Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) stemplar07 válasza Tibiajax (#9350) üzenetére


stemplar07
őstag

1,én csak vennék egy másik kábelt, vagy kérnék valakitől, próba képen,
2, illetve másik HDMi port próba a tv-n (av erősítőn).. van pár általában 4k film, ahol nekem is csinálja,
3, letöltöttem egy másik verzióját az adott filmnek és láss csodát azoknál működik..nem akad svenknél..

(#9352) Beni2360 válasza Tibiajax (#9350) üzenetére


Beni2360
félisten

A TV TruMotion beallitasokban keresd a megoldást.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9353) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Mivel vagy féléve nem találok sehol (külföldi oldalakon sem) eladó Dune HD 4k Pro II-t, így kérdezném, hogy mi lenne olyan típus, ami ugyanezt tudja (különösen a .ISO lejátszást is), és kb. hasonló ársávban van? Akár új masina is érdekel, nyilván magasabb áron, de hasonlóan pozicionált legyen, mint a HD 4K Pro II.
Köszönöm!

(#9354) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

Dune HD Magic 4K Plus lejátszom van, és beszoptam vele mert nem megy a Netflix.
Lehet rá valamit gányolni?

(#9355) djnice válasza Downsampling (#9353) üzenetére


djnice
veterán

Real Vision 4K (sajnos a Plus verzió van már csak újonnan, ami túlárazott lett).

(#9356) Downsampling válasza djnice (#9355) üzenetére


Downsampling
senior tag

:R :R

(#9357) Zoltn


Zoltn
senior tag

Vision solo lejatszonal masodlagos hdmin az erosito 2ch pcm et kuld az erositonek. Az audio kimenet bitsteamre allitva. Dts ma meg a dd truhd azt kikuldi rendesen, az erosito az is valt.
Tipp? Vmi tapasztalt mar hasonlot? Mondjuk a hang az teljesen olyan mintha dd lenne, nem 2ch. :F

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#9358) Gaben50


Gaben50
csendes újonc

Sziasztok! Frissíteni akartam 18.15 re a SmartTube ot de nem sikerült. Letöröltem a régit, azóta nem tudok régit se feltenni. kb 80% tölt aztán kiírja hogy nem települt.
Real vision és a legújabb firm van rajta

(#9359) ricsik válasza hotibi (#9348) üzenetére


ricsik
őstag

Kipróbáltam neked. Nekem standby-ba is lekapcsolja a lemezt a beállított idő után.

(#9360) hotibi válasza ricsik (#9359) üzenetére


hotibi
aktív tag

Üdv! Hálásan köszönöm! :R Közben rátaláltam egy futekós leírásra is. Ott irják hogy csak abban az esetben működik, ha a HDD ezt a funkciót hardveresen támogatja. Azóta vettem egy 1Terrás HDD-t, és azzal már nekem is működik! :K

(#9361) ricsik válasza hotibi (#9360) üzenetére


ricsik
őstag

Ez lett volna a tippem. Én külső WD-ket használok, 2.5, 3.5, több féle típust, méretűt vegyesen. Mindegyiknél müxik.

(#9362) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
A Dune 303D lejátszó AV kimenete - ugyanúgy mint az Tv-102 típuson - koaxiálisként is funkciónál?

(#9363) wolfman válasza ricsik (#9361) üzenetére


wolfman
veterán

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már téma, de most hirtelen nem olvasok vissza. Segítene valaki, hogy kell beállítani a PC-met meg a DUNE HD PRO VISION 4K SOLO-mat, hogy direktben van kötve UTP kábellel? Tudjak másolni direktben a gépből a. Dune belső HDD-jére. Hülye vagyok hozzá nagyon.

Bocs ricsik, nem neked menne válasznak.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9364) Beni2360 válasza wolfman (#9363) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha ugyan azon a hálózaton van akkor igy

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9365) ginola


ginola
addikt

Tv 102 esetén, hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne lássam a prémium funkciókat ..kicsit már a zavar nyilván nem fizettem elő, csak kipróbáltam.

(#9366) wolfman válasza Beni2360 (#9364) üzenetére


wolfman
veterán

Direktben van kötve a két eszköz egy UTP kábellel, nincs router/switch. Így is csak mennie kell, nem?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9367) Beni2360 válasza wolfman (#9366) üzenetére


Beni2360
félisten

Próbáld ki, meg sosem volt ilyen szitum, fogalmam sincs. A Tc- ben van még két fajta elérési opció.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9368) Beni2360 válasza wolfman (#9366) üzenetére


Beni2360
félisten

Most össze dugtam direktbe de nem tudok kapcsolatot létre hozni köztük. Csak kell egy hálózati felépítés. sorry

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9369) MrTwister válasza Beni2360 (#9368) üzenetére


MrTwister
őstag

Ugye crosslink(crossovernek is hívják) UTP kábellel kötitek össze a 2 eszközt? Mert patchel (az a sima elterjedt) nem fog menni...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#9370) Beni2360 válasza MrTwister (#9369) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja nálam 5 m sima kábel végére toldóval kötöttem össze. Most már vén fejemmel legalább tudom mire jó a Patch kábel.:U vagy félre értettem. De a patch a keresztbe kötött. Na ez már keresztbe kasul van a fejemben .:DDD
Na a kereső a segítségemre lett. A 7. Hsz pontosan leírja. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9371) blakey válasza wolfman (#9366) üzenetére


blakey
titán

Akkor fog működni, ha a számítógép DHCP szerverként is működik és a Dune kap IP-t, csak úgy nem fog működni. Valamelyik USB nem használható ere a célra? Azzal talán egyszerűbb dolgod lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9372) Beni2360 válasza wolfman (#9366) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a megoldás a 7 hsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9373) wolfman válasza MrTwister (#9369) üzenetére


wolfman
veterán

Úgy tudom, hogy számítástechnikai eszközök mát több mint tizen éve tudják kezelni a cross és patch kábeleket is. Elsőre a laptopok voltak erre képesek, majd a routerek, mára az alaplapok is letapogatják először, hogy mi a stájsz és ha kell szoftveresen forgatják. Én így tudom, csak mert már hosszú idő óta nem volt semmi kábellel gondom gépeknél, legyen az ilyen vagy olyan. A Dune lejátszóra nem tudok mit mondani, de ha az alaplap megfordigatja magának ügyesen, akkor csak kell azzal menjen.

AMÚGYMEG
Természetesen cross kábellel van összekötve, de nekem a szoftveres beállítások érdekelnének, ezekhez nem értek.

#9371 blakey: Úgy fog működni a gépem és a Dune is, hogy amúgy mind a kettő csatlakozik WiFin az ASUS routeremen keresztül internetre, csak UTP-vel közben egymáshoz is?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9374) Beni2360 válasza wolfman (#9373) üzenetére


Beni2360
félisten

Mégegyszer próbáltam a leirásod szerint de csak a hállózaton megosztott kapcsolatot találtam.
Próbáld itt megérdeklődni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9375) blakey válasza wolfman (#9373) üzenetére


blakey
titán

Most, akkor van router vagy nincs? Ha van, akkor nincs értelme UTP-vel közvetlenül összekötni a két eszközt. Mindkettőt csatlakoztatod a routerhez, mindkettő kap IP-t és mehet a másolás. USB egy másik történet, ott a gép külső merevlemezként érzékelné és lehetne oda-vissza másolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9376) junior19 válasza wolfman (#9373) üzenetére


junior19
senior tag

Nem fog működni a wifi és a lan kapcsolat egyszerre.
Eleve szerintem sem a pc-én, sem a Dune lejátszón nem lehet mindkettőt engedélyezni egyszerre.
Így ha már wifin csatlakoznak a hálózathoz, akkor helyes beállítások esetén lehet másolni, a sebességet a wifi sebessége fogja korlátozni, illetve ha megszakad a kapcsolat, akkor oda a másolás is, lehet elölről kezdeni.

codec project

(#9377) blakey válasza junior19 (#9376) üzenetére


blakey
titán

Vannak eszközök, ahol lehet engedélyezni, pl. a számítógépemen mindkettő működhet, ráadásul úgy, hogy eltérő hálózathoz csatlakoznak, de úgy is, hogy csak a helymeghatározáshoz használja a Wifit, ugyanez pl. lejátszókon is működhet és van, ahol működik. Azon a Dune-n szerintem nem működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9378) wolfman válasza blakey (#9375) üzenetére


wolfman
veterán

Van egy routerem, de az a szoba másik végében és nem kábelezek, mert ocsmány ahogy a járólapon huzogatnám keresztbekasul a vezetékeket (albérlet, szóval nem bontogatok, fúrok, stb.) A gép mellett sincs esztétikusan hely a routernek (nagy álló ASUS router, 3 batár antennával).
Viszont WiFi-vel meg a filmek másolási sebessége lóf@sz, 40-50-60Gb-okat nem fogok másolgatni AC sebesség felével. Ezért gondoltam, hogy a gépet összekötöm a Dune-el kábellel direktben, ami csak hálózat lenne, NO net, Wifi meg csak net, NO hálózat.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9379) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Jövő hónapba szeretnék venni egy Dune homaticsot :)
Azt tudom jelenleg még fejlesztés státuszba van és egyelőre a CE része müködik. Úgy vagyok vele, hogy semmi sem lesz olcsóbb sőt inkább drágább.

Nem hinném, hogy elöbb vagy utóbb nem jutna oda a készülék, hogy megfeleléssel használható legyen.
Ha nem is müködik és vannak hibái de jelenleg nekem nagyon szimpatikus volt a Dune lejátszók BD iso kezelése menüstől stb. Azon túl ez a homatics már stremre is alkalmas.

(#9380) blakey válasza Csabi1984 (#9379) üzenetére


blakey
titán

Köszönjük az infót. :D
Ha CE-vel használod, akkor véleményem szerint teljesen felesleges a Dune (Homatics), a CE is jól kezeli a Blu-ray menüt. Dune app-nak még vannak hibái és nem tudni, hogy javítva lesz vagy sem. Én most írom össze a hibákat és küldöm a Dune-nek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9381) Csabi1984 válasza blakey (#9380) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hát sajnos én eddig nem jártam sikerrel a BD menü kezeléssel :)
10 ből talán egy müködött de az is egyszerűbb menüsek voltak.

(#9382) robi222


robi222
senior tag

Megtudnátok mondani, hogy a Dune hd max vision 4k-nak hogyan tudom a kijelzőjét állítani nagyobbra ha filmet játszik le? Az óra szép nagy rajta de ha elindul egy film akkor milliméteres betűkkel ír ki minden információt ami távolról nem látható.

Mási kérdés. A Jukeboxban megnézet filmet, hogyan tudom törölni vagy megnézetre állítani? Törölni mondjuk jobb lenne.

(#9383) Beni2360 válasza robi222 (#9382) üzenetére


Beni2360
félisten

Látom mindenki strandon van.
Igaz nekem zidoom van de testvérek.
Kijelző megjelenítés ha állítható és sok mindent jelöltek be akkor két sorra osztja gondolom ezért apró vagy a + megjelenítés végett.
A törlést a fájlkezrlőben érdemes végezni, habár a jukeboxból is lehet több lépésben a menü gombbal a zidoonál. Ha van szemét kosár (recycle) akkor onnan is törölni kell. A megnézett módot meg a jokebox beállitásában keresd. Nálam olyan is van, hogy hány percel a vége elött jelölje be megnézetnek. Bocs, hogy bele pofiztam.:U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9384) robi222 válasza Beni2360 (#9383) üzenetére


robi222
senior tag

Köszönöm. De iztt nincs ilyen.

(#9385) Beni2360 válasza robi222 (#9384) üzenetére


Beni2360
félisten

Mármint micsoda nincs?
Sok mindent említettem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9386) robi222 válasza Beni2360 (#9385) üzenetére


robi222
senior tag

jukeboxban a film nézetre tétele vagy törölve opció.

(#9387) Beni2360 válasza robi222 (#9386) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor megnézetnek jelölöd vagy törlöd. Törlésnél majd látni fogod, hogy mi történik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9388) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Napokban lesz egy Dune Homatics készülékem de azért gondoltam egy kis felhasználóí véleményt szerzek. Teljesen tisztába vagyok, hogy vannak hiányosságok de inkább olyan kérdéseim lennének, hogy apk-ból pl smarrtube felrakható-e illetve ha Amdroidon is szeretnék kodit nyüstölni létszámítva a jelenlegi hiányt (AFR) jól működik (Firestick 4K Max-on tökéletes ahhoz tudok viszonyítani). Ami még felmérést, hogy Sony TV-m van azon is használtam Kodit olyan akadályokba ütköztem, hogy GUI felbontás valtoztathatósága (tudom nincs jelentősége de hasonlitás képen kerdezem csak). Plex mint kliens hogy működik rajta (jól fut rajta). Sok helyen olvastam, hogy semmi esetre sem szabad összehasonlítani egy Sony TV Android szoftverével mégha külsőleg azonosnak tűnik. Tehát tapasztalatok, vélemények érdekelnek.

(#9389) kokokka válasza Csabi1984 (#9388) üzenetére


kokokka
őstag

Csak nekem furcsa, hogy csak azután kérdezősködsz, miután megvetted? Ezt fordítva szokták....

(#9390) Csabi1984 válasza kokokka (#9389) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem vettem még meg (napokban tervezem megvenni). Videókat láttam róla de a közvetlen felhasználói tapasztalatokat is gyűjtők!

[ Szerkesztve ]

(#9391) blakey


blakey
titán

Újabb Amlogic Dune.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9392) Yocee válasza Csabi1984 (#9388) üzenetére


Yocee
aktív tag

Miért akarod a Firestick 4K Max-ot lecserélni?

(#9393) Csabi1984 válasza Yocee (#9392) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem akarom lecserélni :)

(#9394) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#9393) üzenetére


Csabi1984
addikt

Egyrészt kedvelem az eszközt másrészt jó ha van egy működő KODI ha épp egy másik eszközön tesztelgetek jobbra-balra :D

(#9395) ricsik


ricsik
őstag

Dune HD Real Vision 4K-hoz tegnap jött ki egy új béta FW, nekem eddig bevált.
Átnéztem a beállításokat és felfedeztem, hogy a HDMI Range Mode gyárilag Limited Rang-re van téve? Ez mit jelent pontosan? Ha átteszem fullra, akkor a színek eléggé megváltoznak a menüben, film alatt nem tudom.

(#9396) kevesbence


kevesbence
csendes tag

Sziasztok,

DUNE HD PRO VISION 4K SOLO lejátszóm van, a kérdésem az lenne, hogy ez támogatja az IMAX Enhanced formátumot?

(#9397) Bodor válasza ricsik (#9395) üzenetére


Bodor
veterán

Sajnos ez sem jó ( legalábbis számomra) , mert ez is ledobálja a hálózati meghajtókat, ahogy az előző béta FW-ek is... :((( :O :((

(#9398) ricsik válasza Bodor (#9397) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem meg pont hogy megjavult a hálózat. Itt már írtam róla
Eddig azt csinálta, hogy a PC-n megosztott mappákra minden indítás után másodjára tudott csak belépni, elsőre mindig error. Belépés után már hiba nélkül ment a következő ki-bekapcsolásig. Ez most megy elsőre is, ráadásul piszok gyorsan. Mintha az egész rendszer kicsit gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9399) Beni2360 válasza ricsik (#9398) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de olyat írták a zidoo frissitesnel, hogy frissítés után 2p áramtalanítását ajánlott. Mivel testvér SOC ...,.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9400) kezo0


kezo0
addikt

Van egy Duo Base 4K-m, pár hónapja nem igazán használtam, mert vannak más lejátszóim is, és az utóbbi időben inkább azokat preferáltam. Ma bekapcsoltam a Dune-t, és meglepve tapasztaltam, hogy a Jukebox totál üres, holott 2 db belső merevlemez is van betéve a boxba, és ezek tartalma, szépen kategóriákba rendezve évek óta be volt szkennelve: sok-sok film, borítójukkal megjelenítve, rendszerezve ott volt mindig. Amikor felmásoltam valamelyik HDD-re egy új filmet, a szkennelés segítségével azt mindig sikerült gyorsan hozzáadni a Jukebox tartalmához. Szóval ez így volt eddig.
Ma pedig minden tartalom eltűnt a Jukeboxból, az összes, korábban beállított mappára azt mondja, hogy üresek… A mappák újbóli teljes szkennelése a folyamat futása közben számolja a megtalált filmeket, majd a folyamat befejezésekor ismét 0 db filmet mutat minden mappában. Miközben a „Források” menüpontban megjelenik az összes meghajtó, látható az azokon tárolt összes médiafájl, és onnan bármelyiknek a lejátszását el is lehet indítani. Szóval a Jukebox funkció megmakkant.
Ez valami hibajelenség, vagy a Dune nyírta ki, mert ez már egy régebbi modellnek számít…? A legutoljára kiadott fw van rajta évek óta: 190919_0242_r11. (És ki tudnak nyírni egy funkciót firmware-frissítés nélkül is?)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.