Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Tuto válasza still2 (#9884) üzenetére


Tuto
tag

a távirányító gomb beállításoknál tudod változtatni melyikkel mit csináljon, ott én is szoktam állítgatni, mert 1-1 fw nél vannak módosítások

(#9902) still2 válasza Tuto (#9901) üzenetére


still2
tag

Köszönöm! :R

(#9903) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Nektek az új (240123_0207_r22) firmware-el nincs bajook? Dune HD Pro Vision 4K Solo-m van, felpakoltam tegnap előtt a firmware-t, azóta random nem indít el filmeket, most az előbb kapcsolom be a lejátszót, az összes film képe szét van esve a 'médialejátszójában' s nem is indulnak el. Most scannelem újra a teljes HDD-t, remélem nem baszta el a gyűjteményt. Ja, meg mindemellett még akadozik is a menü, van hogy beragad minden, majd egyszer csak megugrik minden bepótolva a korábbi távgomb lenyomásokat.
Sztem ha marad a hiba, rakom vissza a korábbi firmware-t. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9904) wolfman válasza wolfman (#9903) üzenetére


wolfman
veterán

Na akartam már korábba is linkelni, de itt van kép a problémáról:

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9905) ricsik válasza wolfman (#9904) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem a Real Vision 4k is csinálta ezt a kép szétesőst. Ezen kívül belefutottam egy csomó szövegbe, ami angol maradt, illetve az új lejátszás közben előjövő "bar" sem tetszett.
Visszatettem az egyel régebbi bétát, újra helyreállt a béke.

(#9906) Downsampling válasza ricsik (#9905) üzenetére


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Mivel sem újonnan, sem használtan nem lehet kapni Dune HD Pro 4k II és Dune HD Real Vision 4K Pro-t, így azt kérdezném, hogy ezt a tudást melyik újabb modell tudja?
Nem kell több, amit ők tudtak, sem hangban, sem képben.
Melyek az utódjaik?

Köszönöm :R

(#9907) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Dune Homatics "Dune felület" alatt mi a helyes beállítás, hogy a frekvencia váltás jó legyen?
Állandó
Valamennyi képfrekvencia
Valamennyi képfrekvencia, dupla sebesség preferálva
Kivéve 24p
Kivéve 24p, dupla sebesség preferálva

(#9908) Valkűr válasza Downsampling (#9906) üzenetére


Valkűr
őstag

itt a kisteso:
https://lejatszo.hu/?t=dune-hd-premier-4k-pro

vagy a nagyobb, bár nagyon hiányolom a 2 HDMI, akinek nem 4K az erősitője.
https://lejatszo.hu/?t=dune-hd-pro-one-8k-plus

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#9909) blakey válasza Csabi1984 (#9907) üzenetére


blakey
titán

Amelyik szimpatikus.
"Valamennyi képfrekvencia, dupla sebesség preferálva"

#9908 Valkűr
A Dune HD Premier 4K Pro egy Homatics, 99,9%-ban ugyanaz. Ha megfelel a Dune HD Homatics, akkor felesleges plusz pénzt adni a Premier 4K Pro-ért.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9910) Valkűr válasza blakey (#9909) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát ha nem kell kijelző es lemezfiók akkor igen…Amugy a processzorok végen a K vagy J jelölés mire utal, mert a Homatics K-val jelölt emez meg S905X4-J

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#9911) blakey válasza Valkűr (#9910) üzenetére


blakey
titán

Az S905X-J esetében van analóg kimenet, az S905X-K esetében nincs, ez az újabb lapka. Homatics is volt S905X-J-vel szerelt, eleinte olyanok voltak, néhány hónappal később jelentek meg a "K" verziók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9912) Csabi1984 válasza blakey (#9909) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#9913) blakey válasza Valkűr (#9910) üzenetére


blakey
titán

Egyébként a kijelzőnek semmi haszna, ugyanis kizárólag a Dune apk aktíválható és csak azzal működik, fényereje nem szabályozható, tehát jobb kikapcsolva hagyni. Amúgy az eszköz Homatics-nak is "adja" magát, még a névjegye is az, valamint a led vezérlés is benne van, ami csak a Homaticson működik, a Premier 4K Pron haszontalan, ezeket jeleztem a fejlesztőknek, kíváncsi vagyok, hogy mit reagálnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9914) blakey válasza Csabi1984 (#9912) üzenetére


blakey
titán

A 240123_0207-es verzión haszontalan, nem fog fps-t váltani, legalábbis az infó szerint nem és a Bug Tracker is "elindul" a háttérben, a szeptemberi kiadással jól működik. Ezt most fogom elküldeni a fejlesztőknek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9915) Csabi1984 válasza blakey (#9914) üzenetére


Csabi1984
addikt

:R

(#9916) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv a fórumlakóknak!

A lenti két lejátszó közül melyiket válasszam?
real visiont a TV-m nem tudja.

dune hd pro 4k plus ii
dune hd real vision 4k

köszönöm szépen a tanácsokat!

(#9917) koncsik válasza hotibi (#9916) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Gondolom a Dolby Visiont nem tudja a TV ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9918) hotibi válasza koncsik (#9917) üzenetére


hotibi
aktív tag

Igen bocs :W

(#9919) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
ezt tesztelte már vki?
Homatics box R 4K plus ATV12.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#9920) blakey válasza péjé (#9919) üzenetére


blakey
titán

Többen is. Még nem hibátlan, de a PCM probléma (nálam SPDIF-en) a Homatics oldalán már javítva, nemsokára jön az FW és meglátjuk, utána gondolom a Dune is megkapja. Az ATV11-nél jobb, már van AFR és minden hangformátum működik HDMI-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9921) péjé válasza blakey (#9920) üzenetére


péjé
őstag

Az spdif-et használom, akkor megvárom a köv fw-t.

(#9922) oszkarfincs válasza blakey (#9920) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Ez a PCM probléma csak akkor jelentkezik, ha a mediaplayer decodeolja PCM-be? Sima passthrough esetén jó? Kimondottan azért frissítenék, hogy jobb, többféle hangformátum jöjjön ki hdmi-n.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9923) blakey válasza oszkarfincs (#9922) üzenetére


blakey
titán

Ez a PCM probléma csak akkor jelentkezik, ha a mediaplayer decodeolja PCM-be? - Nem, ez egy olyan probléma, amit a Homatics-szal úgy tűnik, hogy sikerült megoldani, a lényege az, hogy egy olyan eszközön, ami csak PCM-et fogad, erős, sistergő hang hallható az adott hangerőn, tehát botrányos és nagyon zavaró, friss telepítésnél ez "mellbevágó" tud lenni. Az ATV12-vel tovább romlott, újraindítás után is előjött, akkor is, ha előtte PCM volt a beállított formátum, egy lejátszás indítása már helyre rakta. a Homatics egy ideig nem értette és kb. senki nem találta a hibát, de végre, nagyjából 1 év után, sikerült megérteniük és nekik is sikerült valahogy reprodukálni, így állítólag a megoldás is megvan, még nem kaptam meg a FW-t, de hamarosan az is meglesz és ha jó, akkor nincs gond. AVR-en vagy olyan eszközön, ami fogad minimum DD vagy DTS hangot ez a hiba nem jön elő. PCM-be dekódolás is jó, ha már elindult a lejátszás, én is használom a DAC-kal, de oda kell figyelnem, ha netán újraindítanám az eszközt, hogy ne legyen feltekerve a hangerő.
Sima passthrough esetén jó? - ha már elindítottad a lejátszást és utána nem nagyon indítod újra az eszközt, akkor minden jónak tűnik, nincs ilyen zavaró hiba. Apró, halk hangok néha előjönnek az átváltás miatt, de az nem olyan zavaró.
Kimondottan azért frissítenék, hogy jobb, többféle hangformátum jöjjön ki hdmi-n. - minden hangformátum "kijön", felteheted, ha tesztelni, próbálkozni akarsz, de hamarosan lesz ennél jobb FW is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9924) rolywrx válasza péjé (#9919) üzenetére


rolywrx
tag

Igen. Tegnap raktam fel. Van itthon egy Nokia 8010 "testvér" is. Arra régebbi az A12 build. A Dune verzióben is rendben van az AFR Plex és Netflix, HBO esetén is. Apple TV ami nem vált 4K60-ről át, de szépen viszi a HDR+ t is (Samsung OLED). Eddig jónak tűnik. Dune media player is gördülékeny. Hang nekem PT egy Denon X3800 felé, szóval erről tudok csak nyilatkozni.

RolyWRX

(#9925) blakey válasza rolywrx (#9924) üzenetére


blakey
titán

HBO szerintem nem vált fps-t (mindjárt megnézem) és még sok más app sem, sajnos. Fehér Homaticson újabb, jobb FW-ket tesztelek és még ott sem jó minden, nemhogy a Dune-n lévő 5221-esen. Lassan ott tartok, hogy előveszem a GT-KingII-t és CE-vel használom, mert kezdem unni, hogy nem oldják meg a felmerülő hibákat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9926) Csabi1984 válasza blakey (#9925) üzenetére


Csabi1984
addikt

Sajnos elkiabáltam a Dune homaticsnál. Kodi működik 1 filmet megnéztem hibátlanul (pókok) de Bad Boysnál 20 perc után elkezdett remegve lejátszani. Egy Stop majd indítással egy darabig ismét jó. Dune apk részén nem próbáltam.

(#9927) blakey válasza Csabi1984 (#9926) üzenetére


blakey
titán

Ismert hiba, előjön, aztán elmúlik, akár egy leálltás majd lejátszás után is. Lehet, hogy visszajön néhány óra múlva, de előfordul, hogy többet nem. Nálam talán 2x fordult elő, és soha nem tudtam reprodukálni, ezért is volt nehéz javítani, talán sikerült, mert az utóbbi két Homatics FW-vel már nem jön elő. Dune apk szinte semmit nem ér, sajnos, megléte nem előny.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9928) blakey válasza rolywrx (#9924) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem, HBO Max "sem" vált fps-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9929) Csabi1984 válasza blakey (#9927) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mindhatnánk, hogy a Dune apk-ra lehet hivatkozni hogy Dune Homatics van a kezükben, anélkül csak Homatics :D

(#9930) mikrofon válasza blakey (#9928) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha Kodi addon-nal nézed akkor vált

(#9931) blakey válasza mikrofon (#9930) üzenetére


blakey
titán

Igen, de ezek a szolgáltatások már inkább nem működnek, a "streaminget" jobb saját alkalmazásával használni. Kodit saját tartalomhoz és magyar kiegészítőkhöz használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9932) rolywrx válasza blakey (#9925) üzenetére


rolywrx
tag

Jogos. Nem auto-n volt amikor megnéztem az erősítő OSD-n, hogy 4K24 az HBO Max.
Valóban a Netflix és a Plex tolja csak valóban az AFR-t ezek közül. Bocs.

RolyWRX

(#9933) Csabi1984 válasza blakey (#9927) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Felmerült bennem kérdés (ATV 12)
Kijelző és a hangnál - Itt melyik a jó?
"Tartalom képkocka sebességek egyeztetése"
- Nem zökkenő mentes
- Soha
Screen Resolution: Nálam 2160p 59,94hz van (gondolom ez a 60hz)
Ez így a jó?

(#9934) blakey válasza Csabi1984 (#9933) üzenetére


blakey
titán

Nem zökkenő mentes - ez a be, előtte valójában volt egy olyan opció is, hogy zökkenőmentes, de annak kb. semmi értelme nem volt, sok TV nem ismeri és a működése sem az, amit jelenti, vagy épp a kifejezés alatt értenénk, ezért javasoltuk, hogy legyen kivéve.
Nálam 2160p 59,94hz van - ennyi, jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9935) Csabi1984 válasza blakey (#9934) üzenetére


Csabi1984
addikt

Egyelőre érdekes fordítások vannak :D

(#9936) blakey válasza Csabi1984 (#9935) üzenetére


blakey
titán

Ennek az angol verziója is ez. A TV-Led és Player-Led van rosszul lefordítva, de azokat az Amlogic még nem javította.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.