tanulás nélkül 20s alatt áttudsz konvertálni AZW3-ba )
Ugyanakkor DEKRER a Voyage egy túlárazott készülék én szerintem, és ezt nem csak én gondolom így, sok helyen olvastam, hogy nincsenek vele megelégedve. Az ,hogy 300ppi-s a kijelző , csak akkor tűnik fel , ha egymás mellé teszed a pw2vel , és nem azért de ha én költenék ennyi pénzt egy készülékre ELVÁRNÁM, HOGY NE KÉTSZÍNŰ LEGYEN A KIJELZŐ!!!!!!! Mivel fehér és kék színekben díszeleg a világítása a masinának, alul fehér felül kék ( vagy fordítva :) ) nem gyorsabb semmivel, a tok rá nem néz ki jól és nem is valami kényelmes. az egyetlen előnye amit mondani tudok , és amit elfogadnék , az tényleg csak a lapozó gombok lennének, mivel az nagyon baba rajta :D . (De ez csak az én és még pár ember véleménye)
Voyage-ot nem javasolok ezek miatt , ha igazán jó ebook olvasó kéne világítással ( és itt tényleg ebook-olvasóról beszélek) akkor:
-Kobo aura HD-t javasolnám, nekem a dizájnja nagyon bejön a képe is szép!!
-Kindle PaperWhite2-t nekem az van és megvagyok vele elégedve!!
És ennyi ez e kettő nekem is bejön!
Jah és igen a világítás nagyon fontos, mondom úgy, hogy nekem a PW2 az első készülékem, és ha nem lenne világítás nagy kaksiba lennék. Nem tudom elképzelni nélküle a gépet.
Remélem tudtam segíteni neked!

(#9329) Libretom válasza Ébri (#9291) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez jó hír, meg is csinálom, feltéve, hogy nem tünteti el a láblécet, csak csökkenti. (?) Szeretem látni, hogy hány oldal van a fejezet végéig. A fejlécre viszont nem nagyon van szükség. Azt nem lehet a 3.11-nél kivenni?

Én egyébként megmaradtam a Kobo eredeti olvasó alkalmazásánál, (pedig ott a Coolreader is), szinte tökéletes számomra.

(#9330) Deck válasza gabeunit (#9328) üzenetére


Deck
titán

Tudom, hogy túlárazott de ettől függetlenül a legjobb :D Bár pw2 szavazok ha kell választani olcsó jó szuper :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9331) gabeunit válasza Deck (#9330) üzenetére


gabeunit
tag

Igen de a különbség elenyésző ( mondom számomra csak a lapozó gomb, ami nem túl jól érzékel elől)
De a kijelző megvilágítása botrányos! Azt te is beláthatod, hogy ennyiért már nem kéne ilyennek lennie, jobbnak kéne lennie, mint a Pw2 de az nehéz lesz :)

(#9332) grosy válasza Libretom (#9325) üzenetére


grosy
senior tag

Igen, bevallom, hogy eddig nem értettem a lényeget. Szívesen megosztanám Veletek, hogy mi az, de "trollnak" kiáltanátok ki, azt meg nem venném a lelkemre, ha én lennék az, aki ébresztőt fúj :DDD

(#9333) Deck válasza gabeunit (#9331) üzenetére


Deck
titán

Valóban nem ér 2x-er annyi pénzt ;) De majd a következő Voyage jobb lesz. Addig meg pw2 bestbuy.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9334) tecsu


tecsu
addikt

Itt is megkérdezem - elnézést, ha valaki kétszer olvassa :
A Calibre a magyar szerzők neveit a keresztnevek alapján rendezi sorba. Több, mint száz van nekem, nem lehetne egyszerűen kijavítani a problémát?
(Azt sem szeretném, ha vezetéknevek szerint rendezné, de fordítva írná ki, azt sem szeretném, ha vessző lenne a névben, ha lehet. ;-) )
Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9335) grosy


grosy
senior tag

Én, a kindle nagy barátja és támogatója, csak szólok, hogy a "black friday" keretén belül mától szombatig 49$ lesz a legújabb sima kindle, az új pw pedig 99$. Ami már tényleg megérne egy misét, hogy a fire 6 HD csak 79$ lesz. Azt persze nem tudom, hogy a szállítás mennyivel dobja meg. Gondoltam csak szólok, mint elkötelezett hívő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9336) yetir válasza grosy (#9335) üzenetére


yetir
tag

Ez szupi!

És tudtok segíteni a rendeléssel kapcsolatban. Beteszem a kosárba, de kiírja, hogy nem szállít a címemre.

Aztán dob egy piros szöveget:
This version of Kindle Paperwhite, 6" High-Resolution Display (212 ppi) with Built-in Light, Wi-Fi - Includes Special Offers cannot be shipped to the selected country. Please visit Amazon.com (intl.) to purchase Amazon devices available for the selected address.

Aztán még ide kérdés, hogy With special offers vagy without special offers kell? Ez a reklámos és reklámmentes verziót jelenti? Megéri mentesen vásárolni?

(#9337) ZooLee válasza tecsu (#9334) üzenetére


ZooLee
őstag

A Metaaadatokat kell rendberakni. Két szerző mező van, az egyik a "Szerző(k)" mező, ez fog megjelenni, ide kell normálisan beírni (Gárdonyi Géza, Isaac Asimov). A másik mező a "Szerző rendezési forma", ez alapján fog rendezni. Namost, alapesetben angol rend szerint dolgozik, vagyis ha a "Szerző(k)" mezőbe bekerül az "Isaac Asimov" értéket, akkor a rendezési forma mezőbe átviszi a nemzetközi "Asmiov, Isaac" formátumba, ami jó is lesz.
Viszont a Magyar szerzők esetében is megfordítja, vagyis a "Gárdonyi Géza"-ból "Géza, Gárdonyi"-t fog csinálni. Ezt könnyen lehet javítani - egyesével -, átírod nemzetközi formátumba "Gárdonyi, Géza"-ra (a vessző fontos!). És ezzel minden rendben lesz, megjelenni vessző nélkül fog, de jól fogja rendezni a listában.

Hirtelenjében nem tudom, hogy meg lehet-e csinálni valami automatizmussal, ahhoz meg kellene néznem a progit, de a munkahelyemen nem tudom elérni.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#9338) ZooLee válasza yetir (#9336) üzenetére


ZooLee
őstag

"Aztán még ide kérdés, hogy With special offers vagy without special offers kell? Ez a reklámos és reklámmentes verziót jelenti? Megéri mentesen vásárolni?"

A "Special Offer" a reklámos verzió, de az USA only, vagyis nem tudod máshová rendelni online.

Teljesen mindegy, hogy reklámos vagy sem, mert nagyon nem zavaró a reklám, de ha véletlenül :) ilyened lenne (ajándékba kapod USA rokonodtól :) ) akkor az Amazon pikkpakk eltávolítja távolról.

(#9339) yetir válasza ZooLee (#9338) üzenetére


yetir
tag

Aham, értem, bár nem is szívesen adtam volna érte ennyivel többet. Viszont az USA only úgy néz ki most is igaz, mert ugye nem engedi rendelni 99$-os áron, viszont 139$ áron már kihozná magyarba. De gondolom erre még rájön a szállítás, áfa, meg kitudja még mi.

(#9340) Ébri válasza Libretom (#9329) üzenetére


Ébri
senior tag

Fejléckivételt nem tud, sőt nagyon össze se megy.

(Egyébként nem lenne bajom az eredeti szoftverrel + patch, ha nem rontaná el az adatbázisát állandóan.)

(#9341) Ébri válasza ZooLee (#9337) üzenetére


Ébri
senior tag

Én simán magyarok esetén a Szerző mezőt másolom a rendezendő szerzőhöz.

(#9342) cabal


cabal
tag

Nézegetek, nézegetek, de csak nem jutok dűlőre.
Kindle Paperwhite 2014 vs. Pocketbook Touch Lux 2 vs. Kobo Glo?
Melyiket vegyem? :O

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#9343) Ébri válasza cabal (#9342) üzenetére


Ébri
senior tag

Ha jól mlékszem az első 2 szokott lenni Media Markt és hasonló áruházakban, tehát hasonlítható segességben és fényeloszlásban. Amúgy meg mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai én nem merném kijelenteni, hogy neked A vagy B jobb lenne, főleg részletek ismerete nélkül.

(#9344) Deck válasza cabal (#9342) üzenetére


Deck
titán

Pw2

PS5

(#9345) Libretom válasza Ébri (#9340) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nekem egyszer volt adatbázis összeomlásom, szerencsére még az elején. Akkor arra jutottam, hogy valószínűleg a Calibre okozta. Mióta nem kapcsolom össze a Kobo-t a Calibrevel nem fordult elő ez a gond.

(#9346) JamesFinn válasza cabal (#9342) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Mi a fontos számodra? Magyar nyelv, magyarországi garancia, formátumtámogatottság? Neked kell tudnom milyen igényeid vannak.

(#9347) yetir


yetir
tag

Amazonos rendelésben tudtok segíteni? Az Istenért nem akarja 99$-os akciós áron magyarba kiszállítani a pw2-t. Mit kell csinálnom, hogy jó legyen?

(#9348) baalco válasza yetir (#9347) üzenetére


baalco
tag

idézem a leírást: "Kindle Paperwhite with Special Offers & Sponsored Screensavers is only available in the U.S."
tehát az akciós csak az USA-ban elérhető

de mint már látom ezt már megválaszolták neked...

[ Szerkesztve ]

(#9349) Deck válasza JamesFinn (#9346) üzenetére


Deck
titán

Magyar nyelv: Kindlere is lehet

Magyar garancia: nem sokat ér, az amazon gari a legjobb.

Formátum támogatottság: ez meg már m1

Ezenkívül a legjobb akksi időben, anyagfelhasználásban stb.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9350) Ébri válasza Deck (#9349) üzenetére


Ébri
senior tag

De magyar nyelv nincs az alaprendszerrel, tehát nem mindegy, mennyire tud / akar hackelgetni. És az se, hogy kell-e neki magyar nyelv :).

Gari: szerintem azért ez is ízlés kérdése, van aki szereti személyesen intézni.

Kindle-nél a bővíhetőség hiánya lehet kellemetlen, én most Aura HD-n a kepubokat a fő memóriába, EPUB-okat SD-re mentem (előbbit olvasom az alaprendszerrel, utóbbit koreaderrel). Ugyanezt Kindle-n epub/azw3 bontásban nem tudom megcsinálni. Igaz a 4 gigára bővítés azért segít ebben.

(Egyébként Touch Lux 2 és PW2 között én PW2-t választottam, de nem gondolom, hogy mindenki ezt tenné. Másrészt most Kobo-t használok, nekem ez a legjobb kompromisszum.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.