Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) blakey válasza Swenk (#9550) üzenetére


blakey
titán

Melyik az ajánlott? - a Dune app, rendszer lejátszója szerintem nincs is telepítve, SPMC nagyon régi, Android alapértelmezett művelet meg nem tudom mit takar. Nekem eszembe nem jutna mást használni "saját magán" kívül, Ha másik lejátszó appot szeretnél, akkor telepítsd és azt használd, Kodi Maven's (Nexus) jó alternatíva, a Quietvoid féle Kodi Omega is elfogadható, de vannak hibái és még sok egyéb lejátszó van. Én Kodi, Duen appot és. CoreELEC-et ajánlom.
Gondolom a dune, de miért? - mert tényleg jól meg van csinálva, elég sok formátummal megbirkózik, egy gond lehet vele, sokak számára régimódi, nekem pl. tetszik, hogy ugyanolyan, mint 10 évvel ezelőtt a Dune Base 3.0-án vagy a Maxon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9552) Swenk válasza blakey (#9551) üzenetére


Swenk
tag

Köszönöm. Az a furcsa, hogy bármelyiket választom, lejászik, gondolom mindig dune playerrel. Az lehet, ha fel van telepítve más androidos lejátszó, akkor azok is választhatók, erről a felületről.

(#9553) blakey válasza Swenk (#9552) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, soha nem próbáltam. 1 dolgot viszont igen, a Dune app más programok által is kiválasztható, tehát pl. fájlböngészőből vagy DS Video-ból is indítható a Dune app, de, hogy a Dune app-ból bármilyen másikat indítsak, fel sem merült. Egyébként telepítés nélkül nem fog elindulni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9554) Swenk válasza blakey (#9553) üzenetére


Swenk
tag

:DDD Én is csak "hangosan" gondolkodom: mi értelme van a dune beállítások menüjének lejátszás pontjában ennek a négy választási lehetőségnek. Egyébként az androidos részen van nálam kodi, de nem látja, nem indítja innen. Mindegy, ez annyira nem fontos.....

[ Szerkesztve ]

(#9555) blakey válasza Swenk (#9554) üzenetére


blakey
titán

Mert sokan, sokfélék vagyunk, van, aki szereti az app adatbáziskezelését viszont egy másik appot használna lejátszásra, tehát Dune alól "meghívja" pl. a Just Player-t. Esetleg van olyan app, ami történetesen jobban kezel egy adott konténert, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9556) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok Dune témában. Szeretnék venni egy jó média/stream lejátszót. Dune HD Homatics Box R 4K Plus a kiszemelt. Egy kérdésem lenne csak: amennyiben ezt összekötöm a Samsung tv-mmel (1 éves miniLED-es modell) akkor a Homatics távjával fogom tudni váltani a tv csatornákat is? (A tv-ben egy Vodafone ex UPC mediacard van, eddig a tv távval kapcsolgattam a csatornák között )

Rappi

(#9557) Csabi1984 válasza SeatZola (#9556) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Gombok beállításában hangerő, ki/be kapcs és forrásváltás működik.
Csatornaváltás opciót nem találtam beállításra.

(#9558) Tapper


Tapper
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a homatics, illetve bármely dune lejátszó alkalmas-e az alábbiak lejátszására NAS-ról hálózaton keresztül(Stream-eket és Plex-ről filmet tudok lejátszani a TV-n is):

Saját nyersanyagaim:
- SD - MPEG2, DV AVI
- HDR H.264 4k@60 400Mbps
- HDR H.265 4k@60 200Mbps
- proRes 4k@30 szörnyensokMbps
- JPG képek 8-40Mpixel között
- canon, panasonic, fuji raw-ok
Ha kell telepítek CoreEleket is vagy egyéb forkot.

Továbbá, van-e tudomásotok olyan játékosról, ami viszi a 8k-t és/vagy a 4k@120-at?
Előre is köszönöm válaszotokat!



Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#9559) Gaben50


Gaben50
csendes újonc

Sziasztok! A real vision 4k esetén nem működik a volume fel le gomb és a hangnémító sem. Hasonló ha telóról vezérlem. Legújabb firm van fent. Köszi a válaszokat!

(#9560) BBéci válasza Gaben50 (#9559) üzenetére


BBéci
titán

Base és Prime 3.0 készülékeimen sem lehet szabályozni. Talán azért, mert bitstream-re van állítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9561) liszi70 válasza Gaben50 (#9559) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nálam ez úgy van, hogy az erősítőre digit koax kábellel továbbküldött hangra nincs hatással a Dune saját hangerőszabályzója. Viszont a hdmi-n tévére érkező hangra igen, ott működik a hangerőállítás. Ja, Dune HD Duo és Max.

[ Szerkesztve ]

(#9562) Drexler


Drexler
tag

Sziasztok! A Homatics Box R Plus-ra fel lehet tenni a Dune app-ot?

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#9563) SeatZola válasza Drexler (#9562) üzenetére


SeatZola
őstag

Persze. Én is most tettem fel. Letöltöttem a dune.apk-t, feltettem pendrive-ra, azt bele a Homatics-ba és onnan telepítettem a file managerrel.

Rappi

(#9564) blakey válasza Drexler (#9562) üzenetére


blakey
titán

Csak a Dune-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9565) MrTwister


MrTwister
őstag

:DDD Fifty-fifty. Na most legyen okos az ember. ;]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#9566) BBéci válasza MrTwister (#9565) üzenetére


BBéci
titán

Nem!
SeatZola kartársnak ez van: Dune HD Homatics Box R 4K Plus.
Létezik sima Homatics és Dune változat is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9567) MrTwister válasza BBéci (#9566) üzenetére


MrTwister
őstag

Tudom, azért kérdeztem, akkor ezek szerint SeatZola nem tudta, hogy van Dune mentes változat is. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#9568) BBéci válasza MrTwister (#9567) üzenetére


BBéci
titán

Merem remélni, hogy Drexler a Dune-t vette!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9569) SeatZola válasza MrTwister (#9567) üzenetére


SeatZola
őstag

De tudtam. Azért is vettem eleve a Dune-ös verziót.

Rappi

(#9570) Drexler válasza BBéci (#9568) üzenetére


Drexler
tag

Sajnos benéztem.Holnap küldöm vissza és rendelem a Dune verziót. Egyépként a Dune app hiánya akkora gondot jelent?

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#9571) blakey válasza Drexler (#9570) üzenetére


blakey
titán

Nem, a két készülék 99,9%-ban ugyanaz, a Dune verzió annyiban más, hogy telepíthető a Dune app és van benne infra. Ha elégedett vagy a fehér verzióval, valamint az jobban tetszik, akkor felesleges Dune-re cserélni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9572) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Vettem én is egy Dune HD Homatics Box R 4K Plus-t és elkezdtem próbálgatni NAS-ról megosztott filmekkel, vegyesen 1080P/4K, x264/265, DoVI, HDR+, DTS, DTS-HD, Dolby D+, stb... A képpel egyelőre elégedett vagyok, viszont a hang terén vannak gondjaim. HDMI-n keresztül viszem a hangot egy Yamaha AV receiverbe, a KODI hangbeállításokban engedélyeztem a passthrought és bepipáltam az összes formátumot, amit felkínál és tudja az erősítőm.

Miután a passthrought engedélyeztem, a hang és a kép nem lett szinkronban, kb 5 mp késés volt, akkor is ha az AV receiverből jött a hang és akkor is, ha a TV-ből. Mivel a Kodi felkínál kétféle audio outputot, ezért a másodikkal is kipróbáltam (Android volt beleírva, nem emlékszem a teljes nevére) és ezután már szinkronban voltak.

Dolby D+ esetén már nincsen probléma, viszont DTS hangoknál azt tapasztalom, hogy ha beletekerek egy filmbe, akkor utána elkezd szaggatni a hang (1 mp-ként elnémul egy pillanatra), amit az erősítő kijelzőjén is látni (megszűnik a jel egy pillanatra). Ha ilyenkor megállítom a filmet és a menüből újra elindítom (folytatva onnan), akkor a szaggatás megszűnik a következő beletekerésig. Volt olyan film, aminél beletekeréskor kidobott az android TV menüjébe.

Mit javasolnátok, hol lehet a gond? A kábel 2.1-es szabványú, ugyanezeket a filmeket egy 8 éves PC gond nélkül lejátszotta Kodival (kivéve HDR). Az erősítő egyébként felismeri, hogy mikor milyen hangformátumot választok, tehát nem PCM jelet küld ki.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9573) Csabi1984 válasza oszkarfincs (#9572) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én is mondtam ilyet
"Volt olyan film, aminél beletekeréskor kidobott az android TV menüjébe." De akkor nálad is előfordul.

Ajánlanám inkább a CE-t

[ Szerkesztve ]

(#9574) Drexler válasza blakey (#9571) üzenetére


Drexler
tag

Azt hittem hogy a Dune nélkül kevesebb formátumot ismer a lejátszó! Akkor ezek szerint nincs hátrányom a Dune appossal szemben?

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#9575) blakey válasza Drexler (#9574) üzenetére


blakey
titán

Csak az, amit írtam, pontosan ua. a két készülék, a FW is ugyanaz, ráadásul a Homatics az elsődleges ún. "anyalejátszó", tehát a Dune-nek, Nokiának, Rockteknek ők továbbítják a FW-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9576) Csabi1984 válasza Drexler (#9574) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem nincs fehér Homaticsom akinek van biztos tud hasonlítani. Amit tudok,hogy a fehéren nincs infra, míg a feketén amit a Dune árul azon van. Ami eltérés lehet még a firmwarek kibocsátási sorrendje.

[ Szerkesztve ]

(#9577) blakey válasza Csabi1984 (#9576) üzenetére


blakey
titán

Olvass vissza, leírtam, hogy mi a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9578) Drexler válasza blakey (#9575) üzenetére


Drexler
tag

Köszi akkor maradok a fehérnél.Infra nem kell,az app miatt nem cserélek.Köszi a segítséget! :)

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#9579) Csabi1984 válasza blakey (#9577) üzenetére


Csabi1984
addikt

:R

(#9580) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ha már enynire pörög a topik :)
kérdezném, aki rajtam kívül még fizetett elő a Dune Premium-ra, hogy látja, milyen tapasztalatok vannak, hogy tetszik neki? (az iptv-listákra gondolok, konkrétan)
én magam már évek óta fizetek elő ilye szolgáltatára, szeretem meg ismerem a lehetőségeket amit rejt ez a buli. magyar tévét már évek óta nem nézek, csak külföldit. de én még parabola antennázással nőttem fel, mindig is imádtam az égi csatornákat.. és ez az iptv egy kánaán, ezen a téren

okt. elején, amikor még csak épp megérkezett az uj firmware-rel a lehetőség, még azért eléggé kezdetleges volt, de alapvetően én elégedett vagyok nagyon a dune-sekkel (vagy jöjjön ez bárhonnan valójába), mert itt cirka 2-3hét alatt teljesen rendbekapták a könyvtárakat, az ország szerinti csoportosításokat, könyvtárakat, és egészen stabilan és szépen jön minden fontosabb adás

ti hogyan látjátok? vagy nagyon nem foglkoztok vele?

(#9581) BBéci válasza oszkarfincs (#9572) üzenetére


BBéci
titán

Jó, ha tudod: nem létezik HDMI kábelekre vonatkozó 2.1 szabvány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9582) koncsik válasza BBéci (#9581) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2.1b ?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9583) BBéci válasza koncsik (#9582) üzenetére


BBéci
titán

1.4-óta nincs, megszűnt a kábelek számozása, szöveges besorolás van helyette. Például Premium High Speed, Ultra High Speed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9584) koncsik válasza BBéci (#9583) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Erre gondoltam :B
De akkor ez az igazság.
:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9585) oszkarfincs válasza Csabi1984 (#9573) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Többféle anyaggal próbálkoztam és úgy tűnik, hogy ha a passthrough engedélyezve van, akkor nagyon instabillá válik a lejátszás. Nem csak DTS-nél, hanem Dolbynál is vannak ilyenkor furcsaságok. Ha például visszatekerek egy jelenetet, akkor elkezd akadozni a hang, mp-ként meg-meg áll, mintha keresné, hol tart a kép. Általában 3-4 mp után megtalálja, viszont roppant idegesítő, hiszen pont azért tekerem vissza 10 mp-et, hogy újra nézzek egy jelenetet, de az így élvezhetetlen. Passthrough nélkül viszont gyengébbnek érződik a hang, egyszerűen máshogy szól az erősítő.

Coreleccel megszűnne ez a probléma?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9586) Csabi1984 válasza oszkarfincs (#9585) üzenetére


Csabi1984
addikt

Bizony! Android alatt a Kodi éles használatra nem javasolt, tesztelgetésre használhatod.
Nekem olyat csinált az Android Kodi, hogy pillanat álljt nyomtam majd újra folytattam és megnyomtam a vissza nyilat, hogy a videósáv eltűnjön kidobott a Kodi fő oldalára bezárva a lejátszást.
CoreElec tökéletes!!!!

(#9587) blakey válasza oszkarfincs (#9585) üzenetére


blakey
titán

A továbbküldés "csak úgy" nem működik, A DTS-HD-t ne kapcsold be, csak a Dolby-k legyenek engedélyezve és maximum a sima DTS. A Kodi hangra vonatkozó beállításainál, a második részen, ahol kiválasztod a továbbküldést, ott ne az IEC Packer legyen kiválasztva, az nem működik megfelelően, talán később jó lesz. Nálam nincs gond a továbbküldéssel, de csak a Dolby hangokat engedélyeztem. A jobb továbbküldéshez szükség van egy kis "adb mókolásra", de ez is csak a Dolby hangokat teszi rendbe. Külső DAC-kal használom, de nálam jó a sztereó is optikai kimeneten.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9588) mikrofon válasza blakey (#9587) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezt az "adb mókolás"t igazán bele tehetnék a firmware-be.
Esetleg ti mint tesztelők tudnátok küldeni nekik?

(#9589) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Dolby és a PCM között nem hallottam túl sok különbséget, de a DTS hiánya fájó lenne, mert érezhetően dinamikusabban szól. Corelecet kipróbálom majd. Plex mennyire működik? A dune appot is felrakom majd, de a warez korszakot idéző kinézet és telepítési útmutató a hivatalos honlapon nem teszi túl vonzóvá.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9590) blakey válasza mikrofon (#9588) üzenetére


blakey
titán

Nem lesz rá szükség, anélkül is működni fog Kodi alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9591) blakey válasza oszkarfincs (#9589) üzenetére


blakey
titán

Dolby, DTS, PCM, ha jók a beállítások, és természetesen jó az anyag, akkor nincs számottevő különbség, mindegyik kellően dinamikus és részletgazdag, már amennyire az Android TV képes erre. A CoreELEC alatt futó Kodi és maga a rendszer sokkal jobb hangminőséget képvisel, de ott is vannak hibák, viszont nem olyan nagyok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9592) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, és szükségem lenne tippekre hogy mi lehet a baj. A lejátszo egy Dune Hd pro vision 4K. Olyat csinál hogy elinditok egy 4K HDR anyagot és nem tölti be a képet, ujra inditom utana meg jó. Direktbe megy egy HDMI kabel a vetitobe. A sima HD filmeknel nem vettem ilyet észre. Ezt okozhatja esetleg a hdmi kabel, vagy bugos az uj szoftver? A Gigas net belső halozaton egy switchen keresztül megy.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#9593) oszkarfincs válasza blakey (#9591) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Sok mindentől függ, hogy mikor-mi szól jobban, de ha adott film esetén van dolby és dts hangsáv, akkor általában nálam az utóbbi jobban szól. És ha már hozzászoktam, akkor onnantól visszalépésnek érződik egy PCM.

Éppen ezért gondoltam, hogy ma teszek egy próbát a CE-vel, de még előtte feltettem ezt a méltán híres dune playert. A windows xp-s ikon pakkja alapján hasonló funkcionalitást vártam, de megdöbbentő módon a passthrough, a 4K, a HDR mind működik, sőt, van media library is, bár látszólag nagyobb hibaszázalékkal dolgozik, mint a Kodi. A filmekbe bele lehet tekerni (!), nem akad semmi semmivel, csak működik. A kinézetre ráférne egy kis facelift, de teljesen használható, úgyhogy elnapolom a CE telepítést.

Azt nem értem még, hogy amikor bekapcsolom az eszközt, akkor a TV (LG C1) kiírja, hogy Dolby Vision a jobb felső sarokban, amiből azt gondolom, hogy már a menüt is dolby visionben "sugározza" az eszköz. Viszont a TV képbeállításaiban még a "nem HDR" filmeket is Dolby Visionnek látja. Ezeknél az eszköz alakítja át ilyenné? Mi értelme akkor DoVi filmeket beszerezni, ha az eszköz bármit lejátszik HDR-ben?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9594) Csabi1984 válasza oszkarfincs (#9593) üzenetére


Csabi1984
addikt

Androidon belül van HDR beállítási opció ott nézz körül, most épp a CE.n vagyok így nem látom :D

(#9595) blakey válasza oszkarfincs (#9593) üzenetére


blakey
titán

Nem egy adott filmről írok, mert ott nem fordul elő, hogy mindkét formátumból a legjobbat teszik rá, csak az egyik van a legjobb minőségben, és előfordul, hogy abból készítenek egy másik formátumot, ami gyengébb. Arról írok, hogy egyik filmen az egyik formátum jellemző és abból is megvan az elérhető legjobb minőég, míg a másikon a másikból, a kettő között nincs különbség. akkor sincs különbség, ha egy adott anyagot valaki elkészíti egyik és másik formátumból a legjobb minőséget, tehát így nincs különbség, úgy van, hogy egyikből, másikból a jobbik érhető el. Ez már csak ilyen. PCM is jó, ha minden csatorna megfelelően kerül lekeverésre.
feltettem ezt a méltán híres dune playert. - részben jó, de a hangok itt sem tökéletesek, mivel maga a rendszer korlátozott. Ha a legjobb hangminőséget szeretnéd, akkor CE, ha megfelel a jó minőség, akkor Android alatt is lehet elfogadható, nem kidobandó minőségben is hallgatni.
a passthrough, a 4K, a HDR mind működik, - túlzás, mert a DTS-HD pl. még nem működik, viszont úgy működik, ahogy a Kodi is, mivel nálam az is jó. A rendszerezése is egész jó, de sajnos néha igényel egy kis manuális "késztetést", ennek ellenére és rendszeresen használom a Kodi mellett is, mert jól jön a nosztalgia, pont ezért szzeretem, mert ha azt használom, akkor "visszautazok" 10 évet és olyan, mint a Base 3.0 vagy Max Duo lejátszóim. :D
Azt nem értem még, hogy amikor bekapcsolom az eszközt, akkor a TV (LG C1) kiírja, hogy Dolby Vision a jobb felső sarokban - rosszul van beállítva a lejátszó, úgy kell beállítani, hogy automatikusan váltson a dinamikatartományok között, tehát, ami SDR az maradjon annak, a HDR vagy a DV meg annak megfelelően jelenjen meg.
Viszont a TV képbeállításaiban még a "nem HDR" filmeket is Dolby Visionnek látja - a Tv csak alkalmazkodik, ott nem kell semmit sem állítani, hogy a lejátszó jó legyen.
Mi értelme akkor DoVi filmeket beszerezni, ha az eszköz bármit lejátszik HDR-ben? - előzőleg írtam, jó beállítás mellett, minden az adott formátumban jelenik meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9596) oszkarfincs válasza blakey (#9595) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Ki fogom próbálni a CE-t előbb-utóbb, ebben biztos vagyok, de egyelőre örülök annak, hogy minimális kompromisszumokkal használható az eszköz ilyen állapotában. Ha ettől csak jobb lehet a CE, akkor jó vétel volt.

Egy HDR film kapcsán ma feltűnt, hogy a film egy idő után kissé sötét lett, mintha mégsem HDR lenne. Kíváncsiságból megnyitottam a TV képbeállításait, majd azzal egyidőben, hogy a TV menüje megnyílt, a TV képe is kivilágosodott. Ez mitől lehetséges?

A másik, hogy hogyan érdemes beállítani az AFR-t a Dune appban? Most ahogy nézem, auto-n van, de van mindenféle opció (double, except 24p, stb...). Melyik a legjobb?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9597) torian2 válasza oszkarfincs (#9585) üzenetére


torian2
csendes tag

Nekem a himedia q10pron is ugyanezt csinálja és ugyan úgy oldódik meg, 30 mp vissza tekerek tehát háromszor 10 mp-et nyomok megoldódik, a régi 18.8 test kodi is. Azt hittem, hogy himedia probléma, de úgy látszik, hogy android. Köszi az infot!

(#9598) blakey válasza oszkarfincs (#9596) üzenetére


blakey
titán

Egy HDR film kapcsán ma feltűnt, hogy a film egy idő után kissé sötét lett, mintha mégsem HDR lenne. - beállítási probléma, vagy a TV ABSL túl agresszív, esetleg rossz minőségű az anyag.
A másik, hogy hogyan érdemes beállítani az AFR-t a Dune appban? - ahogy neked jó, alaphelyzetben minden fps-t érdemes használni, de a 24.000 fps jelenleg nem működik, így inkább a 24p kivételével legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9599) maci74


maci74
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Dune HD Homatics Box R 4K Plus boxot, ezzel kapcsolatban kérdeznék elsősorban. Megoldható e h. erre a boxra telepítsek telekom tv go alkalmazást?
Ha van a tulajok közt olyan aki telekomos kipróbálná nekem?
Sajnos a telekom tv-t csak 3 készülékre engedik, de szükségem lenne még 1 tv nézési pontra. X96max+ boxaim vannak,ám azon sehogy sem bírtam működésre az alkalmazást.
Ezért és a frisebb chip set végett amúgy is venni akarok egy újabb boxot, és azon jó lenne ha ez is menne.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#9600) blakey válasza maci74 (#9599) üzenetére


blakey
titán

erre a boxra telepítsek telekom tv go alkalmazást? - nem, a TV GO nem támogatja ezeket az eszközöket, tehát semelyikre nem fogod telepíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.